Diskuse » Automobily, lodě a letadla » Youngtimery » Archiv diskuse Youngtimery do 13. 3. 2018 « předcházející | další »

Archiv diskuse Youngtimery do 13. 3. 2018

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Čtvrtek, 08. března 2018 - 20:14:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4202
Registrován: 11-2006
Ty bereš obě auta?

No už se nám to krátí, jaro klepe na dveře a své miláčky začneme probouzet ze spánku. V mém případě se půjde poprvé na STK a do konce března by měl Fiat drandit.
transit01
Čtvrtek, 08. března 2018 - 20:15:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2378
Registrován: 9-2012
Bože jem ne dvě auta, to nikdy.
vysokej jalovec, vysokej jako já, ve stovce sedím já, a cejtím se jako pán
-OndraS
Čtvrtek, 08. března 2018 - 20:24:51  
Neregistrovaný host
95.82.137.200
Jaký probouzení ze spánku, já Camarem jezdil celou zimu [lol]
Čtvrtek, 08. března 2018 - 22:22:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4203
Registrován: 11-2006
Tak v té Vaší kotlině nevíte, jak vypadá sníh, takže se není čemu divit [proud][andel]
Čtvrtek, 08. března 2018 - 23:09:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1613
Registrován: 6-2010
Doktor: Děkuji za názor. Ano, to co píšeš může být pravda. Nikdo neví, jak by přesně takový ankap vypadal, protože je založen na volném trhu a volný trh je nepředpovídatelný. Pan Urza nemůže mít nic promyšleného dopředu, nemůže nikomu plánovat jeho život. To by byl sociálním inženýrem, nikoli anarchokapitalistou. Pan Urza navíc netvrdí, že ankap bude 100% životaschopný, jen říká, že myšlenka anarchokapitalismu zatím nebyla vyvrácena (což ale neznamená, že se tak jednou nemůže stát), proto se na ni musí hledět jako na nevyvrácenou. Obdoba presunce neviny. Naopak např. myšlenky komunismu byly vyvráceny dávno před tím, než se je Marx a podobní dobrodruzi snažili zrealizovat. A někteří se o to pokoušejí dodnes. A přestože směry jako komunismus, nebo socialismus, případně i fašismus lze naplánovat nepoměrně snadněji, než anarchokapitalismus, přesto se v reálu vyvinuly do zcela jiných rozměrů, nežli si vůbec jejich duchovní otcové dovedli představit.

V neposlední řadě z něj čiší neskutečná naivita, naivní víra v lidi, kdy si snad ani nepřipouští existenci různých sociopatů a jinak narušených jedinců dychtících po moci za každou cenu, pro jejichž ukojení je ankap ideálním zřízením. Chce se vymanit zpod knuty státu, no ve finále skončí pod knutou korporace.
Ale no tak. Tohle přece není specialita jen ankapu, to přece platí (možná mnohem více) i pro demokracii. V demokracii snad nejsou jedinci dychtící po moci? A je pro ně nějaký problém se k té moci dostat? I tenhle problém Urza v textu zmiňuje a nevylučuje, že by k něčemu takovému mohlo dojít. No následky by byly "hrozivé" - z ankapu by se opět stal nějaký stát. To je jako kdyby někdo v listopadu 89 říkal, že je vlastně zbytečné se pokoušet o nějakou demokracii, protože svobodné volby mohou vyhrát mocichtivý komunisté a vrátíme se tam, kde jsme nyní. (mimochodem ono se to dnes skoro děje) [wink]

(Příspěvek byl editován uživatelem Venca21.)
Pátek, 09. března 2018 - 08:45:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 30
Registrován: 2-2013
Mirous: To já už drandím asi tři týdny, co u nás slezl sníh. Do 500 m vzdálenýho obchodu jezdím zásadně 3km oklikou, aby se to zahřálo [lol] Jinak hodně štěstí u STK, mě to čeká za půl roku
Pátek, 09. března 2018 - 09:18:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1890
Registrován: 10-2007
Však jste to četli ve vedlejším vlákně, jak to dělá moderní občan. Dá se to "do servisu", kterému se samozřejmě legálně zaplatí za zprostředkování STK, a jaképak strachy. Jako bonus se Vám ještě moderní občan může divit, co máte proti technikům STK, jestli náhodou nejste pirát, co s nebezpečným vrakem chce vraždit. Na takový gaunery musí být přísnost, ale "slušný člověk" se nemá čeho bát, pochopitelně. Protože technik na STK je přece chudák, co dělá jen svou práci, a všechny tyhlety kecy.

Jo, počkejte, až naši moderní občani odhlasují měření sociálního kreditu, který už v Číně s přispěním prvků volného trhu funguje (viz odkaz z Jabberwockyho příspěvku č. 718). To takhle neprojdete s polákem u STK, protože se technikovi nebude líbit, jak jsou vyražený výrobní čísla, a hned Vám klesá skóre. A už Vám zvednou povinný ručení, v Tescu Vám neprodají kuchyňský nůž na maso (protože takoví vyvrhelové by s ním mohli chtít vraždit) a Vaše dítě bude mít 35% penalizaci u přijímacích zkoušek na výběrové školy.
Pátek, 09. března 2018 - 09:40:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 31
Registrován: 2-2013
A já vůl si myslel, že vždycky bylo špatně jenom to, že měl člověk strýčka v Západním Německu. [lol]
Pátek, 09. března 2018 - 10:08:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4188
Registrován: 4-2003
Venca21:
"Pan Urza nemůže mít nic promyšleného dopředu..."
A o čem pak jsou ta kvanta publikovaného textu? Pokud někdo prodává hrnce, nestačí o nich vzletně hovořit, musí o nich i něco vědět - jak fungují, jak by fungovat neměly, co se s nimi může dělat a co ne, jaké mezní situace mohou nastat. Když neví, nepůsobí důvěryhodně. A Urza právě o širších souvislostech a možných důsledcích nemá potuchy. Pak ankap zřejmě zůstane navždy nevyvrácen, neboť v podstatě není ani co vyvracet.
Venca21:
" ...nemůže nikomu plánovat jeho život. To by byl sociálním inženýrem, nikoli anarchokapitalistou."
O plánování něčích životů nepadlo ani slovo. A vymodelování možných důsledků, čehož Urza není schopen, je možné i pro anarchokapitalisty, pokud mají povědomí o příslušných oborech (politologie, sociologie, psychologie, bezpečnostní studia a řada dalších). Chce-li se někdo pouštět do vytváření nového společenského řádu, měl by být vybaven patřičnými znalostmi a schopnostmi.
Venca21:
"Tohle přece není specialita jen ankapu, to přece platí (možná mnohem více) i pro demokracii."
V daném kontextu nemáš pravdu. Ano, v demokracii se můžou dostat, a dokonce se i dostávají, do vedoucích pozic jedinci patologicky prahnoucí po moci. Ale jednak jejich cesta k moci není tak jednoduchá a přímá a jejich pozice trvalá a jednak svoji "gubernii" nemohou přetvořit na svůj majetek. Mohou se o to více či méně úspěšně snažit, no stále to nebude lege artis. A pokud by se jim to přesto zdařilo, pak už nelze hovořit o demokracii.
Venca21:
"No následky by byly "hrozivé" - z ankapu by se opět stal nějaký stát."
Nikoliv stát v současném pojetí. Spíše součást korporace nebo něčího "impéria".
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pátek, 09. března 2018 - 12:06:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4204
Registrován: 11-2006
Risan: to fakt takhle v Číně funguje? :D Tak to bych byl asi zařazen mezi odpad společnosti..

Cendix: no mé auto čeká první STK po šesti letech a po roce dávání do kupy se snad konečně dočkám. Né, že by na tom bylo rok práce, ale tak nějak mě teď drtí nějaká choroba tak nebyla síla a ani čas. O to víc se ale teď těším. Tak doufám, že vše proběhne bez problému. [kladivo]

Na STK to opravdu zálěží, na koho člověk narazí. Byl jsem na STK s přívěsem, je to měsíc. Nejdřív technikovi vadilo, že nemám vyražené VIN, že je jenom na štítku. Ale tak to tehdy prostě bylo a vždy se s nimi kvůli tomu hádám (zatím vždy úspešně). Pak mu vadil jiný rozměr pneu, což moc nechápu, protože tam jsou stále ještě originál z výroby, na discích ze sto dvacítky. (poslední STK jsem absolvoval s R13 na levém kole a s R14 na pravém - rezerva - a ani si toho nevšimli). Ale v TP je prostě uvedeno nějaké staré označení a to nebyl schopen pochopit.

Vedle mě dělal první STK pán s kompletně zrenovovanou Jawou 350. Motorka jako nová, ale technik se mohl pos***, že nemá zástěrku. Pán se mu snažil půl hodiny vysvětlit, že v roce výroby motorky to povinnost nebyla a z výroby jí tedy neměla, ale PAN technik byl neúprosný a tak tam museli vystřihovat alespoň náhražku z černého igelitu a lepit jí na blatník, aby to na fotce vypadalo.

Je to vskutku divné zaměstnání. Na jednu stranu pruděj kvůli kravinám, na straně druhé prochází vraky, spousta techniků se možná teď až moc bojí...nevím. Jaká je jejich odbornost automechanik? ale to bych šel raději někam dělat do servisu, kde bych měl minimálně lepší prachy.
Pátek, 09. března 2018 - 17:11:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1078
Registrován: 3-2011
Mirous: vieš približne zhrnúť, čo si na Fiate dával dohromady? Viem, že ťa trápili brzdy, nejaké trubky k nim a pod.
E pericoloso sporgersi - Nicht hinauslehnen - Не высовываться - Ne pas se pencher au dehors

Pátek, 09. března 2018 - 18:12:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4205
Registrován: 11-2006
No nejdřív oprava elektroinstalace, výměna provozních kapalin, vyčištění karburátoru, kompletně brzdy včetně trubek a tady jsem se zasekl. 4x jsem to rozložil a zase složil, s tátou jsme to dávali dohromady, ale nepřišli jsme na to. Furt to špatně brzdilo. Tak jsem to tady dal jednomu pánovi a ten mi volal, že je to zřejmě špatný brzdový válec, ten byl ale fungl nový, takže mě nenapadlo, že je rozbitý. No a ještě se dávaly nové silentbloky k řazení a ještě to má pán na seřízení motoru, protože to neumím. Do konce března snad bude, protože 13. dubna musí jet na svatbu švagrový [happy].

Takže v podstatě prkotiny, ale ty brzdy mi daly zabrat. A ve výsledku bylo řešení prosté.
Pátek, 09. března 2018 - 18:42:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 32
Registrován: 2-2013
To já mám od poslední technické v lehkých závadách, že nesedí číslo karoserie, což jsem trošku nepochopil, protože 27 let předtím si toho nikdo nevšiml [lol]. Nejvtipnější ale bylo, když ten technik vylezl z toho kanálu, kde se kontroluje spodek s tím, že jde vidět, že to auto moc nejezdí, protože to má na podvozku pavučiny [lol]
Pátek, 09. března 2018 - 19:53:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 33
Registrován: 11-2012
Když dělají na STK problémy, tak to chce příště jet jinam. My tady máme STK, kde jsou rozumní. Ne, že by pouštěli vraky, ale prostě neřeší blbosti. O ves vedle je STK, kde řeší každou ptákovinu, všichni tam stále jezdí a nadávají, nechápu.

Mirous: K novým dílům z Polska, Maďarska, atd. Tvůj brzdový válec byl sice nový, ale mohl to být pěkný šmejd. Je hezké, že se nové díly vyrábějí, ale dost často to jsou šmejdy. Takže doporučuji shánět originální socialistické díly. Vím o čem mluvím, mám Žigulíka a s novo-výrobou sem si užil až až...
Pátek, 09. března 2018 - 21:56:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 262
Registrován: 10-2014
Jo jo,některé nové díly z druhovýroby jsou docela o hubu,zadní prasátko na škodovku zcela bez gumiček a naštěstí hned při odvzušňování totální destrukce-roztržení hlavního brzdového válce no name výrobce.[smrt]Možná najdu i fotku...
Pátek, 09. března 2018 - 22:07:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 246
Registrován: 2-2016
Pred rokom fotené. Inak farba trávičkovo-zelená.[happy]
Pátek, 09. března 2018 - 23:08:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1615
Registrován: 6-2010
Doktor: O čem jsou kvanta publikovaného textu? No to je právě pro takové nevěřící Tomáše, co se pořád ptají: "A jak by konkrétně fungovalo tohle? A kdo by zajistil tamto? A KDO BY STAVĚL SILNICE?" Proto Urza sepsal tenhle soubor myšlenek, jakousi svou vizi toho, jak by to mohlo vypadat. Netvrdí, že to přesně takhle bude vypadat. Je to jedna z více možností. Urza nemůže znát všechny možnosti, proto posal jak by to řešil on, ale to neznamená, že jiný by to neřešil jinak. To je právě ta moje poznámka, že nikomu nechce plánovat život. Protože co člověk, to řešení. Jediným kritériem společným všem možným řešením je respektování vlastnických práv dle teorie přirozeného práva. Jinými slovy - pokud nikomu nezasahuju do jeho vlastnických práv (i právo na život je vlastnické právo - člověk je vlastníkem svého těla), můžu jednat a nakládat se svým majetkem libovolně podle své vůle. A protože možností, jak jednat a nakládat se svým vlastnictvím je v podstatě nekonečné množství, pak logicky nelze modelovat nějaké důsledky.

Pokud někdo prodává hrnce, nestačí o nich vzletně hovořit, musí o nich i něco vědět - jak fungují, jak by fungovat neměly, co se s nimi může dělat a co ne, jaké mezní situace mohou nastat.
viz předchozí odstavec - jak funguje volný trh víme, i v naší přeregulované době jsou ještě malé ostrůvky a oblasti, kam zatím mocná a viditelná ruka státu (zatím!) nezasahuje, nebo jen úplně minimálně a dá se to za volný trh považovat. A jak funguje stát a jak by fungovat neměl bohužel víme také a moc dobře. Třeba zrovna ta zmíněná buzerace na STK kvůli naprostým prkotinám je typická a oblíbená zábava státu, nikoli volného trhu.

Venca21:
Tohle přece není specialita jen ankapu, to přece platí (možná mnohem více) i pro demokracii.

V daném kontextu nemáš pravdu. Ano, v demokracii se můžou dostat, a dokonce se i dostávají, do vedoucích pozic jedinci patologicky prahnoucí po moci. Ale jednak jejich cesta k moci není tak jednoduchá a přímá a jejich pozice trvalá a jednak svoji "gubernii" nemohou přetvořit na svůj majetek. Mohou se o to více či méně úspěšně snažit, no stále to nebude lege artis. A pokud by se jim to přesto zdařilo, pak už nelze hovořit o demokracii.


Tady jsi mě asi špatně pochopil - samozřejmě, že by to byl konec demokracie, stejně jako v ankapu by to byl konec ankapu. Jenže v ankapu by někdo, kdy by chtěl ovládnout celou společnost , musel použít násilí vůči všem obyvatelům. V demokracii stačí ovládnout vládu, což je v podstatě pár jedinců a tím ovládnete celý stát. Ještě do toho může promluvit armáda, či policie, což je opět jednodušší v demokracii, než v ankapu, kde nic jako státní armáda, nebo policie není. Pokud by někdo chtěl v ankapu ovládnout společnost pomocí ozbrojených složek typu policie, nebo armády, pak by si to musel financovat z vlastích prostředků, což by asi nebylo zrovna levné. Naopak politici mají tento ozbrojený prostředek proti vlastnímu obyvatelstvu k dispozici "zadarmo", respektive a paradoxně jim to platí ti, proti kterým je to použito. V ankapu by si asi těžko někdo dobrovolně platil instituci, která by ho se zbraní v ruce zbavovala jeho svobod.

Nikoliv stát v současném pojetí. Spíše součást korporace nebo něčího "impéria".
Nevím, jak si přesně představuješ tu korporaci, nabo to něčí impérium, ale pokud by tam platilo, že lidé jsou nuceni povinně odevzdávat část svých příjmů na chod té korporace, či impéria, pak je to stát. Pokud ne a ta korporace či impérium by existovala výhradně ze svých prostředků, pak v tom nevidím problém.
Sobota, 10. března 2018 - 07:33:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 563
Registrován: 10-2014
Jabberwocky (720): Je to fajn čtení. Dodalo mi to, mimo jiné, chuť do dalšího pokračování stavby mého kostelíčka AK400..[happy]

Trochu zakwasím::


Popravdě řečeno, toto není můj styl, nejsem velikým příznivcem takto nablejskaných kár, teď abych se bál v tom jezdit..[happy]


Musel jsem si spravit chuť touto krasavicí, do konce dubna by mohla vyrazit na silnice...pokud jí stát (STK) nebude házet klacky pod nohy..
PI
Sobota, 10. března 2018 - 12:11:25  
Neregistrovaný host
81.90.173.55
Jožine, to je nádhera!
Sobota, 10. března 2018 - 12:34:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 263
Registrován: 10-2014
Jako první mi vytanulo na mysli úplně jiný AK 400[biggrin]Ještě že to je i s obrázky,nikdy jsem po tom nepátral a tak nevím proč jsem si myslel,že se tomu říká fourgonette[blush]Zas jsem chytřejší...
Sobota, 10. března 2018 - 13:03:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 565
Registrován: 10-2014
Pi: Díky..možná se taky svezeš..[wink]

Sběratel kuriozit: Máš pravdu, říkalo se jí i fourgonette. Mezi Kachňáky se jí říká také "vana" a to buď "velká vana" - to je ta béžová (označení AK 400), nebo "malá vana", ta strakatá (označení AK 350 a dělaly se i menší-AK 250).
Jinak těch názvů měla hafo, ale to už si jistě dohledáš sám [happy]
Např:
Sobota, 10. března 2018 - 15:30:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4206
Registrován: 11-2006
Děláš si to sám? Pěkné jsou, dovoz z Francie?
Neděle, 11. března 2018 - 08:59:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 566
Registrován: 10-2014
Tu béžovou jsem rozebral do šroubku, nechal vyvařit a nalakovat a teď mě čeká její složení. Tapecírunk, elektrika, brzdy, nádrž na míru a palivová soustava vůbec, palubka a spousta dalších prkotinek. Je štěstí, že je Kachna taková skládačka z Ikei, jinak bych to sám asi nedal. [happy] Jelikož nemám moc času, tak jsem strakatou dal na dodělání (složení) jednomu pánovi tady v Táboře, ale je to s ním těžký. Kachnám sice rozumí, ale hrozně u toho fňuká[uhoh]
Jinak velká vana je z Německa a malou jsem sehnal od známýho tady v Čechách.
transit01
Neděle, 11. března 2018 - 13:51:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2380
Registrován: 9-2012
Slyšel jsem nějakej "blábol", že prý auta vyřazená od 1.7 2001 do 1.5 2004, jdou prý znova přihlásit, prý se tomu říká "znovuvzetí do evidence". Setkal se s tím někdo někdy? Fakt to jde nebo to je jenom blábol? prý to vzniklo na základě toho, že vyřazením to auto nepřišlo o technickou způsobilost, proto to by to mělo jít přihlásit. Stovečka se vyřadila v roce 2002, a bylo to vedený jako "klubovna pro děti", je tam naděje?
vysokej jalovec, vysokej jako já, ve stovce sedím já, a cejtím se jako pán
Neděle, 11. března 2018 - 14:08:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7155
Registrován: 12-2005
Něco takovýho bylo ale spíš si zavolej přímo na úřad.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
transit01
Neděle, 11. března 2018 - 14:23:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2381
Registrován: 9-2012
Slyšel jsem to už asi od třetího člověka, ale vždycky to někdo popírá, že to je blbost. Rád bych tomu věřil, ale na druhou stranu jsem ještě neslyšel že by to někdo udělal.
vysokej jalovec, vysokej jako já, ve stovce sedím já, a cejtím se jako pán
Neděle, 11. března 2018 - 14:54:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1081
Registrován: 3-2011
Dobrý den,

registraci motorových vozidel upravuje:
- Zákon č. 56/2001 Sb. o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích a o změně zákona č. 168/1999 Sb., o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla), ve znění zákona č. 307/1999 Sb.

- Zákon č. 103/2004 Sb. (změna zákona č. 56/2001 Sb.) - konkrétně v bodě 7., čl. IV., druhé části tohoto zákona

Citace:
V § 14 odst. 2 se ve větě první slova "předložit technický průkaz silničního motorového vozidla a přípojného vozidla k vyznačení záznamu o trvalém vyřazení silničního motorového vozidla a přípojného vozidla z registru" nahrazují slovy "předložit technický průkaz silničního motorového vozidla a přípojného vozidla k vyznačení záznamu o zrušení technické způsobilosti silničního motorového vozidla a přípojného vozidla, vyznačení neplatnosti technického průkazu silničního motorového vozidla a přípojného vozidla a k vyznačení záznamu o trvalém vyřazení silničního motorového vozidla a přípojného vozidla z registru".


Ohledně konkrétního vozidla Vám doporučujeme obrátit se na příslušný obecní úřad obce s rozšířenou působností do jehož územního obvodu spadáte podle místa Vašeho trvalého bydliště.

EIDT: je to odtiaľto. Na tom TP by nemali byť ustrihnuté rohy, podľa toho čo tam píšu.

(Příspěvek byl editován uživatelem Fero.)
E pericoloso sporgersi - Nicht hinauslehnen - Не высовываться - Ne pas se pencher au dehors

Neděle, 11. března 2018 - 15:50:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7156
Registrován: 12-2005
Známej takhle před lety znovuzlegalizoval Trabanta 600. Jak je to teď? Čert ví. Úřad ti to poví přesně.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Neděle, 11. března 2018 - 17:58:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1891
Registrován: 10-2007
Úřad poví “to nejde”, zvlášť když uvidí mladýho kluka. Ale nejspíš mi zase někdo napíše, že on potkává milé úředníky, kteří si nadšeně kvůli němu přidělají práci, takže nechápe, co to tu povídám.
transit01
Neděle, 11. března 2018 - 18:53:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2382
Registrován: 9-2012
Ten TP jsem neviděl, prej tam doma někde leží, prý ho najde, ale neslibuje to, že nemá ustřižený rohy, nebo že ho někde za ty roky nezapálil. Každopádně si myslím že by to byla pecka a hned by to mělo větší smysl to dělat, ale myslím si, jak píše Risan, že mladej kluk na úřadě, asi nic moc.
vysokej jalovec, vysokej jako já, ve stovce sedím já, a cejtím se jako pán
Neděle, 11. března 2018 - 19:30:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 264
Registrován: 10-2014
Aspoň bych to zkusil,mě to prošlo u motorky.Měl jsem připravenou pokusnou pohádku o odhlášení omylem,ale ve finále stačilo na drsňáka říct,že to chci zpátky přihlásit a milá úřednice briskně opustila polohu vsedě,někam se odvalila,aby mi za chvíli vítězoslavně sdělila,že bez stk ani ň,no a po půldni jsem jí zvedl ze židle podruhé již s protokolem z technické a po dvaceti minutách jsem odešel jako vítěz s novou spz.Techičák ustřižený není,jen orazítkovaný VYŘAZENO
Neděle, 11. března 2018 - 19:59:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4207
Registrován: 11-2006
Musel si mít STK? Nestačila evidenčka? Každopádně o možnosti znovu přihlášení jsem také slyšel, ale obávám se, že to bude tak jak píše Risan. Je to o lidech, ale pokud Ti na jednom úřadě řeknou ne, zavolej na jiný. Zkus klidně tři. Ne všude sedí nekompetentní diletanti. Od doby, co jde dělat registr kdekoliv, řeším vše u nás na maloměstě, kde ale nemám trvalý pobyt a tak to dřív nešlo, a oproti velkoměstu je zde velmi přátelský a ochotný úředník.
transit01
Neděle, 11. března 2018 - 20:21:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2383
Registrován: 9-2012
To víte že bych to zkusil, ale protokol z technické, ten u stofky ještě nějakej pátek neuvidíme. Jsem zvědavej, jestli to najde, a nebude mít ustrizenej roh, tak do toho jdu.
vysokej jalovec, vysokej jako já, ve stovce sedím já, a cejtím se jako pán
Neděle, 11. března 2018 - 20:27:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4189
Registrován: 4-2003
Venca21:
" A protože možností, jak jednat a nakládat se svým vlastnictvím je v podstatě nekonečné množství, pak logicky nelze modelovat nějaké důsledky."
Samozřejmě, že jde modelovat možné důsledky vizí toho, jak by to mohlo vypadat. Stačí se oprostit od omezeného vidění a uvažovat v širších souvislostech. Kdo má dostatečný rozhled, znalosti či zkušenosti, ten bude schopný i domýšlet možné důsledky.
Venca21:
" V demokracii stačí ovládnout vládu, což je v podstatě pár jedinců a tím ovládnete celý stát."
Tak to ani náhodou. Vláda je pouze jednou ze složek státní moci. Krom moci výkonné máme moc zákonodárnou a moc soudní. Dále existují územní samosprávy a různé kontrolní a regulační mechanismy. Vztaženo na naše poměry, demokracie je totiž forma vlády.
Venca21:
" pokud by tam platilo, že lidé jsou nuceni povinně odevzdávat část svých příjmů na chod té korporace, či impéria, pak je to stát. Pokud ne a ta korporace či impérium by existovala výhradně ze svých prostředků, pak v tom nevidím problém."
Lidé by odevzdávali část svých příjmů tomu, kdo by jim zajišťoval služby, které si sami nejsou schopni zabezpečit (a které považují na nezbytné). Tyto služby může poskytovat řada samostatných entit, no je dost dobře možné, že se tyto entity sloučí či budou pohlceny do nějaké velké entity, korporace. Pak lidé budou platit korporaci. A rozhodně nelze v takovém případě o korporaci hovořit jako o státu, neboť stát není definován tím, že mu lidé odevzdávají část svých příjmů.

Venco21, tvé příspěvky, debata s tebou, to je déjà vu Urzy na D-F - neznalosti, naivní představy, neschopnost širšího pohledu a domýšlení důsledků. S takovou zůstávají pojednání o ankapu na úrovní pohádek a bájí bez spojitosti s reálným světem a jeho fungováním. Takové malování si ideální společnosti.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Neděle, 11. března 2018 - 21:34:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1619
Registrován: 6-2010
Doktor: podstatě souhlas...
K tomu ovládnutí vlády - myslím, že komunisti v roce 48 ovládli právě vládu a ta následně ovládla vše ostatní. Tak nějak jsem to myslel. Ovládnutím jsem neměl na mysli pouze to legitimní pomocí voleb, ale i nelegitimní - násilné. Ani to v demokracii nemůžeme vyloučit. V ankapu se konkrétně toto stát nemůže, nelze ovládnout neexistující vládu. Tam musíte ovládnout každého jediného svobodného člověka.
Stát samozřejmě nelze definovat jen tím, že mu odevzdáváme (nedobrovolně) část svých příjmů, ale je to jeden z podstatných a nezbytných znaků.
Ale to už zacházíme do moc velkých teorií a motáme se v kruhu. Já sám samozřejmě nevěřím, že se dočkám anarchokapitalismu ve svém životě. A nedočkají se ho ani naši vnuci, pravnuci. To je běh na hodně dlouhou trať a vůbec není jisté, že někdy opravdu bude uskutečněn. To opravdu záleží na vůli každého člověka. Přesto všechno se mi ta idea líbí a i když je zatím nerealizovatelná, neznamená to, že nebudu kritický k současné podobě státu a společnosti jako takové.
Já bych to tím asi ukončil. Děkuji za příjemnou a věcnou diskuzi. [happy]
Pondělí, 12. března 2018 - 10:12:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1892
Registrován: 10-2007
Venca21: to se fakt nedá vydržet. Ano, komunisti v jednu chvíli ovládli vládu, ale to mohli udělat proto, že předtím ovládli mysl spousty lidí. Mluvil jste někdy s někým, co tu dobu doopravdy pamatuje? Doktor se tu marně snaží naznačit, že ovládnout masu lidi je daleko jednodušší než ovládnout lidi ve vládě, na které je vidět a které je velmi snadné stíhat. Taky proto, že si jsou toho většinou velmi dobře vědomi.

Mirous: ještě dlužím odpověď na to sociální skóre v Číně. Jestli jsi se díval do toho Jabberwockyho odkazu, tam je to celkem pěkně vidět. Tyhle věci se dneska nezavádí direktivně. Zavádí se jako věci, které usnadňují život, dělají jej pohodlnějším. A vůbec s tím nemusí přicházet stát. Spíš je i lepší z řady důvodů to nechat na soukromých subjektech. Lidi na to skočí rádi a až to bude mít většina, postupně bude stále těžší fungovat bez toho, a tak svobodu za pohodlí postupně bude muset vyměnit skoro každý. Kromě pár vyvrhelů na okraji společnosti, kteří se tím ale sami stanou bezmocnými. Jsme přece dál, než jsme byli v minulém století. Proč bychom na masy uplatňovali násilí, když oni sami udělají to, co jim přinese víc pohodlí a méně starostí.

transit01: lepší, než obracet se na úřad/registrační místo, je obrátit se na Ministerstvo dopravy, odbor provozu silničních vozidel, oddělení registrace vozidel. Dal bych písemnou žádost o stanovisko. Protože úředník na registru vozidel se bude vytáčet, ale proti papíru z ministerstva většinou kapituluje. A ministerský úředník na papír raději napíše pravdu, protože nikdy neví, kam se papír dostane a kdo to po něm bude kontrolovat.
transit01
Pondělí, 12. března 2018 - 12:12:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2384
Registrován: 9-2012
Nu, to pro mojí tupou palici zní jako výzva. Třeba budu na nově.
vysokej jalovec, vysokej jako já, ve stovce sedím já, a cejtím se jako pán
Pondělí, 12. března 2018 - 18:36:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4192
Registrován: 4-2003
Venca21:
"komunisti v roce 48 ovládli právě vládu a ta následně ovládla vše ostatní"
Ona ta souslednost dějů byla ovšem opačná. Při uchvácení Československa komunisty bylo ovládnutí vlády až pomyslnou poslední třešničkou na dortu.
Venca21:
"Tam musíte ovládnout každého jediného svobodného člověka."
Nikoliv. Stačí ovládnout entitu/entity, na nichž je jedinec závislý, čímž bude nad jedincem získána moc. A to půjde v ankapu provést velmi snadno.

Nechci vám, ankapistům, bořit vaše sny o ideální společnosti, ale pro představu, v co ankapu reálně hrozí zvrtnout se, když sami nejste s to dohlédnout důsledků, stačí nahlédnout do nějakého dystopického díla.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pondělí, 12. března 2018 - 19:01:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4208
Registrován: 11-2006
Pánové, existuje nějaký web, kde se dá zjistit počet registrovaných aut dle typu?

Risan: musím ten odkaz pročíst, ještě jsem neměl na složité věci náladu [proud].
Pondělí, 12. března 2018 - 20:03:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1893
Registrován: 10-2007
Mirous: bývalo to vždycky na webu Ministerstva dopravy, ale teď mají nové sránky, optimalizované tak, aby tam nešlo zjistit moc informací. Je tam záložka “statistiky”, tak snad tam to půjde nějak doklikat.
Pondělí, 12. března 2018 - 20:21:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4193
Registrován: 4-2003
Mirous: Centrální registr vozidel.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pondělí, 12. března 2018 - 20:29:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 265
Registrován: 10-2014
MirousJo musel jsem na klasickou kompletní technickou.Souhlasím,na úřadě stejně jako na technické je to o lidech,někdy i ten největší pohodář nemá svůj den,ale s některými je těžké vyjít po každé.
Pondělí, 12. března 2018 - 20:39:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 266
Registrován: 10-2014
Až se jaro zeptá co jsem dělal v zimě,jsem připraven[lol]

Pondělí, 12. března 2018 - 21:37:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7161
Registrován: 12-2005
To je nádhera!!!! [jidlo]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pondělí, 12. března 2018 - 22:10:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6928
Registrován: 3-2007
...trochu nadviažem na tému ohľadom prihlasovania vyradených TP - mám totiž motorku, so starou značkou aj veľkým/malým techničákom, všetko ešte Československé; napísané na môjho starého otca, ktorý mi ju venoval.
Na Slovensku k 31.12.1998 stratili úradnú platnosť značky aj TP; priamo v dokladoch však nie je žiadny záznam o vyradení.
Bolo mi dávnejšie povedané, že podobným spôsobom, ako ste popísali vyššie, sa dá prihlásiť aj vozidlo z čias ČS, stačí spraviť STK a ísť na úrad.
Viem, že niekoľko málo áut, traktorov a minimálne jeden vozík ešte (legálne) behajú v ČR dokonca aj so starými (česko)slovenskými značkami, s platnou českou TK aj poistkou - podľa českých predpisov sú totiž v platnosti všetky okresné kódy z okresného rozdelovníka z roku 1968 (vrátane slovenských).

Pokúšali ste sa o to niekto, alebo by ste mi s tým vedeli pomôcť? Potvrdenie o prechodnom pobyte je zabezpečené.

Motorka je v nádhernom pôvodnom stave, v priebehu minulého roka prebehla renovácia mechanických častí a vyčistenie plechov, je v 100% stave a rád by som sa na nej aj legálne previezol po cestách.
Pondělí, 12. března 2018 - 23:40:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4209
Registrován: 11-2006
No tak jsem koukal na stránky ministerstva (díky Risane a Doktore) a prošel si poslední dostupnou statistiku registru a skoro si říkám, jestli to nekecá. Zajímalo mě, kolik je v ČR ještě přihlášených Fiatů 125 a 125P.

Tak dle toho registru je Fiatů 125 (tedy origo italských) něco kolem 350 ks. No a polských Fiatů 8632 ks. Vtip je, že se považují modely do roku 74 (tedy první typy s úzkými blinkry a starším zadním čelem) za vzácnější, ale podle registru je jich cca o 600 ks více, než těch novějších (které i převládají v inzercích).

Schválně jsem se díval třeba na Ladu 2101 a těch by tu mělo být ještě přes 20 tisíc. Tater 613 kolem 700 ks.

Zdají se mi ty počty strašně vysoké, je to vůbec možné?

Sběratel: Moc pěkné!!

(Příspěvek byl editován uživatelem mirous.)
Úterý, 13. března 2018 - 05:09:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 499
Registrován: 8-2012
Sběratel- máš to krásný. Čím jsi to maskoval? To musela bejt hrozná piplačka.
Úterý, 13. března 2018 - 06:30:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 33
Registrován: 2-2013
Mirous: Já se nad tím taky kdysi pozastavoval, protože mi to přišlo jako strašně vysoký čísla. Jenže pak mi došlo, že pro člověka je strašně těžký si představit, že tolik aut rozprášených po celé republice není až zas tak vysoký číslo a že člověk si nedokáže představit, kolik může být zapadlých garáží někde na vesnici a kolik v nich takových žigulů nebo poláků může být.
transit01
Úterý, 13. března 2018 - 10:46:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2387
Registrován: 9-2012
"podívej, tamhle stojej auta jak z Diskopříběhu"

Oči se mi blištili jako šest milijónú diamantů.
vysokej jalovec, vysokej jako já, ve stovce sedím já, a cejtím se jako pán
Úterý, 13. března 2018 - 11:38:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4210
Registrován: 11-2006
Cendix: i kdybych věřil počet, tak mě spíš překvapuje ten poměr starý vs. nový typ. Totiž starý typ vydrží v inzerci tak den a prodává se co tak sleduji za vysoké částky (ano, většina jich asi putuje do Polska). Když slyším, že někdo shání poláka tak právě první modely. Mně to bylo víceméně jedno, ale je fakt, že kouzlo plechové lakované palubky je zkrátka silnější než plast.
Tady je ale krásně vidět ta tvorba ceny. Nějaká skutečná vzácnost je asi jedno, protože domnělá vzácnost rozhoduje.

No a s těmi garážemi a stodolami máš pravdu. Když projíždím vesničky a vidím zarostlé garáže, tak si mnohdy říkàm, co asi skrývají. Ale zase předpokládám, že v nich jsou auta již v registru propadlá.
Úterý, 13. března 2018 - 12:24:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 721
Registrován: 10-2007
Svět a jeho obraz jsou dvě věci, které spolu mohou souviset jen velmi volně :-)

Jinak tady znovu zmiňovaný odkaz. Složité čtení to není, spíš strašidelné. Třeba ještě v kombinaci s tímhle a tímhle. A vůbec nejde o to, že je to v Číně. Nejstrašidelnější je ta „nesnesitelná lehkost“ přenositelnosti takových věcí kamkoli jinam. Brave new world… :-/
Úterý, 13. března 2018 - 15:17:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 34
Registrován: 2-2013
Mirous: Mě se na prvním typu nejvíc líbila ta krásně modrozelená nebo taky šedá barva, ve které se to lakovalo.

Co se týče těch garáží, nemusí být ani zarostlý. Každej okres má svoje zapadlý vesničky "na konci světa", kde se prostě důchodci bez auta neobejdou, aby si mohli třeba jednou týdně zajet na nákup do blízké větší vesnice a to auto, bez kterýho se neobejdou může být třeba prvomodelovej polák nebo například šestnáctka žigul. A ono to ani nemusí být v zapadlé vesničce. Vím o jednom důchodci, kterej má docela dost zachovalou Daciu, se kterou už skoro 10 let nevyjel ani na technickou, protože k tomu prostě nemá důvod, nicméně je to na SPZ, přihlášený, pojištěný. Dofukuje tomu gumy, pravidelně to startuje (i když se divím, že to na ten starej benzín ještě chytá), jednou za rok to umyje od prachu. Dávat pryč je mu to líto, protože to bylo jeho jediný auto v životě a takhle má aspoň pocit, že ještě nějaký auto má. A takovej případ určitě nebude ojedinělej.
transit01
Úterý, 13. března 2018 - 15:48:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2388
Registrován: 9-2012
Těch aut je všude postrkaných mrtě, však já každej rok vidím něco novýho, na původních RK značkách, co jsem nikdy neivděl. Vždycky mě těší, když si takhle někdo kdysi koupil auto, a už ho měl celej život (například ta Zastava nahoře), staral se o něj, a nechce nový, protože si na tohle zvykl a stačí mu [happy] O to mě to potom víc mrzí když vidím 80 letýho dědu v novým Rapidu. Ale z vlastní zkušenosti vím, že někteří důchodci už potom skoro zapomenou, že nějaký auto maj, nebo jim to je úplně jedno.
vysokej jalovec, vysokej jako já, ve stovce sedím já, a cejtím se jako pán
Úterý, 13. března 2018 - 16:11:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 35
Registrován: 2-2013
Transit: No pokud někdo zapomene, že má auto tak nevím, jestli je to zrovna vhodnej držitel řidičáku [lol], ale jo já ti rozumím jak to myslíš. Spíš je jim to fakt jedno, že nějaký auto mají a potom to vnoučata dají do šrotu a nebo to používají jako traktor, protože na co jinýho by se ta stará plečka taky hodila, že jo. Někde se jeden borec zmiňoval, že jeho děda oral pole zásadně svým rapidem 136, naštěstí mu ho pak vnoučata sebrali a zachránili.
Úterý, 13. března 2018 - 16:35:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1082
Registrován: 3-2011
Tomino: podľa mňa, ak by to klaplo, tak nafasuješ nové krajské značky, teda značku.
E pericoloso sporgersi - Nicht hinauslehnen - Не высовываться - Ne pas se pencher au dehors

Úterý, 13. března 2018 - 18:12:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4211
Registrován: 11-2006
Jabberwocky, Risan: Tak jsem si to přečetl a musím říci, že je to tedy děsivé. I když slovo děsivé, je asi velmi slabé pro vyjádření pocitu, který z toho mám. Moc dobře si uvědomuji, že již dnes u nás je člověk de fakto sledován na každém kroku. Ale to, co píšou v tom článku, kam se na to naše kamery na dálnicích a sledování googlu hrabe.
Možná někdo z Vás zná film "Demolition man" se Stallonem. Je to kravina, ale princip fungování společnosti v tom filmu, mi velmi dnešní vývoj připomíná a myslím, že autor scénáře ani netušil, jak blízko pravdě jednou bude. Ach jo..nejhorší je, že já bych se klidně bez chytrého telefonu obešel, ale copak to jde? při mé práci ho potřebuji denně, protože si prostě všichni zvykli, že je to dneska standard. Upřímně, mám obavu z toho, co nás jednou čeká...

cendix: asi myslíš tuto barvu:Ta se mi také moc líbí. Konkrétně tohle auto jsem mohl mít, za super cenu. Jenže jsem byl jako zdejší Transit, výmluvy, že nemám vlek a druhý den už bylo pozdě. Protože pánovi večer v hospodě kamarád řekl, že za to dostane daleko víc. To si budu vyčítat do konce života, protože to auto nemělo chybu.

Transit: ono záleží, jak kdo jezdí. Resp. jak moc. Jeden můj děda měl za život tři auta, jezdil tak nějak průměrně. Druhý děda jezdil hodně a aut měl tak deset. Bývalý soused jezdil jednou za rok na hřbitov, jinak chodil všude pěšky a vystačil si celý život s jednou Škodovkou. Takže nemůžeš říct, že Tě mrzí, když důchodce má nového Rapida. Prostě záleží, jaký život ten člověk žil. Od toho se i odvíjí potřeba auta.
transit01
Úterý, 13. března 2018 - 18:30:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2389
Registrován: 9-2012
Ne, voni opravdu "zapomenou", že nějaký auto mají. Mluvím z vlastní zkušenosti. Policajt tady v RK po kterým mám garáž tam měl Citroena Axel, a auto i garáž strašně dlouho chátralo, zbylo mi to tom hromada čičovin, bylo to jako by to ten člověk smazal ze života a dělal že to neexistuje, to auto zmizelo, ale jenom protože to bylo ve městě, a měl tady nějaký potomcto, vůbec nevím kdy ani kam, ale garáž pak zůstala netkutná několik let, až když to někdo vypáčil, tak jsem to objevil já a odkoupil za směsný penízky, i když v havarijní stavu. Jinak já se nevymlouval že nemám vlek, jenom to není tak lehký v 17 si tohle domlouvat.

E: jinak nač vlek na takovou nádheru? vypadá krásně, pojízdně a v pohodě, a jestli nemá technickou tak vem to čert, měls nasednout a jet. Kdyby mi fungovala spojka a plyn tak bych s tou stovárnou taky bejvával odjel po ose a neřešil číčoviny

(Příspěvek byl editován uživatelem transit01.)
vysokej jalovec, vysokej jako já, ve stovce sedím já, a cejtím se jako pán
Úterý, 13. března 2018 - 18:53:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4213
Registrován: 11-2006
Stál asi deset let a nefungovaly tomu brzdy a jet ze Zlína do Krkonoš bez brzd i STK..no já mám svůj život a řidičák rád [happy].
transit01
Úterý, 13. března 2018 - 19:04:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2390
Registrován: 9-2012
Vypadá krásně, na to že stál deset let, o tom ses nezmiňoval, skoro jako kdyby s ním ještě včera někam jel. Ale je fakt že ty ten řidičák máš, já nemám o co přijít.
vysokej jalovec, vysokej jako já, ve stovce sedím já, a cejtím se jako pán
Úterý, 13. března 2018 - 19:14:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 36
Registrován: 2-2013
Mirous: Jojo, přesně tu myslím. Na tvým místě bych si to nevyčítal, ono se taky mohlo stát, že bys tam ještě ten den dojel a ten člověk by ty prachy navíc po tobě chtěl stejně. Poslední dobou se holt množí různý inzeráty (např. "cena dohodou" a "prodám nejvyšší nabídce"), kde si člověk nemůže být ničím jistej.

Transit: Jo tak s takovým druhem ignorantství jsem se nesetkal, to je zas takovej opak dědka leštěnkáře. Jinak co je těžkýho na tom si v 17 sehnat vlek, i kdyby ti ho nechtěli poskytnout, tak předpokládám, že máš minimálně plnoletýho kámoše, u kterýho by nemusel nikdo nic namítat, vždyť to auto přece nekradete. Mimochodem, nic proti ničemu, ale připadá mi zajímavý, že máš problém si zařídit odtahovku, ale neměl bys problém jet po ulici bez řidičáku s, mírně řečeno, notně zašlým autem, od kterýho nemůžeš najít techničák, o spézetce nemluvím [lol]