Diskuse » Automobily, lodě a letadla » Historická vozidla « předcházející | další »

Historická vozidla

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků  zobrazit všechny (7)   
 
Předchozí roky: 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006
Archiv diskuse Historická vozidla do 17. 2. 2018 George 60 17. 2. 2018 13:43
Archiv diskuse Historická vozidla do 26. 3. 2018 -OndraS 60 26. 3. 2018 21:24
Archiv diskuse Historická vozidla do 03. 5. 2018 Smrq 60 03. 5. 2018 15:07
Archiv diskuse Historická vozidla do 07. 7. 2018 Mirous 60 07. 7. 2018 09:53
Archiv diskuse Historická vozidla do 05. 8. 2018 Hlodavec 60 05. 8. 2018 19:03
Archiv diskuse Historická vozidla do 03. 10. 2018 Mirous 60 03. 10. 2018 13:12
Archiv diskuse Historická vozidla do 31. 10. 2018 Risan 60 31. 10. 2018 09:34
   autor příspěvek
GR
Středa, 31. října 2018 - 10:44:37  
Neregistrovaný host
Rišane, souhlasím a podepisuji slovo od slova.
Pro nechápavé:
1) Závist - není důvod.
2) Podpora znovupostavení vyřazeného auta na běžné značky - ano.
3) Znechucení z paskvilu, který si hraje na veterána - obrovské (+ viz dále)
4) Předvedení paskvilu u příležitosti 100. výročí republiky - chybí mi tu zvracecí smajlík. Platí pravidlo, že když je něco kontroverzního, musíš se zaštítit něčím nezpochybnitelným. Sté výročí jako fíkový list.
5) Další erťák jako počin na poli veteránismu? - Paskvil nelze slučovat s veteránem. Veteránské značky v CZ bohužel ne vždy znamenají, že jde o veterána. (Výklad pojmu: "Veterán" neznamená auto s rokem výroby 19xx, ale zjednodušeně napsáno vozidlo z roku 19xx v původním nebo dobově upraveném a nepřeplácaném stavu.)
6) Obava z utahování šroubů - více než značná. Jak jsem již psal, pokud přituhne, tak Madetabus vyšumí, marketingoví kreativci po něm ani nevzdychnou a napříště budou tavenýho sejra propagovat třeba v kapse plyšového klokana. Skutečným veteránistům, kteří vedle tuctovek (třeba tisící prvá Felicia nebo šestsettrojka) vykutají ze šrotu, dřevěných třísek, střepů a hlubin zapomnění skutečné poklady, jen bude za zády radostně ržát bobtnající úřední šiml. Tohle chceme? Kolik zdejších okřikovačů a vítačů dalšího erťáka si vyzkoušelo dlouhý a třeba i marný boj s byrokratem? Kvůli této hrozbě budeme zavírat oči před paskvilem a korektně se umlčovat se slovy - "opatrně, ať nevypadáme závistivě" a "každý další libovolně kýčovitý erťák upevňuje veteránskou tradici v této zemi"?
Mauricio
Středa, 31. října 2018 - 11:53:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9037
Registrován: 4-2005
Čiliž se mi potvrdilo, co jsem si myslel už od začátku - že u té testace zrovna neseděla "ta správná komise", respektive "ten správný člověk", kterému mohl být třeba i ten možný úplatek nabídnut. Díky, víc vědět nepotřebuju.

Zrovna od některých zde, za jejichž zády jsou vidět jisté "veteránské" výsledky, mne tento přístup mrzí o to víc.

Kolik zdejších okřikovačů a vítačů dalšího erťáka si vyzkoušelo dlouhý a třeba i marný boj s byrokratem?
Dnes a denně. Nějak to mám v popisu práce.

P.S.: Jaká by asi byla reakce, kdyby nešlo o tuctového erťáka, kterých je údajně všude plno? Mne třeba osobně těší, že je další zachráněný kus, na kterém si někdo dal práci, a nějak je mi úplně u zadní části těla, jestli je to erťák, kterých je všude milion, nebo 613 Tatra, kterou narozdíl od erťáka potkávám poměrně pravidelně, a nebo něco, co vzniklo v jediným kusu. Stejně jak je mi úplně někde, jestli má zelený, černý, modrý nebo kdoví jaký značky. Musím říct, že po přečtení zdejších příspěvků plně chápu ty, kteří se na to příště vykašlou - a krom toho, že se jim nedivím, tak je i plně podporuju.

(Příspěvek byl editován uživatelem mauricio.)
Pajzák
Středa, 31. října 2018 - 12:39:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2247
Registrován: 6-2015
Mohu se optat, jak poškodí veteránistu fakt, že vznikl tento stroj? Jakože naráz budou všechny komise žádat úplatky? K tomu fakt tento erťák vznikat nemusel, to mohly žádat doteď. Nebo že člověk udělá tzv. dokonalého veterána a bude ho pak žrát, že testaci dostal i Pepa, který má na embéčku třináctky kola, altík a spoiler? To je ale jeho problém, jakého veterána si udělal. Jestli chtěl auto, aby s ním byl vnitřně spokojen, anebo si jen potřeboval něco dokázat a teď lituje, že do toho krámu nemusel tolik investovat a přesto by byl frajer s veteránem.
Středa, 31. října 2018 - 13:40:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2012
Registrován: 10-2007
Mauricio, přiznám se, že teď moc nechápu pointu. Mám tomu rozumět tak, že kromě závisti je motivace kritiků ještě to, že by chtěli úplatek coby členové komise, ale nedostalo se na ně? Pokud ano, tak to Ti teda fakt nezávidím, že víc vědět nepotřebuješ.

Možná jen pár poznámek k dílčím věcem - když už jsme u té byrokracie. Pro firmu velikosti Madety není úroveň byrokracie příliš podstatná. Prostě si na to najme lidi, kteří to budou mít "v popisu práce" řešit. A náklady na to prostě rozpustí do cen výrobků. Vzhledem k tomu, že to tak musí udělat i konkurence, je to celkem bez problémů. Takže je ani netrápí, že byrokracie roste. Zatímco soukromá osoba (která si chce třeba otestovat veterána) to musí všechno odedřít/zaplatit sama. Pokud to unese. Zdroje nečerpá od zákazníků. Má jen svých 24h denně, které může použít na boj nebo je měnit hodinovou sazbou na peníze. Rozšířit není kam.

Srovnávat četnost provozu erťáků a osobních aut není korektní. Sám musíš vědět, že udržovat osobní auto a autobus je rozdíl v nákladech, času, motivaci atd. A taky logicky vzít to "vyvenčit" bude někde jinde než u osobního auta. Jasně, na to může být námitka, že právě bohaté subjekty (jako jsou třeba firmy typu Madety) by mohly být těmi, které budou provozovat veterány pro soukromníka "příliš velké".

A proč ne. Jsou bohaté subjekty, které chápou, že to štěstí mít prostředky může znamenat privilegium podílet se na něčem, co je přesahuje. Co mají třeba vypůjčeno od předchozích generací a pomůžou přenést v čase ke generacím následujícím, navzdory entropii. Můžou to štěstí tak trochu světu vrátit. Pokud to má být Madeta, tak z mého pohledu ještě zdaleka nedorostla tomu přístupu - to už jsem komentoval výše. Aby to jen jezdilo a lesklo se to a bylo to celé nahnuté směrem ke kšeftu, to rozhodně není ono. To není privilegium přenést dědictví generací do budoucnosti, to je jen parazitování na minulosti, jehož vedlejším efektem je, že pro další generaci zbyl základ pro renovaci (ale nekompletní).

A poslední poznámka k samotnému českému systému testací. Už jsem tady psal, že jej vnímám jako konstrukt obsahující silné principy občanské společnosti (v původním slova smyslu). Až skoro relikt ideálů 90. let, nehodící se do současného státu (proto mám o ten systém testací také silné obavy, že bude nahrazen něčím daleko horším). Kritika výsledku práce testační komise, kterou zde provozujeme, může být vnímána různě. Paranoidními lidmi může být vnímána jako boj o místa v komisi, z nichž tečou úplatky. To je ovšem krátkozraké, protože to vede k rychlému konci systému. Nejspíš nahrazení komisařů z řad odborné veřejnosti byrokraty, kteří budou brát víc, zato budou dělat mnohem stupidnější rozhodnutí. Nejspíš se tohle nijak masově neděje, protože většina aktérů si takové riziko uvědomuje a málokomu to stojí za to. Dále ta kritika může být vnímána jako závist těm, kteří mají cosi lesklého, co vrčí. Nezávidím těm, co takto soudí o druhých. Já ale tuto kritiku vnímám jako přirozenou zdravou součást systému občanských testací. Ten systém je hodně svobodný a proto tento druh zpětné vazby potřebuje. Nelze jej jednoduše nastavit a nechat běžet. Naopak, jedinou obranou současného systému je, když prokáže, že je schopen sebereflexe a sebekorekce. Umlčení vniřní kritiky (myslím v okruhu veteránistů) je krátkozraká politika, protože bez toho systém zdegeneruje a chuť jej nahradit bude větší.

Pajzák: nemám už sílu odpovídat na tento dotaz, který stále tvrdošíjně předpokládá nějaké nízké pohnutky zúčastněných. Zbytečně bych se opakoval. Pokud jsi odpověď dosud nenašel (bylo to tu uvedeno několikrát a nejen mnou, naposled zde o odstavec výš), pak Ti neumím pomoci. Jestli Ti to stačí, tak můžem debatu ukončit s tím, že máš správné přesvědčení a mě došly argumenty. Jestli ne, tak musíš číst, co zde již bylo napsáno, ale asi s jiným pohledem na věc. Klíč: veteránistu to poškodí tak, že je to další argument pro zrušení současného systému pro nefunkčnost. Už těch argumentů není potřeba moc, aby se to stalo. Zoufalá a ne příliš chytrá obrana proti tomu je třeba snaha zakonzervovat současné veterány a nepřipustit žádné nové (tvrdý a neposouvající se limit na rok výroby). Pak se to celé stane (snad) nezajímavým pro stát a lobby a můžeme si hrát dál s tím, co máme a co postupně vyšumí.

(Příspěvek byl editován uživatelem Risan.)
Pajzák
Středa, 31. října 2018 - 14:28:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2249
Registrován: 6-2015
Bohužel, asi jsem naladěn zcela jinak než ty a GR, proto to nepochopím. Netvrdím, že čas neukáže, že jste měli pravdu, ale já to tak prostě nevidím. Tedy zejména v souvislosti s tímto erťákem.
-OndraS
Středa, 31. října 2018 - 18:25:49  
Neregistrovaný host
Já zcela rozumím Risanovi. Problém je, že se moc rozepisuje [proud].
Autobus je hezkej, líbí se mi. Dobrej nápad, dobrá reklama.
Závist žádná, v životě jsem neřídil ani erťak v TM, nebo jinej starej vehikl, poněvadž mě to neláká, radši se vezu nebo dívam zvenku a řídím radši Lego, jednadvacítku atd.
Zkrátka, ten autobus je mi tak nějak 50/50 jedno, jenom mám rovnež problém s Véčkama. Takovejchdle krámů se nakonec udělá takový hafo, až na to fakt někdo poukáže a vydá seznam aut povolených k provozu, asi jak v Italii nebo kde, nebo vymyslí jinou restrikci a selekci. Už teď tady jsou ty nápady s letopočtem 1990, a různé jiné, takže stačí dotoho kopat víc a víc a upozorňovat na to, jak to funguje, až se to pomyslné ucho utrhne.
Kamarád vzal onehdá Firebird ve verzi Esprit. Byl to vrak. Zrenovoval to, přičemž to předělal na verzi Trans-Am, a to se vším všudy. V americe se takovým autům říká vznostně "clone", neboli klon, kopie, replika. Neotestoval to. Teda nakonec u jiné komise, kde s tím problém neměli, tootestoval, ale bylo z toho internetový haló, jedna komise bila druhou, tahanice, a nakonec kamarád ty značky z fajráka oddělal a vrátil je, aby byl klid. Auto prodal se ztrátou do jednoho muzea aut a tam to stojí jako pomník.
A přitom stačilo toho fajrâka předělat z Camara, dát do toho nerezovou podlahu a sedačky třeba z Audi R8.
Středa, 31. října 2018 - 21:24:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 900
Registrován: 8-2015
Nevím, proč si v Anglii můžeš postavit parní samohyb a u nás ne [sad] (např zde:
https://www.flickr.com/photos/grahamchrimes/30968822788/in/album- 72157701483863725/
https://www.flickr.com/photos/boblovelockflickr/34814502243
Bedfordshire Steam & Country Fayre 2018.
Modern Steam Wagon 'Unique', built using a 1940's Bedford ML chassis fitted with a 6" scale McLaren boiler. A Daihatsu 2 cylinder engine chain drives a 4 speed Bedford gearbox. Reg no 545 UXV.


Toto vozidlo má SPZ a v Anglii toho jezdí více [happy] Anglické předpisy bychom měli okopírovat kromě jízdy vlevo [happy]
GR
Čtvrtek, 01. listopadu 2018 - 15:33:10  
Neregistrovaný host
Ondro S, děkuji za příběh o neúspěšné renovaci završené nezdarem u testace, pak zdarem u jiné komise, pak raději vrácením značek a nakonec finanční ztrátou. A nyní by si všichni opěvovači "zachráněného autobusu" příběh o onom fajrákovi mohli dát do protikladu ke komerčnímu marketingovému produktu na nekomerčních veteránských značkách.
Opravdu hrozí, že takových osobních nezdarů a finančních ztrát může přibývat, ale to je pod rozlišovací schopností bohorovných marketérů Madety.
Připomínám, že to není první počin Madety - dle Seznamu autobusů už mají na veteránských značkách pojízdné bistro Praga RN: http://seznam-autobusu.cz/vuz/77538

Takže, chlapci, křepčete radostí nad každým "zachráněným autobusem", který je ve skutečnosti paskvil hrající si na veterána. Ještě pár takových kousků a bude utrum. Úředníkům rupne v kuli, na Véčkové značky se už nedostane nic a entuziasti, kteří skoro z ničeho staví krásné kousky, se na to vykváknou. Proč by měli mrhat časem a penězi, když by svůj poklad nemohli v budoucnu přihlásit a jezdit s ním po silnicích?!? Ještě pár Madetabusů a ta doba může nastat.
Tedy, pokud jásající chlapci rozumí psanému textu, tak to může znamenat, že jeden zachráněný autobus/paskvil může vyvolat zánik desítek jiných historických unikátů, které se třeba v budoucnu už na silnice nedostanou.[kladivo]
GR
Čtvrtek, 01. listopadu 2018 - 15:40:44  
Neregistrovaný host
Kwasi - 31. října 2018 - 21:24:53
"Nevím, proč si v Anglii můžeš postavit parní samohyb a u nás ne"
"Anglické předpisy bychom měli okopírovat kromě jízdy vlevo"

Pokud se nepletu, tak v minulosti Japonsko převzalo část Občanského zákoníku z Německa. Teoreticky to jde. Ovšem, aby do CZ byly aplikovány britské zákony... To chce ještě jeden detail, převzít i britskou mentalitu, a to v postsocialistickém státě opravdu, ale opravdu nejde. Svého času někdo moudrý prohlásil, že z obsahu akvária lze naplnit rybí konzervu - ale ještě nikdo nepřišel na to, jak z rybí konzervy zase udělat akvárium. Osud postbolševických států mě vzhledem ke zdejším manýrům naplňuje skepsí.[ko]
Čtvrtek, 01. listopadu 2018 - 17:16:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7491
Registrován: 12-2005
Jak souvisí postsocialismus s technikou? Pokud jde bezpečně provozovat přestavbu v anglii proč by to nešlo tady?
To jako že si třeba taková brzda řekne "Teď jsem v postsovialistický zemi,ctady brzdi nebudu!" [satan]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Čtvrtek, 01. listopadu 2018 - 17:20:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 795
Registrován: 10-2007
Asi jsem se zamiloval :-) Já vím, radši jezdit ve vlaku a tak, ale předválečné osmimístné „MPV“, navíc takhle báječně bachraté a v zásadě patiňák, to bych prostě bral. (Kdybych měl odpovídající prostředky, jako že je nemám.) Jinak kdyby mezitím inserát zmizel, je to dlouhý Renault Vivaquatre z roku 1936 [auto]
Čtvrtek, 01. listopadu 2018 - 18:22:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 901
Registrován: 8-2015
Tady je další ,,pavozidlo" náklaďák s karoserií z tramvaje, který byl zakázán v Rakousku [sad] AT Wien autobus z tramvaje: http://www.busportal.cz/modules.php?name=article&sid=5059&secid=7


Můj názor na vozidla je ten, že musí být bezpečná, tj. musí fungovat brzdy, řízení a motor apod. a potom ať si staví kdo chce co chce [happy]

Autobus Tatra 85 byl také zrenovován z úplného vraku s nepůvodním zetoráckým motorem [happy] http://www.busportal.cz/modules.php?name=article&sid=13007 A já jsem rád že jezdí [happy] Zajel bych s ním na sraz Tatrovek a Zetorů a jako doprovodné vozidlo použil Tatru 805 s motorem Zetor 40 [happy]
Čtvrtek, 01. listopadu 2018 - 19:13:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2013
Registrován: 10-2007
Takový názor, že “vozidla musí být bezpečná, tj. musí fungovat brzdy, řízení a motor apod.” má jistě i státní správa. Takže si pak může stavět kdo chce co chce. Možná se jen rozcházíte v tom, co znamená “fungovat” a co je to “apod.” Odkud pořád pramení to tvrzení, že si nemůže stavět kdo chce co chce a když je to bezpečné, stejně papíry nedostane? Někdy mám pocit, že minimálně půlka problémů je na straně těch, co by chtěli bastlit, ale nejsou ochotni pochopit, že jejich nápady a řešení jsou dost mimo.
Mauricio
Neděle, 04. listopadu 2018 - 21:12:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9040
Registrován: 4-2005
Můj názor na vozidla je ten, že musí být bezpečná, tj. musí fungovat brzdy, řízení a motor apod. a potom ať si staví kdo chce co chce

A proto 100% domácích traktůrků postavených z dílů sebraných po garážích nemá papíry. Ještě že tak...
Neděle, 04. listopadu 2018 - 23:26:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7495
Registrován: 12-2005
A přitom zrovna u strojů do rychlosti 30km/h by to mohlo bejt jedno. Babetta jede rychlejc a taky nemá papíry. [satan]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pátek, 09. listopadu 2018 - 12:53:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1378
Registrován: 10-2007
Přijde zajíček do kavárny a ptá se: máte piccolo? a kavárník povídá: nemáme, zajíčku.

Přijde zajíček do kavárny druhý den a ptá se: máte piccolo? a kavárník povídá: nemáme, zajíčku.

Přijde zajíček do kavárny třetí den a ptá se: máte piccolo? a kavárník povídá: nemáme, zajíčku. Nemáme, protože piccolo neexistuje. A zajíček smutně povídá: to přece není možné. Tomu já nevěřím, že piccolo neexistuje. A kavárník říká: tak jestli chceš, můžeme se vsadit o co chceš, že piccolo neexistuje. Třeba o tunu mrkvičky? Můžeme o tunu mrkvičky. Packu na to? Packu na to! Přijď zítra a já ti to dokážu...

Čtvrtý den kavárník napjatě očekává zajíčka a má k ruce 10 kolegů z branže, kteří jsou připraveni mu dosvědčit, že piccolo neexistuje.

V tu chvíli zaparkuje před kavárnou zajíček perfektně naleštěnou Pragovku, dojde ke kavárníkovi a povídá "dlužíš mi mrkvičku, blbečku"
Pondělí, 12. listopadu 2018 - 19:55:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 315
Registrován: 10-2014
Příprava na dlouhé zimní večery...[lol]
Čtvrtek, 29. listopadu 2018 - 20:35:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 922
Registrován: 8-2015
VW KDF s karoserií Wartburg 311 na prodej: https://auto.bazos.cz/inzerat/97705906/Prodam-Wartburg-311.php
Čtvrtek, 29. listopadu 2018 - 21:03:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 264
Registrován: 8-2014
Das ist interesant.
Neděle, 02. prosince 2018 - 10:39:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1566
Registrován: 7-2017
[ok][ok]ja ja!
Sobota, 15. prosince 2018 - 20:46:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4523
Registrován: 11-2006
Nedávno jsme tu řešili modýlky aut, teď jsem si dělal fotky, tak pro zájemce má skromná sbírka (už aby přišel ten Ježíšek [happy])


Sobota, 15. prosince 2018 - 20:52:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 572
Registrován: 8-2012
Prej skromná sbírka. To už je slušný.
Sobota, 15. prosince 2018 - 21:37:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4524
Registrován: 11-2006
Díky, no ale když vidím sbírky některých kolegů sběratelů, jsem oproti tomu skutečný břídil.
Nový příspěvek
     
  Text příspěvku:

  Uživatelské jméno:
  Heslo (pro registrované):
  E-mail (volitelně):
  Přílohy:
  Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
  Akce:
, více zde.