K-report
 

Archiv do 21. ledna 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš » Archiv do 21. ledna 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Janek_lemoch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 665
Registrován: 11-2007
Odesláno Sobota, 16. ledna 2010 - 15:56:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

**Bužírka**
Díky

Neví někdo, kolik je vyrobeno prototypů řady 2016 pro ÖBB? Dělám si přehled lokomotiv 2016 a 1x16 a právě u řady 2016 mi chybí které loko jsou prototypy.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2483
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 16. ledna 2010 - 17:11:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už se všude ptáte asi po desáté. Jsem toho názoru, že u řady 2016 žádné prototypy nebyly.

PS: jako vývojová a zkušební se používá ER20 2007, ale není to prototyp, spíše předlokomotiva druhé vývojové série.
Janek_lemoch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 666
Registrován: 11-2007
Odesláno Sobota, 16. ledna 2010 - 18:12:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

**Petr Šimral**
Já vím, ale zatím jsem se nic nedozvěděl. I tak děkuju za odpověď.
Mapl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 78
Registrován: 7-2009

Odesláno Sobota, 16. ledna 2010 - 19:52:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám na vás dotaz ohledně jízdenek "eTiket".
Chci s touto nabídkou cestovat v létě na trase Praha-Salzburg (29,- EUR) a zpět. Nevíte někdo, kolik jízdenek ČD na relaci Rakousko uvolňují a zdali mám tuto jízdenku šanci v prvních dnech předprodeje sehnat nebo je hned první den z e-shopu obvykle pryč?
Je to pro mě důležité, děkuji.
Fíra xyz
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.250.6.122
Odesláno Sobota, 16. ledna 2010 - 20:07:55    Odkaz na tento příspěvek  

Vzhledem k tomu, že mi poslední příhody "z natáčení" zvedly adrenalín jako už dlouho ne, chtěl bych se tu s vámi o ně podělit.

Prosím osobácké fíry, aby se svěřili se svými postřehy k tomuto. Dík.

Rychlíkový obrat na rameni cca 200km. Obsluha vlaku složená nově od GVD z členů z různých služeben. Celou cestu jsem sledoval jejich nechuť, nebo snad neschopnost se dohodnout (mávání rukama, kroucení hlavou, krčení rameny, tázavé pohledy na mne, kroucení očima, verbální komentáře jsem neslyšel), kdo bude zavírat dveře prostředního vozu soupravy, vyloučené z dálkového zavírání. Co zastávka, to min. + 1, které jsem se snažil eliminovat, ale v dalším stání opět dobráno.

Cesta zpět. Po cca 10km mi volá na mobil vlakvedoucí, že jí vlak vůbec netopí. U mne na mašině bylo vše v pořádku, svěšení jsem kontroloval před odjezdem. Při prvním zastavení už mi volala, že cestující si začínají stěžovat. První vozy za lok. byla lůžka. Po dotazu na jejich průvodce, kteří naštěstí vejrali z oken, zjištěno, že "vozne im kúria dobre". Volám tedy z okna na vlakvedoucí, ať se podívá mezi 2. a 3. vůz, zda je tam propojena topná spojka. Její odpověď (nejednalo se o novicku, naopak): "Pane fíro, jak mám poznat, která ta hadice je na topení?"

Původně mne napadlo, nechat to někoho pořádně vyžrat a odvézt to do první stanice obsazené vozmistrem, ale to bylo několik desítek km. Tak jsem skočil do závěje a vyrazil ke 3. vozu. Samozřejmě, topné spojky zavěšeny v jalových hrdlech. Napravil jsem pochybení jiných, po kolena ve sněhu navátém u peronu. Asi půl kila jsem si ho odnesl v botech na mašinu. Odjeli jsme s 10´.

Ptáme se:

1. Jak pracuje záloha v té stanici?
2. Jak pracuje vozmistr, který mi dělá výchozí TP a ÚZB? (šel po obou stranách vlaku)
3. Obsluha vlaku už nemusí znát ani základy "vědy", jak se svěšují vlaky?

Nepsal bych to sem, kdyby se mi na tomtéž vlaku podobné závady neopakovaly už několikrát.

Namátkou:.....totálně roztočená kuple mezi posledním a předposledním vozem (rázy, že cestujícím padala zavazadla).....uzavřený žlutý kohout v půlce vlaku, takže nešly dveře zadní půlky dálkově zavírat....radši nebudu pokračovat.

Jen doplním, že závadové hlášenky poctivě na ty závady psané zřejmě nic nezměnily.

Záměrně a mimořádně se nepodepíšu svým nickem, všichni mne dobře znáte, a to proto, že se to řeší po služební linii, nechci, aby se to rozpatlávalo i jinou cestou.
vozmistr z Prahy
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.0.248.135
Odesláno Sobota, 16. ledna 2010 - 22:03:10    Odkaz na tento příspěvek  

Fíra xyz: Mohu se zeptat o jaký vlak se jedná a v které stanici se s ním dělá manipulace? Děkuji.
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5393
Registrován: 9-2005

Odesláno Sobota, 16. ledna 2010 - 23:12:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemá někdo zkušenost se stanicí Komárom [*H]? Jestli se tam dá domluvit anglicky, popř. německy? Nebo jestli tam mají jízdenkový automat? Díky.
WEB o MHD v HK (přes 485 fotografií), WEB o železnici (přes 450 fotografií)
21272 = Hradečák
Vystudoval jsem "Provoz a ekonomiku dopravy" a ne "Český jazyk", tak na to berte, prosím, ohled.
Čahoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 617
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 00:52:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

xyz - nejlíp zpozdit vlak na trati po sdělení závad průvodčím takovým způsobem,aby přišel dispečerák.Pro jistotu nedostatky nafotit a ideální by bylo,aby vlakvedoucí taktéž napsal(a) hlášení.
21272 - ideální od Bratislavy dolů je znalost maďarštiny.
Fíraxyz
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.250.6.122
Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 10:17:26    Odkaz na tento příspěvek  

vozmistr z Prahy:
Nechci to konkretizovat, ale stalo se to daleko od Prahy a i výchozí stanice nebyla Praha. Pouze ta paní vlakvedoucí byla z RCVD Praha hl.n.

Čahoun:
Dispečerák samozřejmě na 10 minut přišel. Focení mne taky napadlo, ale nemám na mobilu foťák s bleskem. Byla tma.
749.241
Neregistrovaný host
Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 10:56:01    Odkaz na tento příspěvek  

Fíra xyz: četa je dnes degradována na cvičené opičky. Písk, máv a přystoupylýýý tadýýý. Rozhodně nemají oprávnění manipulovat s topnými spojkami, to může jen fíra (tam kde nikdo jiný není) Proto ani nikdo čety neučí jestĺi ten šlauch je VSET nebo přezimující HaD, co si schoval hlavičku :-)
Posláno z mobilu.
Fíraxyz
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.250.6.122
Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 11:04:19    Odkaz na tento příspěvek  

749.241:
Asi máte pravdu. Nikdo ale po ní nechtěl manipulaci a navíc ta paní je LETITÁ pracovnice ČD (ČSD), takže mne trochu vyvedlo z míry, že neví, co je topná spojka.
Pikehead
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 365
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 17:54:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem videl film Kalamita a mam dotaz: je mozne, aby nekdo takhle rychle (navic bez dopravni prumyslovky) mohl nekdy v 70-80 letech zacit jezdit na osobakach? (Ve filmu to vypadalo jako ctvrt roku, ale i kdyby to byl rok, prijde mi to pomerne nerealne.) Z toho, co se tady naznacuje (a taky co rikal nas byvaly soused, fira na pantakach do Berouna), to vypada, ze na osobku byla nelehka a dlouha cesta z kanalu pres posun, naklady (hodne dlouho) a letme nasazeni...
Sorry za blbej dotaz, jen si chci overit, ze ten film je skutecne tak nerealisticky, nebo jestli to aspon teoreticky bylo mozne.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3494
Registrován: 6-2006

Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 17:58:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Celkově je film spíš komedie. Sice nevím, ja ve filmu poznáte půl roku, nebo rok, ale nesrovnalostí je tam víc. Například když se panu strojvůdci Polívkovi M240.0 změní na M131.1 a zase zpět.
T4784086
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 984
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 19:35:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak piše fýra- je to spiše pohadka ála pani Chytilova o dupačce. Fakta bych nechal važně stranou...
"Proti blbosti i bohové bojují marně" Jan Werich
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8411
Registrován: 9-2002

Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 20:04:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nicméně, když muže člověk ještě mladší než já vozit vlaky EC po necelých 5letech u Dráhy a cca 3letech ježdění, proč by to nešlo??Ikdyž tenkrát ty postupy byly asi opravdu jiné...dnes je vše rychle, proto sou mladí jedinci nazývaní rychlokvaškama v řadách starších kolegů..
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2486
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 20:11:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Při troše štěstí se na osobáky dalo dostat hodně rychle. Já se na ně dostal za 10 měsíců od první zákonité zkoušky a za 7 měsíců od zákonité zkoušky potřebné pro řízení motorových vozů řad 810 a 820. Chtělo to mít trošku kliku. Jezdil jsem v nákladním depu, kde v osobní dopravě bylo dohromady 17 strojvedoucích a jezdili na trati s dopravou podle D3. Leťáci honili výkony na nákladech (tam byla vyšší třída), ti na lokálku nechodili a proto neměli D3. I pak se stalo, že kolega J.V. jel do práce ráno ve tři na kole a nedojel. Cestou nezvládl z kopce řízení, porazil nějakou popelnici a skončil s ošklivě zlomenou rukou ve špitále s výhledem na několik měsíců. Na lokálce bylo zvykem, že si výkony rozdají chlapi mezi sebou jako vložáky, ale tohle bylo moc na dlouho. V depu byli 2 strojvedoucí, kteří byli k dispozici a měli D3. Byl jsem to já a stejně mladý kolega P.B., služebně však o jedno číslo starší. On tam nechtěl, zbylo to na mě. Jezdil jsem v turnusu na 810.077 prakticky rok, než se kolega vrátil a pak jsem šel jsem do kurzu na tramvaje a na II. zálohu, na svážný pahrbek.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8416
Registrován: 9-2002

Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 20:24:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já zapoměl dodat vlaky EC s taurusy...:-)Fakt jsem mu to záviděl...:-)
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3495
Registrován: 6-2006

Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 20:26:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to já jsem EC nikdy nevez, protože když jsem od ČD odcházel, tak jezdil tuším jeden EC, Antonín Dvořák
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1878
Registrován: 8-2005
Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 20:31:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To než EC s Taurem, tak bych s ním odvezl nějaký ten náklad, zda a o kolik převyšuje laminátku:-).
Martin
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5167
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 21:25:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to já si počkám na Zázrak. Ještě mám cca 20 let čas. I když je fakt, že trochu rozmanitější vozba se 471 nebo 671 by mi naprosto vyhovovala. Takový turnus Praha - Ústí - Cheb s Ústí - Kolín a Děčín - Praha by mi stačil do důchodu. osobáky prokládaný, jinak jsou rychlíky nuda.

Nicméně ani ty x6x nejsou špatné a jezdí se na nich parádně. A hlavně už jsem si na nich jakž takž jistej.

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Dessi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 64
Registrován: 3-2009
Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 21:50:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

drn: pane kolego nejste trošku vybejravy to pujdeš o chvilku přede mnou. tež už bych vaše kostitřasy vyměnil za neco dokonalejšiho
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5169
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 21:54:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, naše kostitřasy. Ty si užiješ asi až do důchodu. jestli vaši páprdové nekecají. 123, 130, 122 ještě cca 50 let s nějakými úpravami, ale novej podvozek nečekej.

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Dessi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 65
Registrován: 3-2009
Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 22:14:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

o dekuji. no aleapon na čem jsem začinal na tom tež umřu i když kdybych si mohl vybrat tak chci 181.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5170
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 22:37:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dessi:

Máš recht. 181 neměly chybu. Jen SŽDC je nemělo rádo.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2488
Registrován: 3-2004
Odesláno Neděle, 17. ledna 2010 - 22:50:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Používaly se někdy v Evropě ve vozech CZE s rotačním měničem? Nebo jedině vždy statické měniče? A odkdy?
Zaosai
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 357
Registrován: 7-2005

Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 08:10:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady nadáváte na kostitřasy a máme říkat my pamětníci,když jsme s nime jezdily osobáky do Mostu.Jinak vždy záleželo na štěstí,okolnostech a dřív u některých hlavně být ve straně ,a jezdil jsi osobáky velice brzo po zákonitých.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5172
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 08:43:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zaosai:

Tak tak, obzvláště v Ústí to bylo velmi sledované kriterium. A časem nejen pro zelenou do osobní vozby, ale i třeba jen do kurzu na el. trakci. Dodnes u nás jezdí kolegové, kteří kvůli splnění svého snu vstoupili do partaje, nebo dokonce i do Lidových milicí. A dnes nás tito jedinci školí z demokracie a kolegiality.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
plačky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 72.18.192.240
Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 14:54:18    Odkaz na tento příspěvek  

"Zaosai: Tady nadáváte na kostitřasy a máme říkat my pamětníci,když jsme s nime jezdily osobáky do Mostu. "

No to je nějakého pláče... Do Mostu z Ústí ?
My jezdili na nich 5009 a 5011 z Masny do Přerova a po vyspání zpět.
V poledne start a v osm večer příjezd. Na jeden zátah, pauzy na kafe v CT sežralo pravidelné zpoždění.
Nejiné to bylo na Bobině do Žiliny/Martina. Tam aspoň pomocník za jízdy udělal to kafčo na lihu.
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.123
Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 15:26:05    Odkaz na tento příspěvek  

5011 jezdila jen do Zábřeha, ne? (teda aspoň počátkem 90. let)
plačky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 72.18.192.240
Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 16:41:49    Odkaz na tento příspěvek  

Za mne (mlada) 1978-85 jsme vozili oba až do Přerova. Trhačky na kratší kousky (Pardubice, CT, ZnM) přišly později s předáním výkonů z TGM do CT v návaznosti na příchod Peršingů a jejich pozdější přelití části do deponie tamtéž.
Nejednou se stalo, že na cestu osobákem zpět byla E499.2, protože kolegovi z rychlíkového turnusu se nepovedlo ji zprovoznit a tak si v Přerově vzal Bobinu od osobáku. Mezitím se to telefonicky povedlo zkonzultovat mezi depy, napravit chybku a Krysa jela osobákem.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5180
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 17:35:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

plačky:

Pán je asi trošku mimo mísu. Jestli se nepletu, Zaosai neměl na mysli 141, ale 122 a 121. Ty totiž u nás na severu dost často vozily i osobáky turnusově. Bobča je na kostitřesení proti 121, 122 ouplná pohoda. Mám srovnání, jezdil jsem na všech vyjmenovaných řadách.

P.S. Žádný Ústečák, myslím, neřekne lok. 141 kostitřas. To byly vždy naše oblíbené uhelky.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
plačky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 72.18.192.240
Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 17:59:32    Odkaz na tento příspěvek  

Omyl, Trse. Mimo mísu jsi tak leda ty, protože netušíš, co za škopky v tom turnuse do Přerova jezdilo. 141 kostitřasy byly ty s krátkými brky a silentblokama - neměly vinuté. Byly drncáním naprosto stejné s těmi "Skůtry" a jako bonus byla v turnusu ještě ponorka 1001 (oblíbená na noční hopsandě 9674 do Vraňan).
A na oušťáckých 121+122 jsem si odkvedlal taky své po obou březích Labe a tady jsme osobákovali i se 110 a 111 na Benešov a Beroun, to bylo taky něco !
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5182
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 18:15:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hele, Plačkine, já si s tebou nehodlám poměřovat úd. Chci jen připomenout, že řeč je od začátku o 122 a 123 ČD Cargo a ty sem vpadneš se 141. Jestli ale nejsi schopen sledovat vlákno diskuze, tak to pak jó, můžeš dál mluvit z cesty.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
plačky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 72.18.192.240
Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 18:42:58    Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Hele, Plačkine, já si s tebou nehodlám poměřovat úd.

Ty si můžeš akorát tak poměřovat kloaku, ale se sobě rovnými .
Vlákno o 121/122/123 je jinde, tady jen bloudíš a blbě si natahuješ triko.
Je tě všude více než zdrávo a únosno.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3496
Registrován: 6-2006

Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 18:50:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukám kolega ti píše z Las Vegas, tam teď jezdíte na dodatkovou?
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5184
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 18. ledna 2010 - 18:53:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukám kolega ti píše z Las Vegas
Vážně tomu, co zjistíš o IP, věříš? Mneě jsi taky kdysi identifikoval podle IP, že píšu odněkud z Norska, kde jsem nikdy nebyl.

plačkin:
ale se sobě rovnými .
A pozor, pán bude asi nějaký ten nadkolega.
Ty jsi tu moderátor, že mi chceš určovat, kam a kolikrát mám psát? Strč ty si své kecy do té své kloaky, příteli, a mne nech žít. Jen to tu zbytečně zasíráš a cpeš se do tématu, které jsi nezačal. Tudíž si odpusť své zbytečné dodatky. Děkuji.



(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1095
Registrován: 11-2006
Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 00:42:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono se dá dostat na Taurusy už po takhle krátké praxi? Tak to by znamenalo, že na Banány lze skočit ještě dřív... Nic dalšího ke spokojenosti nepotřebuju.

Jen tak pro vtipné odlehčení, mně osobně by vyhovoval turnus složený z vozby čehokoliv na Banánech+občas Brno přes Třebovou na Esech, to je pěkná trať a ještě něco do Plzně nebo Budějic by mohlo být.
Případně střídat Banány s těma 451, 471 linek "S" aby se neřeklo, že se tomu vyhýbám. Ideální by bylo mít smíšený turnus a od elektriky si občas skočit do Tanvaldu s 854, případně s 810 na lokálce-nějaké vykrývací šichty by tam mohly být. Bylo by to pestré, přískoky na příměstu by byly vykompenzovány rychlíky a odreagování z honění kilometrů na koridorech by poskytla lokálka s 810.
Taurus, ani Pendolino mě neláká. Gorila taky ne (Mirel+exkluzivní turnusy pro zasloužilé). Zajímá mě Tornádo a Plecháč, bohužel jsou od mého působiště hodně daleko...

Uvidíme, jak se to moc bude lišit od reality. Z té mi jako nejpříjemnější varianta linek "S" přijde Benešovská trať se 451, tu znám poslepu a mohlo by se to jezdit dobře.
V polovině šichty na 6 kol se optimista raduje, že má tři kola už odjeté, pesimista nadává, že mu ještě tři zbývají a realista bere smířeně vše, "jak to leží a běží", takže když mu někdy přijde střídání, jde domů.
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1221
Registrován: 8-2007
Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 08:17:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ideální by bylo mít smíšený turnus a od elektriky si občas skočit do Tanvaldu s 854, případně s 810 na lokálce-nějaké vykrývací šichty by tam mohly být.

Nechci tě strašit,ale na "turnus" budeš muset ještě nějakou dobu zapomenout.Po zkouškách si turnus asi užiješ nějakou dobu na záloze/posun depo,která je povinná a pak letmo.Na trať se u osobky po rozdělení dostaneš celkem brzo,ale asi si nebudeš moci moc vybírat.Takže se radši připrav na šichty "nástup ve 2.30,konec v 8.00" a podobné chuťovky.
Jarekvesely
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 70
Registrován: 1-2007
Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 11:17:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ideální by bylo mít smíšený turnus a od elektriky si občas skočit do Tanvaldu s 854, případně s 810 na lokálce-nějaké vykrývací šichty by tam mohly být. ..

Pamatuji krásný turnus:Os na 810 kolem Opavy,Os, R na 851, 843,749 do Olomouce,Ostravy, záloha na doplnění výkonu(na relax) na 742.Nemělo to chybu a člověk aspoň nezapomněl, kudy se do které mašiny leze a kde to má odpojovač baterí...
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3498
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 11:22:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych taky bral nějaký pořádný turnus, nějaký to EC s Taurusem do Prahy pak na lokálku s dvojbertím někde na Šumavě, projet se na TEŽ, taky bych vzal nějakých 5000tun na ŠRT v Haniskach, to by byla paráda
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5197
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 12:07:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo hoši, koukám, jak byste někteří rádi skákali z řady na řadu. Řeknu vám, že mne už to přeskakování sere i z mašiny na mašinu. Nedávno jsem měl exkluzivní nedělní noční. Sv Úl - Dč (163), tam odstav soupravy a mašina do dílny, ID a klíče ke strojmistrům, kalup na Hlavák do peronu, kde mi kolega držel 162 na osobáku směr Most. V Mostě mne vystřídal Mosťák a já kalup na motorák 810 rg do Chomutova. V Chomutově puťák do depa po lýtka ve sněhu, klíče a odemknout další 162 zapadanou od pátku sněhem, že delší dobu nebyl kontakt mezi trolejí a smetákem, musel jsem tu vrstvu asi šesterým ťuknutím o trolej propálit. S ní ráno Sp do Děčína, tam odstav do depa. Klíče ke strojmistrům, kalup na Střed a hup na další kolegou drženou 163, s vozejčky zasunout do peronu a Os do Ústí, tam předat mosťákovi a počkat 20 minut na osobák od Roudnice, vystřídat děčíňáka, odstavit soupravu, mašinu odstavit na Západ a konečně padla. Celkem 5x hlášenka, naštěstí už na našich peršingách máme všude el. rychloměry.

V jiných směnách pro změnu až 4x PTG (2x žába, 2x ešus, z toho 2x odstav, jednou příprava).

Už by mi bohatě stačil jeden stroj na směnu, max. dva, ale více pojížděných ramen.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3391
Registrován: 7-2007

Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 12:22:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn : A já mlátím hubou, když vystřídám za směnu 2 lok. Zlaté uhláky...
Osobní rekord mám 3 double a 2 solo. To už jsem byl ale opravdu na mrtvici. (NJN když je "kalamita", tak to se musí zkousnout).
Zastavte stavbu pomníku hlouposti,neschopnosti,omezenosti a arogance jež se zove 4.koridor.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3499
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 12:38:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Však já nemyslel, že bych to chtěl stihnout během jedné směny
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4513
Registrován: 9-2007

Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 13:11:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: to je pěkný, kdo dělá pro vás takový "pěkný" turnusy? To bude asi nějaký odborník s titulem
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5204
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 13:16:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Inu takový mladičký arogantní Bc. panáček, který si myslí, že je mu moře po kolena.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4517
Registrován: 9-2007

Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 14:31:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

však já se ptal cíleně jestli víš komu poděkovat...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5209
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 14:32:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já ti také cíleně odpovídám. Fírové z DKV Praha vědí, kdo je ten milý chlapec.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4518
Registrován: 9-2007

Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 14:38:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

však já ho též znám a něktří kolegové fotiči od Plzně též.
749.241 by mohl vyprávět! Je to jeho "nejlepší kamarád"
Vidíš a ještě před 2 roky jezdil fotit a ptal se mě kdy a kde pojede jaká mašinka, i mi poděkoval. Dnes však opak bývá pravdou...
Jarekvesely
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 71
Registrován: 1-2007
Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 15:09:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pamatuji krásný turnus:
Já jen zapomněl dodat, že na výměnu lok byly dvě hodiny. I oběd vyšel.Káva a zákusek však až na motoru...Hlášenky = předlohy, odpadlo běhání s hadrou a leštění...
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1096
Registrován: 11-2006
Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 16:10:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: tak po tomhle se nedivím, že tě skákání nebaví. My taky skáčeme, ale vždycky máme jedno vozidlo na šichtu, když teda neklekne. Tramvajáci u nás to ale mají v podstatě stejné, některé směny vystřídají až několik souprav a v některých se na svůj původní vůz nevracejí ani po pauze a pauzy tráví například pod stříškou KFC na nároží, páč vzdálenost od pauzmístnosti je někdy delší než celá přestávka.
Na dráze je nevýhoda, že je všechno ještě roztahanější, dál a náročnější na počet úkonů.
V tomhle ohledu se dá říct, že já mám v autobusovém provozu naprostý klid, přestávky na vozech. (ne že by se už léta nevyhrožovalo jejich zrušením)
-------
Apollo_17: Jo, vím o tom zákonném posunu po zkouškách a s letmo počítám, dokonce si myslím, že pokud by byla nějaká rozumná domluva abych nevymetal ty nejhorší šichty 3xx dní v roce, že bych letmo zůstal napořád.

Nakonec kdoví jak to bude za čas, nám teď v podniku stav pod čarou, tj. "letmo" definitivně zrušili a to zrovna když jsem o zpětném vyřazení pod čáru uvažoval. 50 let to byla nutnost a najednou je to pryč... Všichni včetně nových řidičů jsou od prvního dne povinně v diagramu, dříve to trvalo tak měsíc až dva.
Otázka je, jestli to přinese nějaký užitek, spíš si myslím, že naopak, ale prakticky tím zmizelo to "vymetání". Ale i volné víkendy pro podčaráky...
V polovině šichty na 6 kol se optimista raduje, že má tři kola už odjeté, pesimista nadává, že mu ještě tři zbývají a realista bere smířeně vše, "jak to leží a běží", takže když mu někdy přijde střídání, jde domů.
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.23.233
Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 19:24:50    Odkaz na tento příspěvek  

Drn, 750.371: ten co dělá turnusy už rozleptal leccos, nejen personální oběhy.

Mimochodem, znalci, oni už se dělají revize nákladních vozů i ve vesmíru?

Petas432
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.15.227
Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 20:07:50    Odkaz na tento příspěvek  

V oblasti 51 (Area 51)
Návštěvník
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 84
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 19. ledna 2010 - 20:28:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prosím vás, když tu čtu o turnusech, kdybyste někdo měl v el. podobě jakýkoliv současný nebo starší turnus, pošlete mi to prosím na mail.
Děkuju moc
Medvedcz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 195
Registrován: 4-2009
Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 00:33:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdysi měli Kralupáci dvaapůldenní směnu (s patřičným odpočinkem) na jednom šukafonu. Říkali tomu Dakar.
Jak byste nazvali jednošichtovou rallye přes tři mašiny?
Umění žít spočívá v tom, včas se rozhodnout, na co se dřív vysrat...
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 52
Registrován: 10-2009
Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 07:58:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tři mašiny? To je prd. Letos mají Třebováci na jedné šichtě 9 mašin. Něco připravit, něco odstavit, kousek popojet atd. Pak to na konci šichty pěkně napsat a natlouct do komplu. Vše je do mrtě bez rezervy spočítáno, aby jaksi byl fíra náležitě využit. Pak nastane malý zádrhel třeba v podobě potřeby odstavit mašinu mimořádně do depa, nebo malé zpožděníčko a vše se rozsype. Vzhledem k tomu, že mimořádnosti tohoto typu řeší strojmistr alespoň několikrát denně a obvykle nemá nikoho v záloze (neboť všichni musí být náležitě využiti a s mimořádnostmi se nepočítá), tak potom čeká vlak s lidma na fíru, nebo není vystaven vůbec a jede bus nebo nic. Taky zcela běžné. Příteli autobusáku, přijďte mezi nás. Vaše představy o šichtách a vozebních ramenech se mi moc líbí. Budete dělat 9 šichet z desíti noční a ještě třeba uděláte 10 hodin navíc. Volno se nepočítá na dny, ale na hodiny. U nás v Brně by Vás čekala hlavně řada 242, což je jízdními vlastnostmi a kulturou pracovního prostředí stroj nemlich podobný třeba řadě 141. Obratové doby v minutách, sám se vyvěšujete a zavěšujete. Pokud Vám ještě není 30 let, je velmi pravděpodobné, že to budete dělat do 67 let. Viz návrh ODS na prodloužení odchodu do důchodu. Tak a za chvilku si to jdu taky zkusit se jmenovanou řadou. Naštěstí jen krátká směna a 240 km jízdy. Hezký den všem na Káčku P.
T4784086
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 988
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 11:15:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mně by jen zajimalo, jak dalekoho tohle šponovani všeho dojde... Kdy kdo spočita, jaky je rozdil mezi naklady na jednoho člověka navic, proti tomuhle ježděni a dělani s nulovou zalohou a bez připouštěni dopravackych změn a mimořadnosti ...
"Proti blbosti i bohové bojují marně" Jan Werich
749.241
Neregistrovaný host
Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 11:18:06    Odkaz na tento příspěvek  

Plecháč je Rolls-Royce proti 141,121...pravda, nesmí mít 14dní nové, ale už vyčvachtané sílentbloky, co je svého času levně a výhodně dodávala jistá firma.
Posláno z mobilu.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1098
Registrován: 11-2006
Odesláno Středa, 20. ledna 2010 - 18:40:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podroužek: Já nevím... někdy mi připadá, že se z drážních profesí, hlavně z fírování někdy pomalu dělají div ne galeje, nebo nucené nasazení. Chápu, že pro lidi, co na dráze začínali před XX lety jsou úsporná opatření a vexlování s časama a lidma nepředstavitelné, jste zvyklí na svoje rutiny a najednou s tím někdo začne hýbat. Ale nový člověk to zase může vnímat jinak. Myslím si, že na dráze je těžký postsocialistický bordel, ale že nemůže být zase tak hrozně, že by tu práci dělala většina z vás jen proto, že už nic jiného dělat nemůže-tedy, že je vlastně člověk přikován železem k mašině.
Řekl bych, že přikován železem k mašině je, ale z vlastní vůle. Ruku na srdce, kdo z vás by vydržel bez kolejí déle než měsíc. Já osobně bez ježdění nemůžu být, je to droga na celý život, nebo aspoň do doby, než se člověk věkem usadí a zfotrovatí, pak zatouží po svém klidu a dobrodružství přenechá mladším. Nebo nepřenechá a začne být nevrlý... Taky závidím kancelářským, že ve 2 prásknou s myší do kouta a jdou domů, volné víkendy, pod penzí, ale upřímně řečeno, já bych tam nevydržel. Radši lozit pod vlak a rozpojovat hadice a tu a tam si přivstat na 2:30, místo 3:30 současných, než se hádat s nějakýma bábama, nebo paničkama na podpatcích v kanceláři, nebo 12 hodin denně na dodávce tahat časopisy a čekat, kdy šéf zavolá, že musí zrušit dovolenou, případně někde objíždět vlastním autem baráky a prodávat vysavače.
Tady si letmo domluvím šichty, nehodlám nikomu dělat podpásovky, tak očekávám od druhých totéž, domluvit, vyřešit, ono se vzájemně dohodnout dá. Když mě nechají občas svézt na něčem lepším, než je 810 a 714, nevidím důvod k neustálému nadávání a žehrání.
V polovině šichty na 6 kol se optimista raduje, že má tři kola už odjeté, pesimista nadává, že mu ještě tři zbývají a realista bere smířeně vše, "jak to leží a běží", takže když mu někdy přijde střídání, jde domů.
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 55
Registrován: 10-2009
Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 14:05:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kolego autobusáku, jo je to tak. Jsem přikovanej a z vlastní vůle. Mám rád koleje, miluju ty holky plechový a ježdění je mi drogou. Zatím jsem nezfotrovatěl (ani jsa dědečkem), o tějaký ten klídek nestojím, mám rád vzrůšo. Dělám to rád a byl bych moc nešťastný, kdybych nemohl. Ovšem, asi budu kapátko cáklej. Pokud máte taky podobné příznaky takové duševní odchylky, přijďte mezi nás. Bude sice trochu zklamaný, např. na šichtách se nedomluvíte, ty dostanete nakomandovány, ale myslím, že můžete být šťastný. A bordel je tady ovšem mnohem větší než za oněch časů. Třeba se mu říká "úsporná opatření". Jo, a co je lepší, než 810 nebo 714? (Taky je nemusím).
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 56
Registrován: 10-2009
Odesláno Čtvrtek, 21. ledna 2010 - 14:14:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T 478.4086. Nikdo to raději nepočítá, řekl bych. Každý rok si říkám, že horší to už být nemůže a každý rok jsem příjemně překvapen, že jo. Naše pantáty zajímá jen to, aby všechny neschopné mašiny byly řádně zakresleny v grafikonech, všechna zpoždění a odřeknuté vlaky řádně zdůvodněny. Pak je vše v nejlepším pořádku. Apropos, pane čtyřkovej, že máte nicka ausgerechnet tohodle? Já pamatuju tuto bratislavskou mašinu, když vozila elitní Ex Tatran mezi Prešpurkem a Púchovem. Dokonce jsem ji jednou tahal sergejem, když na tomto vlaku vykapala. Ale byla hezká, tehdy. Zdraví P.