K-report
 

Archiv do 13. srpna 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš » Archiv do 13. srpna 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
DI
Neregistrovaný host
Odeslán z: 98.143.146.83
Odesláno Úterý, 10. srpna 2010 - 10:46:36    Odkaz na tento příspěvek  

Raquac, žeby režijní jízda byla v zákonu definována jinak než v drážním buletinu? Ne, musí být shodně se zákonem. No a potřebné zákony máš přímo ke stažení na stránkách Drážní inspekce CR.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1566
Registrován: 3-2007
Odesláno Úterý, 10. srpna 2010 - 10:57:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jak dlouhe sichty smi absolvovat strojvedouci CD matky a Carga? Diky za odpoved

Tak nejdelší traťový výkon musí ukončit 12 hodin od nástupu služby,i když předtím byla třeba režijní jízda.Nad 12 hodin do 13h jen se svým souhlasem,nesmí být nucen a pak může n
ásledovat režijní jízda do 14 hodin služby.

S pomocníkem,druhým fírou to bývávalo do 16 hidin,ale to nevím,zda nedošlo k úpravě.
Raquac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 413
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 10. srpna 2010 - 11:02:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladejov: Rezijni jizda je jizda bez rizeni od mista nastupu na misto zahajeni tratoveho vykonu? Co jsou ty "nezapocitatelne doby"? Diky.
DI
Neregistrovaný host
Odeslán z: 98.143.146.83
Odesláno Úterý, 10. srpna 2010 - 11:16:31    Odkaz na tento příspěvek  

589
NAŘĺZENĺ VLÁDY
ze dne 6. prosince 2006,
kterým se stanoví odchylná úprava pracovní doby a doby odpočinku zaměstnanců v dopravě
.......
Hlava III
Zaměstnanec drážní dopravy
Díl 1
Pracovní doba
§ 13
(1) Zaměstnavatel rozvrhne stanovenou týdenní pracovní dobu zaměstnance drážní dopravy na dráze celostátní, regionální a vlečce tak, aby délka směny nepřesáhla 13 hodin. V případě, že součástí směny je režijní jízda, může délka směny činit nejvýše 15 hodin.
(2) Režijní jízda zaměstnance drážní dopravy na dráze celostátní, regionální a vlečce se započítává do pracovní doby.
Díl 2
Doba odpočinku
§ 14
Nepřetržitý odpočinek mezi dvěma směnami
(1) Zaměstnavatel rozvrhne pracovní dobu tak, aby zaměstnanec drážní dopravy na dráze celostátní, regionální a vlečce měl mezi koncem jedné směny a začátkem následující směny nepřetržitý odpočinek po dobu alespoň 11 hodin během 24 hodin po sobě jdoucích.
(2) Odpočinek podle odstavce 1 může být zaměstnanci drážní dopravy na dráze celostátní, regionální a vlečce zkrácen až na 6 hodin během 24 hodin po sobě jdoucích za předpokladu, že zaměstnavatel zajistí zaměstnanci možnost spánku na lůžku. Nepřetržitý odpočinek mezi dvěma směnami může být zkrácen za podmínky, že následující odpočinek bude prodloužen o dobu zkrácení tohoto odpočinku.
Díl 3
Dovolená
§ 15
Podmínky poskytování dovolené
v kalendářních dnech
(1) Zaměstnanci drážní dopravy na dráze celostátní, regionální a vlečce, který má nerovnoměrně rozvrženou pracovní dobu, lze poskytovat dovolenou v kalendářních dnech, jestliže zaměstnanec má v rozvrhu směna) rozdíl v délce směny v průměru větší než 4 hodiny v jednotlivých týdnech, nebo
b) rozdílný počet směn v jednotlivých týdnech.
(2) Dovolenou v kalendářních dnech lze poskytovat zaměstnanci drážní dopravy na dráze celostátní, regionální a vlečce, který má nerovnoměrně rozvrženou pracovní dobu do více než dvou vyrovnávacích období v průběhu 52 týdnů po sobě jdoucích.
(3) Zaměstnavatel poskytuje dovolenou v kalendářních dnech zaměstnanci drážní dopravy na dráze celostátní, regionální a vlečce, který má nerovnoměrně rozvrženou pracovní dobu, tak, aby nedocházelo ke zvýhodnění zaměstnance nebo zaměstnavatele.
DI
Neregistrovaný host
Odeslán z: 98.143.146.82
Odesláno Úterý, 10. srpna 2010 - 11:37:44    Odkaz na tento příspěvek  

§ 3
Základní pojmy
V tomto nařízení se rozumí
e) režijní jízdou doba potřebná pro přemístění zaměstnance ze sjednaného místa výkonu práce do jiného místa výkonu práce před jeho začátkem nebo doba potřebná pro přemístění z místa výkonu práce do jiného místa výkonu práce v jeho průběhu nebo doba potřebná k přemístění z místa výkonu práce do sjednaného místa výkonu práce po skončení pracovního výkonu,
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Úterý, 10. srpna 2010 - 11:45:36    Odkaz na tento příspěvek  

Raquac: ten "chytrej", co vám tak dobře radí, je ten samej, co ví všecko o bezobslužným obratu...
Jinak "režijní jízda" není žádný newspeak, ale používá se snad už od počátků železnic. Prostě se zaměstnanec musí dostat z místa, kde nastupuje službu (třeba depo v Praze) do místa, kde začne pracovat - já takhle jezdil třeba do Poříčan (to bylo turnusově) nebo i do Přerova (při nějaké mimořádnosti). Nemaje režijky jsem jezdil na "Provozní záznam", což byla plachta, kam se zapisovaly plánované a vykonané směny, a platila dokonce i na tramvaje v Praze :-)
Raquac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 414
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 10. srpna 2010 - 11:51:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A.L.: Diky. Co jsou ovsem v praxi ty "nezapocitatelne doby"? Predpokladam, ze jak "matka", tak Cargo vyuziva maximalni moznou delku sluzby dle prislusnych nadrazenych narizeni/zakonu/janevimcojeste.
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Úterý, 10. srpna 2010 - 12:25:04    Odkaz na tento příspěvek  

Jak je to dnes nevím, ale dřív to bylo dost složité. Když jsem měl třeba směnu přerušenou spaním, tak se část spaní počítala (ale s nějakou menší "vahou" než opravdový výkon služby) a část spaní byla jako neplacené přerušení (to by mohla být ta "nezapočitatelná doba" - ale nevím). Většinou se čísla opisovala z předem připravených taháků :-), ale běda, když byla směna nějak vážněji narušena (třeba výraznější zpoždění či nedejbože mimořádné ukončení směny), to pak bylo veselo :-)
Tom von Blansko
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.194.171
Odesláno Úterý, 10. srpna 2010 - 12:32:38    Odkaz na tento příspěvek  

TvBovi: Dík. Já blbec použil jen tetu Seznam.cz a odkazy, který byly na Wikipedii jaxi nefungovaly. Ale slibuju, že se s tím Googlením polepším
fotička
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.99.43
Odesláno Úterý, 10. srpna 2010 - 14:10:45    Odkaz na tento příspěvek  

28.8 a 29.8 mají být v Opavě nějaké starší vozy, neví náhodou někdo na jakou akci tam mají přijet?
Chary
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 93
Registrován: 3-2010
Odesláno Úterý, 10. srpna 2010 - 23:54:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Můžu se zeptat, které loko mají funkčního pegase a zda ho někdy používají?
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3927
Registrován: 9-2003

Odesláno Středa, 11. srpna 2010 - 10:02:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V DKV Česká Třebová byl schopný PG500 na lok. 753.127 jako záloha za plynovou kotelnu např.v Letohradě,jinak se lok.používala dle potřeby na výlukách a pod..Nyní byla lok.prodána firmě p.Kříže (vlastní mimo jiné 781.578.).Fungující generátor má i kolínská T444.162,ta byla použita v nouzi jako zdroj páry před pár lety v elektrárně Opatovice n/L.
..pořádná mašina má kotel a komín..
ritchie
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.231.202
Odesláno Středa, 11. srpna 2010 - 10:04:01    Odkaz na tento příspěvek  

Může mi tu někdo prosím vysvětlit, jak dloho čeká přípoj na spožděný os vlak????....stalo se mi dnes po několikáté, že mi vlak ujel před nosem a spoždění vlaku nebylo delší než 10 min...fakt to nechápu, další vlak mi jel až po hodině a půl...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6916
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 11. srpna 2010 - 10:32:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ritchie:

Obvyklá čekačka je 5 minut. O ujetí nebo neujetí rozhoduje regionální dispečer. Tedy ten, který za ujetí před nosem nemůže dostat od naštvaných cestujících po čuni, neboť je dobře schovaný mimo nádraží.

Disp_011 snad upřesní. Ale výpravčí ve stanici jsou v tom nevinně.
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1573
Registrován: 7-2006

Odesláno Středa, 11. srpna 2010 - 14:52:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ritchie

Na to má výpravčí v každé stanici pomůcku "Čekací doby" dle níž se musí řídit .. jinak o všem takovém i jiném v tomto rozhodují dispečeři os. dopravy,který sedí na dispečerských pracovištích jednotlivých RCP ...


ICQ 237-113-861
Mathulo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 411
Registrován: 7-2008

Odesláno Středa, 11. srpna 2010 - 15:20:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mohol by mi niekto pomoct s indentifikaciou tohto saka?

Verejnosti málo známa no predsa krásna Nitranska poľná železnica
Vikijous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 831
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 11. srpna 2010 - 17:28:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ritchie: Nejjednodušší je, zeptat se "obálky" na stránkách ČD.
Pilatus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 459
Registrován: 8-2007
Odesláno Středa, 11. srpna 2010 - 21:00:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přihodilo se někomu z vás, že při jízdě IC nebo EC od Pardubic do Prahy hl.n. vlak odbočil jakoby směr Malešice a Vršky (kudy v té době normálně jezdíval), ale na malešickým zhlaví v Běchovicích odbočil zpět směr Libeň? Bylo to někdy loni na podzim.
Rád bych to popsal podrobněji, ale plány stanic jaksi nemám.
Díky.
Zeleznicni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2114
Registrován: 10-2003

Odesláno Středa, 11. srpna 2010 - 21:14:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pilatus: Jojo, v Blatově do odbočky na běchovické nákladní nádraží a zpět po spojce za osobním nádraží směr Libeň.

Michal_novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1153
Registrován: 11-2002
Odesláno Středa, 11. srpna 2010 - 22:25:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pilatus: Jezdíme takhle celkem běžně, když se rychlík (s náskokem) tlačí za osobákem a nejde jet po nulté. A čas od času se povede perlička, kdy za tím rychlíkem jede ještě něco zpožděného (nejčastěji pendolino), tak se ten rychlík pošle do Libně po 1. TK (vlevo) a pendolino po 0. TK. Dost často to vyjde tak, že se rychlík a pendolíno sjedou na libeňském zhlaví a pak do Libně vjíždějí témeř současně i s osobákem.
Například dnes odpoledne se to povedlo dokonce dvakrát.

(Příspěvek byl editován uživatelem michal_novotny.)
Pilatus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 460
Registrován: 8-2007
Odesláno Středa, 11. srpna 2010 - 22:47:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zeleznicni, Michal_novotny: Díky. Ten nákres je přesný. Akorát rozdíl je v tom, že jsme původně nejspíš měli jet přes Vršky a někdo (že by dispečer?) asi až na poslední chvíli rozhodl o změně, kdy se na Blatově do rovna už jet nedalo (měli jsme zpoždění cca 10 minut). Jiný důvod nevidím - vrátili jsme se zpátky na 0, ze které jsme odbočili a během celého manévru nás nic nepředjelo. Ale třeba byl pravý důvod jiný...
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6195
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 12. srpna 2010 - 17:21:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč je u Stéblový pomalá?
Web o veřejné dopravě.
Nelíbí se mi SOR série NB.
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 153
Registrován: 10-2009
Odesláno Čtvrtek, 12. srpna 2010 - 20:39:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přátelé, chtěl bych upozornit, že výklad délky směny od pana Mladějova je zcela chybný. Konečně, už dotaz, ve kterém se používá slovo "šichta" je velmi nejasný. Není totiž vůbec jasné, co je to šichta. Maximální délka směny není 12, ale 13 hodin a není to od nástupu. V případě, že se jedná o dělenou směnu, je rozhodující součet započitatelné pracovní doby. Každý má právo odpovědět a vyjadřovat se k čemu chce, ikdyž ví pendrek. Přesto by bylo dobré, aby na případné dotazy zvědavých příznivců železnice odpovídali lidé, kteří o problému mají aspoň minimální informace. Děkuji. Podroužek.
Lib
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Čtvrtek, 12. srpna 2010 - 20:49:46    Odkaz na tento příspěvek  

Michal_novotny 1153:
těmahle kravinama se chlubíš, ale že teď tam nakládáš 272 za tím nákladem, to už mlčíš, co? Hlavně, že máš 0. volnou...
Michal_novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1156
Registrován: 11-2002
Odesláno Čtvrtek, 12. srpna 2010 - 20:56:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdybys nekecal kraviny... 272 jsem chtel dat na nakonec na 0. TK, po tom co ten naklad prodlouzil JD, ale Libenak mi ji nedal, protoze se neobtezoval si na hlavaku zjistit, ze 577 jaksi nepojede ve sve trase... Volal jsem mu kvuli tomu 2x.
Lib
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Čtvrtek, 12. srpna 2010 - 21:08:20    Odkaz na tento příspěvek  

Ne, že nic neumíš, ale ještě lžeš...
Michal_novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1157
Registrován: 11-2002
Odesláno Čtvrtek, 12. srpna 2010 - 21:29:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Můžeš být konkrétní, v čem lžu? Volal jsem nejdřív, jestli ten náklad vjede hladce do Libně, že ho pošlu před 272 - bylo mi kladně odpovězeno. Pak když jsem viděl, že náklad co krátil z Poříčan do Úval nejel nic moc, jsem volal jestli 577 vyjde na 1. kolej před 9375 (což ve většině případů vychází a měl jsem to jako záložní řešení), na což mi bylo odpovězeno, že mu ji hlavák ještě "nevyhodil", tak jsem už jen konstatoval, že 272 bohužel "utrpí". Kdyby ten 700 tunový - lehký náklad místo prodloužení JD o 2 minuty minutu zkrátil, tak to vyšlo.
Náklad se mi nechtělo uhýbat do ranžíru, protože bych s ním odjel až za 25 minut.
názor
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.207.70.65
Odesláno Čtvrtek, 12. srpna 2010 - 21:57:54    Odkaz na tento příspěvek  

Michal_novotny:
No jo, Libeňák se na to vybod. Jim je to jedno, ať to jede pěkně za sebou. Výpravčí = III. způsob brzdění.
Jaké to překvapení, že 272 z Úval do Běchovic 3 minuty zkrátila (v tomto GVD už asi po sté). A do Libně místo dohnání minuty přibrala 3.
Michal_novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1158
Registrován: 11-2002
Odesláno Čtvrtek, 12. srpna 2010 - 22:06:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

názor: S tím krácením 272 jsem pochopitelně počítal, akorát jsem navíc počítal s tím, že náklad pojede i dál dobře a ne že prodlouží - tj. by to s odřenýma ušima vyšlo. A jako zálohu jsem měl to, že 577 by jela po 1. TK před osobákem, což vychází tak v 95% případů. Kdybych tím nákladem mohl odjet hned za 272, tak bych tak neriskoval a předjel ho.
Problém byl v tom, že kdyby se 577 hnula z hlaváku v okamžiku, kdy bych já postavil 272 na 0. TK (=272 by byla na Blatově), tak by zase utrpěla 577 buď v Libni křižováním s 272 nebo ve sledu za 9375.
Lib
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Čtvrtek, 12. srpna 2010 - 22:53:09    Odkaz na tento příspěvek  

Tak, ten náklad neprodloužil, on se průjezd podle D2 bere, až mine odjezdové návěstidlo, to je cca 3 km od toho vjezdového. 40 to rychleji neprojede. Jinak, když jsi tak dobře spočítal, že 272 zkrátí, tak jsi si taky měl spočítat, že 46 - 43 jsou 3 a to určitě nemáš v tabulkách následného mezidobí mezi PZPn a PPEC.
A odpověděl jsi si konkrétně už sám, tím druhým příspěvkem, je rozdíl mezi "nedal mi 0." a "hlavák ji nevyhodil", když jsi si ani o tu 0. nezažádal ZZ (pro uživatele "názor", to je takový zařízení, kterým se dá taky "komunikovat"). Bylo Ti řečeno, že z hlavního 577 zatím nejede. Alibistický kecy, že kvůli tomu, aby ten náklad, kterej jede 6h s náskokem, neodjel až za 25 min. z ranžíru, tak dám 2 min EC, Ti tady asi nikdo žrát nebude. To si to potom zapněte do AB a běžte domů. Vy jste tam dva takový odborníci na ty vaše souběžky, ještě ten dlouhý vlasy, krátkej rozum, ale když je to potřeba tak umíte...
názor
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.207.70.65
Odesláno Pátek, 13. srpna 2010 - 01:36:46    Odkaz na tento příspěvek  

To je pěkné, jak se tu hádají červené čepice:-) Teda spíš smutné. Myslím, že by 272 stejně nic nezkrátil, jelikož v Libni by z ranžíru odjížděl náklad na Malešice, na to jsou experti, tzv. libeňské číslo.
No jinak dát EC 4 minuty (normálně by z Běchovic do Libně zkrátil minutu, včera nabral 3) kvůli tomu, že nějakej posranej náklad by hnil v ranžíru. Pánové, příště se vám fíra na to krácení vy***, když k tomu přistupujete stylem "ono to s odřenejma ušima vyjde". Jasně, přes výstrahu, s brzděním na 40 a pak se postaví vjezd. A minuta je v tahu. No ale hlavně že neprodloužil co
Michal_novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1159
Registrován: 11-2002
Odesláno Pátek, 13. srpna 2010 - 03:09:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lib: No to je dobrý argumentovat šestihodinovým náskokem u následu, který je navíc odklonem... Stejně jako tím, že jsem po předchozí telefonické debatě (ze které jsem pochopil, že 577 sice zatím neodjel, ale každou chvílí může, obzvlášť když tato informace nebyla doplněna informací, že s tou 272 můžu na 0. TK) nezažádal o souhlas TZZ. Navíc jsem předvídaný odjezd na 2. TK dal samostatně, jistou chvíli před postavením odjezdu, takže bylo místo na případné zavolání, že 577 stále nejede, ať jedu po nulté...
A k tomu "nedání 0. TK" - ono je to podobné jako napsat, že 0. TK byla volná a nedodat, že volná být podle GVD neměla.
Jo a další, nevšiml jsem si, že v SJŘ se udává jako čas příjezdu okamžik minutí vjezdového návěstidla. Nehledě na to, že ten náklad měl do JD započítanou přirážku na zastavení a předpokládám, že čas příjezdu je počítán pro zastavení v ranžíru, takže argumentace o umístění odjezdového návěstidla je vcelku zcestná. Zajímavé je, že další náklad s téměř shodnými parametry i lokomotivou tu jízdní dobu neprodloužil.
Jinak se přiznám, že jsem spíš názoru, zkusit to i s mírným rizikem, že to nevyjde (z hlediska plynulosti, NE bezpečnosti), než být přehnaně opatrný, a raději předjíždět s tím, že co kdyby to náhodou nevyšlo. Tohle bohužel nevyšlo jak v následném mezidobí, tak v náhradním řešení použití 0. TK (což by normálně v 95% vyšlo), výsledek je takový, jaký je. Vůbec mám nejradši takový výpravčí (+resp. jejich nadřizené, kteří je k tomu nutí a bohužel nesmyslně napsaný článek o důležitosti vlaků v D2 jim dává tu moc), kteří než aby přibrzdili rychlík, tak radši dají osobáku klidně 25 minut.
Napadání mě a mého kolegy tady na K-rep. nechám bez odezvy, protože se na takovou úroveň snižovat nebudu (a že by taky bylo o čem psát a nejen moje názory). Snad jen to, že jsem předevčírem ty dvě souběžné jízdy neřídil já, ani zmiňovaný kolega. A zajímavé je, že z Analýzy O16 jsem na to slyšel kladný názor, že je to dobré řešení.

názor: No zrovna v případě křížení nákladů v Libni bych se libeňáků zrovna zastal, protože pokud by občas něco "nechytlo výstrahu", tak na Malešice toho projede daleko méně...
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3907
Registrován: 6-2006

Odesláno Pátek, 13. srpna 2010 - 10:07:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je pěkné, jak se tu hádají červené čepice:-)

Hm na k reportu

A co se stalo, EC musel přibrzdit, no to je toho. Zastávám taky názor výpravčího, který chápe, že po kolejích jezdí i něco jinýho než éCéčka a Pendolína a že je třeba, aby to taky jelo. Ne že postaví volno do rovna a půl hodiny se nehne ani kolo a pak projede slavné Pendolíno, jediného, nejjedinečnějšího dopravce
Michal_Novotný možná bych ten náklad zkusil zavolat vysílajdou a říct mu fíro dupej, šlape ti na paty rozzuřenej pilot. Na to já slyším
Onehdá, když mi tak vyhrožovali v Olmíku, tak jsem mu ujel až do Prosenic

nesmyslně napsaný článek o důležitosti vlaků v D2 jim dává tu moc

To je diskriminační předpis, určuje, který vlak kterého dopravce je důležitější a to vždy i když je zpožděný a jede v trase něčeho jiného furt je nejdůležitější. Nasrat. Respektuju, že jede ve své objednané trase, pak má svoji rychlost, jídzní doby a pod. Pokud to je zpožděný, i kdyby to bylo super hyper extra ECICENSC, tak prostě pokud vjede do trasy něčeho jinýho, tak nasrat, přednost má vlak, který jede ve své trase.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6929
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 13. srpna 2010 - 10:46:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a říct mu fíro dupej, šlape ti na paty rozzuřenej pilot. Na to já slyším
Jo? A co uděláš? Ujedeš mu svým 90km/h vým plížením dál, než do vedlejší stanice? Není lepší vyčkat v Libni na zelenou díru pro náklady? To tu bylo ryku kvůli zbytečným rozjezdům co zatěžují kapsu dopravce a náhle je vše jinak?

který chápe, že po kolejích jezdí i něco jinýho než éCéčka a Pendolína a že je třeba, aby to taky jelo. Ne že postaví volno do rovna a půl hodiny se nehne ani kolo a pak projede slavné Pendolíno, jediného, nejjedinečnějšího dopravce
Hele, není to už nějaký komplex? Když k tomu přidám rozzuřeného pilota....
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6930
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 13. srpna 2010 - 10:47:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

i kdyby to bylo super hyper extra ECICENSC, tak prostě pokud vjede do trasy něčeho jinýho, tak nasrat

Jo? I když je zpožděn výhradně z viny správce dopravní cesty? Jak k tomu přijde?
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6931
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 13. srpna 2010 - 10:50:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýro, budeš si muset utřít rozzuřený pot z čela a uznat, že vždy budou důležitější lidi v osobních vlacích, než ty tvoje klubka drátů pro armovací sítě kralupské firmy. Ta nikde nepřestupují a firma má jisté zásoby na skladě, takže ani nehrozí, že "elektrárna vyhasne".
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3909
Registrován: 6-2006

Odesláno Pátek, 13. srpna 2010 - 11:04:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Není lepší vyčkat v Libni na zelenou díru pro náklady?

Kolik těch "děr" podle tebe je? Se podívej na takovou Ferdinandku. Každou hodinu R do a z Brna, před ním osobní, do toho Pendolíno a ještě nějaký to extra EC od jihu a nebo Prahy, začíná to ve 4 a končí ve 22? To můžeš stát prakticky pořád.

Dráty mají taky "lístek" a taky chtějí dojet za jasným účelem, ne za soukromým účelem někoho, kdo se zrovna rozhodl jet na houby, tak proč by měl být zrovna on důležitější nechápu? Ten kdo chce ty dráty si zaplatil zrovna tak
Řekni mi v čem je důležitější někdo, kdo si řekl, zítra pojede do Prahy za babičkou? A proč? To bych rád slyšel argument
Každý vlak má svoji objednanou a zaplacenou trasu a v té má jet. Jestliže ji nestihl, smůla, bude respektovat trasy jiných vlaků, které už jedou na čas. Ne aby už tak zpožděný vlak ještě zpozdil x dalších, jen proto, že nějaký předpis určuje, který vlak je důležitý.
O žádný komplex se nejedná, jen o to, že schvalují výpravčí typu toho, co poslal ten náklad před EC. Ne posránků, kteří zastavěj celou štreku kvůli tomu, že jede podělaný EC a všichni salutují a serou z toho do výšky
Pokud je zpožděný z důvodu SŽDC, odškodněte svoje zákazníky, omluvte se a žádejte satisfakci po SŽDC, třeba slevu na vlakové cestě. Proč by to měli odsírat jiní dopravci, kvůli tomu, že "se někomu zdá", že lidi jsou nějak víc důležitý, nebo co
Michal_novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1160
Registrován: 11-2002
Odesláno Pátek, 13. srpna 2010 - 11:10:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fyra: No tak tohle řešení je podle mě zase druhý extrém, který je vhodné použít u většího zpoždění nějakého vlaku, tak aby nedošlo k narušení většího množství vlaků např. v taktovém systému na jednokolejce. Tak se to děje třeba ve Švýcarsku, kdy radši "odepíšou" zpožděný vlak (klidně i EC), než aby zasekali ostatní včas jedoucí vlaky.
Podle mě by bylo vhodné udělat nějaké "bodové ohodnocení" za minutu zpoždění pro každou kategorii, případně vzít ješte do úvahy pásma podle velikosti zpoždění a řízení dopravy řešit potom tak, aby těch bodů bylo co nejmíň. Krásně by to ošetřilo stav, kdy se radši dá osobáku 20 minut, než aby rychlík dostal dvě.
Jinak s tou vysílačkou... možná jsem to mohl zkusit, ale ten vlak jel tak nějak "pomaleji" z Úval na Blatov, přes stanici to vypadalo, že se zas rozjel a taky tomu rychlíku celkem v pohodě ujížděl až k vjezdu do Libně, a tam nejspíš na té 50 do odbočky zpomalil trošku víc, protože 272 pak chvíli stála u vjezdu.
Pardál
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 284
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 13. srpna 2010 - 11:16:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Michal Novotný; argumentovat tím, že podle GVD měla být 0.TK obsazená, že by jsi tam teoreticky nemohl jet, tak se Tě ptám, proč jezdíte EC s náskokem po 0.TK vedle Os, když teoreticky to máš nakreslené po 2.TK? A proč někteří z vás (zrovna odborník je na to ten Tvůj kolega) ohýbáte jedoucí EC-R ze 2. na 0., i když máte dostatečné mezidobí za Os? Úplně zbytečně ho zbrzdíte u vás na 100, když stejně v Libni jede 80 tak i tak? A jinak si myslím, že kdyby jsi se normálně zeptal, jestli můžeš 272 po 0., tak Ti asi řekne, že jo, ne? Proto Ti říkal, že to nejede. Ale Ty jsi si se nezeptal. To už je pak jeho problém, že mu to nevyjde. Kdyby jste nestavěli 5 min. dopředu a počkali, tak vám vyjde všechno. Vyšlo by i to, kdyby jsi jel na 0. a ten nějaký Ex(IC) vyjel z hlavního. A pozor na jeden rozdíl, tady se bavíme o N a R dopravě, ne Os a R-EC, s tím taky nesouhlasím, že síťáci se neumí dohodnout a kvůli R dostane Os 25 min. Ti lidi si tam zaplatili taky. Na druhou stranu, když si to řeknou na 2-4 výlukách, tak z dvou minut máš 10. Ale právě od toho tam jsou, aby tohle rozhodli. A na závěr Ti řeknu toto: bohužel, bohužel, vám vidíme "do kuchyně" a někdy bych vám nejradši jednu praštil, co tam vyvádíte. Nejsem neomylnej, ale takový, kolikrát, hovadiny... Hlavně, že se, pomalu, ukájíte souběžkama do Libně... Když vás O16 tak za to chválí, tak za ten včerejšek Tě měla sejmout!
Pro pana Fýru: až budete jezdit podle GVD, tak pojede tak, jak jste si to zaplatili, tak si to zařiďte taky u svého dopravce, ať Vás nachystá včas. A do té doby, pokud pojedete na výlet s vlakem O dopravy a někdo Vás pošle za N jen proto, aby ho přece nezastavil a Vám pak ujede přípoj, tak si můžete pogratulovat.
Michal_novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1161
Registrován: 11-2002
Odesláno Pátek, 13. srpna 2010 - 11:33:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pardál: No, můj dotaz byl "Vyjde ti ta 577 na první, abych mohl jet 272 po nultý?" Takže jsem se sice přímo nezeptal, ale bylo jasné, že bych rád jel po 0. TK. Tou dobou byla 272 v Klánovicích, takže už byl pomalu čas stavět.
No já neargumentoval tím, že měla být obsazená podle GVD, to bylo jen jako zjednodušená poznámka k té "volné 0. TK", co me asi naštvala nejvíc.
To "preventivní ohýbání" taky nechápu, zrovna s tím kolegou jsme o tom vedli celkem dost dlouhé diskuze s tím, že on hlavně argumentoval tím, že co když ten osobák "lehne".
Jinak taky kolikrát žasnu, co někteří mí kolegové vyvádí (neříkám, že se mi taky všechno vždy povede - viz včerejšek). Ale někteří tvoji kolegové taky nejsou svatí a to vidíme pouze náš traťový úsek.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6934
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 13. srpna 2010 - 12:27:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ne za soukromým účelem někoho, kdo se zrovna rozhodl jet na houby
Opravdu? Výroba armovacích sítí je podle tebe méně soukromá aktivita, než garantované spojení ZDO pro houbaře, cestující do a z práce, školy...?
Mně je zase jako cestujícímu úplně u , že někdo chce vydělávat na výrobě sítí do betonu a jiný dopravou materiálu na něj, nehledě na to, že jde o firmu, kterou vlastní ryze nečeský vlastník (firma je německá).

To jsou opravdu docela směšné argumenty, co tu předvádíš. Holt asi byste potřebovali zavést zákaz jízdy ve vybraných časech (přepravních vrcholech) natvrdo, stejně jako to mají kamioňáci na silnicích a dálnicích. A povolení jen v sedlech. A bude klid.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6935
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 13. srpna 2010 - 12:29:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

omluvte se a žádejte satisfakci po SŽDC, třeba slevu na vlakové cestě.
Vy tak činíte, když "elektrárna vyhasne"? A když, tak s jakým úspěchem?

Jestliže ji nestihl, smůla, bude respektovat trasy jiných vlaků,
Kolikrát za rok jel ODOS "ve své trase" a kolikrát z toho z vlastní viny?

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Pátek, 13. srpna 2010 - 12:43:48    Odkaz na tento příspěvek  

Fýra: tak prostě pokud vjede do trasy něčeho jinýho, tak nasrat, přednost má vlak, který jede ve své trase.
Fajn, pendolíno jede zpožděné, ale teď má jet manipulák, tak ho tam pustím, a má to namalovaný až do .... (stanice vzdálená třeba 30 km). Tak to si ten pendolínista za ním teda užije.

Asi takhle si to představujete? Co kdyby plácačky zapojily rozum a operativně rozhodly, jak to za sebou poskládají?
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6936
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 13. srpna 2010 - 12:52:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co kdyby plácačky zapojily rozum a operativně rozhodly, jak to za sebou poskládají?

Mám lepší nápad. Zavolají Fýrovi, jak by to poskládal on.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3910
Registrován: 6-2006

Odesláno Pátek, 13. srpna 2010 - 13:00:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kolikrát za rok jel ODOS "ve své trase" a kolikrát z toho z vlastní viny?

Budeš se divit, ale v depeši je postavený jakýsi takýs grafikon i s pobyty. To znamená, že mám odjezd, příjezd do cíle spočítaný kýmsi, kdo ty depeše na základě objednávky vydává. Ač číslo vlaku s těmi časy nikterak nekoresponduje. A na tu dobu se tam snažím vždy být tak s předstihem, abych stihl i všechny přípravné úkony kolem mašiny a vlaku.

Aleš ano přesně tak. To co uvádíte je samozřejmě extrém, manipulák jede od stanice ke stanici.
Ale základ je prostě ten, že se nebudou uhýbat nějaké vlaky na bok a postávat hodiny po ranžírech, jen proto, že jede nějaký EC jedinečného dopravce, pokud nejede ve své objednané trase. Teď je tam moje trasa, jedu já, nazdar.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3911
Registrován: 6-2006

Odesláno Pátek, 13. srpna 2010 - 13:04:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak se to děje třeba ve Švýcarsku, kdy radši "odepíšou" zpožděný vlak (klidně i EC), než aby zasekali ostatní včas jedoucí vlaky.

Přesně tak. Vlak jedoucí v čase o kterém nikdo neví = žádný vlak. Takže než by muselo něco dojet prázdné (protože už z toho lidi vystoupili, do něčeho přestoupili) tak ho radši zruším.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3912
Registrován: 6-2006

Odesláno Pátek, 13. srpna 2010 - 13:07:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Holt asi byste potřebovali zavést zákaz jízdy ve vybraných časech (přepravních vrcholech) natvrdo, stejně jako to mají kamioňáci na silnicích a dálnicích. A povolení jen v sedlech. A bude klid.

Ano ve dne zákaz a v noci dopravní klid. Železniční síť výhradně pro jedinečného dopravce
Pardál
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 285
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 13. srpna 2010 - 14:05:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle mě by bylo vhodné udělat nějaké "bodové ohodnocení"
Myslíš, např. jako v Multikonu, to mi potom ještě chybí tlačítko On/Off
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3914
Registrován: 6-2006

Odesláno Pátek, 13. srpna 2010 - 14:09:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Multikonu když ti dojíždí rychlík náklad, tak mu dáš třeba jen 60% rychlosti a jede to akorát
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6939
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 13. srpna 2010 - 14:15:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže než by muselo něco dojet prázdné (protože už z toho lidi vystoupili, do něčeho přestoupili) tak ho radši zruším.

Hmm, prima, a co obrat v koncové stanici a další vlak zpět? My tam ty mašiny a vagony nezamykáme na týden, než bude kšeft, jako ty v Krpech.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6940
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 13. srpna 2010 - 14:20:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano ve dne zákaz a v noci dopravní klid. Železniční síť výhradně pro jedinečného dopravce

A kde je na trase Třinec - Kralupy v noci dopravní klid? V Přerově?

Já tedy nevím, ale Cargo taky jezdí hlavně v noci, tak proč by sotva devadesátkoví trpajzli měli jezdit výhradně přes den, když se všude motaj? Třeba Němci si taky na své koleje nepustili Pnedolino i kvůli tomu, že by jim při své 160km rychlosti brzdilo jejich ICE vlaky.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3915
Registrován: 6-2006

Odesláno Pátek, 13. srpna 2010 - 14:32:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já spíš nevím, proč pořád podsouváš Třinec - Kralupy

tak proč by sotva devadesátkoví trpajzli měli jezdit výhradně přes den

Slovo výhradně jsi si taky dosadil sám.
Tehdy, když je třeba tedy pojede -li to přes den, tak pojede přes den.

¨Němci si taky na své koleje nepustili Pnedolino i kvůli tomu, že by jim při své 160km rychlosti brzdilo jejich ICE vlaky.


Já myslel, že Leštěný Prd umí 200. Krom toho jsem slyšel něco jiného, jakož třeba malá kapacita a pod
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3916
Registrován: 6-2006

Odesláno Pátek, 13. srpna 2010 - 14:38:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

My tam ty mašiny a vagony nezamykáme na týden, než bude kšeft, jako ty v Krpech.

Spíš než kšeft to je o vyložení -naložení, žáno. To trvá dýl než lidi, ale rozhodně ne týden, jak tu prezentuješ, nýbrž mají na to určitý počet hodin.
Pokud vím, tak souprava odjíždí zpět za cca 16-24 hodin. To taky podle toho, jestli tam nepřijede náhodou nějaký jiný vlak jistého dopravce, ten vykládají přenostně a přestanou vykládat náš, protože u nás neplatí za "prodlení vykládky" a podobné hovadiny, jako u jistého dopravce.

a co obrat v koncové stanici a další vlak zpět?
A jak se to dělalo (§ vždycky se to tak dělalo?)
když byla nějaká hromada, třeba v Brodku a Leštění Prdi končili v Olmíku?
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1575
Registrován: 7-2006

Odesláno Pátek, 13. srpna 2010 - 14:39:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra

že se nebudou uhýbat nějaké vlaky na bok a postávat hodiny po ranžírech, jen proto, že jede nějaký EC jedinečného dopravce, pokud nejede ve své objednané trase. Teď je tam moje trasa, jedu já, nazdar.

Neblbněte a trošku přemýšlejte .. všichni víte dobře,že předpis D2 /pořadí vlaků/ platí pro všechny a hlavně pro nás .. a je šumák,jestli to jede třeba zpožděný,prostě "PLATÍ" ... Myslím,že např. já nejsem "dopravní posera" a jedu,pokud to jen trošku jde .. taky mám hubu a dokážu ji používat,ale toto ne všichni dělají,flegmouši existují všude,bohužel .. prostě není výpravčí jako výpravčí,ostatně jako nejsou i lidé stejní ... Každej nemá "dopravní cítění" v "KRVI"

P.S. A rozhodně si nikdo už dávno nehraje na "jedinného správného dopravce" .. bo nám je to fuk,kdo mi přes stanici jede .. já jsem tam od toho,abych to tak nějak všechno ukočírovala a NIC se nestalo .. to je důležité ... A vez,že mně osobně nerozhází ani nějaké také Piňďolíno,když na to přijde ...


ICQ 237-113-861
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1638
Registrován: 4-2006
Odesláno Pátek, 13. srpna 2010 - 14:42:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Michal_novotny: Takoví jako Vy mají můj obdiv, protože propustnost není nekonečná a vlaky všech dopravců a všech kategorií mají právo na co nejrychlejší a nejplynulejší jízdu. Když si přitom uvědomím, jak málo času máte na rozhodování při rychlostech vlaků až 160 km/h, tak naní divu, že se ne vždy povede vše na 100 %.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3917
Registrován: 6-2006

Odesláno Pátek, 13. srpna 2010 - 14:55:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S200 přesně tak, kdo ví, třeba by to stih, ale byl přiškrábnut u toho vjezdu do Libně a proto tam pak nevjel hladce.
S elektrikou je to tam taky radost, zvlášť odjezd opačným směrem ze sudé do 1.TK jsou ve spojkách 2 děličníky (2 a 0 a 0 a 1TK) a rychlost dost padá, takže se tam pak člověk plazí 20.

všichni víte dobře,že předpis D2 /pořadí vlaků/ platí pro všechny

Já to vím, spíš se zamýšlím nad tím, jestli je to tak dobře, aby nějaký předpis rozhodoval o tom, které vlaky kterého dopravce jsou přednostnější, když za vl. cestu platíme stejně

Každej takovej jako Michal Novotný není. Všichni jsou pos... z jednoho vlaku a všechno stojí 20 minut před jeho slavnostním průjezdem, to je na blití. Proto nevím, co tu řešili, že nějaká 272 musela přibrzdit u vjezdu.
Jinde mám zkušenost třeba, že tam vždy pozdě staví. Na odjezdové straně je přejezd, tedy předváněčka, dobře to věcí, ale vždycky dovniotř výstraha a brzdění, na tomto úseku se lze zrovna dobře rozjet a když mě přibrzdí na 30, je "volno" a následující úsek trati se škrábu do kopce. A když mi pak začne posílat na TRSKU šipky vpřed, abych jel, protože za mnou šlape nějaký pos...R tak to bych fackoval
Tato situace se mi tam stala ne jednou.
Kéž by byly všechny plácajdy jako Michal Novotný

(Příspěvek byl editován uživatelem Fýra.)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6941
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 13. srpna 2010 - 14:57:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A vez,že mně osobně nerozhází ani nějaké také Piňďolíno,když na to přijde ...

Když to tak zpětně čtu, přijde mi, že echtvlak tu z Pinďourína dělá fakt jen Fýra. Taky nevím, proč je na ten Prd tak vázanýfixovaný. Snad v každém jeho desátém příspěvku se o něj otírá a když s ním může chvilku závodit někde na oranici Dluhonické spojky, má z toho vánoce on, i jeho hýkavý kolega, co se směje každému prdu natož tomu leštěnému.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6942
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 13. srpna 2010 - 14:58:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

které vlaky kterého dopravce jsou přednostnější, když za vl. cestu platíme stejně

Stejně???? Ty voe, vy platíte 3x víc, než Pinďouríno, tak proto taky musíte 3x tak dlouho čekat, to je fér, ne?
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pátek, 13. srpna 2010 - 15:10:43    Odkaz na tento příspěvek  

Fýra : Tak se to děje třeba ve Švýcarsku, kdy radši "odepíšou" zpožděný vlak (klidně i EC), než aby zasekali ostatní včas jedoucí vlaky.

Moment - ve Švýcarsku v trase zpožděného EC (zpravidla více jako 15 minut) zavede ERSATZZUG (náhradní vlak) jedoucí pod číslem 3xabc, kde abc je číslo kmenového vlaku a kmenové zpožděné EC / ICE / CISALPINO jede prostě v takové poloze jako jede a klidně přískokem za vlakem nižší kategorie, S-Bahn nevyjímaje ...[pro ČD pojem náhradní vlak za EC zpožděné ze zahraničí pojem neznámý] stejně tak ctihodný rakouský soused nechá jet zpožděný "vlak vyšší kvality" převzatý od ČD za lasicí nebo S-Bahnem ... aniž by se obtěžoval jeho předjetím ...

Jinak to, co je v D2 ohledně „pořadí důležitosti", to není výmysl autora (garanta) [dříve ČD, a.s., nyní SŽDC s.o.], ale je to opsáno z dopravního řádu drah (vyhláška 173/1995 Sb., jíž se provádí některá ustanovená zákona číslo 266/1994 Sb., o dráhách.) upravujícího základní pravidla řízení provozu ...
V příslušné části D2 ani vyhlášce, ať hledám, jak hledám, nenacházím jméno žádného dopravce, jehož vlaky by měly mít přednost ...
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3918
Registrován: 6-2006

Odesláno Pátek, 13. srpna 2010 - 15:13:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn já z něj nic nedělám, pro mě je to Leštěný Prd a to vším.
Vlajkovou loď z něj dělají tví představení a na trati je to modla. Už poznám, že jede a ani se nemusím dívat do JŘ. Poznám to tak, že stojím půlhodiny "na boku" a vidím postaveno volno na odjezdu "z rovné" a pak to nastane. Vyběhnou všichni z dopravy, lehnou si čely na zem a začnou hýkat podobně jako Islamisté a konečně to projede ohromnou rychlostí kolem, skoro mi to rozhodí pěšinku
Všichni jsou posraní z toho, že by to snad přibrzdilo a nebo by to jelo po jiné koleji než rovné
Vidím spíš, že ty máš velké Vánoce a to už dlouho z jednoho videa. Naopak na něm je vidět ukázka práce kvalitních výpravčích a natočil jsem to proto, protože se to často nevidí. Kdyby tam byl nějaký vys..., tak stojím už v té Olomouci, pak by byla skupina, tak by to bylo na hodinu a víc. Takhle jsem jel a bylo to skvělé řešení.
Platíme všichni stejně, akorát ten aluminiovej krám je lehčí.