K-report
 

Chodci, cyklisté a jiná podobná havěť po městech pobíhající  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » » Chodci, cyklisté a jiná podobná havěť po městech pobíhající « Předcházející Další »

  Dialog Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Archiv 22. května 2010Stanley60 22-05-10  16:08
Archiv 15. listopadu 2010B0160 15-11-10  18:02
  ClosedUzavřeno: Další dialogy již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
Otvirak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.99.173.10
Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 18:42:21    Odkaz na tento příspěvek  

B01: no, tohle opravdu nevypada. Skoda, ze misto dlazebnich kostek nenaznacili prechod klasickou zebrou (ne ze bych nevidal stavat auta na prechodu)
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5126
Registrován: 9-2004

Odesláno Pondělí, 15. listopadu 2010 - 22:50:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

iDNES.cz: Cyklisté se v Plzni dočkali. Budou mít na silnici pruh pro sebe
Prakticky každý člověk, který jezdí na kole, je sportovec - i když jede pouze na nákup nebo do zaměstnání.
Otvirak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.99.173.10
Odesláno Čtvrtek, 18. listopadu 2010 - 21:14:58    Odkaz na tento příspěvek  

konecne nejake informace k brnenskym hlinkam - mendlovu namesti:
http://www.brnonakole.cz/news/nove-propojeni-hlinky-a-mendlovo-na mesti/
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5136
Registrován: 9-2004

Odesláno Čtvrtek, 18. listopadu 2010 - 21:37:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V tom článku bych vypíchl info o ukončení na Mendláku na té straně k Úvozu. Čekat od cyklistů, že všichni pochopí, že se mají přesunout k semaforu, přejít jako chodec a tam opět nasednout na kolo a přejet na Pekařskou mi přijde dost naivní.
Prakticky každý člověk, který jezdí na kole, je sportovec - i když jede pouze na nákup nebo do zaměstnání.
B01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 305
Registrován: 5-2006

Odesláno Čtvrtek, 18. listopadu 2010 - 23:43:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale proč proboha ten směr od výstaviště k Pekařské nevedli ulicí Veletržní?

Odpadlo by:
- projíždění cyklistů přes zastávku linky 44 (a dalších linek) při jízdě ke Křížové (dle článku se plánuje)
- problematické ukončení na východní straně náměstí
- zrušení tradičních míst pro odstavování autobusů (u parčíku před pivovarskou hospodou)
- možné kolizní situace při výjezdu aut na šikmém parkování u smyčky tramvají
Otvirak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.99.173.10
Odesláno Pátek, 19. listopadu 2010 - 00:12:52    Odkaz na tento příspěvek  

Janatak: ano. pravdepodobne zaroven s chodci pojedou, slusnejsi (nebo ti co uvidi policajta) slezou... jako se to deje u vetsiny prechodu...
B01: je to v clanku receno - opravovaly se Hlinky, tak toho vyuzili k novemu nalajnovani. Muzeme se tomu divit, muzem s tim nesouhlasit, ale ocividne to tak udelali. Jo, nektere tradice se tim bouraji... snad nalajnovani soferum pripomene, ze si maji davat pozor i na kolisty. A snad tito nebudou sebevrazedne narazet do vozu mhd (;
Mendlak znam z posledni doby jen z pozice cloveka jedouciho v aute.. a popravde mi usek Krizova-Mendlak - Uvoz pripada docela zhusteny auty... kdyby se tam meli programove motat cyklisti z Veletrzni... to bych osobne videl jako vetsi problem, nez tak jak to ted udelali (podle mne si kolista snaze ohlida auta ktera vidi parkovat pred sebou, nez auta co se mu vyroji za zady z Krizove)
... skoda, ze neni prokopana ta pruzkumna stola pod Spilasem az na Caru, to by byla panecku cyklostezka, kdyz uz z toho nedokazou udelat salinovy tunel (-;
B01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 307
Registrován: 5-2006

Odesláno Sobota, 20. listopadu 2010 - 11:22:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

(podle mne si kolista snaze ohlida auta ktera vidi parkovat pred sebou, nez auta co se mu vyroji za zady z Krizove)

Skvělý argument, kdybys nezapomněl na jednu věc, a sice že ten cyklista bude z Mendláku pokračovat někam dál, a ta auta se za ním vyrojí o křižovatku pozděj.

Nehledě na to, že cyklista bude muset řešit vjezd do křižovatky Úvoz-Pekařská, pro který nemá (snad jen zatím) světelnou signalizaci, a bude si muset ohlídat všech zbylých 5 vjezdů do této křižovatky.
Otvirak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.99.173.10
Odesláno Sobota, 20. listopadu 2010 - 11:44:59    Odkaz na tento příspěvek  

B01: rekl bych, ze tvurci stavajiciho reseni pocitaji s pozdejsi upravou ulice Pekarske (a priznavam, ze dole na Pekande jsem takovych pet let nebyl, nevim jaky je tam provoz, hlavne se asi budou cyklisti - zase - vyhybat parkujicim u nemocnice)... upravu Uvozu pro kola si nedovedu predstavit a mas pravdu, ze tam je pekna tlacenice aut pred tim zuzenim kvuli bus pruhu.
Vjezd z Mendlaku na Uvoz/Pekandu zminuji v samotnem clanku: ...se předpokládá, že cyklisté využijí zelého signálu přechodu pro chodce a zařadí se do běžného provozu - pocitam, ze tam bude klasicka cedule "cyklisto slez z kola", cimz budou tvurci z obliga, kdyby nejaky kreten vlitl do krizovatky aniz by ho napadlo tech 5 vjezdu hlidat... uvidime, treba to nechaji na inteligenci cyklistu, svata Anna je 100 metru daleko, treba maji nejakou dohodu o dodavkach zranenych (o:
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.85.38
Odesláno Úterý, 30. listopadu 2010 - 18:54:16    Odkaz na tento příspěvek  

Vše pro blaho cyklistů: http://www.novinky.cz/krimi/218308-sypac-prohrnujici-cyklostezku- skoncil-ve-vltave.html Kolik jich teď v zimě po ČB asi jezdí?
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5179
Registrován: 9-2004

Odesláno Úterý, 30. listopadu 2010 - 20:17:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cogwheel - nevím jak v ČB, ale v Pardubících například včera docela dost a to byla na silnicích sněhová břečka a souběžné cyklostezky vymeteny na asfalt rozhodně nebyly.
Prakticky každý člověk, který jezdí na kole, je sportovec - i když jede pouze na nákup nebo do zaměstnání.
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 58439
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 30. listopadu 2010 - 21:10:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ani v ČB jich není málo. Ono jinak než na kole a pěšky se po Budějcích po několika vlnách kurvení veřejné dopravy už ani pohybovat nedá.
Nehledě na to, že v ČB je oddělené stezky pro cyklisty jen pár metrů, a i ta je zhusta využívána chodci. A jak známo, za to, když tam někdo uklouzne, odpovídá majitel.


Shodou okolností jsem včera jel na kole v Pbicích, dneska v Budějcích. Silnici jsem se raději vyhnul (vyjma bočních spojovacích ulic), bohatě mi to stačilo předtím za volantem, kde jsem málem přišel o bok. Nakonec jsem skončil jen na trávníku, stačil jsem uhnout. Dotyčný, který projel stopku (kdo by to čekal, že mu to bude klouzat...), se ani neobtěžoval zastavit a jel dál.
Nebyl by problém ject ani na kole po silnici, kdybych měl chuť se nechat zacákat. Horší bude, až ta břečka zamrzne, pak může skutečně být občas problém v tom marastu držet přímou trajektorii a neohrožovat okolí (to ale někteří dokážou i v létě :-(). Ale zatím to vypadá, že během pár dnů budou silnice ve městech zcela suché, takže neexistuje racionální důvod je nevyužívat.
Stačí se řízení věnovat, mít pořádný pláště a hlídat si brzdy, aby nenamrzly.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Středa, 01. prosince 2010 - 09:59:31    Odkaz na tento příspěvek  

V noci na zítřek má znovu nasněžit.
Takže - kdyby ta cyklostezka na břehu Vltavy v ČB nebyla řádně udržována, mohlo by se stát, že nějaký cyklista tam dostane smyk a utopí ve Vltavě kolo i sebe? Svodidla tam asi nejsou.
(Doufám, že teď nikoho nenepadne instalovat svodidla třeba po celé délce cyklostezky mezi Hlubokou n. Vlt. a Čes. Budějovicemi, která tam asi vede po tělese staré navigační potahové stezky, která za dob c. a k. loďmistra Lanny pochopitelně žádné zábradlí neměla.)
Otvirak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.93.118.230
Odesláno Středa, 01. prosince 2010 - 10:26:22    Odkaz na tento příspěvek  

..take v Brne dnes rano na "cyklostezce" na Botanicke pozorovany stopy po kolech ve vrstvicce cerstve napadaneho prasanu ;-)
...sam ted nejezdim, ale teda cyklisty potkavam kazdy den...
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 58453
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 01. prosince 2010 - 12:53:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cogwheel:
Z fotky je prd vidět, kde se to stalo. Snad někde na novém úseku za Papírnama, na starších úsecích jsou buď klandry, nebo si moc nedokážu představit, jak se nechá do řeky dostat...
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5183
Registrován: 9-2004

Odesláno Středa, 01. prosince 2010 - 12:57:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já teda už taky nejezdím, na to mám svý kolečko docela rád, abych s ním jezdil po tom prosoleným sajrajtu, nemluvě o velmi pravděpodobných držkopádech.
Prakticky každý člověk, který jezdí na kole, je sportovec - i když jede pouze na nákup nebo do zaměstnání.
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8274
Registrován: 10-2004

Odesláno Pátek, 03. prosince 2010 - 15:03:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proto mám 2 kola, jedno na léto na hory a na různé výlety, druhé (levné ze supermarketu ) do obchodu, na nádraží a v zimě do prosolených s*aček
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5201
Registrován: 9-2004

Odesláno Pátek, 03. prosince 2010 - 21:50:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No nevím, já nějak ježdění po sněhu na kole nemůžu přijít na chuť. Možná proto, že jsem jednou do práce jeda tam v zimě hodil hubu celkem třikrát, zpátky pětkrát...to fakt nemám zapotřebí .
Prakticky každý člověk, který jezdí na kole, je sportovec - i když jede pouze na nákup nebo do zaměstnání.
Veverka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 728
Registrován: 5-2004

Odesláno Sobota, 04. prosince 2010 - 09:50:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Janatak: A proto jsem, jak to začlo klouzat, přešla na koloběžku Kupodivu jsem se ještě nevydálela ani jednou, zato brodění v té rozježděné sráděře ve vedlejších ulicích (po dálničním přivaděči bych to fakt nezkoušela) mám tak plné zuby, že se mi odpoledne ani nechce z práce a ve čtvrtek už jsem se nemohla dočkat víkendu, že nebudu muset na kolobrndu dva dny sáhnout
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8275
Registrován: 10-2004

Odesláno Sobota, 04. prosince 2010 - 14:23:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Janatak:
Když už to fakt klouže, tak je nejlepší volbou stará dobrá liberta. Na ní sedíš tak nízko, že kdykoliv ti to podjede, tak máš okamžitě nohy na zemi a nesletíš
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 58505
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 04. prosince 2010 - 21:17:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak tak. I když i liberta má občas problém:


Řetěz byl sice namazanej dost, ale skoro minus 20 a hluboký sníh způsobily, že začal přeskakovat. I dynamo mělo pak značné problémy, naštěstí aspoň baterky v přídavných světlech mráz nevybil. :-) (O rukou bez rukavic se raději nezmiňuji...)
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5206
Registrován: 9-2004

Odesláno Neděle, 05. prosince 2010 - 23:32:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No soudnej člověk, kterej má svý kolo rád, by tohle svýmu mazlíkovi nemohl udělat . Jak dlouho vydrží jezdit bez technickejch problémů v těch šlichtách, mnohdy prosolenejch...To kolo musí být přes zimu odvařený.

Veverka - tak kolobrnda mi na klouzavým přijde ještě víc nebezpečná. A máš pravdu, to by se mi do práce každej den v tomhle počasí taky moc nechtělo.
Prakticky každý člověk, který jezdí na kole, je sportovec - i když jede pouze na nákup nebo do zaměstnání.
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 58535
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 06. prosince 2010 - 01:02:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tohle kolo má za sebou už skoro 30 let a asi už přežije všechno. :-) Přední ráfek je sice ocelovej, takže dost těžkej (a na brzdění na prd), ale zato ještě původní. Rám je zatím vařenej jen dvakrát. :-)
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Otvirak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.99.173.10
Odesláno Pondělí, 06. prosince 2010 - 07:55:52    Odkaz na tento příspěvek  

Ach... minus dvacet. To mi pripomina moje pamatne slapani na vanocni becku nad Rozdrojovice (cca 4 km cisteho stoupani) po nemz jsem ze sebe pracne sundaval vetrovku, protoze mela zevnitr ledovy skraloup ;-)
...naopak pri ceste zpatky jsem po tom klesani zastavil u Zoo a pracne se sundal z kola, pet minut sundaval zmrzle rukavice a dalsich pet minut zahrival ruce, aby se mi do nich vratil cit... inu, mladi, devadesata leta a ledove zimy bez snehu...
...Taky si vzpominam, na jeden z tech dni kdy je vse obaleno ledem, chodci bud viseli na zabradli, nebo predvadeli breakdance na zemi... a ja na tom svym silnicarovi dojel plynule, bez drzky. Vtip byl v tom, ze se nesmelo prudce zatacet nebo brzdit... :-)
Veverka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 731
Registrován: 5-2004

Odesláno Pondělí, 06. prosince 2010 - 18:17:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Janatak: Hlavní časová úspora spočívá v tom, že prcka postavím na koloběžku a těch 3/4 km do školky to tlačím, čímž ušetřím minimálně 10, ale spíš 15 minut na každé cestě. Na sotva 2kilometrové trase školka - práce jestli ušetřím 5 minut oproti pěší chůzi, tak je to moc. Stejně to velkou část cesty vedu, jet se dá v podstatě jen tam, kde jsou shrabané chodníky, přičemž na větší části cesty chodníky nejsou vůbec, natož shrabané Kolobrnda má výhodu, že není problém každých pár metrů vystoupit nebo nastoupit. A když zamrzne brzda, tak se dá zvlášť v tom sněhu dobře brzdit nohou Ale zatím mi zamrzla jen jednou a jen jedna.
Dneska po příjezdu domů vypadala chudinka takhle:
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5211
Registrován: 9-2004

Odesláno Středa, 08. prosince 2010 - 21:45:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Veverka - ale ty máš krásný stroj! . Jak se na tom jezdí? Má velký kola, to sněhem ještě projede, ja měl za to, že máš menší kolobrndu, ta má horší průraznost závějemi.

Martin_Zlivský - 30 let starý kolo? Čest jeho odjetým kilometrům a jeho výdrži. Já kupříkladu na svým author treku už povyměňoval vše krom sedlovky, i rám mi rupnul. A to jsem to kolo pořizoval v roce 2004...
Prakticky každý člověk, který jezdí na kole, je sportovec - i když jede pouze na nákup nebo do zaměstnání.
Otvirak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.93.118.230
Odesláno Čtvrtek, 09. prosince 2010 - 13:00:44    Odkaz na tento příspěvek  

hm...

Dokonalý ráj kol v Nizozemsku se hroutí. Nehod cyklistů přibývá
http://cestovani.idnes.cz/dokonaly-raj-kol-v-nizozemsku-se-hrouti -nehod-cyklistu-pribyva-pss-/igsvet.asp?c=A101207_092845_igsvet_t om

(tradicne je treba ignorovat bulvarni titulek [idnes.cz], ale i tak to je docela zajimave... byt ne necekane)
Veverka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 736
Registrován: 5-2004

Odesláno Čtvrtek, 09. prosince 2010 - 16:50:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Janatak: Jezdí se na tom bezva, já se nějak nehoním, na horském kole při běžné jízdě nejezdím o moc víc než 20 km/h, na kolobrndě při stejném úsilí 15. Na rovině při rozjezdu z nuly se 2x odrazím a ujedu klidně 50 metrů. I v tom sněhu mě to příjemně překvapilo, ta nášlapná plocha je vepředu do špičky a celkově je vepředu užší než vzadu, takže vytváří takový šíp a jak ten sníh před ní prošlápne přední kolo, tak ta nášlapná plocha neklade vůbec žádný odpor. Akorát to má originál obutí balony Schwalbe Big Apple a ty nemají skoro žádný vzorek, takže se to v těch haldách sněhu víc smeká, tak jsem prohodila přední kolo z horského kola s pořádnýma drapákama a je to
Veverka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 737
Registrován: 5-2004

Odesláno Čtvrtek, 09. prosince 2010 - 16:58:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Akorát se člověk musí trochu naučit jezdit s tím nosičem Ze začátku jsem měla na vnitřní straně stehen pěkný jelita Teď v tom sněhu to každou chvíli trochu klouzne, takže se ještě občas kopnu, ale většinou málo, protože v takových místech jedu pomalu a odrážím se zlehka, ne s takovou vervou, s jakou jsem se dokázala kopnout v těch začátcích.
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 58605
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 10. prosince 2010 - 02:24:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

I sem se to nějak neodeslalo.

Janatak:
Zhruba tak to bude. Měl jsem ještě Favorita (r. v. zhruba 1972), ale nějakej lotr mi ho v Pbicích šlohnul. Pár měsíců poté ještě další závodku (bastl). Liberta se zatím drží. Favorit byl skvělý kolo. Sice závodka, ale nebyl s ním problém ani v horách a terénu. Rám lehkej, měkkěj, ale pevnej.

Liberta je mnohem víc robustní, oproti Favoritu je to spíš tank. :-) I tak (možná právě proto) je rám už nad středem vařenej, napevno navařená je i sedačka.
Jinak drží, vyměněnej je akorát zadní ráfek (a to spíš kvůli trojkolečku, kdo by se pachtil s výpletem...). I když ty ocelový ráfky žádná výhra nejsou (těžký, nebrzdí pořádně...), takže asi půjde časem i přední.
Původní už nejsou (bohužel...) blatníky. Ty původní byly sice hnusně ošuntělý, ale držely. Nový shnily ani ne za dva roky a nyní drží spíš už jen silou vůle, izolepy a drátu. Jo, a přední světlo už taky není původní.
Naopak dynamo se drží a nevyměním ho za nic. Kdyby měl někdo nějaký přebytečný favoriťácký hliníkový, byl bych zájemce. Žádný nový mi obvykle nevydrželo ani do švestek... (Baterky jsou pěkná věc, ale není nad to mít víceméně vždy fungující zálohu.)
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Pvvs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4445
Registrován: 7-2003

Odesláno Pátek, 10. prosince 2010 - 08:06:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M_Z : mezi svatkama se po dynamu mrknu. Nekde sem jich mel asi 10 .
Koupím otáčkoměr, pořádám soutěž ve vytáčení kindermafie.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3236
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 10. prosince 2010 - 11:08:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo "dynamo je u Lenina" (v Ječný). Též jesm byl překvapen že to u Favorita svítí i po asi 6 letech kdy to bylo potřeba. Vzadu to ale vždy blblo a tak tam je blikačka.
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 58621
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 10. prosince 2010 - 16:13:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vzadu to ale vždy blblo

Někdy holt v blatníku je asi tak moc koroze, že už na vodivé vrstvy nezbývá místo. Holt to pak chce vést drátem oba póly. :-)


Pvvs:
Rád vyměním třeba za zrzavé (nebráním se ale ani jiné barvě) protihodnoty.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 58622
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 10. prosince 2010 - 16:16:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Otvirak:
Ono osobně co mám zkušenosti s Holandskem, tak oč tam byla lepší infrastruktura, o to hůř tam lidi na kole jezdí. A aby tam v noci někdo svítil, to ani omylem. (A to by si člověk myslel, že hůř než u nás to snad ani nejde.)
Ale možná to byla náhoda a třeba to už ani neplatí.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Otvirak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.99.173.10
Odesláno Sobota, 11. prosince 2010 - 08:40:19    Odkaz na tento příspěvek  

Martin_zlivský: hehe... jo, v Holandsku mi to taky prislo divocejsi... ale pote, co jsem vloni asi deset dnu jezdil na kole v Siam Repu v Kambodzi, a vubec poznal vychodoasijsky provoz... tak mi pripada, je je u nas bezpecno a pohoda... clovek se musi po navratu ovladat aby nezkousel jezdit na kole v protismeru po dalnici, protoze to je tak jedine, cim se muzes tamnim privalum adrenalinu alespon trochu priblizit :O)
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 58713
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 17. prosince 2010 - 17:29:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.cyklostrategie.cz/cykloinfrastruktura/prvky-cykloinfra struktury/tema-1/
http://www.cyklostrategie.cz/cykloturistika/dalkove-trasy/koordin ace-site-dalkovych-cyklotras-cr/
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5227
Registrován: 9-2004

Odesláno Neděle, 19. prosince 2010 - 17:23:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

iDNES.cz: Příští rok dostane peníze cyklotrasa z Hradce ke špitálu na Kuksu
Prakticky každý člověk, který jezdí na kole, je sportovec - i když jede pouze na nákup nebo do zaměstnání.
Otvirak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.93.118.230
Odesláno Čtvrtek, 23. prosince 2010 - 09:14:30    Odkaz na tento příspěvek  

Citat z glosy v Respektu... takove zamysleni... no, jsem ted sice ciste chodec, ale ten zaver mne spise desi...


Sníh a naše návyky

... To celé přitom není z nějaké přirozenosti, naopak. Chůze je ve městě přirozenější a mnohem důležitější než jízda autem. Nelze se bez ní – pokud se chceme někam dostat - obejít, bez jízdy autem ano. Chodníky také využívá víc lidí. A pokud platí, že žijeme v sociálně citlivé, solidární společnosti, pak asi není od věci říct, že pro tu jsou bezpečné chodníky naprosto klíčovou věcí.

Dnešní systém uklízení sněhu je tedy jen a jen stereotypem, který nevychází z přirozených potřeb města. Vznikl z dávné představy, že je vše v rámci možností třeba přizpůsobit rychlému pohybu aut. To platilo v časech, kdy jsme se aut nemohli nabažit. Moderní pohled na život ve městech vypadá jinak, na auta se nahlíží s mnohem větší
skepsí.

Problém se sněhem ale není otázkou sporu mezi příznivci a odpůrci aut. Je to pragmatická úvaha, za co utrácet peníze a jak zpříjemnit obyvatelům měst život. Je to také zcela legitimní otázka v čase stárnoucí společnosti, kde strach ze zlámaných nohou na ledu a sněhu poroste stejně rychle jako počet starých lidí.

MarEk ŠVEHLa
B01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 333
Registrován: 5-2006

Odesláno Čtvrtek, 23. prosince 2010 - 10:50:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V poslední době bývám svědkem čilého pohybu aut i na chodnících...
Otvirak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.99.173.10
Odesláno Čtvrtek, 23. prosince 2010 - 14:48:59    Odkaz na tento příspěvek  

jj... ono to asi bylo vzdycky... akorat jak je ted vic aut, tak se navysil i pocet hovad... procenta snad zustavaji stejne... byt to misty vypada, ze misto zapadnich zvyklosti se tu siri vychodni "ja mam auto tak jsem pan a tedy muzu vsechno" :-(
Otvirak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.99.173.10
Odesláno Úterý, 28. prosince 2010 - 17:33:39    Odkaz na tento příspěvek  

policajti by chodce mezi obci radi oznackovali...

Každá třetí oběť nehod je chodec, policisté chtějí nařídit reflexní vesty
http://zpravy.idnes.cz/kazda-treti-obet-nehod-je-chodec-policiste -chteji-naridit-reflexni-vesty-1oh-/domaci.asp?c=A101228_083740_d omaci_jan

...jako idea mi to prijde pochybene... vim, z nasi dalnice, ze jsou ridici schopni narvat to do stojiciho, vsim naplno blikajiciho, hasicskeho vozu... proti takovym ani vesta ani baterka nepomuze... a navic... ta predstava, ze to musim u sebe nosit porad, protoze nikdy clovek nevi, kdy se kde zdrzi a pak se bude vracet za tmy... divny. to je jak vyjimecny stav se zakazem vychazeni.
pokud chodec razuje po silnici a nehlida si i zada, neustupuje kdyz se blizi auto, tak si proste koleduje - takovej pravdepodobne vestu ani blikatko stejne nevezme...
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6770
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 28. prosince 2010 - 18:31:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, já bych byl spíš i pro, rozhodně bych zakázal oblečení tmavé barvy.
Web o veřejné dopravě - aktualizace fotogalerie - celkem 1201 fotografií
AGORAFOBIE. Agora = autobus, fobie = strach, obava z něčeho. Agorafobie je tedy nemoc, při které se lidé bojí jezdit Agorou, potažmo CityBusem.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3297
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 28. prosince 2010 - 18:46:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co kdybysme všichni povinně nosili reflexní uniformy?

To jako když někdo pojede domů, vyleze na mezi z busu až za tmy protože mu někde ujel přípoj tak když nemá vestu si lehne na kraj silnice a počká na denní světlo?

Mimochodem - proč teda nechytaj denně potmě jezdící cyklisty? Brání jim v tom něco?
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1696
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 28. prosince 2010 - 20:59:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

... rozhodně bych zakázal oblečení tmavé barvy.

A taky bych zakázal nošení brýlí a hraní na hudební nástroje a další dekadentní výstřelky. A napsal bych o tom článek a poslal bych ho kupříkladu do výše zmiňovaného Respektu. Tam těmto věcem rádi tleskají.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Trupman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 983
Registrován: 12-2005

Odesláno Úterý, 28. prosince 2010 - 21:49:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No v USA jsou prý místa, kde pěšky se pohybující člověk je hned podezřelý a potenciální kriminálník, kvůli kterému se volá 911 ...
Hůů a hůůů a hůůůů, sovy v mazutu houkaj...
FOTO-OLOMOUCKAMHD.IC.CZ
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5257
Registrován: 9-2004

Odesláno Středa, 29. prosince 2010 - 22:42:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak tohle je mazec!
Hit zimní sezony? Sněhová kola, která připomínají skútr
Prakticky každý člověk, který jezdí na kole, je sportovec - i když jede pouze na nákup nebo do zaměstnání.
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4842
Registrován: 2-2005

Odesláno Středa, 29. prosince 2010 - 23:01:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Janatka: Raděj takto:


Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5258
Registrován: 9-2004

Odesláno Středa, 29. prosince 2010 - 23:14:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestli to je po pádu, tak snad raději ani ne .
Prakticky každý člověk, který jezdí na kole, je sportovec - i když jede pouze na nákup nebo do zaměstnání.
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4843
Registrován: 2-2005

Odesláno Středa, 29. prosince 2010 - 23:15:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neeee. Pouze aranžmá. V zimě zpravidla moc nepadám, a když tak v malé rychlosti, takže bez větších následků.
Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5259
Registrován: 9-2004

Odesláno Čtvrtek, 30. prosince 2010 - 00:28:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to jo. Já ani teď nezkouším jezdit, bo po tom mým hladkým vzorku (Schwalbe Marathon) by to jenom na mírně ujetým sněhu ustřelilo hodně rychle. Mám to zapotřebí? Nemám.
Prakticky každý člověk, který jezdí na kole, je sportovec - i když jede pouze na nákup nebo do zaměstnání.
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 58930
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 30. prosince 2010 - 00:45:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Spíš kdyby někteří řidiči neopouštěli byt. To by bylo krásně...

Kdo má trocho soudnosti a reflexů, nemá se současným počasím nejmenší potíže.
Snad na kolofrndě bych měl asi obavy.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4844
Registrován: 2-2005

Odesláno Čtvrtek, 30. prosince 2010 - 11:05:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na zimáku střídám Ritchey Slick na asfalt a Micheliny XC Dry2, které u přes svoje určení držní na sněhu při vhodném tlaku jak přibité. A takové lesní asfaltky nebo šotoliny, to je .
Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 487
Registrován: 3-2004
Odesláno Čtvrtek, 30. prosince 2010 - 11:10:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A nejlépe drží při tlaku hubou na štěrk...
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)