K-report
 

Archiv do 1. prosince 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » Úzkorozchodné dráhy » Archiv do 1. prosince 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Hrb
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.72.50
Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 19:15:43    Odkaz na tento příspěvek  

ad Jano: Ale JHMD se taky prezentuje jako PARNÍ turistická železnice (reklamy, letáky, pohledy, expozice na Regiontouru v Brně), a nevím, že by se někdo pozastavoval nad tím, že tam pára nejezdí pořád. Napsal jste, že je povinností provozovatele mít záložní parní stroj. A to jste vzal kde? Nechci tady přítomné poučovat o zákulisí a tajích parního provozu, ale záložní stroj je vám na kulový s přehazovačkou, když provozní stroj lehne, protože jeho zatopení trvá několik více hodin. Nevím, zda by cestující vlaku visícího kdesi na Svätém Jánu s neschopnou mašinou více ocenili, že je po šesti hodinách přijela vysvobodit pára, nebo po půl hodině třeba i Muvka. Dokonce i na takové slovutné dráze jako je Fichtelbergbahn v Krušných horách, kde je 100% parní provoz, vás přijede při neschopnosti páry vysvobodit Faur. V Harzu je to podobné. JHMD má páry tři a taky při neschopnosti jede s historickými vozy motor. Mám pocit, že pak se platí poloviční jízdné. Pára nejsou rohlíky a normální návštěvník technické potíže historické techniky pochopí, to mám vyzkoušené. Příměr s pekárom a rožkami tu platí opravdu jen velmi obecně. A ještě k vaší klasifikaci drah: nezlobte se, ale Vychylovku nelze považovat za parkovou či jak jste to nazval ani náhodou. Jednak je přímo zřízena muzeem a jednak má svůj statut daný památkovým zákonem (nebo jak se na Slovensku jmenuje); sama železnice je součástí oficiální expozice. Vychylovka je, milý pane, jedinou oficiální muzejní železnicí na Slovensku. Kde tam, prosím pěkně, najdu něco jako expozici vozidel a železničního zařízení? Rozumíte, já se nenavážím do Vychylovky, já se vým pokouším vysvětlit, že je na tom nesrovnatelně hůř než Balog, ačkoliv ten naopak žádnou muzejní železnicí není. A přesto se koKOTPi neustále pokoušejí zostudit Balog, přesněji řečeno Bílka. Nezlobte se, ale pro člověka z oboru je to průhledné jak mokré tričko. Možná by vám namiesto vymedzovania sa prospělo porozhlédnout se po evropských muzejních a turistických dráhách a srovnat si je, protože pak byste zjistil, že ten tak strašlivě špatně vedený Balog je na slušné úrovni a "nostalgie" JHMD snese srovnání s tím lepším. A pokud vám vadí maďarské vagóny, tak se podívejte na Welshpool & Llanfair Railway we Walesu, jednu z nej nej nej muzejdrah v Evropě: tam je mají taky, a dokonce zmršené hliníkovými okny domácí provenience.
Ohledně tragické úrovně služeb v balockej doline pláčete už zcela na nesprávném hrobě. Opravdu není věcí ČHŽ vytvářet kolem dráhy turistický komplex včetně infrastruktury penzionů, restaurací a jiných atrakcí, aby se tam návštěvník zdržel (a přesto se o to snaží). Pokud to nechápe obec a místním je to jedno, ačkoliv by si mohli slušně přivydělat, ani ČHŽ, ani Bílek, ani KOTP to nespraví. Ale to je o knížce pana Smatany a generacíh budoucích.
Hrb
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.72.50
Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 19:16:09    Odkaz na tento příspěvek  

Martink: vím, znám důverně tu bezmoc a soucítím. Stopro souhlas, bohužel. Já tam působil ještě za J. Č. a V. Ch. Nezměnilo se nic, tam se snad dá mluvit o nějakém geniu loci tohoto druhu.
Mixmouses
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1250
Registrován: 1-2006

Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 19:22:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martink, Dr.Solfernus : souhlasím s Vámi, neboť kdo chce pomoci, cestu si najde. Stejně tak je to i s komunikací, KRÚŽOK dokázal, že obojí jde. Pomalu, s velikým úsilím, ale jde. Pokud by KOTPům opravdu ležela na srdci ČHŽ a její blaho, dávno by se pokusili s A.B. najít společnou řeč a skutečně pomoct. Jenže to je proces dlouhodobý a je o vzájemné důvěře a toleranci. Hledat důvody proč to či ono nejde je pouze alibismus vlastní nechuti (či neschopnosti) překonat sám sebe. Proto je lepší rozpoutat štvavou kampaň. Nebudu hodnotit, kdo má tu či onu pravdu, to mi nepřísluší. Jde mi jen o způsob, a ten je civilizovaným lidem na hony vzdálen.

Další věc je nejen zde neustálé omílání věcí typu "tramvaj na Tanečníku" apod. Pochopte už někteří konečně, že kde nic není, ani smrt nebere, a život je jen o kompromisech. Máte snad někdo z Vás prostředky na novostavbu některého z původních vagonů? Určitě ne. Běžným návštěvníkům je srdečně ukradené, jestli jedou na Beskyd v podzimní plískanici tramvají z TREŽky nebo v jiném krytém voze. A myslím si, že nebýt Peťa a dalších, ani ta tramvaj tam není. A na závěr doporučení stokrát omleté - přiložte na jakékoliv železničce ruku k dílu, ať vidíte, že to není žádná sranda, zajistit provoz tím, co je (spíš většinou není) k dispozici a pak sem přijďte kritizovat rozhodnutí těch, kteří táhnou tyhle železničky "na svých hřbetech". Howgh.
S pozdravem "Ať diesel duní"
motorová myš
Obecně vzato pravda neexistuje, jsou pouze různé úhly pohledu na lež...

http://fotomysak.bloudil.cz
http://zeleznicka.bloudil.cz
Rodny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 377
Registrován: 11-2004

Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 19:26:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jano: Kde Petr_k a Cogwheel píše o tom, že máme prázdnou expozici? Pokud se dívám dobře, tak jsi s tím přišel Ty... A co navrhuješ na zlepšení přehlednosti, když expozice není statická, ale vozidla se používají?
A svoje rady si strč za klobouk, finance máme v pořádku stále, pary jezdí, viz drevorubačský vlak a k tomu například dvě nejbližší akce, tzn. Mikuláš a Silvestr. A do opravy odešly Joy a U46.901, to Ti je taky málo?
A k těm návštěvníkům, loňskou sezonu přijelo přes 60 tisíc lidí, součet z tohoto roku ještě nemám. Spousta z nich jsou pravidelní návštěvníci, především z řad škol a cestovních kanceláří.
Znovu, kde píšeme, že jsme 100% parní železnice? To si snad máme do loga dát všechny vozidla železničky? Stejně tak snad nemyslíš vážně, aby byla hlavní fotka plakátu složená ze všech vozidel.
Nech to para tlačí!
S pozdravem Radim Škopec,webmaster čHž.sk
Čiernohronská železnice - http://www.chz.sk
Nyplzet
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 474
Registrován: 10-2006

Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 19:52:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já nevím, nemám právo do toho kvůli své nulové informovanosti jakkoliv zasahovat, ale jako nestranný pozorovatel přece vidím, že na straně současného ČHŽ a p. Bílka, jsou prakticky všichni přední lidé z velkého množství drah a spolků. To je si myslím důkaz dobrého počínání tamního vedení a lidí okolo drážky. Já bych se na nějaké remcaní dvou, třech uražených lídí, kteří jen sedí u počítače, s prominutím, vyprd (a to jsem použil ten slušnější termín). Je to přece poměrně dost vidět, že 99% lidí je PRO a nějací kdovíkdové jsou ukřivděni. A schválně čí slovo má větší váhu? Lidí od "fochu" z mnoha zpřátelených drah co již něco dokázali, a nebo uražení PCčkaři (?).
Škoda jen že jim to někteří šotouši (jak vidno z komentářů) žerou i s navijákem.
Rodny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 378
Registrován: 11-2004

Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 20:01:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nyplzete, nejhorší je, že se jim podařilo pár sponzorů odlákat jen tím, že dělají rozbroje. A pak si takový sponzor řekne, že nebude dávat peníze někam, kde jsou nějaké problémy... A proto se stále snažíme bojovat s větrnými mlýny... Nic víc za tím není, jen neustále čistit jméno železničky a lidí kolem.
Nech to para tlačí!
S pozdravem Radim Škopec,webmaster čHž.sk
Čiernohronská železnice - http://www.chz.sk
Mixmouses
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1251
Registrován: 1-2006

Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 20:04:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nyplzet : ono jde Tomáši o to, že dobré jméno se buduje dlouho a pracně a ztrácí se během chvilky, takže podobným stylem vedené útoky skutečně poškozují pověst ČHŽ jako takové... A dokud se lidi, kterým "leží dobro Balogu" na srdci nenaučí alespoň jednat s protistranou slušným způsobem, bude potřeba, aby se právě "úhlavní spolkaři" odkudkoli ozývali, i když moc nevěřím, že se něco (někdo) změní...
Obecně vzato pravda neexistuje, jsou pouze různé úhly pohledu na lež...

http://fotomysak.bloudil.cz
http://zeleznicka.bloudil.cz
jano
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.237.232.103
Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 20:11:30    Odkaz na tento příspěvek  

Hrb - odtiahnuť vlak po nehode "Muvkov" je jedna vec, pokračovať v tomto trende je druhá. Viem, je to lacnejšie. Ale ako píšeš, v prípade neschopnosti sa na JHMD ide lacnejšie. ČHŽ to rieši "miestenkov" čo je tiež zaujímavý prístup. Návštevník to pochopí raz, ale druhý krát už nie. Preto aj JHMD nakupuje parné lokomotívy z "celého sveta", aby sa takýchto záležitosti vyvarovala. Prevádzka trate - je ako predaj rohlíkov. Je to komerčná činnosť kde vstupujú určité objekty do obchodného vzťahu. Preto má každý obchodník svoj reklamačný poriadok. Možno pre šotouša ťažko pochopiteľné, ale je to tak.
Vychylovka - muzeálna železnica je taká aká je. Mne skôr pripadá, že poukazovaním na Vychylovku sa niekto snaží odpútať pozornosť od problémov ČB. Alebo nie ?
Ak by bolo všetko v poriadku na ČHŽ, KOTP by mohlo si na svojom webe vypisovať čo chce. Zrejme by toľko ČHŽ "džihadistov" slovami ozubeného kolesa asi nepenilo. Prechádzať do nacionalistických vášni miesto argumentov je najlepší argument pre KOTP. Pretože ten,komu dochádzajú argumenty, všeobecne, prechádza do emócii, vášni a odvádzania od problému. To, že tak robí KOTP, je ich vec a ich svedomia. Ak to robia aj Bílekovci, tak jedny sú za 18 a druhý za 20-2.
Nikde netvrdím, že Balog je prepadák, ale ani netvrdím, že je to to najlepšie. Zlé a chybné rozhodnutia v minulosti sa teraz jednoducho prejavujú. A pokiaľ s tým niečo neurobia, tak pôjdu dolu vodou rýchlim tempom.
A ešte raz opakujem, nevadia mi maďarské vagóny, čínske lokomotívy atď., to mi vkladáš do príspevkov ty , Peter K a Coogwel. Viem, že cirkus musí byť. Dokonca mi nevadia ani výmeny strojov, vagónov atď. Vadia mi tam iné veci, ako napr. "rychlozber" peňazí, ale to už si musia chlapci na čele s Bílkom určovať priority sami.
Nad úrovňou služieb neplačem. Viem kto je prevádzkovateľ, tak že viem kto je zodpovedný. Aj keď mnohý to pripisujú práve ČHŽ. Je fakt, že ČHŽ by s tým mala niečo robiť - spolupráca s obcou, lebo to kazí image práve ČHŽ, nie obci. S tým dúfam súhlasíš.
Nyplzet
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 475
Registrován: 10-2006

Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 20:15:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U nás by dostali prostě přes "držku" že by jí měly jak baťohy a všechen ten čas, který věnujou pomluvám a udáním by v lepším případě strávily lítáním po zubařích.
Promiňte mě lehčí nadsázku, ale mě to tak prostě zrovna napadlo.
Hrb
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.72.50
Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 20:36:33    Odkaz na tento příspěvek  

Směsná myš (ne směšná): o té tramvaji se splašenou telefonní budkou jsem psal já. Mínil jsem to jako příměr pro pochopení diametrálně rozdílného přístupu koKOTPů k různým provozům. Souhlasím s tím, že to, že Tanečník - Beskyd jezdí, je obdivuhodné, už proto, že jde o jeden z nejkrásnějších úseků slovenských lesních železnic. Samozřejmě je hluboce pravdivé, že kde nic není, ani smrt nebere (míněna historická vozidla). Jiná věc je, že mám opravdu k vozbě zmíněnými vozidly nemlich na Tanečníku své výhrady (i když jsem se s nimi s chutí svezl už několikrát) a zvolil bych řešení řekněme historizující a návštěvnicky atraktivnější - třebas novostavbou typického vagónu karpatských drah od mistra Hocevara. Pro Viseu už jich pár postavil a není to nijak drahé. Mimochodem na Viseu jezdí taky vagóny ze švýcarské zubačky převázané na 760 mm podvozky, jenže s dostatečně historickým "lookem". Nejsem ale tak zpozdilý, abych chodil za paní ředitelkou Oravského múzea a tlačil jí do hlavy moudra, o která zaručeně nestojí. Je to jen můj názor, prosím nekamenovat.
Mmch. zdalipak tu někdo ví, z čeho pochází bufetový vůz JHMD Ci/ú 360 a jak je starý? Protože i to se mi jeví jako cesta.
Rodny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 379
Registrován: 11-2004

Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 20:51:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jano: Ty máš snad přehled o tom, kolikrát za tuto nebo loňskou sezonu nejela parní lokomotiva na drevorubačskom vlaku? Myslím si, že mám krapet lepší přehled, než Ty a nevím o žádném případu... Občas se sice stalo, že měl parní vlak mírné zpoždění, ale to se holt stává i na velké dráze.
A co myslíš tím rychlosběrem peněz? To bych opravdu poprosil vysvětlit. A KOTP mele furt jednu a tu samou písničku dokolečka. Na železničce byla tuna kontrol a kontroly dopadly dobře. Tak už opravdu otevři oči a nemudruj tu kecy z railnetu a KOTP. KOTP opravdu nejde o blaho železničky, ale jednoduše ji chtějí zničit ve stylu chcípla mi koza, ať sousedovi zdechne taky... Kdyby byli opravdu klubem ochránců technických památek, tak by jim musela zákonitě vadit hnijící bohumínská tramvaj v Nitře, vrak tříokeňáku a dalších exponátů na Vychylovce atd atd atd...
Nech to para tlačí!
S pozdravem Radim Škopec,webmaster čHž.sk
Čiernohronská železnice - http://www.chz.sk
Hrb
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.72.50
Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 20:51:32    Odkaz na tento příspěvek  

ad Jano: samozřejmě, vždy je co zlepšovat a každý má právo a možnost poukázat na to, co se mu nelíbí a považuje to za špatné. V případě KOTP a Balogu to ale na první pohled a i pro nezasvěcené zřetelně ukazuje, že ty věcné "problémy" jsou jen zástupné a jde o boj na jiném levelu. Proto jsem srovnával s Vychylovkou: tam jsou totiž vady a pochybení nesrovnatelně horšího kalibru (nicméně platí, co jsem výše odpověděl Jeho Myšstvu - zaplať bůh, že to existuje!), ale koKOTPům to zjevně nevadí. To je opravdu průzračné jak to mokré tričko. Když kritika, tak snad proboha padni komu padni.
Apropó, víte, že jejich fanatismus jde tak daleko, že tuším předloni, když po x-té kontrole Regulačného úradu SR Balog stále jezdil a Bílek stále nebyl uzavřen, stěžovali si ti pitomci na ministerstvo dopravy na nečinnost regulačného úradu? Opravdu amatéři, tím proti sobě poštvali především samotný Regulačný úrad :-)).
K "rýchlozberu peňazí" iba toľko: keď treba vyplatiť mzdy a zaplatiť faktúru za naftu alebo uhlie a dotácie nikde, treba sa riadne otáčať! :-) Ale bez legrace: to je věc obchodní politiky a ta je zase věcí vedení. Může se nám nelíbit, ale o tom ten koKOTPí blábol není.
Jinak, pane Jano, čest vám, zatím jste jediný, kdo o tomto geograficky slovenském tématu diskutuje ze Slovenska...
Mixmouses
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1255
Registrován: 1-2006

Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 21:13:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hrb : míněno to bylo i na další, uvidíme, jestli si taky dokážou o názorech podiskutovat... . Co se novostavby z Rumunska týče, nevím, jestli je tahle varianta např. OLŽ známá, rozhodně by to bylo moc zajímavé, pokud by na ten vagon sehnali prostředky... Ale vím, kdo by o něco takového určitě projevil zájem, pokud se dílo zadaří . No a tou výpomocí jsem zrovna neměl na mysli oficiální muzea, tam si do své činnosti od jednotlivců zvenčí opravdu moc mluvit nenechají , mínil jsem hlavně občanská sdružení, a hlavně pro ty militantní jedince .
Pokud mě paměť neklame, tak Vámi zmiňovaný bufeťák JHMD snad měl původně býti rakouskou zetkou, nebo tak něco... No a na závěr nejen na Vychylovce nebo v Nitre hnijí vozidla pod širým nebem, ale u soukromých osob je to bohužel asi nepostižitelné...
Obecně vzato pravda neexistuje, jsou pouze různé úhly pohledu na lež...

http://fotomysak.bloudil.cz
http://zeleznicka.bloudil.cz
Mixmouses
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1256
Registrován: 1-2006

Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 21:22:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A na závěr konečně něco nového z Kolína
Obecně vzato pravda neexistuje, jsou pouze různé úhly pohledu na lež...

http://fotomysak.bloudil.cz
http://zeleznicka.bloudil.cz
Hrb
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.72.50
Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 21:40:50    Odkaz na tento příspěvek  

Kdepak, pane Myš, já myslel tenhle. Takže kdo víš a znáš: co je to za vůz, kde se vzal a jak je to staré?
jano
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.237.232.103
Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 21:41:07    Odkaz na tento příspěvek  

Rodny - mňa nezaujíma priebeh km za rok, ani za deň. Mňa zaujíma koľko krát denne sa môžem zviesť parným vlakom z Chvatimechu do Balogu. Samozrejme v sezóne a nie na objednávku. O obehu, prebehu km a ekonomike sa môžme baviť potom. Ja tvrdím, že jeden krát denne. To, že mal meškanie ma vôbec nezaujíma a ani 99% ostatných ľudí. Prišli sme relaxovať, keby sme tam chceli ísť čo najrýchlejšie použijeme gumové kolesá, benzínové a dieselové stroje.
K "rychlozberu" - to čo sa tam dialo, keď bolo nutne lepiť diery v rozpočte asi vieš najlepšie sám. A o tom, že všetko nebolo v poriadku mi potvrdili aj ľudia od vás. To, či to bolo najlepšie riešenie, je vec pohľadu. O tom, že to nebolo systémove riešenie, svedči aj dnešná situácia. A to, že tam máte vo financiách mierne povedané chaos, to viem tiež. Ako som už písal, urobte si poriadok najprv vo financovaní a finančných tokoch a potom budu všetky články KOTP namierené proti Bílkovy iba na smiech.
Mixmouses
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1257
Registrován: 1-2006

Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 22:00:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hrb : je mi to jasný, páč jsem měl (nevím proč) před očmama zlíchovský pivák . Podle konstrukce bych odhadoval (na základě nedávno zveřejněného snímku z Rumunska) že to asi bude taky novostavba mistra Hocevara
Obecně vzato pravda neexistuje, jsou pouze různé úhly pohledu na lež...

http://fotomysak.bloudil.cz
http://zeleznicka.bloudil.cz
jano
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.237.232.103
Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 22:07:10    Odkaz na tento příspěvek  

Hrb - problém KOTP. KOTP nie je iba "zavilí" Bílkov nepriateľ, večný sťažovateľ atď. ale aj iný ľudia, ktorý to s historickým dedičstvom myslia dobre. Chronických sťažovateľov je tam iba pár a tí vylezú iba keď sa Bílkovy podarí fatálna chyba. Je treba si uvedomiť, že KOTP nie je železničiarskym a nedaj bože úzkorozchodným klubom, iba jedna podsekcia ( majú ich viacej ) zo sekcie železničnej, ktorá je vedená určitým pánom ktorý vedie s Bílkom asi od roku 95 vojnu, sa zameriava na CHZ. To, že sa nezameriavajú na iných, je dane jednak ich osobnými vzťahmi, znalosťami a ukotvením v určitých štruktúrach ostatných. Je to proste folklór a tak to treba aj brať. Podobne ako folklór v českom vydaní napr. Mladejov. Určitý ľudia sa raz do roka ozvú a pokiaľ sa nemajú čoho chytiť, tak aj za 5 minut skončia. Je fakt, že niekedy zatnú do živého a potom sa rozprúdi diskusia.
K "rýchlozberu" - to, že treba platiť dodávateľom viem. Otázka je, či týmto sa nenarobilo viac škody ako úžitku. Prinajlepšom to svedčí o nekoncepčnom zháňaní peňazí. Tu sa práve prejavili isté zmluvy a záväzky, nad ktorými rozum zostáva stáť. Jednoducho sa vybíja klin klinom. Ale do nekonečna to tak ísť nemôže. Vzniká začarovaný kruh. ČHŽ už asi dvakrát exekútorovi z lopaty utiekla doslova v hodine 12. Tak dúfam, že si financie dajú konečne do poriadku. Nabudúce už to tak byť nemusí.
Wels
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 302
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 22:14:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem se zrovna vrátil z Hronce a nestačím se divit, co se zde po týdnu dočítám .

K tomu, co se tu nedávno probíralo: kolejnice jsem v Hronci viděl, na Balogu se pracovalo na vozech Balm/ú 664 a 661 (jen pomalu - nejsou peníze). Dělníci byli i na trati vedoucí bývalou pilou Jánošovka

Těším se, že si zítra počtu v knize o řepařkách, tohle se fakt číst nedá.
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.85.38
Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 22:37:46    Odkaz na tento příspěvek  

Také už nemám sílu tyto hádky o ČHŽ a útoky proti Ing. Bílkovi ze strany K.O.T.P. a jejich přizvukovačů sledovat (musím také někdy pracovat). Zejména, když mi tu "jano", který asi má dost času nazbyt, aby stále seděl u počítače, zákeřně vkládá do úst něco, co jsem nikdy netvrdil.
Jen jedno zamyšlení na dobrou noc: Když se tu výše zmiňovala různá "doporučená četba", tak v Dráha revui č. 1/2008 vyšla (v návaznosti na 10 let fungování JHMD) antiutopická "reportáž" o tom, jak by to na jindřichohradeckých úzkokolejkách vypadalo po deseti letech "opravdu poctivé nostalgie". Též velmi poučné čtení.
Hrb
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.72.50
Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 22:50:11    Odkaz na tento příspěvek  

Jano: ano, tak nějak jsem si to představoval. Na druhou stranu ale vím, jaké úsilí (a to říkám na základě osobní znalosti, ne jedna paní povídala), Aleš Bílek věnuje dlouhá léta, prakticky od počátku, snahám o dosažení systematického financování železničky. Funguje to tak, že zodpovědní u barana a borovičky všechno slíbí a skutek utek. Opět mě to nedá, a srovnám to s JHMD. Ti jsou systémově dotovaní prakticky od privatizace. Mění se výše dotací, ale systém je zafixován dokonce i do zákonů. Že na Slovensku nic takového neexistuje není chyba vedení ČHŽ a jsem si skálopevně jist, že síly válečných štváčů s Kelem v čele (mmch. dost pochybuji o nějakých osobních vztazích Kela s Kysuckým muzeem v Čadci nebo Oravským v Oravském Podzámku) na prosazení této změny, která zasahuje až do legislativy, nestačí ani náznakově. V této souvislosti jejich svatá válka připomíná dětskou hru se sirkami ve stodole, protože jejich teortické vítězství bude klasickým vítězstvím pana Pyrrhy, které ČHŽ celkem pravděpodobně nepřežije a nepříjemně to zdiskredituje i ostatní aktivity tohoto druhu. Tak to na světě bohužel chodí: my to u nás vidíme v případě tzv. poctivých nostalgiků, jejichž jednámí stylem Po nás potopa snižuje důvěryhodnost většiny podobných organizací v očích veřejnosti. To je ale na samostatnou debatu. S Mladějovem to vaše srovnání pokulhává, protože jejich žabomyší spory nepřekročily nikdy hranice Mladějova a K-repu, rozhodně ale na sebe neposílají státní kontroly a exekutory a nepodávají na sebe žaloby. A nezlobte se na mě, zneužití exekuce na osobní majetek (to má být ta fatální chyba?) k vytahování už stokrát proprané špíny je svinstvo, které se prostě ve slušné společnosti nedělá. K tomu se občas snižují jen politici, a to ještě jen někteří. A ještě ta odporná snaha zabalit to do dojemné péče o technické dedičstvo, kterému zjevně vůbec nerozumějí, protože je to vlastně ani nezajímá. Psal jste o tom vymezování - tedy já se ostře vymezuji proti takovémuto způsobu vedení sporu, který by měl být sporem povýtce odborným, a namísto toho pár ukřivděnců číhá na každou příležitost na podpásovku. Předpokládám, že nebudu jediným ostrým vymezencem vůči tomuto svinstvu. To mi ale nebrání být kritickým k tomu, co se mi z odborného nebo čistě subjektivního pohledu nepáči.
Howgh, řekl veliký Inčučůna a odjel s ocelovým ořem do hajcu.
Hrb
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.72.50
Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 22:53:45    Odkaz na tento příspěvek  

Mixus Myšus: je to postavené podle výkresů vozu série Ci/u 360 - 372, Tatra Kopřivnice 1927 pro Užhorod - Antalovce. U Hocevara v roce tuším 2007. Myslím, že je to vagon, co neurazí. Je to historie nebo cirkus? Zní otázka.
správca OLŽ
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.56.236.100
Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 23:02:18    Odkaz na tento příspěvek  

keďže bola spomenutá "vec", ktorej sa denno-denne venujem, tak by bolo dobré možno niečo k tomu napísať. Keď som prvý krát pred siedmimi rokmi prišiel na Tanečník, bolo tu 5 hrdzavých oplenov, ktoré trčali z dvojmetrových lopúchov, 3,5km rozkradnutej schátralej a zarastenej trate a to bolo asi všetko. To bol rok 2003, to znamená 14 rokov po páde socializmu. 14 ROKOV ! ... a za ten čas sa nenašiel nikto, kto by bol schopný dať doporiadku smiešnych tri a pol kilometra koľají. Pokiaľ by sa v roku 2004 nezmenilo vedenie oravského múzea, ktoré bolo dovtedy zamerané skôr na každoročné sčítanie chráneného vtáctva a pokiaľ by som na miestnych traktoristov s IQ vodka-borovička dodnes neštval policajtov, dnes by tu namiesto trate bola zvážnica na drevo. Miestni dodnes nedokážu pochopiť význam technickej pamiatky, napríklad aj preto, lebo cez koľaje sa nedá prejsť traktorom a od zlosti za to ukradnú prestavníky z výhybiek z roku 1918 (16.júla 2010 - stanica Beskyd).
Máte pravdu tí, ktorí hovoríte že sa sem nehodí priemyselná lokomotíva, a vozeň s čalunenými sedačkami. Bola to bohužiaľ (chvalabohu) jediná možnosť ako vrámci obmedzených možností oravského múzea získať niečo čím by sme mohli voziť návštevníkov. Nie vždy sa dá urobiť všetko naraz. Budúcu letnú sezónu zahájime z historickou súpravou. Podarilo sa nám to až po troch rokoch. Vďaka dobrej spolupráci s kysuckým múzeom a hlavne vďaka dobrovoľníkom, ktorí dokázali nájsť sponzora na opravu parnej lokomotívy. Slovensko bohužiaľ dodnes nieje krajina vyspelej občianskej spoločnosti, pretože zachovanie technických pamiatok je väčšinou závislé na zaangažovanosti úzkeho okruhu jednotlivcov, ktorým "vec" ostala ležať v srdci.
Jano
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.237.232.103
Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 23:04:14    Odkaz na tento příspěvek  

Hrb - K fatálnym chybám - ber to tak, že kto nič nerobí nič nepokazí. Chybujeme všetci. Jedny viac iný menej. Ostáva len dúfať, že sa všetci poučili. Dobrú noc.
Cogwheel je mi ľúto, že pracuješ po nociach ale aj tak dobrú noc.
anti KOTP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.203.180.32
Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 23:27:15    Odkaz na tento příspěvek  

jano a všichni koKOTPi: Vaše argumentace začíná příspěvek od příspěvku slábnout. Jediná možná obrana je útok. Bylo by asi nejvhodnější poslat na občanské sdružení KOTP taky nějakou kontrolu. Ať mají trochu jiný druh zábavy. Místo vypisování 3,14čovin na Internet. Třeba pro začátek finančák? Co vy na to koKOTPi? Máte čisto před vlastním prahem?
Mir
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 212
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 30. listopadu 2010 - 00:34:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

... a nebylo by spíš lepší otočit list??
Jak už výše několikrát bylo napsáno, kritizovat "z postele" dovede opravdu každý. Pokud v minulosti došlo k nějakým omylům, nezbývá než se poučit a jít dál
ČHŽ - nenechte se otrávit nějakým blbcem...

Napíše mi někdo, proč stojí (možná stála) 705.916 venku?? Hlavně né proto, že má špatné hadice, to už tady taky bylo
Zmar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 345
Registrován: 5-2009
Odesláno Úterý, 30. listopadu 2010 - 00:41:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

anti KOTP: i když s Janom v lecčems nesouhlasím, tak si myslím, že stojí za to si ho vážit proto, jak dokázal stát sám proti takové 'přesile'.

O to víc si vážím Rodnyho, který takto stojí sám proti KOTP už roky a stále na všechny podpásovky a osobní útoky odpovídá rozvážně a s neuvěřitelnou trpělivostí. Mrkněte se například do právě probíhající diskuse pod článkem na Railnetu.
Mixmouses
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1258
Registrován: 1-2006

Odesláno Úterý, 30. listopadu 2010 - 06:30:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hrb : pro neznalého to jistě bude vypadat jako součást historie, znalce by to rozhodně urazit nemělo. Osobně se mi ten vůz líbí (pozor, nejsem znalec, jen poučený laik!)

Zmar : souhlasím, Jano je "protihráč" (i když jen určitým způsobem) na úrovni
Obecně vzato pravda neexistuje, jsou pouze různé úhly pohledu na lež...

http://fotomysak.bloudil.cz
http://zeleznicka.bloudil.cz
Zmar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 346
Registrován: 5-2009
Odesláno Úterý, 30. listopadu 2010 - 08:11:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestli někdo nesouhlasí s kritikou ČHŽ ze strany KOTP, myslím, že nemá smysl, aby si vyléval srdce tady na K-Reportu. Konzumenti Railnetovské propagandy sem (až na výjimky) nechodí. Správné místo, kde si to může vyříkat přímo s autory, je na vlaky.net nebo ještě lépe přímo v diskusi pod články na Railnetu.
Mathulo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 455
Registrován: 7-2008

Odesláno Úterý, 30. listopadu 2010 - 08:41:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Par noviniek aj z NPZ..Po prvy krat po 25 rokovch sa uskotucni Mikulaska jazda
info - http://www.vlaky.net/zeleznice/spravy/3786-Pozvanka-na-prvy-Mikul assky-vlak-na-NPZ/
Vsetci ste vitany.Ak by sa niekto nahodou k nam chystal,dajte vediet.Bolo by mile u nas stretnu K-reportakov.

Okrem toho,Bibianka (B650/80 alias BS70)sa stala pomnikovou masinkou.Nedavno bola prenajata na vikend na nejaku akciu do Dolnej Stredy a nastastie sa nevratila na svoje povodne miesto pred hlavnym stupom do AX,kde bola nastrocnymi individuami nicena ale primo do arealu muzea.
Foto z instalacie 6.11.Davam ich sem trocha neskoro,lebo az vcera som sa k nim dostal.Zajtra skusim nafotit sucasny stav.Podstavec uz vyzera inak.Foto riaditel SPM J.Bucka

Verejnosti málo známa no predsa krásna Nitranska poľná železnica
Zmar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 347
Registrován: 5-2009
Odesláno Úterý, 30. listopadu 2010 - 08:51:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mathulo: blahopřeji mašince, že si polepšila.

Před delší dobou tu proběhla zpráva, že na NPŽ se uvažuje o stavbě repliky služebního vozu Korytničky. Je v tom něco nového ?
Kalanis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1436
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 30. listopadu 2010 - 08:56:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mousi, spíš vytáhni foťák teďka, když je vše bílý. Taková náladoffka z čerstvě zasněžené by mohla zajímavá.
Doprava nebo něčí kapsy? Je to jedno - tunely jako tunely... K-Report do mobilu
Mathulo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 456
Registrován: 7-2008

Odesláno Úterý, 30. listopadu 2010 - 09:04:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zmar-žiaľ,zatiaľ nič nové.Je rozpracované toto Z/u http://www.npz.yw.sk/zu.html a k replike to bude mať asi ďaleko.Akurát mám rozpracované varianty opravy.Ale najlepšia by bola získať DF/u z Korytnice a opraviť ten.Popripade spraviť aj tú repliku ale to by bolo potrebne zohnat dokumentaciu k Zetku aj k DFúčku,či by rozmerovo sedel rám.
Verejnosti málo známa no predsa krásna Nitranska poľná železnica
Zmar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 348
Registrován: 5-2009
Odesláno Úterý, 30. listopadu 2010 - 09:24:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mathulo: dokumentace k Z-ce není problém (pokud to je standartní vagón rakouského typu). Aspoň jednoduchou dokumentaci k DF-ku snad časem také budu mít. Potom to bude možné podrobněji připravit. Ale už teď je jisté, že oba vozy mají odlišné rozměry skříně i odlišný rozvor (3,7 x 3,2 m) a průměry kol (600 x 480). Stavba repliky by byla v podstatě novostavba s tím, že by se ze Z-ky využily některé konstrukční uzly.
Kovářmirek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1018
Registrován: 3-2006

Odesláno Úterý, 30. listopadu 2010 - 09:48:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kalanis - hele, raději ať ten bílej xindl nefotí, včera jsem v tom v chumelenici v podvečer zapadal místy po kolena, glajze klouzaly a mašinky se strkaly do hajcu ke kamnům aby si mohly povídat příběhy ze svých všelijakých působišť. Ono mu to stejně nedá a bude se plouhat sněhem o víkendu, kdy máme čertovský, vypadá že letost to bude výživný. Jestli ti ale mám popsat jak to vypadá - jednoduše - bílá pláň se stromy bez listí, hromádka odhrnutého sněhu, koleje, zase hromádka sněhu a za ní zase bílá ošklivá věc všude kam se koukneš. Stoupání na Výrovnu a trať za Krajzlovým zlomem byly slušně zafůkané (25 cm).Na nově stavěném úseku u lesa za osmým přejezdem jen deset čísel. Úspěšně prohrnuto pomocí jednobuchu BN15R
Martink
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 193
Registrován: 11-2004
Odesláno Úterý, 30. listopadu 2010 - 10:19:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peter K. - správca OLŽ - přesně vystihl to, co je třeba vyjasnit si nejen mezi sebou, ale jak najít a pak i navenek vůči rúzným úrovním (návštěvník - šotouš - památkový orgán - dráhový úrad - finančný úrad) obhájit svoji činnost při péči o železniční památky.
V tom jediném vidím pozitivum diskuze o ČHŽ a KOTP, která tu právě proběhla, a ze které je, troufám si tvrdit, většině diskutujících jasné kdo komu co a jak a proto nemá smysl ji dále protahovat.

Ale bytostně cítím potřebu probrat s vámi to co zde bylo nakousnuto - totiž jak vnímat to, co nám tu zanechali předchozí generace. Do jaké míry konzervovat, kdy provádět přestavby, má význam provádět novostavby, co s "telefonní budkou a tramvají" na lesní železnici...???

Soudím, že na začátku je třeba si poopravit pojmy - že místo termínu "technické památky", který nás omezuje v myšlenkovém rozletu, protože automaticky jej vztahujeme do roviny "muzeum - expozice - konzervace - památkové orgány", bychom měli ve své hlavě operovat s pojmem "technické dědictví". A nebo ještě spíš širší "kulturní dědictví (cultural heritage)", protože ten zahrnuje v sobě i aspekty, které ve svém úzkém pohledu železničním často rozumově opomíjíme, ale je obsažené v tom, čemu říkáme Genius Loci. To je ono "Ááááách", které polohlasně pronesu vždy, když vyjedu (jedno jestli vlakem či drezinou) do sedla Beskyd.

Tak nějak tuším, že právě o toto nám jde - vytvářet soubor věcí a procesů na vhodném místě (v tomto případě věcí železničních) abychom my i jiní mohli zažít ono "Aáááách". Pečovat o Genius Loci - to znamená nejen jej udržovat, ale v neustále měnícím se světě mu dávat nový obsah při zachování pokorné úcty ke staré formě.

Soudím, že právě toto se na Tanečníku, ČHŽ, Nitře, JHMD, Kolíně, Solvayi... děje (všiměte si, že Vychylovku si nechávám na konec)

Myslím si, že právě lesní železnice (v Karpatech zvláště) byly vždy nepřebernou směsí všeho možného i nemožného, co se kdy dalo posadit na koleje. V tomto směru máme obrovskou výhodu a omezením jsou pouze bezpečnostní předpisy, které nám i tento malý svět železniční neskutečně sešněrovávají. Prostě vyvést se na oplenu do hor nepůjde ne proto, že téměř žádné opleny do hor nejezdí, ale protože i nástupní plošina výletňáku musí být zajištěna řetízkem proti náhodnému vypadnutí.

Proto nevidím žádný estetický ani historický problém v tom, že tramvaj z TREŽ, ze které je díky velkým oknům vidět mnohem lépe, než z jakéhokoli zavřeného historického vozu, táhne do kopce průmyslový diesel. Ba naopak, při pohledu na ukrajinské ZILy na kolejích mám pocit, že na OLŽ je výborným způsobem zachycena ona pitoreskní tvář karpatských lesních železnic v nové podobě. O tom, jestli tramvaj ano, či ne, už tu víc jak před rokem psal Hrabě s poukazem na bohumínské trmavaje ve Víglaši. Takže problém je pouze technický - jak se pasuje těžká dvounápravová mašina se svrškem.

Novostavba? Výletní plošinový vůz inspirovaný plošiňákem z poslední květnové jízdy roku 1972. Určitě není do detailu stejný, ale v návoaznosti na starou formu novým obsahem spoluvytváří onen genius loci. Je to tak správně?


A jak dál? má se skutečně provést novostavba (neboť nic jiného by to nebylo) Vychylovského čtyřokeňáku a nebo dokonce trojokeňáku? Ptám se zcela vážně, protože to prostě není vůbec jednoznačné. A co s bohumínskou tramvají (ať už ve Víglaši, nebo se sesterským podvozkem na Chmuře?)

A jak má vypadat Gontkulák? Jako z výroby, nebo jako na konci provozu? A nebo jako když stál na pomníku v Žiline? A nebo úplně jinak?

Tyto věci vždy musí rozhodnout konkrétní lidé a to s tím, že ZCELA JISTĚ budou za toto rozhodnutí, ať už bude jakékoli, vždy někým kritizováni. Jedinou obranou je neustále se pídit po faktech a studovat názory jiných, dřív než sám sebe přesvědčím, že můj názor je jediný správný.

Na závěr si sem dovolím přenést postřeh z diskuze na serveru ČHŽ a nebýt zcela v souladu s AB a PK (správcem OLŽ)o tom, co je technická památka a co je stare železo určené do šrotu. Teď před sebou mám na stole ležet keramický střep, který jsem našel v místě nedalekého keltského hradiště. Mezi těmi všemi počítači není starší věci široko daleko. Už nikdy z něj nebude miska na obilí a mám jej tu právě proto, aby mi připomínal, že i v tom šrotu na Chmuře je stále schovaný onen genius loci. Stejně tak, jako byl patrně schovaný v rozřezaných oplenech v Hronci.
A tak jsme u slibované Vychylovky - s konstatováním, že i zříceniny mají přece své kouzlo...
Slavný lokomotivní hřbitov v Bolívii...
Máte někdo nápad, co s Henschelem?
Sajtr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 725
Registrován: 11-2006

Odesláno Úterý, 30. listopadu 2010 - 10:51:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mir > Na Osoblažce se nyní nachází všechny 4 zdejší TUčka. Žel Bohu má osoblažská výtopna jenom tři stání. V provozu je především rekonstruovaná 705 913 a zálohu jí dělá čerstvě opravená 914. Černý Petr padl na 916, která prý měla jít jako druhá na rekonstrukci. Vzhledem k nejisté budoucnosti Osoblažky bylo nakonec od rekonstrukce upuštěno.

PS: Hadice jsou v pořádku, je to přece vozidlo Českých Drah a ne nás, soukromých záškodníků a plagiátorů.
úzkorozchodná železnice Třemešná ve Slezsku - Osoblaha
lokomotivy U57.001, U46.002, TU38.001
Slezské zemské dráhy - www.osoblazsko.com
Mir
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 213
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 30. listopadu 2010 - 12:02:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sajtr
O té rekonstrukci jsem právě taky něco zaslechl, škoda...

Děkuji za info, osobně by mě ani neurážela, kdyby stála v Chomutově pod střechou, vzhledem k tomu, že nepředpokládám příliš výpadků 913...
Kovářmirek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1019
Registrován: 3-2006

Odesláno Úterý, 30. listopadu 2010 - 12:21:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martine, já bych hlasoval pro kompromis, co se Gontkuláka týče.Myslím si, že by to pro něj bylo nejlepší a pro budoucí četu taktéž. Čili stav stroje, pece, kotle,pojezdu, klacků, armatury co možná nejblíže stavu po výrobě, změny, které byly udělány za provozu na KOLŽ v rámci provozních úprav bych zachoval. Ovšem je mi jasné že takového stavu dosáhnout nelze přes veškerou snahu "parních dědků" na severu naší moravěnky, fungl nová armatura a další věci prostě výrazně přesahují možnosti které jsou dané. Ale už se strašně těším až se z komína téhle krásné mašinky zase bude linout vonný dým. Pohříchu provozní opotřebení Gontkuláka bylo přímo strašlivé... No a co s Henšlem? Bylo by krásné kdyby se také jednou opravil, kdyby se dožil svého znovuzrození tak, jako jeho mladší kamarád. U něj ta generálka bude ale o dost těžší. Stále vidím před sebou doslova živý obraz, jak Henšlík supí zasněženými Kysucami, za sebou tři páry naložených oplenů a svou parní silou a umem osádky se prokousává doslova metr po metru na sedlo Beskydu od Tanečníka.Vím že stav svršku by asi nedovolil jeho četnější jízdy ani pod kopcem... Ano, genius loci KOLŽ-ky je něco, co je málokde. Jo, Peťovi a Filípkovi mávám nahoru na Tanzenhund a přeju jen spokojené cestující-šotůše-ouřady kontrolní a hlavně žádné mimořádky. Ten Plaťák výletňák je povedený
Martink
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 194
Registrován: 11-2004
Odesláno Úterý, 30. listopadu 2010 - 12:29:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mixmouses, Kovářmirek: Podle fotek to vypadá, že už jste dorazili ke Mlejnku?! Takže čertovské jízdy budou zase o něco delší, než loni, navíc s novým pancéřákem, ve kterém opět nechybí kamínka a jistě útulné teplíčko - krásná pozvánka! Letos se chystáme s JN určitě přijet. Peter bohužel ne - bude vozit čerty na Beskyd

Díky moc za názor - je to cenný pohled a vidíme to obdobně. Jen s tím Henschelem a jeho funěním do kopce to po čerstvých zkušenostech s Gontkulákem vidím bledě. Vystavovatelný stav - snad časem...

(Příspěvek byl editován uživatelem Martink.)
Martink
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 195
Registrován: 11-2004
Odesláno Úterý, 30. listopadu 2010 - 12:51:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kovářmirek: Myslíš takto nějak?



(fotografie jsem si dovolil převzít z knihy Zdeňka Bauera "Úzkorozchodné železnice v průmyslu a zemědělství". Nemohl jsem k Pekelníkovu textu odolat - zmenšil jsem je aspoň jen pro náhled)
Rumcajs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 375
Registrován: 6-2007

Odesláno Úterý, 30. listopadu 2010 - 13:04:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vážení,
pokud má někdo zájem o fotku osoblažské U57.0 na sněhu, má možnost si ji zvěčnit i s celým pojízdným cirkusem, a to v sobotu 4.12. Jedná se o soukromou akci berte to prosím na zřetel. Byl-li by případný fotogram ochoten přispět na tuto akci, mohu mu zaslat (předat) mikulášskou jízdenku v ceně 50,- (ještě mi jich 30 zbylo, narozdíl od míst ve vlaku). Další info u mě...
Kovářmirek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1020
Registrován: 3-2006

Odesláno Úterý, 30. listopadu 2010 - 14:27:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: Ke Mlejnku ještě ne, kolejově asi 160 metrů za ten přejezd, ze kterého to naftmouses fotil ještě bez hotového pešunku. Právě nutná "výroba" přejezdů ( čtyři na 300 metrech tratě) nás hodně zdržela, nemohli jsme na dlouho zneprůjezdnit silnice (i když téměř polní a lesní) stavbou tratě. Lidi prostě k těm chajdám u lesa potřebují jezdit. Takže položit svršek, v místě přejezdu pořádně podbít, dosypat štěrk, podbít ještě podruhé, vyrobit přejezd a pak teprve se svrškem pokračovat dál. Následně se ještě k přejezdu vrátit a zhutnit nájezdy. Čertovský vláčky se budou obracet nahoře na Výrovně, procházka podél nově postaveného úseku (sjízdný jen pro pracovní vlaky) je samozřejmě možná a do příjezdu další soupravy v pohodě stihnutelná. Ty mi snad vidíš do hlavy s těma fotkama že?
Martink
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 196
Registrován: 11-2004
Odesláno Úterý, 30. listopadu 2010 - 14:41:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kovářmirek: Ty mi snad vidíš do hlavy... No, máš tam pěkně zakouřeno, pekelníku . Ale to je spíš o té "nenáhodě"..
Ty přejezdy jsou skutečně důkladně zrobené. Je dobře, že máte těžký kolejnice, záleží samozřejmě na tom, s jak těžkým provozem gumokol se počítá - na nově budovaných přejezdech na maďarských úzkých jsem viděl i 6x S49 vedle sebe - tj. celkem čtyři ochranné kolejnice. Chataři na Mlejnek však asi nebudou běžně jezdit náklaďáky.
Kovářmirek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1021
Registrován: 3-2006

Odesláno Úterý, 30. listopadu 2010 - 15:11:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chataři ani tolik ne, ale jezdí tama pravidelně kolínský "oranžový bobr" a také tam budou jezdit stavební mechanismové (řečeno slovy Myšáka)při dalším postupném prodlužování tratě. Jen těch náklaďáků s kamením... Tož doufáme že nové přejezdy vydrží. Staré zatím povětšinou v pohodě.
Mixmouses
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1259
Registrován: 1-2006

Odesláno Úterý, 30. listopadu 2010 - 15:22:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Navíc tam dost často jezdí trucktory, a zrovna ne žádný drobečkové, takže přejezdy musí dost vydržet... Při focení jsem se akurát s jedním potkal No a fotky Káči na sněhu budu muset udělat, holt trochu opozdím jeden dva spoje...
Obecně vzato pravda neexistuje, jsou pouze různé úhly pohledu na lež...

http://fotomysak.bloudil.cz
http://zeleznicka.bloudil.cz
kwasi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.197.144.135
Odesláno Úterý, 30. listopadu 2010 - 17:27:19    Odkaz na tento příspěvek  

Z. Jirsa z Dacic Vas zve na projizdku na sve zahradni zeleznici 5.12.2010 od 10.h. Blizsi informace viz http://www.zelezniceplnapary.cz/
Martink
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 197
Registrován: 11-2004
Odesláno Úterý, 30. listopadu 2010 - 18:11:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rumcajsi - tleskám ti za aktivitu v této oblasti - myšlenka uspořádat mikulášskou jízdu pro děti z tvé obce je nejen dobrý počin pro samotné děti, ale i pro SZD a pro propagaci Osoblažky vůbec. Kéž by bylo více takových osvícených hlav! Toto je přesně aktivita, kterou naše úzké potřebují - pokud nemůžu vzít za krumpáč, zařídím, aby se na vhodné místo umístily peníze. A ty umíš obojí!
Nebudeš se zlobit, když tě tu za odměnu zvěčním, viď?
Rumcajs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 376
Registrován: 6-2007

Odesláno Úterý, 30. listopadu 2010 - 21:05:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MartinK: Co mám vidět
Martink
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 198
Registrován: 11-2004
Odesláno Úterý, 30. listopadu 2010 - 22:24:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rumcajs: Uznávám, že to nebylo řečeno dostatečně výstižně po Prajzsku, abys rozuměl a nemusel klást doplňující otázky
Zmar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 349
Registrován: 5-2009
Odesláno Středa, 01. prosince 2010 - 10:47:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martink: jaké nejvážnější závady má Henschel ?

Ještě k optimální podobě Gontuláka. Myslím, že je potřeba přihlížet také k tomu, jaké jsou reálné možnosti. Například pro uvedení do stavu po výrobě by se muselo třeba něco vyrobit znovu, zatímco pro uvedení do stavu na konci provozu to bude podstatně snadnější. Jinak se asi řada lidí shodne, že mašina by měla být ve stavu, který je pro ni nejvíc typický. Ale rozcházet se budou, v tom, který stav to je.
Hrabe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 220
Registrován: 9-2006
Odesláno Středa, 01. prosince 2010 - 12:24:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak se asi řada lidí shodne, že mašina by měla být ve stavu, který je pro ni nejvíc typický.

Takhle nějak si to představuju na jaře 2011.
D_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 96
Registrován: 6-2005
Odesláno Středa, 01. prosince 2010 - 12:25:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Optimální podoba? Podle mne je to podoba, která nejlépe vyhovuje současnému majiteli/provozovateli. Mockrát tu zazněl stesk po ničení historičnosti a autentičnosti. Ale různé úpravy na strojích se prováděly vždy a na skutečných drahách se provádějí stále. Pokud stroj (a nebo vlastně celá dráha) žije, tak se stále mění. Bezezměny je jenom zakonzervovaná zdechlina.
Provozovatelé tzv. muzejních drah mají na rozdíl od těch "skutečných" tu smůlu, že je pořád někdo za něco kritizuje, od odstínu laku až po způsob financování.
A ještě jeden můj osobní postřeh - laická veřejnost posuzuje stáří podle omšelosti. Čerstvě natřená mašinka z roku 1939 je pro ně "nová" na rozdíl od o 30 let mladší, avšak provozem ve skanzenu lehce omšelé...
David
Hrabe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 221
Registrován: 9-2006
Odesláno Středa, 01. prosince 2010 - 12:29:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen lavice na plošiňáku jsou dnes ohoblované,takže si třísku jako tenkrát nezadřu....
Kalanis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1439
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 01. prosince 2010 - 15:01:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kovářská: Nechcete docenit kolejnice v Kolíně?
Mous: Pokud nebudu z počasí ouplně na pelech, tak budu zdržovat s tebou.
Doprava nebo něčí kapsy? Je to jedno - tunely jako tunely... K-Report do mobilu
Mixmouses
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1260
Registrován: 1-2006

Odesláno Středa, 01. prosince 2010 - 15:16:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kalanis : mám dnes nějak delší vedení, co myslíš tím docenit? Když se přidáš, nevadí, asi to budu páchat v sobotu, pokud bude GeBuSa vpuštěna do sněhu na trať , budu Ti na ní držet místo
Obecně vzato pravda neexistuje, jsou pouze různé úhly pohledu na lež...

http://fotomysak.bloudil.cz
http://zeleznicka.bloudil.cz
Zmar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 350
Registrován: 5-2009
Odesláno Středa, 01. prosince 2010 - 16:50:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Optimální podoba? Podle mne je to podoba, která nejlépe vyhovuje současnému majiteli/provozovateli.
Z hlediska kompetencí je to jasné. Kdo platí, ten rozhoduje a také nese odpovědnost. Ale při rozhodování má zpravidla větší či menší volnost v tom, jaké podobě chce dát přednost. Zde navíc předpokládáme, že jde o historicky cenný objekt, majitel si je vědom jeho hodnoty a on sám chce provést citlivou renovaci tak, aby nepoškodil jeho historickou hodnotu. Jenomže podle čeho se má rozhodovat ?
Kovářmirek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1022
Registrován: 3-2006

Odesláno Středa, 01. prosince 2010 - 20:59:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myš : obávám se že by poté byla modrá dýzlelektrika zbytečným balastem na čertovském vláčku. Prašan vniklý do trakčáků dokáže šlusovací věci. abych tě pak párou nemusel stahovat zpět do Sedražic Třeba by se to nestalo, ale poraď se raději s Kočičmenem jakožto hlavním elektroodborníkem.
BSDKučerapavel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 92.62.224.28
Odesláno Středa, 01. prosince 2010 - 21:19:01    Odkaz na tento příspěvek  

Jsem dlouholetý fanda les. drah. Bohužel závist a ješitnost určitých lidí, způsobují ztráty na dalším rozvíjení budoucnosti obnovených úzk. drah.
Musíme si vážit těch přátel úzkých, kteří vdechli
život mnoha úzk. drahám, které byly již zrušeny,
nebo na pokraji likvidace, jak v Čechách tak na
Slovensku. Je důležité, že na nich byl obnoven
provoz a dostaly se tím, do povědomí veřejnosti.
Nemá cenu se přít, jde li o provoz muzeální nebo
komerční. Důležité je, že jezdí pro potěšení lidí,
ale bez komerce, se to dělat nedá. Bohužel milionáři drahám moc nefandí. Proto si vážím práce
pana ing. Aleše Bílka, fandím mu a přeji pevné
zdraví při řízení ČHŽ. S pozdravem nech to pára
tlačí a odtlačí všechnu tu faleš a špínu, se kterou se určití lidé snaží zviditelnit.
Kučera Pavel, Bedřichovská soukromá dráha.
Mathulo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 457
Registrován: 7-2008

Odesláno Středa, 01. prosince 2010 - 21:21:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slubene fotky nitrianskej B650/80 gratis so snehom.Perinbaba dnes navstivila aj Nitru.Prikladam foto toho Zetka a aj historickej supravy AB/s 4 a Ci/u 329 pri priprave na Mikulasa.



Verejnosti málo známa no predsa krásna Nitranska poľná železnica