K-report
 

Archiv do 1. října 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš » Archiv do 1. října 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Fýrovi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 96.31.75.152
Odesláno Úterý, 21. září 2010 - 16:35:32    Odkaz na tento příspěvek  

Tak si obstarej internet z omezené nabídky přes satelit a budeš mít možnost výběru odkudkoliv taky. A nezáviď!
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4182
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 21. září 2010 - 16:36:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rozhodně ti nemám co závidět
Fýrovi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 96.31.75.152
Odesláno Úterý, 21. září 2010 - 16:44:50    Odkaz na tento příspěvek  

Třeba zážitky. Důvěrně pro tebe. Já si v tom Zábřehu odšlapal i 2roky vojny u žel.vojska po té škole v Špk., bydlel ve Studénkách, ženu ze Sudkova .. . A ty to tam všude znáš dřív a líp? Hm,hm,..synku.
Zderadíček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 249
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 23. září 2010 - 09:08:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Root: podívej se na www.kalous.net, kde jmenovaný má kontaktní adresu a když mu napíšeš, zcela jistě ti poradí !!!
Ferdinandka přežije!
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6370
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 24. září 2010 - 19:05:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z jakého důvodu se přečíslovávají vlaky do nového GVD 10/11 (na 031 ze série 56 na 62)? Díky.
Web o veřejné dopravě - aktualizace fotogalerie - celkem 1178 fotografií
Když se setkáš s volem, nejednej s ním!
2127212
Neregistrovaný host
Odeslán z: 96.31.75.152
Odesláno Pátek, 24. září 2010 - 23:23:10    Odkaz na tento příspěvek  

No přece aby se nemohlo jezdit podle starých not.
Michal22
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.123.3
Odesláno Pondělí, 27. září 2010 - 17:01:07    Odkaz na tento příspěvek  

V Nehodách nic, tak to zkusím tady:
Dotaz- když se v tom Liberci srazil vlak s autobusem na vlečce- vídám občas posun po několika vlečkách, vždy tam stojí člověk v reflexní vestě a zastavuje silniční provoz. Nevíte, zdali tomu bylo tak i u této nehody?
A je to postavení člověka ve vestě povinností nebo to dělají pro "sichr"?
Dík
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1791
Registrován: 9-2002

Odesláno Pondělí, 27. září 2010 - 17:11:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to v D1.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 57392
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 28. září 2010 - 14:28:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dá se v Kolíně u nádraží někde ponechat kolo tak, aby tam přežilo od soboty do pondělí? Na celou akci mám od výstupu z Os 15900/Os 5950 do odjezdu R 470 zhruba půl hodiny.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Opc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 30
Registrován: 7-2010
Odesláno Úterý, 28. září 2010 - 16:31:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to v D1.

Střežení přejezdů řeší předpis D2.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1796
Registrován: 9-2002

Odesláno Úterý, 28. září 2010 - 18:57:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to hodne stesti, neznam lepsi zlodejskej artikl, nez prave jizdni kolo.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1622
Registrován: 3-2007
Odesláno Úterý, 28. září 2010 - 22:28:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co kolínská nádražní úschovna ? Nelze "se dohodnout" ?
Nějaký obchod/penzion poblíž a 50.- do kapsy ?
Jurek_fm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1056
Registrován: 8-2009

Odesláno Úterý, 28. září 2010 - 22:34:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No těch padesát/den chcou za úschovnu ČD i u nás. To je opravdu ten správný obchodní tah pro přilákání zákazníka se zájmem o měsíčník či jen obyčejnou zpáteční jízdenku
Život je hořký. Bohudík !
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10282
Registrován: 9-2002

Odesláno Úterý, 28. září 2010 - 23:17:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin Zliv:
Zavolej uživateli Jgcp, ten ti ho určitě mile rád uschová někde, kde by zmizet snad nemuselo...:-)
Michal22
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.123.3
Odesláno Úterý, 28. září 2010 - 23:27:28    Odkaz na tento příspěvek  

Pro Agent a Opc- OK, vaše odpovědi jsou neprůstřelné, ale spíš bych poprosil, zda by někdo dokázal železničnímu laikovi vysvětlit jak to doopravdy je. Chápu, že jsem na železničním fóru, ale i já nedávám k nastudování Service Manual, když si ke mě kdokoliv sebeznaleší dojde opravit svůj přístroj, bylo by mu to v souhrnu k ničemu. Tak prosím, prosím- může mi někdo napsat, jak je to s těma člověkama na vlečce, co zastavují dopravu v reflexních vestách? A existují nějakí vyjímky dle místního uspořádání daného křížení?
Díky moc, váš zvědavý laik.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4008
Registrován: 7-2007

Odesláno Středa, 29. září 2010 - 00:01:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Michal22: D2: Při sunutí vozidel přes přejezd, který má jen výstražné kříže, je nutné přejezd střežit. Střežit přejezd není nutné, pokud zaměstnanec řídící posun, jdoucí v čele posunového dílu nebo jedoucí na prvním sunutém vozidle, dává pokyny pro jízdu strojvedoucímu rádiovým zařízením; v takovém případě musí zaměstnanec řídící posun při dávání pokynů strojvedoucímu zajistit, aby byly dodrženy podmínky pro jízdu se zvýšenou opatrností. Podmínky pro jízdu posunových dílů přes tyto přejezdy s hnacím vozidlem v čele jsou stejné jako při jízdě vlaku. (Fíro jede auto..houkej...)
Střežení přejezdů na vlečce upřesňuje vlečkový řád. Může být přísnější jak D2. Přejezdy uvnitř areálu nemusí být vždy označené značkami, jsou někdy s nulovými rozhledovými poměra atd.... Při posunu se přejezdy střeží buď pracovníky posunu nebo zaměstnanci vlečkaře...
Stačí na vysvětlenou?
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
Michal22
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.123.3
Odesláno Středa, 29. září 2010 - 00:21:56    Odkaz na tento příspěvek  

To je o mnoho lepší, díky moc.
Mě totiž pořád vrtá hlavou, jak se mohla stát ta nehoda s autobusem.
I když- sám jsem jednou brzdil i očima, vlečka je za horizontem, mokro, já předjel auto před sebou a za horizontem na vlečce Eas-u a za ním sunocí prase...
Takže asi jsem v duchu nepočítal s tím, že zrovna ten den bude na vlečce nějaká doprava a podle toho to tak málem dopadlo. Od té doby si dávám o dost větší pozor a i na přejezd, kde bliká bílé světlo, najíždím a dívám se.
Možná že si to stejné myslel řidič autobusu, proti mě měl smůlu.
Ještě jednou díky za citaci a doplnění textu .-)
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1799
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 29. září 2010 - 02:47:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Michalovi dekuji za dobrou ridicskou sebereflexi, aspon to ukazuje, ze i sebelepsi ridic se obcas sekne. Jeste dneska si vzpominam, jak jsem prohucel (nechtene - zakecal jsem se se spolujezdcem) jednu stopku, asi jsem se podruhy narodil, bo po hlavni nic nejelo.

Muj odkaz na D1 byl minen na navest (jestli si dobre vzpominam) "Stuj pro pouzivatele silnice/cesty," kde (aspon v ty letity D1, z niz jsem to kdysi nastudoval ja) se psalo o podminkach pouziti teto navesti, mj. strezeni prejezdu pri sunuti, nefunkcni PZZ atd.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...
Jgcp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3187
Registrován: 6-2006

Odesláno Středa, 29. září 2010 - 10:08:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Informace o zbývajících službách pro cestující:
Kolín. www.cd.cz
http://zelfoto.webovastranka.cz/
ICQ : 297-774-273
.... a další stroje slavné doby odlétají na jih..
laik
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.144.130.229
Odesláno Středa, 29. září 2010 - 18:08:49    Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den.
K pohonu náhradního zdroje el. energie používáme motor ČKD 6-27,5 A2S, 608kVA, r.v.1978. Vypadá jako motor z lokomotivy - může někdo potvrdit nebo vyvrátit tuto domněnku?
Opc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 31
Registrován: 7-2010
Odesláno Středa, 29. září 2010 - 18:21:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tenhle motor je pro lodě a stacionární využití.
cmugr
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.15.216
Odesláno Středa, 29. září 2010 - 21:25:07    Odkaz na tento příspěvek  

Opc: viz třeba zde odkaz
cmugr
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.15.216
Odesláno Středa, 29. září 2010 - 21:43:49    Odkaz na tento příspěvek  

Opc: A kde to máte (jestli to není tajné)? Foto by nebylo? Je to hodně podobné - někdo znalejší jistě doplní. Na odkazu výše je jakási "modernizace"...
Zajímám se o původní provedení.
Opc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 32
Registrován: 7-2010
Odesláno Čtvrtek, 30. září 2010 - 06:29:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Viz například tento odkaz a fotka k němu je tady. Možná mám někde i původní dokumentaci.
363 051
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.193.130
Odesláno Čtvrtek, 30. září 2010 - 06:48:49    Odkaz na tento příspěvek  

Na kterých stránkách je návrh na nový jízdní řád
Vagonet
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.203.161.27
Odesláno Čtvrtek, 30. září 2010 - 09:58:41    Odkaz na tento příspěvek  

Čípak jsou ta dvě kola, už nejméně týden zamčená na nástupišti (na 3. nebo 4.?) v Praze hl.n.?
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 57469
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 30. září 2010 - 10:34:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty na čtvrtým, co? Jsem si říkal, že už jsem je tam snad někdy viděl.

Takže v sobotu žádnej Kolín (díky za odpovědi všem), ale Prahu využiju. :-)
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Paveldacicky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 924
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 30. září 2010 - 12:19:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen tak pro "strejčka Příhodu" se zeptám.
Rozdílovky z SV2(23 let praxe)na M se nechá udělat a za jakých podmínek,kde?
Případné odpovědi prosím na email.Dík.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7275
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 00:22:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dotaz pro zasvěcené kolegy, málem jsem na to už zapomněl.

Situace, která se stala:

Mezi stanicemi A a B (dvoukolejka s nebanalizovaným AB) je dlouhodobá výluka jedné traťové koleje. Z B do A se jezdí po nesprávné koleji a je zde zřízena z návěstidel AB správné koleje hláska "Apolena" se samostatnou předvěstí. Vše je od začátku výluky řádně označené (návěstidlo hlásky štítem se stejnými bíločerv. pruhy), u nesprávné koleje v úrovni návěstidel správné upozorňovadlo. Takže dlouhý úsek má pro tento směr aspoň dva prostorové oddíly, v opačném směru z A do B se jezdí klasicky na AB. Fíra tudy nejede poprvé, takže je na tuto situaci již zvyklý. Při této své jízdě v B obdrží v 17,50 hod posledního dne výluky opět "V" rozkaz o jízdě po nesprávné koleji s obvyklými údaji o jízdě po nesprávné a hlásce "Apolena", který platí do 20.00 toho dne.
Vyrazí tedy v 17,55 na nesprávnou. A zde začíná úkaz nevídaný. Na návěstidle, které hraje roli předvěsti hlásky "Apolena", svítí návěst stůj (!!!!!). Je šero, fíra znejistí a zároveň si všimne, že na návěstidle je narozdíl od předchozích jízd (směn) opět jen bílý pás označující oddíl AB a upozorňovadlo není nikde vidět. Kousek dál si všimne, že důvodem návěsti stůj na "předvěsti je za ním stojící vozidlo traťovky. V dálce v místě návěstidla hlásky ale svítí návěst volno. Fíra je zmaten, pokračuje tedy opatrně dále až k návěstidlu hlásky "Apolena", na kterém je, jak již zaznělo, VOLNO. Ovšem návěstidlo je označeno opět již jen jako oddílové náv. AB, upozorňovadlo (červenobílý šíp u nesprávné koleje) nikde, červenobílé pruhy na klacku nikde, budka obsluhy uzamčena, nikde ani noha).

Aby nedošlo k pochybnostem, podle staničení z rozkazu "V" vše sedí, nejde o záměnu návěstidel.

Jak byste se v takové situaci zachovali, kolegové? Záměrně nebudu uvádět, jak se zachoval postižený fíra, abych někoho nedostal do problémů.

Ale situace se stala a není to zrovna dlouho. Datum je pozměněný.

Takže, co vy na to, kolegáčkové? Přiznám se, že já jsem na rozpacích.

Pro výpravčí: Jak byste se zachovali, kdybyste se dozvěděli, že zaměstnanci SDC zapnuli autoblok na vyloučené a odstranili náležitosti (označení návěstidel) hlásky "Apolena" bez vašeho vědomí a vy jste vypustili podle všech regulí do úseku vlak dle výl. rozkazu?

Těším se na vaše odpovědi.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2983
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 01:19:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vzhledem k platnosti rozkazu V a nesouladu s návěstidly se jedná o návěsti pochybné. Tedy předvěst (ten předvěstní oddíl) je pro mě Výstraha a to další oddílové je pro mě dle rozkazu návěstidlo hlásky s návěstí pochybnou (nesouhlasí pruhy, není upozorňovadlo). Zastavím 10 metrů před udanou kilometrickou polohou a spojím se s přední stanicí. Není - li to možné, spojím se se zadní stanicí. Dále pokračuji na Pv nadiktované výpravčím přední stanice, akorát nevím, kolem jakého návěstidla mi je schopen povolit jízdu, protože žádné takové tam fyzicky není.
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2211
Registrován: 11-2007
Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 07:38:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Šimral: Správný rozkaz asi měl vypadat asi takto:
"Hláska Apolena je zrušena, její návěsti pro vás neplatí. Do A jedete po nesprávné koleji v mezistaničním úseku.(+ popis, jak jednat, není -li v A vjezdové návěstidlo u nesprávné koleje.)"

To by se mělo dát i nadiktovat. Bez takového rozkazu by tu zelenou neměl projet, neboť, jak říkáte, jde o pochybnou návěst (návěstidlo je nesprávně označeno a pochybnosti vznikly už u jeho "předvěsti") ve vztahu k původnímu rozkazu.

Ale možná někdo najde jiné řešení...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7278
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 09:45:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je tu ještě malý problém. V tom úseku je delší dobu a stále trvá porucha TRS, nelze použít. Signál mobilních telefonů je tam jedna čárka, nebo nic. Co s tím?

Já bych asi volil to, co Petr Š. ale pro domluvu bych asi našlapal pěkných pár set metrů. Než bych našel funkční traťový telefon.

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1661
Registrován: 7-2006

Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 09:55:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro výpravčí: Jak byste se zachovali, kdybyste se dozvěděli, že zaměstnanci SDC zapnuli autoblok na vyloučené a odstranili náležitosti (označení návěstidel) hlásky "Apolena" bez vašeho vědomí a vy jste vypustili podle všech regulí do úseku vlak dle výl. rozkazu?

Já bych v první řadě ihned volala fíru vlaku,který tam odjel ještě s výlukovým rozkazem .. zpravila bych ho o nových skutečnostech .. viz. výše kolega Rudolf 33 .. a pak by nastal velice nemilý a asi dost ostrý rozhovor s OZOVem,bo on si nesmí bez dohody s výpravčím něco takového svévolně
dovolit ..!!
ICQ 237-113-861
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7279
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 09:57:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Láďa:

Podle mých informací to ale výpravčí nevěděl a vlak už byl v oddíle a hledal tu ztracenou hlásku, která tam odpoledne ještě byla.

Taky jsem slyšel že výpravčí byl fakt velmi rozezlený, když se to domákl.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7280
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 09:59:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Toho OZOVa bych chtěl při tvém sprdnunku vidět, ten by se asi krčil.
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1662
Registrován: 7-2006

Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 10:00:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V tom úseku je delší dobu a stále trvá porucha TRS, nelze použít. Signál mobilních telefonů je tam jedna čárka, nebo nic. Co s tím?

Pak jedině TT .. nebo služební IGK pana OZOVa ...
ICQ 237-113-861
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1663
Registrován: 7-2006

Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 10:24:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Toho OZOVa bych chtěl při tvém sprdnunku vidět, ten by se asi krčil.

To si piš,bo já normálně mluvím dost hlasitě a pokud by se stalo něco takového,tak to raději ani nechtěj slyšet ... Ale samozřejmě nejdříve bych se nějakým způsobem snažila spojit s tím fírou a vyřešit nastalou situaci,bo pokud bych se "rozrušila" ještě před tím,tak bych mohla taky ještě něco p@srat /zapomenout nebo něco podobného/ .. a pak by teprv přišel na řadu OZOV .. a že bych ho nechválila,je nasnadě ...


ICQ 237-113-861
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4011
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 10:39:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: jde o znění toho "V". Že na návěstidle nejsou/jsou pruhy..pokud je v rozkaze přesné označení návěstidla tak jsou mi omalovánky celkem ukradené...Jestliže tam bylo jednoznačně a nezpochybnitelně definováno o které náv se jedná, přibližně "náv v km xx u vyloučené koleje je návěstidlo hlásky Apolena" Tak myslím, že mi může být jedno jestli je třeba natřené na modro..
Předvěst s návěstí pochybnou = výstraha, návěstidlo hl s návěstí volno...v čem je problém? Já bych tedy kurevsky zvolnil a jel opravdu pomaleji dle rozhledu, ale to spíš jen z úvahy: Když si ti dementi dovolí tohle, co od nich mohu ještě čekat..
Mluvím o situaci v nemožném dorozumění...

(Příspěvek byl editován uživatelem oldcerry.)
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2986
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 11:00:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Oldcerry: hele brachu, selským rozumem máš pravdu. Ale stojí Ti tento postup za to, aby přišel nějakej hejhula z vysokých pozic a bude tvrdit, že si projel návěstidlo? Pokud byl již zaplý autoblok ve správné, tak to hláskové návěstidlo už prostě neexistovalo, protože už mělo přece jinou funkci. A když někdo ukradl návěstidlo, tak pokud to víme, že ho někdo ukradl, tak stojíme a stojíme.
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2212
Registrován: 11-2007
Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 11:02:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco tady ale dámo a pánové nehraje: Jak se tam dostalo to vozidlo traťovky, které vyvolalo tu červenou? Aspoň jeden výpravčí musel něco vědět, neb traťovka helikoptéry nemá...
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 974
Registrován: 4-2009

Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 11:29:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak se tam dostalo to vozidlo traťovky, které vyvolalo tu červenou?
Třeba dvoucestný bagr? Výbava kdejaké stavební firmy na kolejích.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2213
Registrován: 11-2007
Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 11:36:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

I kdyby tam traťovka přijela na tom bagru, tak museli výpravčí vědět, že bába není v boudě. A nebo se už ukončení služby nehlásí?
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7281
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 12:36:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty mechanizmy tam postávaly po celou dobu výluky a předvěst fachala klasicky. Takže je tahle divná návěst na předvěsti hlásky důkazem, že si už někdo dovolil zapnout AB.

K Oldcerryho příspěvku: Návěstidla byla jasně a přesně staničena V rozkazem. Fíra, kdyby projel a byl za to natahován, by se mohl eventuelně odvolat na to, že pro sníženou viditelnost si chybějících črvbíl. pruhů a upozorňovadel nevšiml a řídil se návěstním znakem. Zajímalo by mne, jak by to ale naši inšpektóři rozlouskli. Komu co napařili.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7282
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 12:48:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čerstvá info praví, že pro zprovoznění odtlumivkovaných tratí mezi Úl a Mostem budou dotěženy zbylé tlumivky v úseku V. Ž. - Sebuzín a odvezeny gangu sběračů mědi pod nos na jejich oblíbené trati. Střekovská dvoukolejka se prý bez nich bude muset obejít. Lituju výpravčí v Žernosekách. Čeká je krušná
zima.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2987
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 12:55:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Rudolf 33: přesně tak. Pokud někdo pustil domů hláskaře, zajímalo by mě, jak byla zajištěna jízda tohoto vlaku do druhého oddílu. Pokud se již jezdilo mezistaničně, měl být o tom vlak zpraven. Pokud nebyl, stojíme.
Ad Drn: pokud opravdu byla tma a na mašině mám poruchu dálkového reflektoru, tak bych to mohl použít. Nezapomeňme, že k zajištění hlásky bychom toho museli přehlédnout o mnoho více: 4 cedule před předvěstí, upozorňovadlo předvěsti, upozorňovadlo na polohu hlavního návěstidla, pruhy na návěstidle. To by se podařilo ukecat snad jenom na Bangli nebo na Čmeláku.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 881
Registrován: 5-2009

Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 13:06:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn:
Nejen střekovská dvoukolejka bude bez tlumivek, ale stejný stav bude na obou tratích z Ustí do Bíliny a možná nás to čeká na koridoru kolem Lovosic.Situace je fakt šílená.V Chabařovicích to došlo tak daleko že bylo vypnuto TV z bezpečnostních důvodů.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7283
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 13:10:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

P.Š.:
Máš recht. Tolik věcí by asi neukecal. Oproti tomu jsou třeba úseky, kde se ani neobtěžují ty cedule, krom těch přímo na návěstidlech, odstraňovat vůbec. Schválně jestli víš kde. Jezdíš tudy často. ;-)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7284
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 13:12:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč ho vypínaj? Zloději by konečně byli ztrestáni.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2989
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 13:15:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vypínají ho proto, aby to šlo lépěji ukrást :-( A nebo se třeba domnívají, že když dostanou TV nad kolejemi 10 - 22, že přestanou krást tlumivky?

Vypnout to musí. Není zajištěna zpětná cesta proudu.
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 8425
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 13:29:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když už tady Drn nastínil návestidla, tak bych se zeptal:

Jsou v současné době některá návestidla NEZÁVISLÁ (výjma mechanických)?

Jak je spraven fíra v SJŘ o jízdě kolem takového návestidla?

Díky
FZF » ozvd.ic.cz
TS 101TS 703
Čiernohronská železnica » čHž
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 882
Registrován: 5-2009

Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 13:36:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přesně tak neni zajištěna zpetná cesta proudu.Ale s tím kradením, no možná se na ty troleje někdo podívá.Vůbec bych se tomu nedivil.

P.S.:Nejel jste včera na Nex do DC z Uhříněvsi.Konečně někdo komu z HV fungovalo GSM-R.:-)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7285
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 13:51:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já myslel, že mluvíš o Chaba stanici. Na trati bez tlumivek to je jasný.
GSM-R jde i nám na 162, 371, ale musíme přednostně používat TRS.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4012
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 13:52:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_Šimral: Projeté návěstidlo v poloze "Volno"?
Ano na nesprávné označení předvěsti/hl. návěstidla by následovalo hlášení, ale co pro moji jízdu platí bylo snad jasně definováno. A jestliže jedu po nesprávné koleji, tak u správné koleje mě zajímá jen to co mám definováno ve "V".
Nemotáme do sebe jízdu po nesprávné koleji a jízdu proti správnému směru?
Já to pochopil tak, že tato trať není obousměrná. Čili při jízdě po nesprávné koleji jsem zpraven která návěstidla u správné koleje pro moji jízdu platí. Takže je mi úplně jedno co svítí na těch které nemám zplatněná "V". A ty které mám v rozkaze (v našem případě rozkazem označená jako předvěst =červená = pochybná návěst = výstraha, další je rozkazem označeno jako návěstidlo hlásky = volno = jízda traťovou)...že nejsou předvěstní štíty, nátěr sloupu...chyba, ale rozkaz mi jasně definoval v jakém vztahu k tomuto návěstidlu jsem.
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2990
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 14:19:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, projeté návěstidlo v poloze Volno, protože evidentně pro Tvou jízdu neplatí a není označeno tak, aby mohlo platit. Představ si, že tam jsou dvě návěstidla vedle sebe, ale pro Tebe platí to s červenobílým pruhováním a to někdo ukradl. Ty máš jeho kilometrickou polohu na rozkaze, jsi tedy o tom, že ho tam musíš najít zpraven. Ale ono tam není. Pojedeš? Já ne. Představ si, že před Tebou jel vlak a ty vůbec netušíš, zda už dojel do stanice a nebo je ještě v traťovém oddílu, který kryje to neexistující návěstidlo.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2991
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 14:21:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Dispečer O_11: včera jsem nejel, naposled jsem to vezl v úterý, ale to byla ta odstavená souprava v Prostředňáku. Já myslím, že na GSM-R již jezdíme všichni na všech našich strojích. Problém spíše je v tom, že to výpravčí nenapadne a volají na TRSku nebo tam kde není, tak z okna : -(
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7286
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 15:22:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petře, ale co když tam budeš valit od předvěsti na volno v noci v mlze kilo. Stihneš si všimnout označovacího pasu, nebo upozorňovadel? Nebo v zimě si všimneš, že označovací pás zbělal a ty nevíš, jestli vlivem metelice, nebo ukradením pruhů? Loni v zimě jsem takto jezdil přes nové spojení, a najednou si uvědomím, že klacky mají všechny bílé štíty i štítky. Ten den jsem tímpádem projel x návěstidel s pochybnou návěstí? U každého bych měl sepisovat Pv? Já tu metelku tehdy neviděl. Jen jsem ji tušil. Kolikrát jsi tedy sepisoval Pv u hl. návěstidla z Libně na Rokytku a opačně, když byla i s pruhy nastříkána spreyery na černostříbrno? ;-)
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2992
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 15:38:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, když mi na předvěsti bude svítit červená, tak dost zpozorním, ať to má označení jakékoliv. Drž se původního zadání.
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1664
Registrován: 7-2006

Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 15:58:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a volají na TRSku nebo tam kde není, tak z okna : -(

Haló haló proč je mašin málo a tak křičím jako hrom,ať je mašin milión ...

P.S. Okna máme nový .. hlas mám jako zvon ... a GSM-R máme už i my .. ode dneška /dle Dps/ ofiko spuštěný .. akorát,že to má pár jen zatím ...


ICQ 237-113-861
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4014
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 16:21:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_Šimral:když mi na předvěsti bude svítit červená jak si poznal,že je to předvěst?, tak dost zpozorním To nezpochybňuji, taktéž, ať to má označení jakékoliv. Ale jdi ty..takže dle tebe předvěst je předvěst ať je označená jakkoliv a návěstidlo označené stejně jako v tom "V" zpochybňuješ...
Představ si, že tam jsou dvě návěstidla vedle sebe, ale pro Tebe platí to s červenobílým pruhováním a to někdo ukradl. Drž se zadání... O více návěstidlech tu nebyla zmínka...
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7287
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 01. října 2010 - 16:52:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

O pochybné návěsti, když nejsou správné pruhy, jsi začal ty. Tak byla na té Rokytce pochybná, nebo jo? Nebo to platí jen někdy?