K-report
 

Archiv do 28. května 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš » Archiv do 28. května 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3647
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 23. května 2010 - 01:27:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

AL: Bylo to dokonce snad 95 km/h a byl prostě přepsaný nápis, co má každá mašina na "nebíčku", na znění "Maximální rychlost 95 km/h"...
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1337
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 23. května 2010 - 09:13:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Al,H: Nápis na "nebíčku" je u soudu/při vyšetřování gh (lépe "irelevantní" ),to si tam může nalepit každý a ne vždy to souhlasí se skutečností (viz causy VZ,150,151,350).

Já teda pamatuju 100 km/h a řeší se to ne zápisem do knihy předávky (to ji fíra čte 20 stran dozadu ?) ale vydáním tzv,"vyhlášky" přednostou,vedoucím provozu ap.,a jejím vložením do šanonu,kam se dávají rozkazy,změny a vůbec info pro fíry,k tomu se přidává abecední seznam fírů a ti při nástupu mají povinnost (a 5 minut vymezeného času) pročíst nepodepsané vyhlášky,přečíst a potvrdit toto podpisem.

Takto to poměrně jednoduše funguje u dráhy už léta,jsem zvědav,kdy se do toho začne nějaký "zlepšovatel" šťourat.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Neděle, 23. května 2010 - 12:49:52    Odkaz na tento příspěvek  

Rk_kn : já samozřejmě pamatuji dobu, kdy byla přivolávačka - řekněme - "mimořádnou" návěstí. Pokud si ještě pamatuji na text předpisu ČSD D1 z roku 1962, tak se jednalo o návěst "Opatrně na přivolávací návěst" ... (předpis mám v archivu vzdáleném cca 300 km), takže podívat se nemohu.

Na české železnici je to podle předpisu SŽDC D1 bohužel jinak :

119. Návěst PN (přerušované bílé světlo) dovoluje jízdu kolem hlavního návěstidla s návěstí Stůj, které je zhaslé či má pochybnou návěst nebo dovoluje jízdu kolem přenosné návěsti Stůj; předvěstí návěst Stůj na následujícím hlavním návěstidle (bez samostatné předvěsti) a přikazuje strojvedoucímu vlaku jízdu podle rozhledových poměrů. PN na oddílových návěstidlech hradel nebo hlásek jízdu podle rozhledových poměrů nepřikazuje.
Je-li na vjezdovém (cestovém) návěstidle tato návěst, strojvedoucí vlaku jedná za vjezdu do stanice jako u vlaku pravidelně zastavujícího, zpraveného o vjezdu na obsazenou kolej a musí ve stanici s vlakem zastavit, pokud nejsou splněny podmínky předpisu ČD D2 pro projetí vlaku.

Například v žst. Poříčany vjíždí při kuplování ešusů "druhý" vlak (zpravidla od Kolína) na kolej číslo 4, na níž stojí "první" vlak pravidelně na přivolávačku ... protože jiný způsob vjezdu na obsazenou kolej není možný.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Neděle, 23. května 2010 - 13:14:53    Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov > snížení rychlosti hnacího vozidla

A jak vyřešíte vyhláškou v depu snížení rychlosti vozidla cizího depa ... , resp. případy, kdy se strojvedoucí hlásí "telefonem" ...

Pro strojvedoucího musí být směrodatný údaj na stanovišti, resp. písemný příkaz pro konkrétní vlak.
Jiná věc je, že takové vozidlo by skutečně nemělo být vystaveno na hranice depa. Jsou-li ovšem modlou vrcholového vedení firmy černá čísla v hospodaření, nikoli perfektní technický stav vozidel a spokojený cestující, pak si s tím ti "dole" s trestní odpovědností musí nějak poradit ...

Na řídících vozech pro DB 101 je štítek s rychlostním údajem 200 km/h, pro ÖBB byl (možná stále ještě je) doplňující štítek s rychlostí 160 ...
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1342
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 23. května 2010 - 13:28:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jak vyřešíte vyhláškou v depu snížení rychlosti vozidla cizího depa ... , resp. případy, kdy se strojvedoucí hlásí "telefonem" ...

Zeptejte se třeba ing.Sosny,jak toto funguje,já to tady dlouze vysvětlovat nemíním,má to několik variant a vrtat do toho nechci,neboť hrozí koukám zase zplození nějaké úřednické alibistické peachoviny.

Radši to pane Zikmunde tady už neřešte. Soukromě Vám klidně vysvětlím proč.

Dobře,spokojme se s Vaší tezí,že cedulka nebo pár písmenek barvou nad oknem jsou "směroplatné".
Já Vám to vyvracet nebudu.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1343
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 23. května 2010 - 13:39:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jsou-li ovšem modlou vrcholového vedení firmy černá čísla v hospodaření,

Pane Zikmunde,vy fakt žijete v ekonomických představách (nejen o železnici) v letech sedmdesátých.

Když budete odříkat vlaky,nebudou platby od objednatelů,jen pokuty a bude ještě míň na tu údržbu.
Tyhle hrdinský řeči a skutky "No tak to vodřeknem,no." jsou prostě cestou do . U soukromníka by s váma za takovýto přístup brzo vyrazili dveře.
Jsme tady kvůli zákazníkům a tak je snad lepší je odvézt 100 než 120,než je nechat čekat na nástupišti?

Oni totiž radši příště pojedou jinak,ne vlakem,když jim to budete dělat častěji,než je to nezbytně nutné.
Totéž výluky,neřešení posledních přípojů atd.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7259
Registrován: 11-2002
Odesláno Neděle, 23. května 2010 - 13:43:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevěděl by prosím někdo, kdo (jaké čety) vozí Os 3709? Konkrétně včera, tj. 22.5.2010. Při výstupu v Olmiku sem tam jaksi v 971.053 nahoře zapoměl deštník, byl to dárek, tak bych jen rád zjistil, zda se s ním mám definitivně rozloučit, nebo je šance na opětovné shledání... V Šumperku (cílové stanici vlaku), ani v Olmiku v "nálezech" nic není, tak bych se chtěl jen optat, zda byl vůbec nalezen četou, nebo "někým jiným", komu případně bude dále sloužit...
T4784086
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1079
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 23. května 2010 - 17:05:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přiklanim se k tomu (přepsanemu) štitku na nebesich jakožto nesmyslu BO: D2/1. Tam je uvedena konstrukčni rychlost te ktere řady.

Ale teď je otazka: je vyhlaška přednosty DKV nadřazena předpisu nebo ne?

Ad absurdum- co když přednosta vyda vyhlašku, že v sude čtvrtky lichych měsicu jedno červene světlo na hlavnim navěstidle přikazuje jizdu...?
"Proti blbosti i bohové bojují marně" Jan Werich
Pekarekjiri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 292
Registrován: 10-2009

Odesláno Neděle, 23. května 2010 - 17:56:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T4784086

Tak odpojíš kabely a nepojedeš nikam...
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5936
Registrován: 9-2005

Odesláno Neděle, 23. května 2010 - 18:19:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Měl bych dotaz: Jaké všechny možné řady byly kdy vyrobeny / přestavěny na úzký rozchod? Jde mi hlavně o dieselové lokomotivy. Vím o 705.9, TU 29 a TU 48. Bylo / je něco dalšího? Díky.
WEB o MHD v HK (700 fotografií), WEB o železnici (463 fotografií)
WEB o veřejné dopravě

21272 = Hradečák
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.148.209
Odesláno Neděle, 23. května 2010 - 21:31:49    Odkaz na tento příspěvek  

Na toto téma existuje kniha "Motorové lokomotivy na úzkorozchodných tratích ČSD" (autor: Karel Just) která vyšla r. 2008. Vydavatel viz: http://web.telecom.cz/firmy/vydol/ Měla by se dát ještě sehnat.
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 7655
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 24. května 2010 - 12:14:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prvek boční ochrany koleje (odvratná výhybka) se v závěrové tabulce značí vždy (+) ?
Resp. jaká je základní poloha odvratné výhybky?
1. 6. 2010 - 3 roky FZF s Vámi
Děkujeme
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1078
Registrován: 3-2006

Odesláno Pondělí, 24. května 2010 - 13:35:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šari: Základní poloha odvratné výhybky je do odvratu, značka je plus v závorce.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 7658
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 24. května 2010 - 14:18:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže když píšu záverovou tabulku cesty:
A mám tam boční ochranu koleje: Tak vždy píšu (+), ikdyž ten odvrat je do odbočky ? Tedy správně do mínusové polohy, značeno - .

Já nevím, esli sem to správně popsal
Rozumí mi někdo?
1. 6. 2010 - 3 roky FZF s Vámi
Děkujeme
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6240
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 24. května 2010 - 14:22:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

By mne docela zajímalo, kdo dnes ráno vezl Excelsior 441 z Bohumína dál na Slovensko.
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3653
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 24. května 2010 - 14:47:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šari: plus/minus a rovně/odbočkou je každé něco úplně jiného.
Rozhodně neplatí tvrzení, že rovně je vždy do plusu.
Amper
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 52
Registrován: 2-2010
Odesláno Pondělí, 24. května 2010 - 14:52:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady právě mnohde dochází k matení pojmů. +/- neznamená přímo/do odbočky ale základní/opačnou polohu. TNŽ 34 2620 -(našel jsem jen ve slovenštině) http://www.zsr.sk/buxus/docs//legislativa/TNZ/34_2620_so_zm1
říká v 5.2.15 zásady pro základní polohu výhybek:
- výhybky v hlavních SK na ně,
- výhybky v kolejových spojkách tak, aby umožňovaly současné jízdy po obou kolejích,
- výhybky mezi kolejemi různého určení tak, aby je oddělovaly (dopravní -manipulační, staniční-vlečkové),
- ostatní na kolej s vyšším číslem.
V odůvodněných případech může být jinak.

Takže většinově +=přímo=odvrat, ale může být jinak. To by mělo být určeno závěrovou tabulkou podle normy:
http://www.szdc.cz/dalsi-informace/dokumenty-a-predpisy/operativn e-ridici.html?page=detail&docid=1%3B%23c9541137-7d4d-4314-8a31-ff 6398527db0
Tam je vidět určeni základní polohy (vlevo/vpravo) včetně dvou příkladů

Takže:
- základní polohu určuje závěrová tabulka,
- poloha jakékoliv výhybky, ovlivňující vlakovou cestu (i odvratné), je opět dána závěrovou tabulkou.
T4784086
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1080
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 24. května 2010 - 15:16:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pekarekjiri: tuhle možnost už jsem jednou využil, ale musel jsem to zamaskovat tak, aby to vypadalo že samo, protože se mi nechtělo brat mašinu ktera se tvařila že se rozpadne těsně za hranici depa...
"Proti blbosti i bohové bojují marně" Jan Werich
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 7662
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 24. května 2010 - 15:19:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: Tak to jsem žil v omylu. Ještě že si mi to řekl

Amper: Děkuji za vše, za materialy. Vzpomenu si na tebe ve středu na testu
Jo totok se budu rád učit, než diferencilani rovnice
1. 6. 2010 - 3 roky FZF s Vámi
Děkujeme
Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1578
Registrován: 1-2005

Odesláno Pondělí, 24. května 2010 - 21:27:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šari : a napr. pri oblúkových, alebo obojstranných výhybkách ? Keď jedna vetva ide oblúkom vpravo, a druhá oblúkom tiež, ale o väčšom polomere, alebo opačným smerom. Tu väčšinou sa určila koľaj o nižšom čísle ako hlavný smer, a o vyššom ako vedľajší smer.
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 7665
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 24. května 2010 - 22:31:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V plánku stanice nepoznám, a v podstatě mě ani nezajímá, zda je to oblouková nebo ne. Nebo v JOPce, atd...

ALe
1. 6. 2010 - 3 roky FZF s Vámi
Děkujeme
Amper
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 56
Registrován: 2-2010
Odesláno Pondělí, 24. května 2010 - 23:56:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Správně Šari, Rk_kn ti totiž v rámci přípravy dává takový chyták, na který ses nechytil. Skutečně tě to nezajímá z pohledu základní polohy. Pojmy hlavní a vedlejší směr totiž u obloukových a oboustraných výhybek nahrazují pojmy přímý a odbočný, vliv to má na zabezpečení výhybky, resp. toho směru.
Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1584
Registrován: 1-2005

Odesláno Úterý, 25. května 2010 - 07:56:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chcel som len zdôrazniť, že nie sú presné termíny, čo sa týka indikácie polohy výmeny. Zelená nemusí vždy byť priamym smerom, a žltá do odbočky. Preto je presnejšie určenie hlavného a veľajšieho smeru polohy výhybky, najmä pri takýchto výhybkách, ktoré nemajú priamy smer.
Amper
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 57
Registrován: 2-2010
Odesláno Úterý, 25. května 2010 - 12:36:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Však jo, v terminologii je trošku hokej i díky tomu, že ty pojmy, o kterých se bavíme, nejsou nikde nic moc definovány. Aspoň mně se to nepodařilo najít. Obdobnou debatu jsem cca 14 dní zpátky rozvířil v sekci ZZ. Takže zkusím za sebe shrnout (Z1, čl.15 a 16 přílohy 1):
ad1)-přímý/odbočný směr - podle konstrukce;
ad2)-hlavní/vedlejší směr - dopravní hledisko (Tady jasná definici není, jen čl.15 Z1 v poznámce říká-U výhybky obloukové nebo oboustranné se za přímý směr může považovat směr hlavní, tj. zpravidla směr na kolej o nižším čísle.);
ad3)-základní/opačná poloha -podle čl16 Z1, př.1 ji určuje ZDD (např. Situační schéma nebo Závěrová tabulka);
ad4)-zelená/žlutá je barva indikačních prvků u řadiče výhybky, odpovídající základní/opačné poloze.
Podle mě tedy nelze slučovat, resp. zaměňovat, pojmy v bodu 1a 2 s pojmy v bodu 3 a 4.
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 55748
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 26. května 2010 - 02:57:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jiná by bylo, kdyby se 1. třída objevila na osobáku, který ji nemá uvedenou v JŘ, anebo na rychlíku, jenž má v JŘ uvedeno "2.".

A to nově i v takovém případě má být správně přeznačena. Ještě se mi ale nestalo, že by to četa respektovala. Někteří naopak dokonce s odkazem na kontrolní orgány doklady pro první třídu v daném voze vyžadují.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 158.193.219.93
Odesláno Středa, 26. května 2010 - 10:58:19    Odkaz na tento příspěvek  

Někteří naopak dokonce s odkazem na kontrolní orgány doklady pro první třídu v daném voze vyžadují.
No tak to bych si já vyžádal, aby četník chvilku postál za účelem opsání si jeho osobního čísla, a doporučil mu, aby se doma řádně připravil na přezkoušky, příp. aby na ty přezkoušky upozornil kontrolního orgána, pokud tu prvotříděnku vyžaduje ten... :-)
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5948
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 26. května 2010 - 19:00:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je někde v ČR samovratný přestavník?
WEB o MHD v HK (700 fotografií), WEB o železnici (463 fotografií)
WEB o veřejné dopravě

21272 = Hradečák
P_z
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 770
Registrován: 7-2006
Odesláno Středa, 26. května 2010 - 19:31:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

21272: http://www.aksignal.cz/samovratny-prestavnik-sp-03.html
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1083
Registrován: 3-2006

Odesláno Středa, 26. května 2010 - 20:00:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

21272: Těch je ...
Jenom v Karlovarském kraji jich je asi 15.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2615
Registrován: 1-2007
Odesláno Středa, 26. května 2010 - 20:08:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

21272: Hlučín, Odry, Heřmánky, Nová Pec, Horní Planá, Vyšší Brod klášter... a spousta dalších, jmenuje jen některé, co mě teď napadly.
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 7683
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 26. května 2010 - 23:10:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lípa nad Dřevnicí. Jedny z prvních, co byly u nás namontovány.
1. 6. 2010 - 3 roky FZF s Vámi
Děkujeme
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6245
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 27. května 2010 - 08:10:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenom v Karlovarském kraji jich je asi 15.

Minimálně pětina toho, co máte v KV kraji, jich je jen v depu Chomutov.
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1084
Registrován: 3-2006

Odesláno Čtvrtek, 27. května 2010 - 10:39:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Aha, tak já tam pamatuju jenom jednu. Koukali jsme na to na dni železnice v roce 1999 jako na zjevení :-)

KV kraj: Oloví, Rotava, Kraslice, Nové Hamry, Potůčky, Ovesné Kladruby, Teplá, Krásný Jez
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1543
Registrován: 9-2002

Odesláno Čtvrtek, 27. května 2010 - 10:56:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslim, ze i Vesec u Lbc.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...
blbej dotaz
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.169.180.242
Odesláno Čtvrtek, 27. května 2010 - 14:49:01    Odkaz na tento příspěvek  

Ještě k zařazování vozů do souprav:
je někdo zodpovědný (vozmistr?) za to, aby vozy byly seřazené podle schématu řazení, nebo si posunovači dělají co chtějí a do soupravy zařadí to, co mají právě po ruce?
Felix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 649
Registrován: 11-2004

Odesláno Čtvrtek, 27. května 2010 - 15:18:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

v Bulharsku platí druhá možnost
je jen otázkou času, kdy na rychlíku do prahy pojede akvárko
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2735
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 27. května 2010 - 17:41:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Mikulda: to je 18. A chybí ti Pernink, takže 20. V Kraslicích jsou 4.
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1088
Registrován: 3-2006

Odesláno Čtvrtek, 27. května 2010 - 20:43:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslel jsem Pernink, napsal jsem Potůčky (tam nejsou).
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
121019
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 211
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 27. května 2010 - 20:50:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prosím Vás ,nevíte někdo co je toto zařízení na bulharských lokomotivách Škoda? Děkuji.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1350
Registrován: 11-2006
Odesláno Pátek, 28. května 2010 - 00:11:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já taky prosím o zodpovězení, co přesně si mám vybavit pod pojmem "...pokud jsou splněny podmínky dle D2, pro projetí vlaku..." při vjezdu projíždějícího vlaku do stanice s vjezdovým návěstidlem na Výstrahu, případně ...a výstraha.
V D2 zatím nejsem tak zběhlý, ale dalo by se to chápat jako dohoda s výpravčím pomocí telekomunikačního zařízení? Díky
-Jezdím velmi rychle, jezdím ostře, jako kdybych prchal, Cose Nostře; na dopravní vyhlášku, já ale dbám, tisíce kaštanů denně vozívám.
-Ráno si kafe dám, a do Francie... všechny ty Ciťáky, zpět jim naházíme!
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1412
Registrován: 8-2007
Odesláno Pátek, 28. května 2010 - 07:37:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

..pokud jsou splněny podmínky dle D2, pro projetí vlaku..

Vjíždím-li do stanice na návěst Výstraha,nebo ..a Výstraha,jednám tak,abych zastavil na určeném místě.
Pokud jsou při vjezdu před zastavením"splněny podmínky dle D2",jsou myšleny stejné podmínky,jako pro odjezd vlaku(návěst Volno,výstraha,přivolávací návěst)na odjezdovém návěstidle,návěst Odjezd dávána výpravčím ve stanicích se skupinovými odjezd.návěstidly,nebo bez návěstidel.
Dohoda s výpravčím pomocí telekomunikačního zařízení není rozkazem k odjezdu,musí se sepsat rozkazV,Z,nebo Pv(ale ve stanicích se skupinovým odjezdovým návěstidlem,nebo bez nich může výpravčí závazným slovním zněním vypravit vlak telekomunikačním zařízením).
Jíra_fíra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 27
Registrován: 11-2009
Odesláno Pátek, 28. května 2010 - 10:35:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemá prosím někdo obsazení vlaků strojvedoucími. Minulý GVD jsme ho sehnal bez problému ale teď nikde není.J.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6255
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 28. května 2010 - 11:15:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To by mne zajímalo, kdopak vám takové informace poskytl. Na co to potřebujete?
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1928
Registrován: 11-2007
Odesláno Pátek, 28. května 2010 - 13:20:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jíra fíra: Nějak Vám nerozumím. Vlak většinou bývá obsazen strojvedoucím, není-li tomu tak, pak to asi nebude vlak, ale odstavená souprava.
A nebo snad něco jezdí bez fíry?

Jo, samo, na některém vlaku může být i několik fírů. A mají se započítavat i ti, kteří jedou vlakem třeba na dovolenou? A potřebujete snad jejich jména?
Jíra_fíra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 28
Registrován: 11-2009
Odesláno Pátek, 28. května 2010 - 15:04:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslel jsem za seznam vlaků kde je uvedena domavská stanice strojvedoucího který ten určitý vlak vede.
Jíra_fíra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 29
Registrován: 11-2009
Odesláno Pátek, 28. května 2010 - 15:17:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Nejsi trochu zvědavý!!! Co
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 720
Registrován: 4-2009

Odesláno Pátek, 28. května 2010 - 15:27:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jíra_fíra: Nevím, čím to je, ale já vidím nadměrnou zvědavost ve Vašem příspěvku č. 27. Pokusíte se mne spolu s Drnem přesvědčit o opaku?
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Jíra_fíra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 30
Registrován: 11-2009
Odesláno Pátek, 28. května 2010 - 15:31:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nikoho nebudu přesvědčovat.
Blábol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 103
Registrován: 4-2010

Odesláno Pátek, 28. května 2010 - 18:07:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je jednoduché na co to je potřeba, aby se vědělo, co tam jede za strojvedoucího a podle toho se dalo poznat, jestli je možnost se svézt na mašině...nebo se pletu??
Johnson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 669
Registrován: 5-2007
Odesláno Pátek, 28. května 2010 - 18:41:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Minulý GVD, to bylo na netu spolu s oběhy mašin, tento rok je to taky
U GVD 2007/2008, byli na netu u osobky jenom oběhy mašin, někde se mi ale podařilo najít i oběhy fírů, s příchodem nového GVD sem to smazal, teď mě to mrzí.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6261
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 28. května 2010 - 18:54:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejsi trochu zvědavý!!!
Jáááá???
Co je komu po tom, kdo na čem sedí, hrome? Kdybych jen zjistil, že strojmistr někomu nepovolanému oznámí, jakou mám směnu, nacpu mu GVD do chřtánu. To jsou informace, po kterých krom vedení depa a řízení provozu je každému leda tak to, co leze z Už jen proto, že to jen v rámci rodinných vztahů (když to někdo sdělil příliš zvědavé manželce) již nadělalo řadu velkých nepříjemností.
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6262
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 28. května 2010 - 18:57:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Johnson:
No, tak to sem ani nedávej, nebo bude zle. Je mi jasný, že se bude těžko zjišťovat, kdo to z depa vypustil, ale přesto nebudu váhat udělat z toho pořádný taneček, jen co to tu někde najdu. To jsou interní informace dopravce. Nehrajte si zbytečně s ohněm, chlapci, než naserete i těch pár ještě vstřícných kolegů.
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
Jíra_fíra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 31
Registrován: 11-2009
Odesláno Pátek, 28. května 2010 - 20:16:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mě je celkem jedno jak se jmenuje fíra, mě jenom zajíma z jakého je depa.
Jíra_fíra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 32
Registrován: 11-2009
Odesláno Pátek, 28. května 2010 - 20:18:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Nevyhrožuj tu že z toho uděláš taneček. Tancovat si choď do tanečních
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6265
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 28. května 2010 - 20:23:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevyhrožuju, jen varuju. Pokud ti nejde o jména, pak je to jiná káva.
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3664
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 28. května 2010 - 20:35:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No tak jestli jde Jírovi jen o to "rodné" depo, tak to pozná z oběhů vozidel - pokud je to cizí fíra, je čára jiná, tuším dvojitá.
Ale ty oběhy ať si sežene sám...
Johnson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 670
Registrován: 5-2007
Odesláno Pátek, 28. května 2010 - 20:36:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty myslíš jména ? Ty nemyslíš tohle:
Jíra_fíra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 33
Registrován: 11-2009
Odesláno Pátek, 28. května 2010 - 21:28:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty oběhy mám ale nevěděl jsem že se to pozná podle čáry.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1364
Registrován: 3-2007
Odesláno Pátek, 28. května 2010 - 21:50:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mě je celkem jedno jak se jmenuje fíra, mě jenom zajíma z jakého je depa.

A k čemu je ti to dobré? Opravdu mne to zajímá.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1557
Registrován: 9-2002

Odesláno Pátek, 28. května 2010 - 22:32:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi na nekoho shani spinu ???
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...