K-report
 

Archiv do 16. května 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš » Archiv do 16. května 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1436
Registrován: 9-2002

Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 17:33:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Uz jsem ti to napsal nahore - dopadnes jako ten typek v HB, podrobneji zde: https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=1770274
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste mu vsechno co chce. Pak bezte si najit vetsi zbran...
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 115
Registrován: 10-2009
Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 17:40:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když tady čtu, vážení železniční přátelé, jak správně jezdit s mašinou, přiznám se, až mě hanba fackuje, že to po skoro 30 letech na stroji ještě neumím. To jsou opravdu cenné rady. Děkuji Vám, že se tady od zdatných odborníků něco přiučit. Takový prasárny dělám, fuj! Poučte mě ještě. Děkuju. Podroužek.
Nikki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 39
Registrován: 3-2010

Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 18:00:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

hlavně neztratit elán a lopatu na uhlí ...:-))))
Klub přátel lokálek, o.s.
http://kpl.webnode.cz/
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1329
Registrován: 11-2006
Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 18:02:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám k řadám 363/362, 150/151 a 810, ale ještě jsem se tím nestačil probrat. Píše se tam tuším, že pokud je proud nad 300 A, mašina nesjíždí z výkonu naráz, ale postupně sníží proud na cca 300 a potom odpojí, taky se to tu už několikrát řešilo.
Ale co je teorie proti praktickým poznatkům.
-Jezdím velmi rychle, jezdím ostře, jako kdybych prchal, Cose Nostře; na dopravní vyhlášku, já ale dbám, tisíce kaštanů denně vozívám.
-Ráno si kafe dám, a do Francie... všechny ty Ciťáky, zpět jim naházíme!
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3706
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 18:16:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ZA JAKYCHKOLIV JINYCH PODMINEK JE POUZITI JIZDY A BRZDY ZAROVEN PRASARNA NEJVYSSIHO KALIBRU !!!

Hm já to zažil jako běžnou praxi. V době rychlostí 120 na trati, 100 ve stanici a Bobin na rychlíkách, se na 100 brzdilo tak, že z paralelu se slezlo jen na čistou serii a do té se brzdilo tak, aby neodpadl HV. Protože skrokovat až dolů, brzdit ze 120 na 100, znamenalo 90-85 znovu rozjíždět a nakrokovat a šustrovat. Takhle ta série držela tu stovku a po opuštění stanice, zase na paralel a 120. Setkal jsem se s tím u několika kolegů se kterými jsem se svezl.
Samozřejmě já sám jindy než při najíždění na soupravu přes Bp neshledávám brzdění na jakýchkoli výkonových stupních za opodstatněné.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1438
Registrován: 9-2002

Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 18:44:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejaka pootocena obruc asi za bolsevika nikoho moc nebolela. Jenze tenkrat se to dalo svadet na ty hruzny kilometry, ktery ty masiny litaly. A i to, co popisujes, je prasarna - vyhrejvat obruce, jen aby se jelo na cas, tak to je fakt
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste mu vsechno co chce. Pak bezte si najit vetsi zbran...
Johnson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 656
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 19:00:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když už je tu řeč o tom sjíždění z výkonu, tak bych měl dotaz. U banánů je možné EDB ovládat i brzdičem BSE, jak to tedy funguje při té situaci když je mašina ve výkonu a začne se brzdit BSEčkem ? Naběhned EDB nebo ne ?
Ruda Pivrnec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.190.189
Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 19:04:55    Odkaz na tento příspěvek  

Ad M.Zikmund:"Tahat konstruktéra JŘ, to toho, že něco "zvoral" je drobet od věci, protože na konstrukci GVD se podílí taky technolog stanice znalý provozních intervalů, řešící obsazení staničních koleji."
No tak to je hodně hloupý vtip!! Technolog stanice se díky stihomamu Ing.Housky vůbec nedozví včas potřebná data a když už je zná, pak se většinou dozví, že "už s tím nejde nic dělat"!
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1439
Registrován: 9-2002

Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 20:15:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jelikoz je dynamicka brzda ovladana pres prevodnik obdobne jako treba u 163, tak hadej !!! Jen ten regulator brzdy je ponekud jiny. Navic 15X umi dynamicky brzdit na rozdil od 163 i bez troleje.

(Příspěvek byl editován uživatelem Agent.)
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak bezte si najit vetsi zbran...
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4107
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 20:18:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Srovnával jsem to se simulátorem, tam je to jediné možné, aby se stihlo snížit rychlost, nelze tam sjet do nuly naráz.

Na MSTS (!!) stáhneš a seš v nule (bez výkonu), než řekneš švec.

Ani v realu z vykonu nesjedes hned, odporove masiny krokuji (nevim jak ty digitalni 15X) ale 12X a 14X jeden stupen po druhym , X62 a X63 dekrementuji zadavaci citac PT. Sjet z vykonu okamzite nejde ani na dieselu.

Na x62, x63 (pokud seš v ARR) stačí přepnout na ruční a výkon odpadne okamžitě, krysa rozpíná podle hodnoty tr. proudu (kolem 400A), na dýzlu (el. prenos) stačí sjet kontrolérem do nuly a okamžitě rozpínají tr. stykače. Že to ledasčemu neprospívá, už je věc druhá.

U banánů je možné EDB ovládat i brzdičem BSE, jak to tedy funguje při té situaci když je mašina ve výkonu a začne se brzdit BSEčkem ?

I banánů se EDB běžně ovládá přes BSE, protože banáni disponují převodníkem. Brzdit, když je mašina ve výkonu, je prasárna, ale je li tlak ve válcích (viz výše), výkon odpadne a brzdí se úplně stejně.
Zvířata jednají pudově a proto po vás pudou...
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1442
Registrován: 9-2002

Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 22:39:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ses si jistej ? Ja jsem jezdil na 749/742, jeste navic jen parkrat, ale vzpominam si, ze ssst klap (linkovy stykac) byl slyset az po prestaveni kontroleru do nuly. Trvalo to jen zlomek vteriny, ale tohle jsem nezapomnel. I tak jsem sjizdel z 8. na 1. a pak az 0.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak bezte si najit vetsi zbran...
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4108
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 23:09:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dyť jo, sjedeš do nuly a rozpínají linkáče. Zpoždění je asi tak do půl vteřiny.

(Příspěvek byl editován uživatelem pes38.)
Zvířata jednají pudově a proto po vás pudou...
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6151
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 13. května 2010 - 23:41:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Brzdit, když je mašina ve výkonu, je prasárna,

S dlouhejma rychlíkama vedenýma 141 běžná praxe. Mašina si vykračovala na SP, lehce jsi přibrzdil a pak zase odbrzdil. Pro snižování rychlostí o cca 10-20 km/h ideální. Jinak jsi na výlukách šustroval jako učedník.
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1444
Registrován: 9-2002

Odesláno Pátek, 14. května 2010 - 01:28:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dneska to uz snad nikdo nedela. I kdyz.. Jednou me chytla nejaka mimoradnost a spojovaly se Cassovia a jeste neco, melo to pak 17 nebo 18 vozu, tahnul jsem to s nejakou 141 z CT do Prahy a celou cestu jsem mel sevrenou jestli to dojede a nadaval na kazdou vystrahu. Zasekany uz to bylo, takze o nejake honeni se s tim jsem se ani nepokousel. A vami popisovana (zcela urcite ilegalni) technologie mi nebyla znama. Byl skoro zazrak rozjet se tim vic jak 100 a kdyz uz jsem tam tu 100 mel, tak do krivyho nebo vystraha. ZLATA 163 !!! Navic na Hlavnim se to nikam neveslo - stal jsem s tim pres navestidla na obe strany, ale aspon mezi namezniky. Jednoznacne (pro me) jedna z mych nejhorsich jizd. Horsi snad jsou uz jen Bmto v nejakem dobrem poctu. Taky jsem mel parkrat tu cest tahat jich se 14X sedm kousku. Musim ale pochvalit ty elektricky trakare, jezdily tenkrat jeste dost slusne a ani jednou mi to nerachlo, i kdyz jsem tam mel nasazeny vsechno a docela dlouho. Asi mozna proto, ze se tomu nechtelo z 350 A na skupinu dolu. V Pernikove mi nadaval placacka, proc neshodim vetraky, ze z toho jde smrad (kompresory) a ze jde z masiny velky horko.

Pozn.: Nevim jak je to dnes, ale nejak si vybavuju z nejakyho predpisu, ze "...je-li to mozne, strojvedouci vypne ventilatory tam, kde jsou cestujici..."
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak bezte si najit vetsi zbran...
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1330
Registrován: 11-2006
Odesláno Pátek, 14. května 2010 - 02:31:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já si vůbec nedovedu představit, že bych ještě jezdil na 141, to z mého pohledu musí být pěkná otročina a klobouk dolů před fírama. Ta mašina je legendární a nerozbitná, ale já z ní mám pocit těžkopádné nemotorné příšery. Možná jenom proto, že jsem nezažil jejich zlatou éru a v čele rychlíků na elitních výkonech si je nedovedu představit, stejně jako si za 2 generace fírové nebudou umět představit mašinu bez dotykové obrazovky a jak hážou stupně rajčákem.
Pamatuju ještě, jak vozily do Prahy nedělní spěšňáky z Posázaví s přepřahem v Čerčanech, kterým jsme jezdili z chaty.
-Jezdím velmi rychle, jezdím ostře, jako kdybych prchal, Cose Nostře; na dopravní vyhlášku, já ale dbám, tisíce kaštanů denně vozívám.
-Ráno si kafe dám, a do Francie... všechny ty Ciťáky, zpět jim naházíme!
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1445
Registrován: 9-2002

Odesláno Pátek, 14. května 2010 - 02:42:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jdi na cargo, tam ti daj 12X to je skoro stejny. 130 v zasade asi taky, ale bude asi o neco vychytanejsi. Ve vsech tehlech kramech se ale stejne blbe sedi - malo mista na kolena.


(Příspěvek byl editován uživatelem Agent.)
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak bezte si najit vetsi zbran...
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1332
Registrován: 11-2006
Odesláno Pátek, 14. května 2010 - 02:56:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Děkuju nechci. Dobrodružství typu 12x a 13x už mám za sebou v jiných provozech.
Škoda, že tady nejezdí Plecháče, ty mám naopak oblíbené. A ze současných strojů kolem DKV Praha se radši zaměřím na to co jezdí teď, než na babrání se v zarezlé minulosti.
-Jezdím velmi rychle, jezdím ostře, jako kdybych prchal, Cose Nostře; na dopravní vyhlášku, já ale dbám, tisíce kaštanů denně vozívám.
-Ráno si kafe dám, a do Francie... všechny ty Ciťáky, zpět jim naházíme!
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1446
Registrován: 9-2002

Odesláno Pátek, 14. května 2010 - 03:09:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, ja jsem si to coby (m)ucednik docela chvalil, jdnou jsme jeli, vypadla diference a dojeli jsme do stanice ve dvou - fira za kniplem a ja v rozvadeci s nozem mezi sroubky 37 a 38. Mozna to jsou 33 a 34, uz si nevzpominam. Ale zcela urcite jedny z nich to jsou.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak bezte si najit vetsi zbran...
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.92
Odesláno Pátek, 14. května 2010 - 08:46:18    Odkaz na tento příspěvek  

Pes> Na x62, x63 (pokud seš v ARR) stačí přepnout na ruční a výkon odpadne okamžitě,
Já bych řekl, že sjede stejně jako "rychle dolů" v R či jako když se dá výběh v A.
Jones
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 29
Registrován: 5-2009
Odesláno Pátek, 14. května 2010 - 08:48:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale aj tak sa dá naX62,X63 zísť okamžite z výkonu.

(Příspěvek byl editován uživatelem jones.)
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1447
Registrován: 9-2002

Odesláno Pátek, 14. května 2010 - 09:44:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cervenym tlacitkem nebo ARR do ZK.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak bezte si najit vetsi zbran...
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1389
Registrován: 8-2007
Odesláno Pátek, 14. května 2010 - 11:02:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A také přepnutím přepínače systémů do O,nebo stáhnutím sběrače ve výkonu...
Jones
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 30
Registrován: 5-2009
Odesláno Pátek, 14. května 2010 - 11:38:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Agent-A čo tak K113? Dám malú 0, a som bez výkonu.Hneď.

Starší kolegovia(pri príchode tej rady)bežne zachádzali na súpravu cez núdzovú jazdu.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3707
Registrován: 6-2006

Odesláno Pátek, 14. května 2010 - 11:50:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

stáhnutím sběrače ve výkonu...

Doporučujete i na loko 230, 242 a pod?
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6156
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 14. května 2010 - 12:31:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Starší kolegovia(pri príchode tej rady)bežne zachádzali na súpravu cez núdzovú jazdu.

Běžná praxe při posunu a najíždění. Rajčák má dlouhé prodlevy do a z výkonu.
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1448
Registrován: 9-2002

Odesláno Pátek, 14. května 2010 - 15:48:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jj, ja snad nikdy nenapisu vsechno...
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak bezte si najit vetsi zbran...
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2706
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 14. května 2010 - 16:44:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doporučujete i na loko 230, 242 a pod?

Pod sedmý stupeň ano. Než se odlepí od troleje, akorát to zkrokuje do nuly : - )
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9327
Registrován: 9-2002

Odesláno Sobota, 15. května 2010 - 00:01:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Šimral:
Jak na kterých:-)

Fýra:
Ona by z toho měla vzniknout snad nějaká neplecha??:-)
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3708
Registrován: 6-2006

Odesláno Sobota, 15. května 2010 - 11:44:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lubos ct pokud jsem byl upozorněn, tak vzhledem k tomu, že je HV odstřelí až ochrana podpětí, při nějakejch 17,5kV, tak do té doby zřejmě budeš tahat slušnej oblouk
Což jsem nechápal, jak je neuměle vyřešeno, protože na stejnosměrkách okamžitě po otočení s ovladačem sběračů ve výkonu, vypne HV.
Stejně jako si při jízdě výběhem, před přecházením už můžeš vyndal směrovou páku, na těch střídavých sfiních to prej znamená hoření nějakých nožů co odpojujou trakčáky ve strojovně
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9332
Registrován: 9-2002

Odesláno Sobota, 15. května 2010 - 12:07:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra:
Máš ve všem pravdu:-)Se směrovou pákou neradno hejbat za jízdy, na tož zkoušet třeba reverz:-)To by ses hodně divil co by se asi dělo...a myslím, že by to nebyla levná záležitost.A s tím obloukem máš taky pravdu, pár už sem jich viděl...pak už záleží jen na tom, jak je trolej zdatná...:-)Já tím dotazem chtěl jen naznačit, že ve většině případech nastane jen ten oblouk (ze stanoviště ho nad sebou stejně nevidíš:-)) ale samozřejmě není radno to zbytečně zkoušet...
Já jednou v zácviku na esu stahl smeták ve výkonu, ale nic se nedělo krom odbouchnutí HV...pak sem si řikal co sem to já za pikačuNevim na co sem v tu chvíli myslel:-)

Což jsem nechápal, jak je neuměle vyřešeno, protože na stejnosměrkách okamžitě po otočení s ovladačem sběračů ve výkonu, vypne HV
možná proto, abys mohl dokrokovat z odboček a mezitím už mít smeták v pohotovosti jak naznačoval PŠ:-)To by člověk před neutrálem věčně střílel, pokud bys špatně odhadl vzdálenost:-)
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3709
Registrován: 6-2006

Odesláno Sobota, 15. května 2010 - 12:18:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lubos Ct mně jde spíš o stav, kdy se v noci přechytneš, ne, že bys to dělal schválně.
A přijde mi, že vypnutí HV by mělo být jaksi automatické v tom případě. Jen než jsem se začal učit ty střídavé sfině
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9334
Registrován: 9-2002

Odesláno Sobota, 15. května 2010 - 12:24:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra:
Proto si někteří fíři nechávají kontroler v poloze uplně dolů, to ti pak přehmat nehrozí bo je to mechanicky blokované:-)Zlatý střídavky, já se zase bojím do budoucna stejnosměrek...ty odpory se mi tam moc nezamlouvají a stupně na kterých můžeš být a nemůžeš a všude věčně citróny mezi 1. a 2.kolejí...na střídavině tohle vše odpadá (když opominu pár zbylých citrónů):-)A odbočku si tam taky nechám jakou chci a nemusím přemýšlet zda se dotyčná odbočka uchladí či nezahoří:-)
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3710
Registrován: 6-2006

Odesláno Sobota, 15. května 2010 - 12:34:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty odpory vydrží dost, buď v klidu. A k dispozici na ježdění máš hospodárný stupně, někde i tři a u každýho ještě nějaký ty šunty.
Na stejnosměru taky nejsou citróny mezi 1 a 2 všude. Někdy mi přijde, že je tam dával někdo podle nálady v jedné stanici na jednom zhlaví jsou, na druhém ne, to všechno propojené ...
Jo díky za vychytávku
Já třeba na střídavině neviděl třeba vůbec nic a stahují tam, tak nevim
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9342
Registrován: 9-2002

Odesláno Sobota, 15. května 2010 - 14:08:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra:
Jako myslíš při přejíždění mezi prvou a druhou??V Králově Poli a Kuřimi jsou na brněnské straně citróny a jsou jediné v celém úseku až do Kutné Hory:-)Všude jinde do boku pod výkonem no problemo:-)Vím, že na stejnosměru nejsou uplně všude, ale rozhodně jsou častěji než na střídavině...mazec je třeba Ostrava.Ve směru od Přerova vlevo bez citrónů a vpravo jich je jak na.ranejch:-)Doufám, že si to teda od poznání pamatuju dobře:-)A nebo ten citrón co je u Karviné přímo v druhé traťové koleji na té zastávce Darkov to bylo pro mně docela překvápko:-)Je to tam k něčemu dobré??
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3711
Registrován: 6-2006

Odesláno Sobota, 15. května 2010 - 15:04:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jom Ostrava je právě zajímvá. Na Bohumínském zhlaví není ani jeden a na opačném zhlaví osobního pod ústředním stavědlem a na všech ostatních spojkách mezi 1 a 2, jak v Mariánských horách, tak u OVN, jsou. Divný. Pak jsou vždycky když odbočuješ na levé nádraží, jak na ONV, tak u "dvojky", jsou celekm 4. Jinak nic. Na tom Darkově, tak to byla ta trojkolejka do Louk, tak tam je ve 2.TK akorát, tam se to propadalo a jezdívalo se chvíli po jedné a chvíli po druhé koleji a třetí se mezi tím spravovala
Copak o to, když jedeš odbočkou 40, tak to vždycky nějak stihnu stáhnout a vidím, to. Ale v takových Poříčanech je třeba citón na koleji, kde je vexl na 120 a můžeš tam tedy 120 fičet a balon. To je podle mě prasárna, každá 3,14čovina se předvěstí, ale tady návěst pro elektrický provoz, docela závažná si myslím, předvěstěná není
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6159
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 15. května 2010 - 15:34:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kde je vexl na 120 a můžeš tam tedy 120 fičet a balon. To je podle mě prasárna

Takový varle ve 120 ti nestihne na smetáku ani blejsknout. Poříčany bych nebral vážně. Samozřejmě tím nemyslím jet tam pod výkonem.
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9345
Registrován: 9-2002

Odesláno Sobota, 15. května 2010 - 15:58:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra:
Jo o té trojkolejce vím, je tam tuším 50 a na tom Darkově přes ty vexle 40 ne?A ten přejezd kde Ti jezděj auta do poslední chvíle apod:-)Jen nevím proč prakticky na rovné ten citrón musí být...ale já si ho budu pamatovat moc dobře až tam pojedu:-)
Ale vždy si řikám, co třeba když tě zastaví někde ve stanici s něčím fakt těžkým a ty víš, že pojedeš do boku a bude následovat citrón, to se tou odbočkou plazíš pětkou než se trochu rozjedeš když musíš stahnout ne??Mluvím o stejnosměrkách pochopitelně:-)Stalo se už někomu, že by do boku s něčím uvízl?Že by to třeba rozjel málo a zůstal viset těsně před citrónem?
Ekholmmesotitsch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 47
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 15. května 2010 - 16:16:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lidi, nevíte, kde bych mohl potkat PKP BRmnouz? Hledal jsem to jako divý na polských stránkách, ale nic jsem nenašel...
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1451
Registrován: 9-2002

Odesláno Sobota, 15. května 2010 - 16:31:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak s tim souhlas, ja jsem sice na to nikdy nezapomnel, ale kdokoliv toho pavouka 2. TK od Kolina do 0. SK nekdo propali. To zas bude veselo.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak bezte si najit vetsi zbran...
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3712
Registrován: 6-2006

Odesláno Sobota, 15. května 2010 - 17:29:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

co třeba když tě zastaví někde ve stanici s něčím fakt těžkým a ty víš, že pojedeš do boku a bude následovat citrón,

Tak citrón je metr dlouhej dělič, zadní shodíš a chytneš na přední
Horší jsou dlouhý, debülně umístěný stahovačky v kopci ještě v kombinaci s klackama, typicky od Holešovice do Libně, vjezdovej klacek před nadjezdem, není vidět na zrovna velkou vzdálenost a když si zastavíš tak, abys na něj viděl, máš co dělat, by ses rozjel, bo za nadjezdem trvalá stahovačka udělaná ze světelný, potom pár metrů, když tě bere křížem, tak dva balony, že mezi tím trošku "drcneš" a zase dolů, fakt kdo to vymyslel Když si zastavíš až u toho klacku, jsi v háji, protože tu stahovačku neprojedeš.
Odjezd z Libně ze sudé na lichou, taky, jedna spojka, je balon, druhá není, třetí zase je.

Ten Darkov ano, jsou tam tři koleje (už ne, už se tam asi korydoruje), ale provozují se jen dvě vždcky a tak jsou elektricky oddělený. Ano je tam 50 traťová, nádherná štreka a 40 je přes vexl a před tím je citron. Jo přejezd je kouzelnej, jsou tam poloviční dřeva, takže ti tam jezděj do poslední chvíle, protože věděj, že "to tam jezdí pomalu"
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1336
Registrován: 11-2006
Odesláno Sobota, 15. května 2010 - 18:09:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Četl jsem tuším na FS ČR, že počet děličníků na stejnosměrné části je pořád velký i přes údajnou snahu je omezovat, a že u vlaků vyšší kvality je to velký problém v souvislosti s napájením zásuvek apod.
Divím se, že taková věc není předvěstěná a podle mého se na ní dá snadno zapomenout, hlavně netuším, jak může být mezi těma drátama vidět za tmy, když v nádražích a nejen tam, se nesvítí hlavním reflektorem. (který je předpokládám stejně seřízen směrem šikmo dolů ke kolejím.)
Proč jsou tak často citróny mezi 1. a 2. kolejí na stejnosměru a na střídavém být nemusí? Chápu na širé trati, kde jsou vyšší ztráty a nutný větší počet úseků, než na střídavé, ale mezi kolejema na jednom nádraží? Je to taky tím, že jsou to často i v rámci jednoho nádraží, jiné úseky?

P.S. Existuje někde volně, nebo nemáte někdo k dispozici, soupis resp. seznam děličníků na tratích ČR?
-Jezdím velmi rychle, jezdím ostře, jako kdybych prchal, Cose Nostře; na dopravní vyhlášku, já ale dbám, tisíce kaštanů denně vozívám.
-Ráno si kafe dám, a do Francie... všechny ty Ciťáky, zpět jim naházíme!
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2563
Registrován: 1-2007
Odesláno Sobota, 15. května 2010 - 18:47:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ve kterých koncových stanicích nelze objíždět?
Mě napadají 4 následující:
Loket předměstí
Mochov
Otovice zastávka
Žacléř
Jsou ještě nějaký další?
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6163
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 15. května 2010 - 18:52:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýro, nedělej z tý Libně takový trágo. Jezdil jsem tam odklonem s Řečanama a nikdy jsem neměl problém se tam prokulit, ať jsem zastavil, kde chtěl. Když stojíš až před cesťákem, nebo co to je do křížů, máš ještě většinu vlaku v kopci od Rokytky, takže tě strká. Větší prdel jsem zažil, když byla za Malešicema do kopce přes nadjezd 20km pomalá a pak v kopečku a oblouku pevné dělení před Vrškama. Tam jsem se jednou s loženou Příbramí a 122 pěkně orosil. Ale taky to vyšlo.

Lahůdka byl taky odjezd křížem od spádoviště v Libni směr Malešice, když tam byly přes angličáky pomalé a za nimi dělení do kopečka. Ale tam se dalo běžně projet se zdviženým i pod výkonem. Často jsem koukal, jak přípřežní Éčko projíždí úplně všechno. Jen se blesklo, ale mašina hučela dál. Pražáci se s tím neprděli.

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1569
Registrován: 1-2005

Odesláno Sobota, 15. května 2010 - 19:59:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na zastávkach sa nezvyklo obiehať, keď je to trať. koľaj, bez nákladiska.
host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.207.70.65
Odesláno Sobota, 15. května 2010 - 20:07:17    Odkaz na tento příspěvek  

Drn: jenže asi před rokem ta stahovačka byla posunutá směrem k Hol. a trvalá. Při zastavení u cesťáku (před nadjezdem) nebyla šance se rozjet. Uvízlo i tam několik EC. Rozjet se na 30 km/h nestačilo. To člověk o tom musel vědět a zastavit hned, jak cesťák vidí. Fýra má pravdu.
Ale za běžný situace opravdu v Libni problém není.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1452
Registrován: 9-2002

Odesláno Sobota, 15. května 2010 - 20:42:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ja se teda projeti stahovacky pod vykonem dost bojim, ale v sesitaku je nejaky odkaz na domluvu s energetikem, ten rekne vetsinou, ze to muzes projet (s nejakym omezenim, bud proudovym, nebo ti da hodinu.)

Ja jsem takhle resil jednou uviznuti, byt moji vinou to zcela nebylo. Ten nuz do zad mi vrazil placacka v Radotine, kdyz mi nerozsvitil tunel skrz na most a misto toho vzal od Krce Lv. Ani tak jsem se po rozviceni nerozjel. To Lv mi pak prijelo pomoct. Je to bylo jmen na tu dopravu tam. Psal jsem pak stiznost, jedinou, kterou jsem kdy napsal. Nekde cestou nahoru a dolu zmizela. Couvnout se tam nesmi, bo prejezd v Chuchli.

Jinak prselo, mel jsem 1x163 a 15% prekrocenou normu. Na masine samozrejme nebyl pisek. Uz v Beroune jsem rikal, ze to vyjedu, byt je hnusne, ale at mi rozsviti tunel. Bohuzel, selhala komunikace, zrejme.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak bezte si najit vetsi zbran...
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3713
Registrován: 6-2006

Odesláno Sobota, 15. května 2010 - 20:47:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

host ona je zase "ztrvalená" právě, co jsem tam naposled jel, jsem se nestačil divit. A křížem "ke zdi" ještě dva balony a chytal jsem se v nějakých 10ti. Vlak prázdných 29 plošiňáků, nějakých 750tun, 820 s mašinama, ale 600 metrů.
Jo a můžu se zeptat znalých, kde mám hledat rádiovník z Holešek do Libně? Zdá se mi to, nebo tím směrem prostě žádný není

Jen se blesklo, ale mašina hučela dál. Pražáci se s tím neprděli.
Jo, až to napálej tak, že ttam někdo ten smeták nechá, tak bude prdět on, až ho bude platit
Na takový místní znalosti "tohle jde projet" já prdím. Neříkám, že jsem si taky nevyzkoušel nějakou stahovačku projet, třeba vypínačku na Blatově s odběrem 3*350A ale dělat to s klidem, to teda ne
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3729
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 16. května 2010 - 09:42:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra. Nehledej,není, po stížnostech odpovězeno, že to není starost SŽDC (umístění radiovníku).
Historka stále opakovaná už 2 roky.
Mám ten dojem, že ani není radiovník z Libně na Hlavák a zpět.
Jo SŽDC, banda která by si zasloužila jedině...nepublikovatelné. Co na tom, fírové jednoznačně porušují předpis, SŽDC je v pohodě..
Děličníky a stahovačka v Libni směr Malešky. Kvalitka.. 60 výhybky a plazíme se 30...děkujeme SŽDC, větších ....není.
Zastavte stavbu pomníku hlouposti,neschopnosti,omezenosti a arogance jež se zove 4.koridor.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4109
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 16. května 2010 - 09:55:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo a můžu se zeptat znalých, kde mám hledat rádiovník z Holešek do Libně? Zdá se mi to, nebo tím směrem prostě žádný není
Mám ten dojem, že ani není radiovník z Libně na Hlavák a zpět.

Myslím, že UŽ je. No novým spojení se doplňovalo.
Zvířata jednají pudově a proto po vás pudou...
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Zaosai
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 418
Registrován: 7-2005

Odesláno Neděle, 16. května 2010 - 10:41:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Několik dní to je v rozkazech,kde jsou nově radiovníky na Novém spojení.Má to jeden malý problém,který nemá cenu řešit.Před systémem Kölleda se radiovníky nedávají,pouze před TRS Tesla.Asi už to je připravené dopředu.Ještě řádně dát cedule před GSM-R a snad už to bude v pořádku.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3733
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 16. května 2010 - 11:36:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zaosai:Před systémem Kölleda se radiovníky nedávají,pouze před TRS Tesla. Pane kolego, co je tohle za hloupost?
A na jaký popud má strojvedoucí přeladit? Nebo pojede z Holešek do Koulína bez TRS? Když je radiovník od Malešek do Libně (z TRS na Koleda) tak z Holešek do Libně musí být také...
Zastavte stavbu pomníku hlouposti,neschopnosti,omezenosti a arogance jež se zove 4.koridor.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4110
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 16. května 2010 - 11:49:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To víš, že se dávají (nyní už ano, dřív jich moc nebylo) i na Kölledě, akorát nikde není řečeno, že D-TEST tam jaksi nemá cenu.
Zvířata jednají pudově a proto po vás pudou...
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Chimp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 70
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 16. května 2010 - 12:23:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lze ještě nalézt na SŽDC funkční vzdušné telekomunikační vedení podél trati bez přidaného kabelu, tedy pouze na drátech? Případně, kdy a ze kterých tratí zmizelo naposled?
http://chimp.mysteria.cz
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9348
Registrován: 9-2002

Odesláno Neděle, 16. května 2010 - 14:36:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra:
Tak citrón je metr dlouhej dělič, zadní shodíš a chytneš na přední
však to je mi jasný:-)Já psal o možnosti, že bys to při tom rozjezdu ze stanice zkrátka rozjel málo s tím, že se ti to zastaví těsně před ním kapišto?:-)
Teď si teda nejsem jist, zda v Rudolticích směrem na Třebovou jsou děličníky, ale dávám třeba přesně tento příklad.Stojíš ve stanici, kde Tě předjíždí EC, ty nemáš z Rudoltic žďucha a jsi slabě přes normu...jen co se rozjíždíš, začne smrákat a tobě se nedaří to kloudně rozjet páč furt kloužeš (já vím, že k tomu děličníku pokud tam je ze stanice je to dost dlouhá doba na to abys to i v tomhle projel ale nevim na čem jiném to předvést).No a pak bys třeba dojel těsně k tomu...to je asi nereálný no, ale chtěl jsem tím prostě naznačit, že na střídavině z tohoto člověk nemusí mít strach..cpeš tam odbočky jak se ti zlíbí samože vyjma stahovaček a vypínaček:-)
Pánové, za ty tři roky pod drátama sem toho zažil už až až...něco bylo mojí vinou, něco ne...a že pod střídavinou se dokážou dít věci:-)

Rozjezd s dvojčetem 230 z Holubic směr Blažky do 15ti promilí nebo kolik tam vlastně je s 2tis tun uhlí...samože v tom kopci je stahovačka a když tam tomu dáváš trošku víc aby ses trochu rozjel, křápne ti podpěťovka cca 200metrů před stahovačkou...než ti obě sjedou z odboček, nahododíš jistič ochran a začneš je tam smrkat znovu, jsi před stahovačkou 100metrů, plazíš se už dvacet, pochopitelně už to na víc nerozjedeš, před návěstí stahni sběrač je odbouchneš a čekáš co se bude dít...no a dělo se to, že jsem dojel čelem k p.či:-)A co teď?Chceš to nechat držet na přídavné??Ani prd, couváš zpět...zabrzdíš vlak...zkusíš zvednout tu první, páč na druhej smeták nevidím, zda se dotkne neutrálu...zkusím to pomalu na jednu rozjet, ani prd, skáčeš tam jak koza...pak už tě zachrání jen eldisp a to ještě jen proto, že šla spojit část na Blažky...bejt o chlup dole tak sem v řiti..
Nějak jsem se rozpovídal.Kdo chce ať čte, kdo nechce ať nečte:-)To jsou spíš zážitky na povídání někde k pivu...:-)
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3621
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 16. května 2010 - 19:19:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zaosai: Ještě řádně dát cedule před GSM-R a snad už to bude v pořádku
Od Vysočan jsem už ceduli (CZ) viděl, ale jestli jsou všude, to netuším.
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1452
Registrován: 7-2006

Odesláno Neděle, 16. května 2010 - 19:51:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry

Nebo pojede z Holešek do Koulína bez TRS?

Tady u nás od Phy dolů je Kölleda .. nebo někde se už dovoláte i GSM-R .. tabulku Ti hodím do mailu ...


ICQ 237-113-861
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3737
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 16. května 2010 - 20:06:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Láďa: Ale holka, tady jde o to, že cestou z Holešek nedostane strojvedoucí informaci/příkaz přeladit kanálovou skupinu. Takže tím, že přeladí (nejsme úplní tupci) by se dalo říci, že porušuje předpis.
Zastavte stavbu pomníku hlouposti,neschopnosti,omezenosti a arogance jež se zove 4.koridor.
Zaosai
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 419
Registrován: 7-2005

Odesláno Neděle, 16. května 2010 - 20:36:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry-Zkus si to dát dohromady co všechno je kolem RST a potom budeš taky kroutit hlavou nad nejednotností.Zajímalo by mě kde přecházíš na 527 mezi 61 do 65 a do 62 když jedeš od Prahy.Nikde tam radiovníky nejsou a co zapnutí GSM-R v tomto úseku.Nechci se s tebou hádat,ale bohužel moje znalosti a zkušenosti na tomto úseku nemáš.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3740
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 16. května 2010 - 20:57:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zaosai: Já se nehádám a s tebou (pokud mohu ty) už v žádném případě.
Dle příručky lenivce tupce, za Lib, někde za Kr a za Vr. Pokud tam není radiovník, tak vyloženě bajlajfik...
GSM-R je pro uhlákovce mého ražení v nedohlednu (doufám).
Co je kolem RST malounko tuším. (chlév + nepořádek = bordel).


(Příspěvek byl editován uživatelem oldcerry.)
Zastavte stavbu pomníku hlouposti,neschopnosti,omezenosti a arogance jež se zove 4.koridor.
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1453
Registrován: 7-2006

Odesláno Neděle, 16. května 2010 - 20:59:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A když už řešíme radiovníky,tak při odjezdu z Poříčan na Sajdu je na sloupu špatná informace o kanále .. visí tam 63 a přitom tam má být a platí 64 kanálová skupina ...


ICQ 237-113-861