Diskuse » Automobily, lodě a letadla » Historická vozidla « předcházející | další »

Historická vozidla

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků   
 
Předchozí roky: 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006
Archiv diskuse Historická vozidla do 17. 2. 2018 George 60 17. 2. 2018 13:43
Archiv diskuse Historická vozidla do 26. 3. 2018 -OndraS 60 26. 3. 2018 21:24
   autor příspěvek
Úterý, 27. března 2018 - 11:56:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 773
Registrován: 3-2006
Kromě těch snů o historických vozidlech by stálo zato ještě nastínit, jaké historické vozidlo (zpravidla úplně jiné, než vysněné) doma nakonec zakotvilo. Tak nějak, jak to již učinil Jabberwocky. Také by to jistě byly zajímavé příběhy, náhody, nebo snad "osudy"?

Někdo má ty auta jako věc. Koupí, pojezdí, zkusí. Pak ho to buď nadchne, a nebo to zase prodá. A u někoho zase naopak ti veteráni opravdu tvoří rodinnou mnohaletou historii. U nás v rodině takto začíná být ranou automobilovou historií kanárkově žlutý žigulík 2101 z roku 1978. Do dnešních dnů jej užívá můj děda. Auto tehdá koupil v rodině od svého švagra. Ten ho pořizoval, jako uplně nový stroj. A chtěl bych, aby v rodině tento stroj setrval i po další generace. [happy].
Podobně legendární je i můj zde známý bílý wartburg 353 z roku 1971, který pravděpodobně způsobil vznik pardubické youngtimerské komunity převážně aut východního bloku. Tehdy ale nebyl ještě vůz v mém vlastnictví. A myslím, že i kolega 353 ještě oplýval pouze jedním vozidlem na užitkový provoz. TAké by nám sem mohl napsat, co bylo spouštěcím mechanismem k tomu, že vyrazil k Brnu pro svůj úplně první moskvič 2138, který později dostal přezdívku lenochod...
-OndraS
Úterý, 27. března 2018 - 18:39:28  
Neregistrovaný host
95.82.137.200
U mě to asi každej zná. Brácha koupil Oldsmobila a to byl pro mě důvod si udělat řidičák, abych se v tom svezl. Hned nato si kolega z práce, dnes nebožtík, náhodně koupil Camaro, no a pak už to šlo rychle. Koupě mýho Camara, jinej kolega kupuje fajráka, pak brácha dvojkový Camaro, pak Lincoln, Monte Carlo. No a mladou jsem si namluvil když měla Tigru, a teď má Astru kupé. Čili zjistil jsem, že až dopotavaď se vozím výhradně benzínovýma kupéčkama o počtu 4-8 válců, přičemž mimochodem pořizovací hodnota ani jednoho z nich nebyla víc jak 100.000 [happy], v podstatě je pro mě dost nepřirozený nastupovat zadníma dveřma a většina z těch vehiklů má logo GM na nějaké časti auta.

Aby to bylo úplné, tak:
příprava na autoškolu: Š105 v areálu TM Řečkovice
autoškola: prvogenerační Fabia Combi 1.9 TDI nebo II.gen Fiat Punto benzín, objem nevim, ale žádnej, strašný auto
první řízený auto po obdržení ŘP: zmiňované kolegovo Camaro
nejmodernější kdy řízený auto: Suzuki Kizashi

Jestě se musím přiznat, že mi z vyše popsaných důvodů (skoro samý automaty, v práci trolejbusy) nejde řízení aut s manuální převodovkou. Teda jde, ale nejede se mi dobře.
Středa, 28. března 2018 - 00:33:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4254
Registrován: 11-2006
Já vloni oslavil třicáté narozeniny, přesto jsem velice sentimentální člověk, který velice rád vzpomíná na dětství. Kromě toho miluji stará auta a roubené chalupy. Roubenku bychom měli, ale to staré auto chybělo.

Měl jsem dva dědy, teď už mám bohužel jen jednoho. S tím, kterého stále mám (říkejme mu "druhý děda", jsme se vídali málo a neměli tak vřelý vztah. Přesto jsem měl jeho auta vždy raději. Jednak proto, že jsme se málo vídali (2x za rok) a tak pro mě ta auta byla vzácnější. Druhak, protože my doma měli zejména Škodovky (kromě Trabanta, Fiata 600 a malucha), každý kolem měl Škodovky a "první děda" měl Škodovky. Druhý děda měl většinu života polského Fiata 125p. Byl jsem malý, a tak oproti našemu Trabantu a pak i stopětce, to pro mě byla obrovská limuzína s loketní opěrkou, červenou koženkou a chromovanými popelníky. Dodnes si vzpomínám, jak byl oproti škodovce tichý a pohodlný. Pak si děda koupil po státní autopůjčovně Renaulta 18. Opět exotika. My měli stále Škodovku. Renault byl také výjimečně pohodlný. Kromě toho měl elektrická okna, což jsem tehdy viděl poprvé v životě. Bohužel, byl silně, ale opravdu silně poruchový. Ten dojel snad jednu z deseti jízd. Dlouho nevydržel a děda koupil z Německa doveženýho Nissana Sunny B12 GTI coupé. Krásné, ospojlerované auto. Malý sporťáček, co seděl jako přibitý. Naši povýšili na Favorita, ale ten Nissan byl jako z jiné planety. Dožil se mého řidičáku a já měl orgasmus, když jsem poprvé to auto řídil z Písku do Prahy. Byl jsem v sedmém nebi a přemlouval dědu, aby mi ho dal. Děda se tomu asi nebránil, protože chtěl už nové. Bohužel, než se tak stalo, tak auto zrušil blbeček s dodávkou, co si myslel, že děda tu oranžovou ještě projede.

Proto, když jsem vybíral, jaké staré auto, vzpomněl jsem si na dědova auta, která jsme měl rád. Toho Nissana bych dodnes bral a dá se i sehnat za pár šupů, ale není kam ho dát. Přednost jsem ale dal staršímu vozidlu a tak jsem se před rokem dočkal a pořídil si poláka. Ve srovnání s tím, za co se prodávají na netu, to bylo za drobné. Tehdy jsem ho řešil s jedním odborníkem na staré Fiaty, taky tu kdysi na káčku působil, a ten mi ho nějak zvlášť nedoporučoval, protože nemá jasnou historii, resp. doklady jsou z roku 69 a auto je z roku 74 a ještě se špatným zadním čelem. A jsem rád, že jsem neposlechl, protože za ten rok bych levnějšího, ba ani o něco málo dražšího, nesehnal.

Příběh o tom, jak jsem ho získal, jsem tu psal, tak si třeba tu historku někdo vybaví. Stál odstavený v Praze u jednoho hřbitova. Lístky za stěračem nefungovaly a dva měsíce mi trvalo, než jsem vypátral, komu patří. Byl jsem ale informován, že má pán auto moc rád, kvůli exekuci na barák ho musel vytlačit z garáže a přesto, že ho nemá kam dát, mi ho určitě neprodá. Když jsem konečně získal kontakt, za pánem jsem se vydal s nejistotou. Když jsem k jeho domu přijel, stála tam policie a pohřební vůz. Nemohl jsem tomu uvěřit, když mi řekli, že pán ten den zemřel. Další dva měsíce trvalo, než jsem se dopátral dědiců, se kterými jsem se naštěstí domluvil a po dalších dvou měsících, než se vyřídilo dědické řízení, jsem auto koupil.

Takže mám jedno historické vozidlo, které časem chci dát do origo stavu no a jako "youngtimera" si nechám svou Feldu, která je pro mě stejně na prvním místě. To auto mám rád, je to moje kámoška, se kterou jsem skutečně prožil své nejdůležitější životní chvíle. Mimo jiné jsem díky ní poznal svou skvělou ženu. Největší přidaná hodnota ale je, že za deset let a sto tisících najetých kilometrech mě to auto nikdy nikde nenechalo, nikdy se nestalo, že by nenastartovalo a kromě přebíjejícího alternátoru nikdy nemělo vážnější závadu. A to se zatím nestalo u žádného auta, které jsem vlastnil.

Moderní auta mě nebaví, za naprostou zhovadilost považuji dotykové ovládání všeho. Takže dokud to půjde, můj vrchol automobilismu budou auta kolem roku 2007 a starší.

A abych jen nekecal, tak přidávám fotky svých aut, jak šly postupně (kromě Feldy, která je dodnes + Favorit, který byl sice mámy, ale od řidičáku až po Feldu a jeho následnou šrotaci byl jako můj vlastní a vínová Okta byla sice firemní, ale byla jen moje po dobu 5 let). Mimochodem, pěkného Favorita bych také chtěl, ale opět - není kam ho dát.


Plus přidávám poláka dědy, který mě inspiroval a mého nejmilovanějšího Nissana.Trošku jsem se rozvášnil, tak snad jsem Vás nezahltil [wink].
Středa, 28. března 2018 - 05:02:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 510
Registrován: 8-2012
Miro- náhodou se to dobře čte, je to pěkný. U tebe doufám, že až budeš pojízdnej tak budeš s polákem taky KVASIT. Co se týká vzpomínek na dědu, mám to podobný. Měl světle modrý moskvič 2140, ale ještě (to jsem nevěděl) Moskvic 403 ve stodole u sousedů. Byl odhlášenej, ale děda ho občas projel aby to nezatuhlo atd. Když jsem to auto uviděl poprvní bylo to BUM na první pohled. Jenže jsme k autu nesměli chodit, protože mělo vyrezlou díru v zadním blatníku tak prej abychom se o to nepořezali. Děda ho pak dal tátovi na rozebrání a já tajně chodil do garáže a slintal jsem u toho. Jeden den však táta vzal sekyru a byl konec. Po letech jsem si nechal uniknout i toho druhého moskviče 2140 a kluk od segry ho dva týdny drtil na poli až ho zmrvili. Paradoxně tohoto Moskviče dal děda tátovi na opravu kastle v daleko horším stavu, než tu 403. A táta mu vyměnil podlahy i podlahu v kufru a blatníky a prahy atd. Dneska bych si na tu 403 netroufnul, ale 2140 bych bral. Jenže nemám garáž ani stání a bydlím na jižním svahu, což je jedna velká pánev bez možnosti stínu a auta tam neskutečně trpí, hlavně v létě, když to slunko pere. Byl to jeden z důvodů, proč jsem po cca dvou letech prodal Škodu octavia 1962. Za dva roky jsem ji sice technicky dal do pořádku, ale ten lak bral rychle za svý. Garáž se mi pronajímat nechtělo, bydlím téměř na samotě a v nejbližším okolí tehdy nebylo nic k sehnání. Navíc se z auta ztratila pěkná přední chromová světla, takže jsem je rychle sehnal a rychle auto prodal. Přesto se mi podařilo jeden sen si splnit. Když mi bylo tak asi 8 let, jezdili jsme k tetě do Vranovské Vsi u Znojma. A tam jsem poprvní uviděl v jednom křoví pohozený něco zajímavýho a bylo to barvy tyrkysové a mělo to chromový lišty a pěkný světlo ve špičatým čumáku. Pamatuju si, že jsem to chtěl vzít domů, ale táta že prej ne, že to je starej skůtr a že na to nic neseženu a že je to rezavý a tak. Vždycky jsem na to chodil koukat a řek jsem si že to si jednou koupím a právě malá satisfakce za tu Oktávku byl ten skůtr Čezeta 502. Brankou projede a do boudy se vleze. A sjel jsem sním už celou republiku a je to super vozidlo. Každej rok s ním jedu do krkonoš a je to super cesta. Mezi nejsilnější zážitky patří zpáteční jízda z Chomutova přes Pražský Václavák, který jsme s dalšími třemi kolegy obkroužili asi třikrát kvůli focení pod koněm za neustálého pronásledování PČR. Navíc nikdy bych nevěřil, že čtyři dvoutakty mohou v úzkých uličkách pražských jednosměrek způsobit doslova hromobití. Dodnes mám z toho husí kůži,jako tehdy. Tož tak.
-OndraS
Středa, 28. března 2018 - 16:54:19  
Neregistrovaný host
95.82.137.200
Ad piáno, mám tu z minulýho týdne fotografii, jak se nám proměnila sídlištní parkoviště. "Dvěstěd" v záplavě soudobé produkce. Značky má BML [happy] a je v krásném provozním stavu lehké patiny.

Pátek, 30. března 2018 - 14:51:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 733
Registrován: 10-2007
https://www.rajveteranu.cz/22565-skoda-baz-mna-900-hradec-kralove [blesk]
Pátek, 30. března 2018 - 17:25:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1904
Registrován: 10-2007
Jabberwocky: myslím, že jsme tady to auto už řešili - nebo některé jiné z řady MNA. Je to tak pro týpky, co mají svoje muzeum a už neví, co by s prachama. Podle mě to nemá papíry a asi nikdy mít nebude. Kdo ví, jestli to jde vůbec postavit na veteránské papíry, když to nikdy nemělo způsobilost k provozu. Prostě studna na peníze a stejně se s tím člověk nesveze. A když náhodou by s tím někam přijel, tak stejně nikdo nebude vědět, co to je.
Pátek, 30. března 2018 - 17:34:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1091
Registrován: 3-2011
Risan: Nejaký MNA sa tu riešil nedávno, mal motor z Moskviča.
E pericoloso sporgersi - Nicht hinauslehnen - Не высовываться - Ne pas se pencher au dehors

Sobota, 31. března 2018 - 08:23:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 47
Registrován: 12-2017
Chevrolet (pravděpodobně C/K) [happy] docela jsem čuměl když jsem ho uviděl a ta velká V8..

Sobota, 31. března 2018 - 14:35:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4261
Registrován: 11-2006
Jestli bych chtěl někdy nějakou ameriku, tak přesně takovýhle pickup [jidlo][jidlo].

Mimochodem, ví někdo, co je tohle za Ameriku? hádám nějaký Ford? A ty dvě auta na cizineckých značkách, to nalevo bude asi Volvo? a vpravo nějaký Ford?Co se mého Fiatu týká, akorát jsem mluvil s pánem, co mi tam dělá věci, se kterými jsem nehnul. Ve středu by měl být připraven na STK, ale prý bíle čudí a má pocit, že jde jen na tři a půl válce. Bílý kouř může být i tím, že rok stál a třeba pomůže ho jen projet, a nebo v horším případě je prasklé těsnění. Co ale způsobuje, že jdou jen tři a půl válce? Svíčky jsem dával nové, tak ještě možná kabely? kontakty v rozdělovači?

(Příspěvek byl editován uživatelem mirous.)
Sobota, 31. března 2018 - 15:57:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1265
Registrován: 12-2011
Volvo 245 a Fiat 128 3P
transit01
Sobota, 31. března 2018 - 16:37:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2422
Registrován: 9-2012
a mezi nima nejkrásnější náklaďák a auto vesmíru. Avia A30 a Škoda 100. Kdybych chtěl nějakej náklaďák, bude to právě ávie
vysokej jalovec, vysokej jako já, ve stovce sedím já, a cejtím se jako pán
-OndraS
Sobota, 31. března 2018 - 18:31:24  
Neregistrovaný host
95.82.137.200
Mirous - Chevrolet Nova čtvrté generace, tzn. druhá půlka sedmdesátých let.

Pikap Chevy je známý kus, je to jednoho člena redakce časopisu Chrom a plameny [happy]
Sobota, 31. března 2018 - 18:32:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 516
Registrován: 8-2012
Mirousi u mýho Fiata mi taky vynechával válec. Přitom svice byly nový. Zkusil jsem dát starou a ono to jelo normálně. Akorát to chce najít, která to je. Jinak rok je dost i na oxidaci a taky starej benzín může zvodnatět a dělat bordel. Ale pánovi věř, on na to příjde.
Sobota, 31. března 2018 - 20:14:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4264
Registrován: 11-2006
Ale jo, pánovi věřím na 100%. Ten má zkušeností, že mu je závidím. Spíše se snažím i já "vzdělávat" a pátrat, abych třeba příště věděl. A zároveň, abych věděl, jak vysokou mi potencinálně pošle fakturu :D.
transit01
Sobota, 31. března 2018 - 20:53:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2424
Registrován: 9-2012
To jsem zvědavej míro, co tě to všechno zatím stálo ten fiat, a co tě to ještě stát bude. Chápu dobře že kupní cena byla třicet? Já jsem se dostal zatím na 6 tisíc včetně toho že jsem to auto koupil. A už jsem tím autem fakt posedlej, dneska jsem to zase pucoval, i když jsem si sliboval že přes velikonoce na to nekouknu, no a pak začalo pršet. Ani mě nikdo nemusel fotit, vypadalo to takhle:

dyž sem poprvý v pěti letech koukal na diskopříběh, taxem nechápal ten příběh, ale jenom hltal ty auta, tuhle scénku si moc dobře pamatuju, ani ve snu by mě nenapadlo že se v tom někdy uvidím, nevím jestli se smát nebo brečet
vysokej jalovec, vysokej jako já, ve stovce sedím já, a cejtím se jako pán
Sobota, 31. března 2018 - 22:49:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4266
Registrován: 11-2006
Stál o deset méně, nějaké drobné za přepis a evidenčku. V dílech mám teď cca 3.000,- a to je zatím vše. V podstatě jsem měnil oleje, benzín, brzdové hadičky, těsnění a trubky. To je myslím vše, ostatní díly jako svíčky a filtry jsem měl k autu. No a pak jsem to dal pánovi a to teprve uvidím, co bude stát. Ale jen nový koberec byl za nějakou tu tisícovku, takže zadarmo to nebude. S tím se ale musí počítat, každý koníček něco stojí. A když uvážím, že poslední rok je pro mě plný zvratů, tak ten ušetřený čas za ty peníze asi stojí. Výhoda je, že nemusím nic vyvařovat, po téhle stránce je v pořádku. Samozřejmě časem se nějaké drobnosti najdou, ale nic akutního. No a motorově je to holt dané tím, že přeci jen minimálně 6 let nejel. Pokud je ale fouklý těsnění, tak to bych stejně opravit neuměl.

(Příspěvek byl editován uživatelem mirous.)
Neděle, 01. dubna 2018 - 00:51:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7214
Registrován: 12-2005
No práce to bylo hodně. Ale povedlo se a brouk jezdí!
Jsou 4 dny volna tak jsme podnikli zkušební cestu na jih. Skoro 2000 kiláků a zatím vše šlape.
Ale řeknu vám, ty repaplechy jsou peklo. Nic nikde nesedí, všechno se musí předělávat a tvarově to taky není žádnej tuzex.
No nějak to dopadlo a v pondělí se vracíme domů.

Zde obrázek brouka a šťastné majitelky v cíli cesty.

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
transit01
Neděle, 01. dubna 2018 - 08:21:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2425
Registrován: 9-2012
tak za dvacet + investice to jde, já sám jsem u hundrtky zvědavej, tipuji že to bude hodně víc, ale to auto pro mě bude mít neskutečnou cenu, ono je něco na tom si to všechno udělat sám a pak si s tím jezdit. Nejlepší na tom je, že moje teta si to auto pamatuje když to někdy v devadesátým čtvrtým jezdilo k ním před školu , a pán učitel je tam učil. Těsnění jsem u hundrtky musel měnit snad všechny, pod karbec, podhlavu, pov víko ventilu, všechno nasračku, kusy tam kolikrát chyběli, pak byl olej ve vodě, a tak..
vysokej jalovec, vysokej jako já, ve stovce sedím já, a cejtím se jako pán
Neděle, 01. dubna 2018 - 10:59:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 48
Registrován: 12-2017
100 je pěkná ale užovka 105 L je ještě hezčí [happy]. U nás měla výbavu na přání : posilovač brzd, barvu kterou jsem u jiné Š neviděl a dodatečný "měřič spotřeby" - plný plyn ručička v červeném, 1/2 plynu - v zeleném. Rok výroby 1980 (měla již "spoiler" ale furt chrom. nárazníky) docela fajn auto to bylo.. Trochu OT omlouvám se. Žila přes 30 let.

Bohužel se nezachovala tak mám aspoň fotku 3 dny před šrotem. Mimochodem dečka, poklice a jedny náhradní dveře furt existují ! :D

transit01
Neděle, 01. dubna 2018 - 16:39:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2426
Registrován: 9-2012
Každej to má jinak, mě se odjakživa kila líbila nejvíc ze všech škodovek, hned po tom stará Octavie/Spartak a pak Embéčko. Měl jsem štěstí na kilo přímo u mě ve městě, Octávky a Embéčka už jsou za šílený peníze, a díly se sháněj blbě, ale kdybych měl šanci tak do nich jdu taky. Ta stopětka vypadá jako nová, doufám že alespoň lituješ toho, že skončila ve šrotě.
vysokej jalovec, vysokej jako já, ve stovce sedím já, a cejtím se jako pán
Neděle, 01. dubna 2018 - 17:39:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 49
Registrován: 12-2017
Ona nebyla moje (a ani nemohla), takže co se s ní stalo jsem nemohl ovlivnit, ale je jí velká škoda (měl ji jeden strýc). Z boku už trochu zrezlá byla - ale jenom trochu a největší problém byly brzdy, ty byly už v hrozném stavu.
Mauricio
Neděle, 01. dubna 2018 - 17:39:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8948
Registrován: 4-2005
Kulový za šílený peníze, člověk nesmí koukat po inzerci, kde jsou ceny značně nadhodnoceny překupníkama, kteří už 15 let starý auto považují za veterána a podle toho nasadí ceny. Se stačí podívat, kolik jsou si někteří dnes schopni říct za obyčejnýho shnilýho Rapida, kterých je plný vrakoviště.
transit01
Neděle, 01. dubna 2018 - 17:57:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2427
Registrován: 9-2012
Tak mi řekni, kde takovej auťák sehnat, mimo inzerce. Octavii jsem neviděl u někoho na zahradě ani nepamatuji, embéčko sice ano, ale samozřejmě neprodá, jinak už by ho koupil někdo jinej. Vím že se daj ty auta sehnat levně, ale už je to těžký. Třeba kupní cena mojí stovky je 500 korun. Krpálkuv sen. Z původní ceny 3000 šel na 500, úplně sám, dobrovolně, jenom protože jsem to já, mladej klučina s nadšením. Chtěl si to taky dát do pucu, ale už na to je starej a nemá čas, neměl srdce to odvézt do šrotu. Pán si koupil akcie a je rád že jsem mu tam uklidil část zahrady, a počítá s tím že mu to za pár let dojedu ukázat.

(Příspěvek byl editován uživatelem transit01.)
vysokej jalovec, vysokej jako já, ve stovce sedím já, a cejtím se jako pán
Neděle, 01. dubna 2018 - 19:02:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 774
Registrován: 3-2006
Transite, zkontroluj si, zda nemáš shnilé důležité části, jako zavěšení zadních ramen a podobně. Kvůli této "závadě" jsem před časem prodával tu svojí stovečku. Někdo předemnou už to vyvářel stylem alá JZD (vis 2. foto), ale to rameno jezdilo hrdě v podlaze, jak zrovna chtělo. A to byla ta stovka pojízdná, s papírama, a platnou STK, takže asi více fit, než ta tvoje...[wink]. Velké nánosy černého gumoasfatlu na spodku vozu milosrdně ukrývali pokročilou korozi. Podběh jsem lepil alespoň lepenkou, aby mi necákalo do nohavice, když jsem projel kalůž vody. Ale to už je zase jiný příběh...

transit01
Neděle, 01. dubna 2018 - 21:03:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2428
Registrován: 9-2012
Koukal jsem na to, no, jasný že všechno jsem neviděl, to uvidím až to odstrojím, ale nosné části a takový věci ještě fungujou. Říkám, dokuď nepropadnu se sedačkou skrz podlahu tak cajk.
vysokej jalovec, vysokej jako já, ve stovce sedím já, a cejtím se jako pán
Úterý, 03. dubna 2018 - 00:37:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7215
Registrován: 12-2005
Dobře trochu sem kecal.....makáme furt.

Pravou stranu máme fertig. Levá má hotovej komplet práh a děláme současně tutu mrdačku vzadu a k tomu přední podběh.


A v mezičase jsem se rozpomenul že jsem chvíli dělal gumaře... nezapomněl sem to [satan]

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
transit01
Úterý, 03. dubna 2018 - 17:04:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2429
Registrován: 9-2012
Nezávidím ti to pasování.
vysokej jalovec, vysokej jako já, ve stovce sedím já, a cejtím se jako pán
Úterý, 03. dubna 2018 - 17:20:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7216
Registrován: 12-2005
Jak vidíš dá se lecos.
A to byl na začátku hezkej nablejskanej brouk s dvěma dirkama v podbězích.
Ale nevěš hlavu kilo je proti broukoj jednoduchá konstrukce.
Tady jsou nesmyslný dutiny a ohyby, někde se překrývají 3 plechy prěs sebe a mezi nima to hnije. Prostě to za války vymysleli a nic už na konstrukci neměnili. Přidejte úroveň tehdejší antikorozní úpravy a máme o zábavu postaráno.

(Příspěvek byl editován uživatelem Martin_100.)
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
transit01
Úterý, 03. dubna 2018 - 19:03:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2430
Registrován: 9-2012
no, na tom kilu není nic extra těžkýho. Plechy v kufru máš rovný, vohejbat je nemusíš, akorát naměřit, nařezat a napasovat, podběh a dvě díry v prahu se daj taky docela dobře, hlavně že mám hezký lemy a podlahu u podběhů, to bych si netroufl udělat..

E: jinak sem koukal že kdysi existovali i plechy podlahy toho kufru, ale v dnešní době už nesehnatelné, a nebo za šílenou cenu, to si radši povařím plechy.


(Příspěvek byl editován uživatelem transit01.)
vysokej jalovec, vysokej jako já, ve stovce sedím já, a cejtím se jako pán
Úterý, 03. dubna 2018 - 21:23:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4270
Registrován: 11-2006
Tak při dnešní cestě na STK si kola občas zatočila a občas ne. Takže asi v háji převodka řízení 😭. To se bude blbě shánět, poláci jí sice mají na allegru, ale tam jako Čech nemůžu kupovat.
Úterý, 03. dubna 2018 - 22:01:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 104
Registrován: 2-2014
A žigulácká by tam nepasovala? Nevím teda jak se liší systém řízení 124 a 125...
www.avtoexport.cz
Úterý, 03. dubna 2018 - 22:49:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4271
Registrován: 11-2006
To mě napadlo taky, ale podle fotek bych řekl, že vypadá jinak, ale Ty to poznáš lépe.

Tohle je ta z Fiatu:


Edit: teď to detailněji porovnávám a možná to i stejné je. Něteré majá kratší tu hřídel, ale našel jsem nějakou pro Nivu a ta vypadá stejně. Akorát na stránkách prodejce dílů Lady stojí nová skoro 3.000,-, zatímco v Polsku stojí nová 1.800,- (pokud mi jí tedy z Allegra pošlou do ČR).

(Příspěvek byl editován uživatelem mirous.)
Úterý, 03. dubna 2018 - 23:09:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 105
Registrován: 2-2014
Nepatrně mi u fotky převodky na 2101 připadalo umístění děr pro šrouby jinak, ale je možný že pasovat to bude. Našel jsem ještě inzerát na žiguláckou https://auto.bazos.cz/inzerat/87243627/Lada-Vaz-Ziguli-prevodka-r izeni-nova.php
www.avtoexport.cz
Úterý, 03. dubna 2018 - 23:12:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 39
Registrován: 11-2012
Ta převodka se nechá i seřídit, pokud není úplně hotová. Taky čepy dělají hodně. A nebo pomocná páka může mít vůle v uložení. Jsou to starý pekáče, takže to bude furt něco. Já dneska dodělal hydro ovládání spojky. Ještě mě čeká doskládání komplet nových brzd a pak bych na to rád nějaký čas nesáhnul. Ale nevěřím tomu.
Úterý, 03. dubna 2018 - 23:18:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4272
Registrován: 11-2006
Willy: Čepy jsou nový a seřídit už bohužel nejde. Chová se to, jak kdyby tam byl na nějakém ozubeném kole vylomený nějaký zub.

VO: díky, zkusím tam napsat o fotky. Spíše koukám, že ta žigulácká má kratší ten vývod hřídele. Ale napsal jsem polákům, jestli to pasuje. Ti budou vědět [happy] Ještě že ten Fiat není z Maďarska, s Polákem se člověk přeci jen domluví :D.
Středa, 04. dubna 2018 - 11:56:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 138
Registrován: 7-2017
Mirousi, Nivu jsme prodali už před dvěma roky, ale díly tam zbyly.
O víkendu se tam snad dostanu, tak mrknu, jestli tam převodka není.
Středa, 04. dubna 2018 - 14:51:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4274
Registrován: 11-2006
Děkuji Ti za ochotu, ale ušetřím Ti práci. Ani z Nivy tam nepasuje, dneska jsme to zjistili. Fiat měl prostě jiný, ale naštěstí jsem se dneska s jedním polákem dohodnul, že mi to pošle.
Udělá se rovnou komplet přední náprava a ještě se bude měnit těsnění pod hlavou, protože je evidentně prasklý. [uhoh]. Takže zatím mé veškeré optimistické odhady vyhořely :D.
Neděle, 08. dubna 2018 - 18:21:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7219
Registrován: 12-2005
Nu jelikož má značku ale stojí v kovošrotu tak nevim ale asi to patří spíš sem.... zatim.

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Čtvrtek, 12. dubna 2018 - 10:12:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 743
Registrován: 7-2014
dovolím si dať do pozornosti podujatie teraz na sobotu 14.4.2018: aprílové štartovanie veterán Tatra klubu Šenkvice:
http://www.veterany.eu/2018/04/08/tip-na-april-aprilove-startovan ie-2018/

v nákupnom centre Central Bratislava cca. do 25.4.2018 prebieha výstava vozov zn. Mercedes Benz, je tam celkovo 21 ks vozidiel od veteránov až po súčasné moderné vozidlá a prierez niektorých typov z 90. rokov (kabriolety, športiaky a iné). Veterány naozaj stoja za pozornosť. viac tu:
https://central.sk/program/i-love-mercedes-benz-307
v apríli už prebehlo aj spoločné fotenie na tejto akcií s Bertou Benz, manželkou Karla Benza, prítomný je aj voz Mercedes-Benz 500 Nürburg, ktorý si zahral v Líde Baarovej, aj keď sa nakoniec vo výslednom filme nebjavil. Vozidlá zapožičal p. Samohýl z jeho obrovskej zbierky.
Úterý, 17. dubna 2018 - 21:45:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 395
Registrován: 2-2009
Chybí jen ti četníci[crazy]

http://marek275.rajce.idnes.cz/
Středa, 18. dubna 2018 - 00:04:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1347
Registrován: 10-2007
http://www.eurooldtimers.com/cze/inzerat/85995-citroen-mehri-1977 .html

Hodně podobnej je na prodej
Čtvrtek, 19. dubna 2018 - 23:02:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4867
Registrován: 10-2008
Dnes som skoro neveril svojim ociam, ked som po x rokoch opat videl nazivo Renault 18 [coze] [jidlo]

21 rokov vydávania slovenských EČV 1.4.1997 - 1.4.2018
Podrobná orientačná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá spz.unas RZ - maximá
Čtvrtek, 19. dubna 2018 - 23:25:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4291
Registrován: 11-2006
Taky nevěřím :D měli jsme ho doma a byl to suveréně největší křáp v naší automobilové historii...
Pajzák
Neděle, 22. dubna 2018 - 14:52:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1728
Registrován: 6-2015
Jedna fešanda včera v Nikolčicích.
-OndraS
Neděle, 22. dubna 2018 - 20:09:54  
Neregistrovaný host
95.82.137.200
Instalace vejfuků na Camaro completed. Konečně to nedělá bordel jak hot rod.
Dneska jsem se tudíž mohl konečně kousek svýzt. Sice jenom kolem bloku baráků, ale paráda. Je to stejnej kostitřas jak to Monte Carlo [happy]

-OndraS
Úterý, 24. dubna 2018 - 17:09:56  
Neregistrovaný host
95.82.137.200
A ještě. Ono to opravdu jede, a docela dobře. Na to že to byl vrak kastle za 35.000, to jede až skoro výborně.

Úterý, 24. dubna 2018 - 17:22:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 522
Registrován: 8-2012
Ondro je to pěkný moc, ale čí to teda bude? Tvoje nebo bráchy a nebo zlanaříte tátu?
-OndraS
Úterý, 24. dubna 2018 - 18:24:02  
Neregistrovaný host
95.82.137.200
Je to bráchy, když si to za mojí pomoci zrenovoval, dobře mu tak [proud]
Úterý, 24. dubna 2018 - 20:34:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 287
Registrován: 4-2004
-OndraS
Tohle udělat z popelnice 35t?V garáži?
Klobouk dolů!!![ok]
Středa, 25. dubna 2018 - 11:16:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 757
Registrován: 7-2014
1. máj sa blíži:
http://tatra141.sk/vstup
v Bratislave štart o 9. hod.
Pátek, 27. dubna 2018 - 20:35:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 603
Registrován: 10-2014
Toto je můj 603. příspěvek, tak by to chtělo něco o šestsettrojce...[happy]

Pošlu pár fotek naší babčy, kdy jí brácha vytáhl po dlouhých jedenácti letech zpoza přístřešku...

Má svoji historii, svůj příběh, ale o tom až někdy jindy, později..


Pátek, 27. dubna 2018 - 21:10:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4304
Registrován: 11-2006
Ale ta vypadá pěkně a já myslím, že ten příběh by nejen mě zajímal [happy]
Pátek, 27. dubna 2018 - 22:21:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 604
Registrován: 10-2014
Díky Miro...zkusím najít nějaké staré fotky a pokecám s tátou..[happy]
Pátek, 27. dubna 2018 - 22:53:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 739
Registrován: 10-2007
Tady maj' všichni tatrovky, a já jen proletářskou užovici v sociálu. To jste všichni příbuzní se Štrougalem, nebo co?
Příspěvek obsahuje vyšší než malou míru nadsázky a tak k němu prosím i přistupujte :-)
Pátek, 27. dubna 2018 - 22:59:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4305
Registrován: 11-2006
V klidu, taky žádnou nemám 😀. I když alespoň od minulého týdne jí mám v rodině a k zapújčení..ale za to mám poláka co jezdí jen rovně [crazy]
transit01
Sobota, 28. dubna 2018 - 07:30:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2463
Registrován: 9-2012
Děda jí měl. Když sem byl eště na houbách a rodina se stěhovala tak jí děda nechal někde u Tuřan v Brně, odhlášenou s tím že si to někdo odveze, asi na díly, nechápu, nevím, nesnáším ho za to, každopádně je jasné že by se to auto dnešních dnů nedožilo, ale jde o princip. Prej to hnilo jako prase, i když to garážoval, ale to samozřejmě určitě přeháněl. Ono je jednoduší si najít nějakou lež než se vypořádat s tím že to byla prostě blbost. Je to fakt škoda, protože on to měl v době kdy už to bylo zajímavý auto, a co si budem, kolik lidí tím tenkrát jezdilo.
vysokej jalovec, vysokej jako já, ve stovce sedím já, a cejtím se jako pán
Sobota, 28. dubna 2018 - 22:04:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4307
Registrován: 11-2006
Jestli si byl ještě na houbách, tak to byla doba, kdy se ty Tatry pomalu rozdávaly za lahev rumu...takže obviňování Tvého dědy asi moc na místě není. Promiň, ale říct, že nesnášíš někoho kvůli tomu, že Ti nenechal auto v době, kdy si ani neexistoval, je silné kafe...to je jak kdybych řekl, že nesnáším dědu za to, že vyhodil celou garáž dílů na Poláka..a vlastně i toho Poláka...
Neděle, 29. dubna 2018 - 01:22:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 605
Registrován: 10-2014
Transite, to co povídáš, jsou blbý kecy, já sám pamatuju doby, kdy šestsettrojka byla nadávka, šilhavky se běžně dávaly do šrotu, a jedničky se daly koupit za pakatel. V kurzu byly západní vozy. Fiaty , Oply, Renolty a podobný sračky. Dneska každej slintá i nad blbou stovkou, kterou jsme nechtěli ani zadarmo. Jak píše Mira, je to fakt silné kafe, to co říkáš.[uhoh] Každá doba má svoje a ty se drž svýho a do dědy se nevopírej, je to ubohý.
Smrq
Čtvrtek, 03. května 2018 - 15:07:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 78
Registrován: 5-2011
Volně navážu na Transitův příspěvek...

I my jsme v rodině měly T603, jednu z posledních, takže 70.léta. Koupil si jí děda (tenrát pár let starou) a jezdil s ní někdy do 80.let. Pak Tatru zadřel a protože se zdražil benzín už ji nenechal opravit, ale místo ní si koupil Š100. Tatra pak stála do 90.let ve stodole, pak překážela, takže se přestěhovala k nám na zahradu, k „velké radosti“ mojí mámy. Tam stála cca do roku 1997, kdy jí táta prodal jednomu veteranistovi (tuším že za 1000Kč), který jí chtěl renovovat, ale pak z ní pak vyndal sedačky a dal jí do šrotu. Je mi to trošku líto, jenže je třeba si uvědomit: 1) Tenkrát to bylo cca 25 let staré auto, které překáželo a k ničemu nebylo. 2) Kdoví jestli by se dožila dneška, protože je to více než 20 let a auto stálo v trávě, takže kdoví, jestli bychom jí nakonec stejně nezametly na hromadu a nevyvezly společně s lupením.

Tchán měl ještě v 90.letech ČZ rykšu, kterou prodal za pár korum, pak taky Moskvitche 407 (nebo 403), který prý nebyl děravý, ale byl mu na nic a tak ho dal do šrotu…

Nadruhou stranu je třeba řící, že díky otci mám dnes Š100, protože rozmluvil druhému dědovi její prodej (cca v roce 2000). No a tchán opravil jejich Škodu 1000MB, aby jí moh dát dceři k 18.narozeninám. A tisícovku jsem o deset let později vyženil.

Moje děti budou mít jednou možná výhrady k tomu, že jsem předloni prodal docela pěknýho Citroena CX (z roku 1985) a třeba mi budou mít taky za zlé že jsem vyhodil Nissana Primeru (1995) – což mám teď v plánu. Jenže co do Primery, tlakuje do vody, nemůžu s ní jezdit, oprava přesahuje zůstatkovou hodnotu. V podstatě je to podobný příběh jako s tou Tatrou, která o tenkrát mohla být stejněstará. Tak to je, musíme být rádi, že se zachovalo alespoň to co je.
-OndraS
Čtvrtek, 03. května 2018 - 15:59:10  
Neregistrovaný host
95.82.137.200
Musí se to brát takhle. Kdyby těch aut stálo v každé vesnici dvacet, nebyl by to tak zajímavej veterán. Na to, abychom se dneska pokochali nad pěkným veteránem, musí vždy většina kusů daného vozu odejít do šrotu.
Asi zahodím Camaro [proud], letos má 30 let, nejvyšší čas.
Čtvrtek, 03. května 2018 - 19:19:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 106
Registrován: 2-2014
Mám jeden takovej dotaz, před pár dny jsem viděl v HK na hlavním tahu starýho Simsona, ten oplechovanej, měl na sobě ale nejspíš SPZ z NDR, český to rozhodně nebyly. Jak je to s platností značek z NDR? Navíc při provozu v Čechách...Měl jsem za to, že se postupně přešlo na západoněmecké formáty povinně, jako třeba na Slovensku.

(Příspěvek byl editován uživatelem VO_Avtoexport.)
www.avtoexport.cz
Jef
Pátek, 04. května 2018 - 09:07:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5736
Registrován: 5-2002
A nebyla to stará česká pro malé motocykly? Ty byly ručně psané a některá tedy mohla připomínat font z NDR... Jinak na značkách bývalé NDR jezdit nelze, ani v Německu. Člověk je tam potká leda v muzeu, i když loni jsem vlastně jednu zahlédl v Drážďanech (na nepoužívaném wartburgu za plotem).
Pátek, 04. května 2018 - 21:39:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 107
Registrován: 2-2014
Nevím no, ale co jsem zahlédl, tak na spodním řádku byly písmena, něco jako RO a pak čísla. Horní řádek byla čísla. Jak přesně vypadají NDR značky pro motocykly?
www.avtoexport.cz
Sobota, 05. května 2018 - 09:37:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4793
Registrován: 12-2007
A nebyla to současná registrace? Ony jsou dost odlišné od zbylých německých značek. Viz odkaz, odkaz.
Neděle, 06. května 2018 - 08:58:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 108
Registrován: 2-2014
Zelený nebyly, ale možná takhle nějak mohly vypadat. Písmena v dolním řádku, to odpovídá.
www.avtoexport.cz
Středa, 09. května 2018 - 12:59:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1921
Registrován: 10-2007
Přátelé, nevíte prosím někdo, jaká má být hladina v karburátoru Jikov POV (nebo LOV)? Nemohu to nikde najít. Asi by to mohlo být v nějaké staré knize o karburátorech, ale nemám doma dost starou. Třeba tady by to mohlo být. Jenže nemám kdy zaběhnout do knihovny.
Středa, 09. května 2018 - 15:36:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 743
Registrován: 10-2007
Tak to bohužel. Já tak maximálně EDSR.
Pátek, 18. května 2018 - 13:20:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7249
Registrován: 12-2005
Včera v Hýskově dvě Tatry. Natáčí se tam nějakej film.


Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Nový příspěvek
     
  Text příspěvku:

  Uživatelské jméno:
  Heslo (pro registrované):
  E-mail (volitelně):
  Přílohy:
  Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
  Akce: