K-report
 

Archiv do 6. října 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Autobusy a trolejbusy » Budějovické trolejbusy » Archiv do 6. října 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 866
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 28. srpna 2008 - 06:29:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Macek: Mě bylo taky divný, že jako NAD jede nízkopodlažní kloub. Ale bylo to skutečně tak, před žel.poliklinikou stál v pravém jízdním pruhu, čumákem mírně vystrčen před dvě odstavené 15Tr, na BUSE měl linku 2 a přestupovali do něho lidé. zřejmě nějaký operativní záskok.
A odpoledne byla sand nějaká nehoda u nám.Bratří Čapků - kolona stála už od Benziny a jela odtud záchranka.
Renault Espace 1986 2,1TD a 1989 2,1TD
Ještě mne nemáte dost? Tak čtěte taky tady
Libcha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 166
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 28. srpna 2008 - 12:43:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kdyz jezdi vlaky pro telsne postizeny, mela by jezdit i NAD ne ?
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 867
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 28. srpna 2008 - 15:10:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na dnešní mimořádné dnešní výluce HD - ČB zájezďák DP a 272.
Libcha: Já jsem měl na mysli NAD za trolejbus.
Renault Espace 1986 2,1TD a 1989 2,1TD
Ještě mne nemáte dost? Tak čtěte taky tady
Jamix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 5-2008

Odesláno Čtvrtek, 28. srpna 2008 - 18:10:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím,
teď jsem na dovolené v ČB a nějak jsem si nevšiml, zdali mají vozidla MHD "městské barvy". Jaké jsou?

Chystá DP další zatrolejení? Neznám po stránce dopravně technické ani obsluhové tamní síť, ale napadla mě taková linka č. 5 nebo 19. Podstatná část jejich tras vede v zatrolejovaných úsecích.
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2255
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 28. srpna 2008 - 18:38:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Městské barvy" jsou bílé.
No linka č.19 vede na území samostatné obce, takže to defakto tak nějak drátování vyšachovává ze hry. Pětka je dopravně velmi slabá. Trolejování se chystá:
linka č.1 v trase Máj-N.Vráto (a tím pádem lze provozovat pod drátama i tu zmíněnou linku č.5, protože její celá trasa včetně výhybek bude zatrolejovaná).

Jako perspektivní (z mého pohledu a dle mého názoru) bych viděl ještě: linka č.8 (po zadrátování Rudolfovské bude defakto jediný neelektrizovaný úsek této linky po Okružní ulici) a nebo linka č.7 (zatrolejování Dlouhé louky, které má podle mě docela strategický význam) v městském úseku s tím, že by obsluhu obce Boršov a Vrábče mohla provádět třebas linka IDS č.107 a obsluhu Včelné (kde je v současnosti linka č.7 trasována tak, že celé území této obce neobsluhuje) by mohla obsluhovat třebas IDS linka č.102, která by mohla bejt protažená do Kamenného Újezda(u?), kde je docela silná frekvence cestujících.

Ale to jsou jen tak zpatra spíše moje vize. Mluví se snad zatím jenom o té "městské" jedničce.
Jamix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10
Registrován: 5-2008

Odesláno Čtvrtek, 28. srpna 2008 - 19:08:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jojo, ta osmička nebo sedmička mě také napadla, kromě těch "satelitů".

A jak hodně reálně vypadá ta jednička? Jsou třeba už nějaké termíny možné realizace? Kolik by bylo třeba nutné investovat do nových trolejbusů?
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 870
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 29. srpna 2008 - 06:22:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vencabocku: Na té lince 5 se akorát bude muset rezignovat na ty rychlé přejzdy z konečné na konečnou bez lidí, neb "na drátech", kde jí budou zdržovat vozy na ostatních linkách, to poněkud ztratí smysl... Ale snad si s tím DP nějak poradí.
Renault Espace 1986 2,1TD a 1989 2,1TD
Ještě mne nemáte dost? Tak čtěte taky tady
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3431
Registrován: 12-2004

Odesláno Pátek, 29. srpna 2008 - 09:12:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Před ca hodinou spatřena 72 na zkušebkách v Nemanicích .
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Jamix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11
Registrován: 5-2008

Odesláno Pátek, 29. srpna 2008 - 14:01:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes jsem kupoval jízdenku u řidiče ev.č. 31 a divil jsem se, že tam není žádné okénko na podaní peněz a výdej jízdenky. Řidič musel otevřít dveře a všechno z ruky do ruky. Dost teda nepraktické. Hlavně když si představím, že při večerním nástupu předními dveřmi je nakupování jízdenky u řidiče poměrně časté. To tady jsou takhle "vyřešeny" všechny 15tr a 15trm? Předpokládám, že 22tr a 25tr tam nějaký výdejní prostor mají.
Kosťa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 201
Registrován: 8-2006

Odesláno Pátek, 29. srpna 2008 - 19:21:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M__r: Cca dopoledne jsem jí čistě náhodou, úplně z nenadání spatřil taky.




A pokud nenastane něco mimořádnýho, tak v pondělí 71 i 72 spatříme všichni v provozu s cestujícími.
KAROSA - Správný směr.
Eugen
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1564
Registrován: 6-2005

Odesláno Pátek, 29. srpna 2008 - 20:54:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To dostane ta 72 reklamu, že má vzadu ty nálepky nalepené na skle?
:::jihlavskymhd.ic.cz...MHD v Jihlavě
:::www.zhta.ic.cz...stránky o.s. Za záchranu historických trolejbusů a autobusů
Macek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1151
Registrován: 3-2004

Odesláno Pátek, 29. srpna 2008 - 22:03:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Eugen: Určitě dostane za čas reklamu, bez reklamy z 13 provozních vozů 25Tr už zůstala jen 69 a většina je celoplošných i přes okna.
České Nezávislé Dopravní Sdružení
ICQ 312-249-479

S Hydrobusy a rábou na věčné časy, oboje z Maďarska.

Nad alkoholem nelze zvítězit - pouze Moraváci remízovali.
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3432
Registrován: 12-2004

Odesláno Sobota, 30. srpna 2008 - 09:45:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jamix: Tak předně není nákup po 20. hodině nějak extrémně častý, to je spíše náhoda, že se toho prodá víc. Okénka mají 15TrM a 21Tr.
Eugen: Za samolepkami nic nehledej, takto se už nějaký ten pátek označují všechny vozy, aby se to při vylepení cvr nemuselo strhávat...
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 873
Registrován: 9-2005

Odesláno Sobota, 30. srpna 2008 - 12:25:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kosťa, Macek: A já je viděl obě ve čtvrek na dílně a vůbec mě netrklo, že jsou vlastně nový, jen jsem v duchu chválil dílenský, že při každé opravě dávaj na sedačky igeliťáky...
Renault Espace 1986 2,1TD a 1989 2,1TD
Ještě mne nemáte dost? Tak čtěte taky tady
Jamix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13
Registrován: 5-2008

Odesláno Neděle, 31. srpna 2008 - 11:30:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě jeden z mých jihočeských postřehů.

Nebylo by jednodušší dát na tento úsek prosté převěsy, když se stejně nepodařilo dát na tyč obě stopy a ani nebyly protější sloupy uchráněny "ověšení"?


... a pak ještě jedno zavěšení na vltavské točně
Antar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 286
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 31. srpna 2008 - 20:46:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jamix: Jo, tohle mě taky vrtá hlavou pokaždé, když přijedu do Budějovic. Dva výložníky takhle proti sobě na sloupech je opravdu budějovická rarita. Převěs by vypadal podstatně lépe.

A ještě mě zajímá jedna věc: uvažuje se o přechodu na tenčí a vzhlednější sklolaminátové výložníky (produkce Elektroline) místo těch železných? Pokud vím, neobjevily se ani na nové trati do Českého Vrbného, ačkoliv jiná města je již zcela běžně používají.
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3434
Registrován: 12-2004

Odesláno Neděle, 31. srpna 2008 - 21:02:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jamix: Jak to Elektrizace železnic udělala, tak to je. Jestli to je jednodušší, nebo není, je myslím jedno.
Druhá záležitost je made by DP. Já bych teda nad takovými detaily nehloubal, prostě to tak zrovna bylo jednodušší.

Antar: Zatím se tu žádné nevyskytly, třeba jednou na trati do Vráta budou...
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Sxman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 629
Registrován: 1-2007

Odesláno Neděle, 31. srpna 2008 - 22:16:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No můj skromný názor je, že právě takovéhle paskvily na trolejvém vedení nahrávají těm, odpůrcům trolejbusů, co argumentují nevzhledností trolejvého vedení.
Karosa ŠL 11!

Stránky o autobusech řady Š 11 www.sx11.ic.cz
Macek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1152
Registrován: 3-2004

Odesláno Neděle, 31. srpna 2008 - 22:33:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak tak koukám tak obojí je na nejstarších úsecích a pokud se nemýlím tak byly ty převěsy stavěny ještě za totality těsně před pádem komunistů a jak píše M_r jinou firmou než DP. A na počátku roku 1990 už tam probíhali napěťové zkoušky.
Malá perlička, na nočce ze soboty na neděli byl na jednom kurzu 59 citybus č.212.
České Nezávislé Dopravní Sdružení
ICQ 312-249-479

S Hydrobusy a rábou na věčné časy, oboje z Maďarska.

Nad alkoholem nelze zvítězit - pouze Moraváci remízovali.
Kosťa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 202
Registrován: 8-2006

Odesláno Pondělí, 01. září 2008 - 07:14:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

71: 1/15

72: 3/3


KAROSA - Správný směr.
Jamix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16
Registrován: 5-2008

Odesláno Pondělí, 01. září 2008 - 07:59:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Souhlas s Sxmanem
Antar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 287
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 01. září 2008 - 18:23:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono je to na těch Jamixových obrázcích stejně zajímavé, protože když si sečtete celkovou délku lan, na kterých visí ty výložníky, tak tím vykryjete prakticky celou šířku převěsu a ty klacky jsou tam jaksi navíc. Jediný důvod, proč to tak je, by mohla být snaha snížit vodorovné zatížení sloupů od napnutých převěsů - asi tam mají nedostatečné základy. Ten výložník přece jenom zatěžuje sloup do strany méně. Ale na Vltavě mi to nesedí, protože tam je ještě nad konstrukcí napnutá nosná síť výhybky (ta šikmá lana). Každopádně to vypadá příšerně - typické vedení z 80. let (a počátku 90.), masivní a nevzhledné.
Macek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1154
Registrován: 3-2004

Odesláno Pondělí, 01. září 2008 - 19:13:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kosťa: Díka za info, odpoledne ještě obě jezdily, ty velký větračky jsou fakt super.

video z 71:
http://uk.youtube.com/watch?v=dUWyhpO3874
video z 72:
http://uk.youtube.com/watch?v=JZbnBQ3PKZY
České Nezávislé Dopravní Sdružení
ICQ 312-249-479

S Hydrobusy a rábou na věčné časy, oboje z Maďarska.

Nad alkoholem nelze zvítězit - pouze Moraváci remízovali.
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3435
Registrován: 12-2004

Odesláno Pondělí, 01. září 2008 - 21:03:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

co argumentují nevzhledností trolejvého vedení
No tak předně jsou nevzhledná především ta paneláková sídliště a vzhledem k tomu, že se tyto výložníky nachází právě tam + u bývalých, ale zchátralých K.U.K kasáren, tak je to myslím jedno. U nás se žádné argumenty o nevzhlednosti neobjevují a trolejbusy jsou na tom u nás řekl bych dobře.
Zabývat se nějakými teoriemi "coby kdyby" je zbytečné, stejně to nyní nikdo předělávat nebude, na to je to vedení ještě mladé.
Macek: Já dnes akorát smutně sledoval z povzdálí, snad je zítra vyzkouším.
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Jamix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 5-2008

Odesláno Úterý, 02. září 2008 - 02:13:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M__r: Fajn. Není však na škodu, když vám někdo z "venku" tak říkajíc nastaví zrcadlo a ukáže, že ne vše co je, je to nejlepší a nejvhodnější.
Jsou-li podle tebe paneláky nevzhledný, pak by k tomu nemělo přispívat ještě trolejové vedení, ale naopak.

Jak řekl Antar: "...sečtete celkovou délku lan, na kterých visí ty výložníky, tak tím vykryjete prakticky celou šířku převěsu..."
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3436
Registrován: 12-2004

Odesláno Úterý, 02. září 2008 - 20:52:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jamix: Mně to prostě přijde bezpředmětné, toť vše.

Jináč jsem dnes poprvé využil služeb vozu ev.č. 72 a musím říci, že to je paráda!!!
- velká okna nádherně vyvětrají celý interiér, dovolím sí říci lépe než u 15Tr
- oproti předchozím 25Tr se vpředu navíc nachází stropní dekl

A pokud jde o porovnání kastlí s loňskými Euro IV Citelisy:
- nové 25Tr mají přidaná madla v prostoru kloubu, na středové části kloubu
- plošina pro vozíčkáře je v provedení jako u Euro III, tedy bez těch debilních zajišťovacích šroubů
- boční BUSE jsou klasická velká
- sedačky nad nápravami již nemejí kolmá opěradla, ale opět mírně zkosená

Celkově musím říct, že konečně se z 25Tr stal důstojný vůz a zásadní problémy, které se týkaly přímo cestujících, byly odstraněny.
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 888
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 04. září 2008 - 22:09:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes na výluce vedle té "zájezdové ciziny" téměř komplet přehlídka sólo sedmistovek DP. A do konce měsíce asi nebude jinak.
Navíc je uzavřený PZZ Bukovec na E55.
Začátek výluky ještě zkomplikoval "bystrý" výpravčí, pod jehož taktovkou se sešli v koloně před přejezdem na Novohradské hned tři pořadí linky 11 ve stejném směru.
(nebýt důrazné intervence nejmenované osoby, mohly se tam sejít všechny )
Renault Espace 1986 2,1TD a 1989 2,1TD
Ještě mne nemáte dost? Tak čtěte taky tady
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1204
Registrován: 1-2006

Odesláno Pátek, 05. září 2008 - 12:51:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

na 72 jsem měl štěstí hned v pondělí - ani jsem netušil, že budou dodány/jezdit na lince 15 - tohle forum moc nečtu. Kdy přesně dorazili? Jinak šoupací okna jsou perfektní, byl jsem mile překvapen. Bude ještě něco tenhle rok? Krom těch dvou Citelisů 12m...
Macek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1155
Registrován: 3-2004

Odesláno Pátek, 05. září 2008 - 18:03:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin240025: Nové 25Tr dorazily do ČB 21.srpna a jiný letos být nemají až zase příští rok dva. Rovněž nejezdí jen na lince 15, tam byla když už v pondělí 71 a 72 byla na lince 3. Citelisy 12m by být neměli, co jsem tak asi vytušil budou tu Crosswaye LE.
České Nezávislé Dopravní Sdružení
ICQ 312-249-479

S Hydrobusy a rábou na věčné časy, oboje z Maďarska.

Nad alkoholem nelze zvítězit - pouze Moraváci remízovali.
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3437
Registrován: 12-2004

Odesláno Pátek, 05. září 2008 - 18:52:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Houmr: Jo takže AŽD pouze zachraňovala na přejezdu situaci? Já jsem si říkal, kterýho vola napadlo ve čtvrt na osm stáhnout závory na 20 min na tak důležitém tahu... (mluvím o včerejším ránu v Mladým).
ad nové autobusy: Já teda žiju v přesvědčení, že přijdou 2 Citelisy 12m a dva Crossy 12m, ale podložené to nemám.
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
www.bmo.cz
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.195.202.6
Odesláno Pátek, 05. září 2008 - 21:23:47    Odkaz na tento příspěvek  

Podle posledních dostupných informací jsou zájemci o dodávku 12m vozidel 3 a to Iveco s crosswayem a citelisem pak Solaris a Sor s BN12 (nebo jak se ta obluda jmenuje :-)) ale na 99% vede crossway. Rozhodně 4 12m autobusy jak píše M_r nepřijdou zakázka je na dva vozy.
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1285
Registrován: 1-2007
Odesláno Pátek, 05. září 2008 - 23:14:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M__r: Situace v Novohradské ulici je zkomplikována navíc již zmíněnou uzavírkou přejezdu v Bukovci. Po Novohradské je teď vedena část kamionové, ale i "normální" dopravy z E55. Takže stáhnutí šraněk na delší dobu je děs běs.
Lépe pomalu jet vlakem než rychle utíkat.
www.bmo.cz
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.195.202.6
Odesláno Sobota, 06. září 2008 - 21:09:46    Odkaz na tento příspěvek  

Ještě se zeptám třeba je někdo informovaný nevíte proč jsou odstraněny na posledních 25tr kryty??? na druhém článku na fotce zakroužkováno.
Nexion
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 507
Registrován: 12-2006

Odesláno Sobota, 06. září 2008 - 21:43:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

www.bmo.cz : kvůli případné vyměně uhlíku(ů) či botky(tek). Řidič či technik tak může sběrač stáhnout až k sobě a provádět víše zmíněné kroky.



(Příspěvek byl editován uživatelem nexion.)
Castrosua City-Versus
www.bmo.cz
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.195.202.6
Odesláno Sobota, 06. září 2008 - 22:36:34    Odkaz na tento příspěvek  

Nexion: no tahle varianta mě taky napadla ale zase si říkám že v Brně je maji taky a ty kryty tam zůstaly takle to vypadá tak nějak divně. Tak se tak ptám kde asi udělali soudruzi ze Škody chybu při konstrukci nástavby :-)))) ale i tak díky za objasnění
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1207
Registrován: 1-2006

Odesláno Neděle, 07. září 2008 - 14:13:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a v jaké verzi budou LE? Dvoudvéřové a nebo 3 dévřové?

(Příspěvek byl editován uživatelem Martin240025.)
Kosťa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 204
Registrován: 8-2006

Odesláno Pondělí, 08. září 2008 - 08:25:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin240025: měla by to být verze LE City, tedy třídvéřová.
KAROSA - Správný směr.
Libcha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 171
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 08. září 2008 - 09:56:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ve 168 je nova vnitrni reklamni obrazovka.
je zluta, kovova (ladi k tycim), vubec pres ni neni videt na vnitrni BUSE, je zrejme CRT a ne LCD. byla vypnuta.
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3439
Registrován: 12-2004

Odesláno Pondělí, 08. září 2008 - 10:09:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Libcha: Ta už tam je od ledna .
No a pokud jde o nové káry, tak já si počkám, až co bude stát fyzicky na dvoře...
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 44418
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 12. září 2008 - 01:58:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nikdo zde asi nezmínil, že před nádražím přibyl označník zastávky MHD. Předpokládám však, že pouze pro účely výluky (resp. toho mála, co tam zajíždí).

Houmr:
Nepřecházel jsi včera cca v 11:38 Nádražní (od Kasárenský)? :-)

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 897
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 12. září 2008 - 06:31:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, označník dokonce i s piktogramem trolejbusu tam byl (že by výluku zajišťovaly i trolejbusy nevím ).
Bohužel se tam zase jen vystupuje, a zrovna když jsem byl včera před dvanáctou v DK, tak se tam jeden cestující rozčiloval, že mu ujela NAD, neboť na otázku kam přijede spěšňák do Velenic? mu na informacích řekli "před nádražní budovu". (A mezitím mu to ujelo z nákladového) Venkovní výpravčí se mu snažila vysvětlit, že správně se měl zeptat "odkud odjíždí", nikoliv "kam přijede". Radši to nebudu komentovat...
Renault Espace 1986 2,1TD a 1989 2,1TD
Ještě mne nemáte dost? Tak čtěte taky tady
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3442
Registrován: 12-2004

Odesláno Pátek, 12. září 2008 - 09:01:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bohužel se tam zase jen vystupuje
Ex 100/101 a R206/207 by se měly nabírat před nádražím.
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3467
Registrován: 5-2003

Odesláno Neděle, 14. září 2008 - 20:31:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes po půl třetí byl minimálně na Pražské ulici až na Borek asi výpadek proudu. U Trojice stála jedna 25Tr, další stála u Budvaru směr Nemanice a něco stálo i na točně v Nemanicicích. Světelné šipky byly zhaslý.

Tenhle víkend taky (poprvé??) byly na lince 11 kloubáky.

A nakonec musím veřejně pochválit pátečního odpoledního řidiče Karosy č.272 jezdící na výluce ČD do Rybníka. Ochotně informoval zmatené cestující využívající služeb ČD hned ve třech jazycích!
Trochu tak zmírňoval zmatek a komedii, co tam na výluce předvádí zaměstnanci ČD, pokud tam zrovna jsou. Tenhle případ je u večerního spoje mezinárodního rychlíku, který je plný nejrůznějších cizinců. A nejvíc dokáže "potěšit", když 5 minut před odjezdem 4 autobusů přijde "informátorka" od ČD a hlásí, že do Summerau jedou jen první dva busy, když i v ostatních jsou taky lidi za hranice a vlak čeká v Summerau....
Neházím vinu ani tak na ty lidi, co tam od ČD jsou (1-2 u každého vlaku), ale spíš na zodpovědné, že se lépe neopostarají o informace, stačil by u každého busu NAD jeden člověk, umějící alespoň anglicky. Ono nápisy Rybník, Přímý spoj apod. na malé cedulce fláklé za oknem cizincům moc neřeknou...
Příkladem jest včerejší nějaký osobní vlak do Rybníka. Po odjezdu busů NAD tam zůstala jakási tmavší slečna původem asi z Afriky s krosnou, která cca 10 minut po odjezdu začala s brekem a histerickým ječením pobíhat kolem busů do Borovan a po jejich odjezdu se "složila" ke stěně a nezbylo jí nic jiného, než brečet. Radši ani nedomyslet, co jí všechno muselo kvůli výborné organizaci NAD na mezinárodní trati ujet, nebo uletět...
Proč? Proto...
Macek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1158
Registrován: 3-2004

Odesláno Pondělí, 15. září 2008 - 00:13:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jpribil: Na 11 byly kloubáky už i minulý týden, to jsem tam viděl 169.
České Nezávislé Dopravní Sdružení
ICQ 312-249-479

S Hydrobusy a rábou na věčné časy, oboje z Maďarska.

Nad alkoholem nelze zvítězit - pouze Moraváci remízovali.
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3452
Registrován: 12-2004

Odesláno Pátek, 19. září 2008 - 22:48:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://ceskobudejovicky.denik.cz/zpravy_region/mhd_jizdenky_cb200 80919.html
Tak ten článek mě opravdu pobavil. Je vidět, že tupost novinářů a cestujících nezná mezí. My tady máme už osm (skoro devět) let přestupný tarif s jasně danými podmínkami a v novinách se objeví článek přes celou stránku ve kterém se DP přivazuje na pranýř a je Ten špatný...
Bohužel dnešní společnost žije v mylné představě "máme demokracii, můžu si dělat co chci" a pak se diví, když je po ní právem vyžadována sankce.

A tohle je taky dobrý: rozčiluje se nad prácí dopravního podniku sedmadvacetiletá Marta Hořejší. „Jezdí pořád pozdě, spoje na sebe nenavazují a podobně a ještě my budeme platit za to, že je autobus zpožděný. Nehoráznost.“

Bych tu slepici za ten volant posadil, ať se předvede. Takovýhle hrdiny, co akorát kecaj, přímo zbožňuju .
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Felix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 391
Registrován: 11-2004

Odesláno Sobota, 20. září 2008 - 00:09:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dyť to píšou v Deníku, co bys chtěl. Lundák často čmárá o dopravě a rozumí jí jak koza petrželi, jeho přímá nadřízená Hana Svítilová psala nejzpackanější články v historii, proto z ní udělali šéfredaktorku, aby tolik nepsala. Teď už to psaní (jen) řídí.

Na druhou stranu, rozhořčení cestujících je oprávněné. Je mi jedno, zda přestupní podmínky platí devět nebo více let, sankce z morálního hlediska neopodstatněná stále bolí. Kdybych jí dostal, také se budu vztekat.
PŘÍKLAD: Chci jet linkou 11 a přestoupit na 1 a dojet na Máj, jezdím na jednotlivé jízdenky, tak co mám udělat? Označím si 14Kč/40min s tím, že včetně času na přestup to stihnu.
Jednička se však zpoždí a na Evžena Rošického mě vytasí "Ježatej" s tím, že jízdenka před minutou pozbyla platnosti, ač podle jízdního řádu bych už byl na Větrné. To ti jako přijde spravedlivé?
Kdyby po mně někdo v tomto případě vymáhal příslušných pár stováků, také bych plival síru všude kolem. Proč mají platit pro zpoždění při přímé jízdě a pro zpoždění při přestupu úplně jiná pravidla?
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 44593
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 20. září 2008 - 01:48:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aby náhodou občas někdo „neokradl“ DP tak, že náhodou stihne opožděný spoj (argument, že není zájem, aby revizor zkoumal celou trasu cestujícího lze ještě chápat). Úžasná paranoia.
Mnohem snadnější je cestující šikanovat kvůli neochotě a neschopnosti situaci řešit, než riskovat, že někdo náhodou z důvodu neplnění platného JŘ bude mít možnost ušetřit trapné dvě koruny.

Jančura za zpoždění peníze vrací, železniční dopravci aspoň nepožadují peníze navíc. Městský dopravní podnik má k cestujícím přístup takový, že v nich vidí zloděje a nechá si za neplnění přepravní smlouvy ze své strany ještě připlatit.

Že to pak někdo pojme v článku jako v tom výše uvedeném? A ono se tomu lze divit? Ano, je to blbost cestujícího, že si s takovým dopravcem něco vůbec začíná.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Macek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1159
Registrován: 3-2004

Odesláno Sobota, 20. září 2008 - 21:02:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukám že se tu ještě nikdo nezmínil, o našem DOD, tak já snad jen malý fotoreport:
Odstavené Tr serie 07/7 jsou pořád ještě tady, jejich osud kromě 01 neznám:

Na dílně je mezi generálkovanýmí 15Tr č.32 a 39 je i kastle RTO zřejmě LUX:

V autobusové vozovně bylo několik novinek, průjezd citybusem myčkou, zapůjčená vozidla z Jihotransu byla tentokrát nákladní:

dále na dílně generálkované vozy 286 a 288 vozy jsou vybaveny i klimatizací řidiče:

Budoucí historické turbo 267:

Podvozek RTO už má zabudovaný vzorně opravený motor:

A na závěr jedna momentka mimo DOD, u Družby byl viděno RTO Jihotransu ještě spolu s dalšími historickými osobáky. (svatební průvod):


České Nezávislé Dopravní Sdružení
ICQ 312-249-479

S Hydrobusy a rábou na věčné časy, oboje z Maďarska.

Nad alkoholem nelze zvítězit - pouze Moraváci remízovali.
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 900
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 22. září 2008 - 10:26:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ta poslední fotka se ti povedla perfektně .
Až na pár reklam a moderních aut by ten snímek byl nádherně "dobový" - Autobus v popředí, moderní šedivý panelák i s plastikou na sídlišti Družba jakoby náhodou v zákulisí. Ještě snad nějaký červený transparent typu "Závěry XVII. sjezdu splníme"
Renault Espace 1986 2,1TD a 1989 2,1TD
Ještě mne nemáte dost? Tak čtěte taky tady
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 44705
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 23. září 2008 - 20:06:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kolem poledne jsem na lince č. 1 viděl krátký CB č. 203.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 44870
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 27. září 2008 - 18:14:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Příští sobotu (4. října) se koná od dvou odpoledne sjezd U Koně. Všichni jsou zváni.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


dopravni.ctvrtletnik
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.30.255.186
Odesláno Pátek, 03. října 2008 - 19:07:07    Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den,

mám malý dotaz...jezdí ještě některá 15Tr v Teheránském nátěru? Díky
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 904
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 03. října 2008 - 20:45:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V teheránsko-žilinském nátěru už ne a zároveň zatím ještě ne.
Renault Espace 1986 2,1TD a 1989 2,1TD
Ještě mne nemáte dost? Tak čtěte taky tady
dopravni.ctvrtletnik
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.30.255.186
Odesláno Sobota, 04. října 2008 - 11:36:32    Odkaz na tento příspěvek  

Houmr: zároveň zatím ještě ne? rozumím tomu správně že opět bude?
Macek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1170
Registrován: 3-2004

Odesláno Sobota, 04. října 2008 - 17:13:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukám že to tu drobet umírá a ani se nikdo tady nepochlubil, že do DP dorazily začátkem týdne dva citelísy 12m, které obdržely čísla 227 a 228. Dnes vyjely poprvé do provozu, 227 na lince 13 a 228 na lince 10. Fotky jsou na http://www.cbmhd.cz/ a já přidávám jedno video z 227:
http://uk.youtube.com/watch?v=Afx-X5OJrvA
České Nezávislé Dopravní Sdružení
ICQ 312-249-479

S Hydrobusy a rábou na věčné časy, oboje z Maďarska.

Nad alkoholem nelze zvítězit - pouze Moraváci remízovali.
Felix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 394
Registrován: 11-2004

Odesláno Neděle, 05. října 2008 - 11:58:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

je pravda, že poslední dobou je diskuse v nějakém komatu

jak to vlastně dopadlo s nějakými těmi pravidelnými měsíčními srazy? myšlenka úplně zapadla?
bude nějaký alespoň teď v říjnu?

díky, Macku, za Citísky. Mají tyhle dvě nová sóla omezení jen na nějaké linky? (jako to je u některých kloubových citelisů, na něj je napsaná dotace jen na určité linky)
Nebo se třeba objeví i u nás na 11 :-)
Macek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1172
Registrován: 3-2004

Odesláno Neděle, 05. října 2008 - 12:23:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dotace asi jen z města, žádný nápisy z EU jsem neviděl, takže budou asi všude kde jezdí sola, ale k vám už asi ne, jelikož na 11 už jsou jen samý kloubáky. Zajímavostí taky bylo starý hlášení a sedačky Irusbus.
České Nezávislé Dopravní Sdružení
ICQ 312-249-479

S Hydrobusy a rábou na věčné časy, oboje z Maďarska.

Nad alkoholem nelze zvítězit - pouze Moraváci remízovali.
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3477
Registrován: 12-2004

Odesláno Neděle, 05. října 2008 - 20:07:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Felix: Omezení nemají, k vám se patrně nepodívají, jak psal Macek, 11 je celokloubová (s výjimkou toho přejezdu z 41).
Macek: Starý hlášení je dočasná záležitost, z technických důvodů.
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3479
Registrován: 5-2003

Odesláno Neděle, 05. října 2008 - 22:05:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dopravni.ctvrtletnik: Tak jelikož v plánu je původní nátěr na 15Tr07/7, tak teherán by ani nemusel... Ale co kdyby. Zbývají poslední dva možní adepti.....

Ad Citelisy - snad ještě nikde nepadlo, že jsou první zástupci City/Cite v ČB, kteří mají velkou "protiteroristickou" (pražskou) kabinu, která už by měla chodit pořád. Standardem se už stanou i velké větračky a modro kostkatý odolnější potah.
A zajímavé je taky umístění posledního strojku. Akorát osobně bych to madlo s ním ještě posunul líž k sedačce, u dveří může i docela překážet.

Felix: Taky jsem si říkal, že posledněměsíční soboty nějak utichly. Sice bych se asi ani jednou nedostavil, ale čekaj jsem nějaké náznaky.

Všichni - pokud by někdo neměl příští sobotu celý den co dělat, tak se bude konat takový menší výlet s jedním známým autobusem.
Podobnosti sem kdyžtak hodím během týdne.
Proč? Proto...
www.bmo.cz
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.146.126.89
Odesláno Pondělí, 06. října 2008 - 17:30:41    Odkaz na tento příspěvek  

Ta kabina v novejch citelisech to je hrůza absolutně se to k těm vozům nehodí alespoň kdyby měli spodní výplň ve stejné barvě jako je obložení na bocích. Sedačky bych řekl že jsou dobrý akorád bych se vrátil ke 4 sedačkám před druhejma dveřma.