K-report
 

Vymyslí někdo novou linku pro DP Ostr... Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Autobusy a trolejbusy » Vymyslí někdo novou linku pro DP Ostrava? « Předcházející Další »

  Dialog Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Staré archivyJan_Širc300   
  Novější archivy:        
Archive through 19.duben 2006Maugli60  19-4-06  10:14
Archiv do 16.května 2006Jan_Širc60  16-5-06  00:29
Archiv do 17.srpna 2006Ostravák60  17-8-06  17:13
Archiv do 31.října 2006Maugli60  31-10-06  13:00
  ClosedUzavřeno: Další dialogy již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
Trollin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 401
Registrován: 6-2006


Odesláno Úterý, 31. října 2006 - 17:25:57   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Maugli: to chceš jako poslouchat hudbu, opíjet se, zkouřit se a tlaskat do sebe brambůrky přes kačko?A ne nevymlouvej se, že si čekal na mě, protože já jsem čekal na Tebe...
Radši ztratit v životě minutu, než v minutě život.

...tramvajáci jsou piráti silnic...:-)))
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 27048
Registrován: 4-2003


Odesláno Úterý, 31. října 2006 - 18:05:53   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)


Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz
Trollin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 402
Registrován: 6-2006


Odesláno Úterý, 31. října 2006 - 21:03:27   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

MZ: čemu se směješ?
Radši ztratit v životě minutu, než v minutě život.

...tramvajáci jsou piráti silnic...:-)))
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 27059
Registrován: 4-2003


Odesláno Středa, 01. listopadu 2006 - 12:54:11   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ale ničemu...
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz
Trollin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 405
Registrován: 6-2006


Odesláno Středa, 01. listopadu 2006 - 20:42:08   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

To doufám...
Radši ztratit v životě minutu, než v minutě život.

...tramvajáci jsou piráti silnic...:-)))
Dog
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 10-2006
Odesláno Čtvrtek, 02. listopadu 2006 - 18:40:21   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

není mezi obcemi místo, které by nespadalo pod žádnou obec...
zapomněls na vojenské újezdy - ty nejsou součástí žádné obce.

Správné by bylo tam dát jen zónu 18 - nikdo by pak s tím nejezdil a mohlo by se to při nejbližší změně zrušit :-)
Radar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 56
Registrován: 3-2006


Odesláno Čtvrtek, 02. listopadu 2006 - 20:41:20   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Doq: ty asi nebudeš z okolí, že? Jinak by jsi věděl, ža ta zastávka místním dost pomůže a taky když už obecné úřad dá peníze na vybudování zastávky, tak se bude snažit aby se zastávka hned nerušila.
Trollin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 407
Registrován: 6-2006


Odesláno Čtvrtek, 02. listopadu 2006 - 21:48:58   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mááááááááuglííííííííí Huuuuúúúúúúúú

PS: nevymlouvej se na školu a odepisuj...

(Příspěvek byl editován uživatelem trollin.)
Radši ztratit v životě minutu, než v minutě život.

...tramvajáci jsou piráti silnic...:-)))
Jan_Širc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 552
Registrován: 1-2005


Odesláno Čtvrtek, 02. listopadu 2006 - 22:37:38   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dog: To by sis dal. To by tě ukamenovali jak místní, tak ti, co jezdí za prací a-50 na Důl Paskov, aby si kvůli jedné zastávce museli kupovat celou další zónu.
http://jansirc.ic.cz/
Všechno jde, když se chce
Jan_Širc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 553
Registrován: 1-2005


Odesláno Sobota, 04. listopadu 2006 - 21:35:13   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tak to tu trochu rozjedem
Dal jsem si tu práci a na svých stránkách jsem zveřejnil nákres linkové sítě a přehled linek a jejich intervalů pro Moravskoslezský kraj v budoucnosti. Cesta k tomu je: na stránkách dát Bahn 3.83 a tam pak MS kraj v budoucnosti
Tak se mrkněte a zkritizuje
http://jansirc.ic.cz/
Všechno jde, když se chce
Norton
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1042
Registrován: 12-2004


Odesláno Sobota, 04. listopadu 2006 - 22:29:56   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dog: není mezi obcemi místo, které by nespadalo pod žádnou obec... zapomněls na vojenské újezdy - ty nejsou součástí žádné obce.
...no ale tady šlo o to, že není mezi obcemi místo, které by katastrálně nespadalo pod žádnou obec-a V.Ú. taky mají svůj katastr - mícháš hrušky s jabkama...
Co naplat, vše už tady jednou bylo a bude zase... Mění se jen čas, místo a obsazení rolí...
solidní dopravní fotogalerie... http://norton1.ic.cz
Gakon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 884
Registrován: 8-2002


Odesláno Neděle, 05. listopadu 2006 - 17:30:20   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Jan Širc: No konečně máme s Ostravákem nějakého následovníka... Zajímavé, musím si to trochu prostudovat. Co ta l.č.113 do Plesné? To je trolejbus s agregátem? Co to je za rok ta budoucnost?
fiktivní stav MHD v Ostravě v roce 2015
(jízdní řády, vypravenost, vozový park, mapa): http://ostrava2015.webz.cz
Gakon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 885
Registrován: 8-2002


Odesláno Neděle, 05. listopadu 2006 - 17:40:40   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad JŠ: nemusíš odpovídat, už jsem to pochopil. Stařilo kliknout na přehled linek...
fiktivní stav MHD v Ostravě v roce 2015
(jízdní řády, vypravenost, vozový park, mapa): http://ostrava2015.webz.cz
Gakon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 887
Registrován: 8-2002


Odesláno Neděle, 05. listopadu 2006 - 19:05:22   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jan Širc: Měl bych připomínku k vedení trasy metra. Když už pomineme nesmysl metra v Ově (ale jsme v diskusi, kde si to můžeme dovolit ) tak si myslím, že trasa A by hlavně v Porubě měla být vedena z konečné Duha (přirozené centrum 7. a 8. obvodu). Konečná na Opavské mi nepřijde vhodná, bo tam skoro nikdo nebydlí a aby autobusy, trolejbusy a tramvaje svážely cestující k metru v podstatě do protisměru od centra (a tím tak navyšovat cestovní dobu) - to se mi moc nezdá. Ale pojďme dál... Ze stanice 17.listopadu by metro mělo stavět buď na zastávce Alšovo náměstí nebo Rondel (přirozené centrum Poruby jako takové), další stanice by mohla být v oblasti Nové Poruby (konec Hlavní třídy v místě, kde se nyní tak horečně staví). Zastávka U Boříka se mi taky nezdá, i když chápu, že to máš asi myšlené tak, že tuto zastávku napájí linky jedoucí z Pískových dolů. Spíše si myslím, že Vodárna by byla vhodnější...
Ale je to jen můj názor
fiktivní stav MHD v Ostravě v roce 2015
(jízdní řády, vypravenost, vozový park, mapa): http://ostrava2015.webz.cz
Gakon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 888
Registrován: 8-2002


Odesláno Neděle, 05. listopadu 2006 - 19:41:11   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zdá se mi, že ty intervaly tramvajových tras neberou v úvahu právě to metro. Pokud by fakt existovalo, tak by většina lidí jezdila právě metrem a tudíž by ubylo lidí v tramvajích a tímpádem i spojů (za předpokladu, že v tvé budoucnosti bude Ostrava a okolí stejně lidnaté jako nyní).
fiktivní stav MHD v Ostravě v roce 2015
(jízdní řády, vypravenost, vozový park, mapa): http://ostrava2015.webz.cz
Jan_Širc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 554
Registrován: 1-2005


Odesláno Neděle, 05. listopadu 2006 - 19:41:20   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Gakon: To metro A mě pořád vrtalo hlavou a popravdě řečeno, toto řešení mi připadá jako nejmenší zlo. Končím ho na Opavské z několika důvodů. Teď to ještě není moc vidět, až se mapka rozšíří, tak to bude lepší. Končím tam spoje přijíždějící od Velké Polomi (Opavy), potom (co jsem nezakreslil) počítám, že by tam mělo být parkoviště P+R a samozřejmě obsluha blízkých částí Poruby. Pak je tam ten problém Duhy. Tam má cestující na výběr. Buď se sveze tramvají nazpátek na Opavskou nebo pojede dolů na 17. listopadu, kde přesedne. Tohle se mi zdá jako docela slušné řešení. Původně jsem chtěl to metro přes Duhu vést, ale místo toho jsem zavedl poměrně silné tramvajové spojení s nejbližší zastávkou 17. listopadu. Zastávku na Alšově náměstí jsem původně taky chtěl, ale vzhledem k blízkosti se zast. 17. listopadu jsem ji posunul na Nezvalovo nám., ale tím je myšlen spíše ten Rondel. Na konci Hlavní třídy to je otázka. Vzdálenost od metra je na obě strany trochu větší, ale zatím mi to místo připadalo takové moc prázdné. Uvidíme co bude v budoucnu. Tu zastávku U Boříka jsi pochopil správně. Cestující od Pískových dolů svezu k metru (s přestupem to je náhrada za současnou a-48). Na Nové Vsi je několik problémů, takže jsem to umístil radši tady. U vodárny je totiž to vodárenské pásmo, tak jsem se mu pokusil vyhnout a pokud bych chtěl cestující od Pískových dolů svážet až na vodárnu, tak by ten bus musel pokračovat dále asi někam do centra a konkuroval by si s tím metrem. Většinou jsem se snažil nacpat co nejvíc lidí do metra a udělat od něho návaznosti.
http://jansirc.ic.cz/
Všechno jde, když se chce
Gakon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 889
Registrován: 8-2002


Odesláno Neděle, 05. listopadu 2006 - 19:42:20   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Taky se mi líbí ten zábavní park... To je tvůj výmysl nebo mi něco uteklo?
fiktivní stav MHD v Ostravě v roce 2015
(jízdní řády, vypravenost, vozový park, mapa): http://ostrava2015.webz.cz
Gakon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 890
Registrován: 8-2002


Odesláno Neděle, 05. listopadu 2006 - 19:46:57   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ta nová Poruba není vůbec prázdné místo a v budoucnu určitě nebude. Je tam soud, obchody, snad by tam měla být i nová porubská radnice, staví se tam 3 činžáky a také tam žije spousta lidí (spodek Hlavní třídy, ulice Kubánská, Francouzská). S tou vodárnou máš asi pravdu, tam je taky mrtvo (z pohledu počtu žijících lidí).
fiktivní stav MHD v Ostravě v roce 2015
(jízdní řády, vypravenost, vozový park, mapa): http://ostrava2015.webz.cz
Jan_Širc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 555
Registrován: 1-2005


Odesláno Neděle, 05. listopadu 2006 - 19:53:18   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Lidnatost by měla být přibližně stejná, nebo mírně vyšší. Ale počítám s vyšším využitím systému MHD. Zvlášť metro by mělo přilákat cestující, kteří dnes využívají IGK. Až udělám JŘ pro metro, tak to bude vidět lépe, ta časová úspora. Kapacitu tramvají jsem trochu ubral, z Poruby do centra jezdí např. pouze d-8 a d-9. Dnes jezdí v tomto směru linky přeplněné, mohly by být v budoucnu zaplněné optimálně. Ale mohou být úseky, kde bude kapacita zbytečně velká, to nepopírám.

Hmm, asi máš s tou Porubou pravdu. Někde jsem viděl i studii, jak by to tam mohlo vypadat, asi tam tu zastávku ještě zakreslím

Ten Zábavní park je můj vlastní nápad, jako využití místa po bývalé haldě, navíc docela blízko centra. V územním plánu je ta oblast značená myslím jako nějaké volnočasové aktivity.
http://jansirc.ic.cz/
Všechno jde, když se chce
Gakon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 892
Registrován: 8-2002


Odesláno Neděle, 05. listopadu 2006 - 20:03:47   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

To je fakt. Aspoň by si člověk sednul . Navíc jsem si nevšiml, že l.č.4 už nevedeš do centra.
fiktivní stav MHD v Ostravě v roce 2015
(jízdní řády, vypravenost, vozový park, mapa): http://ostrava2015.webz.cz
Jan_Širc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 556
Registrován: 1-2005


Odesláno Neděle, 05. listopadu 2006 - 20:18:19   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Z d-4 jsem udělal pouze porubskou linku Zřejmě vůbec nejkratší linka. Má za úkol pouze svážet cestující k přestupním bodům na Třebovické a Mongolské a vozit důchodce do Kaufladu
http://jansirc.ic.cz/
Všechno jde, když se chce
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 27236
Registrován: 4-2003


Odesláno Neděle, 05. listopadu 2006 - 21:50:53   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

To jste žabaři, metro v Ostravě : http://www.metro-pardubice.kvalitne.cz
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz
Jan_Širc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 557
Registrován: 1-2005


Odesláno Neděle, 05. listopadu 2006 - 23:07:26   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

MZ: No jak se tak dívám, tak ta 1.etapa je dělána tak, aby se studenti z DFJP dostali rychle na vlak

Ale teďka vážně Pokud by metro v Ově bylo přibližně podle mého plánu, tak zřejmě nejmenší město na světě s podzemní drahou by byl Šenov
http://jansirc.ic.cz/
Všechno jde, když se chce
Jan_Širc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 559
Registrován: 1-2005


Odesláno Úterý, 07. listopadu 2006 - 22:11:18   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Trošku jsem upravil metro (podle Gakona), přidal Hlučín a doplnil několik drobností
http://jansirc.ic.cz/
Všechno jde, když se chce
Dog
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16
Registrován: 10-2006


Odesláno Úterý, 14. listopadu 2006 - 22:39:33   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Norton: nechci se hádat, ale učili nás na škole, že vojenské újezdy nejsou obce. Ani katastrálně. Je to prostě katastr vojenského újezdu nikoli obce. Ale je to už nějaký pátek a pamě't pokulhává...

Jan Širc: No, dal sis s tím asi pěknou práci... Pominu-li, že se jedná o těžké sci-fi, tak obecně mi vadí hromada zdechlých linek. Raději preferuji méně linek, ale často jezdících. Pak se dá mnohé řešit přestupem. Ale jinak pěkné
Ostravák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3766
Registrován: 5-2005


Odesláno Středa, 15. listopadu 2006 - 12:14:40   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jan Širc: Fuj. Vést metro do Výškovic místo do Hrabůvky. Hrabůvka+Dubina+Bělský les má alespoň 2x více lidí než Výškovice a Zábřeh. A jinak jak vidím, tak se ti hodil můj plán, že?
MHD Ostrava FOTO Ostrava
...s DPO na věčné časy a nikdy jinak... bez Borbra už jsme. Uvidíme co bude dál.
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 3831
Registrován: 5-2002


Odesláno Středa, 15. listopadu 2006 - 12:36:00   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dog: Vojenský újezd je zvláštní správní jednotka, kde neexistuje samospráva, ale je tam pouze újezdní úřad v čele s přednostou újezdního úřadu (do roku 1999 újezdním správcem), který je na roveň obecnímu úřadu v obci. VÚ není součástí žádné obce, stojí samostatně, ale samozřejmě vytváří samostatný katastr - to vůbec nesouvisí s postavením obce, katastrální území je spíš záležitost katastru nemovitostí a stavebněprávní (např. kvůli přidělování čp.). Na (části) území vojenského újezdu je pak zřízen i vojenský výcvikový prostor (VVP), což je zase záležitost spíše vojensko-technická, kde již probíhá vlastní výcvik a ten jej již zcela nepřístupný.
Otto Bismarck rytíř síly
kráčí pilně k svému cíli
Jan_Širc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 566
Registrován: 1-2005


Odesláno Středa, 15. listopadu 2006 - 20:12:00   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ostravák: Tvůj plán, záleží v čem myslíš. Určitou inspiraci jsem si vzal i od tebe i od Gakona. Zvlášť ve vedení některých linek, kde jsem se nemohl rozhodnout, tak jsem se podíval, jak to řešíte vy dva.
Ohledně metra. Do Výškovic ho vedu z několika důvodů. Je to zejména vzdálenost Výškovic od centra, kdy cesta metrem bude rychlejší než cesta IGK, což se o Hrabůvce říct nedá. Oblast Bělského lesa svou zastávku má a to u ÚMOb Jih. Ta má taky sloužit pro případný svoz cestujícíh z Hrabůvky a Dubiny. Ve špičku to jsou myslím 3 tramvajové soupravy za 10 minut od Intersparu k ÚMOb Jih. No a hlavní důvod potom byl d-10. Která je dostatečně rychlá a s metrem by si zbytečně konkurovala.
http://jansirc.ic.cz/
Všechno jde, když se chce
Jan_Širc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 567
Registrován: 1-2005


Odesláno Středa, 15. listopadu 2006 - 20:17:47   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad Dog: Já jsem se snažil snížit počet linek, ale né vždy to jde. Uveď mi třeba příklad takové "zdechlé" linky a já ti řeknu, proč jsem to tak udělal. Třeba budeš mít pravdu, je možné, že jsem si nějakého zbytečného souběhu nevšiml.
http://jansirc.ic.cz/
Všechno jde, když se chce
Ostravák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3768
Registrován: 5-2005


Odesláno Středa, 15. listopadu 2006 - 21:31:30   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jan Širc: No šlo mi spíše o tu inspiraci
MHD Ostrava FOTO Ostrava
...s DPO na věčné časy a nikdy jinak... bez Borbra už jsme. Uvidíme co bude dál.
Jan_Širc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 568
Registrován: 1-2005


Odesláno Středa, 15. listopadu 2006 - 23:17:17   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Já jsem to vlastně nikde nenapsal, ale u té d-10 mám poznámku, že se jedná o rychlodrážní tramvaj.
Na této lince by jezdily vozidla, které by byly schopny vyvinout rychlost až 100 km/h. V úseku Interspar - Letiště zastavuje pouze ve Staré Vsi, ostatní zastávky projíždí a tam se pak ta rychlost využije.
http://jansirc.ic.cz/
Všechno jde, když se chce
Dog
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 20
Registrován: 10-2006


Odesláno Neděle, 19. listopadu 2006 - 21:03:02   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jan Širc: no jde mi hlavně o ty trolejbusy - zhruba 2/3 z nich mají slabší interval naž 10/20/20 a to je k ničemu. Hlavně kvůli prokladům linek. Ale až dotvoříš JŘ, možná se Ti je podaří proložit, nevím...
Jan_Širc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 569
Registrován: 1-2005


Odesláno Pondělí, 20. listopadu 2006 - 19:28:00   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Když jsem řešil trolejbusy, tak jsem nad tím seděl dlouhé dny, a prokládal jsem a prokládal a doufám, že se mi to podaří proložit i v jízdním řádě. Jenom tak namátkově tady dám několik příkladů, jak by to mohlo vypadat:
- 111/120 ve špičku = interval 10 minut.
- 102/107, 105/108, 107/119, 107/49, 106/110 a další by se taky měly prokládat.
- 106/109/120 by měly dát ve špičku interval asi 7 minut.
No uvidím, až to naházím do kompu co z toho nakonec vyjede, budu se snažit co nejvíce prokládat, je to dělané tak, aby žádný úsek nepřišel zkrátka. Nejpíše se mi to všude nepodaří, pak budu muset ty úseky řešit. Ale pokud je většina linek nějak proložena s jinými linkami, tak by to mohlo sedět.
Těch trolejbusových linek je docela hodně, problém byl v tom, že je spousta konečných a takových "zapadlých" úseků s nízkou frekvencí a bylo třeba to obsluhovat. Tím se mi navyšoval počet linek. Jestli to bude dobré řešení, to se ukáže asi až o Vánocích.
http://jansirc.ic.cz/
Všechno jde, když se chce
Mayg
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 994
Registrován: 11-2004


Odesláno Čtvrtek, 23. listopadu 2006 - 15:25:40   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

to Jan_Širc: koukal jsem se na Tvůj plánek a příjde mi líto, že nevyužiješ silnici spojující ARAL a Přednádraží, podle mě by se využití našlo.

KOukal jsem se na ten Bahn a vím že je to nedokončená verze ale takhle sprasit Hlučínskou, chybí Ti tam víc kolejí než jich tam máš.
Ostrava: první město v ČR se 100% tramvají s digitálními transparenty (Sbohem ceduláky :-( )
Foťte kachny! Než jim upadne druhá hlava a bříško se propadne dolů (Už jich moc nezbývá )

Bobr je mrtev, ať žije bobr?
Kdo si přečetl, že poslední písmenko mojeho nicku je Q tak ať si to přečte znova :-)
Jan_Širc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 574
Registrován: 1-2005


Odesláno Čtvrtek, 23. listopadu 2006 - 18:44:26   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

K Bahnu: O Hlučínské vím. Mám ji udělanou blbě. I semafory u ní nemám. Bohužel mám kupu práce s bakalářkou, takže se tomu budu věnovat až přes Vánoce.

K plánku: Nevím přesně co myslíš, ale oblast přednádraží je myslím dostatečně obsluhována linkou 50.
http://jansirc.ic.cz/
Všechno jde, když se chce
Gakon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 915
Registrován: 8-2002


Odesláno Čtvrtek, 23. listopadu 2006 - 19:39:55   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Já taky nevím, jakou silnici měl Mayg na mysli... a taky nevím, co by tam mělo jezdit... snad jen nějaká školní linka spojující Porubu s tou střední školou někde na Palackého nebo tam někde. Dnešní spoje l.č.56 v 7:09 a 7:14 jsou studentíky této školy přeplněny.
fiktivní stav MHD v Ostravě v roce 2015
(jízdní řády, vypravenost, vozový park, mapa): http://ostrava2015.webz.cz
Jan_Širc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 603
Registrován: 1-2005


Odesláno Úterý, 26. prosince 2006 - 01:07:37   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Na svých stránkách jsem zveřejnil mapu systému (Ostrava dnes) pro hru Bahn 3.83 s funkčními linkami 1, 2, 8 a 18, které jezdí podle platných jízdních řádů. Na dalších se pracuje
http://jansirc.ic.cz/
Všechno jde, když se chce
Silesia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 248
Registrován: 7-2006


Odesláno Pátek, 29. prosince 2006 - 00:04:12   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

jan širc jestli chceš mám v bahnu vše podle jŘ problém je že se mi to nějak nedaří.
Na té tvé síti mi některé linky (d-11,d-13 občas d-12 a pod) dojedou na konečnou o minutu později než mají odjezd na další kolo.
Jinak noční dopravu mam bez konfliktu.
Jediná změna je kurz 5/403 (můj výmysl) teda spíš by tam mělo být 203 který řeší odpolední posilu na lince, neb se mi tam nedaří natáhnout to, co tam jezdí)poksuil jsem se dodělat a-41 ale nemám čas.
Problém je že je to zkušeb verze, ale zatím jede.
Jinak se mi občas stane že ta d-13 se zatulá k intersparu ale jinak nic závažného a d-12 zatahujicí do Poruby dlouho předlouho nemohla najít cestu do Poruby vozovny.

(Příspěvek byl editován uživatelem silesia.)
Ještě chvíli a poctivý Ostravan bude chodit do školy pěšky, protože ho do školy nic nedoveze, a nebo hůř, do toho co by ho tam dovezlo, se prostě nevleze..
Jan_Širc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 604
Registrován: 1-2005


Odesláno Pátek, 29. prosince 2006 - 15:59:46   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pokud sis stáhnul tu původní síť ještě bez provozu, tak tam ty pozdní časy mohou být. Jak tam vkládám ty linky, tak sleduju, aby se mi příliš nezpožďovaly a tak upravuju rychlosti na některých úsecích a zkracuju stání na zastávkách. Mrkni do té sítě co tam mám ke stažení nyní a tam už jsou jiné rychlosti. Měnil jsem celé Výškovice a Zábřeh a kdoví co ještě. Většinou jsem rychlost 35 zvýšil na 45.
Mě například d-17 když zajížděla z Intersparu do vozovny Poruba jela přes NH Problém jsem pak našel na křižovatce u vodárny.
Teďka ty linky co tam mám jezdí bez problémů. Večer tam dám už novější verzi, kde bude i d-4.
No a problém s tím, že není na to čas znám moc dobře. Nic časově náročnějšího neznám, ale zítra mám celý den volno, tak snad zas nějaká ta linka přibude. A když máš jenom zkušebku, tak ti opravdu doporučuju si to koupit. Ta pětistovka za to stojí. Já jsem to tak udělal a musím říct, že jsem udělal dobře.
http://jansirc.ic.cz/
Všechno jde, když se chce
Silesia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 252
Registrován: 7-2006


Odesláno Pátek, 29. prosince 2006 - 17:06:11   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jan širc: napsal jsem ti mail
Jinak jak to je to jim to pošleš na účet a jak dlouho platí to licenční číslo?
dík
Ještě chvíli a poctivý Ostravan bude chodit do školy pěšky, protože ho do školy nic nedoveze, a nebo hůř, do toho co by ho tam dovezlo, se prostě nevleze..
Jan_Širc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 606
Registrován: 1-2005


Odesláno Pátek, 29. prosince 2006 - 17:19:58   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Licenční číslo platí pořád. Pošleš jim peníze na účet, bylo to někde napsané, ale už nevím kde. Ale zeptej se na to vedle v diskuzi Bahn. Tam to ví.
http://jansirc.ic.cz/
Všechno jde, když se chce
Silesia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 253
Registrován: 7-2006


Odesláno Pátek, 29. prosince 2006 - 17:54:07   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ok
Ještě chvíli a poctivý Ostravan bude chodit do školy pěšky, protože ho do školy nic nedoveze, a nebo hůř, do toho co by ho tam dovezlo, se prostě nevleze..

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Program Credits Administrace