K-report
 

Archiv do 7. srpna 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » 471 » Archiv do 7. srpna 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Livingproof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1118
Registrován: 5-2006

Odesláno Sobota, 02. srpna 2008 - 11:18:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cityelefant: Škoda, že tou, která mu přijela napomoc nebyla 009, kterou naopak 027 v pondělí odtahovala z Ústí nad Labem. Mohla jí to oplatit
Ale včera pro změnu na 2315 nějaká 451 a odtáhnout ji jela 3vozovka, takže si nemají 451 a 471 moc co vyčítat.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1496
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 03. srpna 2008 - 22:40:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fčera na ŽZO jezdil Ešusas Lietuvos chodové zkoušky - 176 km/h je docela zážitek...
Rumek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 585
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 04. srpna 2008 - 09:25:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Cityelefant: Sběrač pak fíra zvednul pomocí nějaký tyče

to bych se moc divil, kdyby ho zvedal. Ta tyč slouží k nouzovému stažení sběrače při poruše.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2650
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 04. srpna 2008 - 10:41:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

protože doporučení lékařů ohledně používání klimatizace je takové, že rozdíl mezi vnější teplotou a teplotou klimatizovaného prostoru by neměl překročit 5 stupňů Celsiových

Jo, když je venku +33, taxe budete uvnitř pařit v +28. Ovšem až se kvůli potu v očích či bolehlavu z hukotu otevřeného okna vybouráte, tak to vlastně nebudou řešit na ORL, ale na chirurgii.

PS: Ona je hlavně blbost si nasměrovat ten chladný vzduch přímo na rypák.


No, nevím nevím, když se jede výběhem, nefouká z otvorů nic

Jízda výběhem nemá nic společného s fcí klimatizace (či prachobyčejného nuceného větrání), ani v autě, ani ve vlaku.

tak i klimoška která fouká 30, když je venku 35 je vlastně OK.

Pokud klimatizace fouká +30 a venku bude +35, pak ve voze bude tak +34. Na to abyste vzduch uvnitř skutečne efentivně ochladil je potřeba mnohem větší diferenciál teplot(tak 5-12 stupňů z průduchů).
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2390
Registrován: 10-2003

Odesláno Pondělí, 04. srpna 2008 - 11:06:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RadekŠ: Já jen prezentoval názor lékařů a nejen jich. Je mi jasné, že jestli fouká 30°, tak už prakticky nemusí být zaplá, protože se člověk stejně potí jak . Já se jen chtěl bavit o tom, co je to optimální teplota pro klimatizaci v porovnání s danou venkovní teplotou.
Zrovna včera jsem vlezl do řidičáku 32, umístnil svůj bicykl ke sklápěčkám a zase rychle vypadl ven na nástupiště a čekal až do odjezdu, protože bych nerad umrzl. Nicméně jsem zjistil, že hned za přepážkou je lépe, protože to tam alespoň nefouká ledové přímo na hlavu. Každopádně jsem měl kolo při výstupu dobře vychlazené. Škoda, že jsem neměl v báglu lahváče...
...za všechny svoje činy veliký, někdy budem asi hrozně pykat...
http://emj471.euweb.cz
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2651
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 04. srpna 2008 - 12:15:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

umístnil svůj bicykl ke sklápěčkám a zase rychle vypadl ven na nástupiště a čekal až do odjezdu, protože bych nerad umrzl.

Což neříká o tom, zda je tam optimální teplota vůbec nic, protože jde o první (klamný dojem), kór když člověk přijede rozhycovanej z kola k vlaku.(analogicky cestující v zimě pociťuje při nástupu, že je přetopíno, i když je tam +- normálně)

alespoň nefouká ledové přímo na hlavu.

A to má foukat na nohy ?
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1536
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 04. srpna 2008 - 12:46:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milé čety jezdící na 471.

Docela by mne zajímalo, zda znáte taky nějakou jinou polohu kroutíku klimy v RTO, než "plné gule". Zatím se mi to vždy potvrdilo, že asi nee. Pak se nedivte, že když takhle na plné pecky jede klima 20 hodin, že se občas podělá a půl vozu, nebo celý nejde. Pak se rovněž nedivte, že tolik ešusů v těch vedrech odstavujeme na nefunkční klimatizaci.

Zrovna povídka Zapy mne v tom opět utvrdila.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1738
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 04. srpna 2008 - 12:48:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jízda výběhem nemá nic společného s fcí klimatizace (či prachobyčejného nuceného větrání), ani v autě, ani ve vlaku.

Špatně jsme se vyjdřil, chtěl jsem říci pří jízdě bez vnějšího zdroje elektřiny, tj. se staženým smetákem.
Jen ať si pindá, na to my jsme zvyklí.
ICQ 311-297-744
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1739
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 04. srpna 2008 - 12:51:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Škoda, že je tam jen volič teploty oddílů min-max, bez možnosti nastavení teploty. Každej to dá na "MIN". a je to. Jinak na těch termostatech, nebo co to je u těch schůdek nahoru, je většinou 26-28 St.
Jen ať si pindá, na to my jsme zvyklí.
ICQ 311-297-744
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1997
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 04. srpna 2008 - 13:52:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes38: ještě tak vědět, k čemu ty termostaty jsou, co?
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1740
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 04. srpna 2008 - 14:13:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Většinou bývá termostat k tomu, že spíná nebo rozpíná obvod při dosažení teploty, na kterou je nastaven. Princip regulace topení/chlazení ešusů mi moc jasný není, pokud mi to někdo vysvětlí, budu rád.
Jen ať si pindá, na to my jsme zvyklí.
ICQ 311-297-744
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2391
Registrován: 10-2003

Odesláno Pondělí, 04. srpna 2008 - 16:09:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RadekŠ: Tak "ledově" to foukalo i po 15 minutách co jsem stál venku a to jsem prosím cca poslední půlhodinku na tom kole brázdil jen po Císařský louce, kde jsem koukal na přívozy, takže zase tak extra spařenej jsem nebyl. Ale uznávám, že první dojem může být matoucí.
A to má foukat na nohy ?
A proč ne? Vadí to něčemu? Asi nejlepší by bylo, kdyby nefoukala takto přímo, ale je mi jasné, že ten chlazený vzduch se tam nějak dostat musí a zase tolik prostoru na výdechy tam není.

Drn: Já si myslím, že většina se do toho raději ani nemontuje a jezdí s tím co je tam nastaveno.
Osobně se s čudlíkem snažím kouzlit, ale jak už jsem tu psal mnohokrát, tak teplotní pohodu ve všech oddílech jednoho vozu docílím málokdy. Buď je někde teplo, nebo někde zima a co cestující, to ještě jiný názor. A i ty "plné gule" mnohokrát nestačí na to, aby se vůz patřičně uchladil, takže co pak s tím, než to tam nechat. A znám i opačný případ, kdy ve snaze z mražáku udělat něco použitelného k cestování, jsem čudlík dal na max. a přesto se s teplotou nic moc nedělo.
Jinak vytýkat četám, že za poruchy klimatizace můžou právě ony, mi přijde takové celkem mimo.
Mmch regulace tím kroutíkem je údajně pouze v rozsahu 4°C, ostatní by měla řídit automatika.
...za všechny svoje činy veliký, někdy budem asi hrozně pykat...
http://emj471.euweb.cz
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1545
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 04. srpna 2008 - 16:19:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa:

Nerozumíš mi. Ne, že za vše můžete vy, ale právě, jak sám píšeš, kašleš na to, jak to je nastaveno. Právě že to někdo sekne na T min a pak si toho nikdo z vás nevšimne. Po půlce šichty mi začne kolabovat klima a nestačím odmazávat poruchy. Někdy stačí nechat ji chvilku odpočinout, ale jindy ani to ne a jde to na ONJ. Kdykoli na ešus vlezu, vždy to je na doraz a přijde mi to uvnitř dost přechlazený.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2652
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 04. srpna 2008 - 16:21:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to má foukat na nohy ?
A proč ne? Vadí to něčemu?


Hlavní zásada tepelné pohody- hlava v chladu nohy v teple. Když pojedete aute, taxi pustíte ten studený vzchuch na nohy (namísto ofukování čelního skla či protoru nad hlavou ?). To jsem zvědav, jak dlouho to vydržíte.

Mmch regulace tím kroutíkem je údajně pouze v rozsahu 4°C, ostatní by měla řídit automatika.

Nepochybně, protože udržení přesné teploty na stupeń přesně by bylo neskutečně drahé jak na regulaci (řada různých čidel), tak na energii.
Franta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 535
Registrován: 9-2003
Odesláno Pondělí, 04. srpna 2008 - 16:52:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RADEKŠ: Hlavní zásada tepelné pohody- hlava v chladu nohy v teple. Když pojedete aute, taxi pustíte ten studený vzchuch na nohy (namísto ofukování čelního skla či protoru nad hlavou ?). To jsem zvědav, jak dlouho to vydržíte.

Věř mi, že dlouho. Klidně Praha - Poprad ( naposledy 27.7.). Hlavní výhodou je, že nemusíš tolik mrazit a je to míň nebezpečné na nastuzení dutin. To je dost nepříjemné. Vím o čem mluvím. Ale já jsem v tom extrém. Kolikrát se mi auto mlží zvenku.

Jinak tepelná pohoda by měla být 19° jako základ, postupné zvyšování teploty v závislosti na vnějším prostředí, maximálně však 26°.
Lékaři tvrdí, že nahatému je příjemně při 24°. Jakékoliv oblečení tuto teplotu snižuje. Na druhé straně spektra je 18° pro spánek.

V tom případě si však připadám divně, protože snesu 19° dlouhodobě a spím i při 14°. Je to však dáno mojí postavou 125 živé váhy při 190 cm.

Ale výkonnost klimy v pinďovi je otřesná, potí se tam i ředitel, který potřebuje běžně teploty 30/24°

(Příspěvek byl editován uživatelem Franta.)
Přístup Hejtmana Ústeckého kraje likviduje vlaky,
Program útlumu teplických trolejbusů snad přešel do jejich rozvoje.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2392
Registrován: 10-2003

Odesláno Pondělí, 04. srpna 2008 - 17:16:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RadekŠ: No já tedy raději chladnější nohy.
Nepochybně, protože udržení přesné teploty na stupeń přesně by bylo neskutečně drahé jak na regulaci (řada různých čidel), tak na energii.
To je mi jasné, psal jsem to v souvislosti s tím, že vlaková četa toho moc nezmůže.

Drn: Já kdykoliv vlezu na ešus (jen víkendové Berouny), tak první po čem jdu, tak je teplota a snažím se to zregulovat na optimum (pravda pro mě). Jenže když pak procházím soupravou, tak zjišťuji docela velké teplotní rozdíly mezi jednotlivými vozy, popř. i jednotlivými oddíly jednoho vozu a to pak často nevíš jak to natočit.
A můžu ti říct, že někdy po třech vlacích sotva mluvím, protože není nic lepšího pro hlasivky, než každé dvě,tři minuty vylézat ze "zimy" do "tropů". To pak opravdu zdraví asi nepřidá. Jo sedět v tom 20 min, nebo déle, to je něco jiného.
...za všechny svoje činy veliký, někdy budem asi hrozně pykat...
http://emj471.euweb.cz
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1504
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 04. srpna 2008 - 17:47:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Franta: Lékaři tvrdí, že nahatému je příjemně při 24°. Jakékoliv oblečení tuto teplotu snižuje. Na druhé straně spektra je 18° pro spánek.

V tom případě si však připadám divně, protože snesu 19° dlouhodobě a spím i při 14°. Je to však dáno mojí postavou 125 živé váhy při 190 cm.


No když má někdo 125 kg, tak ho lze považovat za "jakkoliv oblečeného". Já co jsem se časem vypracoval z 85 kg na 99, tak už mi tolik nevadí studená voda...
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1998
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 04. srpna 2008 - 19:00:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak to mě vadí stále. Ti co mě znají vědí, že jsem obalen pěkně.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1553
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 05. srpna 2008 - 07:29:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik:

Jsi vychrtlej jak bába Tutovka, co to tu zkoušíš?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Jakub_kedroň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 399
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 06. srpna 2008 - 09:18:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ti, co chtějí chlad na nohy, nechť přesedlají na 814. Tam prý máte současně nohy omrzlé a zpocené triko
Franta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 536
Registrován: 9-2003
Odesláno Středa, 06. srpna 2008 - 11:16:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sorry, k nám jezdí jen 810 a šulc asi Regionohy na Moldavu nepustí a na kozinu tuplem ne.
Přístup Hejtmana Ústeckého kraje likviduje vlaky,
Program útlumu teplických trolejbusů snad přešel do jejich rozvoje.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1574
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 06. srpna 2008 - 11:53:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Franta:

A co to jezdí mezi Mostem, Louny a Kralupy a z Mostu do Rakovníka? To už není Šulcovo region? A jsou to taky kotěhůlky.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Franta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 537
Registrován: 9-2003
Odesláno Středa, 06. srpna 2008 - 12:11:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tam zas nejezdím já
Přístup Hejtmana Ústeckého kraje likviduje vlaky,
Program útlumu teplických trolejbusů snad přešel do jejich rozvoje.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2001
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 06. srpna 2008 - 14:17:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukám, že pozorovatelé 471 jsou asi na dovolené. 471.041 byla včera prodána a informace o jejím nasazení žádné.

Její poloha dnes ve 14:16.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1577
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 01:20:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na 090 dnes ešusy 008,026 a 027.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Marosxxx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 8-2008
Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 14:55:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jak je to s 471 na ostravsko,říkalo se že budou dodávány 2 soupravy ročně což platilo jen v roce 2006 loni byla dodána jenom jedna a letos zatím nic
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2006
Registrován: 10-2004
Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 15:29:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marosxxx: a pokud se nic nestane, tak tam letos ani nic nepřijde.

Zaslechl jsem informaci, že v roce 2015 (2012???) by Praha měla mít 80x471. Je to asi JPP, ale 451/2 se musí nahradit, takže to zas tak zcestné být nemusí. To by ovšem znamenalo podpis další smlouvy na dodávku x71. zatím to je z mé strany jen spekulace.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1584
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 15:51:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marosxxx:

Na co ešusy na ostravsko? Pro baníkovce stačí 460 a nějaké ty dobytčáky...
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 740
Registrován: 9-2006
Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 15:55:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Pravda, a pro śtečáky byly až moc dobré i ty 460, tak jim radši daly tlamy.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1588
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 16:02:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

George_couser :

Dnes na Ústí zrovna točí tři ešusy (stejný počet, jaký máte na celém ostravsku), a bude líp. Až přijdou další 4 do konce roku.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Rumek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 592
Registrován: 2-2007

Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 16:20:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já slyšel, že další ešus do Bohumína přijde, někdy kolem nového GVD, možná až v lednu.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2394
Registrován: 10-2003

Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 16:21:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Ono když vidím zdevastované pantografy v Praze, které se nedostanou ani na myčku, vnitřní úklid je prováděn stylem jeden hadr na vše za 7 min celá souprava, kdy začínám vážně přemýšlet o očkování proti žloutence a nošení rukavic, tak za této situace bych se do Ostraváků moc nenavážel. Všude je to totiž stejný a Praha ani Ústí není vyjímkou.
...za všechny svoje činy veliký, někdy budem asi hrozně pykat...
http://emj471.euweb.cz
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 741
Registrován: 9-2006
Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 16:25:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn - se tak nečerti ne? Nechápeš vtip.

Rumek - no podle mě by bylo nejlepší, kdyby se příští rok pokračovalo výrobou stejným tempem (8-9 ks/rok) a k tomu se dovyrobily ty poslední 3 kusy z první série a ty šly do OV... ale obávám se, že to neklapne, protože příští rok se budou dělat další 2ks 575 a to by bylo dohromady 14 ks, což pochybuju, že tak rychle zvednou výrobu....
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1590
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 16:31:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rumek:

Já zas slyšel od povolaných, že v roce 2008 nic. Takže možná ten leden. 42, 43, 44 a 45 směřují do Matičky.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1591
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 16:34:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapo, když tě tak čtu, a vím (nebo si alespoň myslím), že jsi vlakoš.....ptám se, PROČ PROTI TOMU NEZASÁHNEŠ? Tys viděl, jak to uklízejí na tvém vlaku? Tvůj děčínský kolega to taky viděl a zjednal nápravu. Jo, hochu, je to na vás a na nás, když četa není, viz. mé boje s těma šmudlama v Kralupech. Jinak tu můžeme brečet donekonečna.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1592
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 16:35:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

George_couser:

A proč myslíš, že mne to vytočilo? Jsem v klidu. Nám tu hlína teď celkem jezdí
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Marosxxx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 8-2008
Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 16:35:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

určitě by bylo lepší aby nám ezdily ešusy do centra ostravy,opavy,jablunkova,těšína a na přerovsko a ne do takových zapadákovů co jsou kolem prahy
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1593
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 16:36:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marosxx:

Jasně, to by bylo nejlepší....opavsko a ostravsko, pupek evropy....
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2007
Registrován: 10-2004
Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 17:00:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marosxxx: koukám, že boj se tu opět rozjíždí, tak přiložím své polínko do rozrůstajícího se ohně: jenže byť i jen jedna cesta do zapadákova v okolí Prahy odveze více cestujících než součet všech lukrativních tratí v okolí Ostravy.

A nyní můžeme polínko uhasit.

- tímto opouštím tuto debatu než se to tu opět uklidní.

Doporučení pro Marosxxx: pokud tu chcete rozjíždět opět debatu kde a kolik se toho odveze více, tak si ušetřete klávesnici a raději si projděte archív, kde najdete minimálně 3 boje východu proti Praze. To by Vás mohlo uspokojit. Tady z toho všichni vyrostli (alespoň doufám).
Benpat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 6-2008

Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 17:13:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zeptám se znalejších, jak to bude s garancí 471 na nových Sp z Opy do ČT? Nejspíš to bude jako letos že?
Marosxxx: já taky chcu víc 471 na ostravsku, ale my s tím nic neuděláme, my mužeme jen doufat, že k nám dají těch slíbených 15 kusů.
A pro ostatní ono nejde jen o ostravsko se podívejte na Adéku ta každý den drandí přes půl Moravy.
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 742
Registrován: 9-2006
Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 17:19:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Benpat - a nemluvilo se později o 11 kusech?
Benpat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 19
Registrován: 6-2008

Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 17:25:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

O tom jsem nic neslyšel, ale aby to nedopadlo 57:3
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2008
Registrován: 10-2004
Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 18:04:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Benpat: zatím to k tomu spěje.
OH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.51.130
Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 18:17:42    Odkaz na tento příspěvek  

Marosxxx:
Od příštího roku se má vyrábět 18 ks ročně.

Jinak se musíte smířit s tím, že bydlíte na východě, a tudíž máte nárok je na drobty, co spadnou ze stolu v Praze. Vždy to tak bylo a bohužel asi bude.
Musíte si uvědomit, že i ten poslední pražský povaleč má větší hodnotu, než sebelepší chachar...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1594
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 18:27:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

57:3, ano, přesně tak by to mělo dopadnout. Máš můj bezvýhradný souhlas. Chachaři musí pochopit, že žijí na nevýhodném konci země, který se za pár let možná bude jmenovat třeba Ukrajina. Přeci nebudou na Ukrajině jezdit ešusy, stačí, že už se chystají do Litvy.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 743
Registrován: 9-2006
Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 18:34:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Však vás tam smích přejde. Na ostravsku ešusy jezdí i proto, že MS kraj na ně finančně přispěl. a podílel se na financování, kdežto jinde zatím jen všichni platili stejně, ať přijela žába, nebo ešus. Toto se má ale změnit a ČD budou po krajích chtít peníze podle toho, jaká vozidla tam jezdí, uvidíme co řekne třeba takový Šulc, až mu příjde účet na další GVD...
Benpat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 20
Registrován: 6-2008

Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 18:51:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drne, já chci u nás ešusy to za prvé, za druhé, Ostrava nemuže za to, že každý týden jede minimálně jeden pražský ešus na dovolenou a také nemuže za to, že v Přerově je xxx jednotek na léčení ze zavislosti na ujeté kilometry, a taky nemůže za to, že nejezdí do Ústí garantovaně a za třetí, jel jsem s kámoškou do cinestaru a ona si dala nohu na sedadlo, řekl jsem jí ať jí dá dolu a ona né. Tak jí sjela nějáká paní co si to vůbec dovoluje. U nás si 471 vážíme a za dva roky provozu je interiér v slušném stavů!!!
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2009
Registrován: 10-2004
Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 18:59:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Benpat: chování k interiéru chválím.

Jak jste na tom s údržbou? Já mám informace pouze z doslechu a docela by mě zajímal stav věci. Pokud to nechcete psát sem použijte "soukromou zprávu". Opravdu by mě to zajímalo.
Benpat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 21
Registrován: 6-2008

Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 19:15:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik: mě se neptej , já mám železnici jako koniček (jsem tudíž bez zdrojů), jinak chtěl jsem být fýra, ale brýle to nedovolí (byl to můj sen už od mala, ach jo). Ale můžu ti říct že na pár údalostí Adélky, půlroční odstávku Milky a snad pár zaváhání v zimě 2007 jezdí spolehlivě (hlavně 024 a 025). To svědší o udžbě, obrázek si udělej sám.
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 627
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 20:38:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

@Benpat:interiér v slušném stavů
To bych zas tak netvrdil, stačí se podívat na 025. To v depu nejsou schopní sehnat si metr čtvereční té šedé koženky, že se to musí flikovat hnědou? Dále rozmlácené a vybrané kladívka na okna už od útoku baníkovců někdy na jaře, v koloprostoru 971 chybějící věšáček a asi by se dalo pokračovat. Nicméně oproti některým pražským vypadají opravdu slušně.
810: lepší udržovaná koženka než neudržovaná plyš. Dobrý každý vagón, který pošle jednu 021 do šrotu.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1596
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 20:46:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

George_couser:

Co řekne Šulc je mi ganz fekál. Mně stačí, že žabáků se teď nedostává víc, než ešusů. A lepší to nebude. Holt máte smůlu. Objednaná doprava se bude muset něčím muset odjezdit a když nebudou žáby, klasiky nejsou, čím to asi pokreje ČD? Přeci ešusama. A vy máte 3 kusy, na těch pár kravičkářů vám to musí stačit. Oploťte si zatím pastviny a pak možná matka Dráha pošle jeden ešus...
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 745
Registrován: 9-2006
Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 20:55:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Škoda že tady někdo nepochopil, co jsem chtěl říct...


Mimochodem ČD je taky ganz fekál, co šulc řekne, když nebude mít peníze. Máte? Budou nové ešusy, nemáte? Tak žabotlamy, dokud se nerozpadnou, my ty nové vlaky pošlem tam, kde na to mají a chtějí platit. A až se tlamy rozpadnou a nebude čím jezdit? Váš problé, měli jste si zaplatit...
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 746
Registrován: 9-2006
Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 20:56:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Od příštího roku se má vyrábět 18 ks ročně.

OH - na to jste přišel kde?
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1597
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 21:21:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

George_couser:

Hahaha. Praha kvůli neplacení Šulcem pošle ešusy na 1000% do Ostravy. No na ten den se těším. Asi si myslíš, že jsou Pepíci blbci že? Jak říkám, zatím oplocujte pastviny. Těch ešusů je škoda, aby se tam u vás rozbíjely o splašené krávy debilních pastevců, co si je neuměj uhlídat.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 747
Registrován: 9-2006
Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 21:24:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Chytrému napověz... jde vidět, že jste to vůbec nepochopil a vykládáte si to po svojem... nikde jsem nepsal, že ešusy půjdou do OV (i když OV si je jaksi platí v plné výši, narozdíl od PHY a spol...)
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1598
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 21:26:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Benpat:

Možná to svědčí spíš o tom, že nalítají méně km menšími rychlostmi po méně rozmlácených tratích. Uvidíme, až budou mít nalítáno třetinu přes vyvazovací proběh. Nebo si Evžen zaplatí i vyvazovačku?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1599
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 21:30:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zeptám se znalejších, jak to bude s garancí 471 na nových Sp z Opy do ČT

Počkej na výstupy ze špinavého kreslení. Pokud bude návrh JŘ se symboly vozíčku a 1.třídy ve sloupci vlaku, je tam garance jistá.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1600
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 21:41:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

George_couser:

Mně je to nakonec jedno. Já na to jezdím jen když musím. Jako cestující se tím nesvezu. Bydlím na opačné straně Labe. Takže jestli si je Evža koupí všechny, přežiju to. Stejně nehodlám do důchodu skončit na příměstském metru. Profesně mám jiné zájmy. Jen se mi líbí, jak si tu někdo myslí, že když čísla jezdící pár let nemají moc poruch, že je to tím, jak se k nim chováte. Však ono se to, co už se dávno u první cca dvacítky projevilo a nemělo až tak moc souvislost s údržbou, projeví i u těch pozdějších, včetně těch vašich. Pak si budete muset na čas zvyknout na klasiku a 460. Až na vaše skvěle udržované jednotky dolehnou choroby nicohlavů, brzd. kotoučů, spojek, bude po nadšení. To mi věř.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 748
Registrován: 9-2006
Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 21:47:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

DRN - obávám se, že to vyčítání obhajováné stavu jaksi nebylo na mě. Já o tom nenapsal ani slovo...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1602
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 07. srpna 2008 - 22:05:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

George_couser:

Shrnul jsem to a tím to pro mne vadne.Ať si každý vybere, co mu patří.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.