K-report
 

Archiv do 25. dubna 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš » Archiv do 25. dubna 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1530
Registrován: 4-2006
Odesláno Čtvrtek, 22. dubna 2010 - 12:10:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzasl: ČKD Elektrotechnika tvrdí, že "filtering-compensating device".
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.9.216
Odesláno Čtvrtek, 22. dubna 2010 - 12:56:53    Odkaz na tento příspěvek  

Tomu bych moc relevance nepřikládal. Jednou (před skoro 30 lety) si chtěl spolužák ulehčit práci, i vzal si ruskou verzi katalogu lokomotiv Škoda a opsal popis jedné řady. Se zlou se potázal, protože to zřejmě překládal nějaký překladatel Puškina a Majakovského, který o odborných termitech věděl kulový, takže (co si vzpomínám) např. tlapový motor přeložil doslovně jako lábovyj dvígatěl (správně má být opórno-osevóje položénije, jestli se po těch letech nepletu).
(Motor pro klec na veverky (někdy též - ještě nesprávněji :-) - m. s klecí n.v.), obousměrný řidič autobusu či opilí soudruzi na tyči... atd.)
Čahoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 660
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 22. dubna 2010 - 15:28:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mikulda : pokud má fíra papíry pro oba státy MUSÍ mít i Dodatková ujednání.
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2730
Registrován: 3-2004
Odesláno Čtvrtek, 22. dubna 2010 - 15:56:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S200, Aleš Liesk.
No, právě že tomu co má ČKD na stránkách absolutně něvěřím, protože když to zadám do googlu, tak mi jediný relevantní odkaz vede na stránky ČKD - a nevěřím že jsou jedinými výrobci na světě.
Bohužel např.ABB ve svých křídových katalozích FKZ nijak nepojmenovává a článek na Wikipedii, který jsem kdysi o FKZ stvořil nemá anglickou verzi.

Potřebuji přeložit název článku do sborníku naší konference do Aj a autor sám bohužel překlad nedodal.
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1023
Registrován: 3-2006

Odesláno Čtvrtek, 22. dubna 2010 - 16:04:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čahoun: Proč?
A co fíra, který jede za PPS, ale ne přes čáru?
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2637
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 22. dubna 2010 - 16:20:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Čahoun: máte mylný výklad, byť byl v závislosti na bydlišti zkoušejícího používán.
V současnosti platí, že NEMUSÍ, opakuji NEMUSÍ. Tak jako Mikulda nemá Dodatková ujednání pro Německo, já je nemám pro Slovensko.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1286
Registrován: 9-2002

Odesláno Čtvrtek, 22. dubna 2010 - 16:21:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzasl: Posli mi to, ja se na to mrknu a mozna ti s tim pichnu.

(Příspěvek byl editován uživatelem Agent.)
Klaus na hrade Absurdistanu. To jsme teda dopadli.
Čahoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 663
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 22. dubna 2010 - 17:44:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PŠ : tak to mi prosraďte,jak se pohnete mezi Schönou a BSch od porouchanýho Sbk.
Čahoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 664
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 22. dubna 2010 - 17:45:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pardon: ....prozraďte....
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2638
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 22. dubna 2010 - 18:00:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přeladěn na GSM-R (D) se dohodnu s místně příslušným Fdl : -)
Čahoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 665
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 22. dubna 2010 - 18:14:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten Vám akorát prozradí,že máte postupovat dle Dodatkového ujednání.
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1025
Registrován: 3-2006

Odesláno Čtvrtek, 22. dubna 2010 - 18:39:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čahoun: Hahaha. Výpravčí mi nadiktue Befehl č. 2, úplně stejně, jako ho bude diktovat fírovi S-Bahnu.

A jak je to s tím fírou, který jede za PPS, ale nejede přes čáru? Musí mít ujednání?
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1536
Registrován: 4-2006
Odesláno Čtvrtek, 22. dubna 2010 - 22:24:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když už tady řešíte nějaké zkoušení z MPU, tak jsem kdysi řešil, jak proškolit Poláky pro vjezd do českých PPS. A zjistil jsem, že PLK nic takového nezkouší, protože se jich to netýká (není to polské území) a ČD Poláky vyzkoušet nebo proškolit odmítlo (není pro to zkouška). Takže se to nakonec uzavřelo tak, že jsem vzal partu fírů do mikrobusu, ukázal jsem jim stanici, výpravčí je upozornil na možná úskalí, dal jim razítka do výkazů na důkaz, že tam byli a bylo to. To je ovšem ten lepší případ, běžně se to dělá tak, že se nedělá nic a Polák sem prostě vjede.
Čahoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 666
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 22. dubna 2010 - 23:30:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mikulda : on smích jednou přejde - může nadiktovat Befel,ale v tom případě u mezistátních vlaků musí být dvojjazyčný, - nebo ho Fdl doručí napsaný,ale taky u fíry českého ŽPD NEMUSÍ,což je právě popsáno v DU.A až k tomu jednou dojde,můj zadek se rosit nebude,můj ne.
Z definice vyplývá,že znalost je tak velká,jak to potřebuje k provádění služby.
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1030
Registrován: 3-2006

Odesláno Čtvrtek, 22. dubna 2010 - 23:36:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čahoun: U mezistátních klidně jo, já vozím pouze vnitrostátní vlaky. ;-)

A jak je to s tím fírou, který jede za PPS, ale nejede přes čáru? Musí mít ujednání?
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5868
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 15:54:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mikulda:
Mám dojem, že Čahoun se tě v dobré víře snaží vyvést z omylu. Ale ještě nepochopil, že tobě jde o něco krapet jinýho. Mít navrch za každou cenu, viď?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1034
Registrován: 3-2006

Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 16:55:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: No uvidíme, jak to dopadne.

A když tě tady vidím, ty to budeš určitě vědět: Mají fírové stejnosměrek jedoucí do Prostředního Žlebu pohraniční ujednání?
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5869
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 17:10:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ne, protože to bych ho musel mít kdysi i já, páč s konťáky z Uhří jsme tam točili na Východ pravidelně. Neměl jsem ho ani s PTV, kdy jsme výlukovali mezi Dolním Žlebem a st. hranicí.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1251
Registrován: 3-2007
Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 17:17:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mají fírové stejnosměrek jedoucí do Prostředního Žlebu

Já ho teda neměl ani jako fíra dvouproudovky jedoucí z Uhříněvsi do P.Ž.

(363).
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1036
Registrován: 3-2006

Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 18:37:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Konečně nějaká informace.

A stejně tak ho nemají fírové S-Bahnu obracející v Schöně.

A stejně tak ho nemám já. Dříve byl na čáře kouzelník, který proměnil mašinu 745 na 203 (a 372 na 180 atd.), strojvedoucího na Triebfahrzeugführera a vlak na státní hranici na vlak ze státní hranice. A pak se přišlo na to, že to jde i bez něj, tak ho zrušili :-)
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Mono_mono
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 985
Registrován: 9-2009
Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 21:00:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý večer, chtěl bych se zeptat, jaká je čistá mzda vozmistra a strojvedoucího u společnosti ČD Cargo a.s.Díky.
ICQ: 580-130-194
ICQ: 550-950-324
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1253
Registrován: 3-2007
Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 21:07:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stereo: tohle se mi vždycky strašně líbí-ne se ptát,jakou potřebuju kvalifikaci,co ta práce obnáší a tak,ale kolik je čistá mzda.

Tak především-všude se zásadně mluví o HRUBÉ mzdě,protože i když máš hrubou stejnou,čistá se liší podle počtu dětí,hrubá pak i u ČDC podle počtu odpracovaných let,platové třídy,počtu nočních,sobot,víkendů,svátků u fírů i dietami.

Zavolej si na personální odd. ČDC-viz web,tam ti to řeknou,cokoli uvádět by bylo hausnumero.
Mono_mono
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 986
Registrován: 9-2009
Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 21:37:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: Slušně jsem zeptal, co tak slušně odpovědět? Samozřejmě že mě to napadlo také volat přímo ke zdroji, ale chtěl jsem se pouze orientačně zeptat, kdyžtak i v hrubé mzdě, ale to bych chtěl asi moc, takže díky za odpověď.
ICQ: 580-130-194
ICQ: 550-950-324
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1254
Registrován: 3-2007
Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 21:48:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co je na mé odpovědi neslušného?
Nebo pán neví,co je to hausnumero..?
Co to teda je?

Jsi kapku mimo,já se snažím naznačit,že to rozpětí může být i několik tisíc Kč.

Přesnou částku tedy těžko dáš dohromady a já u ČDC nedělám a nikdy nedělal a nevím,jaké mají mzdy,jen upozorňuji že na základě něčího výroku nejde paušalizovat.
Poradil jsem ti velmi slušně-zavolat na os.odd.Carga.
A upřímně,i kdybych to věděl,tak se to prostě nehodí to veřejně troubit,to je jako kdybych tady psal,že chodíš v noci čůrat do umyvadla
Mono_mono
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 988
Registrován: 9-2009
Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 21:53:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: Si myslíš, že seš srandovní bo co? A co je to hausnumero to vím už od šesti let, jen tak mim.A nevím proč teda reaguješ na můj dotaz, když stejně nevíš odpověď, zavolat přímo na ČDC to mě napadlo jako první, ale nebudu tahat z calloperátorky, kolik bere strojvedoucí/ vozmistr apod. pochybuji, že to ví.F
ICQ: 580-130-194
ICQ: 550-950-324
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9220
Registrován: 9-2002

Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 21:59:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov:
ono by mu možná stačilo napsat, že u ČD dělá zákldaní hrubá mzda za měsíční normu 22020kč a u Carga 23920kč:-)

Mono mono:
Ale na tyhle čísla se skutečně nespoléhej...ipřeto, že mají u ČD menší základ, zůstaly jim různé příplatky za směnnost apod zvlášť...u Carga se to vše (nevyjmenoval jsem vše) zredukovalo do základní hrubé mzdy...výsledek v čistém závisi na několika aspektech jako už vypasal dotyčný Mladějov...uděláš-li u Carga hodiny akorát, hodnotu hrubé mzdy v čistém ani nepobereš...uděláš-li nějaký pěkný přesčas či dokonce svátek, hodnota výdělku stoupá logicky nahoru..to je jen stručně řečeno, dala by se na toto téma rozvíst vcelku dlouhá debata si myslim.
Mono_mono
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 989
Registrován: 9-2009
Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 22:03:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš_ct: Díky moc.Je mi jasné, že ta mzda je flexibilní podle toho co a jak udělám, neudělám apod., chtěl jsem být jen tak letmo v obraze, v jakých číslech se to asi pohybuje, ještě jednou díky.
ICQ: 580-130-194
ICQ: 550-950-324
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1255
Registrován: 3-2007
Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 22:04:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jasně,já jen,že když vytelíš částku,čekám 2 druhy reakcí:
1. Nějak málo,ne..? Zoufalci.
2. To je až dost na to,že dělaj guwno.

Jestli pude Stereo dělat fíru,tak by mne zajímalo kam.
Mono_mono
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 990
Registrován: 9-2009
Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 22:11:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: Teenagery moc zmapovaný nemáš.Ano, částka není moc vysoká, ale pro start a na jednu osobu, si myslím, že se dá slušně vyjít, a vzhledem k tomu, že jsem takový blázen, tak bych šel dělat za jakékoli peníze(samozřejmě, nebudu přehánět).A kam půjdu dělat fíru by mě také zajímalo, ještě se rozmýšlím kam, jestli k osobce či nákladce, ale prozatím bych radši nákladku, no však uvidíme v horizontu času, jak se to vyvrbí.
ICQ: 580-130-194
ICQ: 550-950-324
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1256
Registrován: 3-2007
Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 22:26:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No,ono je tohle zaměstnání o všem jiném než o penězích.

Já tak trochu narážel na tvou hyperkritičnost k ČD už od 14
-a teď bys k nim šel dělat..?

Jinak rozhodování Cargo vs.osobka- C. lepší šichty,větší klid.

Osobka větší nervy a nároky na učení,zas větší jistota práce,modernější mašiny ,režijka a FIPky,pokud rád cestuješ.
Jako mladý kluk bych šel třeba já určitě k osobce.



(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1551
Registrován: 4-2006
Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 22:30:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vzhledem k tomu, že většina obyvatel ČR vydělává méně, tak to nejsou zase tak špatné peníze.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1299
Registrován: 9-2002

Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 22:54:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

I tak je to mizerie, ja jsem tady ve Spanelsku na postu podradneho vseobocneho elektrikare bral 1100 €, je to tam v cz jedna bida s nouzi. Mj. taky jeden z duvodu, proc jsem se tam na vsechno vykaslal. Teda s vyjimkou k-reportu.
Klaus na hrade Absurdistanu. To jsme teda dopadli.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5871
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 23:00:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mono_mono:
Proboha tě prosím, drahý pubescente, jestli chceš jít fíru dělat jen pro prachy, radši zůstaň na podpoře. Takových jako ty máme jen v DKV Praha několik desítek a hrůza nás z nich obchází. Jo a zeptej se Mladějova, kolik má měsíčně průměrně u Carga hodin nočních. Ony ty peníze fakt nejsou za dloubání se v nose. Takoví jako ty mají obvykle velkou natální "úmrtnost". Viz. Kolín, viz. Mníšek pod Prdy.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5872
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 23:06:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No podle posledních zpráv má Španělsko slušně nakročeno k problémům Řecka. Abys ještě rád nevzal za vděk rodnou hroudou a nižším platem v korunách.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9229
Registrován: 9-2002

Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 23:14:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo ty noční sem nezmiňoval...za ty pobírám asi nejvíc ze všech příplatků, protože není problém mít měsíčně jako leťák jen dvě denní třeba a furt noční...když mám 4denní tak si řikám, jak je najednou dobře:-)

Jinak S200 má naprostou pravdu...z mé třídy (základky) jsem asi před dvěma lety zjistil, že beru ze všech nejvíc a všichni čuměli...mě se to zdá pořád málo:-)Pak sem si řikal, no vidíš kluku, na základce z tebe měli všichni prču, že jsi blázen do mašinek a jak si na tom dnes oproti nim??:-)Děláš co tě baví a za vcelku slušný peníz...dělat někde ve fabrice u soustruhu, pobírat minimální mzdu a žít celou dobu v nejistotě kdy Tě z té práce z nějakého důvodu či nedůvodu vylejou...to vážně ne a že takových lidí znám dost..
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9230
Registrován: 9-2002

Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 23:16:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Agent:
Sice hezké, jak spousta lidí jezdí do ciziny za "lepším", ale já osobně bych do toho nešel...všechny známé mám tady v naší zemičce a co v cizině??Možná tak na týden a to už mě to tam neuvěřitelně sére...ale věc každého soudruha samozřejmě:-)
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1302
Registrován: 9-2002

Odesláno Pátek, 23. dubna 2010 - 23:22:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Ztim to nikdo neudelal, ale mozna tady na milionarskou dan asi dojde, je tady spousta prachu v rukou "Los Heroes de Franco." A tyhle prachy se nehejbou, jsou tam, kde jsou. Prozatim se zvedne za sest tydnu DPH. Ja takovejch pripadu mam v okoli (vetsich nebo mensich) hned nekolik. Ale smejdi fasisitcky to jsou, byt je tady uz kolik let demokracie.
Klaus na hrade Absurdistanu. To jsme teda dopadli.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5873
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 00:27:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jsem za těch max 30 hodin nočních u matky šťasten. Trmácení se do Vepřový na otoč z Ústí, nebo výlet Ústí-Beroun-Hora-Děčín-strojně Ústí se mi zajídalo. Tehdy nebyl problém mít i 90 hodin nočních. Zlatá osobka.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9234
Registrován: 9-2002

Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 00:32:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn:
Plně Tě chápu...ale není to problém i v dnešní době bohužel...třeba za březen jsem měl 78hodin nočních
Blábol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16
Registrován: 4-2010

Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 10:43:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je snad jedno, jestli děláš denní nebo noční nebo tak na půl. Spíš mě štvou směny typu 7,05 7,09 atd. To ti ta norma vůbec nenabíhá,ale pořád jsi v práci.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5875
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 11:50:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Noční 14 hodinovka s rg návratem ti hodí kolik na den? Při dvou 7mi hodinovkách jdu sice do práce 2x, ale neléčím se z nich pak 1,5 dne. Kdo nezkusil, neuvěří. V turnusu máme teď nejkratší směnu 8,48 s 3 hodinovou pauzou, kterou trávím relaxem na Hamráku. Pohodová směna, pohodové rychlíky. Domů jdu fit, ne strhaný jak borůvky.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Blábol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 25
Registrován: 4-2010

Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 14:03:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já osobně půjdu radši do práce na jednu 12-13 hodinovou směnu než na dvě 6 hodinové
T4784086
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1067
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 14:38:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Holt každy to bere jinak, jednomu vyhovuje jeden režim, jinemu druhy.
Mně osobně nevadi ani dvojdenky, ani osmihodinove směny.
Jen mi docela vadi přerušeni, třeba jedna směna kdy odvezu jeden vlak, přerušeni, rano dva a konec.
Razim zasadu, že jsem-li na pracovišti, je problem zaměstnavatele že pro mně nema praci. Klidně budu mazat v noci vyhybky, ale chci to mit zaplacene v kuse, stejně jako ostatni lidi kteři maji tu takzvanou pohotovost na pracovišti...
"Proti blbosti i bohové bojují marně" Jan Werich
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5885
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 15:02:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To si klidně maž, já se radši na ty 3 hoďky natáhnu. A nezapomeň, že i v tom přerušení ti jde jistá část platu. Čili, shrnuto, radši budu za 180KČ v noci 3h chrápat, než za 320KČ 3h hákovat a dělat děvku pro všechno.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
T4784086
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1069
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 15:36:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Inu každeho věc. Nikomu to nevnucuju.
Ozvi se mi prosim na mail, ja Tvuj nejak nemužu vyhrabat- budu se toulat ve Tvych vodach.
Za neco Ti ještě dlužim pivo, jen už nevim za co:-D
"Proti blbosti i bohové bojují marně" Jan Werich
Mono_mono
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 991
Registrován: 9-2009
Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 20:10:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

na základce z tebe měli všichni prču, že jsi blázen do mašinek

Tak nějak to mám i já.Jdu si tvrdě za svým snem, a nic mě nezastavilo, rozmlouvání, schazování těchto profesí atd. ale nedal jsem se.Už 100%centně budu chodit na školu, kde se ze mě stane(snad) ,,vláčkař´´.Žádný stipendijní program jsem si nevzal, protože ještě nejsem rozhodnutý ke komu jít, ale asi zvolím ČDC.Takže jsem možná(nikdy nevíte co se stane) váš budoucí kolega.
ICQ: 580-130-194
ICQ: 550-950-324
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 691
Registrován: 4-2009

Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 20:37:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ale asi zvolím ČDC.Takže jsem možná(nikdy nevíte co se stane) váš budoucí kolega.
Když jsem tu občas narazil na názory Sterea, tak radši zůstaňte mimo CARGO. Děkuji za pochopení.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5906
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 22:51:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mono_mono:Takže jsem možná(nikdy nevíte co se stane) váš budoucí kolega

Ty už máš za sebou všechna potřebná vyšetření u lékaře včetně EEG a psychotestů? Jestli ne, tak s těmi prohlášeními pomalu. Jak málo stačí, a sny se rozplynou.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3528
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 22:57:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: domníváš se, že formulace "možná (nikdy nevíte co se stane)" není dostatečná k vyjádření nejistoty budoucího kolegovství...?
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5909
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 24. dubna 2010 - 23:01:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ne, nezdá.

Když tě tu vidím a nejde mi mail.....Posuň ještě na 090 o 30 metrů zpět zastavení v Povrlech ve směru od Děčína. Nedošlo mi, že ten peron tam má symetrické přístupy z obou stran. Dík.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 113
Registrován: 10-2009
Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 07:49:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milý mladý příteli, který si pámbu ví proč říká mono mono.
Jelikož jsem též od dětství baštil vlaky, koleje a vše, co k tomu patří, mám dost pochopení pro jistý druh nadšenců. Pokud se mě však nějaký možný adept jako jednu z prvních věcí zeptá na peníze (nota bene čistý), pak bych mu zaměstnání zejména strojvůdcovské nedoporučoval. Nikde nedávají nic zadarmo, ani u dráhy ne. Plat je sice malinko nadprůměrný, ale je to za něco. Pokud si myslíš, že jsi dostatečně praštěný dráhou, pak to zkus. Ne, nechci nikoho odrazovat. Ale budeš-li dělat toto povolání pro peníze, pak budeš zklamán dvojnásob. Zklamání neujdeš ani tak, až poznáš, zač je toho loket. Kdo byl na vojně, ví. Tady byla a taky trochu ta vojna zůstala. Nejen v systému buzerace, ale i v podobě autobuzerace. Budeš mít strojvůdcovské sny. Jedeš a nemůžeš zastavit, např. Budeš se budit z hrůzou, že zaspíš. Budeš si práci v hlavě tahat s sebou domů. Odměnou Ti bude nejen plat, ale i krásný pocit z ovládání stotunových kolosů. Tedy, když se daří. To je pro nás, mašinkářský cvoky asi to nej. Kamkoli příjdeš a zeptáš se hned, co za to, se zlou se potážeš. Já bych se Tě například teď zeptal, co vlastně umíš? Zdraví Tě starší kolega Podroužek.
Mono_mono
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 994
Registrován: 9-2009
Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 08:29:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já to ale kvůli penězům fakt dělat nechci ! Ale bohužel dnes je všechno o penězích, a ptal jsem se na to proto, protože jsem to nemohl nikde na netu najít, a kdyžtak tak ptákoviny.Jde mi o to, že bych pracoval tam, kde mě to baví a bere, a o to mi jde, peníze, ty jsou pro mě vedlejší.Ale toto je zbytečné a trochu předčasné, takže uvidíme jak a co dopadne, ale za svým snem si jdu a pořád mi to docela vychází, takže pro mě samotného je překvapení, jak to dopadne.
ICQ: 580-130-194
ICQ: 550-950-324
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1259
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 09:09:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podroužek 113: Jo,takhle jsi to hezky řekl,a takhle jsem to myslel já,jen jsem to neuměl tak hezky formulovat
Blábol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 27
Registrován: 4-2010

Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 09:20:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Mono_mono: Můžu tě ujistit, že jsem si myslel, že jsem mladý kluk v nejlepších létech a že vstupní prohlídkou musím projít bez problémů. Proto jsem koukal, když mě vyrazili na EEG, ale za rok jsem to nakonec dal. Co vím, tak další spousta kluků vyletěla na psychotestech. Dělají se, dvakrát plus jednou návštěva u psychiatra. Uvidíš, přál bych ti, aby ti to vyšlo. Já si svůj sen splnil a pokud vedu nějaký vlak, vždy k tomu přistupuji s pokorou.
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1437
Registrován: 7-2006

Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 10:35:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podroužek & spol.

Lépěji jsi to snad ani napsat nemohl,mluvíš z duše nejen mně či p. Mladějovi //,bo takových to "praštěných" je nás u "modré" mnohem víc ... Toto totiž platí nejen na dráze železné,nýbrž i v ostatních činnostech lidských ...



Ó jak je krásné mít svou práci i jako koníčka .. a světe div se,on mu za to ještě někdo i platí .. hold každej člověk je svého štěstí strůjce .. nebo strojvůdce ..??
ICQ 237-113-861
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5932
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 11:46:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kolegové a kolegyně, co říkáte tomuhle ráji na Zemi?

Prej nás fíry a další nádražníky Radim přeplatí.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Hollywood
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 416
Registrován: 7-2009

Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 11:53:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Láďa: Ahóójda Láďo, kde se to dá podepsat???
Drn: Zajímavé... ale myslím, že raději zůstanu u toho uhlí...
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1438
Registrován: 7-2006

Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 11:55:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn

Za sebe můžu říct,že jsem naprosto v klidu ...

A jen připomenu,že mně je celkem šumák,kdo mi na štrece jezdí .. bo já jsem tam od toho,abych to tam nějak řídila a ne abych si vybírala nebo rozlišovala na NAŠE - VAŠE - CIZÍ nebo něco podobného ...


ICQ 237-113-861
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5937
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 12:14:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Láďa:

Tak tebe se to zrovna netýká a já to ani netvrdil. Nevím proto, proč bys neměla být v klidu. Nejsem Lojza, abych nevěděl, že už dávno pracuješ i pro jiné firmy.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 376
Registrován: 11-2008
Odesláno Neděle, 25. dubna 2010 - 12:34:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, já tedy v některých případech rozlišuji, jestli jede náš, nebo cizí. A to proto, že některý "cizí" jede kolikrát líp, než ten "náš", i když dle SJŘ by to mělo být naopak. Například takovej PŠ, nebo OKD či Unido, jede vždy naplno, ale některý fíra od Carga, i když má dle SJŘ 100 km/h a má na to mašinu, tak šustruje, neb jede směrem k domovu a má ještě dost času ....... Ale, jsou i případy opačné, kdy některého "cizího" bych za jeho jízdu nejradši nakopal někam .....