K-report
 

Archiv do 25. února 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš » Archiv do 25. února 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9316
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 17. února 2010 - 14:16:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

aj mě, blite.
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
PAUL RED ADAIR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.188.73
Odesláno Středa, 17. února 2010 - 14:36:53    Odkaz na tento příspěvek  

ad Oldcerry:

Bezpodmínečně nutné ?...hm,hm,hm...z pohledu čísel "bremscajkové subkomis" se to pravděpodobně nedalo v žádném případě rozporovat, bo argument, že i bez toho se vlaky samovolně doposud netrhaly, když "to" nebylo neobstojí,......to je podobná věc jako to přemostění záchranné brzdy v tunelu. Je nutné aby to bylo, když to doteď šlo bez toho ? Myslím že nutné to není. Může se to hodit v případě průseru v tunelu ? Ano může....

Celé by se to dalo "vypustit", kdyby všechny nákladní vlaky byly brzděné elektropneumatickou brzdou, pak je přenos podélných sil minimální bo všechno začíná fungovat cirka ve stejný čas.....ale takové nejsou...a asi ani nebudou..
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3477
Registrován: 7-2007

Odesláno Středa, 17. února 2010 - 14:58:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PAUL RED ADAIR: Takže jak to tak vypadá, pánové řešili něco co nikdo za problém nepovažoval, pak to nic dokázali neprůstřelně zdůvodnit a bylo to.
Tak holt se s tím musím smířit. Bezpečnost se nelepšila, práce se zkomplikovala.. njn co naděláme.
Takže tento bod škrtám neb nemá řešení...respektive je vyřešen .
Zastavte stavbu pomníku hlouposti,neschopnosti,omezenosti a arogance jež se zove 4.koridor.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Středa, 17. února 2010 - 15:10:52    Odkaz na tento příspěvek  

No nejsem úplně v obraze, ale nevede on ten zpožděnej náběh spíš k tomu, že začnou nejdřív brzdit první vozy za mašinou, čili síly se sice přenášej, ale tlakem, nikoli tahem? Pak by to totiž nebyla věc šroubovky a háku, ale spíš pevnosti nárazníků ..
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.123
Odesláno Středa, 17. února 2010 - 15:58:47    Odkaz na tento příspěvek  

Když jsme za 151-čkou tahali 40 Kils-ů, tak jsme jich taky prvních 5 na popud Nejvyššího pana brzdaře vypnuli. Už si přesně nevzpomínám na všechny důvody, ale jeden byl, že prázdný Kilsy jsou až moc dobře obrzděný a když se pod mašinu leje abezonek, tak by se mohly smeknout i ty Kilsy, a byli bychom jak u Baťů.
Ono to vůbec brzdilo až moc dobře, což nás vedlo k úvaze, že by se mohlo ještě pár vozů vypnout, aby to pak líp odbrzďovalo. Po nějaké debatě o praktických dopadech se zrodil nápad s vypínačem tlakové brzdy s polohami "Vypnuto", "Podmíněně vypnuto" a "Zapnuto" :-). V "Podmíněně vypnuto" by byla brzda při provozním brzdění vypnutá (samozřejmě jen pokud stačí brzdicí procenta), ale v případě rychlobrzdy by brzdila.
Mapl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 109
Registrován: 7-2009

Odesláno Středa, 17. února 2010 - 17:04:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prosím vás je zde někdo, kdo se trošku vyzná v systému budapešťské MHD? Jde mi o to, zdali jsou celostátní železnice (MÁV) - tedy NIKOLI městské železnice, zaintegrovány a zdali na nich na území města Budapešť lze používat lístky.
Díky.
Ok2
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.161.16.192
Odesláno Středa, 17. února 2010 - 17:08:03    Odkaz na tento příspěvek  

Chlape, nekoleduješ Ty si náhodou o přezkoušky z V15...?

Pane Hajnej, než nám někoho pošlete ke konkrétním přezkouškám, naštudujte si mne laskavě. Ať nejste zbytečně za to rohaté zvířátko.

Popis, parametry a činnost veškerých brzdových zařízení ani okrajově nepřezkoušíte u zkoušky V08 (jejíž součástí je komplet V15).

Tuto náplň má výhradně úvodní kurz pro strojvedoucí (tedy většinou ten na dieselové lok., kde jsou mmj. z brzdařiny zkoušky v závěru kurzu), pak při prvních zákonitých také celkem podrobně a dále pak při rozšíření řad podle potřeby, když jde o nějaká nová zařízení, nebo jejich rozšíření a podstatné změny.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3410
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 18. února 2010 - 09:39:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ok2: Jéžišmarjá, to už člověk nesmí vyjádřit podivení nad tím, že si i docela znalý fíra plete vzuchojemy, kterými je rozváděč ověšen...?

Popis, parametry a činnost veškerých brzdových zařízení ani okrajově nepřezkoušíte u zkoušky V08 (jejíž součástí je komplet V15).
Abych se přiznal, tak z uvedeného mi plyne spíše to, že bych za to rohaté zvíře neměl být já, ale tvůrce obsahu toho přezkoušení. Uvážíme-li, že pomocný a rozvodový vzduchojem jsou součástí prakticky všech manometrických rozváděčů, tak by se to v obecné rovině čas od času promrskávat mělo.

Řeknu-li to natvrdo - u tak kruciálního zařízení, jakým tlakovzdušná brzda bezpochyby je, si ve dvacátém roce své praxe dopřávám ten luxus mít vlastní názor na to, co by kdo měl znát, a neřídit se nějakým předpisem.

(Příspěvek byl editován uživatelem hajnej.)
121019
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 193
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 18. února 2010 - 11:06:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak to tu čtu vidim ,že máte problémy s předpisy. Zeptejte se strojvedoucích DB, PKP a soukromníků ti mají předpisy ČD v malíku.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5439
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 18. února 2010 - 12:15:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej:
že si i docela znalý fíra plete vzuchojemy, kterými je rozváděč ověšen.

Nepřipadám si jako znalý fíra. Pletu si vzduchojemy úplně v pohodě, ani se za to nestydím. Teda až na ty hlavní na mašině. Ale na vozech.....?? Za 25 let jsem to v praxi nepotřeboval. Můj úkol je brzdu vozů obsluhovat, ne opravovat, ani popisovat závadu, to je věc jiných mistrů vozmistrů.

Můj děda byl, ač jen vyučen, velmi zdatným strojařem a automechanikem. Dokázal rozebrat auto do šroubku včetně motoru a zase složit za víkend. Spravil úplně všechno, dělal si i na soustruhu a dalších strojích součástky, které v té době nebyly k mání (měl samé zahraniční vozy už od války). Vždy mi připomínal, abych si hlavu nezasíral zbytečným balastem, ale jen vědomosti, které potřebuji k bezprostřednímu výkonu své práce. To ostatní si on ukládal do kartotéky, kterou měl vyjímečně zdařile propracovanou. Takže když jsem potřeboval na průmce něco do strojních součástí, např. něco o ložiskách, z hlavy mi to přesně neřekl, ale sáhl do svých šuplíků a našel všechno během jedné minuty i s nákresy, tabulkami, s odkazy do jiných šuplíků, stejně jako funguje wikipedie.

Takže (snad mi bude na pravdě boží odpuštěno) si skutečně dovoluji ten přepych nepamatovat si rozdíly mezi vzduchojemy na výstroji brzdy a jejich přesnou funkci v systému.

Pro mou práci to není k ničemu. Musím poznat, kdy je brzda upotřebitelná, a kdy ne a mám ji vypnout plus k tomu dokonat další předpisové cancy. A pokud se budu chtít zapojit do akademické debaty, taky si to umím najít. Ovšem často tu vařím z hlavy, takže se spletu.

Mmch mám o brzdách velmi pěknou prezentaci ve flashi, kterou jsi mne tímto donutil trochu prostudovat. Aspoň jsem si to osvěžil a teď už mám do penze klid.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Mihyl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 58
Registrován: 8-2008
Odesláno Čtvrtek, 18. února 2010 - 15:52:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj, věděl by někdo časy nákladů, které budou projíždět "most inteligence" ? Rád bych si udělal tuto sobotu a neděli nějaké fotečky. Díky za info.
Jenoušek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 45
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 18. února 2010 - 22:43:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím všechny přítomné,
prosím o radu v následujícím problému. Nevíte někdo náhodou, jakou barvou byla natřena závorová břevna na chráněných přejezdech v dobách ČMD - BMB (období Protektorátu)? Červeno-bíle nebo černo-bíle? V odborné literatuře se názory většinou rozcházejí. Díky moc za případné odpovědi.
Ovce
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.239.242.138
Odesláno Pátek, 19. února 2010 - 12:36:18    Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli je možné nastoupit kurz na fíru před 21. rokem. Např. čtvrt roku před. Jestli to třeba rozpis výuky umožňuje - třeba že se takovou dobu drtí teorie a dílny a na loko se jde až potom. A jestli to teda předpisy umožňují. :-) Díky.
Mechanik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 68
Registrován: 1-2010
Odesláno Pátek, 19. února 2010 - 12:43:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ovce: Lze nastoupit. Stejně se hned úplně od nástupu žadatel nedostane do kursu (dílna, kurs nebude hned, ale třeba až za 3 měsíce).
Ovce
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.239.242.201
Odesláno Pátek, 19. února 2010 - 14:09:05    Odkaz na tento příspěvek  

Díky. A kdybych se pro to rozhodl, je nějaké konkrétní město z nějakého důvodu vhodnější? Že by někde třeba nebrali. :-)
Pedrros
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 77
Registrován: 2-2009

Odesláno Pátek, 19. února 2010 - 15:10:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kurz s věkem nemá nic společného. Tam se to bere spíše k zákonitým zkouškám. Do 21 let pouze nesmíš na trať. Na záloze můžeš lítat již od 19 let.
Em3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 99
Registrován: 1-2010
Odesláno Pátek, 19. února 2010 - 16:33:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prosím, prosím, poraďte...existuje vůbec kniha Železniční technika, Nadas, 1989? Nikde se mi jí nepovedlo najít, ani v Nár. knihovně
Je to nuda bez tebe, ale stále ještě jsi, a naděje umírá jako poslední...
JenikH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pátek, 19. února 2010 - 17:30:45    Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den, neměl by někdo odkaz na stránky úzkorozchodných drah provozujících parní vlaky poblíž Drážďan? Dík
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 599
Registrován: 4-2009

Odesláno Pátek, 19. února 2010 - 17:41:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Em3: A nepátráte spíše po dvouměsíčníku téhož jména? V té době totiž vycházel takový časopis.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.
Mořepetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 831
Registrován: 3-2006

Odesláno Pátek, 19. února 2010 - 18:30:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

AD Em3: Železniční technika vycházela od roku 1957 do roku 1991.Někde se objeví i svázaná po ročníkách.Je ale klidně možné, že vyšla i kniha tohoto názvu.

AD JeníkH: odkaz
Em3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 100
Registrován: 1-2010
Odesláno Pátek, 19. února 2010 - 23:03:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Němec_z_ova: jo popravdě mě to taky napadlo, ale tak mě by nenapadlo, že do zdrojů by dali časopis , díky za tip
Je to nuda bez tebe, ale stále ještě jsi, a naděje umírá jako poslední...
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.33.101
Odesláno Sobota, 20. února 2010 - 20:39:54    Odkaz na tento příspěvek  

Em3: pokud se jedná o odkazy v nějakém článku, tak tam jsou naopak odkazy na časopisy dost časté, neboť přeci jen obsahují čerstvější informace než knihy.
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 608
Registrován: 4-2009

Odesláno Sobota, 20. února 2010 - 21:02:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleš Liesk.: Mohu se při té příležitosti na něco zeptat? Předpokládám, že jste se dostal do styku s Novou železniční technikou, tedy následnicí té staré.
Je ta "nová" obsahem srovnatelná s tou předchozí? Pamatuji si, že v té původní bylo vše. Od kolejového roštu, trakční vedení, optické obrysnice, vozy po lokomotivy. Nyní si trhám vlasy, že jsem, kdysi před léty, většinu vyhodil a nechal si jen popisy lokomotiv.
Ale popis Krakena jsem zachoval.
Em3: Není zač.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.
Páňula
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1454
Registrován: 1-2007

Odesláno Neděle, 21. února 2010 - 10:24:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi to už tady bylo a ví to asi každý, ale co to jsou správkové vozy?
Scuderia Ferrari
----Trance!!!--- Sensation White - Wicked Wonderland; 02 Arena 29.5.2010

Nejhorší srážka v životě, je srážka s blbcem. Blbce nikdy neusvědčíte z blbství. Z takové srážky, vyjdete vždycky jako největší blbec pod sluncem. Jan Werich
Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1440
Registrován: 1-2005

Odesláno Neděle, 21. února 2010 - 10:46:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Páňula : Vozne neschopné prevádzky, pre akúkoľvek závadu. Po slovensky sa presadzuje názov opravové .
Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1441
Registrován: 1-2005

Odesláno Neděle, 21. února 2010 - 10:53:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Môžu byť aj komerčné, vozeň je dobrý, ale náklad upraviť, náklad preložiť , atď. Červené, alebo modré V .
Marek3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1609
Registrován: 8-2008

Odesláno Neděle, 21. února 2010 - 14:48:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prosím vás, jaké je řazení na osobním vlaku 6889 z Klášterce nad Ohří do Ústí nad Labem? Na ŽP to není, proto se ptám tady. Děkuji. :-)
Fandím klubu HC Vítkovice Steel !!!
Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1442
Registrován: 1-2005

Odesláno Neděle, 21. února 2010 - 16:51:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Páňula : to modré V ruším.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9335
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 21. února 2010 - 18:20:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

6889 z Klášterce- nevim přesně, co je to za vlk, nechce se mi hledat, ale: 363+3* klasa nebo 810. vyber si :-)
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.27.166
Odesláno Neděle, 21. února 2010 - 18:34:23    Odkaz na tento příspěvek  

Němec z Ova: ano, NŽT znám, pár článků jsem tam i poslal (a dokonce i něco otiskli ).
Původní ŽT byla - řekl bych - taková vícezáběrová. Nová ŽT má spíš užší zaměření jednotlivých čísel a řekl bych, že se i zúžil počet přispěvatelů. Většinou si v knihovně půjčím vždy celý ročník, protože některá čísla mne obsahově nezajímají (např. čísla věnovaná stavbám).
Marek3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1613
Registrován: 8-2008

Odesláno Neděle, 21. února 2010 - 18:52:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobo: Díky moc, aspoň už teď vím, co mě přibližně čeká.
Fandím klubu HC Vítkovice Steel !!!
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1292
Registrován: 8-2007
Odesláno Neděle, 21. února 2010 - 23:46:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Marek3: na vlaku 6889 jezdí 363+Bdt+Bt+Bdt(jedna ze souprav,které jezdí Děčín-Most/Chomutov/Klášterec).Řada 810 na tomto vlaku nejezdí.
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 08:29:14    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Rk Kn: Používají se na porouchané vagony také ještě nálepky, na kterých jsou "modré koule" a "červené koule"?
Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1443
Registrován: 1-2005

Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 10:00:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neviem, nie som v praxi. Ale už som to dlho nevidel.
vozmistr z Prahy
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.0.248.135
Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 12:14:58    Odkaz na tento příspěvek  

Cogwheel:"modré a červené koule" se už takových 10 let nepoužívají,místo nich se používají nálepky V5311 modrá(směrem k opravně možno obsazovat osobami) a V 5320 červená(směrem k opravně neobsazovat),záměrně píšu osobami ne ložit neboť tyto nálepky se používají už jen u ČD v osobce v ČD Cargu už používají jiné nálepky(viz Cargo předpis pro technickou službu vozovou-upravená V62)
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 63
Registrován: 11-2009

Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 15:59:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdyz oficialni cesta selhala, zeptam se zde:

Jak je mozne, ze pri reklamaci mistenky po me chteji doklady, ktere nemusim mit? Konkretne pri nakupu pres eshop a vyzvednuti listku z UNIPAJE to nestaci. Pritom krome elisky staci mit eshopovy doklad klidne jen na displeji notesu/telefonu


Dobrý den,

uplatnění práva z přepravní smlouvy se řídí Smluvními přepravními podmínkami Českých drah pro veřejnou osobní dopravu.
Aktuální znění najdete na:
http://www.cd.cz/infoservis/cim-se-ridime/-3939/

Dále jsou podmínky upravnění práva z přepravní smlouvy zakoupených dokladů na eShop ČD dány v Obchodních podmínkách eShop ČD.

Ve stručnosti: uplatnit právo z přepravní smluvy u zcela nevyužitých dokladů eTiket je možné do doby pravidelného odjezdu vlaku z nástupní stanice; pokud jste si vyzvedl doklad v automatu, je nutné předložit tento doklad.

S pozdravem
Lucie Horenská, DiS.
odbor produktů a obchodu


----------------------------------------------------------------- ---------------
Prosím neodpovídejte na adresu em@cd.cz. Pokud máte nějaké připomínky, použijte kontaktní formulář na internetových stránkách www.cd.cz. Děkujeme za pochopení.
----------------------------------------------------------------- ---------------
Kopie původní zprávy:
Dobry den,

prosim o vypsani postupu, jak mam postupovat pri reklamaci mistenky v situaci:
- mistenku si koupim pres eshop a zaplatim kartou
- zakoupenou mistenku si vytisknu prostrednictvim automatu Unipaj
- nemam k dispozici tiskarnu
- reklamaci uplatnuji na prepazce v cilove stanici

V uvedene situaci po me pani na prepazce chtela "original" z tiskarny, ktery podle prepravnich podminek mit nemusim (teoreticky staci mit .pdf soubor ulozen v zarizeni, kde jej mohu ukazat pruvodcimu na displeji). Na "listecek" u automatu Unipaj reklamace napsat nesla a proto se domnivam, ze je nyni v algoritmu reklamace "nekonecna" smycka, pres kterou se za urcitych podminek nelze dostat.

Pry je to vse kvuli zprisneni podminek k reklamacim, aby nedochazelo k jejich vicenasobnemu uplatneni na jeden doklad. To je ale v teto situaci zcela nesmyslne - pozadovanych "originalnich" dokladu si totiz muze kazdy na sve tiskarne vytisknout, kolik chce.

S pozdravem
Miroslav Barta
Chio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 276
Registrován: 12-2008
Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 18:42:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám dotaz: kde všude na tratích s 25kV je zesilovací vedení?
Jedeme vrakem! - Povzdech nad kvalitou vozového parku ČD
Jenoušek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 49
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 20:01:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím všechny přítomné,
nemáte někdo prosím vysvětlivky (co která hodnost značí) k hodnostním označením železničářů na límcových výložkách ČSD (70-80.léta 20.stol)?
Díky moc za případné odpovědi.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1968
Registrován: 8-2005
Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 21:33:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Chio: určitě je z Veselí do Jihlavy města. Nikde jinde v Jižních Čechách není.
Martin
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 22:12:36    Odkaz na tento příspěvek  

Jenoušek : předpis ČSD Ok3 - Předpis o stejnokroji. V té době pochopitelně neexistoval v elektronické podobě.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 22:31:45    Odkaz na tento příspěvek  

Sim : Jak je mozne, ze pri reklamaci mistenky po me chteji doklady, ktere nemusim mit?

Jak vidíte, možné to je. Pro kontrolu ve vlaku doklad mít v tištené podobě nemusíte, pro reklamaci mít musíte, protože papírový doklad je přílohou reklamačního spisu ...

To je asi tak, jako když dostanete daňový doklad na papíře, z něhož data časem zmízí, ale pro daňovou kontrolu ten doklad musíte mít v čitelné podobě několik let ... jak si s tím poradíte, to je váš problém (nutno si udělat kopii a doufat, že daňová kontrola nebude žádat úředně ověřenou kopii ...)
Jak je možné, že není zákonem stanovena povinnost vydávat trvanlivé daňové doklady ... odpovídající lhůtám daňových kontrol ...
Hook
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1482
Registrován: 3-2005

Odesláno Pondělí, 22. února 2010 - 23:48:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pod koho spadají nehodové vlaky,a kdo zkásne jejich výjezd,SDC?
Pokud dojde k lehkému vyšinutí nápravy např. při nákladním posunu,a je to přístupné ze silnice,může k tomu Cargo zavolat a následně zacálovat např. autojeřáb z vedlejší fabriky,nebo vždy výjezd nehoďáku?
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 64
Registrován: 11-2009

Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 00:26:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miroslav Zikmund > jenze ja papirovy doklad mel - vytisteny z automatu UNIPAJ. Citelny, original ... houby platny
749.241
Neregistrovaný host
Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 07:02:18    Odkaz na tento příspěvek  

Hook:
1) výjezd nářaďáku (+všech ostatních lidí) jde za viníkem nehody, kterého urči vyšetřování
2) nemusí vždy jet nářaďák/jeřáb. Menší věci zvĺádnou levnějí hasiči ČD nebo na vlečce vlečkař zavolá třeba ten zmíněný autojeřáb. Za dozoru odborně způsobilé osoby (ve smyslu zacházení s vykolejenými vozidly) nakolejí.
Posláno z mobilu.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5466
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 10:28:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pod koho spadají nehodové vlaky

Pod DKV ČD a.s.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Ives
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 292
Registrován: 1-2006
Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 14:36:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jak se dá nejlevněji dostat z Bratislavy do Brna? Kritérium pouze cena. Su student, mám ISIC, nevlastním žádnou incartu. O kolik je vlak dražší? Díky moc
749.241
Neregistrovaný host
Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 15:16:10    Odkaz na tento příspěvek  

Drn: SOKV ČB se sice zbavilo nářaďáku, ale jeřáb EDK300/5+vozy si nechali. Jezdí s ním spíš na práci, než na nehody. Na nehodě v Omlenicích byla 750 Plz+Praha, ale asi proto, že v tu dobu ČB jeřáb koridoroval ve Zdicich.
Posláno z mobilu.
hodnosti
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.132.64
Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 17:00:25    Odkaz na tento příspěvek  

Jenoušek: http://www.uniforminsignia.net/
Marek3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1632
Registrován: 8-2008

Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 18:08:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevíte někdo, kde se dají stáhnout sešiťáky (Bohumín)? Potřebuji je k tvorbě nového GVD do jednoho simulátoru.
Fandím klubu HC Vítkovice Steel !!!
Chio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 278
Registrován: 12-2008
Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 18:20:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marek3: hledej, odkaz tu někde byl.
Jedeme vrakem! - Povzdech nad kvalitou vozového parku ČD
Marek3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1633
Registrován: 8-2008

Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 18:48:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chio: Tentokrát jsem hledal a ee.
Fandím klubu HC Vítkovice Steel !!!
Pavlík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 958
Registrován: 5-2005

Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 19:08:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marek3: odkaz byl ve vláknu GVD platný a připravovaný. Anebo použij Google, zadej "pomůcky GVD" a najdeš.
ICQ: 249-523-014
Chio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 279
Registrován: 12-2008
Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 19:14:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavlík: u Googlu je na první stránce jediný odkaz k letošním - někdo je prodával na Aukru
Netvrdím, že se tak k ním nedá dostat

Edit: Mimochodem, SŽDC se dala na utajování. Z jejich portálu zmizely i předpisy

(Příspěvek byl editován uživatelem chio.)
Jedeme vrakem! - Povzdech nad kvalitou vozového parku ČD
Pavlík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 961
Registrován: 5-2005

Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 19:57:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aha tak strýček Google v tomto případě moc nepomohl. Nicméně přímý odkaz sem raději dávat nechci.
ICQ: 249-523-014
Marek3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1634
Registrován: 8-2008

Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 20:18:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavlík: Hoď mi ten odkaz simtě na mail. Díky. :-)
Chio: Ani v těch GVD jsem to nenašel. Asi jsem slepý. :-(
Fandím klubu HC Vítkovice Steel !!!
Radekc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 509
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 23. února 2010 - 21:27:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ví někdo co je toto za mašinku? (dnes Šlapanov)


Moje videa na YouTube
wav
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.142.230.28
Odesláno Středa, 24. února 2010 - 11:11:05    Odkaz na tento příspěvek  

Marek3: Nevíte někdo, kde se dají stáhnout sešiťáky (Bohumín)? Potřebuji je k tvorbě nového GVD do jednoho simulátoru.

Gordikon ještě žije ?
V simulátorech ( https://www.k-report.net/discus/messages/238/68949.html?1267003957 ) byl i odkaz na "danone" ...
Tajemný_em
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1744
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 24. února 2010 - 11:20:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Exportní provedení řady 797.8 z CZloka. Pokud si dobře vzpomínám, jeden takovýhle exemplář byl loni (?) dodán do energetického průmyslu v bývalé Jugoslávii. Tohle bude další kousek.
Spolehlivý prostředek ke snížení nehodovosti na našich silnicích? Fyzické tresty pro narušitele předpisů! Pokuty a nesmyslné body to nevyřeší...
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Středa, 24. února 2010 - 20:33:47    Odkaz na tento příspěvek  

wav : pokud nemáte oprávnění vstupu na server SŽDC s.o., tak nikde ... samozřejmě vám ho někdo, kdo má přístup, může poslal mailem
wav
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.142.230.28
Odesláno Čtvrtek, 25. února 2010 - 00:41:23    Odkaz na tento příspěvek  

2 břeclavský skorospolužák (JuDr?) M.Z. - poptával Marek3 a ne já. Mi to stačí přes telematiku, ale nepotřebuji.