K-report
 

Archiv do 8. září 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » 471 » Archiv do 8. září 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2058
Registrován: 10-2004
Odesláno Čtvrtek, 04. září 2008 - 10:59:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Předchůdce: to netuším proč dveře zůstaly takové jaké jsou. Myslím že v tom byl nějaký problém přestříknout je na jinou barvu. To ovšem nevím jistě a třeba to tu někdo ujasní proč vlastně zůstaly v původním nátěru.
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5659
Registrován: 11-2002
Odesláno Čtvrtek, 04. září 2008 - 13:20:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik: a co možnost, že se prostě někomu kompetentnímu nezdály dost ošoupaný, barvou tak nějak odpovídaly plánovanému schématu (záměrně už nepíšu o odstínu) a tak se rozhodl ušetřit pár stovek?! Nebylo by to na dráze poprvý, co "zvítězila" nějaká konina. Vzpomeňme např. před časem aplikované postupy, kdy se vozy v dílnách až na vyjímky nelakovaly celé, ale jen se na nejhorší místa udělaly "kostičky". Že takový vůz vypadal jak z cirkusu, že za chvíli začal lak opadávat jinde a že se to stejně nakonec muselo nechat přetřít celý (a tedy mnohá místa znovu) nikdo neřešil...
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2432
Registrován: 10-2003

Odesláno Čtvrtek, 04. září 2008 - 13:21:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik, Předchůdce: Co si tak pamatuju, tak PetrS. tu tvrdil, že se stříkaly dle původní dokumentace a nikoho v tu chvíli nenapadlo, že odstín je jiný. Kdyžtak si to tu dohledejte.
...za všechny svoje činy veliký, někdy budem asi hrozně pykat...
http://emj471.euweb.cz
Samlep
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 549
Registrován: 2-2006

Odesláno Čtvrtek, 04. září 2008 - 21:31:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hlásím, že všechny 3 bohumínské ešusy stojí v depu, takže na Ostravsku jsme čistě koženkoidiní.

(Příspěvek byl editován uživatelem samlep.)
380 - nejkrásnější lokomotiva ČD.
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5660
Registrován: 11-2002
Odesláno Čtvrtek, 04. září 2008 - 21:45:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Samlep: taky jsem zaslechl. 035 prý stále stojí krz těch brzd, 025 má garančku a 024 stojí už nevím proč (měl jsem vypít méně piv nebo lépe poslouchat). Na Zábřeh tak jela po delší době opět 460....
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2059
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 05. září 2008 - 12:00:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukám, že nákaza dorazila i na východ.

Nevěděl by někdo bližší informace o důvodech odstavení olomouckých 471?
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5662
Registrován: 11-2002
Odesláno Pátek, 05. září 2008 - 13:22:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik: Nevěděl by někdo bližší informace o důvodech odstavení olomouckých 471 - píšeš to správně, ale víš jak blbě to chacharskému uchu zní??
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2060
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 05. září 2008 - 13:42:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Předpokládám slovíčko "olomouckých".

Také jsem si chvilku zvykal na změnu.

Abych nedráždil strojvedoucí v Bohumíně, tak mají v IS uvedeno v poznámkách IS:
Verze: 080512 pro PJ Bohumín (GVD 2008.2.0)

(Příspěvek byl editován uživatelem penik.)
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5663
Registrován: 11-2002
Odesláno Pátek, 05. září 2008 - 18:34:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik: přesně tak... Na pravidelné střídání slov "ostravský" a "bohumínský" si člověk zvykl a najednou toto. Ale nic proti Syreček City

Jinak 024 a 025 jsou už opět fit a vesele brázdí chacharské koleje...
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2061
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 05. září 2008 - 19:12:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Potvrzuji:
471.025 byla v 19:11 zde.
Ze 471.024 se mi nedaří získat data z GPS.
Benpat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 29
Registrován: 6-2008

Odesláno Pátek, 05. září 2008 - 19:21:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Olomocký jednotky, hlavně že 071 024 je stále v Ostravě, někdo šetřil na nálepce. A jak to vypadá v Ově s akustickým hlášením?


(Příspěvek byl editován uživatelem benpat.)
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5664
Registrován: 11-2002
Odesláno Pátek, 05. září 2008 - 19:30:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik: "Milka" by měla být v Těšíně. Vozila odpolední "stodolní"...
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2062
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 05. září 2008 - 20:00:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jena: vypadá to, že se odporoučel GPS modul v TLR (možná jen pojistka, která praskne při prohození GPS a GSM antény) - takhle na dálku těžko říci.

Benpat: to záleží na rozhodnutí tamního DKV (či GŘ). DKV Praha se patřičně vybavilo na akuhlášení a zprovoznila jej (ještě se nehlásí na 4 jednotkách, které jsou v DKV Praha - ale i ty budou hlásit). Binární soubor s akustickými samply pro DKV Olomouc mám připraven. Je třeba, aby DKV Olomouc mělo tyto flash karty a poté se dá akuhlášení zprovoznit při mé jednodenní návštěvě v Bohumíně. Zprovoznění na jednotce je z časového hlediska, když je vše patřičně připraveno, otázkou pár minut (maximálně pár desítek minut) - pokud vím, já mám vše připraveno a neměl by být problém. Vždy to chce trochu času na případné odladění drobností.

Jinak to vypadá, že od nového GVD se budou v okolí Ostravy hlásit některé stanice/zastávky dvoujazyčně. Ještě nemám oficiální stanovisko a nařízení. Tomu bude podléhat i případná změna vizualizací na vnitřních i vnějších tabulích IS.

(Příspěvek byl editován uživatelem penik.)
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5666
Registrován: 11-2002
Odesláno Pátek, 05. září 2008 - 20:24:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik: Jinak to vypadá, že od nového GVD se budou v okolí Ostravy hlásit některé stanice/zastávky dvoujazyčně - a jak?? Česky a gorolsky?? Bo polština to, čím v tom kraji hovoří, zrovna moc není...
adjena
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.73.124
Odesláno Pátek, 05. září 2008 - 20:27:42    Odkaz na tento příspěvek  

2 Jena, po našimu.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2063
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 05. září 2008 - 20:33:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jena: nechci hodnotit jak se u vás mluví či nemluví (když k vám přijedu, mám s některými výrazy problém, naštěstí mám sebou vždy tamní doprovod), ale mělo by to být po polski včetně nápisů na tabulích (u těch už mám oficiální názvy stanic a zastávek - na audiosamply zatím čekám, ale asi jsou již vrcholově objednány).
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5667
Registrován: 11-2002
Odesláno Pátek, 05. září 2008 - 20:53:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

adjena: tak to su moc zvědav, bo tym v kraju razovytym se mluví takovou směsici češtiny, polštiny, slovenštiny a co já vím čeho. Dědina od dědiny to má trochu jinak...

Penik: ani se Ti nedivím, že tu máš někdy problém a to už máš nějaké ty jazykové zkušenosti.
Malá odbočka: Rád vzpomínám na jednu historku, kdy čistokrevný pražský fíra si přišel v Bohumíně do blafárny ke strojmistrům pro klíče, času už bylo pomálu a za okýnkem seděl nějaký ten dialektem silně mluvící strojmistr (příjmení už jsem zapoměl). A ten rychle spustil (řečeno foneticky): Tutaj moš klučiki, mašine muš na olevum, ale učekoj, učekoj, alebo južaj mož granice..." Fíra na něho chvíli nechápavě hleděl a pak se otočil na místního kolegu s dotazem, "Co to chtěl"??
Ale na druhou stranu, pomatuju osobní zážitek z masaryčky, kdy na hranicích borný muž k okýnku "chacharského řidiče" pravil: "Popojeď, najede na Tebe puklík a šoupne tě do kopřiv". Na to následovalo pokrčení rameny a očevání toho, co se bude dít...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1672
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 06. září 2008 - 00:17:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik:
Ten druhý jazyk bude romština nebo hantec? :-D
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
OH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.51.130
Odesláno Sobota, 06. září 2008 - 01:23:54    Odkaz na tento příspěvek  

Penik
nákaza dorazila i na východ
Plánovaná prohlídka u 25.
24 měla problém, který se nějak vyřešil sám na trati, pro jistotu odstavena a zkoušena.
35 čeká na náhradní díl.
Už se těším na hlášení. Pokud to bude namlouvat někdo z Prahy

Jena
dialektem silně mluvící strojmistr dnes už nehrozí. Nějaký čas v důchodu.

Drn
Hantec těžko. Koukni občas na mapu. A romale by mělo znít hlavně u vás. Předlice, Matiční a Chanov jsou už světoznámé výrazy
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5668
Registrován: 11-2002
Odesláno Sobota, 06. září 2008 - 08:49:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OH: Už se těším na hlášení. Pokud to bude namlouvat někdo z Prahy - No, když to řekne dobře s tím správným přízvukem, tak fajn, ale pokud to vypadat, jako když pražští umělci (nic proti nim) namlouvali Denik Ostravaka, tak to bude trapné...
Kubajz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 99
Registrován: 6-2006
Odesláno Sobota, 06. září 2008 - 09:19:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: s romštinou bych v tvojem případě radši držel jazyk za zuby (čti=hubu), bo mi tu sice cigány mám, ale určitě né v takovém množství a s takovými problémy jak tam u vás.

Jinak pokud to bude opravdu namlouvat nějaký "pražák" tak to bude hodně velký výsměch a myslím, že to přinese víc škody než užitku. Zapřisáhli gorolové to budou brát jako provokaci z Prahy.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2443
Registrován: 10-2003

Odesláno Sobota, 06. září 2008 - 09:37:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teda, může mě to bejt ukradený, ale z jakýho důvodu se to bude hlásit a psát dvojjazyčně? To je daný zákonem, že když je v oblasti nějaké "větší procento menšiny", že se tohle musí? Ještě tak bych chápal hlášení "konečná stanice, prosíme vystupte" (tohle by mimo jiné mohlo být třeba v Praze v angličtině), ale hlásit dojjazyčně zastávky? Snad to má oficiální název v češtině, tak proč to překládat?
...za všechny svoje činy veliký, někdy budem asi hrozně pykat...
http://emj471.euweb.cz
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1675
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 06. září 2008 - 09:49:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kubajz:
Vypláchni si nejdřív ten svůj fekál, než mi něco napíšeš, ano? Hubu mají možná členové tvého rodu, ale mne do toho netahej. Odkud myslíš, že se sem do Ústí Romáci stahujou? Ze Slovenska a přidružených východních gubernií, včetně severní moravy. Asi jim umíte líp podkouřit. My jsme na ně zatím měkký. Ale je tu šance, že když se bude v ešusech hlásit romsky, začnou si života u vás víc považovat a nebudou se stěhovat k nám, ať si pleněj tam, kde vyrostli. My tu máme svých dost.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2064
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 06. září 2008 - 09:49:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OH: Už se těším na hlášení. Pokud to bude namlouvat někdo z Prahy - to Vás asi zklamu. Akuhlášení dodává brněnská firma. Je úplně stejné jako na 814/914 a 854/954.

Zapa: zda ne/záleží na menšině žijící ve městě (zastávce/stanici) si myslím nezáleží, ale na tom, zda je to příhraniční stanice/zastávka. Již mám 5 rozhodnutí DÚ na dvojjazyčné názvy zastávek/stanic + právní vyjádření právníků ČD, kteří zkoumali stanovisko DÚ na dvoujazyčné názvy stanic a dali DÚ zapravdu. Jen pro tebe: Karlštejn bude pouze česky. Kdyby jsme šli do důsledků, tak by to mohl být i Kárlštejn (tak jsem to alespoň našel na netu). Dle SR70 to je ovšem Karlštejn. I jinde se uvádějí oba způsoby psaní (a asi jsou oba správně).
OH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.51.130
Odesláno Sobota, 06. září 2008 - 11:30:19    Odkaz na tento příspěvek  

Záleží na menšině, nikoliv na příhraničních zastávkách. Je na to zákon - víc než 20% menšiny v obci= dvojjazyčné nápisy ulic, institucí atd.

Hlášení -to nakonec měl Drn pravdu, polsky hantecem, to nebude mít chybu

hlásit dojjazyčně zastávky? Snad to má oficiální název
Kouněte na mapu, např.na příhraničí Itálie-Rakousko. K svému údivu zjistíte, že tam jsou názvy s pomlčkami. A ve vlacích se tam hlásí dvojjazyčně. A anglicky, protože turistická oblast.
OH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.51.130
Odesláno Sobota, 06. září 2008 - 11:40:28    Odkaz na tento příspěvek  

Jena
Ani umělci nemusí být. Stačí, když plechová huba hlásí Varšava vschÓdnja, Krakóv glÓvny, RaCIbóř.
A není problém slyšet i v televizi od pražských "umělců" Džerzy, když mají přečíst Jerzy (Jeřy).
OH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.51.130
Odesláno Sobota, 06. září 2008 - 11:48:56    Odkaz na tento příspěvek  

Drn
odkudže se sem do Ústí Romáci stahujou?
Po Ádovi jich zbylo v nynějším Česku asi 300.
Poté jako osídlenci Sudet(tzn.i Ústí), ale hlavně za Husáka jako "pracovní síla" a k asimilaci byli dodáváni ze Slovenska do všech větších měst. Tak do toho ty tvoje pejorativní "východní gubernie" netahej.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2065
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 06. září 2008 - 13:12:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OH: Copak to je za zákon?
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2445
Registrován: 10-2003

Odesláno Sobota, 06. září 2008 - 13:29:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik: Karlštejn nech Karlštejnem (těch zkomolenin jsem slyšel už hafo ), Třebaň také není Třebáň, ačkoliv se to tak říká. V Praze a okolí bych uvítal cizojazyčně (ne romsky, ne polsky, ne slovensky, ale anglicky), alespoň to hlášení ...konečná stanice, prosíme vystupte - protože turistická oblast.

OH: tak jestli je na to zákon, na což jsem se ptal, tak prosím, ať se hlásí, jen doufám, že stejně znějící názvy se nebudou hlásit dvakrát. Jednou česky a podruhé to samé polsky. Po ránu z toho budete určitě bez sebe.
...za všechny svoje činy veliký, někdy budem asi hrozně pykat...
http://emj471.euweb.cz
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2066
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 06. září 2008 - 13:38:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych rád znal ten zákon a paragraf, podle kterého se určují u ČD dvoujazyčné názvy stanic. Je to deformace, ale docela bych se na to kouknul. Já zatím nic nenašel.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1676
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 06. září 2008 - 13:39:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OH:

No to mne podrž. A odkud byli včera ti morgoši, kteří se na hlaváku v Praze pod mašinou dohadovali, jestli svoje u nás poctivě vydělaný (možná nakradený) prachy utratí přes víkend ve Stodolní, nebo jinde, a jestli přespěj u bráchy Deža v Přívoze, nebo sjedou do Karviné k Eržice? Nesměl bych vojákovat v Bohumíně a Ostravě, abych nevěděl, o čem je řeč. A byli to skutečně výstavní kousci.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1677
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 06. září 2008 - 13:42:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik:

A když se bude lézt do řiti Polákům ve východních guberniích, bude se taky lézt do zadku Helmutům v severozápadních guberniích, popř Rusákům v západních Karlsbádských guberniích?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2067
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 06. září 2008 - 13:53:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: ano bude. V případě severních Čech zcela určitě. Jednotky 471 se to ale netýká.
OH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.51.130
Odesláno Sobota, 06. září 2008 - 14:13:04    Odkaz na tento příspěvek  

ZÁKON
ze dne 10. července 2001
o právech příslušníků národnostních menšin a o změně některých zákonů
Právo na vícejazyčné názvy a označení


(1) Příslušníci národnostních menšin, které tradičně a dlouhodobě žijí na území České republiky, mají právo, aby název obce, v níž žijí, názvy jejích částí, ulic, jiných veřejných prostranství, označení budov orgánů veřejné správy a volebních místností byly uvedeny rovněž v jazyce národnostní menšiny.
OH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.51.130
Odesláno Sobota, 06. září 2008 - 14:19:31    Odkaz na tento příspěvek  

Ještě jsem zapomněl
Sbírka: 273/2001 | Částka: 104/2001

Drn
Nevím, odkud byli, na pohled to, na rozdíl od tebe, nepoznám:-) Jedno je jisté, kořeny mají v některé z "výstavních" osad slovenských.
Pokud si některá z romských inciativ rozmyslí a Džamila rozpoutá kampaň na dvojjazyčné nápisy v Ústí, nic neuděláš:-) Radši už studuj, jak se řekne Ústí hl.n. Možná Čóromany kaj vlak:-)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1680
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 06. září 2008 - 14:54:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik:

Že by NohaRegio? Ale do Šoustevny už od GVD nepojede, tak na co? Jeden stroj půjde totiž jezdit na Lounsko. Přání kraje.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2068
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 06. září 2008 - 15:10:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OH: díky. Nějak se mi to nezdá. Asi to tak ale bude.

Já hledal v drážním zákoně a zatím jsem na nic nenarazil.
Předchůdce
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 48
Registrován: 6-2008

Odesláno Sobota, 06. září 2008 - 16:24:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co jste to zase rozpoutali za téma
tady je diskuze o ešusech a na romské národy si založte svoje fórum

proboha živého hlášení v romštině koho to napadlo?
bude česky a basta.

dvojjazyčné hlášení beru ale pouze anglicky a to pouze konečná ,,stanice prosíme vystupte"
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2446
Registrován: 10-2003

Odesláno Sobota, 06. září 2008 - 18:01:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Předchůdce: Klíííd, hlásit se bude k čestině ještě polsky a to jen na Ostravsku a ještě jen někde, jestli jsem to dobře pochopil.
...za všechny svoje činy veliký, někdy budem asi hrozně pykat...
http://emj471.euweb.cz
Předchůdce
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 49
Registrován: 6-2008

Odesláno Sobota, 06. září 2008 - 18:47:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak mi polezeme do ještě Polákům
jestli pak u nic se bude dělat čeština třeba na nádražích my sme jim u
to jenom tady aby sme byli zajímavý tak jim to překládáme ale oni...nám.Nééé.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2069
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 06. září 2008 - 18:52:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: přesně tak. Týkat se to bude cca 4 stanic/zastávek (zatím). Hlavně tu zachovejte všichni klid. Na ostravsku se zatím akusticky hlásit nebude, dokud nepřijde nějaké nařízení (takovou informaci zatím nemám). Pokud přijde jsem, do konce GVD, připraven vyrazit směr východ.

K čemu angličtina, když tam je národností menšina poláků? leda že by to bylo v angličtině a vyslovovalo se to polski. (kolikpak by to mělo společného s angličtinou?)
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2070
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 06. září 2008 - 18:58:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Předchůdce: dnes jsem studoval právní názor právníků ČD. Vůbec to není někomu někam lézt, ale o právním řádu v ČR.

(Příspěvek byl editován uživatelem penik.)
Adam Št.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.0.245.11
Odesláno Sobota, 06. září 2008 - 20:07:46    Odkaz na tento příspěvek  

Zajímavé je, jak tady Předchůdce propaguje češtinu, a přitom on sám ji tady na K-rep umí zdaleka nejhůř používat. Nebo že by to bylo právě proto?
Jsem dalek kritizovat občasné hrubky u zdejších přispěvovatelů, ale když tady ve prospěch češtiny vystupuje tento přispěvovatel, tak to už snad
Předchůdce
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 51
Registrován: 6-2008

Odesláno Sobota, 06. září 2008 - 20:34:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Adam Št. : Nějaký problém s mou češtinou? nebo co?
vy snad češtinu nepropagujete?
Předchůdce
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 52
Registrován: 6-2008

Odesláno Sobota, 06. září 2008 - 20:39:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kde tak ešus 034? konkrétně řidičák a vložák nestál náhodou někde mimo ONJ

Vím psal už to tady čelakovičan
OH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.51.130
Odesláno Sobota, 06. září 2008 - 21:49:55    Odkaz na tento příspěvek  

Jestli pak u nic se bude dělat čeština třeba na nádražích my sme jim u
to jenom tady aby sme byli zajímavý tak jim to překládáme ale oni...nám.Nééé


Jestli tohle nahoře má být čeština, tak se dobrovolně hlásím k menšině\clipart{sad}
OH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.51.130
Odesláno Sobota, 06. září 2008 - 22:06:20    Odkaz na tento příspěvek  

penik
menšina poláků? leda že by to bylo v angličtině a vyslovovalo se to polski. (kolikpak by to mělo společného s angličtinou?)
Kupodivu hodně. V polském jazyce je hodně anglicismů a frankocismů.Třeba "negociacje, budžet" atd. Historie... My spíš germanismy.

K čemu angličtina? Protože je to jazyk, s kterým se domluvíte všude.
Když se esperanto(nebo ruština) neujalo, nedá se nic dělat.
Ještě lze španělsky...
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1582
Registrován: 2-2007

Odesláno Sobota, 06. září 2008 - 22:17:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nebo vůbec
Můj Skype: Vojtik48
Popřípadě posílejte SZ (ikonka obálky).
Snažím se dokumentovat přestavbu ŽUB, více v příslušné diskusi.
Václavs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 345
Registrován: 10-2005

Odesláno Neděle, 07. září 2008 - 00:15:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ešus 471 002 dnes večer krásně chcípl ve Svítkově. Místo něj jel Špilberk zastávkově do Kolína a nabral 35 minut.
Kdysi zde jezdilo 10 párů nákladních vlaků, dnes ...
ICQ 197105314
Skype: Na120ce
Všd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 25
Registrován: 7-2008
Odesláno Neděle, 07. září 2008 - 02:53:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak popravdě, proč ne hlásit polsky, když se tamní obyvatelstvo hrdě hlásí k Polákům, i když jsou asi tak Poláci, jako Češi (a někdy také Slováci nebo Němci). Ti lidé tradičně mluvili něco mezi, a lišilo se i jak mluvilo slovanské obyvatelstvo v Hlučíně a v Jablunkově. Někteří proto v písemném projevu preferovali němčinu (Prajzáci), i když neměli německé kořeny, další češtinu (po roce 1920 převládla) a podél hranice se drží pás těch, kteří se považují za Poláky.

Naopak cikáni se většinou hlásí k české národnosti, a také jednotlivé cikánské dialekty se navzájem velice liší. Není proto pravděpodobné, že by se ujednotili na hlášení zastávek v současné oficiální romštině. Druhá věc je, že jsa původu kočovného, nemají vlastní názvy měst a obcí. Co se týče Němců, těch prudce ubylo, hlášení v němčině by mělo smysl v přeshraničních vlacích, u vnitrostátních je to holý nesmysl, i když třeba v Lokti nebo Hlučíně by 20 % "Němců" nebylo nereálných. Také v ruštině nebo vietnamštině neexistují názvy měst a obcí, ale dovedu si představit hlášení v těchto jazycích na nádraží v Karlových Varech, resp. Chebu, Děčíně a Mladé Boleslavi, např. o zákazu kouření.
Všd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 26
Registrován: 7-2008
Odesláno Neděle, 07. září 2008 - 02:59:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak bychom si možná také mohli všimnout, že vietnamská menšina žije tam, kde dříve žili Němci. Neplatí to absolutně, třeba v Mladé Boleslavi nebyli téměř žádní, a naopak v Kutné Hoře a Jihlavě je Vietnamců pomálu. Obecně některá města jsou tradičně národnostně nejednotná, třeba Český Těšín, a v jiných vždy jasně dominovali Češi (Hradec Králové, Pardubice), a nelze to svádět na Beneše, komunisty, ani události po listopadu 1989.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2071
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 07. září 2008 - 13:08:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na 090/091 jezdí minimálně 471.012 a 471.038.
Livingproof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1152
Registrován: 5-2006

Odesláno Neděle, 07. září 2008 - 13:15:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik: Tyto dva + ještě 471.023.
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 803
Registrován: 9-2006
Odesláno Neděle, 07. září 2008 - 14:46:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Všd: Tak nezapomenout zdůraznit, že každý správný prajzák má německý pas a Omu v Reichu... holt to je tak, když pomalu všichni dědové bojovali za Wermacht... ale myslím, že toto už je dost mimo diskuzi o 471...
Cityelefant
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 156
Registrován: 11-2007

Odesláno Pondělí, 08. září 2008 - 17:56:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukám, to už aby se začlo s vizualizacema!



Jak to tak vypadá...
Jenom sorry, je to rozmazaný, protože to musim převádět z bmp do jpg, jelikož mam win2000 a nemužu ukladat rovnou jako jpg
ICQ: 368229645
www.cityelefant.euweb.cz
[S1 Úvaly ]

UKRAINE forever - Ukrainian friend(s)
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2072
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 08. září 2008 - 18:46:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cityelefant: až na tu šipku, která se u 471 nepoužívá dobrý.

Jen mě zaráží, že ještě máte Win 2000, když jste tu cca pře půl rokem psal o reinstalaci na win xp (jestli se teda nepletu).

(Příspěvek byl editován uživatelem penik.)
Cityelefant
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 157
Registrován: 11-2007

Odesláno Pondělí, 08. září 2008 - 18:59:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PeNik: Já jsem to programoval právě v tý krátký době kdy se na tabulích zrovna objevovala tahleta šipka, a jelikož už se mi to nechtělo předělávat, tak sem si tam udělal oba typy šipek, a bohužel jsem tam teď zrovna napařil tu, co se ukazovala v té době na tabulích, jestli se nemýlím.

WinXP nemám, i když jsem to sliboval. Já vim, sliby jsou chyby. Sice sem je sehnal, ale dal sem si je do notesu

Bohužel vás tady musím mučit rozmazanejma obrázkama, sorry
ICQ: 368229645
www.cityelefant.euweb.cz
[S1 Úvaly ]

UKRAINE forever - Ukrainian friend(s)
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9369
Registrován: 6-2003
Odesláno Pondělí, 08. září 2008 - 21:03:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa, Penik: žádnej Karlštejn nebo Kárlštejn, jakožto příslušník většiny to chci pěkně česky: Karlův kámen.
http://poborskiii.kvalitne.cz/ http://4koridor.kvalitne.cz/ Jabber ID: poborskiii@jabbim.cx(=cz)
Cityelefant
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 158
Registrován: 11-2007

Odesláno Pondělí, 08. září 2008 - 21:07:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No... ona ta praha-Blibeň má taky něco do sebe
ICQ: 368229645
www.cityelefant.euweb.cz
[S1 Úvaly ]

UKRAINE forever - Ukrainian friend(s)
Kalanis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 481
Registrován: 12-2006

Odesláno Pondělí, 08. září 2008 - 22:56:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

CityElefant: V čem je to naprogramovaný?
Doprava nebo něčí kapsy? Je to jedno - tunely jako tunely...