K-report
 

Archiv do 2. května 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš » Archiv do 2. května 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Blábol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 29
Registrován: 4-2010

Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 07:57:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Může mi někdo vysvětlit tento pojem??

D2-čl.175:
d) nejvyšší dovolená rychlost - je stanovená rychlost vlaku omezená v daném
místě na trati:
... personálním obsazením vedoucího hnacího vozidla,
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3538
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 08:50:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Haan (55): protože se článek 151 zabývá jen jednou složkou omezení dovolené rychlosti vlaku, jíž je traťová rychlost a její omezení ve výhybkových úsecích návěštěné návěstidly. Kdyby tam byla řeč o dovolené rychlosti, mohl by to nějaký slovíčkář pochopit, jako že světlo na návěstidle "přebíjí" některé z jiných omezení tvořících dovolenou rychlost.
U druhé "packy" odstavce c) a v odstavci d) mi ovšem chybí dodatek "tím není dotčena povinnost jízdy podle rozhledu".

Pokud bych se vrátil k původní otázce, tak záleží na tom, je-li daná kolej kolejí staniční nebo traťovou. Nabízí se rozlišení podle toho, zda je před zhlavím návěstidlo odjezdové nebo cestové. V prvém případě omezení rychlosti končí za poslední výhybkou (aby se na trati s AB nebo na trati, kde jsou odjezdová návěstidla předvěstí dalšího hlavníhio návěstidla, nemuselo jet na výstrahu po celou dobu sníženou rychlostí), ve druhém případě platí D1-151. Určitým problémem jsou tratě odbočující ze středních zhlaví, kde by se to ovšem dalo elegantně vyřešit rychlostníkem.

A proč se v tom rejpu? Protože po integraci "přifařených" odboček do staničního ZZ (viz např. Karlovy Vary) nějaká moudrá hlava rozhodla o tom, že se tím obvod stanice rozšířil i na ty odbočky, čímž se z odjezdů staly cesťáky s výše uvedenými důsledky. Proto bych do čl. 151 přidal ještě jedno písmeno, které by pravilo, že pokud je za poslední výhybkou rychlostník, je nejvyšší rychlost určena tím rychlostníkem. Tím by se spláchly i ty tratě odbočující ze středního zhlaví.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3539
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 08:55:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Haan(56): To, že nemá překročit nějakou rychlost, ještě neznamená, že neexistuje žádná jiná nepřekročitelná rychlost. Návěstidla ovlivňují pouze traťovou rychlost, zatímco ostatní složky zůstávají.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3540
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 09:16:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PŠ(2674) - obávám se, že jsi tentokrát Jógra (=Jokera) sežral Ty.
Sedlář těžko může v D1(151) používat pojem "dovolená rychlost", protože je to pojem, se kterým pracuje D2.
V D1 má místo jen to, co je nějak návěstěné (lhostejno, zda cedulí nebo světly). Nějaké konstrukční rychlosti nebo omezení brzdou s tím nemá vůbec nic do činění.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3541
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 09:25:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Jak pojedeš kolem odjezdového zhaslého návěstidla na trať s autoblokem a dále po trati? Krom přivolávačky na odjezdu jiné omezení (třeba zeleným rozkazem) nemáš. Přenos kódu za obvodem výhybek ti funguje a opakovač návěstí volno.
Nejedu-li na volnoznak, nemám žádnou informaci o volnosti oddílu, do něhož vjíždím, tudíž mě kód opakovače nezajímá do doby, než si udělám "TAF" (slangový výraz pocházejícího z ETCSího Track Ahead Free), tj. dokud nevidím, že je trať mezi mnou a návěstidlem volná a kód je tedy opravdu můj.
Čili ve výhybkovém úseku max. 40 a na trati traťovou, po celou dobu až do TAFu však ne rychleji, než podle rozhledu.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 59
Registrován: 2-2010

Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 09:27:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Opět Vám děkuji,pane Hajnej,za vyčerpávající odpověď,nicméně mně by tam (D1-čl.151c)seděla více "nejvyšší dovolená" tak,jak ji definuje D2,rozpor v tom nevidím-stejně všichni jezdí nejvyšší dovolenou.Ale okolnosti jak a proč se tam dostala "traťová" jsem nevěděla.Takže necháme to tak jak to je,když to funguje.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6047
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 11:26:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petře, já ti to klidně věřit budu. Nevíš, jak se pozná na káčku z nicku a obrázku, kolik je dotyčnému let a kdo k němu chodil do školy?

No abych příště neuváděl do rozpaků sebe i druhé.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2678
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 11:29:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já to Jardo řeším tak, že se snažím být slušný ke všem. A mohl by sis vzít ze mě příklad. Alespoň v tomto. Pak se Ti nebudou stávat takovéto trapasy.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6048
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 11:39:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A Drnovi vypadla jinak dost dobře fungující logika. Podle tvého popisu by u každého hlavního návěstidla měl být i rychlostník, abychom tu traťovou znali.

Kdepak, tys mne nepochopil. Nikde nepíšu, že by tam měl být rychlostník na návěstidle, ale rychlost v tom úseku znát musíš, máš tam poznání.

Nakonec, Hajnej mne pochopil, jsem rád, že nevypadám jako blb, ale Sedlář skutečně pracoval zásadně jen s vynávěstitelnými prvky.

haan:
Takže rychlobrzda

Rychlobrzda? To myslíte vážně? No to bych byl poděkován... Ale jinak souhlas. Jenže já nechtěl zkoušet, sakra, staré bardy (bez urážky) ale myslel jsem, že tu jsou mladí. To si tu můžem takto dávat gordické uzle a potěr se nic nenaučí.
Ale zase jako opáčko dobrý.

V tom oddíle jsem měl na mysli jízdu po předchozením zastavení u oddílu na červenou. Kdosi kdysi tady na sebe vyblil, že někde takto jel a po rozsvícení zelené na opakovači za to vzal a pak byl za obloukem rád, že zastavil za nějakým lehkým osobákem, který mu pustil za sebe trochu zeleného kódu. Ještě dnes mne z té představy mrazí. Je to dost podstatná věc a zajímaly by mne odpovědi na tuto otázku třeba u těch 65 lumenů v DKV Praha.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6049
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 11:49:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Víš, Petře, nejsem svatej a nikdy jsem to o sobě netvrdil, ale vychovávat bys mne tu veřejně nemusel. Jsou horší a sprostější rapli, než já. Navíc si nemyslím, že jsi ve věku, abys na mou převýchovu měl gebíry. Jsi holt mladší a zdvořilejší. Všechna čest.
Nepsal bych to sem, kdybys i ty nezvolil veřejný web pro mé dovychování. Máme tu i maily, ne?

Každý jsme nějaký, ne? A jestli jsi bez viny a svatý ty, klidně hoď kamenem, chytat umím dobře.

Ostatním omluva za OT.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1346
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 11:50:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jisteee, jen se snazim vymyslet po vecerech kraviny. Tohle by mi stejne nikde neproslo.
Klaus na hrade Absurdistanu. To jsme teda dopadli.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9527
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 12:00:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Haan 59- a já to zas vidim, jako hajnej
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2680
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 12:02:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Drn: Víš Jardo, tys taky veřejně vyjel na Haan. Proto si myslím, že pokus o Tvé pokárání zde měl být. A tímto bych to ukončil.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6054
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 12:12:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad P.Š.:

Hele, já jsem té paní "ublížil" jen tím, že jsem ji poslal do školky. Omyl, ale v příspěvku 6040 jsem se omluvil. Možná kdybys to zaregistroval, mohl sis to mé vyučování odpustit, taťko.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2683
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 13:40:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já to zaregistroval, neboj. A doufám, že si vezmeš poučení, "synáčku" .
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 60
Registrován: 2-2010

Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 15:25:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobo 9527:Haan 59- a já to zas vidim, jako hajnej.
Pokud jste strojvedoucí,tak je to jen dobře.A pokud nejste,tak mě zajímal názor těch,kterých se to týká a jak to cítí.

Drn 6040:Rychlobrzda? To myslíte vážně?
V některých situacích(když nemám dostatečný rozhled) raději ano(může jít nejen o moji hubu).Povolit to můžu včas vždy,aby z toho nebyly vidle.
Nezkouším,ani bych si nedovolila,vyměňuji si názory.A ráda bych slyšela i Váš názor jakou rychlostí byste jel Vy(moje žádost z příspěvku 56)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6058
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 15:25:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A když ne? Bude baci baci?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6059
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 15:35:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Paní Haan, proto jsem právě na vás vyjel jako na školačku. Za tak triviální otázku. Opravdu si myslíte, že tohle je otázka pro fíru po 26 letech praxe? Opravdu tam nemáte něco složitějšího?

Ale abyste neřekla, i když už to tu Pes jasně napsal, samozřejmě pojedu nejvyšší povolenou, což je nejnižší rychlostní parametr pro můj vlak, tedy stanovená = 50km/h. Já si to ještě zesložitím tím, že kolem vjezdového pojedu na přivolávačku. Pak tedy obvodem přilehlých výhybek dle rozhledu, max. 40, po jeho minutí 50. Kdybych tohle neměl vědět, tak bych byl adept tak na posun po topírně, tam je všude 10, nebo i 5.

Neberte to jako machrování, ale náš školař na nás má jinší špeky, škoda, že si to nepíšu.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Blábol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 48
Registrován: 4-2010

Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 15:39:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky bych jel 50 km/h, mimochodem, na přivolávačku jezdím max. 30km/h.Radši, stejně, pokud někde něco nevyjde,někdo by mě podhodil stejně za to budu moc já,jako strojvedoucí.
Kastelan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 236
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 15:57:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

off topic; teda Drne, ten tvůj nový avatar, to je
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6060
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 15:58:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už jsem dostal pojeb, že je blbě čitelný pro okuliarniky, tak jsem ho vylepšil.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6061
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 16:00:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Blábol:

Já na přivol. volím standardně 35. Ale paní Haan chtěla asi předpisové znění.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Blábol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 50
Registrován: 4-2010

Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 16:03:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aha,ještě mi řekni proč 35?? Rád se něčemu přiučím. Díky...
Blábol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 51
Registrován: 4-2010

Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 16:07:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemluvím tu o jízdě na PN kolem návěstidla AH, ale o vjezdovém návěstidle popř.odjezdovém....
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 61
Registrován: 2-2010

Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 16:09:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No,vidíte,pane Drne,tak pro mne-šťourala a místy i demagoga,kterého bylo o opaku vždy velmi těžké přesvědčit-pak následuje:
proč to tedy tak není uvedeno v D1 a ráda bych viděla v D1 napsanou tu nejvyšší dovolenou,ale to už tady vysvětlil pan Hajnej.
Já touto triviální otázkou a případně vašimi názory na to,chtěla dát jen podnět k zamyšlení těm,kdo předpis D1 tvoří a hlavně těm,kdo ho připomínkují(úpřimně-také ctím jejich nelehkou práci), aby se jeho ustanovení co nejvíce přiblížila vnímání těch,kterých se to týká-strojvedoucích.
Každopádně jsem vás nikoho nechtěla urazit jednoduchostí svého dotazu a ani náhodou jsem nepředpokládala,že by jste si s tím nevěděli rady.Ano,opravdu předpisové špeky jsem vždy řešila ráda a konstruktivně, byť jsme se u toho zhádali jak psi(o to lépe jsme si to potom všichni pamatovali a o tom to bylo a možná ještě je).Zdravím.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6064
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 16:39:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V pohodě, já jsem splachovací. Nicméně, myslíte si, že to tu někdo z těch vámi jmenovaných čte?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6065
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 16:50:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Blábol:

Protože na ešusu v ARR to jde snižovat a zvyšovat jen o 5 km/h. A 30 se mi zdá málo. To jen v nepřízni počasí ještě snižuju.

Nedávno jsem jel 35 přes stahovačku křížem z 1. do 2. v Řetenicích směr Oldov a už jsem měl pocit, že tu stahovačku neprojedu. No tak by mne museli popíchnout.
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 62
Registrován: 2-2010

Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 17:34:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn 6064: doufám, že ano.
Čahoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 670
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 19:47:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

I do ARR jde navolit jakákoliv rychlost.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6072
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 19:52:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jak? To nás v kursu neučili.
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1355
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 19:59:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rajcakem, pokud to jde stejne jako na X63. 471 nevim, ale bylo by logicky, ze ano. Ja uz jsem to mozna psal, ridit 471 jsem videl jen zlinyho kouta pouze na ruku a pak i na AVV. Na ARR nevim. Na 470 to snad takhle slo taky.
Klaus na hrade Absurdistanu. To jsme teda dopadli.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6073
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 20:01:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já mám na mysli právě 471. Fakt je to pro mne novum. Ani v manuálu ani slovo.
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3546
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 20:34:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Já mám na mysli právě 471.
471 se dá rozjet v MAN na jakoukoliv rychlost a pak zapnout ARR (vhodné až po ustálení, jinak to čeká na sjetí kladného PT).

Ani v manuálu ani slovo.
Strana 14, kapitola 3.5, první odstavec, třetí věta:
Při zapnutí RR je požadovaná rychlost (automaticky) nastavena na okamžitou hodnotu skutečné rychlosti (nejvýše však na maximální rychlost, tj. 140 km/h); touto cestou lze tedy docílit i takových požadovaných rychlostí, které nejsou celočíselnými násobky 5 km/h.
Pokud správně počítám, tak je to 36 slov...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6075
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 20:43:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ach jo, koukám, že tu vykladač logiky najednou není schopen pochopit jednoduché sdělení.

Protože na ešusu v ARR to jde snižovat a zvyšovat jen o 5 km/h

Jasně píšu, že jedu v ARR. Přepínání do M a zpět pro přečtení okamžité rychlosti ARR není novinkou z ešusu, to umí i x6x.

Ale jsem rád, že jsem tě pobavil, smích osvobozuje.

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
Hook
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1548
Registrován: 3-2005

Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 21:50:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Laický dotaz:
může strojvedoucí ve stanici,kde je před odjezdovým návěstidlem umístěna ještě samostatná opakovací předvěst /při nemožnosti přímé dohlednosti odjezdového návěstidla/ zastavit čelem lokomotivy za touto opakovací předvěstí,a např. po vypravení osobního vlaku vlakvedoucím začít rozjezd přímo k odjezdovému návěstidlu,aniž by viděl,co signalizuje jeho opakovací předvěst?
Tato situace je např. v Otrokovicích,na napajedelském zhlaví stanice,ale jistě i na řadě dalších míst.
U 1. a 3. koleje je na koncích perónů přechod přes koleje k ostrovnímu nástupišti,přes který je přechod cestujícím zakázán.Těsně za přechodem jsou již opakovací předvěsti odjezdových návěstidel.
Někteří strojvedoucí s oblibou nezastaví čelem lokomotivy na konci peronu /nejsou tam tabule,označující konec nástupiště/ ,tzn. ještě před přechodem a tím i opakovacím návěstidlem,ale lokomotivou zastaví na přechodu,aby "přebíhačům" znemožnili přecházení přes koleje.
Tím ale prakticky stojí čelem mašiny v úrovni opakovací předvěsti,a dost pochybuji,že vidí,co návěstí.
Pokud v následujícím oblouku k odjezdovým návěstidlům nestojí žádná souprava,zřejmně již na odjezdové návěstidlo vidí.
Zajímalo by mně ale,zda může takto zastavit a odjet,když např. během pobytu vlaku ve stanici došlo ke změně návěstního znaku na opakovací předvěsti/odjezdu.
Dík.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1360
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 21:59:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejde vubec o nic, pokud to placacka shodi, tak to stejne zustane jeste nejakou dobu pod zaverem. Pokud je kodovano, fira na to vidi. A pokud to bude ukazovat treba "opakovane ocekavej sedesat," tak na opakovaci bude svitit stejne to zluty kolecko, bo se vysila od odjezdu. Obdobne dojde k teze situaci, pokud si takhle dupnes pres cestak, ten ale musi dovolovat jizdu. No a pokud tam na tom cestaku bylo treba "opakovane vystraha," pojedes podle rozhledu s pohotovosti zastavit u klacku s cervenou.
Klaus na hrade Absurdistanu. To jsme teda dopadli.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3551
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 06:13:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Souhlasím s Tebou, že to není tak úplně "navolit", ba dokonce jsem chtěl něco na to konto dodat, leč brouzdal jsem od synka a při natahování smajlíků jsem zjistil, že vypadl WLAN modem (nějak mu blbne napájecí konektor či co) a pustiv se do jeho kříšení jsem na to zapomněl...
Jinak jsem nikde netvrdil, že je to nějaká novinka na 471 (startovací funkci zadávací jednotky na x6x znám a na 470 a 843/943 jsem to dělal už před 471), na tu ses ptal Ty...
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 09:18:23    Odkaz na tento příspěvek  

Agent: Rajcakem, pokud to jde stejne jako na X63. 471 nevim, ale bylo by logicky, ze ano.
No, logický právě je, že "ne". Rajčák totiž na 471 (a třeba i 843) slouží namísto přepínače (P)-V-J-S, a tím se (na x6x) korigovat požadovaná rychlost moc nedá...

Drn: Protože na ešusu v ARR to jde snižovat a zvyšovat jen o 5 km/h.
Je to sice trochu slovíčkaření, ale stejně nemáš pravdu. I v ARR jde NAVOLIT (tlačítkárnou) nepětková rychlost :-)
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1364
Registrován: 9-2002

Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 13:17:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dik, to jsem chtel vedet. Takze rizeni na 471 a X63 si tedy neni podobne ani nahodou (pro uzivatele,) o zasadnim rozdilu (471 ma 1 a 0, X63 hromadu TDA 501, uz si nepamatuju, jak se ty operaky jmenuji a par 54XXX)
Klaus na hrade Absurdistanu. To jsme teda dopadli.
Čahoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 674
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 18:39:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neboli digitál a analog.ale aby to opět nebylo jednoduché je digitál i v řadě x6x.(1 kus možná více)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6079
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 19:59:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Add nepětkové ARR na 471:

Snad mne zasvěcení kolegové nebudou podezírat z toho, že si přepínáním do manuálního řízení zruším vždy již nastavený režim AVV (připravený pro úsek, kde se chytne) jen proto, abych dokázal nastavit nepětkovou rychlost na pár desítek metrů.

Takže dál slovíčkařte a vymýšlejte obkročné manévry, ale o to, zda to jde za každou cenu, mi tu nešlo.

Pro mne platí jediné: Za jízdy v nastaveném ARR (AVV) to naladění přes klávesnici prostě nejde bez zbytečného rozpr...ní již nastaveného.

Čahoun to snad pochopí, jestli se 471 jezdí v úsecích, kde se úseky s MIBy střídají s úseky bez MIBů.

Snad kdybych to uvedl hned zkraje, bylo by jasno.
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6080
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 20:03:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zajímalo by mně ale,zda může takto zastavit a odjet,když např. během pobytu vlaku ve stanici došlo ke změně návěstního znaku na opakovací předvěsti/odjezdu.

Soudím, že ano. Pokud to místo zastavení neřeší nějaký odstavec staničního řádu, nebo TTP.

Blokovat přechod není ke škodě. Už pár kolegům to zachránilo kůži.
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3555
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 22:21:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: AL Tě jen chytá za slovo, že se dá i na klávesnici navolit 2 km/h, což nepětková rychlost je.
Jo a čistě pro úplnost, ve zkoušení je krok zadávání 1 km/h, ale s tím toho moc neodvezeš...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6084
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 30. dubna 2010 - 00:05:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej:

No to je pak těžký, když řeč byla fakt jen o rychlostech jízdy na PN. Už vidím, jak se tam ploužím spojovací rychlostí.
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
Blábol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 57
Registrován: 4-2010

Odesláno Pátek, 30. dubna 2010 - 09:14:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Drn:Je to nepříjemné, když ti lidi lezou těsně před mašinou nebo se vyřítí za vlakem kde zrovna projíždíš...nic moc pocit.No OFCE.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6090
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 30. dubna 2010 - 10:34:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Blábol:

Pomáhá včas zavřít oči a otevřít EPV k houkačkám.
Zlý sen Žloutenkářů .... :-)))
Blábol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 61
Registrován: 4-2010

Odesláno Pátek, 30. dubna 2010 - 11:03:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ja na to ještě nemám nervy.Hlavně zapnout stěrače...
Strnda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 130
Registrován: 5-2007

Odesláno Pátek, 30. dubna 2010 - 11:57:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám dotaz na strojvedoucí se zkušeností s MIRELEM:

Kdyz je vypnuty MIREL a zapla TRS, macka se bdelost? (na tratich v Madarsku)

Diky
host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Pátek, 30. dubna 2010 - 12:56:08    Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, můžu se zeptat, jak platí omezení 50/30 km/h? Těch 30 km/h platí při jízdě na dolní světlo, návěstící 40 až 60 km/h nebo i při jízdě na jednosvětlovou návěst (např. výstraha či volno) ve stanicicíh, kde jedu do odbočky - např. Praha hl.n. Díky
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1374
Registrován: 9-2002

Odesláno Pátek, 30. dubna 2010 - 13:11:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

50 rovne, popripade tam, kde se signalizuje 80 a neco nebo 100 a neco - i do odbocky 50. Kde se navesti 40 nebo 60 a neco, jizda odbockou 30. Obecne je to takto, konkretni podminky muzou byt stanoveny muze stanovit prislusny befel.
Klaus na hrade Absurdistanu. To jsme teda dopadli.
Blábol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 63
Registrován: 4-2010

Odesláno Pátek, 30. dubna 2010 - 13:22:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na prahu hlavní vjíždíš na jednosvětelnou návěst z obou směrů,např. výstraha a rychlost ti určuje rychlostník. Od nového spojení to je 50 km/h a od Vinohradských tunelů, potažmo Vyšehradského tunelu to je 40 Km/h.Jinak : Rychlost 30 km.h-1 žluté světlo, pod ním svítící
žlutá číslice " 3 " nebo Rychlost 50 km.h-1 žluté světlo, pod
ním svítící bílá číslice " 5 " nebo Indikátorová tabulka s číslicí 5 nebo indikátorová tabulka s číslicí 3
je černá na kratší straně postavená obdélníková deska s bílým okrajem,
s bílou číslicí ”5” nebo ”3"
host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Pátek, 30. dubna 2010 - 14:25:06    Odkaz na tento příspěvek  

Díky, já měl na mysli vlak, kterej má rychlost 50/30 (50 rovně, 30 km/h do odbočky). Chtěl jsem se jen ujistit, že těch 30 km/h platí při jízdě do odbočky na návěst návěstěnou dolním světlem (do 60 km/h) a neplatí to v případě, že se jede na výstrahu či volno, ale přesto do odbočky. Agente, díky.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3677
Registrován: 6-2006

Odesláno Pátek, 30. dubna 2010 - 14:53:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Většinou bývá rychlost 50/20. Třeba u vozů naložených kolejnicemi, přes několik vozů. Vjezdová rychlost 30, může být uvedena také v SJŘ ve sloupci 2 jako poznámečka 3>
TRUDA
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.87.161
Odesláno Pátek, 30. dubna 2010 - 20:41:54    Odkaz na tento příspěvek  

Strnda: nepochopil jsem tvou otázku. Mirel je 1-zabezpečovací zařízení. 2- řídící systém. 3- rychloměr. Což jsou tři různé zařízení na lokomotivě. TRS je pouze druh radiového spojení.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2086
Registrován: 8-2005
Odesláno Sobota, 01. května 2010 - 09:03:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad host: Agent a Blábol ti neřekli všechno, dále D2 nařizuje ve stanicích, kde je vjezdová (odjezdová) rychlost 40km/h a menší vždy pojíždět určené (vjezdové/odjezdové) zhlaví rychlostí za lomítkem.
Přes Vinohradské zhlaví pojedeš ve tvém případě 30km/h bez diskuze.
Přes Vítkovské 50km/h, protože jedeš na jednosvětlovou návěst a vjezdová (odjezdová) rychlost stanová rychlostníkem je vyšší jak 40km/h. V případě vjezdu/odjezdu na kolej nejdál od budovy bez perónu asi pojedeš 30km/h, protože se na ní asi vjíždí na dvě světla, někdo to tu kdysi psal...

Uvádím příslušný článek D2:
1265.
O nařízeném omezení rychlosti při dopravě mimořádné zásilky musí být
strojvedoucí zpraven rozkazem V takto: „Rychlost 50/20 km/h“.
V údaji rychlosti před lomítkem je uvedena rychlost (km/h), která nesmí být
během dopravy překročena. Není-li nutno jinak omezit stanovenou rychlost,
uvede se před lomítkem písmeno „N“ (normál).
Na rychlost uvedenou za lomítkem upraví strojvedoucí rychlost vlaku:
a) na návěst hlavního návěstidla nařizující snížení rychlosti na rychlost 30, 40,
50 nebo 60 km/h a to v obvodu, pro který toto návěstidlo platí;
b) přes výhybky ve stanici s vjezdovou (odjezdovou) rychlostí 40 km/h a nižší.

Martin

(Příspěvek byl editován uživatelem martin2.)
Blábol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 71
Registrován: 4-2010

Odesláno Sobota, 01. května 2010 - 14:54:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Martin2:Teď už jsem to pochopil, on to myslel při přepravě nějaké mimořádky,tak to ano...Já myslel, že myslí indikátorové tabulky atd....
Lukfi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.88.247
Odesláno Sobota, 01. května 2010 - 22:04:28    Odkaz na tento příspěvek  

Mám jeden amatérský dotaz, co mě hlodá už nějakou dobu: proč mají některé elektrické lokomotivy dva sběrače a jiným stačí jeden?
Ekholmmesotitsch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 39
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 01. května 2010 - 22:20:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

I já mám tentokrát dotaz, a týká se RegioJetu. Věřím, že se najde někdo schopný mi odovědět, protože to, co jsem se dozvěděl v Děčíně, je vrchol. Kdo zavinil to, že je jízdní řád RJ na trati Děčín - Krupka změněn? do Děčína jsem dojel nejdřív, jak jsem vůbec mohl, a stejně jsem se Desirem neprojel.
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1385
Registrován: 8-2007
Odesláno Sobota, 01. května 2010 - 22:38:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdo zavinil to, že je jízdní řád RJ na trati Děčín - Krupka změněn?

Změnu zavinil Jančura.Na radiu Blaník to prezentují jako 100 procentní navýšení kapacity vlaků Regio Jet z důvodu velké poptávky po přepravě.
Ekholmmesotitsch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 40
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 02. května 2010 - 00:15:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Apollo_17: Takže to vůbec nemá nic splečného s SŽDC? Ale stále mám pocit, že můj vlak do Děčína stál v Praze dýl kvůli Jančurovi ( prý byl problém s lokomotivou ).