| Diskuse » Automobily, lodě a letadla » Youngtimery | « předcházející | další » |
Youngtimerydolů |
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři |
| autor | příspěvek |
|---|---|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2223 Registrován: 8-2015 |
Má Škoda 120 a Rapid 24.5.2026 |
|
transit01
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4077 Registrován: 9-2012 |
v RK začala jezdit moc zajímavá Škodovka, už viděna dvakrát Chvilku na to kolem projel ten Citroen z příspěvku 4072, tu je opravdu fanouškovská základna starých aut obrovská a pořád je na co koukat i mimo srazy...
O53 hunting Est. 2009.
Mám všechny příznaky lidské bytosti: maso, krev, kůži, vlasy. Ale chybí mi pocity, duše, jsem bez emocí! Cítím-li pouze hnus a opovržení. V mém nitru se děje něco strašného a já nevím proč…. |
|
transit01
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4079 Registrován: 9-2012 |
Na STK v RK jedou bomby, tohle jsem tam nafotil za poslední dva dny: A pak ještě dva kteří tam neměli namířeno, ale taky se mi připletli před objektiv
O53 hunting Est. 2009.
Mám všechny příznaky lidské bytosti: maso, krev, kůži, vlasy. Ale chybí mi pocity, duše, jsem bez emocí! Cítím-li pouze hnus a opovržení. V mém nitru se děje něco strašného a já nevím proč…. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10296 Registrován: 12-2005 |
Sem si na tebe ráno vzpomněl. A dál tak porůznu. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10297 Registrován: 12-2005 |
a |
|
transit01
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4080 Registrován: 9-2012 |
Pěkný kousek, garros už má cenu ale tady tedy škoda toho stavu. Tak Samaru překvapivě nikdo nekoupil. Ono se to dalo čekat, protože to s tím autem nakonec není vůbec tak růžové jak to vypadalo (zapomněl jsem se kouknout dozadu na podlahu u nádrže ) Jinak mi ji Ukrajinec nabízel za 20 ale slušně jsem odmítnul.
O53 hunting Est. 2009.
Mám všechny příznaky lidské bytosti: maso, krev, kůži, vlasy. Ale chybí mi pocity, duše, jsem bez emocí! Cítím-li pouze hnus a opovržení. V mém nitru se děje něco strašného a já nevím proč…. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2077 Registrován: 8-2011 |
M100,sierra a za ní trabant ,není to focené v Hůrkách? |
|
Pavel2
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 20930 Registrován: 8-2002 |
No kdepa jinde... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2078 Registrován: 8-2011 |
Myslel jsem si to ,to je můj spolužák, vášnivý sběratel oldtajmrů a okresních spz. ![]() |
|
Záhrobí
|
|
|
Neregistrovaný host |
Tahle vražda stojí na našem náměstí už tři roky. Podle mnoha indicií snad patří bývalému faráři, který byl před rokem odvelen na jinou pozici daleko odsud, takže ji asi nečeká příliš šťastný osud. Tu lepší, modrou, v které jezdil, si vzal s sebou. |
|
transit01
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4081 Registrován: 9-2012 |
Přitom na tom bude líp než ta modrá, já bych to vraždou nenazval. Dejte mi na něj číslo a já to od něj koupím pokud nebude na hadry..
O53 hunting Est. 2009.
Mám všechny příznaky lidské bytosti: maso, krev, kůži, vlasy. Ale chybí mi pocity, duše, jsem bez emocí! Cítím-li pouze hnus a opovržení. V mém nitru se děje něco strašného a já nevím proč…. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 387 Registrován: 3-2010 |
transit01: Před 10 lety Mimo jiné jedna z posledních vydaných rychnovských O53. |
|
transit01
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4082 Registrován: 9-2012 |
Tuhle zelenou Ladu sleduju už docela dlouho. Mám to vyfocené několikrát z let 2015–2016 – tehdy bylo vidět snad nejčastěji. Často s ním jezdili nějací důchodci k Lidlu a Tescu v Rychnově. Pak jako by se po něm slehla zem na několik let. Naposledy si ho vybavuju někdy kolem roku 2020, zaparkované v Doudlebách u hřbitova. Za volantem starší paní, odhadem 70–80 let, to byl ale jen takový záchvěv. Od té doby nic. Včera jsem ho zahlédl znovu – kousek od toho samého místa. Na zadních sedačkách dvě přepravky náhradních dílů, na autě vrstva prachu. Působí dojmem, že už nějakou dobu jen stojí a čeká. Zajímavé je, že z tohohle parkoviště si pamatuju i jiné Lady na O53kách, taky zelené. Náhoda? V inzerci už není – včera jsem to projížděl. Takže buď změnilo majitele… nebo jen prostě zmizelo z garáže ven na ulici. Ale radost udělala ohromnou, vždy se kouknu rád na nějaké auto co si pamatuju z našich ulic v mých "teen" letech.
O53 hunting Est. 2009.
Mám všechny příznaky lidské bytosti: maso, krev, kůži, vlasy. Ale chybí mi pocity, duše, jsem bez emocí! Cítím-li pouze hnus a opovržení. V mém nitru se děje něco strašného a já nevím proč…. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 969 Registrován: 2-2009 |
Prvú flašu sme vypili do jednéj a do tretěj pol druhej
|
|
George
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2142 Registrován: 5-2002 |
Jak jsme se tu nedávno bavili o historii mé škodovky, tak přišla odpověď: Dobrý den, velice nás těší Váš zájem o vozy Škoda a jejich historii. Podle výrobního čísla karoserie 1632596, které jste mi zasílal emailem jsem zjistil, že se jedná o vůz Škoda 100 L, typ 722. Vůz byl vyrobený dne 27. září 1976 v hlavním závodě AZNP Mladá Boleslav. K vozidlu skutečně náleží motor s výrobním číslem 639111/8. Původní barva vozidla je žlutá – číslo odstínu 2166. Její obrázek Vám zasílám níže. Dne 27. září 1976 byl vůz vyexpedován na sklad národního podniku Mototechna. Číslo původního technického průkazu bylo 192065. Takže datum zrození by +- odpovídalo 7.9.1976. Ovšem ta máslobarva je hezčí. |
|
transit01
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4083 Registrován: 9-2012 |
To tažné tam zůstane? Upřímně – za mě je to tam trochu jako pěst na oko. Ale tvoje věc Každopádně mě těší, že zahrádka pořád slouží. Druhou takovou jsem na stovce snad nikdy neviděl, poctivá, bytelná věc. Jsem rád, že se to auto od rychnovského učitele z místní průmyslovky dostalo k novému životu. Má to pro mě takový zvláštní nádech. Jen škoda, že se k tomu nikdy nedochoval techničák, to tomu příběhu trochu chybí. Ten pán jinak pořád žije, občas ho vídám po Rychnově v jedničkové Octavii. Už před lety, když jsem ho zdravil, si mě nepamatoval – a vlastně se ani není čemu divit. Čas si bere svoje ale pokud chceš, mohu ti do mejlu hodit 10 let staré číslo a adresu obou baráků kde se zdržuje. A zpětně mě trochu mrzí, jak rychle šlo to auto pryč. Ten prodej byl docela unáhlený. Garáž mi totiž nakonec zůstala, jenom nemohu pozměnit nájemní smlouvu která je sice na dobu neurčitou, ale napsaná na moji mamku. Garáže zbourali jen ty vedle a dneska je z toho akorát skladiště dílů na Pežotka. Na auto už to moc není, sice tam je fotopast ale ta střecha je ve špatném stavu a hrozně tam teče.
O53 hunting Est. 2009.
Mám všechny příznaky lidské bytosti: maso, krev, kůži, vlasy. Ale chybí mi pocity, duše, jsem bez emocí! Cítím-li pouze hnus a opovržení. V mém nitru se děje něco strašného a já nevím proč…. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5223 Registrován: 11-2006 |
Kluci, nemáte někdo tip na lakovnu, kde dělají veterány? nutné, aby zvládli láknout i podvozek. Lakovna, kterou jsem měl domluvenou během čekací doby tak zvedla cenu, že je to nad moje chápaní. Chtít za celolak osobáku "od" 250.000,- se mi zdá docela dost. Mám záložní variantu v Polsku, ale přeci jen, kdyby někdo věděl někde v ČR dříve než za rok...díky. |
|
Záhrobí
|
|
|
Neregistrovaný host |
Zkus tohle https://www.vetren.cz/kontakty.aspx |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5224 Registrován: 11-2006 |
Zkusím, díky. To mám i přes kopec ![]() |
|
George
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2143 Registrován: 5-2002 |
Tranzit01: tažné je zatím předmětem diskuze a je to 50/50, je totiž trochu ohnuté. Až auto bude na kolíbce rozhodnu co s ním. Zahrádka je těžký samo domo a moc bytelná není, zvlášť nohy jak vidno, takže časem bude asi volná. Sešly se mi celkem tři:hliníková skládací harmonika, něco vyloženě skládacího(trubky a šrouby), patrně na Trabanta a tahle. Uvidím co vyhraje. Adresa je asi k ničemu, i kdybych z něj vytěžil TP, tak bude dávno mrtvý (ten TP). Jestli se povede bude stovka asi veterán. Prodej... no co s tím jiného. Ono na vše musíš mít místo, čas a peníze. Jak nemáš jedno z toho je to problém. Já v garáži taky nemám elektriku, takže vyvaření a lak jsem musel outsorcovat. Sice znám příběh nějakého slováka co renovoval T603 v garáži bez elektriky ale to mi přijde docela hardcore. A upřímně mám to jako hračku, to že to jednou bude jezdit je příjemný bonus. Zatím to pomalu skládám, lepím, oživuju, rozhýbávám, vzpomínám na dávno zapomenuté věci a mám radost když něco po kouskách začne fungovat. Takový návrat do dětství, zase si hraju s autíčkama. ![]() A je to takový únik před krizí středního věku, stresem a shonem. Navíc v garážích jsou fajn lidi, takže je tam i příjemný pokec. Teď aktuálně řeším elektriku, část mi svítí (přední světla, zadní světla, blinkry) ale nejdou stěrače a pár drobností. Přebývá mi v palubovce jeden drát živený přes klíček a jedna kostra. Jinak materiálově mám všechno, jen to vhodně poskládat. ![]() |
|
George
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2144 Registrován: 5-2002 |
Mirous:To je drsná cena, ale moc mě nepřekvapuje. Než jsem sehnal klempíře tak jsem zkusmo oslovil nějaké firmy. Cena 350.000,- vyvaření + 250.000,- lak mě docela vystřelila. Ale možná že by to bylo i s kávičkou. Ostatně dá se najít několik firem kde se přiveze vrak složí se 500.000,-(nebo víc) a po nějaké době dalších 500.000,-(nebo víc) a vyzvedává se fungl nové auto. Asi je nejlepší a nejlevnější nějaký garážlak, protože ani v továrně se s tím moc nemazaly - škodovka měla na pantech kufru stekliny barvy i s kapkami a zalakovanou trávu. ![]() |
|
transit01
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4084 Registrován: 9-2012 |
Tahle vražda stojí na našem náměstí už tři roky. Už ne.
O53 hunting Est. 2009.
Mám všechny příznaky lidské bytosti: maso, krev, kůži, vlasy. Ale chybí mi pocity, duše, jsem bez emocí! Cítím-li pouze hnus a opovržení. V mém nitru se děje něco strašného a já nevím proč…. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1720 Registrován: 3-2011 |
Už ne. Čiže si ju kúpil. Ako sa ti podarilo dojednať predaj?
E pericoloso sporgersi - Nicht hinauslehnen - Не высовываться - Ne pas se pencher au dehors
|
|
George
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2145 Registrován: 5-2002 |
Tranzit01: jestli jsi tu Samaru koupil věnuju Ti k ní jedno kolo, nějak mi přebývá. K vyzvednutí v Praze.![]() ![]() ![]() |
|
transit01
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4085 Registrován: 9-2012 |
Kluci, nebudu vás napínat – Samaru jsem bohužel nekoupil. Ač to z předchozího příspěvku mohlo působit nadějně, auto se sice přestěhovalo, ale ne ke mně do garáže. Byl jsem kousek od místa, kde ji kolega fotil, tak mi to nedalo a jel jsem ji zkontrolovat osobně. Přijedu na náměstí… a nic. Jen žlutý Favorit na podobné SPZ (i ten mi ujel, k Penny marketu opodál), ale Samara nikde. Docela zklamání. Nakonec se ale objevila o kus dál, zaparkovaná v zapadlé uličce před nějakým autoservisem. Možná by i k mání byla, ale upřímně – asi to nebude žádný zázrak. Co jsem tak narychlo v tom slejváku viděl, na lemech už začínají puchýře. Ale nevadí… život nekončí. Pořád platí plán: do třicítky se oženit a mít na zahradě svoje vysněné trio – Tavria, Oltcit, Samara. Nějaká celkem slušná auta jsou v inzercích, jenom nemám úplně čas to řešit protože pořád něco dělám nebo někde jezdím. Kamarádi v mém věku kolem mě mají děti, já mám auta Nejvíc mě dostala bílá Tatra 613 co se v tom největším slejváku zjevila na dálnici u Hradce Králové, ale tu fakt vyfocenou nemám. George: rezervu mi klidně schovej protože jak se znám tak je otázka času až nějakou samaru fakt domů přitáhnu, jestli je ta rezerva slušná tak se klidně bude hodit, navíc do Prahy pojedu buď už příští měsíc, nebo přespříští měsíc a tak bych se klidně za tebou stavil pokud se nám to sejde nějak časově. Kdyžtak si dáme vědět na whatsappu ![]()
O53 hunting Est. 2009.
Mám všechny příznaky lidské bytosti: maso, krev, kůži, vlasy. Ale chybí mi pocity, duše, jsem bez emocí! Cítím-li pouze hnus a opovržení. V mém nitru se děje něco strašného a já nevím proč…. |
|
transit01
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4086 Registrován: 9-2012 |
Pár postřehů dnes z Pardubického kraje: Ta sjetí mě upřímně dostala ![]()
O53 hunting Est. 2009.
Mám všechny příznaky lidské bytosti: maso, krev, kůži, vlasy. Ale chybí mi pocity, duše, jsem bez emocí! Cítím-li pouze hnus a opovržení. V mém nitru se děje něco strašného a já nevím proč…. |