K-report
 

Archiv do 15. prosince 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » Ostravsko » Archiv do 15. prosince 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
JKL
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.31.14
Odesláno Neděle, 21. listopadu 2010 - 19:20:48    Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý večer. Mám dotaz pro pamětníky. Ví někdo, kde to je?
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1121
Registrován: 4-2009

Odesláno Neděle, 21. listopadu 2010 - 19:53:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JKL: Dnešní ulice Podzámčí, pod mostem teče Lučina a na obzoru stojí důl Zárubek.
EDIT: Nyní jsem našel fotografii v jedné knize s popiskem: Důl Zárubek od slezskoostravského hradu. V popředí most přes Lučinu, vlevo mezi zástavbou hřiště TJ Sokol Slezská Ostrava-Zárubek. Snímek z 20. let 20. století.

(Příspěvek byl editován uživatelem Němec z ova.)
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
JKL
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.31.14
Odesláno Neděle, 21. listopadu 2010 - 21:07:37    Odkaz na tento příspěvek  

Díky, pane! Ten Zárubek jsem tipoval, ale jistotu jsem neměl. Ale že se to změnilo :-)
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1122
Registrován: 4-2009

Odesláno Neděle, 21. listopadu 2010 - 22:04:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rádo se stalo. Krajan vždy rád pomůže krajanovi.
Takto vypadá Polská Ostrava na mapě vydané před 110 lety.

Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 647
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 22. listopadu 2010 - 09:15:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stejně nejšotovitější je tento přestup z úzké na normální.
Martinostruszka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1339
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 22. listopadu 2010 - 17:02:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohl: jedna z mála fotek co neznám! Z čeho to je? Jinak opravdu typická foto koexistence dnes bychom řekli regionální dopravy s MHD. Kéž by taková symbióza "hrana hrana" nebo "dlažební kostka s dlažební kostkou" byla zcela normání i dnes...
Berte mě ale s úsměvem. Miloš Sýkora sice Říšský most zachránil, pak byl ale zastřelen, stejně jako umřely obě koleje...
Červená ze Slovenska, modrá z Polska - barvy naší dráhy...
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1125
Registrován: 4-2009

Odesláno Pondělí, 22. listopadu 2010 - 20:12:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kpt.Hejl: Jeden můj kolega vznesl dotaz, dokážete identifikovat ty hráče Baníku? Má totiž důvodné podezření, že je na snímku zachycen }i jeho dědeček.

Miloš Sýkora sice Říšský most zachránil, pak byl zastřelen
Z této věty platí jen druhá část. Za záchranu Sýkoráku možná vděčíme vojínu německé armády Robertu Cysarzovi. Ten měl zběhnout a před tím úmyslně "zapomenout" vložit rozbušku k náložím. Za to měl dostat civilní oděv a možnost odejít žít spolu s manželkou do Bohumína.
"Pohádku" o zázračné záchraně mostu lze s největší pravděpodobností přiřadit k rudým žvástům.
Osádka tanku 051 popírá setkání se Sýkorou, také pan Bedřich Opočenský (příslušník československé tankové brigády) vylučuje setkání osádky tanku s Milošem Sýkorou. A spolupráci Sýkory s tankisty nezmiňuje ani válečný deník 3. tankového praporu 1. čs.samostatné tankové brigády. (V případě zájmu zdejšího čtenářstva mohu přepsat zápisky deníku z osudného večera.)
Teprve až v roce 1958 byla zveřejněna "vzpomínka" velitele tanku Nikolaje Ivasjuka na Miloše Sýkoru. Během bojů se však osádce "zapomněl" o tomto setkání zmínit.

Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
VláďaH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.209.6.26
Odesláno Pondělí, 22. listopadu 2010 - 21:12:30    Odkaz na tento příspěvek  

Němec_z_ova: dokážete identifikovat ty hráče Baníku?
Nemče historii Říšského mostu jsi nastudoval výborně, tak teď ještě historii fotbalového klubu, který hrával na Střelnici - SK Slezska Ostrava...ty BANIK py..
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1126
Registrován: 4-2009

Odesláno Pondělí, 22. listopadu 2010 - 22:38:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

VláďaH: Napsáním slova Baník, místo SK Slezská Ostrava, jsem ušetřil čas, který nyní mohu věnovat odpovědi na Tvůj příspěvek.
O původním názvu klubu samozřejmě vím. Nicméně ke studiu historie čutálistů z Bazal mě přesvědčíš.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 651
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 22. listopadu 2010 - 22:57:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MO- z čeho to je, nevím. Ale podobné lze vidět na té kontaminaci. Zdá se, že je tam souprava normální a dojíždějící úzká od mostu.

Tu verzi o dezertérovi jsem ještě neslyšel.
Po 89 byla v novinách verze o staré Blažkové, co ukecala rakušáky, kteří tam sloužili.
kpt.Hejl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.197.36.70
Odesláno Úterý, 23. listopadu 2010 - 01:32:49    Odkaz na tento příspěvek  

Němec z ova:takhle sám od sebe jen tři z nich.Pokusím se s otcem dát dohromady toho více,ale pochybuji,že bude pamatovat všechny.Problém je,že děda si je zaznamenával pod křestními jmény.Tu samou fotografii jsem ale viděl na výstavě věnované Baníku na Staré radnici,a pamatuji se,že tam na popisce byla jména všechna,byť jsem našel nepřesnosti u těch,které znám.Možná že to půjde vygooglit.A sám bych taky nerad někoho uváděl v omyl.
Co se týče přestupu kostka-kostka,známá fotka z doby,kdy se přesunul dále

No pak tu je ještě jedna zajímavá fotka,na níž se zdá,že úzká ještě neexistovala.Taky most je ještě starý,tedy ne-Sýkorák.
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1128
Registrován: 4-2009

Odesláno Úterý, 23. listopadu 2010 - 12:39:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kpt.Hejl: Jestli mohu poprosit, zkuste se poptat po Václavu L. Ještě včera večer se mi jej podařilo vygooglit (viz snímek).

Kolega má dojem, že se na Vašem snímku nachází v pravé části. Osobně bych si tipl na druhého zprava ve spodní řadě. Soudím tak dle účesu.

Ohl: O rakušácích jsem taky něco četl. Zkusím časem udělat výtah ze všech verzí o přejezdu mostu prvním tankem.

A něco historických obrázků:
Provizorní most z pohlednice kpt.Hejla překlenul období mezi pádem původního řetězového mostu (15. září 1886) a výstavbou Říšského mostu v roce 1913.



Dotaz na znalce šachet a lanovek. Máte tušení, kde bylo foceno?

Foto pochází z obrazové publikace o Vítkovických železárnách. Je tedy možné, že není z Ostravy. Ale tomu nevěřím.

A ještě jedna přeprava PLM

Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
milan ferdián
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.136.99
Odesláno Úterý, 23. listopadu 2010 - 15:29:48    Odkaz na tento příspěvek  

ad Martinostruzska :

Fotografie od Ohl byla zveřejněna v knize "DĚJINY OSTRAVY"/1993/ a v knize je ve formátu A4.Jako dovětek,úzkorozchodná linka od Sýkorového mostu byla prodloužena v roce 1951 na Smetanovo náměstí,kde bylo zřízeno společné Nádraží úzkorozchodných linek a to pro směr OSTRAVA-HRUŠOV-BOHUMÍN a druhý směr opačný OSTRAVA-RADVANICE-ORLOVÁ-KARVINÁ
kpt.Hejl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.197.36.70
Odesláno Středa, 24. listopadu 2010 - 02:27:45    Odkaz na tento příspěvek  

Němec:Zkusím s otcem dát něco dohromady,uvidíme co z toho vzejde.Moje fotka je z třicátých let,vaše je dorostu z dvacátých,snad by to mohla být stejná osoba,jsou na obou i jiní.
Na té vaší poslední fotce je zajímavý podvozek nákladního vozu.Tenhle původně americký typ se snad vyrábí už přes sto let,naposled se to nedávno probíralo tuším v nákladních vozech.Prakticky stejné na vozech Čs.legií na Sibiři:

Netušil jsem,že ho prakticky ve stejném čase používala i VZD.
Semolina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2760
Registrován: 2-2006

Odesláno Pátek, 26. listopadu 2010 - 13:20:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Sedmičce je opět něco o ostravských nádražích, viz tady.
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Pátek, 26. listopadu 2010 - 15:34:43    Odkaz na tento příspěvek  

Včera bylo čoromoro ve Svinově.Všechny Elfy budou jezdit do Opavy,přes Bohumín zase nic.Více tady.
Semolina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2762
Registrován: 2-2006

Odesláno Pátek, 26. listopadu 2010 - 18:07:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když byla zmíněna trať do Mošnova, proč se nepodívat jak to vypadá v Sedlnici?

S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1763
Registrován: 4-2006
Odesláno Pátek, 26. listopadu 2010 - 21:18:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ex fíra: Elfy budou jezdit zatím maximálně ve Warszawě a okolí Katowic - viz ELF.
pftr
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.80.221.43
Odesláno Sobota, 27. listopadu 2010 - 11:37:15    Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím Ostravsko!
Náhodně koukám, že zde často řešíte co a kam vedlo... Myslím, že zdejším "železničním archeologům" by dost mohly pomoci letecké snímky z počátku padesátých let - viz
http://kontaminace.cenia.cz/
Přiblížit se dá natolik, že spočítáte všechny vagony na vlečkách...Kochání se zdar!
JKL
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.31.14
Odesláno Sobota, 27. listopadu 2010 - 14:19:52    Odkaz na tento příspěvek  

To známe :-), akorát Ostrava je tak zakouřená, že toho moc vidět nejde. A rozlišení není zrovna super. Z těchhle map nepoznám, kudy přesně vedou tratě ze Svinova do Klimek a Zátiší :-(
Semolina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2770
Registrován: 2-2006

Odesláno Neděle, 28. listopadu 2010 - 13:25:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ryzí snímky z Ostravy

Ostrava-Mariánské Hory:

Semolina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2775
Registrován: 2-2006

Odesláno Neděle, 28. listopadu 2010 - 22:03:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Novinky ve vlakovém jízdním řádu od 12. prosince v Moravskoslezském kraji

Cestující do Polska budou moci využít nový přímý vlak z Bohumína do Vratislavi (Wroclaw). Tento osobní vlak bude odjíždět z Bohumína v 8:49, pojede přes Chałupki a Opoli a do Vratislavi přijede ve 12:13. Zpět z Vratislavi do Bohumína se pak bude vracet ve 14:38 a příjezd do Bohumína je naplánován na 18:21.

Tak si říkám, pro koho ten vlak bude jezdit? Ve Wrocławi pouze 2 h 25 min. To se stihne navštívit Hala století a může se jít zpět na vlak. Ale třeba se to chytne do Opole, kde se může navštívit zoo, nebo třeba cca 25 km vzdálený Jurapark Krasiejów.

Raději bych rozšířil nabídku spojů do Krakówa. Na trase se nachází Oświęcim, nedaleko Krakówa Wieliczka.

Škoda, že Os 3050 do Krakówa je výchozí z Bohumína. Myslím, že z Ostravy by se jistě nějaký cestující našel, alespoň o víkendu. Ještě v JŘ 2009 byl veden Os 3050 v trase Ostrava-Svinov - Katowice (vím, bylo to provázáno s osobními vlaky, tak se nevykonávala soupravová jízda z Bohumína). Ale buďme rádi, že jsou v Bohumíně dobré přestupní vazby na tento Os a bude tomu tak i v JŘ 2011.

Jen mě tak napadlo, že zmíněný Os 3050/3051 Bohumín - Kraków by mohl být prodloužen až do Wieliczky. Byť vlaky mezi Krakówem a Wieliczkou jezdí na polské poměry v docela slušném (ne)taktu.

V průběhu platnosti jízdního řádu se předpokládá nasazení nových přívěsných motorových vozů na vybrané vlaky na trati 323 Ostrava hl. n. – Valašské Meziříčí.

Co to asi bude, Regionova, nebo něco jiného?
VláďaH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.209.6.26
Odesláno Neděle, 28. listopadu 2010 - 22:28:18    Odkaz na tento příspěvek  

Semolina:Co to asi bude
No Desiro těžko, takže se budou muset cestující spolehnout na modernizované 842 + přípojný vůz něco jako 054. Jelikož to modernizuje osvědčená tuzemská firma, raději neuvádějí v průběhu kterého jízdního řádu se tak stane. Doufají...
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 674
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 28. listopadu 2010 - 23:37:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nová přívěsný vůz je dnešní Btax - ale s hadrou na sedačce:-)

z Ostravy by se jistě nějaký cestující našel, alespoň o víkendu.
Jo, v Ostravě jsou lidi, co chtějí jet 140km tři a půl hodiny:-)
Dokud bude stav kolejí v Polsku takový, jaký je, bude zájemců o toto potěšení stejný, jako doteď. Vozy do Krakova v IC, které jsou využívány turisty, jsou jimi použity jen proto, že předpokládají "stan torów" obvyklý v Evropě.
Semolina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2776
Registrován: 2-2006

Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 07:14:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dokud bude stav kolejí v Polsku takový, jaký je, bude zájemců o toto potěšení stejný, jako doteď.
Pokud se pouze sdělí, že jezdí nový vlak do Polska a neexistují žádné další návazné služby, je to při současné polské infrastruktuře jednografikonový vlak. Osobní vlaky v současné době nejezdí kvůli cestujícím, ale kvůli oběhům, tím pádem to tak vypadá. Aspoň se může říci, že nějaké spojení do Polska existuje.

Třeba při spojení do Wieliczky by se mohlo nabídnout k jízdnímu dokladu další zvýhodnění. Např. snížení ceny vstupenky rodinného vstupného do solného dolu ve Wieliczce. Rodinná vstupenka (2 dospělí a dvě děti) stojí 137 zł v polském jazyce a 181 zł v cizím jazyce, tj. při současném kurzu přes 1 100 Kč.

Co takhle vytvořit turistický balíček? Např. při cestě tímto vlakem zavedení sníženého vstupného do solného dolu Wieliczka? Samozřejmě by sleva musela být smluvně dojednáva a kompenzována. Otázka je, co by nabídly ČD za slevu poskytovanou dolem? Propagaci dolu na svých webových stránkách? Na nádražích, v propagačních materiálech?

Jo, v Ostravě jsou lidi, co chtějí jet 140km tři a půl hodiny
Samozřejmě, že nechtějí, ale dráhy (vojvodství) tomu tak trochu pomáhají samy -> když mezinárodní vlak (Os 3050) zastavuje na každé mezi a supluje ZDO. Neříkám, že kdyby projížděl vlak některé stanice a zastávky, snížila by se jízdní doba markantně, ale subjektivně utíká cesta rychleji. (Otázka je, kolik by to přilákalo nových cestujících do vlaku?) Co takhle udělat anketu na nádražích, zdali by cestující využili této možnosti, pokud by existovala?
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 675
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 12:05:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

co by nabídly ČD za slevu poskytovanou dolem
Obávám se, že ten kratičký úsek na našem územi mohou ČD vše, ale nic jím to nebude platné.
Ani kdyby byl na našem území vlak zcela zdarma.

anketu na nádražích ve stylu: Z Ostravy na jednodenní výlet do Vieličky a Krakova, odjezd 7:30, dvě hodiny jízdy, bistro vůz z přijatelnými cemami, místa pro kola...,
Odjezd z Krakova 18, případně 19:00.
K tomu - zajištěný přípoj k letu LOTyxyx z K.-Balic.
Nemám obavy, že by anketa nezněla - ano, mám zájem.
Bohužel, třicítkou to nepůjde.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4482
Registrován: 6-2006

Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 12:08:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3050/3051 Bohumín - Kraków jsem využil a projel se. Je to fakt šílená doba a to poskakování (samá pomalá jízda, když jsme se trochu rozjeli, vzápětí jsem hned brzdili, jeden úsek tam byl šílený, několik kilometrů jsme jeli snad 20tkou, někde za Czechowicema a taky někde kolem Zabrzegu Czarnolasy.
Přes čáru jsem jel jen já sám, ti co jeli z Bohumína, vystoupili všichni v Petrovicích.
V Polsku byl vlak celkem využitý, už v Zebrzydowicách nastoupili lidi v Czechowicách další, to jsem sice ještě seděl ve čtyřce sám, ale další volné čtyřky nebyly, v každé někdo seděl. V Czechowicáh přistoupili taky cikáni, jejich jazyk mutovaný Polštinou je zajímavý jejich parchanti pobíhali po vlaku a dělali bordel, k neskutečné trpělivosti domácích. Jedno větší cikáně si přesedalo ze čtyřky do čtyřky a u jedné slečny si na drzo půjčilo časopisy, co měla na stolku. Slečna jí však vlídně nabídla ještě nějaké časopisy co měla v tašce. Cikáně to chvíli prohlíželo a pak s tím švihlo na stůl a šlo jinam.
Největší nával přišel ale až v Krzesowicách, kde byl oddíl plný i ve čtyřce se mnou.
Cestou zpět z Krakowa taky plno, ale cestou to povystupovalo, jeden se mnou v oddíle vydržel až do Zebzydowic, přes čáru jsem jel zase jen já sám.
Průvodčí skoro nechodí, cestou tam poprvé přišel až v těch Krzesowicích, cestou zpět chvíli za Krakowem a potom už se také neukázal.
Asi proto tam čtverka mladíků požívající nějaký bílý alkohol s neoznačené lahve běžně chodila kouřit na wc, což šlo všechno do oddílu a i v něm byla viditelná mlha. Do toho pouštěli hudbu z notebooku předpotopní provience, velkého jako cca 5 svázaných atlasů světa v knižním vydání a asi i tak těžkých. Ti vystoupili na zast. Kaniów
V Dřevolínu se sedí celkem pohodlně, neměl jsem problém, ale cesta ubíhala špatně, hlavně když vidíte, jak se ploužíte. Cestou tam jsme stáli nějak déle v těch Krzesowicách a důsledkem toho jsme přijeli ještě do Krakowa cca 15 minut zpožděni. Cestou zpět jsem měl obavy o přetup na R744 v Bohumíně, ale i ten klapnul.
Cena Přerov -Krakow 673Kč zákaznická sleva taky celkem ušla. Uvažuji, že si udělám výlet v létě, ale zkusím jet Silesiou, je tam dříve, už v 6.34, tenhle spoj až v 10.07. Zajímavé na tom je, že jízdní doba R Silesie je naprosto stejná Přerov - Krakow 5h 08min
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 677
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 16:43:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vidím, že se tam nic nezměnilo za 5let. Ta 20-30 začínala kousek za Cz.Dz, trvala až do Osvětimi(přímé úseky, 160 by být mohlo), od Osvětimi do Chřanova 40-60, z Třebině 80 s pomalými snad na všech zhlavích stanic. Kousek před Krakovem byl koridor, 100. Zpátky jsem tenkrát jel radši přes Katovice, to byla aspoň 60-80 celou cestu, kromě těch zhlaví.
Zebřidovice-Čechovice je většinou 100(120?), ale plno pomalých, samý blaťák. Super je ta stanice za Zebřidovicemi,vždy se zajíždí ke staniční budově, tzn.vždy odbočkou. Přitom tam většinou nikdo nevystupuje.
Opravená je trať z Katovic do Tych na 100.
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1774
Registrován: 4-2006
Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 20:20:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohl: Už se pomalu rozbíhá koridorizace úseku Trzebinia - Kraków, takže tam se to v průběhu několika let zlepší. O zbytku se to bohužel říci nedá.
Rumek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1290
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 20:52:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dokud bude stav kolejí v Polsku takový, jaký je......

Stav kolejí tam opravdu není moc dobrý, na snímku úsek Czechowice Dziedzice - Zebrzydovice, rok 2009

Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4491
Registrován: 6-2006

Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 21:00:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

+ tam bude něco navíc po povodních
Už před Czechowicema z odbočky na Skotzów jsme jeli velmi pomalu a na obdočce jsme přejeli "na nesprávnou", kolej vedle byla rezavá, dlouho nejetá a místy mezi pražci chyběl štěrk ve velkém množství.
Z Czechowic do Oswiecimi to nebylo o moc lepší.
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 680
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 22:30:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už se pomalu rozbíhá koridorizace
To slovo pomalu je velmi důležité:-)
Když letos viděl, o kolik se pokročilo např. ve srovnání s loňskem směrem z Wrocławi na Źmigród a v jakém stavu je Wrocław -Opole...

Aspoň tady se projedou rychle
Semolina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2778
Registrován: 2-2006

Odesláno Úterý, 30. listopadu 2010 - 18:13:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dovolím si sem dát odkaz z želpage na snímek Josefa Chvosty o bývalé tramvajové trati do Hlučína, viz zde.

(Příspěvek byl editován uživatelem Semolina.)
Rumcajs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 377
Registrován: 6-2007

Odesláno Úterý, 30. listopadu 2010 - 21:09:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Semolina: Na snímku není bývalá trať.
Jedná se o trať ze sadů Boženy Němcové směr Hlučín, dnes zakončenou smyčkou Hlučínská
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1870
Registrován: 9-2006

Odesláno Úterý, 30. listopadu 2010 - 22:14:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dle nejnovějšího železničáře se už asi příští rok dočkáme VŘ na 6 "jednotek nezávislé trakce s kapacitou cca 90 lidí" pro S7. Dva "panťáky" pro Mošnov se budou zřejmě kupovat bez dotací z EU...
Bumibo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 61
Registrován: 12-2009

Odesláno Čtvrtek, 02. prosince 2010 - 01:03:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V roce 1973 jsem byl na brigádě u DPMO jako průvodčí většinou na lince č.1.To foto je v místě,kde je smyčka Hlučínská (Černý potok).
Dada
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 203
Registrován: 4-2006

Odesláno Pátek, 03. prosince 2010 - 10:31:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak nám opět pokřtili naší "pracovití" pánové z vrchu v rámci prezentace nového JŘ v MSK další elefanty a to 057 (Karolinka) a 058 (Ivanka) s tím že 057 dostala ještě "oficiální" jméno Studénka + erb. No že těch elefantů do Studénky jezdí...to i do toho Bohumína jezdí aspoň 1.vlak v režiji elefanta (2956 v JŘ 2010/2011)
Do školy buď první třídou , nebo vestoje!!!
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 696
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 03. prosince 2010 - 11:09:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové "z vrchu" nekřtili na Ivanku, ale na Moravskoslezský kraj a Studénku.
"Ivanky" tam lepí fíři bez ožíraček na Stodolní.

Nakonec, furt lepší taková výzdoba, než od zákazníků tohoto obchodu
Semolina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2779
Registrován: 2-2006

Odesláno Pátek, 03. prosince 2010 - 13:43:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JŘ 2011: R 740 v úseku Bohumín - Suchdol nad Odrou platí také jízdní doklady ODIS. (Platnost zůstává také u R 731.)
Semolina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2782
Registrován: 2-2006

Odesláno Pondělí, 06. prosince 2010 - 15:55:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ladovská zima z minulého týdne:
Valdav
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 606
Registrován: 1-2009

Odesláno Pondělí, 06. prosince 2010 - 16:39:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na odbočce Odra již několik dní nejspíš nefungují výhybky, jezdí až do Vítkovic po jedné koleji. Díky tomu dnes Os 3418 získal zpoždění 15 minut, protože ve Vítkovicích čekal na protijedoucí zpožděný EC 231 a hned za ním Os 3419 opožděný o 20 minut.
Silnice I/11 - nová naděje pro Opavsko
Poloprázdný prostředek městské hromadné dopravy obvykle nejede naším směrem. Zákon dopravního chaosu.
Werf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 54
Registrován: 4-2010
Odesláno Pondělí, 06. prosince 2010 - 23:34:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Polanka nad Odrou
SC 510
682003
Semolina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2786
Registrován: 2-2006

Odesláno Pátek, 10. prosince 2010 - 16:09:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

SŽDC vydala na svých stránkách Prohlášení o dráze 2010/2011 a 2011/2012.

V příloze E jsou uvedeny investiční akce. Opět byla mj. otevřena optimalizace tratě Ostrava-Kunčice - Frýdek-Místek - Český Těšín vč. PEÚ optimalizace žst. Český Těšín 1. část; 10/10 - 06/13.

Figuruje tam také rekonstrukce a zkapacitnění tratě Studénka - Mošnov; 01/11 - 06/12. A také již probíhající stavba III. koridoru.

Více zde 2010/2011 a zde 2011/2012.
Jurek_fm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1485
Registrován: 8-2009

Odesláno Pátek, 10. prosince 2010 - 17:59:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Semolina: U té frýdecké je trochu s podivem, že píšou zahájení 10/10? Nějak jsem nic nepostřehl.
Život je hořký. Bohudík !
oběhy Bohumínských brejlovců
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3704
Registrován: 6-2005

Odesláno Pátek, 10. prosince 2010 - 18:13:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Semolina, Jurek_fm:
Doporučuji tuto přílohu Prohlášení o dráze konfrontovat s rozpočtem SFDI na rok 2011 a střednědobým výhledem na roky 2012 a 2013.
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 708
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 11. prosince 2010 - 07:27:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

píšou zahájení 10/10? Nějak jsem nic nepostřehl.
To ani není třeba. Stačí, když se někde začal kopat kanál započtený v této stavbě.
Nicméně bych taky počkal na příští rok (konfrontovat s rozpočtem SFDI na rok 2011) , zda bude něco viditelného. Zkušenosti hovoří, že přednější bude určitě něco "důležitějšího" v západnější polovině republiky.
Dennis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2028
Registrován: 10-2007
Odesláno Sobota, 11. prosince 2010 - 16:23:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  



A je konec, poslední vlaky Eurocity z Vítkovic
Ten nejlepší z nejhorších - www.dennishubsch.cz
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 826
Registrován: 6-2008

Odesláno Neděle, 12. prosince 2010 - 03:36:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dennis: Ahoj Dennisi. Pokusím se to nastínit v růžovějších barvách. Jo, asi na čas poslední vlak vyšší kvality ve VÍTKOVICÍCH. No chystá se vyjet další konkurence. Leo Expres.
ČD jezdí přes Sakmarovo a Hajcman City=.
Jančura si vybral(správně) Svinov, Hlavas a centrum.
Tak proč by Leoš nemohl jezdit ještě rychleji/smysluplněji. A to. Ohaelkov(Návsí), Ostruszkov(Bystřice), samozřejmě kolem pecí(Moraviasteeolov), také zastaví v dvojměstí(Těšín/Cieszyn), dále Uhlířov, Arcelor Mittalov(přestup od Válcovenska plechovska+ Paskovské dřevěné/překladací zóny. Dále obnoveného/opraveného místa(Vytkovyce/pry po novemu z velkym W(bo extraliga vyhrana letos...). Dale nova zastávka Zabřeh, vlastně nádraží. Protože nejvíc cestujících má.(nikdo z jihu nemusí na Hlavas, no jede kratší cestou do Práglu zkušeně Polaneckou spojkou, co Bolševik zkušeně postavil za starých dobrých(zlých i velmi) časů. Pro doplnění zbylých volných míst využívá zastavení v padákomostově(Studénka)a Kuníně-N.Jičíně(Suchdol).
A výsledek= Nevíc cestujících, nejrychlejší čas, bo .ičo není čas, přes Polanku do Práglu je to nejrychlejší tras(a)... HaHaHa.
Semolina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2788
Registrován: 2-2006

Odesláno Neděle, 12. prosince 2010 - 10:46:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ic540: Řekněme, že nebudete daleko od pravdy. Pokud by vše jezdilo (Pendolino, EC/IC/Ex/EN/R, Regiojet a Leo Express) při současném (Pendolina, EC/IC/Ex/EN/R), nebo proklamovaném (Regiojet, Leo Express) počtu vlaků, dostáváme se na číslo 36 párů vlaků za den. Což ani severní Morava a Olomoucký kraj nenaplní. Aby se nestalo, že dojde k redukci vlaků EC do zahraničí a vlaky budou všechny končit v Bohumíně nebo Českém Těšíně. Samozřejmě nic z toho nemusí být pravda a nakonec stejně nic soukromého nevyjede.
A tady je článek o Leo Expressu.
Dennis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2029
Registrován: 10-2007
Odesláno Neděle, 12. prosince 2010 - 15:41:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera Ec Kysuca a dnes Ex Kysuca, jak jinak než ze středu



(Příspěvek byl editován uživatelem dennis.)
Ten nejlepší z nejhorších - www.dennishubsch.cz
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 828
Registrován: 6-2008

Odesláno Pondělí, 13. prosince 2010 - 01:03:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ále vyjede. I Jančura a budu držet palce také Leošovi. Vlaků(36), to je sice hodně. Jen budou asi(a tím možná i rychlejší) kratší. CCa 5x2jka, 1x1čka, popř. hospoda. Do těch 7dmi vozů. Uvidíme s čím kdo příjde. Tipuji, že ČD časem tři, čtyři vozy, kdo by také s dobytčákáma jezdil. No pod tlakem konkurence se to lepší, to se musí přiznat. Ale stále v podstatě katastrofa. Nejde vidět ta poctivá práce obyčejných lidí, kteří se v trikotu ČD snaží. Podivná a pokoutná rozhodnutí vrchnosti to těm obyčejným poctivým kazí. A to nasere. I když to tak někdy v posledních mých příspěvcích nevyznívá, stále miluji vlaky a fandím ČD. Komu jinému taky. Ti výše zmínění zatím nejezdí...
Semolina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2792
Registrován: 2-2006

Odesláno Úterý, 14. prosince 2010 - 16:49:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ic540: Kdyby nakonec vyjel Leo Express, naskytla by se možnost vedení přímých vlaků z Prahy do Opavy, či do Frýdku-Místku a Frýdlantu nad Ostravicí (už snad bude dokončena elektrifikace tratě). Tato města ještě nemají přímé spojení s Prahou, což by mohla být výhoda. Při trase do Frýdku-Místku si může vybrat, zda pojede přes Vítkovice nebo přes Hlavní nádraží.
Jurek_fm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1492
Registrován: 8-2009

Odesláno Úterý, 14. prosince 2010 - 21:13:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Semolina: No já jsem si při elektrifikaci tratě na Opavu taky myslel že by tam mohlo jet přímo něco do Pepíkova nebo Brna když ne pravidelný tak alespoň víkendový posilák ale evidentně zatím nic.
Život je hořký. Bohudík !
oběhy Bohumínských brejlovců
JKl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.31.14
Odesláno Úterý, 14. prosince 2010 - 22:25:31    Odkaz na tento příspěvek  

Opět něco z historie: Důl Zárubek z Moravské Ostravy
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1155
Registrován: 4-2009

Odesláno Úterý, 14. prosince 2010 - 23:18:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JKL: Velmi pěkné, zítra zkusím vykoumat odkud je to snímáno.
A výzva ostravským fotografům: vzhledem k plánovanému ukončení provozu Koksovny J. Šverma máte jednu z posledních příležitostí vyfotit sloupy páry nad provozem. Tak rychle běžte dokumentovat. I já uvažuji o oprášení fototechniky.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Středa, 15. prosince 2010 - 02:21:42    Odkaz na tento příspěvek  

Až se protáhne trať do Kateřinek a v Pze do Bohnic bude jezdit Pendolino do Opavy,aby byla vytížené.
Semolina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2793
Registrován: 2-2006

Odesláno Středa, 15. prosince 2010 - 08:46:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jurek_fm: To by právě mohla být výhoda soukromníka. ČD jezdí tak jak jezdí, protože mají v Bohumíně zázemí (přivěšování/odvěšování vozů, odstavné koleje), už se to zde řešilo v minulosti. Tak se necháme překvapit. Variant na vedení vlaků je spousta, při elektrické jednotce trasa například: ... - Ostrava-Vítkovice - Ostrava-Kunčice - Havířov - Český Těšín - Karviná hl. n. - Bohumín - Ostrava hl. n. - Ostrava-Svinov - ... Variant je hodně.
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 720
Registrován: 12-2009
Odesláno Středa, 15. prosince 2010 - 09:57:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

při elektrické jednotce, které nepotřebujde doplnit vodu a vyprázdnit fekál, není problém, může kdekoliv.
Pokud bude mít zázemí v Praze a bude jezdit na obrat jako pendolino avyjde mu voda, taky není problém.
Problém nastane, pokud nenaplní vlak cestujícími jen z Frýdku atp.
Naplnění stylem Ostrava-Vítkovice - Ostrava-Kunčice - Havířov - Český Těšín - Karviná hl. n. - Bohumín - Ostrava hl. n. - Ostrava-Svinov} je sice možné, ale za tu dobu už bude normální vlak někde u Třebové.
Semolina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2794
Registrován: 2-2006

Odesláno Středa, 15. prosince 2010 - 10:50:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Naplnění stylem Ostrava-Vítkovice - Ostrava-Kunčice - Havířov - Český Těšín - Karviná hl. n. - Bohumín - Ostrava hl. n. - Ostrava-Svinov je sice možné, ale za tu dobu už bude normální vlak někde u Třebové.}

Samozřejmě že cestující do Prahy by nenastupovali v Ostravě-Vítkovicích, ty by byly určeny (hlavně) pro výstup cestujících od Prahy. Kunčice (výstup pro Frýdek-Místek), jediné město, kde by se jelo oklikou by byl Havířov, cestující by museli jet přes Český Těšín (anebo jako dosud na Svinov s přestupem). Z Českého Těšína jezdí v současné době vlaky přes Karvinou a Bohumín do Prahy běžně, tudíž pro tato města normální stav bez zajíždění. V Ostravě (Hlavní nádraží, Svinov) nástup ve směru do Prahy. Aby nemuseli jet cestující z Frýdku-Místku z Kunčic přes Český Těšín, jeli by tak jako v současné době na Svinov nebo na Hlavní nádraží.

Nebo může být opačná varianta, případně úplně jiná.

Vycházel jsem z toho, že bude (měla by být) elektrická jednotka, která by toto vedení umožňovala.
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 831
Registrován: 6-2008

Odesláno Středa, 15. prosince 2010 - 23:16:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale ten vlak se musí někde naplnit. A naplní se 4-5 zastaveními ve stanicích Ostravska.Je jedno začne li ve Frýdlantě, Opavě či Návsí. Z každého směru má pár možností někde zastavit a ze Svinova do Prahy staví už jen jako Pendolino v krajích, nebo podle zvolené, či možná svým způsobem rozdělené koncepce zastavování(ČR není přece jen Praha). Lidé nemají zájem cestovat na přestup na Hlavasu. Opravdu ne. Všichni chtějí s kuframa, taškama, kočárkama atd jet přímo.
Byl by li prosazen záměr, že Leoš, Radim a ČD budou smět jezdit jen mezi Prahou, Svinovem a Hlavním nádražím, tak už většina nikdy vlakem nepojede a pořídí auto. Toto bych považoval za sprostý návrh, totálně zvrhlý likvidační a směšný.
Tady se zvlášť nabízí možnost vytvořit koncepci, když tu máme hned tři dopravce se zájmem jezdit a obsáhnout většinu míst a uspokojit skoro všechny.
V Havířově zavládlo doslova zoufalství po zveřejnění JŘ. Nezájem města cokoliv učinit zapříčinil, že zůstalo jen jedno poslední pravidelné spojení s Prahou. Výmluva na Bohumínskou základnu je nám Havířovským už všem směšná. Nepřepřahá se a po té, co vyjede konkurence a spojů bude více. Už ani dráhy nebudou odpojovat z dnes 10ti, příště z 6ti vozové soupravy. Pojedou však mimo centrum Ovy a vždy delší/na dlouho problematičtější trasou(Sakmarovo...). Na to doplatí a pokud opravdu konkurence vyjede, příjde o cestující. Na obranu i mnou milovaných ČD, nemůžou samozřejmě za vše. Vždyť podnikají na kolejích státu. A hospodaření státu je tak nějak svým způsobem nejvíc vidět na těch kolejích či přístupu k nim. Ale abych nebyl tak kritický i k naší ČR a její(naší) železnici, stav u nás v četně četnosti spojů v JŘ je oproti sousedním(východním/severním) zemím(ať nechodím pro příklad daleko)úplně skoro pohodový...
Doplním na závěr to co jsem na začátku chtěl říci. Dálkovka ať vyjíždí z výše uvedených koutů, aspoň linka S1 např. bude moct zkrátit postoj na minimum ve Svinově a sloužit tak více místním potřebám, či obsloužení snad v nedalekém budoucnu i nových zastávek, tak potřebných a již dávno naplánovaných. Zatím bohužel neuskutečněných...