K-report
 

Archiv do 25. srpna 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Modely a modelářství » Všeobecná modelářská diskuse » Archiv do 25. srpna 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Fitr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 222
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 29. července 2008 - 18:16:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No moc to tu nežije. dlouho jsem nevěděl kam to dát, ale když už je tu ta volná diskuse, tak jsem dám nějaký mého vozového parku v měřítkách 1:24, 1:38, 1:43 a 1:72



Tvořím kolejiště ve velikosti TT
MANIPULAČNÍ JÍZDA
Mou domovinou je Liberec
Jaro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 56
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 30. července 2008 - 10:49:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pekna zbierka! zaujimave typy si vyberas
Fitr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 230
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 01. srpna 2008 - 13:43:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No i když teď jsem si všiml, že jsem to měl dát spíš do sekce Ostatní modely
Tvořím kolejiště ve velikosti TT
MANIPULAČNÍ JÍZDA
Mou domovinou je Liberec
Rakman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 209
Registrován: 11-2004
Odesláno Sobota, 02. srpna 2008 - 21:28:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dotázek, vážení rád bych se zeptal, jaká česká lokomotiva by se dala postavit na pojezdu od lokomotivy BR81 nebo BR92 ve velikosti TT? Předem děkuji za Vaše odpovědi :-)
VoVo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.208.2.225
Odesláno Sobota, 02. srpna 2008 - 21:37:06    Odkaz na tento příspěvek  

Rakman: BR92 je vpodst. ČSD 415 (tak zhruba, byla to trochu jiná série, záleží jak moc si zakládáš na detailech), jinak by na tom mělo jít (po doplnění běhounů např. z BR86) udělat 423, nebo 433? Jedno z toho... Nebo Petrspk (kolejistesumperk atd) z toho dělal nějakou 3xx (odstranil jedno dvojkolí a zkrátil kotel).
JVT
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.30.239
Odesláno Sobota, 02. srpna 2008 - 22:10:52    Odkaz na tento příspěvek  

No pěkné modely pana Filtra. Když vidím tu 1203 tak mě napadá že bych měl navštívit nějaký obchod a dokoupit si ji, ale počkám až bude i nový Superb. Uvidím jak bude čas a třeba Vám semka pak dám taky nějaké fotky.
Petrspk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 212
Registrován: 6-2007

Odesláno Pondělí, 04. srpna 2008 - 07:29:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rakman
jak říkal VoVo já z toho udělal Letohradskou 328.011 více informací na mých stránkách tam je popsaná celá stavba.
www.kolejistesumperk.wbs.cz
Rakman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 210
Registrován: 11-2004
Odesláno Pondělí, 04. srpna 2008 - 10:38:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Petrspk: to je ovšem exceletní model. Nevím, jestli bych se na to cítil ale možná jo... Já spíš pošilhával po 404,411,422 nebo 423. Nevím ke které z nich by nejlépe pasoval pojezd z BR81/92, aby se do něj nemuselo moc zasahovat :-)
Petrspk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 213
Registrován: 6-2007

Odesláno Pondělí, 04. srpna 2008 - 11:58:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rakman
No nejlepší by byla ta 423.0 nebo 433 protože 422 tam bys musel dat menší motorek o dost menší a co se týče zbývajících uvedených řad tak tam už je zásahů mnoho a ještě jsou tu dvě možnosti bud přidat do předu běhoun a pak pátnou nápravu a udělat 534.03,04 a nebo přidat jenom běhoun z BR 86 a udělat 434.1,2
www.kolejistesumperk.wbs.cz
Rakman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 211
Registrován: 11-2004
Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 10:58:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Děkuji za tvou odpověď. Na výběr toho mám dost, ještě bych se zeptal jestli by někdo neměl výkres k té 422, na ostatní jsem je našel různě po netu ale tuto ne e... Děkuji :-)
Deka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 922
Registrován: 11-2004
Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 11:15:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rakman: www.mo-na-ko.net/plans někde tam je 422.0.
...a ještě měl tu drzost říct mi ty py*o ty semnou nikam nepojedeš. Co to máte za řidiče??? ----
Kodan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 188
Registrován: 9-2007

Odesláno Sobota, 09. srpna 2008 - 14:13:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prosím sháním typák papouška-lokomotivy řady 477.Prosím nezasílejte mi barevné výkresy z ABC! Děkuji Daniel Kolář.
Michal_čb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1409
Registrován: 3-2006

Odesláno Neděle, 10. srpna 2008 - 18:03:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nechci nikomu kazit radost, ale BR81/92 NEJDE použít na přestavbu na 422.0... Arcivévoda má o cca 1 mm menší kola a má je blíž u sebe... Celkově to dělá na lokomotivě asi 3 - 4 mm na délce lokomotivy. A to si myslím už je dost... Ještě pozn... Uvedené míry jsou v TT
Budějčáááááák

BEZDREV to je vlak, jede jako drak!!! (* 20.5.1951)

Klub železničních modelářů České Budějovice - http://www.kzmcb.net/ (omluvte prozatím kvalitu našich stránek, vznikají za pochodu ;-)
Rakman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 212
Registrován: 11-2004
Odesláno Úterý, 12. srpna 2008 - 19:45:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Michal čb: a ty by jsi to poznal, třeba ze dvou metrů pouhým pohledem, že je to o 3-4mm delší??? Petrspk jasně napsal, že pokud nezáleží na detailech nebo jinak, že je potřeba mnoho zásahů. Mluvil teda o ostaních typech ale myslím že té 422 by se to také týkalo. Samozřejmě, že při výběru typu, který budu stavět, ke všem těmto připomínkám přihlédnu. Zatím jsem na aukru ukořistil první BR81čku, tak až mi přijde budu měřit a měřit a měřit :-) A když už tu smolim ty písmenka, ty by jsi doporučoval jaký typ? Děkuji :-)
Michal_čb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1411
Registrován: 3-2006

Odesláno Úterý, 12. srpna 2008 - 21:04:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rakman: Na 422 bych doporučoval kola a pojezd vyrobit... Stejně jako bych to udělal asi i já... Ikdyž zprvu za pomoci našeho kolegy pana Dvořáka... Ten má s tímto bohaté zkušenosti... Nehledě na to, že lokomotiva může při protažení o 3 - 4 mm vypadat jako jezevčík a kazit tím svůj vzhled. U 423.0 a 433.0 je třeba samozřejmě taktéž udělat zásah do pojezdu tovární BR 81... A to dosazením běhounů. Zde jsou ovšem odchylky minimální... A půl milimetru pouhým okem nepoznám. Ale pokud bych postavil vedle sebe 422.0 a 423.0 obě na pojezdech BR81, pak to působí jako pěst na oko... Já jsem v tomto směru docela velký puntíčkář... A má-li model vypadat solidně, je z mého pohledu pojezd BR81 pro arcivévodu nepoužitelný... Neberte to prosím jako rýpání či nějaké povyšování (můj minulý příspěvek taktéž)... Chtěl jsem jen vyslovit svůj názor...

ty by jsi doporučoval jaký typ?
Na pojezd BR81 jde bez větších problémů postavit řady 433.0, 423.0 a 434 (0, 1, 2)... Ještě by šel rozřezáním dvou lokomotiv a jejich nastavením použít na kremáka (ovšem bude mít menší kola!!!) a tuším možná i na řady 524.0, 1, 2... Ale zde si nejsem na 100% jistý!!! Musel bych taktéž měřit... Jinak u prvních 3 řad se jedná pouze o přidání běhounu (ů).... Rozvorově a průměrem dvojkolí jakžtakž sedí... Nutno brát v ohledu na velikost a vzájemnou vzdálenost okolků
Budějčáááááák

BEZDREV to je vlak, jede jako drak!!! (* 20.5.1951)

Klub železničních modelářů České Budějovice - http://www.kzmcb.net/ (omluvte prozatím kvalitu našich stránek, vznikají za pochodu ;-)
Rakman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 213
Registrován: 11-2004
Odesláno Úterý, 12. srpna 2008 - 21:27:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Michal_čb: nenenenene pane kolego, (já ti tyknul (sorry) a ty mě vykáš, zůstaneme tedy u vykání) :-) Vaše připomínky rozhodně neberu jako rýpání. Berte to tak, že začínám na zelené louce a nechám se tedy poučit zkušenějšími. S těmi pěstmi na oko je to pravda. S tím nemohu nesouhlasit a to i v případě, že si dělám modely pouze pro své potěšení, prostě by to na těch pojezdech vypadalo divně, nebudu to zkoušet, věřím tomu. S Petrspk jste se shodli na 423 a 433, takže je myslím rozhodnuto. Koketuju ještě s myšlenkou na tu 434... To jsou přece všechno taky pěkné mašiny. Když by mi se mi extra dařilo, tak bych mohl zkusit 310 podle Petrspk a zbyla by mi náprava pro 524 ale to je už pro mě velká utopie... To si s tím budu muset počkat až na důchod, až bude více času... :-) Každopádně děkuji za oba, potažmo všechny příspěvky k tomuto tématu :-) Zatím přeji všem pěkný večer :-)
Petrspk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 218
Registrován: 6-2007

Odesláno Středa, 13. srpna 2008 - 07:44:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Michal_čb
Na 524 to jde taky pořežeš dvě BR 81 a dáš ji nápravy z BR86.
A nebo jak já pořezal 2xBR81 a dělám 623.003
www.kolejistesumperk.wbs.cz
Petrspk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 219
Registrován: 6-2007

Odesláno Středa, 13. srpna 2008 - 07:46:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rakman opravím.
Podle mě by si dělal 328.0 a obrázek 434.2 mám v u mě v aktualizacích.
www.kolejistesumperk.wbs.cz
Carman2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 114
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 19. srpna 2008 - 18:52:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj vsetci...
Chcel by som sa opytat, neviete niekto aky je toto typ BUSu???
Dakujem vopred...
Pfm10
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 178
Registrován: 5-2008

Odesláno Úterý, 19. srpna 2008 - 19:42:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Škoda 706 RTO
VDP PFM Trans, a.s
Webstránka spoločnosti: http://www.pfmtrans.yw.sk/ | Kukajte, kukajte, kukajte: http://www.mhdbb.tym.sk/

KAROSA STÁLE ŽIJE!!
Carman2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 115
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 19. srpna 2008 - 22:11:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pfm10:
Dik moc moc moc... snad sa to po prestavbe SKODE 706 RTO aspon trosku bude podobat...
Petrspk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 220
Registrován: 6-2007

Odesláno Středa, 20. srpna 2008 - 19:30:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak bych Vám chtěl taky ukázat něco z mé tvorby a sice něco z mého druhého měřítka H0e a sice malou momentku dvou rozpracovaných vozidel v rozpracované staničce a na rozpracovaném kolejišti.

www.kolejistesumperk.wbs.cz
Rakman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 216
Registrován: 11-2004
Odesláno Středa, 20. srpna 2008 - 23:10:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Petrspk: Zdravím, nedělal jsi náhodou 623? Matně si vzpomínám, že před časem tu něco proběhlo... Dával jsi to sem jako kvíz, myslím že krátce po té 324. Jak to dopadlo?

Aha dělal... jen jsem to přehlédl... byla by nějaká fotečka 623.003?

(Příspěvek byl editován uživatelem rakman.)
Mawerick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 99
Registrován: 7-2006

Odesláno Čtvrtek, 21. srpna 2008 - 07:15:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Petrspk: pěkná práce . Budeš mít popis stavby na stránkách?
ICQ: 335166881
TT scale
Petrspk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 221
Registrován: 6-2007

Odesláno Čtvrtek, 21. srpna 2008 - 09:09:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rakman

Takhle to zatím vypadá. Na konci je rozestavěn štokr 556.020

Mawerick
Popis stavby je na našich stránkách ZDE
www.kolejistesumperk.wbs.cz
Rakman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 217
Registrován: 11-2004
Odesláno Čtvrtek, 21. srpna 2008 - 10:39:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Petrspk: pěkný to máš :-) Já se teď matlám s regionovou... :-) Na tu lokomotivu se vrhnu až pak :-)
Petrspk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 222
Registrován: 6-2007

Odesláno Čtvrtek, 21. srpna 2008 - 10:42:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rakman
Jestli chceš tak mi napiš na icq 449359737 a můžu ti zaslat nějaký fotky pro stavbu reginy
www.kolejistesumperk.wbs.cz
Mr_lachtan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 494
Registrován: 3-2006

Odesláno Čtvrtek, 21. srpna 2008 - 10:59:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petrspk: to TUčko mám ve stejném stádiu, tedy navíc s vypilovanými okny a ztenčenými stěnami, ale chtěl jsem se zeptat na ten Balm/ú: Ten je také odlitek nebo se jedná o jiný model? Když mi totiž odlitek přišel, ihned jsem ho odsoudil do role pografitovaného vraku za depo, protože si nedovedu představit vypilovávání těch okýnek při současném zachování rámování oken.
Ten dlouhej kulatej
Petrspk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 223
Registrován: 6-2007

Odesláno Čtvrtek, 21. srpna 2008 - 12:37:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mr lachtan
To je taky odlitek od samého výrobce. Okýnka jsem vypiloval kompletně a rámečky oken jsem zachoval
www.kolejistesumperk.wbs.cz
Pfm10
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 183
Registrován: 5-2008

Odesláno Čtvrtek, 21. srpna 2008 - 16:55:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Carman2: Neni zac
VDP PFM Trans, a.s
Webstránka spoločnosti: http://www.pfmtrans.yw.sk/ | Kukajte, kukajte, kukajte: http://www.mhdbb.tym.sk/

KAROSA STÁLE ŽIJE!!
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1459
Registrován: 4-2005

Odesláno Sobota, 23. srpna 2008 - 17:02:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nechápu jak nekdo za takové kolejiste muze chtít 20 tisíc
http://www.aukro.cz/item418714526_kompletni_panel_tt.html

mám namysli staré kolejivo vozový park 20 let satrý nicim nezajímavý celý to pusobí tak opravdu na urovni 80 tých let
AV 15-30
Vovo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 8-2008

Odesláno Sobota, 23. srpna 2008 - 17:37:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

6120: však on to někdo koupí (jako všechno). Dejme tomu, že je člověk, který jezdil s mašinkama ještě na papírovým podloží (staré H0 koleje) a teď vidí lisované pražce, říká si "no zavzpomínám, čas na výrobu nemám a určitě b materiál stál víc, vypadá to na fotkácm moc pěkně, děti budou mít radost že to jezdí dokola" a máš potenciálního kupce, o nějakém DCC nebo profilovém kolejivu v životě neslyšel :-)
http://mojett.ic.cz - moje stránky o stavbách všeho kolem TTčka

dělám TT, tak se neptejte, o jakým mluvím měřítku :-)
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1460
Registrován: 4-2005

Odesláno Sobota, 23. srpna 2008 - 19:15:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vovo:práve ze kdyz na to koukám tak to moc jezdit nebude to mnozství starejch východonemeckejch výhybek + dvacetiletý hektor k tomu je celkem solidní záruka proto aby z toho mel clovek jen zlost.To ze to vlastne ani nepredstavuje zádnou konkrétní epochu a drahu urcité zeme nebudu komentovat.
Takových kolejist se prodáva 90% málokdy clovek vidí opravdu neco povedeného a myslím ze kolejiste za které chce nekod pres 20 tisíc by mohlo disponovat profilovejma kolejema.
AV 15-30
Wendy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 84
Registrován: 5-2008
Odesláno Sobota, 23. srpna 2008 - 19:26:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prodávají se horší kolejiště a také za nesmyslné ceny,je to asi tak jak píše Vovo (on to někdo koupí......) nehledě na to že i když mnozí z nás už by staré loko ( BTTB ) nechtěli ,jsou stále tací co po něm sáhnou a rádi a on nechává 4loko a nějaké vozy,tak že do začátku docela dobré.Pro ty dětičky na koukačku jak to lítá nesmyslnou rychlostí furt dokola to dle mě stačí a je to komplet hotové....Škoda že ten co to koupí bude muset dříve či později koleje vyměnit protože mu to začne dělat neplechu........ myslím že kdyby to majitel zlevnil na cca 10Tis cena by více odpovídala a měl by to asi už prodané.
Rakman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 218
Registrován: 11-2004
Odesláno Sobota, 23. srpna 2008 - 22:04:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak správně chlapci, berte to tak, že každá věc má svýho kupce... :-) Já bych za to dal tak maximálně 4tícky... :-) Taky se kolikrát divím co tam lidi nabízí a co za to chtějí např:
http://www.aukro.cz/item420450145_nakladni_vagon_otevreny_s_nakla dem_dreva.html za to bych dal tak 20kč...
nebo tohle:
http://www.aukro.cz/item420444046_kryty_vuz_ii.html z toho jsem stavěl vozy ke svýmu Leopoldu, kupoval jsem je po 20ti Kč. Ale to je každýho věc, jak prodejce, tak kupce... Každý má svý hranice a možnosti :-)
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1461
Registrován: 4-2005

Odesláno Sobota, 23. srpna 2008 - 22:11:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rakman:Tak je pravda ze jsou modelári a min narocní modelári a pak puntickári takoví ze kdyz ta lokomotiva nemá motor minimálne mashima je to strep.
Ale videt dneska pekne postvené stylové kolejiste z moderních materialu je zázrak ty se jen tak neprodávají.
AV 15-30
Wendy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 85
Registrován: 5-2008
Odesláno Sobota, 23. srpna 2008 - 22:46:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No ono asi to že se neprodávají kolejiště z moderních materiálů je tím že i za malé kolejiště by byla suma moc veliká,a prodávat to moc pod cenou je dle mě velká škoda.Teď je na modelbazaru náááádhernéej modul ( smekám před majitelem a stvořitelem) ale cena 40tis.je za motiv malé stanice ( byť do mrtě pěkně detailně udělané ) strašně moc peněz.Sám jsem chtěl dělat kolejiště z nových kolejí ale starších BTTB vyhybek a není to vůbec to pravé tak že sem to zbořil a začnu znovu jen s novejma vyhybkama ( tillig TT ) sice je to finančně nákladné ale nemusim to mít přeci hotové za měsíc že.Raději budu každý mesíc dávat určitou sumu a prostě se bude stavět pomaleji.,( jinak kdyby měl někdo zájem tak budu prodávat vyhybky BTTB + angličany vše bez přestavníků ale v celkem dobrém stavu )
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1462
Registrován: 4-2005

Odesláno Sobota, 23. srpna 2008 - 22:52:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to já nez se odhodlal vymenit staré koleje za profilové to taky trvalo ale nakonec jsem musel protoze na tech starejch kolejích se kvalitne jezdit moc nedá ale bylo to casove i financne dost nárocné pritom to kolejiste je malé ale stálo to za to myslim ze je lepsí udelat neco mensího na urovni nez to co je výse.
AV 15-30
Furčan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 688
Registrován: 3-2005

Odesláno Neděle, 24. srpna 2008 - 01:59:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ja som problém s výhybkami od BTTB nemal, radšej som staval "obyčajne" koľajisko zo starých koľaji, aj keď som mal už profilové,ale výhybky čo boli u nás v KE k dostani tak boli nejako poruchové, malo kedy sa mi stalo že výhybku prehodilo celkom na doraz aby vlak nemal problém prejsť, občas sa stavalo že sa akosi "odpojili" koľaje od srdcovky, aj preto som na čas nechal profilové koľaje, viem že boli kadejaké prepojovacie koľaje ale u nás bolo problém vtedy zohnať vôbec nejaké profilové na TT a doplnky. No a ku starším vagónom a mašinám od TT (BTTB). Zbieram také výrobky aj keď nemajú poriadne kde jazdiť do zbierky sa hodia aj pre cenu, posledne uplne nove čo som kúpil bolo ICE 3 no zatiaľ nemá kde poriadne behať. Dokonca ani poriadne koľajisko na niečo také v KE nemáme. Keď bude času tak zajtra cvaknem všetko spolu.
ICQ: 218-854-995
Skype:Furcan
Petrspk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 224
Registrován: 6-2007

Odesláno Neděle, 24. srpna 2008 - 08:08:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jsem taky problémy s U profilovým kolejivem neměl. Je to všechno o tom jak se to položí. Když jsou koleje dobře položený tak se po tom dá jezdit bez problémů.

Jo jinak měl bych dotat. Nevíte někdo kde bych mohl sehnat na H0e spřáhla Bosenského typu?
www.kolejistesumperk.wbs.cz
Carman2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 116
Registrován: 5-2007
Odesláno Neděle, 24. srpna 2008 - 10:18:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ja mam doma tiez U profil, na HO od PIKA na plaste a ziaden problem nikdy nebol... Zalezi asi len na tom, ako sa o to clovek stara... Je mozno pravda, ze profilove kolaje su krasne, ale povedzme si pravdu, vsetci co tu pisu, ze stare U profily su srot... opytam sa len jedno, na com jazdili, kym profilove kolaje neboli??? A nikomu to nevadilo... Proste ide to dobou a stale tu bude nieco novsie a novsie... Mozno o par rokov zmeni vyrobca ine kolaje ine podlozia a bude sa na kolajiskach zasa vsetko menit...
Moj nazor, osobne mi U profil nevadi, a myslim, ze aj dnes by sa dal dobre vyuzit, napriklad, na miestach ktore na kolajisku nie su viditelne, ako skryte nadrazia, alebo tak, sa U profil podla mna da pekne pouzit... Co vy na to???
igino
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.245.84.231
Odesláno Neděle, 24. srpna 2008 - 11:09:00    Odkaz na tento příspěvek  

Môj prvý vláčik /TT/ oslavuje toho roku 30. výročie existencie. Za tie roky sa toho naozaj veľa pomenilo. Pokiaľ ide o výhody, nevýhody U alebo I profilu, tak jednoznačne vyhráva I profil. Dlhoročné skúsenosti moje aj ostatných modelárov v okolí ma v tom len utvrdzujú. Každému z nás však vyhovuje niečo iné.
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1463
Registrován: 4-2005

Odesláno Neděle, 24. srpna 2008 - 11:33:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano U profil alespon v TT je vyroben z dost nekvalitního materialu takze hrozne rád oxiduje a je dost nárocný na udrzbu.Nerikám ze U se pouzít nedaj kdyz nic jiného nebylo tak se muselo brát co je ale rikám narocnejsí udrzba nemodelový vzhled vetsí záruka problému.
AV 15-30
Petrspk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 225
Registrován: 6-2007

Odesláno Neděle, 24. srpna 2008 - 13:47:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak já mám taky TT kolejiště na učkách a sice už má kolejiště něco za sebou a budu dělat nový ale použiju zase U profil. Jo jinak proti oxidaci. Já ty koleje ještě z boku natírám hnědou rewelou jako patinu ale zároven ochranu proti oxidaci a je to paráda.

www.kolejistesumperk.wbs.cz
jano
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.248.56.11
Odesláno Neděle, 24. srpna 2008 - 16:27:41    Odkaz na tento příspěvek  

Petrspk Spriahla Bosna vyrába Roco, dajú sa objednať ako náhradný diel napr. cez www.maloseriovky.patsx.com ale aj iných. Inak dotaz patrí do sekcie HO.
Furčan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 689
Registrován: 3-2005

Odesláno Neděle, 24. srpna 2008 - 22:01:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petrspk: vyzera to celkom fajn, ja som na čistenie U-čiek použival občasne čistiaci vagon a nebol problem nikdy.
Link v popise ti nefunguje.
ICQ: 218-854-995
Skype:Furcan
Michal3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 595
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 24. srpna 2008 - 23:21:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, nevím kde se zeptat tak se zeptám tady.
Existuje model Škody Felicie??? Tahle verze:

ICQ: 478-647-278
www.masinky.nafoceno.cz
www.masinky2.nafoceno.cz
www.diesloveloko.wbs.cz
T4783002
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 287
Registrován: 7-2007

Odesláno Pondělí, 25. srpna 2008 - 07:39:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Michal3: Ano, vyráběla ji firma Kaden v měřítku 1:43.
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 5036
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 25. srpna 2008 - 08:31:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Michal3: Kde je to foceno?
"Doba střelců neminula. Přesvědčím Vás o tom. A nejen Vás!"
Michal3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 596
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 25. srpna 2008 - 10:24:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T4783002: A nevíš jesli jde ještě sehnat??? Nejlepší by byla v tadytý zelený, jesli se vubec v tý barvě dělala.....

Quex: Rosice (vedle Brna)
ICQ: 478-647-278
www.masinky.nafoceno.cz
www.masinky2.nafoceno.cz
www.diesloveloko.wbs.cz
Michal3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 597
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 25. srpna 2008 - 10:47:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takhle ještě vypadal v říjnu 2005, pak v listopadu se nám na zledovatělí silnici skřížila Avie přes celou silnici a příkopy byly moc hluboký....

ICQ: 478-647-278
www.masinky.nafoceno.cz
www.masinky2.nafoceno.cz
www.diesloveloko.wbs.cz
Carman2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 117
Registrován: 5-2007
Odesláno Pondělí, 25. srpna 2008 - 11:34:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Michal3:
Tak toto je uz spomenuty model od fi. KADEN. Skoda FELICIA combi. Bohuzial model sa uz nevyraba, nakolko firma mala spor so spolocnostou SKODA. Preto sa model uz neda kupit, a ak tak za pekne peniaze, ako som zan vyvalil ja.
Byt tebou, pockam kym zacne s vyrobou fi. ABREX, predpokladam ze bude, a bude ovela kvalitnejsia ako KADENacka.
Tolko moj nazor...

T4783002
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 288
Registrován: 7-2007

Odesláno Pondělí, 25. srpna 2008 - 12:19:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Michal3: Carman2 to napsal(a) naprosto přesně. Možná by se při troše štěstí dala ještě sehnat ve Škoda-auto muzeu. Nedávno jsem viděl v jednom e-shopu z Děčína podobné z Číny, ale za dvojnásobek ceny té z KADENu.
O kvalitě od Abrexu nemůže být pochyb, ale jestli na ni budeš čekat tak dlouho jako já na Roomstera v měřítku 1:18, tak potěš...
Michal3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 598
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 25. srpna 2008 - 14:27:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nedávno jsem viděl v jednom e-shopu z Děčína podobné z Číny, ale za dvojnásobek ceny té z KADENu
A to je tak zhruba kolik??
Já už na tu felici čekám asi 5 let a myslel jsem že se doteď neudělal ani jeden kousek.
ICQ: 478-647-278
www.masinky.nafoceno.cz
www.masinky2.nafoceno.cz
www.diesloveloko.wbs.cz
T4783002
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 289
Registrován: 7-2007

Odesláno Pondělí, 25. srpna 2008 - 14:59:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Michal3: Přes 300,- Kč. Já jsem za tu svoji krátkou červenou určitě nedal víc jak 130,-. Ale kupoval jsem ji už v roce 2000 právě v muzeu.
Michal3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 599
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 25. srpna 2008 - 15:57:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dík.
Neví někdo jesli ji bude Abrex vyrábět?? Jesli jo, tak si počkám.
ICQ: 478-647-278
www.masinky.nafoceno.cz
www.masinky2.nafoceno.cz
www.diesloveloko.wbs.cz
Carman2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 118
Registrován: 5-2007
Odesláno Pondělí, 25. srpna 2008 - 19:45:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ja si myslim, ze urcite bude mat ABREX feliciu vo svojom vyrobnom programe, na stopercent. Otazka je len kedy... S touto otazkou by si sa kludne mohol obratit na firmu (ABREX) a urcite ti odpisu. Mne odpisali, ked som sa pytal na FAVORITA.
A pani, gratulujem k cenam, mna toto combi vyslo na 500Sk...
T4783002
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 290
Registrován: 7-2007

Odesláno Pondělí, 25. srpna 2008 - 20:20:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V případě Abrexu platí, že kdo si počká, ten se dočká. Dotaz jim klidně napiš, stejně ti odpoví nějakou zdvořilostí. Já se na toho Roomstera ptal loni na Autosalonu v Brně, to ho tam vystavovali ve finální podobě a odpověď? Do konce roku bude na trhu, akorát jsem se ještě nezeptal, kterého .
Nicméně ty modely jsou na takové úrovni, že se určitě vyplatí počkat.
K těm cenám, nejlevněji modely škodovek určitě pořídíš ve výše zmiňovaném muzeu, jako příklad je cena Octavie II kombi nebo limuzína. Schválně, kolik byste si tipli, že mě stál jeden model?
Silenymax
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 180
Registrován: 4-2005

Odesláno Pondělí, 25. srpna 2008 - 21:12:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T4783002 : oct II cca 130kč OII scout 151kč :D Roomster a fabuie taky nějak 150kč a co já vím co dál jen superba si nejsem jist neb sem ho vyhrál v soutěži s bohemkou
ICQ 134407993
T4783002
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 291
Registrován: 7-2007

Odesláno Pondělí, 25. srpna 2008 - 21:15:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jj, holt boleslavák se pozná