K-report
 

Archiv do 21. listopadu 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » Ostravsko » Archiv do 21. listopadu 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Bumibo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 59
Registrován: 12-2009

Odesláno Úterý, 02. listopadu 2010 - 15:40:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kolem 10hod.jsem jel v sanitě po dálnici kolem nádraží O.Svinov.Stál tam IC 542 Leoš Janáček.No to byla směska-151,najbrt,zelený,najbrt,zelený atd.potom červenobílá hospoda a jednička.Foto nemám.Jinak plato je dole,víc jsem neviděl.Děje se něco na Svinovských mostech?
Madusan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 149
Registrován: 2-2007

Odesláno Úterý, 02. listopadu 2010 - 15:45:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

bumido > zmizela trafika po cestě nahoru a všechny stánky u schodů na jednotlivé nastupiště, takže už tam nesmrdí ani popcorn a další připáleniny
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 609
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 02. listopadu 2010 - 18:31:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kpt.Hejl
o hřišti v těch místech něco vím,a proto mě ta trať překvapila.
Na http://kontaminace.cenia.cz/ je to krásně vidět,- hřiště, svah bývalého břehu, těleso úzké i s mostem přes Lučinu atd.
VláďaH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.209.6.26
Odesláno Úterý, 02. listopadu 2010 - 19:12:35    Odkaz na tento příspěvek  

OH:pozůstatek vlečky na Trojici
No tohle byl parádní přejezd, vůči kopci mírně šíkmo, takže vozidla Š 100-120 při průjezdu více než 20 km/h úžasně nadhazovala své pasažéry. Mechanické závory s laťkováním ve spodní části a závorář, co netrpělivě vyhlížel díru v koloně projíždějích aut, aby mohl závory uzavřít. A samozřejmě adrenalin v zimě při zastavování před uzavřeným přejezdem. A dále pamatuji vedle tratě směr Zárubek velkou halu v oblouku, kde stály odstavené vágony - dodnes netuším k čemu se používala a na Cenii není, takže to bylo evidentně něco novějšího. Kde ty časy jsou....
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1073
Registrován: 4-2009

Odesláno Úterý, 02. listopadu 2010 - 20:28:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Baník Ostrava odstěhoval na Bazaly (což je mimochodem bývalý lom na břidlici)
Tady se musím ctěnému čtenářstvu omluvit, lom se zabýval těžbou čediče (bazaltu). Odtud taky název Bazaly. A nikdo z vás se neozve!
Dovolím si ještě vzpomenout několika skeny na přejezd u jámy Trojice a kolejiště této vlečky.


A něco aktuálních fotek z dnešního rána:


Strážní domek vypadá opuštěně. Obvyklá dvojice psů už na mne nečekala.
VláďaH: Mám podobné vzpomínky, jen jsem byl na přejezdu natřásán Ikarusy ČSAD Ostrava. Tu halu si taky vybavuji. Napadá mě, že mohlo jít o rozmražování vozů před vykládkou. Je však otázkou, zda se do koksovny uhlí vozilo i železničními vozy?
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.0.203.121
Odesláno Úterý, 02. listopadu 2010 - 20:57:39    Odkaz na tento příspěvek  

Jo, ty prvorepublikové tlusté knihy "Kamenouhelné doly Ostravsko-karvinského revíru" (viz prvních 5 skenů), to je úžasné arcidílo!
VláďaH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.209.6.26
Odesláno Úterý, 02. listopadu 2010 - 21:25:48    Odkaz na tento příspěvek  

kpt.Hejl:Jenom bych s chtěl někdy dozvědět,kdy vlastně ta vlečka na Trojici byla postavena-zárověn s dráhou do Hrušova,nebo později?
Úzkorozchodná ,,bible" Karla Garby uvádí stavbu tratě na Trojici shodně s úsekem Hrušov - Polská Ostrava, tedy v provozu od 9.1.1904. Dále je uváděn dopravní výkon dráhy v nákladní dopravě 40 199 tun za rok 1904, takže dráha na důl Trojice musela být v provozu celý rok (maximum přes 60 000 tun za rok). Taktež všechna vozidla nákladní dopravy uhlí byla vyrobena v roce 1903 a zjevně byla k dispozici - lokomotivy Honzík a Štefka i vozy Talbot.
Němec_z_ova: Parádní foto, na té čtvrté fotce dokonce stojí souprava vozů Talbot pod násypkou. Halu na rozmrazovaní vozů jsem uvažoval, nicméně očekával bych tok materiálu opačným směrem. Navíc v rámci přesunu vozů mezi šachtami snad nemohl náklad zamrzat, aby nešel vyložit. Taktéž bych u rozmrazovacího tunelu očekával plno potrubí a celkově větší stavbu - tohle mi spíše připomínalo vozovku, jak se známe ze současnosti. Ale nic podrobnějšího jsem nevypátral.
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1074
Registrován: 4-2009

Odesláno Úterý, 02. listopadu 2010 - 21:46:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kpt.Hejl: Stará střelnice dopadla z hlediska drážního archeologa ještě hůř, než si myslíte. Ostatně posuďte sám:

Vyrostlo nám tady prodloužení Bohumínské ulice a v místě zregulovaného meandru řeky Ostravice skládá firma ATComputers počítače. Na snímku lze u prodloužené Bohumínské vytušit most (za tím bílým osobákem ve středu snímku) a ten je přímo proti bývalé lávce na Starou střelnici.
Z lávky už zůstaly jenom schody na obou březích.

A nyní ještě něco obrázků k vlečce k Trojici:


Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1075
Registrován: 4-2009

Odesláno Úterý, 02. listopadu 2010 - 22:05:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A archeolog lanovkový? Ten už taky pomalu nemá co nacházet.

Poslední dva snímky pocházejí z Muglinova a dokumentují dnešní stav podpěr popisovaných kpt.Hejlem dnes o půl 12-té. Nějaké železo tam ještě zbylo, dnešní většinová menšina radši krade železo přímo z vagónů nebo sběren. I když?

Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Jurek_fm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1375
Registrován: 8-2009

Odesláno Úterý, 02. listopadu 2010 - 23:58:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Němec: Snad si nemyslíš(te?) že by náš milovaný spoluobčan zapálil hořák autogenu kvůli takovému drobku.Ostatně i na tom snímku garáží je vidno že i ti méně movití si příjdou na své jen když už není nic jiného, jinak by už tam ten překlad nebyl ani jeden. Ale ináč 100 bodou od Miša vtipkára za odvahu
Život je hořký. Bohudík !
oběhy Bohumínských brejlovců
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1078
Registrován: 4-2009

Odesláno Středa, 03. listopadu 2010 - 00:47:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak by už tam ten překlad nebyl ani jeden.
Třeba takhle?

Právě nyní, rázovitým občanům města, Ostrava v těchto místech ukládá měď do země (čti: probíhá rekonstrukce veřejného osvětlení). Dle mého laického názoru až zbytečně mělce.
PS: Ty garáže stojí hned vedle "Vesničky soužití" (nebo to má být soužení?). Toho Inda bych vzal za límec a s celou milou komunitou vyexpedoval do domovské země.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 805
Registrován: 6-2008

Odesláno Středa, 03. listopadu 2010 - 01:18:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ze snímků jde vidět, že byl zájem pouze o železo, které se dá zpeněžit. O stavební materiál, ze kterého by si mohli něco postavit/vylepšit/přistavit nikoliv. Je tedy jednoznačné, že menšinová většina/většinová menšina uvažuje/neuvažuje pragmaticky.
Jinak díky Čechu, Němče z ova, za hezké, pěkné a věcné příspěvky, které mě nejen obohatily, ale i pobavily..
Pokud existuje nějaká cestovka, co by vyvezla zmíněného inda(individua) i se spřízněnci, alespoň do Kosova(když ne rovnou do Indie), tak na to rád přispěju...uf...
Jurek_fm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1376
Registrován: 8-2009

Odesláno Středa, 03. listopadu 2010 - 06:37:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, ano na jednosměrnou letenku přispěju taky.
Evidentně stavební materiál neláká a neláká ani hliníkový kabel. Kdo by loupal 2,5-ku hlínu, že
Život je hořký. Bohudík !
oběhy Bohumínských brejlovců
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1079
Registrován: 4-2009

Odesláno Středa, 03. listopadu 2010 - 09:03:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JKL: Dodatečně děkuji za zveřejnění obou map. Vámi poptávané schéma ukončení tramvají ve Svinově jsem nedávno (tak od prázdnin doposud) někde potkal. Měl jsem za to, že se tak stalo ve zdejší ostravské tramvajové diskuzi. Ale bohužel jsem jej nenašel.
Ale hledání přeci jen vydalo nějaký plod.
PS: A tramvajoví úzkorozchodníci si také přijdou na své. Nechť se líbí
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Jindřich Rosa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.155.50
Odesláno Středa, 03. listopadu 2010 - 13:33:49    Odkaz na tento příspěvek  

Němec_z_Ova a JKL:
Bylo to asi toto, že? - Zalovil jsem v archivu, takže tímto se současně omlouvám tomu, kdo to sem vkládal či dával odkaz (bylo v PNG a nemám u toho žádnou poznámku, jsem bordelář...)

Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 611
Registrován: 12-2009
Odesláno Středa, 03. listopadu 2010 - 14:07:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já pamatuju, že před zrušením to byla asi tak:
Jen si nejsem jistý, zda tam byla červeně namalovaná spojka.
JKL
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.31.14
Odesláno Středa, 03. listopadu 2010 - 15:09:22    Odkaz na tento příspěvek  

Super! Nebylo by ještě od věci, pokud je ještě nějaký pamětník, zaznačit jedno a dvoukolejné úseky, případně vyhýbny (ale to by mě zajímalo u celé trati, včetně míst a názvů zastávek). Já jsem moc náročný, dííík :-)
Jindřich Rosa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.155.50
Odesláno Středa, 03. listopadu 2010 - 15:23:13    Odkaz na tento příspěvek  

Takže pánové, probral jsem své poznámky, neboť jsem původem také Ostravák, a zde je několik odkazů na předchozí debaty zdejších "tramvajáků":

Situace kolem Říšského/Sýkorova mostu:
viz leden 2009:
https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=1304889
(doporučuji probrat celou stránku a také kouknout i do archívu o jeden starší)

a ke Svinovu
viz prosinec 2008 - Jenki:

https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=1248848

plus nějaké staré fotky i v následující stránce archivu (do 12.12.)
Jindřich Rosa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.155.50
Odesláno Středa, 03. listopadu 2010 - 15:30:39    Odkaz na tento příspěvek  

JKL:
Tohle znáte?
http://starapolanka.wz.cz/tramvaj.html

(ale asi nás brzy odsud s těma tramvajkama vyženou...)
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7849
Registrován: 11-2002
Odesláno Středa, 03. listopadu 2010 - 16:21:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

IC540, Jurek_fm: je to s podivem, že stavební materiál nikoho nezajímá. Krást se tam evidetně člověk nemusí bát, těch cihel tam je na několik baráků, co by z toho šly postavit. Ale dnes už asi není moc doba "bouraček". Přitom, podle osobně neověřných info (staveř nejsu) jsou mnohdy ty staré pálené cihly mnohem kvalitnější, než zboží, co je dnes běžně k mání...
Ostravák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5640
Registrován: 5-2005

Odesláno Středa, 03. listopadu 2010 - 16:41:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten Svinov je můj výplod a není zač se omlouvat. Stejně to asi kompletně dobře nebude.

(Příspěvek byl editován uživatelem Ostravák.)
MHD Ostrava
kpt.Hejl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.197.36.70
Odesláno Čtvrtek, 04. listopadu 2010 - 01:39:01    Odkaz na tento příspěvek  

Díky všem za podrobné informace a dokonalou fotodokumentaci,a omlouvám se za OT lanovkodiskusi.Nečekal jsem,že jí někoho vyštvu do terénu
Snad už jen závěrečný dotaz.Mohlo být takových,na celkem podrobně zpracovaných internetových stránkách o úzkokolejkách nezmiňovaných,vleček a tratí víc?Tahle vypadá pro nákladní provoz dost podstatná a nikde o ní není zmínka.
Semolina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2715
Registrován: 2-2006

Odesláno Sobota, 06. listopadu 2010 - 17:20:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nikdo nezaznamenal dnešní napěťovou výluku ze Svinova směrem na Polanku nad Odrou a Vítkovice?

V akci byly mj. 749.257, 749.261, 750.042, 754.064 u Carga například 742.432/435.

Několik snímků:
Nejdřív opravený most v Nové Vsi:


Čekám, kdy to objeví první řidič gumokolu a bude si tam zkracovat cestu...

Napěťová výluka:



Vlaky od Polanky nad Odrou jezdily bez přípřeže, lokomotivy nezávislé trakce se vracely strojně zpět do Svinova. Z Vítkovic jezdily přípřeže v obou směrech.

Plato:
Semolina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2716
Registrován: 2-2006

Odesláno Sobota, 06. listopadu 2010 - 22:17:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když zde byla nakousnuta historie, ve kterém roce byla zrušena obsluha lihovaru v Dubí? Dnes už nejsou patrné ani zbytky koleje (vše bylo odstraněno se stavbou dálnice D1), pouze na vratech areálu je toto, viz snímek:


Pokud by chtěl někdo nahlédnout pod pokličku výroby elefantů, zde má možnost.
2m62u
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 397
Registrován: 12-2006
Odesláno Neděle, 07. listopadu 2010 - 10:08:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Až na to, že na fotce je Pórobeton v Třebovicích...
Do Selika v Dubí se tuším přestalo jezdit po povodních v 97. Do Pórobetonu už se taky pár let nejezdí, ale tam to umíralo postupně. Pamatuju, že ještě kolem r.2000 bývala vlečka plná rajek, nějaký ruch tam ještě byl.
Semolina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2719
Registrován: 2-2006

Odesláno Neděle, 07. listopadu 2010 - 10:15:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Až na to, že na fotce je Pórobeton v Třebovicích...
Ano, proto jsem tam napsal ilustrační snímek.
Semolina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2720
Registrován: 2-2006

Odesláno Neděle, 07. listopadu 2010 - 17:04:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Staví se jižní most
V říjnu byly zahájeny stavební práce v těsné blízkosti přemostění železniční tratě Českobratrskou ulicí v Moravské Ostravě. Stavbaři a těžké mechanismy se pustily do základů stavby dlouho očekávaného tzv. jižního silničního mostu v rámci III. stavby na komunikaci II/479 Českobratrská. Dodavatelem stavby je firma Eurovia CS. Podle harmonogramu by měly práce skončit v závěru roku 2012. Připomeňme, že tzv. severní most je v provozu od května 2008.


Zdroj: Ostravská radnice, listopad 2010.

(Příspěvek byl editován uživatelem Semolina.)
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 619
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 08. listopadu 2010 - 14:05:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

se pustily do základů stavby
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 620
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 08. listopadu 2010 - 14:14:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

!!!




kpt.Hejl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.197.36.70
Odesláno Pondělí, 08. listopadu 2010 - 18:51:15    Odkaz na tento příspěvek  

Ohl:Olomoucká moda navěšených bot už zjevně dorazila i do Ostravy .A při pohledu na tu vytrhanou tramvajovou kolej mě bolí srdce.Další památka na dobu,kdy se výrazně odlišovala městská kolejová doprava v Ostravě od zbytku tramvajových provozů v ČR mizí .
Semolina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2722
Registrován: 2-2006

Odesláno Úterý, 09. listopadu 2010 - 19:27:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Olomoucká moda navěšených bot už zjevně dorazila i do Ostravy
Nejenom do Ostravy, ale i do Bohumína:
Marek3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2459
Registrován: 8-2008

Odesláno Úterý, 09. listopadu 2010 - 20:52:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Semolina: To když jedeš po okrsce z Bohumína do Ostravy, tak u Pudlovské kaple jsou dva páry bot také přes dráty nízkého napětí, o kilometr dále ve Vrbici další.
Andulka "Ančí" = + 21.8.2010 - NEZAPOMENEME !!! :-( :-( :-(

Hlasuji pro vyhoštění Mettyse a Rt6n26 z K-Reportu !!!
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 622
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 09. listopadu 2010 - 23:24:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pohledu na tu vytrhanou tramvajovou kolej...
jo, tohle je minulost.

Snad je nahradí ty trolejbusy-
Semolina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2729
Registrován: 2-2006

Odesláno Středa, 10. listopadu 2010 - 14:13:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pár postřehů z dneška:

Ostrava hl. n.
Dopoledne ve znamení ČEZu:


2. nástupiště:


Ostrava střed:


V současné době nejfotografovanější místo Ostravy:
Semolina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2742
Registrován: 2-2006

Odesláno Čtvrtek, 11. listopadu 2010 - 13:09:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pár postřehů:

Ostrava-Vítkovice


Semolina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2747
Registrován: 2-2006

Odesláno Čtvrtek, 11. listopadu 2010 - 21:51:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už uplynulo bezmála 10 let od začátku rekonstrukce Svinova, průběh prací je zobrazen zde.
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 625
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 13. listopadu 2010 - 17:55:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

čas 9:20
Trať na letiště prý bude. Akorát se bude muset narychlo sehnat vlak:-)
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1843
Registrován: 9-2006

Odesláno Sobota, 13. listopadu 2010 - 18:26:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohl: Tak ČD letos oproti plánům letos vyhlásily VŘ pouze na 19 jednopodlažních jednotek místo 23 slibovaných. 2 měly být pro Mošnov a ty dvě další netuším. Tak třeba se VŘ vyhlásí již příští rok. (Aby se stihly dotace z EU.)
Benpat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 314
Registrován: 6-2008

Odesláno Sobota, 13. listopadu 2010 - 22:06:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco k tomu Mošnovu.
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 809
Registrován: 6-2008

Odesláno Neděle, 14. listopadu 2010 - 02:10:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Třeba od někud stáhnou regionovu, ale tu by se tahat z letiště přes centrum Ovy až do Havířova asi nevyplatilo provozovat v rámci plánované S4...

(Příspěvek byl editován uživatelem Ic540.)
Martin1235
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 257
Registrován: 10-2008
Odesláno Neděle, 14. listopadu 2010 - 09:16:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včerejší podvečer.
Jurek_fm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1436
Registrován: 8-2009

Odesláno Neděle, 14. listopadu 2010 - 11:07:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Němec: Mohl bych poprosit o kontakt na mejla? Dneska jsem něco potkal a chci to probrat jestli lze či ne zveřejnit. Týká se to SOKV Ova.
Život je hořký. Bohudík !
oběhy Bohumínských brejlovců
Apollo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 205
Registrován: 12-2008

Odesláno Neděle, 14. listopadu 2010 - 18:16:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

včerejší momentka
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1103
Registrován: 4-2009

Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 17:48:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jurek_fm: To bude asi zbytečné. Pokud máte stín pochybností o vhodnosti zveřejnění, tak já budu určitě proti.
V jiném případě můžete poslat soukromou zprávu (ta žlutá obálka v pravém rohu příspěvku). Už mi tak pár reakcí došlo.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
kpt.Hejl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.197.36.70
Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 19:09:55    Odkaz na tento příspěvek  

Měl bych jeden rodinný dotaz:Pořádá se letos Mikolášská parní jízda na Štramberk?Děkuji za info,případně odkaz.
Jurek_fm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1444
Registrován: 8-2009

Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 20:11:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Němec: Odesláno bylo, případné mlčení beru jako souhlas ke zveřejnění.
Život je hořký. Bohudík !
oběhy Bohumínských brejlovců
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 631
Registrován: 12-2009
Odesláno Čtvrtek, 18. listopadu 2010 - 08:28:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě foto k předtím probírané trati Hrušov -Trojice

mašinka

a tramvaj pod hradem


Zdá se, že za 100 let se nic nezměnilo.

ze slezkoostravského obecního drbníku.
kpt.Hejl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.197.36.70
Odesláno Čtvrtek, 18. listopadu 2010 - 21:46:35    Odkaz na tento příspěvek  

Ohl:Super fotky .Na té první je konkrétně které místo?Tipuji že jde o Hladnovský kopec s budovou soudu na horizontu,a foto bylo pořízeno někde z prostoru dnešního krajského soudu, ale třeba se pletu,jinak se nemám čeho chytit,snad násep silnice a tratě pod Všehrdovým sadem,ale tady si už vůbec nejsem jistý.
kpt.Hejl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.197.36.70
Odesláno Čtvrtek, 18. listopadu 2010 - 21:54:57    Odkaz na tento příspěvek  

No a na té fotce s lokálkou pod hradem je krásně vidět násep normálně rozchodné trati na Trojici,a pod ním kabinky na koupališti na Staré střelnici.Krása.
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 633
Registrován: 12-2009
Odesláno Čtvrtek, 18. listopadu 2010 - 22:36:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zámostí. Vpravo na fotce nájezd na (Sýkorův) most, trať vede pod něj.
kpt.Hejl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.197.36.70
Odesláno Čtvrtek, 18. listopadu 2010 - 23:29:35    Odkaz na tento příspěvek  

A jo,kus mostu tam vážně je,takže foceno odněkud z místa dnešní Městské knihovny.Je neuvěřitelné,jak se zástavba na Hladnovském kopci změnila,je těžko najít něco,co přežilo dodnes.Jakoby tam prošla válka.
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 811
Registrován: 6-2008

Odesláno Čtvrtek, 18. listopadu 2010 - 23:52:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co by nesešehla válka, to dosežehli komunisti skurv...í.
Velmi cenná foto, kdo to trochu pamatuje, třeba od cca už já vnímaje stav 1976 a dále...
Neskutečné...
O historii se také zajímám a některá fota udivují. Díky Ohl...
Jinak vlastně jsem to napsal i tak nějak opačně, ale kdo zažil, chápe...
kpt.Hejl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.197.36.70
Odesláno Pátek, 19. listopadu 2010 - 00:14:21    Odkaz na tento příspěvek  

Zmizelo nejen město,ale i lidi.A byli tu borci...
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 634
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 19. listopadu 2010 - 09:25:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já pamatuji (auto)trolejbus šplhající po původní cestě nahoru,

zbytky kolonie pod stadionem,

vybuchlý most

a stavbu toho, co je tam dnes.
No, myslím, že ta zástavba by nepřežila za žádného režimu. Požadavek na rozšíření a "dálnici" směr Frýdek by ji srovnaly se zemí stejně. Kolonie v dnešní době v centru?. Stejná cesta nahoru k ZOO?
Něco jiného je zástavba v kopci. Tam je některých domů škoda, to je výsledek OPBH a názoru, že vše staré je špatné.(No, ono tento názor je aktuální i dnes...)
Buďme rádi, že se např. Přívoz nestal panelákovým sídlištěm. A moc nechybělo.

Ovšem to na fotce nepamutuje nikdo žijící:-)
Ono se to tam změnilo dost i před 1948:-)
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 638
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 19. listopadu 2010 - 17:32:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Až budete procházet na Střed, vzpomeňte na vlečku, která procházela vraty dodnes na svém místě.
kpt.Hejl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.197.36.70
Odesláno Sobota, 20. listopadu 2010 - 00:01:28    Odkaz na tento příspěvek  

To byla hlavní vlečková kolej na Důl Šalamoun?
Jinak radši nebudu psát,co všechno pamatuji já,ale do té Kamenecké kolonky jsem si chodil jako malé dítě hrát.To je strašné.Jinak to opravdu nebyla práce jen komunistů,Ostrava je na některých místech překopaná snad stokrát,navíc díky poklesům se změnila i tvář krajiny.Pár fotek k tématu,jsou různého původu
Jáma Šalamoun v pozadí
Pohled z věže Šalamouny
Polská Ostrava Zámek
Slezská Ostrava Hrad
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 640
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 20. listopadu 2010 - 07:29:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hlavní vlečkovou máte na svém druhém obrázku.
Ta ze Středu - tu si pamatuji jen do nějaké fabriky, co stála na tom nově oploceném místě.
T4784086
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1171
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 20. listopadu 2010 - 15:01:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Krasna prace

Jelikož jsem ročnik ´86, nepamatuju z vašich fotek už vubec nic, spiš mi to připomina Verneovky...
"Proti blbosti i bohové bojují marně" Jan Werich
kpt.Hejl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.197.36.70
Odesláno Neděle, 21. listopadu 2010 - 01:37:44    Odkaz na tento příspěvek  

Které oplocené místo myslíte?To,kde se měl stavět ten nový "mrakodrap" na nám.Republiky?
Co se týče vlečky na jámu Šalamoun,je to tedy zřejmě ta nejbližší kolej na fotce.Pod starými Frýdlantskými mosty vedlo těch kolejí tedy dost.Jako bonus na snímku původní "Zahrada" s nákladním elektrickým vozem.
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 641
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 21. listopadu 2010 - 07:41:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zároveň tam máte tu vlečku k Šalamounovi.
Oplocené místo na fotce s nádražím střed je hned naproti budovy. Foceno asi v době výstavby toho, co je tam dnes. Vlečka už míří jen do hromady hlíny.