K-report
 

Archiv do 10. srpna 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš » Archiv do 10. srpna 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 154
Registrován: 11-2009

Odesláno Čtvrtek, 15. července 2010 - 09:34:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Svecs > to "blokovani" bylo zcela jiste dodelavane dodatecne, proste se prisrouboval kousek zeleza do drazky.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3839
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 15. července 2010 - 12:19:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Medvedcz taky dík, neměl jsem představu, tak teď mám
Věděl jsem jen, že to byla jízda pro chcíplý vlak, kterému "pomohl" opravdu maximálně
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 42
Registrován: 6-2010

Odesláno Čtvrtek, 15. července 2010 - 12:25:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi nechtel, aby se dlouho trapil... :-)
Utúlien aurë...
7540164
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 266
Registrován: 2-2009

Odesláno Čtvrtek, 15. července 2010 - 12:57:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdeněk84:

Okna model MSV jdou otvírat bez potíží, problémem bývá blbost otvírajícího, který se nejdřív celou vahou zavěsí za madlo a pokouší se přervat zajišťovací páčku násilím. To se mu nepovede, akorát se pak ta páčka šprajcne natvrdo. Otvíratel pochopí, že tudy cesta nevede a začne se snažit odjistit páčku, leč ta drží pevně natažena po předchozím znásilňování a obyvkle odolá i úderům pěstí. V tomto stádiu to "silák" obvykle vzdává s hubou plnou nadávek na nádražáky, kterými se snaží ospravedlnit svoji blbost a neschopnost. Viděno nesčetněkrát.

Co se týká piva v Jihlavě: kup si lahváče v Brně a v Jihlavě seď na ve vlaku. Přepřah se dá stihnout i za 3 minuty a všichni jsou pak strašně rádi, když se čeká na dobíhače s náručí lahváčů ze stánku, přičemž tento řve na výpravčího aby počkal, že u stánku stojí ještě jeden jeho kumpán. Případně se vlak začne rozjíždět, načež od stánku vyběhne pivař a začne se i s lahvoněm sápat do rozjíždějícího se vlaku.

Podroužek, Fýra a spol: když po ročním působení nejmenovaného v brněnském cargu tahal nehoďák špagetu ze šturcu, pronesl škodolibě jeden jeho kolega, že XY tímto vzal definitivně všem pochybovačům vítr z plachet...
K princeznám se nečuchá!
cmugr
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.15.216
Odesláno Čtvrtek, 15. července 2010 - 21:33:15    Odkaz na tento příspěvek  

7540164: nebyla to 031?
Mathulo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 402
Registrován: 7-2008

Odesláno Středa, 21. července 2010 - 19:18:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mohol by mi niekto pomoct s urcenim hodnoti tychto naplecnikov?Dalej by som potreboval vediet,aka ciapka bola k tymto hodnostiam(ci tam boli zlate prymky,alebo cierna kozena leskla prymka,ci ako to nazvat).Prve viem,ze je sprievoca a ide k tomu znak,ako je na 3.


(Příspěvek byl editován uživatelem mathulo.)
Verejnosti málo známa no predsa krásna Nitranska poľná železnica
Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1650
Registrován: 1-2005

Odesláno Středa, 21. července 2010 - 20:10:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1. výkonný, 2. vrchný výkonný,3. starší technik dopravy,( správne by mal byť znak strieborný.) 4. starší technik vozby.
Čiapka ma čiernu koženkovú pásku.
Zlatú pásku mali hodnosti až od aspiranta vyššie .
Loko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 97
Registrován: 12-2006
Odesláno Čtvrtek, 22. července 2010 - 12:57:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chtěl bych cestovat s manželkou lůžkovýn vozem do Bulharska,jenže lůžkové kupé jsou pro 3 pasažéry.Mám tomu tak rozumět,že nám někoho přifaří do kůpé?
Jaké máte zkušenosti konkrétně s cestou do Bulharska.Za rady děkuji
Monte_walsh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 182
Registrován: 5-2009

Odesláno Čtvrtek, 22. července 2010 - 13:00:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cestoval jsem s manželkou do Řecka a zpět a nikoho nám nepřidali do počtu.
Requiescat in pace.
Jakub_helmich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 432
Registrován: 6-2007

Odesláno Pátek, 23. července 2010 - 12:01:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Loko:Pokud máte koupené dvě kupé ze tří tak se opravdu může stát že vám tam někoho posadí.Při naší druhé cestě do Bulharska s náma jela jedna cestující která vystoupila v Rumunsku.Čtu že máte kupé pro tři osoby,to tam nebude moc místa.Takové vozy se snad používají zejména na Slovensko,pokud se nepletu.Zkušenosti s cestou mám dobré akorát celý den ve vlaku který se jede zejména přes Rumunsko je dost dlouhý a chce to umět se nějak zabavit.Také se mi ve vlaku dobře spalo.
http://www.flickr.com/photos/32969935@N05/
mako
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.86.1.51
Odesláno Pátek, 23. července 2010 - 12:43:39    Odkaz na tento příspěvek  

Dobré odpoledne pánové...mám otázku pro znalé,pokud budou vědět. Vyskytuje se v některém drážním předpisu (nikoliv v ČSN) zmínka o potřebných hodnotách intenzity osvětlení v kolejišti? Já to hledal a nějak nemohl najít. Ale jistý si samozřejmě nejsem a proto se ptám.
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 56670
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 23. července 2010 - 13:56:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jakub_helmich:
Téměř všechny lůžkové vozy mají oddíly pro tři osoby, zdaleka nejen ty, co jezdí na Slovensko.
Na běžných výkonech se dá pro dvě osoby koupit tzv. double (=v kupé jsou pouze dva), na výkonu do Burgasu nebo Varny se tento neprodává, jediným řešením je zakoupení všech tří lůžek v režimu T3 (cenově to vyjde stejně).
Je zde sice pak riziko, že průvodce třetí místo z důvodu neobsazení doobsadí někým, kdo si bude chtít koupit doklad ve vlaku, ale to riziko je poměrně malé.

Do Řecka se prodávají lehátka po šesti docela běžně, tam však existuje možnost koupit si čtyřmístné kupé (fyzicky stále ten samý oddíl, jen tam nejde víc jak 4 rezervace prodat).
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Jurek_fm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 668
Registrován: 8-2009

Odesláno Pátek, 23. července 2010 - 14:32:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Otázečka zřejmě pro výchoočechy. Při cestě mezi Litomyšlem a Vysokým Mýtem po silnici I/35 je u obce Stožek jakýsi areál

a jsou tam sloupy připomínající trolejové stožáry

Nemá někdo potuchy co to je, pozůstatek nějaké elektrické drážky?
P.S.: Omluvte kvalitu snímků foceno při plné rychlosti z auta mobilem
Zeleznicni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2066
Registrován: 10-2003

Odesláno Pátek, 23. července 2010 - 14:37:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jurek_fm: Potuchy máme :-) http://www.chocen-litomysl.cz/trat-uzke-ridky-drevokomplex.html
Jurek_fm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 669
Registrován: 8-2009

Odesláno Pátek, 23. července 2010 - 15:22:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zeleznicni: Dík. Já jen že mě tam ty sloupy celkem překvapily tak mi to vrtalo hlavou.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Neděle, 25. července 2010 - 18:05:02    Odkaz na tento příspěvek  

mako : nejsem sice v tomhle erudovaný, ale z logiky věci pochybuji, že by nějaký drážní předpis měl řešit to, co bude stanoveno obecným předpisem pro osvětlování veřejných prostor.
ČSN, pokud nejsou publikovány ve Sbírce zákonů (např. ČSN EN), jsou pouze doporučujícím dokumentem.
Benpat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 287
Registrován: 6-2008

Odesláno Neděle, 25. července 2010 - 18:06:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevíte prosím Vás někdo jaká je obsazenost R 440 v úseku Ostrava-Praha? Hlavně se mi jedná o Pátek.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4181
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 25. července 2010 - 21:01:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevíte prosím Vás někdo jaká je obsazenost R 440 v úseku Ostrava-Praha? Hlavně se mi jedná o Pátek.

Budeš sedět 4.-8. do počtu v přeplněném kupé. Nebo se vetřeš do zamčenýho kupé mezi dva ležící.
Rozčilovat se znamená ničit si nervy pro blbost druhých.
Zvířata jednají pudově a proto po vás pudou...
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
M_g
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 177
Registrován: 6-2006
Odesláno Neděle, 25. července 2010 - 21:46:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miroslav Zikmund:
Až na jednu drobnost. Pokud dojde k nehodě - poškození zdraví a jako příčina bude nedostatečné osvětlení nesplňující hodnoty ČSN, tak vám bude dělat velký problém přinést odbornou expertizu, že hodnoty ČSN jsou z hlediska nejnovějších poznatků fyziologie vidění nadsazené a vámi provozované osvětlení je z tohoto důvodu dostačující.
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 31
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 26. července 2010 - 16:16:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K ČSN, ČSN EN, ...buďto Platné/neplatné a závazné / nezávazné.

První tři označení jasná, s termínem "nezávazné" je to asi tak, že pro Vás nejsou závazné za předpokladu, že máte jiné (možná lepší), příslušnými orgány schválené řešení (oproti znění uvedenému v konkrétní ČSN, ...,) .
Velkej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 117
Registrován: 7-2007
Odesláno Čtvrtek, 29. července 2010 - 00:31:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Měl bych dotaz na jízdného do Německa. Je možné např. v EC178 mít jízdenku z Prahy do Schony koupenou u ČD a pro jízdu ze Schony do Bad Schandau mít jízdenku koupenou u DB, i kdyz vlak ve Schoně nestaví?
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2847
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 29. července 2010 - 08:32:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud je mi známo, tak je to tolerováno. Osobně jsem jel před týdnem na kombinaci KMB do Schöna gr. a pak na korporátní jízdenku Schöna - Emmerich a bez problémů. Problém dělá to, že E- jízdenka DB nejde vystavit ze Schöna gr.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3866
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 29. července 2010 - 10:25:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestli vlak zastaví a nebo ne, je jedno, když vám jízdenky navazují. Jde třeba koupit vnitrostátní jízdenka z A do Kúty st.gr a navazující mezinárodní z Kúty st.gr do Kúty (nebo kamkoli do B na Slovensku) V Kútech st.gr není žádná stanice pro výstup a nástup a přesto si tam lze koupit jízdenku. Takže lze jet třeba EC a v tomto úseku na dvě navazující jízdenky projet.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3924
Registrován: 4-2003
Odesláno Pátek, 30. července 2010 - 13:19:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Okna model MSV jdou otvírat bez potíží, problémem bývá blbost otvírajícího, který se nejdřív celou vahou zavěsí za madlo a pokouší se přervat zajišťovací páčku násilím. To se mu nepovede, akorát se pak ta páčka šprajcne natvrdo. Otvíratel pochopí, že tudy cesta nevede a začne se snažit odjistit páčku, leč ta drží pevně natažena po předchozím znásilňování a obyvkle odolá i úderům pěstí. V tomto stádiu to "silák" obvykle vzdává s hubou plnou nadávek na nádražáky, kterými se snaží ospravedlnit svoji blbost a neschopnost. Viděno nesčetněkrát.

Tak především tak okna MSV mají už z výroby neseřízené vyvážení (typicky u všech nových vozů 054), takže i bez té pojistky jdou jdou v řadě případů blbě otvírat či zavírat. ČD si to tak přebraly a nějaký dodatečný seřizování je nijak nevzrušuje.

Konstrukčně blbě řešená pojistka to korunuje, protože to okno se vzpříčí, přesně jak popisujete. Takhle debilně jak kostrukčně, tak i ergonomicky řešenou pojistku jsem neviděl nikde v Evropě.

Z cestujících bych nedělal blbce - oni železnici živí a nejsou povinni zkoumat každou zlovolnou fintu, kterou na ně "nádražníci" přichystali.
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 78
Registrován: 6-2010

Odesláno Pátek, 30. července 2010 - 13:49:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jo, mas recht, ona povinnost alespon TROSKU myslet opravdu zadna neni. Ovsem vysledky je videt na kazdem kroku...
Utúlien aurë...
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3449
Registrován: 2-2007
Odesláno Neděle, 01. srpna 2010 - 16:07:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Poslední dobou jsem se často vyskytoval u křižování vlaků se zastavením uprostřed nástupiště na praporek, a napadl mne jeden dotaz.

Když se křižuje na praporek ve stanici se stavědly (Vyškov na Moravě, např.), tak signalista mává žlutým praporkem a fíra ví, že bude zastavovat někde uprostřed a může si podle toho připravit to, jak bude brzdit.

Jak se to ale řeší u stanic, kde stavědla nejsou? Jako druhý příklad uvedu Letovice. Tam je JOP, stavědla na zhlavích tedy .

V takovém případě to výpravčí ohlásí fírovi vysílačkou, nebo s tím fíra "musí počítat" a dívat se, jestli mu někdo do cesty nestrká praporek (od Brna je až do stanice oblouk)? A jestliže to ohlásí vysílačkou, tak je na to nějaký předpis, nebo se to říká stylem "Franto, jedeš na praporek asi doprostřed nástupiště..."?
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6861
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 01. srpna 2010 - 17:16:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtik:
Při vjezdu do stanice na výstrahu musíš předpokládat vždy mimořádné zastavení a tím i sledovat případné návěsti ze stavědel, kde ti může být předvěštěno žlutým praporkem místo zastavení, které bude označeno červeným praporkem. Ale ten červený prápora může být i bez předvěštění žlutým, když není odkud. Viz. třeba K. Vary při vjezdu od Dalovic. Kvůli přechodu. Třeba v Chomutově stavědla jsou a žluté praporky se tam občas vyskytují.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6862
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 01. srpna 2010 - 17:18:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

oni železnici živí a nejsou povinni zkoumat každou zlovolnou fintu, kterou na ně "nádražníci" přichystali.

Platí to i pro zákazníky SA, nebo ti mají výjimku?
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6163
Registrován: 9-2005

Odesláno Neděle, 01. srpna 2010 - 18:44:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes v 17.22 projížděl Hradcem náklad s lokomotivou Siemens ER 20 - to jsou ty pronajaté Cargu nebo nějaké jiné? Žádnou nálepku ČDC jsem neviděl...
Web o veřejné dopravě.
CREDO BN 12
Kubabe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 379
Registrován: 7-2007

Odesláno Úterý, 03. srpna 2010 - 01:01:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prosím vás nevi někdo co to je za kabel a k čemu slouží? Děkuji


(Příspěvek byl editován uživatelem kubabe.)
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 856
Registrován: 4-2009

Odesláno Úterý, 03. srpna 2010 - 07:55:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kubabe: Jde o vysokonapěťový topný kabel. U nových vozů je elektrická energie pro veškerá zařízení ve voze přiváděna z hnacího vozidla tímto kabelem. Vozy jsou pak vybaveny systémem CZE (centrální zdroj energie). Přes elektronický měnič jsou tak napájeny i všechny spotřebiče malého napětí včetně trvalého dobíjení vozové akumulátorové baterie. Z ní je potom napájen rozvod malého napětí při vypnutém přívodu proudu z lokomotivy.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Robert_ul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 93
Registrován: 11-2009
Odesláno Úterý, 03. srpna 2010 - 08:10:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Němec,Kubabe: Otázka je asi na ten kabel pod topnou spojkou. To by měl být kabel elektropneumatické brzdy (ep), jestli se nemýlím.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6885
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 03. srpna 2010 - 09:19:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Robert_ul:
Zřejmě nemýlíš. Stejný tvary zásuvky jou pro EP brzdu na 380 po dvou na každém čele.

Němec z Ova:
Voe, v rámečku, RÁMEČKU!

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
Robert_ul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 94
Registrován: 11-2009
Odesláno Úterý, 03. srpna 2010 - 09:38:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn:Zřejmě nemýlíš. Stejný tvary zásuvky jou pro EP brzdu na 380 po dvou na každém čele.

No právě, jinak bych to asi taky nevěděl.
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 857
Registrován: 4-2009

Odesláno Úterý, 03. srpna 2010 - 09:53:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, stal jsem se obětí svého monitoru. Měl by mít (a asi i má) nejsytější černou. Tím pádem jsem si spodního kabelu nevšiml a měl jej za topný kabel, jež je zavěšen proklatě nízko. Teprve Drn mi otevřel oči.
Jelikož jsem se dosud u uhláků s vedením ep brzdy nesetkal, tak vám musím věřit.
Berte tedy můj předchozí příspěvek, jako pokus o vtip.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Zlámalík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 386
Registrován: 4-2006
Odesláno Úterý, 03. srpna 2010 - 10:40:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jaký je u emzetů poločas vyšisování barvy? Takový pěkný vagóny to byly...
jr
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.245.95.186
Odesláno Úterý, 03. srpna 2010 - 22:12:05    Odkaz na tento příspěvek  

Je možné pro cestu Budapešť - Praha koupit přesně definované lůžko (do WLABmz)? Pro cestu tam nebyl problém vybrat si, pro cestu zpátky to paní za přepážkou nešlo ("to je maďarský systém, tam se nedostanu..."). Zvládnou to v Praze na hl.n. ve Wasteels? Díky za každou radu.
Pilatus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 455
Registrován: 8-2007
Odesláno Sobota, 07. srpna 2010 - 10:40:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevíte někdo, kde přesně se natáčela scéna z posledního dílu seriálu Sanitka, konkrétně záběr, kdy kolona sanitek projíždí pod žel. mostem? Je to i tady:
http://www.youtube.com/watch?v=8IhOqsJx_AE
čas mezi 6:53 a 7:03. Hodil bych sem přímo obrázek, ale jaksi to neumím...
Teoreticky by to mělo být v Praze-Podbabě, ale nejsem o tom přesvědčen. Pomůže někdo? Díky.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3891
Registrován: 6-2006

Odesláno Sobota, 07. srpna 2010 - 11:44:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak letadlo spadlo v Suchdole, tak jeli správným směrem, z výšky hezký záběr jak jedou kolem točny na Podbabě, potom už zbývá jedině ten podjezd pod tratí u Bubenče. Akorát je tam ještě asi starý úzký podjezd s klenbou, trať je ještě neelektrifikovaná, chybí i druhý most pro vlečku. Zřejmě to byl stav když se seriál natáčel.
Pilatus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 456
Registrován: 8-2007
Odesláno Sobota, 07. srpna 2010 - 13:11:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra: jo, směr je správný, to esíčko by taky odpovídalo, i ten úzký podjezd bych bral. Akorát si myslím, že a) v době natáčení už tahle trať byla elektrifikovaná, b) nějak se mi nelíbí to okolí - připadá mi, že je tam moc zeleně.
V obojím se samozřejmě můžu mýlit, proto prosím o pomoc, aby mi znalci buď potvrdili, že jde o podjezd u Bubenče nebo určili správné místo, což asi po těch letech bude problém.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3896
Registrován: 6-2006

Odesláno Sobota, 07. srpna 2010 - 13:25:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%BDelezni%C4%8Dn%C3%AD_tra%C5%A5_ Kralupy_nad_Vltavou_-_D%C4%9B%C4%8D%C3%ADn

Od roku 1979 do roku 1986 probíhala elektrizace trati

Tam to bylo nějak po částech snad, ale jestli byly dráty z Bubenče dál to neřeší, pravda, ale řekl bych klidně i, že ne.
Že je to ten podjezd, časem možná při té elektrizaci byl postaven nový most, vlastně jsou tam dva mosty, jeden pro, dnes už zrušenou vlečku. Proč by tam nemohla být zeleň, je tam asi jen úzná cesta, ne jako dneska betonová lobby, 4 pruhy a hned pod nima voda, nad nima trať, pro zeleň už nezbylo místo...
Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1678
Registrován: 1-2005

Odesláno Sobota, 07. srpna 2010 - 16:35:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pilatus : nadjazd :
Porucik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 145
Registrován: 4-2009
Odesláno Sobota, 07. srpna 2010 - 21:28:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dotaz na písečníky. Při nefunkčnosti pískování je mašina považovaná za neschopnou?
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9941
Registrován: 9-2002

Odesláno Sobota, 07. srpna 2010 - 21:47:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Porucik:
Vždy tomu tak bylo...v dnešní době, kdy je zakázané vyzkoušet pískovací zařízení ve stanicích, člověk nemá šanci vyzkoušet, zda funkční je či nikoliv a tudíž je vozidlo i s nefunkčím zařízením považované za funkční potažmo vzato...
Porucik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 146
Registrován: 4-2009
Odesláno Neděle, 08. srpna 2010 - 08:13:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dík, který předpis toto řeší?
Zaosai
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 438
Registrován: 7-2005

Odesláno Neděle, 08. srpna 2010 - 09:16:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Řeší doplňující to vyhlaška pod č.j......
George_vi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 120
Registrován: 10-2008
Odesláno Neděle, 08. srpna 2010 - 12:46:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevíte, prosím, někdo, jaké vozy se reálně vyskytují na Detvanu (EX231/EX144)a v jakém bývají stavu (funkčnost WC, klimatizace, apod.) Chtěl bych ten vlak využít na cestě s dítětem a byl bych nerad nemile překvapen. Díky.

P.S. Ještě bych měl dotaz, jak je to se zakoupením jízdenky CityStar na Slovensko. Podle webu ČD je třeba tuto jízdenku zakoupit 3 dny předem, ale pro Slovensko to prý neplatí...

(Příspěvek byl editován uživatelem George VI..)
Knapido
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 646
Registrován: 1-2006
Odesláno Neděle, 08. srpna 2010 - 15:31:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Citystar na Slovensko lze koupit i 10 minut před odjezdem .
když tě všechno zradilo, pomůže ti kladivo.. a když né to tak použij flexu !! Jinak tě už nic nezachrání...
Už Jára Cimrman předpověděl příchod Najbrta! Vzpomeňte si na Emilku Najbrtovou....
Sranda musí bejt i kdyby na chleba nebylo.......
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3903
Registrován: 6-2006

Odesláno Neděle, 08. srpna 2010 - 16:16:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

application/pdf
1 použití písku.pdf (486.9 k)
Marek3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2178
Registrován: 8-2008
Odesláno Neděle, 08. srpna 2010 - 20:56:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám otázečku. Není někde na internetu on-line kamery na nádražích? Díky. :-)
Virtuální dopravní podnik BOH Trans s.r.o. nutně shání nové řidiče!
Ozvěte se na mail boh-trans@seznam.cz

BOH Trans s.r.o., vaše budoucnost u Nás. :-)
Nádražák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 936
Registrován: 3-2006
Odesláno Neděle, 08. srpna 2010 - 21:32:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marek3: Legálně učitě ne, jedině že by se někdo naboural do systému, čemuž moc nevěřím a je to tak dobře.
markovi3,14
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.142.230.176
Odesláno Neděle, 08. srpna 2010 - 21:56:07    Odkaz na tento příspěvek  

např. a ostatní
Marek3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2179
Registrován: 8-2008
Odesláno Neděle, 08. srpna 2010 - 22:00:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

markovi3,14: Teďka je tma, na kameře bude určitě světlo.
Už jsem googloval dávno, našel jsem akorát Úvaly ale tam to padá. Chtěl bych třeba Praha hl.n. nebo Bohumín. Nemá někdo? Díky. :-)
Virtuální dopravní podnik BOH Trans s.r.o. nutně shání nové řidiče!
Ozvěte se na mail boh-trans@seznam.cz

BOH Trans s.r.o., vaše budoucnost u Nás. :-)
AnonymSR_
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.127.171.191
Odesláno Neděle, 08. srpna 2010 - 23:22:46    Odkaz na tento příspěvek  

Marek3: Zeby vo FOTOGALERII bol len ilustracny snimok? (Navyse EXIF prezradza, ze pochadza z r. 2006.)

Pre samotnu kameru (ak teda este funguje) treba ist na tam uvedeny odkaz cercanynet.cz , avsak momentalne to pise docasny vypadok.
Tom von Blansko
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.194.171
Odesláno Pondělí, 09. srpna 2010 - 13:47:02    Odkaz na tento příspěvek  

Nevím kde jinde se zeptat, takže: Nevíte někdo jestli se na internetu někde nachází informace o přesunu kostela Nanebevzetí Panny Marie ve Starém Mostě roku 1975? Ne že bych byl věřící, ale zajímá mě to z čistě praktického důvodu, protože je tento přesun v Guinessově knize rekordů uveden jako přeprava nejtěžšího nákladu po kolejích. Nejlepší by bylo nějaký video, třeba na YouTube, ale tam jsem našel jen videa z demolice Starého Mostu
TvBovi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 87.117.205.10
Odesláno Pondělí, 09. srpna 2010 - 17:00:28    Odkaz na tento příspěvek  

Tom von Blansko, kde jinde se zeptat, zeptal jsem se strýčka Google a tety Wiki a hned napoprvé mi dali vše s obrázky i harmonogramem prací.
Návdavkem ještě dřívější menší přesuny oční školy v Ostravě a jiného kostela v Praze.
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Úterý, 10. srpna 2010 - 08:36:33    Odkaz na tento příspěvek  

Ještě před mosteckým kostelem se (kvůli stavbě silničního obchvatu) také "cvičně" přesouvalo jedno skladiště v Úštěku.
Raquac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 411
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 10. srpna 2010 - 09:13:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Panove co vite, jak dlouhe sichty smi absolvovat strojvedouci CD matky a Carga? Diky za odpoved.
rakvajc
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.142.230.176
Odesláno Úterý, 10. srpna 2010 - 09:28:29    Odkaz na tento příspěvek  

Raquac čti.
Raquac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 412
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 10. srpna 2010 - 10:29:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vtipny....proc anonymne? Nabehl jsem si formulaci dotazu, uznavam. Nicmene, nejaky dodatek z praxe by nebyl? Co presne je treba v draznim newspeaku rezijni jizda? Co jsou nezapocitatelne doby? Jisteze to dohledat pujde, ale bude to nejspis zajimat i ostatni a rada jinych prispivajich to rado sdeli a nemusi kvuli tomu stravit 2 hodiny na webu.