K-report
 

Archiv do 26. října 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš » Archiv do 26. října 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 635
Registrován: 5-2008
Odesláno Neděle, 24. října 2010 - 16:53:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

janer, fýra: je tam povoleno odrážení mašin, pod svou správnou štávu
Hook
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1697
Registrován: 3-2005

Odesláno Neděle, 24. října 2010 - 17:58:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen malý dotaz,je v pořádku,když strojvedoucí zastaví vlak sice schodky prvního vozu na začátku nástupiště,ale lokomotivou již blokuje úrovňový přechod mezi nástupišti?
Dnes jsem byl,coby pravidelný návštěvník Restaurace U mašinky v Otrokovicích
,svědkem celkem zajímavé situace,kdy strojvedoucí nejmenovaného zpožděného EC ve směru na Břeclav zastavil zcela zjevně úmyslně lokomotivou přes ty gumové přechody mezi peróny /pěkně pomalu si to tam dobrzdil,přestože mohl zastavit v pohodě před přechodem/.
Ovšem ve opačném směru přijíždí rychlík na Přerov /resp. Olomouc/ a tranzitérka s dvoukolákem a celkem objemnou zásilkou na něm se k tomuto vlaku nemůže dostat.
Proběhla tam zřejmně dost výživná debata,soudě jen podle gestikulace,kdy nakonec tranzitérka musela zpozdit odjezd R,než se k němu s dvoukolákem,po odjezdu "blokujícího" EC,dostala.
Samozřejmně to nemusí být jen dvoukolák se zásilkou,může tam jet akuvozík s plošinou pro vozíčkáře atd.
Pokud jsou na koncích nástupišť služební úrovňové přejezdy,měl by snad strojvedoucí zastavit před nimi,a neblokovat je,nebo ne?
Pilatus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 503
Registrován: 8-2007
Odesláno Neděle, 24. října 2010 - 18:14:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když už je řeč o Kutné Hoře, mám (uznávám, že hodně blbej) dotaz: co by se stalo, kdyby "střídavka" zvedla smeták pod stejnosměrkou, příp. opačně? Pod proudem, pochopitelně. Asi by to zrušilo motor mašiny s požárem. Bylo by ještě něco, jako třeba výpadek napájení v přilehlém okolí?
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.19.176
Odesláno Neděle, 24. října 2010 - 18:58:33    Odkaz na tento příspěvek  

Pilatus> zhruba je to tak, jak píšete. Občas se to i stane.
Kupodivu je menší prů*er, když zvednete ss pod 25 kV než naopak.
Ss pod 25 kily totiž odpálí bleskojistku, to většinou vyrazí napaječku a je po revoluci. Ovšem zvednout st pod 3 kily většinou znamená vyražení lopaty z ruky topičovi v Tušimicích, protože střídavá bleskojistka je v pohodě a zkratový proud primárem trafa nemá kdo vypnout (st HV na to není dělanej, ten počítá s tím, že nejpozději za 10 ms klesne proud na nulu). Čato pak dojde k liquidaci (ztekutění :-) kusu troleje.
Samotné motory to přežijí bez úhony, neboť se zvedá bez výkonu (jinak to ani nejde).
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6711
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 24. října 2010 - 19:11:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"občas se to i stane"

Možná častěji přistávají marťani v Praze na Václaváku.
Zaosai
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 459
Registrován: 7-2005

Odesláno Neděle, 24. října 2010 - 19:11:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

HOOK-Je to přesně reakce na ty blby co přcházejí tam kde nemají.A "pakrová",ta by měla očekávat příjezd vlaku a ne zvedat svůj zaneprázdněný zadek po příjezdu vlaku.Je to trochu tvrdá odpověď,ale dnes není důvod se motat na přechodu v době postavené vlakové cesty.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4078
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 24. října 2010 - 19:21:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

750371: jen nech na hlavě...
Aleš Liesk.:
Ss pod 25 kily totiž odpálí bleskojistku pokud si dobře pamatuji, tak v žádném případě o kterém vím, bleskojistka nereagovala- proražené diody v usměrňovači to ano. Jinak souhlas.
Zaosai: přesně tato myšlenka me taky napadla. Je to pořád stejné..
Pro Hook: Strojvedoucí zastavil přesně jak měl. Pokud není místo zastavení jinak specifikováno (návěstí, staničním řádem) je to naprosto v pořádku. Taky jsem to dělal. Ono pak při rozjezdu slyšet jekot a naštěstí jen vyválenou osobu není zrovna to co bych chtěl zas zažít...
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
Hook
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1698
Registrován: 3-2005

Odesláno Neděle, 24. října 2010 - 19:29:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zaosai

Souhlasím s těmi přecházeči,ti tam nemají co dělat.
Ale pokud tam už lezou,je to jejich vlastní riziko.
Podle mně je to ze strany strojvedoucího minimálně diskutabilní počínání,on přece ví,že blokuje služební přechod,nikoliv přechod pro civilisty.
Nehledě na to,že tam zrovna může být povolána záchranka s lůžkem atd.
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6712
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 24. října 2010 - 19:32:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: no nevím,občas tam jezdím a jen blb by si na to nedal pozor. Osobně jsem o tomhle nikdy neslyšel. Všimni si,že 99% fírů má staženo už mezi vjezdem a první vyhybkou. Pokud Tě odhazují ta není třeba vůbec zvedat,protože celou stanici projedeš skrz setrvačností.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4079
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 24. října 2010 - 19:37:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

750371: Matrťani na Václaváku tu ještě nebyli a o zvednutí St/SS vím o minimálně třech případech....
Dal/nedal pozor, kolego jsou možné všechny věci, jsme jen lidé...a není jen KH
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4351
Registrován: 6-2006

Odesláno Neděle, 24. října 2010 - 19:41:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

¨a jen blb by si na to nedal pozor.

Tak já viděl v životě nejméně dva blby a to přímo v Hoře. Z toho jeden to měl stažený a dokonce to zvedl pod střídavou.
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6713
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 24. října 2010 - 19:48:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: teď jde o to za jaký čas. Dělám u lokomotiv už asi 15 let,ale neslyšel jsem případ z našeho depa. A to,že se to jen tak neututlá!
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4080
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 24. října 2010 - 20:00:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

750371: Že si neslyšel, ještě neznamená že se nestal. Ze st na ss se zatluče, ze ss na st těžko (buchnou diody, ne vždy). Asi jste elitní depo...
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
Pilatus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 504
Registrován: 8-2007
Odesláno Neděle, 24. října 2010 - 20:30:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky za reakce (SS/ST). Jestli jsem to správně pochopil, tak ss pod 25kV nadělá míň škody než opačně - "jen" to vyrazí příslušný napájecí okruh, zatímco opačně ty následky (výpadek sítě) jsou mnohem horší.

Pokud jsem to pochopil blbě, tak prosím znovu a pomaleji - co se kdy a kde stane. Příklad, jak bych to asi chtěl:
1) zvednu ss pod st - vyrazí to napájení od KH do Kolína, na mašině relativně nic (max. "nějaký" přepálený obvody),
2) zvednu st pod ss - vyrazí to napájení v celý republice, mašina v plamenech.

Možná jsem to trochu přehnal, ale takhle nějak bych si to představoval. S elektrikou si netykám, raději se od ní držím dál.
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1289
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 24. října 2010 - 20:47:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

AL: Jestli si dobře pamatuji, tak před pár lety se tu řešil případ doprovodu stejnosměrky přepravované odněkud někam, který v Brně zvedl smeták, aby "dobil" baterky. Prý byla bez proudu půlka jižní Moravy. Ale možná to je taková "rybářská latina" :-).
Čahoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 766
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 24. října 2010 - 20:47:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra - ano
Taky se v KH stalo - příjezd od Prahy setrvačností,
-fíro namáčkni to
-jsi se zbláznil,vždyť jsem pod střídavinou
-to eso máš na okrasu,nebo mu chybí trafo ?
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1586
Registrován: 8-2007

Odesláno Neděle, 24. října 2010 - 21:01:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Oldcery:ze ss na st těžko (buchnou diody, ne vždy)

Zvednutí sběrače mašiny nastavené na ss systém na střídavině jsem zažil a lok.to přežila bez problému(ihned vypadlo napájení troleje,bylo to u napáječky).

Pilátus:
1. vyrazí to napájení jednoho úseku napáječka-spínačka+ možné poškození bleskojistky(nastavená na 8 kV)
2.Po zvednutí sběrače nastane zkrat přes primár trafa(buď vypne napáječka,nebo se něco přepálí-např.trolej).
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4081
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 24. října 2010 - 21:16:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Apollo_17: Nic proti, znám případy (bum bleskojistka) a i naopak (diody usměrňovače). Klika... a i že vůbec nic, krom výpadku napáječky.
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10520
Registrován: 9-2002

Odesláno Neděle, 24. října 2010 - 21:18:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Johny11:
Tak to je teda pěkná latina, páč to nebyla pravda, vyhodilo to jen celé depo nic víc...ten den jsem tam dělal šupáka, pakliže to nebyl nějaký x let starý případ...byl to tuším nějaký peršan, který tam pak několik dní stál..

V Kutné Hoře se samože normálně odráží, pakliže Tě nedávají na konec vlaku..občas se odráží i po koleji bez troleje to je tuším devátá nebo jedenáctá ted nevim..

750371:
Troufám si říct, že tam jezdím častěji než kdokoliv z vás tady, ne nadarmo řikám, že to tam na nádraží znám už líp než doma...hm no naposledy jsem tam byl dnes od půlnoci do 2:45 ráno s dvojčetem to jen tak naokraj...a skutečně existují případy kdy to člověk zvedl na nesprávné straně...dokonce to není tak dlouho, co tam měl jeden můj kolega průšvih...

Jinak všeobecně je známo, že když člověk zvedne smeták stejnosměrky pod střídavinou, tak rupne bleskojistka.Když se jedná o střídavku pod stejnosměrem, tak se řiká, že se jí "nafoukne" trafo, což není zrovna levná záležitost...

Jinak doporučuji nezkoušet, ledaže byste měli velice kvalitní pojistku
Dokonce jsem slyšel aj názor, že když člověk přepne přepínač ve strojovně u střídavky do polohy napájení ze sítě 380V, že to můžeš pod stejnosměrem zvednout.Dokáže to někdo chytrej potvrdit či vyvrátit??Ikdyby to někdo potvrdil, tak to stejně zkoušet nebudu..:-)
Dodousek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 154
Registrován: 4-2009

Odesláno Neděle, 24. října 2010 - 21:18:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Existuje AKTUÁLNÍ mapa či souhrn, na kterých tratových úsecích v ČR (popř. i SK)je jaká rychlost? Předem díky za odpověď.
ZA VYŠŠÍ ÚROVEŇ K-REPORTU!!!
Žádné ZBYTEČNÉ hádky o ZBYTEČNOSTECH!
K-REPORT je někde u a bude to ještě horší!
VláďaH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.209.6.26
Odesláno Neděle, 24. října 2010 - 21:35:00    Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry:Ze st na ss se zatluče
Ale nesmí být elektronický rychloměr. Překvapují mě hlášky typu ,,nikdy se nestalo" apod. Například na 25ti ostravských 363 jen letos nafouklá dvě trafa a škoda vždy kolem mega a oprava 2 měsíce, takže ono se stává. Bohužel, pro mě zcela nepochopitelné je, že stejný systém je zachován i na zázraku, takže se můžem pomalu vsázet, kdy se odhulí první trafo od ABB. A to za mega teda nebude...
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4272
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 24. října 2010 - 22:25:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jo, na střídavině to nemá co vypnout a trafo má pro ss hodně malý odpor a teče primárem velký proud, který nemá krom měnírny nebo nejslabšího místa v obvodu co vypnout.
Rozčilovat se znamená ničit si nervy pro blbost druhých.
Zvířata jednají pudově a proto po vás pudou...
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Porucik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 167
Registrován: 4-2009
Odesláno Neděle, 24. října 2010 - 22:48:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dodoušek: Traťová rychlost, umístění návěstidel a další jsou v TTP (v tabulkách traťových poměrů), které se neustále aktualizují. Nikde se nedají stáhnout, dopravci je dostávají rovnou od SŽDC. Dopravci si to pak šíří mezi své zaměstnance jako pomůcky. Jestli chceš, pošli mi mail, pošlu ti je zazipované...
Vlakoň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 301
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 24. října 2010 - 23:11:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prosím vysvětlili byste proč ten stř. HV nevypne při zkratovém proudu? Kvůli čemu vypadne.
Trubka amatér děkuje předem.
”Je lepší držet hubu a nechat ostatní, ať si myslí že človek je idiot, než otevřít hubu a odstanit všechny pochybnosti.”
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4273
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 24. října 2010 - 23:19:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Protože stř. HV nemá žádnou vlastní nadproudovou ochranu. Vypdne až zaúčnikováním nějaké cizí ochrany, která je většinou na druhé (sekundární) straně trafa.
Rozčilovat se znamená ničit si nervy pro blbost druhých.
Zvířata jednají pudově a proto po vás pudou...
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Pavel Večeřa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.114.196.168
Odesláno Pondělí, 25. října 2010 - 00:03:28    Odkaz na tento příspěvek  

Když je tu řeč o dvou nafouklých trafech na 363. Nemají náhodou Esa obvody, které si nejdříve šťávu v troleji očichají a teprve pak dojde k zapnutí hlavního vypínače?
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4274
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 25. října 2010 - 00:13:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mají-čuchací trafo, ale je-li HV už předem sepnut, tak už je to pasé.
Rozčilovat se znamená ničit si nervy pro blbost druhých.
Zvířata jednají pudově a proto po vás pudou...
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10528
Registrován: 9-2002

Odesláno Pondělí, 25. října 2010 - 00:17:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel Večeřa:
Jistěže mají čuchací relé, ale předpokládám, že někdo jel přes dělení s nahozeným vypínačem...jen stahl a pod druhou šťávou to zase zvedl...a proto dělaj nejen brňáci to, čemu se tady mnoho lidí divilo, že si pro sichr otvírají dveře do strojovny při přechodu ze systému na systém (naučený grif)...zkrátka ochrana proti blbosti!Člověk se nad něčím zamyslí a průser je na světě..
Taky se mi stalo, že jsem jednou před návěstí stahněte sběrač chtěl sběrač zvedat a najednou čumím, že ho mám furt nahoře...prostě jsem v tu chvilku myslel ani nevim na co, ve finále o nic nešlo to jen jako příklad..
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1658
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 25. října 2010 - 00:43:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč to s těmi dveřmi dělají? Jistota odbouchnutí HV, pokud by chtěl selhat přepínač na pultu?
Převážíme statisíce mužů žen a dětí, kdo má čokla bez košíku - z autobusu letí!
Autobus = KAROSA!
Vasekpetr1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 252
Registrován: 8-2006
Odesláno Pondělí, 25. října 2010 - 00:53:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlakoň 301: HV na střídavině samozřejmě má i ochranu primárního vinutí trafa (tuším na pantografech 560 je to padáčkové relé 1P v skříni ochran AGL52), která zapůsobí při nadproudu vlivem zkratu. Jenže zde bylo spíše myšleno, že střídavý tlakovzdušný vypínač není schopen vypnout stejnosměrný proud - střídavý HV využívá vlastnosti sinusovky, která během vteřiny stokrát projde nulou a tím umožňuje proud mezi oddálenými kontakty "sfouknout", což u stejnosměrného proudu nejde a tím ho nemá co přerušit. Až napáječka nebo přetavená trolej.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2444
Registrován: 8-2005
Odesláno Pondělí, 25. října 2010 - 08:50:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad VláďaH: každopádně nafouklá trafa a jiné problémy asi depa moc netrápí, jinak bychom už na všech mašinách měli elektronické rychloměry. Zaměstnavatel by měl naprostou pohodu, když se něco poničí. Hned by prokázal co kdo udělal špatně, ale ono i opačně, třeba v mrazech občas zamrznou válce sběračů a pak se dost blbě dokazuje, že jsem pakeťák sběračů dal do stáhnuté polohy, ale smetáky zůstaly i po minutě nahoře... Přesně tohle se kdysi stalo kamarádovi v Kutné Hoře, naštěstí měl také vypnutý hlavní vypínač a při zajíždění na staniční kolej se kouknul na smeták a ten byl stále nahoře, tak to tam nasypal a zůstal ještě pod střídavinou.
Martin
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Pondělí, 25. října 2010 - 08:53:12    Odkaz na tento příspěvek  

Vláďa: pro mě zcela nepochopitelné je, že stejný systém je zachován i na zázraku,
Máš nějaký lepší a realizovatelný nápad?
(nápadů je spousta, s realizací je to ale složitější)
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4077
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 25. října 2010 - 09:23:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

VláďaH: Bohužel, pro mě zcela nepochopitelné je, že stejný systém je zachován i na zázraku
Ne tak docela stejný. Na střídavině vede stažení sběrače vždy k vypnutí HV (a ten je na to dělanej). Na stejnosměru při stažení odpadne linkový stykač.
Jurek_fm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1287
Registrován: 8-2009

Odesláno Pondělí, 25. října 2010 - 09:38:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Porucik: Nikde se nedají stáhnout, dopravci je dostávají rovnou od SŽDC.
Tož ti ani nevím kde jsem k nim i několik roků nazpátek přišel.
Život je hořký. Bohudík !
oběhy Bohumínských brejlovců
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 193
Registrován: 10-2009
Odesláno Pondělí, 25. října 2010 - 11:48:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K tématu střídavka versus stejnosměrka. Naučil jsem se na Esu nepoužívat tlačítko vypnutí HV. Před stykovým místem důsledně vypnu HV pomocí pakeťáku, k tomu všechny pakeťáky do svisla. Vč. topení vlaku. A na místě začnu pomalu proces nahazování. Žádný spěch. Je to možná pro některé ostřílené hochy směšně opatrnické, ale je lepší, když počítám sám s přítomností vlastní blbosti. Tu doma nezapomenu.
K ježdění přes přechody. Jezdím důsledně přes přechody. (Tišnov, Havl. Brod, ....) Proto, aby tam nikdo nelezl. Ti, kteří chtějí jít "vrchem", ne podchodem, jsou nasraní a už to mi dělá docela radost. Konečně, v našem depu byla před lety nějaká vyhláška v tom smyslu a já ji pořád ctím. Chce-li nějaká bába s umaštěnou prdelí velikosti štýrského valacha přejet s kárkou k sousední koleji, měla tak učinit zavčas. Mmch., všimli jste si, že málokde mají v těchto funkcích jiné typy, než ty mnou popsané? A jak se umí vztekat!? To jednoho přímo zahřeje, když jí může zvednout adrenalin. Jinak ovšem nejsem až tak škodolibý, to jste jistě poznali. Hezký podzimní den. P.
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.47.158
Odesláno Pondělí, 25. října 2010 - 11:55:00    Odkaz na tento příspěvek  

Mimochodem dodnes není vyřešené budování nových služebních přechodů (zda, jak, podle čeho, za jakých podmínek...).
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10530
Registrován: 9-2002

Odesláno Pondělí, 25. října 2010 - 12:44:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ml636:
Proč to s těmi dveřmi dělají? Jistota odbouchnutí HV, pokud by chtěl selhat přepínač na pultu?
Dyť jsem to kousek nad Tebou psal..prostě někdo jede přes přechod systému v domění, že jede jen přes klasickou vypínačku či stahovačku chápeme??Nebo snad myslíš, že je třeba přes stahovačky či vypínačky zhazovat vypínač??

Poroužek:
Naučil jsem se na Esu nepoužívat tlačítko vypnutí HV
Dostal jsem se na to zatím jen párkrát, ale takto mě to taky kolegové učili a zatím to zdárně kopíruju...
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pondělí, 25. října 2010 - 13:40:27    Odkaz na tento příspěvek  

To je teda promarněnýho pedagogickýho talemtu, s těma služebníma přechodama. Asi jak když nějakej šofér gumokolu "vyučuje"
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7542
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 25. října 2010 - 14:21:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dostal jsem se na to zatím jen párkrát, ale takto mě to taky kolegové učili a zatím to zdárně kopíruju...
No, myslím, že na takových 371 je to velmi dobré dodržovat. Nechávat systém a vybouchávat jen tlačítkem by mohlo vést u bastarda k průšvihu, hned po přejetí na německé napájení.

Stejně nechápu, že u esa to škoda udělala tak, že nic nehrozí, a u novějšího bastarda tuhle past neošetřila.

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 8617
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 25. října 2010 - 15:48:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jaký je rozdí mezi:
MRTVOU dopravní cestou
ŽIVOU dopravní cestou

Děkuji
FZF » ozvd.ic.cz
TS 101TS 703
Čiernohronská železnica » čHž
Kilofok
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 236
Registrován: 7-2007

Odesláno Pondělí, 25. října 2010 - 15:59:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mrtvou máme teď
A živá bude až se konečně dodělá reforma a výpravčí a spol budou nezávislí tak jak to funguje třeba na slovensku.Potom když pofičím ve své trase a ve svém čase nebude mně prudit zasekaný osobák.
Porucik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 169
Registrován: 4-2009
Odesláno Pondělí, 25. října 2010 - 16:08:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šari: Mrtvá - koleje, trakční vedení, budovy
Živá - personál
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 8619
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 25. října 2010 - 16:48:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Potom když pofičím ve své trase a ve svém čase nebude mně prudit zasekaný osobák.
No jo, ale on má přednost. Protože je to vlak se závazkem veřejné služby.

A díky za odpověď.
FZF » ozvd.ic.cz
TS 101TS 703
Čiernohronská železnica » čHž
Kilofok
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 237
Registrován: 7-2007

Odesláno Pondělí, 25. října 2010 - 16:56:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

On má přednost ale ja si zaplatil trasu v které on se motá a já třeba vezu Nex který má přednost.Dnes to je neřešitelný problém bo výpravčí i osobáky jsou ČD.Při žívé dopravní cestě by to mělo vypadát si myslím jináč.Jako osobák je myšlen prach obyčejný courák který ve finále vlak s rychlostí 100 zpomalí na cca 65km/h.No a v pohraniční stanicí čeká lok. partnerského dopravce a my holt se vlečem za opozdilcem.
Dodousek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 156
Registrován: 4-2009

Odesláno Pondělí, 25. října 2010 - 17:03:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Porucik: To by jsi byl moc hodný.
ZA VYŠŠÍ ÚROVEŇ K-REPORTU!!!
Žádné ZBYTEČNÉ hádky o ZBYTEČNOSTECH!
K-REPORT je někde u a bude to ještě horší!
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 8621
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 25. října 2010 - 17:11:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mi neříkaj, že za tím osobákem jedeš furt. Štreka má dvě koleje a tři stanic na předjetí. Takže by neměl tvou trasu dlouho blokovat. Já vím, za trasu se platí. Zvl. když je to vysoce lukrativní čas .

Tak jako patří pod SŽDC traťovka, zabezpečovačka, tak už dávno tam měli patřit i výpravčí. Vždyť jsou s dopravní cestou plně vázáni. Ovšem myslím si, že je to jen formální převod.

Myslíš, že jakmile sundají ČD a přešijou ho na SŽDC, tak se dorpavní situace atd nějak VÝRAZNĚ posune k lepšímu?
FZF » ozvd.ic.cz
TS 101TS 703
Čiernohronská železnica » čHž
Raspi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1458
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 25. října 2010 - 17:33:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zkratový proud primárem trafa nemá kdo vypnout

Jaký má cca odpor primární vinutí trafa?
Co je vrchol mazlivosti? Malý bílý kocourek nalezený před dveřmi na rohožce :-)
Kilofok
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 238
Registrován: 7-2007

Odesláno Pondělí, 25. října 2010 - 17:38:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šari
Mám za to že by měli fungovat opravdu nezávisle a ne jak teď když je výluka tak nakladka stojí a stoji a nic se neděje.Cargoví dispečeři a privátní dopravci by mohli vyprávět dlouhé story o jednání ČD.Už jsem slyšel od výpravčího že dopravci jsou si ze zákona rovni ale ČD jsou asi rovnější.Chápu že se toho mnozí bojí bo za současného stavu se zaoperuje osobkou a je klid Ale to fakt skončí a pak to bude hlašenka a pokuta za nedodrženi smluvních podmínek a pro nepřízpůsobivé potom zbohem premie a třeba i sbohem zaměstnání.Samozřejmě včetně dopadu na druhou stranu nedodržuješ jízdni doby bo máš místo dvou 742 jen jednu flak tě pokuta.Tak samo kolegové kochající se a tvrdící na blafárně že času dost se budou divit až je někdo opere za rychlost.Holt doprava na kolejich se musí polepšit jináč nás kamijony totálně vyžerou.

(Příspěvek byl editován uživatelem kilofok.)
Amper
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 87
Registrován: 2-2010
Odesláno Pondělí, 25. října 2010 - 19:06:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kilofok:On má přednost ....a v pohraniční stanicí čeká lok.
Nemá přednost. Jestli teda správně chápu, vezeš mezinárodní Nex. Zopakovat D2. Nemyslím tak tebe, jako ty výpravčí a dispečery.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4275
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 25. října 2010 - 20:19:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jaký má cca odpor primární vinutí trafa?

Při stejnosměrném napájení trafa velmi malý, tedy proud teče velmi velký.
Rozčilovat se znamená ničit si nervy pro blbost druhých.
Zvířata jednají pudově a proto po vás pudou...
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Raspi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1459
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 25. října 2010 - 21:15:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To mě právě zajímá jak malý. Já si do Ohmova zákona společně s U chci dosadit pro mě neznámou R abych zjistil I.
Co je vrchol mazlivosti? Malý bílý kocourek nalezený před dveřmi na rohožce :-)
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4276
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 25. října 2010 - 21:18:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Někde zjisti průřez vodiče primáru trafa, počet závitů/délku vodiče, pak v tabulce měrný odpor mědi a měl bys dojít k +- slušnýmu výsledku.
Rozčilovat se znamená ničit si nervy pro blbost druhých.
Zvířata jednají pudově a proto po vás pudou...
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Pondělí, 25. října 2010 - 22:21:22    Odkaz na tento příspěvek  

Hook : i kdyby zastavil strojvedoucí před "gumovým" přechodem (máte zřejmě na müsli kolej číslo 1), tak tam paní "staniční" nemůže přejít. Pokud přecházíte koleje kolem skupiny stojících vozidel musíte dodržet vzdálenost nejméně 5 metrů. Tak široký "gumový" přejezd nejen v Otrokovicích není ...
Pokud by tam "paní staniční" s dvoukolákem vyrazila, tak dává všanc svoje prémie, pokud jí uvidí "majitel nebo podmajitel" provozního obvodu a sladce jí za iniciativu odmění ...

Kilofok : přečtou si vyhlášku 173/1995 Sb., kterou se vydává dopravní řád drah ... který stanoví jak se má postupovat při operativním řízení drážní dopravy (případ zpoždění) - abyste to nemusel složitě hledat, je to § 22. Zákon (prováděcí vyhláška) platí pro každého a má přednost před provozním předpisem ...
Výpravčímu je zcela ukradené, kdo je dopravcem toho či onoho vlaku. Z podstaty věci je prioritním zájmem každého výpravčího, aby vlak trávil / nepřekážel (a otravoval mu život) ve stanici co nejkratší dobu, tudíž zájmem výpravčího libovolné stanice je „vykopnout" vlak ze stanice a poslat ho (problém) sousedovi ...
Amper
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 91
Registrován: 2-2010
Odesláno Pondělí, 25. října 2010 - 23:31:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ: Mno, tady stačí ta D2, to pořadí je koneckonců totožné (teda snad je, nikdy jsem to neporovnával ). Ale souhlasím, že u tohoto mohou převažovat zájmy výpravčího nad ostatní. Když by šel s osobákem nabok a lidi z něj by hleděli, jak je předjíždí náklad....
Viděl jsem ale už i dispečerák, když to výpravčí neudělal. Pravda, ten Nex jezdil pravidelně 12 hod. zpožděný. Nebo s náskokem?
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1731
Registrován: 7-2006

Odesláno Úterý, 26. října 2010 - 07:45:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a já třeba vezu Nex který má přednost.Dnes to je neřešitelný problém bo výpravčí i osobáky jsou ČD.

Pokud vezeš Nex mezistátní a nejedeš s náskokem máš přednost .. i když cestující blbě koukaj,když předjíždíš osobák nákladem,bo oni o našich předpisech nemaj páru ...


ICQ 237-113-861
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 195
Registrován: 10-2009
Odesláno Úterý, 26. října 2010 - 07:52:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Můj tata mě za mého dětství a mládí liskal, když jsem si chtěl něco vypočítat jednoduchou matematickou metodou na papíru. O kalkulačce nemluvě, tu jsem stejně koupil až na průmce. (Povoleno jsem měl jen logáro). A tady se dozvídám, že na tak jednoduchou věc, jako je spočítat si kontrolní numero stroje existuje prográmek. Inu, to je pokrok. Když chce můj dospělý syn vědět, jaké je venku počasí, pustí si televizi. Já primitiv pouze okno.
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1733
Registrován: 7-2006

Odesláno Úterý, 26. října 2010 - 08:20:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když chce můj dospělý syn vědět, jaké je venku počasí, pustí si televizi. Já primitiv pouze okno.

Synek má rád asi "smádek a teplíčko a pohodlíčko",proto ten pc .. zatím co Ty upřednostňuješ čerstvej luft asi a nejsi líný vstát a k tomu oknu i dojít .. tím to bude,ne ničím iným ...


ICQ 237-113-861
Vasekpetr1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 253
Registrován: 8-2006
Odesláno Úterý, 26. října 2010 - 08:59:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když chce můj dospělý syn vědět, jaké je venku počasí, pustí si televizi. Já primitiv pouze okno.

Inu jak říká klasik: pokrok nezastavíš...
Pavel Večeřa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 147.33.86.155
Odesláno Úterý, 26. října 2010 - 09:49:20    Odkaz na tento příspěvek  

No nevím, při představě, že budu muset ujít NEUVĚRITELNÝCH 8 metrů do obýváku a zapnout TV, raději spadnu z regálu, ujdu dva metry k oknu a mrknu z něj.
Sokr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 510
Registrován: 5-2005

Odesláno Úterý, 26. října 2010 - 15:53:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...raději spadnu z regálu, ujdu dva metry k oknu a mrknu z něj.
A nebylo by jednodušší na tom regálu pootočit hlavu a podívat se bez toho padání z něj? :-)))
Na životě je nejkrásnější jeho rozmanitost. Každý den tě nasere někdo jiný.
http://www.nahouby.estranky.cz