K-report
 

Archiv do 6. ledna 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš » Archiv do 6. ledna 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4868
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 04. ledna 2010 - 13:29:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fakt chlapy?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8288
Registrován: 9-2002

Odesláno Pondělí, 04. ledna 2010 - 13:40:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nojo, ta čeština mě jednou zabije...:-(sorry
ALBATROS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.48.125.110
Odesláno Pondělí, 04. ledna 2010 - 16:58:30    Odkaz na tento příspěvek  

Je reálná možnost, že by si nějaký výpravčí přivydělával jako strojvedoucí ?
LK
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.83.207
Odesláno Pondělí, 04. ledna 2010 - 17:21:07    Odkaz na tento příspěvek  

Znám výpravčího, který během kurzu na fíru dělal i vložáky jako výpravčí.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2447
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 04. ledna 2010 - 17:24:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Znám několik výpravčích, kteří mají i strojvůdcovské papíry, takže je to možné.
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2451
Registrován: 3-2004
Odesláno Pondělí, 04. ledna 2010 - 17:28:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad vzájemné dobíjení:
742.701 Unipetrolu má speciální zásuvku na vzájemné dobíjení. Obrázek zde.
3631090
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 390
Registrován: 5-2008

Odesláno Pondělí, 04. ledna 2010 - 18:13:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleš Liesk:

Děkuji moc..už sem je konaktoval.. ještě jednou děkuji
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1356
Registrován: 7-2006

Odesláno Pondělí, 04. ledna 2010 - 20:05:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je reálná možnost, že by si nějaký výpravčí přivydělával jako strojvedoucí ?

Proč by nebyla .. máme mezi sebou takové kofry ...


ICQ 237-113-861
Čahoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 609
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 04. ledna 2010 - 22:13:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zajímavější je doktor kontra signalista
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1358
Registrován: 7-2006

Odesláno Pondělí, 04. ledna 2010 - 22:35:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Doktorů" je všude plno .. a těch pacientů ...


ICQ 237-113-861
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3232
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 04. ledna 2010 - 22:43:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzasl: ono těch zásuvek na vzájemné dobíjení bude u ExD asi vícero (přinejmenším u toho Unipetrolu to vypadalo jako standard).
U Matky to nebylo ani tak ne proto, že se to na východ od Šumavy neumělo, ale že se to tamtéž nepožadovalo, protože to vyžaduje nějakej ten stykač navíc (pokud se nemaj baterky propojovat "na surovce") a v depu byla nabíječka po ruce...
Michal_novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1036
Registrován: 11-2002
Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 00:45:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čahoun: Tak pozor, onen doktor už není signalista, ale výpravčí....
Pedrros
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 67
Registrován: 2-2009

Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 10:47:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podroužek a podobní : Toto je veřejné forum. Za své chyby jsem plně zodpovedný a jsem s nimi již smířen. Bohužel ta češina u mě je již taková. A pokud človeka hodnotíte jenom podle toho jaký má pravopis... Nikdo Vás nenutí mé příspěvky číst. Dokud zde nebudu psát sprostě, popřípadě v příspěvkách bude raristickým podtext, tak vám po tom může být putna. Do kurzu se nepřihlásím, jelikož není čas.
Za všechny chybující Pedrros
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4879
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 10:53:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pedrros:

Když už máš tu slušivou uniformu, zeptej se jistého Poručíka Pihrta z fóra ČD, jak jednoduše zařídit, aby tvůj pravopis nepůsobil dávení většině dalších šotoušů a návštěvníků Káčka, nebo jiného webového prostoru, kam lezeš. On totiž ten Word od Billa má zázračnou funkci oprav hrubek, víme? A ještě bych rád podotkl, že úroveň pravopisu skutečně nic nevypovídá o charakteru člověka, ale o inteligenci jeho už velmi. Pakliže ovšem nejsi diagnostikovaným dysortografikem, jako tvůj kolega ve zbrani, jemuž právě pomohl filtr Wordu.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4880
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 10:54:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak pozor, onen doktor už není signalista, ale výpravčí....

To už kromě atestace z mikrochirurgie stihl i atestaci z výpravčího?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Pedrros
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 68
Registrován: 2-2009

Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 11:10:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn : Myslím, že ani o inteligenci to moc nevypovídá. Viz odkaz : http://cs.wikipedia.org/wiki/Dysgrafie
Člověk se tady nemusí chlubit vším.
Ale pokusím tedy využít Billova produktu a omezit svoje pravopisné chyby.
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1389
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 11:11:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

@Drn: Proč se drbat levou rukou za pravým uchem, kontrolu pravopisu by měly po doinstalování slovníků umět aktuální IE FF i Opera (ten první nemůžu otestovat, proto by měly).
»MiniŠotoBlog« »Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4882
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 11:28:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pedrros:
To sis drobet naběhl. Dysgrafie se týká rukopisného projevu. Ty sem píšeš přes table? Pravopisné chyby řeší dysortografie.

Bugear:
To jsem nevěděl. Nové funkce?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Telini
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 289
Registrován: 10-2006
Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 11:31:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn i ostatní: slovník do FireFoxu
Pedrros
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 69
Registrován: 2-2009

Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 12:03:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn:
Tam bylo myšleno tak, že chyby v pravopise nemají vliv na intelekt:-)
P_z
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 700
Registrován: 7-2006
Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 12:24:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Google Chrome to umí taky... I bez nějakých doplňků :-)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4889
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 12:37:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pedrros:

Tam, co jsi mne odkazoval se hlavně nemluví o chybách v pravopisu.
Nicméně jde o lehké mozkové dysfunkce. Získané třeba těžkými porody. Většinou jdou ale ruku v ruce. Třeba dysgrafie s dysorthografií, popř. i s dyslexií. Ale zase tě může uklidnit, že jeden známý primář srdcař tady od nás se na jednom sešn přiznal, že od dětství trpí právě dyslexií. Přesto je z něj kapacita.

Tam bylo myšleno tak, že chyby v pravopise nemají vliv na intelekt
Ale intelekt na ty chyby jistě vliv má.

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
VIA
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 13:13:21    Odkaz na tento příspěvek  

Tak já si dovolím odbočit od "pravopisné" debaty a přidám něco k předešlému tématu:

Budu teď citovat člověka, jehož si vážím, a který to na rozdíl ode mne ví na 100 %, já si nebyl jist, a tak jsem se s PŠ a jednou "čtyřkou" nechtěl hádat. Tedy vězte, že:



"...rozdílně od starého provedení dvojčlenného řízení je u lokomotiv 741.5 mimo lokomotivy 741.504 a 741.507 a u všech lokomotiv 742 bývalé firmy Viamont Cargo provedeno vzájemné dobíjení baterií. Zelená kontrolka svítí u lokomotivy, která je dobíjená.Dobíjení je ampérově omezeno, ale nevzpomenu si přesně na kolik a není třeba nic přepínat. Která lokomotiva bude kterou dobíjet je závislé od momentálního napětí baterií.Toto provedení umožňuje, na rozdíl od starého, jet s první lokomotivou libovolnou dobu v čele vlaku,řídit druhou lokomotivu, svítit, topit nezávislým topením, obsluhovat brzdu a přitom udržovat baterie v nabitém stavu. V zásuvce Harting pro dvojčlenné řízení jsou pro dobíjení vyhrazené čtyři silnější kolíky."

Takže jsme se toho dobrali docela přesně.

A můžete se dál dohadovat o inteligenci.
T4784086
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 971
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 13:53:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

VIA: vidiš, zase jsem o neco chytřejši, tušil jsem že se tohle někde nejak provadi, ale neměl jsem k tomu informace. A omlouvam se za ten vypad, nepochopil jsem Tě. Myslel jsem, že maš na mysli mnou myšlenou řadu 740 a 742, byť jsi psal o 741...
"Proti blbosti i bohové bojují marně" Jan Werich
Vikijous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 736
Registrován: 4-2003
Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 13:59:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady ty "koutky češtiny" mě vždycky rozesmějí. Asi vás seznámím s některou ze svých známých, které mají češtinu v paži. Po malém průzkumném diktátu by vás přešla chuť někomu kázat o češtině.
PS: Opravování ve Wordu (prohlížeči) je dobrá pomůcka, ale nemumí třeba čárky. Viz třeba Bugear (1389) či Drn(4889).
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2451
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 14:02:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak technika pokročila, uznávám svou neinformovanost : -(
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4894
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 14:07:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vikijous:

Je fakt, že na interpunkci celkem prdim, ale vyjmenovaná slova jsou moc vidět a taková věta: Na visokém kopcy fyčí sylný výtr. jednoho dojme fakt až k dávení.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2489
Registrován: 1-2007
Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 14:22:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Jednou jsem dokonce viděl slovo vječinou, jsem chvíli přemýšlel, co to vlastně znamená.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4896
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 14:38:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mouka:

Mne zase dojmul psaný kvantifikátor třysta.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Vikijous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 737
Registrován: 4-2003
Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 15:08:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Na visokém kopcy fyčí sylný výtr. jednoho dojme fakt až k dávení.
Ano to je perla. Ale pokud ti bude osoba blízká nosit takové výtvory domů v množství více než malém, tak nad tím mávneš rukou. Možná by ses divil kolik, takových "sylných výtrů" se najde třeba v diplomkách, ikdyž je přečetly 2 lidé.

na interpunkci celkem prdim
Tak u tebe to není zase takový problém, protože se mi zdá, že se vyjařuješ srozumitelně i bez interpuknce. Ale občas se tu vyskytnou jedici, kteří dokážou udělat příspěvek o 100 slovech bez jediné interpunkce. A to pak člověk neví, kde končí jedna myšlenka a začíná nová. Navíc se mě to s těmi interpkunčními znaménky líp čte.

PS: A rada pro ty co mají problémy se "sylnýmy výtri" - pokud si nejste jisti, tak to jde napsat i jinak. Např. Na velkém kopečku fůká pořádný větr. To samé platí i pro ty, co tu občas hádájí a nadávjí. Poslat něho do lze i elegnatně.
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.123
Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 15:11:15    Odkaz na tento příspěvek  

ikdyž je přečetly 2 lidé.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4900
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 15:30:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vikijous:

Taky jsem jednou zahlédl spisek nějakého myslivce, který psal, že Ta vipelychaná vydra vidřela v tom břehu prdelý ztrašlivou ríhu. Dodnes to mám před očima. Ale střílet uměl adjunkt výborně.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Osožák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 506
Registrován: 12-2008
Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 15:31:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kluci, todle vypadá, jako kdybyste se začali učit polsky
Práce neuteče, žízeň nepočká
Smrt KŽC!!!
Vikijous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 739
Registrován: 4-2003
Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 15:55:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleš Liesk.: Ok. Naběhl jsem si. Tady se snažím chlapcům vysvětlit, že mají být toleratní k těm, co jim nejdou některé věci z češtiny (jako mě - a drze to přiznávám) a Vy na mne takhle. To není pěkné. Stejně jako ta hrubka.
Jindřich Rosa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.155.50
Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 16:12:47    Odkaz na tento příspěvek  

...dokážou udělat příspěvek o 100 slovech bez jediné interpunkce...

Téměř ekvivalentním "zločinem" je vynechávání mezery mezi interpunkčním znaménkem a následujícím slovem. To již sice přímo "není o" gramatice a správné češtině, ale důsledek je podobný - taky se to někdy nedá vůbec číst.
Přitom jak tak kolem sebe sleduji, tak takových pisatelů je kupodivu značný počet. Což vůbec nechápu, neboť každý se přece někdy setkal se solidním tištěným textem, kde jasně vidí, jak to má být... Že by to vypovídalo o charakteru člověka? - šetří a škudlí vždy a na všem... i na mezerách a délce textu?
Vikijous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 740
Registrován: 4-2003
Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 16:36:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

šetří a škudlí vždy a na všem... i na mezerách a délce textu?
A nebo lidé rozhazovační, kteří dávají mezeru i před čárku.
T4784086
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 972
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 17:17:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mně se nejvic libi slovo ňyc. To mluvi samo za sebe...
"Proti blbosti i bohové bojují marně" Jan Werich
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 30
Registrován: 10-2009
Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 18:03:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K milované češtině. Kdo przní pravopis, může být dobrým člověkem a upřímným českým vlastencem k tomu. Ani to nemusí být nutně blbec. Faktem však zůstává, že jako absolvent základní školy by nemusel psát hrubky typu "vydím". Mám však obavy, že mnoho takto (zde i jinde) píšících lidí má nejen ukončenou ZŠ, ale i maturitu (samozřejmě i z češtiny), ba dokonce jsou posluchači nebo absolventi škol vyššího typu. A to už je aspoň ostuda. Námitka, že toto DF je určeno všem, včetně pologramotných, se ze strany Podroužkovy přijímá. Pravdu povědíc, nejde zase o život. Jednou napsal vyhlášku sám vrchní přednosta. Poslali jsme mu ji zpět červeně opravenou. (Červenalo se to tam dost). Zda se červenal i Velký šéf, zda studem nebo vzteky, nevím. Tak ňyc. Hezký večer. P.
Rudfon
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.146.250.177
Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 19:13:35    Odkaz na tento příspěvek  

Já sem byl ráz na policajtech u výslechu. Před podpisem vám dají protokol přečíst, jestli je tam všecko. Obsahově bylo... a gramaticky tam bylo skoro všechno, co je vidět na Káčku
Hollywood
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 301
Registrován: 7-2009

Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 22:33:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...šetří a škudlí vždy a na všem... i na mezerách a délce textu?
No, kdo je zvyklý psát jen z mobilu smsky a potom někdy napíše něco na počítač; za interpunkční znaménko nemá tendenci tu mezeru dávat-síla zvyku, v mobilu to stojí prachy.
Toliko k pravopisu a sorry za OT.
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 873
Registrován: 3-2006

Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 23:10:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

v mobilu to stojí prachy
Který operátor zpoplatňuje SMS podle počtu znaků?
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4950
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 23:34:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten, který díky více mezerám zpoplatní o jednu SMS víc, protože to do ní už počtem přeleze.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Pardál
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 238
Registrován: 10-2008

Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 23:42:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mikulda:
každá SMS uznaná jako jedna operátorem má 160 znaků...uděláte mezeru navíc, jak bylo popsáno výše a je jedno, jestli Váš mobil to bere dál, pro operátora je to jedna SMS a další začíná ( a je to v současné době jedno, kterého používáte)

(Příspěvek byl editován uživatelem Pardál.)
Hollywood
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 304
Registrován: 7-2009

Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 23:45:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mikulda:Když na mobilu napíšu 314 znaků, zaplatím za dvě SMS. Jedna má 60 znaků.
Hollywood
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 305
Registrován: 7-2009

Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 23:46:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukám, že Pardál to tu již vysvětlil.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3243
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 23:49:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pardál: pozor na SMS "nahoře s" - pak je každý znak za dva plus přirážka na přepnutí do Unikódu či čeho...
Na N6500 jsem kvůli tomu musel vypnout T9, protože umí jen česky a nenechá si vnutit cestinu (nebo aspoň mně se to nepovedlo).
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4954
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 23:52:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hollywood:

Neber mi prvenství, jo?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Pardál
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 239
Registrován: 10-2008

Odesláno Úterý, 05. ledna 2010 - 23:52:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej:
jojo, nesmí se navíc háčky, čárky, jsme Češi, ale nesmíme psát u třech českých operátorů Česky, jinak platíme víc...
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 874
Registrován: 3-2006

Odesláno Středa, 06. ledna 2010 - 00:01:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud píšete tolik znaků, tak vám pravděpodobně uniká význam prvního "S" ve zkratce "SMS" ;-)
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4959
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 06. ledna 2010 - 00:08:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak vám pravděpodobně uniká význam prvního "S" ve zkratce "SMS"

No to je argument.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Vikijous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 749
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 06. ledna 2010 - 00:32:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jojo, nesmí se navíc háčky, čárky, jsme Češi, ale nesmíme psát u třech českých operátorů Česky, jinak platíme víc...
Problém je spíš v tom, že tato technologie byla vymyšlna pro posílání krátkých zpráv v angličtině, než dlouhých románů v češtině.

pak je každý znak za dva plus přirážka na přepnutí do Unikódu či čeho...
Jen mě napadá, proč neudělali třeba kódování v UTF8.....aha už vím. víc dat = víc chechtáků.

PS: A víte jak se píšou esemsky v čínštině? Těžko.
Pardál
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 243
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 06. ledna 2010 - 00:34:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No čínsky!
Hollywood
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 306
Registrován: 7-2009

Odesláno Středa, 06. ledna 2010 - 00:35:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Hluboce se omlouvám...
Vikijous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 750
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 06. ledna 2010 - 00:40:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pardál: Za otazníkem je "správná" odpověď.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3245
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 06. ledna 2010 - 09:03:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vikijous: když si představím ten zástup "písmenek" rozsypanýho čaje, co čeká za každou klávesou, až na něj přijde řada...
Chio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 209
Registrován: 12-2008
Odesláno Středa, 06. ledna 2010 - 09:18:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na N6500 jsem kvůli tomu musel vypnout T9, protože umí jen česky a nenechá si vnutit cestinu
Můj mobil to dělá taky, ale při odesílaní háčky a čárky odstraní (pokud nemám nastaveno posílání v Unicode).
Jedeme vrakem! - Povzdech nad kvalitou vozového parku ČD
Myškin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 182
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 06. ledna 2010 - 10:24:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě k té češtině. Já jsem kupříkladu chodil do české základní školy i na českou průmku. Ale doma se odjakživa mluví ,,ponašemu", což je úžasná směs polštiny, češtiny, němčiny a snad i tatarštiny... Když jsem byl s kolegou na KOPce a kolega se mě zeptal ,,padze na polu?" a já mu odpověděl ,,ni jyny šlympi", tak jeden kolega z Prahy z toho měl týden vánoce... No tož asi tak.
Pardál
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 244
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 06. ledna 2010 - 11:02:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Za otazníkem je "správná" odpověď.

Já ji viděl, akorát já tam zapomněl udělat smailíka a hned to vypadá jako roztrpčená odpověď... omluva!
Zamracenej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 588
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 06. ledna 2010 - 13:32:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rád bych se zeptal, jestli stále ještě platí, že je cestujícímu povolena přeprava v 1. třídě s jízdenkou do 2. třídy, pokud na daném vlaku není 1. třída garantována. Příklad: jedu v pracovní den osobákem z Prahy do Berouna a místo žáby přijede Ešus. V hlavičce v JŘ má vlak garantovanou 1. třídu jen o víkendech. Má právo mě průvodčí vyhodit z 1. třídy když mám jízdenku jen do 2. třídy?
Brejláky a Barči, ty já mám nejradši. Akvárko ve šrotu je dobrá služba cestujícím!
Špáňa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2957
Registrován: 9-2007

Odesláno Středa, 06. ledna 2010 - 17:52:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zamracenej:

strana 27, bod 106 - 2.odstavec
http://www.cd.cz/assets/infoservis/cim-se-ridime/sppo-13-12-2009. pdf