K-report
 

Archiv do 13. října 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš » Archiv do 13. října 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
242_216__0
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 833
Registrován: 3-2007

Odesláno Sobota, 09. října 2010 - 11:18:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šari: např. Jeřmanice, Hluboká nad Vltavou
Marek3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2347
Registrován: 8-2008

Odesláno Sobota, 09. října 2010 - 14:52:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Semolina: A to samé, akorát trasy Nice - Moskva? Díky. Doufám, že dneska pojede.
Andulka "Ančí" = + 21.8.2010 - NEZAPOMENEME !!! :-( :-( :-(
Chio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 536
Registrován: 12-2008

Odesláno Sobota, 09. října 2010 - 16:19:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.zelpage.cz/zpravy/7856 tady je o tom zpráva a na http://www.bahn.de si časy najdeš i sám
Říkají o mně, že jsem pesimista. Já se obávám, že jsem spíš realista.
242_216__0
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 834
Registrován: 3-2007

Odesláno Sobota, 09. října 2010 - 17:50:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šari: ještě doplním...

Bakov nad Jizerou – Česká Lípa
Nové spojení
Zdice – Písek
Plzeň – Klatovy
Krnov
Nesovice
Kroměříž
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 8474
Registrován: 11-2005

Odesláno Sobota, 09. října 2010 - 18:24:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dík, ani jsem netušil, jak blízko k nim mám.

A ptám se znova:
Co je to?


1) nějaká souvislost s kol. obvody?
2) to mi připomíná pokus jak odhlučnit kolej

Díky
FZF » ozvd.ic.cz
TS 101TS 703
Čiernohronská železnica » čHž
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7370
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 09. října 2010 - 18:43:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mně to vpravo připomíná patrony Semtexu připravené k použití.
242_216__0
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 836
Registrován: 3-2007

Odesláno Sobota, 09. října 2010 - 18:48:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šari:
Mělo by se jednat o kolejnicové absorbéry hluku, které jsou například v Poděbradech.
viz: tady
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.209.111
Odesláno Sobota, 09. října 2010 - 19:37:17    Odkaz na tento příspěvek  

Šari: Je to odhlučnění. Podobné, ke stojině kolejnice přilepené pryžové bokovnice se už více let používají na tramvajových tratích.
P.S.: Nemůžete coby moderátor nějak "samoobslužně" zredukovat Vaše opakující se příspěvky?
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 8478
Registrován: 11-2005

Odesláno Sobota, 09. října 2010 - 19:51:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

242: Opět děkuji. Skoro jsem se trefil.
Ano, jsou to Poděbrady.

Zajímavé no, každopádně bych rád viděl pozdější nějaké závěry.

Cogwheel: Nevím, kde je chyba. Posílání příspěvků poslední dobou nějak zlobí. Stane se, že se to odešle 2x. Samozřejmě, že to následně po sobě smažu.
FZF » ozvd.ic.cz
TS 101TS 703
Čiernohronská železnica » čHž
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10408
Registrován: 9-2002

Odesláno Sobota, 09. října 2010 - 20:41:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šari:
Odhlučněné koleje jsou i v Havlíčkově Brodě směrem na Kolín hned za stanicí...ale nevim jaký je to typ, z vrchu za jízdy to nepoznám..
Semolina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2678
Registrován: 2-2006

Odesláno Sobota, 09. října 2010 - 20:55:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marek3: Tady jsou časy v Bohumíně.
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1568
Registrován: 3-2007

Odesláno Sobota, 09. října 2010 - 21:21:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš: na straně 5 dokumentu co sem dal 242 216 jsou fotky právě z Brodu
Velkej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 121
Registrován: 7-2007
Odesláno Neděle, 10. října 2010 - 14:20:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šari: Převezmu a doplním 242_216__0
Některé ESA33 jsou zatím ve výstavbě.

Hluboká nad Vltavou, Jeřmanice, Bakov nad Jizerou – Česká Lípa, Debř, Nové spojení (TPC Hlavní, Holešovice), Libeň, Dejvice, Zdice, Zdice – Písek (TPC Příbram a Březnice), Hořovice, České Velenice, Česká Kubice, Plzeň – Klatovy, Krnov, Krnov - Jindřichov ve Slezsku, Nesovice, Kroměříž, Brno Horní Heršpice, Brno odstavné nádraží, Bystřice nad Olší, Jablůnkov Návsí, Mosty u Jablunkova, Slavonice, Letohrad - Lichkov, Louny - Peruc, Holoubkov, Plzeň - Klatovy, Sokolov, Trutnov, Železný Brod - Košťálov, Přerov, Třinec, Svitavy - Skuteč, Moravské Bránice, Krásno nad Kysucou (SK)
Chio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 539
Registrován: 12-2008

Odesláno Neděle, 10. října 2010 - 16:51:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Velkej: raději pouze Návsí. Jablůnkov
Říkají o mně, že jsem pesimista. Já se obávám, že jsem spíš realista.
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2697
Registrován: 1-2007
Odesláno Neděle, 10. října 2010 - 17:09:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera projížděl zázrak v cca 22:00 přes Kojetín na Brno. Nevíte, jestli jezdí Brno - Přerov pravidelně, nebo to byla nějaká mimořádnost?
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1610
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 10. října 2010 - 17:22:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podroužek: Promiň, že jsem neodepsal, ale byl jsem mimo net. Od příštího týdne by to šlo, od pátku mám několik dní odpoledne čas někde vyčkat. Ve čtvrtek můžu celý den.
Převážíme statisíce mužů žen a dětí, kdo má čokla bez košíku - z autobusu letí!
Autobus = KAROSA!
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 627
Registrován: 5-2008
Odesláno Neděle, 10. října 2010 - 18:08:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mouka: skoro pravidlo pro 380008 ,50232 do Brna a zpátky 52031
Jurek_fm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1149
Registrován: 8-2009

Odesláno Neděle, 10. října 2010 - 18:20:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chlapi nic ve zlým ale kde jste přišli na Jablůnkov? Existuje tak maximálně Jablůnka ale to je krapet jinde. Goroli by vás hnali
Život je hořký. Bohudík !
oběhy Bohumínských brejlovců
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 8499
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 10. října 2010 - 18:23:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mouka: Nelze mluvit o pravidelnosti, neboť za pravidelnost můžeme považovat nasezení na raměni Bi-BV.

Ale víš jak, byl vlak -> jedem.
FZF » ozvd.ic.cz
TS 101TS 703
Čiernohronská železnica » čHž
Velkej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 122
Registrován: 7-2007
Odesláno Neděle, 10. října 2010 - 22:22:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chio, Jurek: Omlouvám se, mám to v palici ještě z dob, kdy jsem tam jezdil za jednou děvuchou.

1994 1.1. se od Jablunkova odloučila obec Návsí jako samostatná obec.
1995 24.11. kolaudace plošné plynofikace Jablunkov 1.stavby 1.etapy, to je po kotelny.
1996 Vyřešen spor o název nádraží v Návsí. Železniční stanice ponese název Jablunkov - Návsí.

A na to ů mám pěkné vzpomínky. Goroli by sice hnali, děvuchy taky, ale narozdíl od gorolů sa děvuchy umiřujů.
Velkej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 123
Registrován: 7-2007
Odesláno Neděle, 10. října 2010 - 22:30:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak jsem se jal hledat pár slov, co mi kdysi zůstalo v palici a našel jsem po našymu. Některé komentáře jsou úsměvné.
Jurek_fm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1152
Registrován: 8-2009

Odesláno Pondělí, 11. října 2010 - 11:56:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Velkej. Já měl na mysli pouze to kroužkované ů. Jinak místní specifika i po našimu celkem znám, nějakou dobu jsem se v těch končinách vyskytoval. Ale zářné příklady po našimu najdeš třeba ve vlákně tratě 320.
Život je hořký. Bohudík !
oběhy Bohumínských brejlovců
Es499009
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 340
Registrován: 2-2009

Odesláno Pondělí, 11. října 2010 - 15:06:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak sem se podíval na OVM se Žaludou a Jančurou.Jačura říkal ,že nebude mít průvodčí,ale stevardky v každém voze.To by nebylo nic převratného.Že to budou pěkný mladý holky.Jen nevím,jestli taky budou muset skládat nějaký zkoušky,nebo jak to vůbec bude.Aby pak,až se něco nenadálého přihodí,nebyla ouplně mimo.A co mě vůbec hlava nebere,tak to je Jančurovo prohlášení,že hotovej fýra může bejt za tři měsíce.Tady se to táhne prej moc dlouho.
NÁCHOĎÁK JAK POLENO
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10439
Registrován: 9-2002

Odesláno Pondělí, 11. října 2010 - 15:09:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No svým způsobem by to tak být mohlo, ale to by musel jít na fíru třeba někdo z tohoto fóra kdo tak nějak už aspoň ví, která bije, nikoliv lidi z ulice...ale i tak ty tři měsíce jsou dost přehnaný, prostě nemá vůbec šajn a představuje si to jak hurvínek válku...všechno!!
Mechanik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 258
Registrován: 1-2010
Odesláno Pondělí, 11. října 2010 - 21:52:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš ct No, sice jsem to neviděl, ale na druhou stranu když se dá udělat řidičák na auto za 4 dny, tak proč by to u Jančúry nezvládli za 3 měsíce. Otázka je, jak to bude vypadat
Ale jako hurvínek válku si to představují i někteří zácvikáři po skoro roce u ......
Dnes například byl problém s jízdou po nesprávné / proti správnému směru a taky s postupem při návěsti STůJ na automatickém hradle. Něco jako výpravčí přední nebo zadní stanice byly naprosto cizí slova. Bohužel...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7416
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 12. října 2010 - 01:10:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mechanik:

A bude hůř. Mnohem hůř.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1616
Registrován: 11-2006
Odesláno Úterý, 12. října 2010 - 02:45:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zajímavé povídání...
Docela jsem začal váhat, jestli nemám směřovat rovnou k Jančurovi, ale po tom co jsem vyslechl i odjinud, to zase rychle přehodnotím.
Jinak věřím, že fíra může být hotový mnohem rychleji než u ČD, aniž by byl nějak horší. Ale řekl bych, že ty 3 měsíce naráží na zákony, které platí pro každého. Podle mého to pod půl roku nesrazí. Když se výcvik vezme kvalitně a tvrdě s tím, že neschopné kusy budou vylítávat, tak to naopak může být lepší, než topíráky a zálohy jen proto, že nováčky (i hotové) není pro nadstav a nechuť kam šoupnout a tak zbytečně prostávají, když naopak musí okamžitě začít jezdit a vyjezdit se.
Nebo se ke mně taky doneslo, jak fíra X projevil zájem jezdit na dieselech, inu, nutili mu elektriku, zatímco fíra Y měl zájem o elektriky, tak byl vyšoupnut do detašovaných pracovišť, kde lišky dávají dobrou noc a elektrické je tam jen to, když 810 občas dobíjí...
Takže si znamenám, že musím chtít na puklíka a sejdeme se na Banánech.
Převážíme statisíce mužů žen a dětí, kdo má čokla bez košíku - z autobusu letí!
Autobus = KAROSA!
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3004
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 12. října 2010 - 03:01:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, to víte. Dráha je polovojenská organizace, to by bylo, aby si každej hejhula určoval, co chce.

Já přišel na vojnu a nějaký lampasák se mě ptal, co jsem v civilu. I tudíž jsem bezelstně odpověděl: strojvedoucí. To je co? Rušňovodič. Ahá. Kolko váži taký rušeň? 116 tun. Á kolko váži vlak? 2400 tun a dvě lokomotivy. Ahá, vodič DANY, nic většího a těžšího tu nemáme. 32 tun vám vyhovuje? A já měl strach, že hledá kuchaře.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7417
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 12. října 2010 - 04:45:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já nevím jak vy, ale já bych ani roční rychlokvašce své kosti, natož na trase Pha-Ostr, nesvěřil.
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1007
Registrován: 4-2009

Odesláno Úterý, 12. října 2010 - 07:00:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak věřím, že fíra může být hotový mnohem rychleji než u ČD, aniž by byl nějak horší.
Mohl byste tuto zajímavou myšlenku více rozvést?
A než se zasníte, přečtěte si, konečně, Vyhlášku MD č. 101/1995 Sb Já tam vidím nejméně 34 týdnů zácviků + kurz. A v kurzu toho učení není pro lidi z ulice zrovna málo.
Už Vám to tu psalo více lidí, mírněte se ve své horlivosti a snad ani na strojvedoucího nechoďte. Nejhorší jsou, po trpaslících, potom různí
zneuznaní "všeumělci". Sice neví kudy dozbrojit vodu či olej, ale radí plánovacímu strojmistrovi o jakou směnu by měl zájem.

Já nevím jak vy, ale já bych ani roční rychlokvašce své kosti, natož na trase Pha-Ostr, nesvěřil.
A třeba DKV Olomouc podobné jedince vysílá na rychlících do Jeseníku. Holt pro ně není jiných vhodných výkonů, neb nemají D 3 a odbavování cestujících.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Es499009
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 343
Registrován: 2-2009

Odesláno Úterý, 12. října 2010 - 07:57:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jančura vyčítal,že ČD málo tlačí na stát aby ta vyhláška byla přepracovaná.Já si to nedovedu představit.To jako vezme pekaře,truhláře atd a myslí si že z nich budou za tři měsíce "rušňovodiči"?Stejně spoléhá na to,že je přetáhne odjinud a naláká je na prachy.Si to může dovolit,protože jak říkal,po třech měsících už bude ziskový....
NÁCHOĎÁK JAK POLENO
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7418
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 12. října 2010 - 13:38:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jojo, a to kdyby ještě "spěšňáci" věděli, jké jsou v praxi výsledky těch rychlokvašek....asi by jim zmehlo. Včera opět jen o fous.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1618
Registrován: 11-2006
Odesláno Úterý, 12. října 2010 - 16:43:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Němec z Ova: Vždyť jsem psal, že je potřeba respektovat zákony a ty budou v této podobě platit i pro Jančuru.
Když dloubnu do vosího hnízda a troufale řeknu, že zákony jsou v této podobě zkostnatělé a společně s odborníky by bylo možné je předělat, bude třeba zajistit a změřit:
- skutečnou dobu zácviku na dílně, po kterou bude kandidát PLNĚ využíván a zacvičován a pravidelně přezkušován, přičemž na směně zácvikářů bude vždy přítomen "školitel".
- v kurzu DVI přesná docházka, pravidelné přezkušování, řekněme tolerance 1x opravné a dost. Žádný takový, že kandidáti projít musí a nikdo s nimi nic nezmůže.
- jízdní zácvik: všechny režimy, posun, topíráky, později tratě; denně na výkonech jedině na pravé straně, nalevo bude sedět strojvedoucí-instruktor (speciálně vyškolený a taky podle toho placený), ne nakrknutý turnusák, který kandidáta /sedícího nalevo/ celou cestu točí, jak on za svých mladých let...
- hotový fíra - zachovat zákonnou dobu na posunech, dále lehké traťové výkony. Nepřehazovat jak horký brambor a nevědět co s ním, ale bude přesně vědět co ho čeká a kam se dostane, když nebude dělat průsery. (kariéra)

Pokud by se tyhle body uplatnily v praxi a podle nich se nastavily zákony, doba k záškolu by se moc nezkrátila, ale výrazně by ubylo "o fousů". Nalijme si čistého vína, výchova nových strojvedoucích na dráze je jeden velký nedodělek a závazek do budoucna, aby se zejména tohle seno přeházelo. Skoro bych řekl, že současný (evidentně mizerný) stav někomu hodně vyhovuje. Ale proč?
Převážíme statisíce mužů žen a dětí, kdo má čokla bez košíku - z autobusu letí!
Autobus = KAROSA!
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1011
Registrován: 4-2009

Odesláno Úterý, 12. října 2010 - 17:43:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ml636: Kuře chytřejší kvočny?
Kritiku si zatím nechte někde v záloze na dobu, až projdete celým procesem přeměny na strojvedoucího.

v kurzu DVI přesná docházka, pravidelné přezkušování, řekněme tolerance 1x opravné a dost
I v případě, že třetí den nebudete tušit o čem je řeč a jak se jmenujete? Netuším, zda už nyní máte tušení třeba o významu dvojitých zpětných záklopek, o funkci ventilu DAKO-D nebo takového stavěče zdrží? A věřte, že na takové věci v kurzech čas nebývá.
Taky psát test z řady probírané den předem se mi zdá poněkud nešťastné. Zvlášť, když po testíku bude následovat řada další. A to máme ještě štěstí, že jak u motorů, tak u elektrik máme stejného výrobce, čímž zůstává označení různých relé a stykačů velmi podobné. Ale třeba u elektrik bývá na schématech zajímavé pozorovat vývoj elektrotechnických značek.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1619
Registrován: 11-2006
Odesláno Úterý, 12. října 2010 - 19:51:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Němec z ova: V tomhle směru si důvěřuju. Bude to náročné, to už vím teď, ale stojíme na zemi. Učený z nebe nespadl.
Převážíme statisíce mužů žen a dětí, kdo má čokla bez košíku - z autobusu letí!
Autobus = KAROSA!
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7419
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 12. října 2010 - 20:09:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jojo, každému adeptovi přidělíme osobního KV. Dobrý džouk :-)
Marek3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2355
Registrován: 8-2008

Odesláno Úterý, 12. října 2010 - 20:46:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám jeden dotaz. Když budu "čerstvý fíra", a budu jezdit teprve zácviky, na čem budu jezdit? Díky. Chci vědět, jestli na osobácích. Díky.
Andulka "Ančí" = + 21.8.2010 - NEZAPOMENEME !!! :-( :-( :-(
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1565
Registrován: 8-2007

Odesláno Úterý, 12. října 2010 - 20:54:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co mě vůbec hlava nebere,tak to je Jančurovo prohlášení,že hotovej fýra může bejt za tři měsíce.

Také si myslím,že by "žluté autobusy" měli řídít řidiči,kteří to zvládnou přímo na řidičák "E" za 3 měsíce od první návštěvy autoškoly.Nevím,proč dělají předtím B a C.Vždyť je to drahé a úplně zbytečné.Každý řidič přece po absolvování zkoušek je schopen odvézt 50-500 lidí .
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10442
Registrován: 9-2002

Odesláno Úterý, 12. října 2010 - 22:14:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marek3:
A proč to chceš vědět??Nebude to asi třeba tím podle toho, které firmě se upíšeš co myslíš??Nebo jsi taky jeden z těch co zapomíná, že tu nejsou jen ČD??

Dnes mne nasral zas jeden děsně chytrej cestující, když měl poznámku na zpoždění vlaku z Brna v hodnotě 40minut..na soupravě se vystřídaly hned tři esa než se odjelo a on si neodpustil říct.
Ti co to dělat uměli, ty Dráha vyhodila, ty co to dělat neuměj to dnes dělaj...to mě nasralo a hned sem se s nim dal do debaty...až přišla řeč na Jančuru a tam jsem ho ujistil, že vlaky mu tak skvěle jak busy jezdit nebudou ať si myslí co chce!
Monte_walsh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 209
Registrován: 5-2009

Odesláno Úterý, 12. října 2010 - 22:59:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Apollo 17:...Také si myslím,že by "žluté autobusy" měli řídít řidiči,kteří to zvládnou přímo na řidičák "E"...

Pokud vím,tak na autobusy je skupina D a skupina E jsou vleky a přívěsy nad 750 kg.
Requiescat in pace.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1620
Registrován: 11-2006
Odesláno Středa, 13. října 2010 - 02:05:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Řidičák na autobus můžete mít v podstatě do měsíce a půl, když se to vezme od nuly B rychlokurzem a následně D. Taky tvrdím, že je to sebevražda, já to měl ještě poctivě přes náklaďáky a krátkou praxi na nich, ale oproti minulosti, kdy se muselo minimálně 2 roky jezdit s náklaďáky, je to samozřejmě nesrovnatelné. Takže dá se říct chápu ostřílené mazáky na dráze, že nové zácvikáře moc nemusí. (ale doba pokročila-jak vidíte tak i na autobusech a vlastně všude se všechno urychluje)
Tady už záleží na každém, jak zodpovědně k tomu přistoupí a jestli si hned nechá naložit zájezd, nebo si dohodne postupné rozjíždění na jedné lince a postupně přidá další linky, vozy, typy služeb... tak jako jsem to dělal já.
Proto taky nelze hned po kurzu dělat zkoušky na Pendolino.

P.S. Ještě platí ten předpis jako na začátku provozu, že na Pendolino může jít jedině fíra s minimálně 10 lety praxe?
Převážíme statisíce mužů žen a dětí, kdo má čokla bez košíku - z autobusu letí!
Autobus = KAROSA!
host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.227.18.8
Odesláno Středa, 13. října 2010 - 02:28:47    Odkaz na tento příspěvek  

Ml636: P.S. Ještě platí ten předpis jako na začátku provozu, že na Pendolino může jít jedině fíra s minimálně 10 lety praxe?

A on byl někdy vydán závazný legislativně platný takový PŘEDPIS? A jak se jmenuje?
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1622
Registrován: 11-2006
Odesláno Středa, 13. října 2010 - 03:32:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

O žádném takovém nevím, ale někde jsem to četl, když Pendolino poprvé vyjelo s lidma. Bylo tam o velmi pečlivém výběru, minimálně 10. leté praxi a ještě nějaké další podmínky, ale to už si nepamatuju...
Převážíme statisíce mužů žen a dětí, kdo má čokla bez košíku - z autobusu letí!
Autobus = KAROSA!
Mechanik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 259
Registrován: 1-2010
Odesláno Středa, 13. října 2010 - 08:06:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

AD Něměc OV: Zrovna včera jsem poslouchal KV, který i učí v kursu a říkal: "No dřív jsem v klidu mluvil o přímočinné a samočinné brzdě, ale tentokrát bylo tolik nechápavých pohledů, že jsem musel výklad přerušit a vysvětlit i toto".

Mimochodem, na začátku kursu musel vysvětlit i základní elektrotechnické značky, jako jsou odpor, kondenzátor a cívka a zároveň vysvětlit jejich činnost, protože tam byli i takoví, kterým to absolutně nic neříkalo. A když se takhle rozšiřují základy (co se dřív bralo naprosto automaticky), tak není prostor na to, aby se zkracovala doba kursu...
Mechanik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 260
Registrován: 1-2010
Odesláno Středa, 13. října 2010 - 08:14:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejel Drn v pátek večer s rychlíkem ku Praze?? Nebo to bylo ještě něco jiného?
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1569
Registrován: 8-2007

Odesláno Středa, 13. října 2010 - 08:15:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

když Pendolino poprvé vyjelo s lidma. Bylo tam o velmi pečlivém výběru

Když si někdo koupí vlak za půl miliardy,asi je na místě pečlivý výběr jeho obsluhy.
Strojvedoucí se podílí na zaviněných poškozeních jen do 4,5 násobku své hrubé mzdy.
Es499009
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 346
Registrován: 2-2009

Odesláno Středa, 13. října 2010 - 08:37:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mechanik:
To je přesně ono.Na to sem narážel.O něčem se mluví a chlapci nevědí co to vůbec je.
Já znám jednoho maníka tady od nás.Přišel za mnou,že slyšel že je možnost se přihlásit do kurzu na fíru.(má strojní průmyslovku)Věděl že sem z rodiny nádražáků a chtěl vědět co to zhruba obnáší.Koukal sem jak tele a říkal mu že on asi na to nebude mít.Naši debatu ukončil slovy:"Přijdu,odvezu,přivezu,odevzdám a jedu domů.To je jak autobus,ne?A těch pár předpisů se taky nadrtím."A po nějaký době sem se dověděl,že se fakt přihlásil.Nejsem zrovna věřící,ale chraň nás bůh před ním a jeho podobným.
NÁCHOĎÁK JAK POLENO
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4049
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 13. října 2010 - 08:56:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Němec z Ova: Taky psát test z řady probírané den předem se mi zdá poněkud nešťastné.
Smím se přeptat, co je na tom nešťastného...?

Jo, za svoji maličkost souhlasím s ML636, že při efektivně organizovaném zácviku lze za tři měsíce vycvičeného fíru získat. S ostatními zase souhlasím, že zkušený z něj bude až léty praxe.
Jde ovšem o to, abychom si ta dvě vytučněná slova nepletli. Zažil jsem mockrát, že jedinec všeobecně považovaný za zkušeného neobstál v nové, dosud nepoznané situaci, zatímco dobře trénovaný greenhorn prošel.

Další věc, která významně ovlivňuje rychlost učení, je schopnost a ochota toho kterého jedince se učit. A ta závisí mimo jiné na motivaci a na firemní kultuře. No a když vás tu občas poslouchám, jak nadáváte na "vrchnost" (přičemž je jedno, jestli oprávněně či neoprávněně), tak vidím, kde může mít Jančura snadno navrch, když bude svou práci umět (jakože to vypadá, že ji umí)...
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 628
Registrován: 5-2008
Odesláno Středa, 13. října 2010 - 09:35:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

hajnej: no nevím , mně zaujaly Ty "stevardky" , ale je otázka jak jim budou platný hezký nohy , když budou muset s tím jejich vlakem cufnout, když bude potřeba přestavit je , aby mohli jet dál , to je někdy problém aji s četama ČD
Mechanik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 261
Registrován: 1-2010
Odesláno Středa, 13. října 2010 - 09:53:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: Dobře specifikováno, je to o tom neplést si ty 2 slova. Já za sebe říkám, že 3 měsíce je fakt málo.
Druhá věc je organizace toho výcviku, a nejen výcviku, pak i nějaký kariérní postup hotového strojvedoucího, jak psal ML636.

Mimo to, Janučura se pochlubil, jak diskriminuje (musí být hezká, mít pěkné nohy)...
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4284
Registrován: 6-2006

Odesláno Středa, 13. října 2010 - 11:17:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Janučura se pochlubil, jak diskriminuje

Hm pak diskriminuje asi každý šéf, co má asistentku, sektetářku. Kdo by tam chtěl starou tlustou bábu hodící se tak k wc



ale je otázka jak jim budou platný hezký nohy , když budou muset s tím jejich vlakem cufnout, když bude potřeba přestavit je


Asi tak jak když jede strojvedoucí exd nulanulaes.
Když po mně chce někdo někam uhýbat a přestavovat, ať si to zorganizuje a dá příslušné návěsti. Já to přece nechtěl. Pokud manipulaci potřebuje dopravce, pracovníky si zajistí. To není povinnost vozit si někde někoho, co kdyby si někdo vymyslel couvat a nebo přestavovat.

Tak jste se tu pochválili hoši a poklepali na ramínko jak jste nenahraditelní a všichni kdo přijdou po vás už nebodou ti správní nádražáci jako vy, s jediným správným zácvikem

Já souhlasím s hajným 4049

Taky je možná rozdíl dělat fíru na historický park současných vozidel pohybujících se po SŽDC, kde musí člověk znát nějaké aretování motorových skupin, kde podložit támhle to, kde tohle vykrátit, abysme dojeli.
Ale na vozidla, kde sedí řidič a jediným oprávněným zásahem ve strojovně je zapnutí baterie a v nouzi přepnutí na nějaký nouzový provoz ty tři měsíce stačí i pro ženskou.
Praxe je pak pravda jiná věc. Ono někdy je lepší hodit člověka jak se říká do vody, ať plave, tak jako strojvedoucí s papírama musí umět odvézt stejně náklad a stejně osobák a někdy to u každýho bylo vždy poprvé.
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 629
Registrován: 5-2008
Odesláno Středa, 13. října 2010 - 12:07:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

fýra: pořád je to povinost vlakovýho doprovodu , ve stanicích nejsou lidi,
Mechanik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 263
Registrován: 1-2010
Odesláno Středa, 13. října 2010 - 12:14:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra: tak to myšleno nebylo, ale to je šumák. Tohle by byla nepřímá diskriminace dle zákona o zaměstnanosti (435/2004 Sb.) Co mají hezké nohy společného se schopnostmi stewardky?? O staré tlusté bábě si psal jen ty ...

Všechno je jednou poprvé a záleží na tom, jak se k tomu člověk postaví.
Mechanik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 264
Registrován: 1-2010
Odesláno Středa, 13. října 2010 - 12:19:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jste se tu pochválili hoši a poklepali na ramínko jak jste nenahraditelní a všichni kdo přijdou po vás už nebodou ti správní nádražáci jako vy, s jediným správným zácvikem

To tady nikdo nepsal...

Mimochodem, jak dlouho se zaučoval a zacvičoval poslední správný strojvedoucí Fýra?? Předpokládám, že za 3 měsíce všechny zkoušky neměl (teda pokud nebyl u Žel. vojska)
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4286
Registrován: 6-2006

Odesláno Středa, 13. října 2010 - 12:26:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jak dlouho se zaučoval a zacvičoval poslední správný strojvedoucí Fýra??

Fýra se taky zacvičoval jedině správně u jediných správných ještě ČSD, nic jiného tehdá neexistovalo. Přesto však nemá jediné správné názory na tragédii ala "rychlokvašky" a předsudky, že se nikdo nestane jediným správným pořádným Fýrou za kratší dobu, než se stal on.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4287
Registrován: 6-2006

Odesláno Středa, 13. října 2010 - 12:29:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co mají hezké nohy společného se schopnostmi stewardky??

Já si myslím, že reprezentativní vzhled může být u stewardek plus pro firmu. Je spoustu inzerátů, kde píšou že hledají u slečny "reprezentativní vzhled". Co je na tom diskriminujícího?
Já to tedy vítám. Lepší než spocená bacule s pneumatikou s podrážděnýma nervama po přechodu
Mechanik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 266
Registrován: 1-2010
Odesláno Středa, 13. října 2010 - 12:38:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přesto však nemá jediné správné názory na tragédii ala "rychlokvašky" a předsudky

To nejsou předsudky, to jsou poznámky a zážitky ze života (od KV, od kolegů).
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4288
Registrován: 6-2006

Odesláno Středa, 13. října 2010 - 12:45:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mechanik oni jediní správní zkušení nehody zásadně nedělají, že? Zkuste si takový přehled nějakých nehod posledních let, kolik z nich zavinily "rychlokvašky"? Nějaký povídání KV si nech na blafárnu.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9794
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 13. října 2010 - 12:48:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mimochodem, na začátku kursu musel vysvětlit i základní elektrotechnické značky, jako jsou odpor, kondenzátor a cívka a zároveň vysvětlit jejich činnost, protože tam byli i takoví, kterým to absolutně nic neříkalo
on musel tak jako tak, neb tyhle blbosti jsou v osnovách kurzu. osobně bych udělal kurs pro začátečníky, kde se budou vysvětlovat tyhle základy - a to pořádně- a pak kurs pro pokročilé. pro pokročilé by to bylo na základě testů, přezkoušek nebo něčeho podobnýho a s možností začátečníky vynechat.
pro mě byl kurs nejhůře strávených 7 týdnů loni. stačily by mi tak z bídou 3.
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1623
Registrován: 11-2006
Odesláno Středa, 13. října 2010 - 12:50:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Přijdu,odvezu,přivezu,odevzdám a jedu domů.To je jak autobus,ne?A těch pár předpisů se taky nadrtím."

Na druhou stranu, když je člověk "zdravě vorásklej" tak většinou proplouvá vším bez problémů a bez úhony a to by podle popisu mohl být právě případ tohohle týpka. Ono totiž všeho moc škodí. Znám člověka, který o lokomotivách a drážním provozu ví všechno, má technické vzdělání i praxi na dílnách, jenom podepsat přihlášku do kurzu, ale jeho zodpovědnost mu prý nedovolí řídit vlak s lidma. On se začíná bát řídit i auto.
Takže když se to vezme z tohohle úhlu, každý z nás, kdo v podstatě nastrkuje dobrovolně kůži do potenciálního průseru s lidma (a ten může nastat při sebelepší snaze a zkušenostech), je v podstatě lehce hazardér dřív, než to "něco" uvede vůbec do pohybu.
Převážíme statisíce mužů žen a dětí, kdo má čokla bez košíku - z autobusu letí!
Autobus = KAROSA!