Diskuse » Automobily, lodě a letadla » SPZ - RZ » Zahraniční SPZ « předcházející | další »

Zahraniční SPZ

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři

V diskusi lze uvádět:
• fotografie vozidel či RZ, ze kterých není patrné místo ani čas pořízení (výřez, neidentifikovatelné pozadí apod.),
• textové informace o RZ, ze kterých může být patrný čas spatření, ale bez uvedení konkrétního místa.
Příspěvky porušující uvedené požadavky budou vymazány. Podrobná pravidla najdete zde.

   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků  zobrazit všechny (58)   
 
Předchozí roky: 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007
Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 31. 1. 2020 Plate 60 31. 1. 2020 13:13
Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 11. 3. 2020 Minor 60 11. 3. 2020 12:01
Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 21. 4. 2020 McBain 60 21. 4. 2020 19:27
Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 13. 5. 2020 Bober06 60 13. 5. 2020 16:40
Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 04. 6. 2020 Voy 60 04. 6. 2020 21:13
Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 06. 7. 2020 lubosss55 60 06. 7. 2020 10:25
Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 24. 8. 2020 Plate 60 24. 8. 2020 10:20
Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 17. 9. 2020 Minor 60 17. 9. 2020 14:28
Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 12. 12. 2020 TomiKE 60 12. 12. 2020 19:01
Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 27. 2. 2021 Jožin_z_bažin 60 27. 2. 2021 08:58
Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 03. 5. 2021 Voy 60 03. 5. 2021 20:39
Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 17. 6. 2021 Rul 60 17. 6. 2021 18:48
Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 09. 8. 2021 Zdeny 60 09. 8. 2021 21:25
Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 03. 10. 2021 draceane 60 03. 10. 2021 15:24
Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 28. 12. 2021 Marcel5 60 28. 12. 2021 15:55
Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 03. 3. 2022 Rul 60 03. 3. 2022 19:07
Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 04. 4. 2022 Martin_l 60 04. 4. 2022 09:33
Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 20. 5. 2022 spotter 60 20. 5. 2022 18:30
Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 29. 6. 2022 šmolko 60 29. 6. 2022 12:59
Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 27. 7. 2022 JozefLXI 60 27. 7. 2022 10:05
Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 19. 8. 2022 Martin_l 60 19. 8. 2022 11:02
Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 23. 9. 2022 Nestle 60 23. 9. 2022 19:44
Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 10. 10. 2022 Minor 60 10. 10. 2022 22:59
Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 15. 11. 2022 Rul 60 15. 11. 2022 00:00
Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 20. 12. 2022 Rul 60 20. 12. 2022 03:09
Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 31. 1. 2023 šmolko 60 31. 1. 2023 11:26
Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 09. 3. 2023 Minor 60 09. 3. 2023 12:50
Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 09. 4. 2023 Rul 60 09. 4. 2023 23:10
Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 08. 5. 2023 JozefLXI 60 08. 5. 2023 09:41
Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 22. 5. 2023 JozefLXI 60 22. 5. 2023 11:45
Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 01. 7. 2023 Sirka 60 01. 7. 2023 23:23
Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 06. 8. 2023 Minor 60 06. 8. 2023 16:34
Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 09. 9. 2023 Minor 60 09. 9. 2023 08:29
Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 07. 10. 2023 JozefLXI 60 07. 10. 2023 00:03
Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 15. 11. 2023 Minor 60 15. 11. 2023 17:15
Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 18. 12. 2023 Voy 60 18. 12. 2023 08:19
Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 26. 1. 2024 Gromit 60 26. 1. 2024 17:07
Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 23. 3. 2024 Sirka 60 23. 3. 2024 15:01
Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 15. 5. 2024 Jakub2 60 15. 5. 2024 13:05
Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 02. 7. 2024 Rul 59 02. 7. 2024 09:27
Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 09. 8. 2024 Martin_100 60 09. 8. 2024 12:53
Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 24. 9. 2024 draceane 60 24. 9. 2024 16:22
Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 08. 11. 2024 Caimano_E656 60 08. 11. 2024 11:41
Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 04. 1. 2025 Martin_100 60 04. 1. 2025 11:39
Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 13. 3. 2025 Martin_100 60 13. 3. 2025 08:31
Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 04. 4. 2025 Sirka 60 04. 4. 2025 08:48
Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 15. 5. 2025 Hroch.R420 60 15. 5. 2025 20:34
Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 15. 7. 2025 Nestle 60 15. 7. 2025 08:07
Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 06. 8. 2025 Sirka 60 06. 8. 2025 15:33
Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 23. 8. 2025 Sirka 60 23. 8. 2025 22:59
Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 04. 10. 2025 Gromit 60 04. 10. 2025 10:35
Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 13. 11. 2025 Sirka 60 13. 11. 2025 16:16
Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 29. 12. 2025 Minor 60 29. 12. 2025 21:46
Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 30. 1. 2026 lubosss55 60 30. 1. 2026 22:03
Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 17. 2. 2026 Sirka 60 17. 2. 2026 19:28
Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 10. 4. 2026 Martin_100 60 10. 4. 2026 23:01
Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 06. 5. 2026 Minor 60 06. 5. 2026 19:07
Archiv diskuse Zahraniční SPZ do 11. 6. 2026 Pajda 60 11. 6. 2026 20:47
   autor příspěvek
Čtvrtek, 11. června 2026 - 21:03:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2508
Registrován: 3-2010
Červený kříž má sídlo v Ženevě a proto mají CH značky. Před časem jsem dával fotky z předávání rukojmích mezi Izraelem a Palestinou, co zprostředkoval ČK. Byly tam samé tyhle Toyoty Land Cruisery v bílé barvě.
Mám dokonce pocit, že mají vyhrazenou sérii 900, to by ale mohl doplnit Vámos, nebo Minor.
Momentálně je stav takový, že Arménie a Ázerbájdžán spolu neválčí, zjistili, že to nikomu neprospěje a oslabí tím samozřejmě vliv Ruska (a Turecka), kteří jim to pískali.
Začem snimaješ ?? Protože bagr debile [happy]
Čtvrtek, 11. června 2026 - 21:21:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2676
Registrován: 1-2006
Sirka: Mě třeba detailní fotky značek zajímají. Zvlášť různé speciální či méně obvyklé typy nebo vzácnější země. Ale pokud je to jen trochu možné, fotka by měla mít svou kompoziční a technickou kvalitu. Takové ty střely od boku opravdu nikoho moc nezaujmou.
Čtvrtek, 11. června 2026 - 21:23:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2055
Registrován: 9-2005
U červených diplomatických značek první dvoumístný kód udává stát nebo organizaci.
Jsou i dvouřádky
Obdobnou podobu jako diplomatické značky jsou i značky T.







Už dlouho mám přefocenou většinu své sbírky. Podívejte se
Čtvrtek, 11. června 2026 - 21:31:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2056
Registrován: 9-2005
Voy:
"Červený kříž má sídlo v Ženevě a proto mají CH značky. Před časem jsem dával fotky z předávání rukojmích mezi Izraelem a Palestinou, co zprostředkoval ČK. Byly tam samé tyhle Toyoty Land Cruisery v bílé barvě.
Mám dokonce pocit, že mají vyhrazenou sérii 900, to by ale mohl doplnit Vámos, nebo Minor.
Momentálně je stav takový, že Arménie a Ázerbájdžán spolu neválčí, zjistili, že to nikomu neprospěje a oslabí tím samozřejmě vliv Ruska (a Turecka), kteří jim to pískali.
Začem snimaješ ?? Protože bagr debile [happy] "

Uvnitř Arménie jsou azerbajdžánské enklávy. Jednou jsme jeli. Vesnice zničená, kolem ní násep z hlíny vysoký asi 4 metry a každých cca 50 metrú bylo stanoviště pro střelce. Po domech byl azbukou napsaný telefon s označením EVAKUATOR. Ruská vojenská bude, ale musím ji najít. Omylem jsem dal arménskou značku
Už dlouho mám přefocenou většinu své sbírky. Podívejte se
Čtvrtek, 11. června 2026 - 21:47:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2057
Registrován: 9-2005
Autobusy a minibusy mají žluté tabulky s menším počtem znaků. Jenže ne všechny. Docela záleželo na tom, v které části země jsme byli.

Font je buď starší arménský, novější je FE font.



Trolejbusy mívají svoji značku taky, ale jen některé.


Už dlouho mám přefocenou většinu své sbírky. Podívejte se
Čtvrtek, 11. června 2026 - 21:52:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2058
Registrován: 9-2005
Auta bez značek na ulici neuvidíte. Převozky vypadajì takhle.
Na žlutém proužku je vyznačena platnost. Obvykle rukou, ale viděl jsem i vytištěné.



Už dlouho mám přefocenou většinu své sbírky. Podívejte se
Čtvrtek, 11. června 2026 - 22:01:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2059
Registrován: 9-2005
Policie má normální značky, v různých krajích jezdí různá auta. Modré a červené majáky pořád blikají.
Na jihu jezdí hodně Karoqů, v Jerevanu hodně Volva a Octavie.


Vojenské značky mají černý podkla a používají černou tabulku a bílý font.



Už dlouho mám přefocenou většinu své sbírky. Podívejte se
Čtvrtek, 11. června 2026 - 22:20:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2060
Registrován: 9-2005
Na venkově a hlavně na jihu jezdí Lada větsinou 30 a více let, Moskvič málo, Volha taky málo, ale občas 21, Opel Astra H, Omegy, Vectry, Škodovka hodně málo, francouzská auta taky jen občas. Mercedesy, VW a ve mestech plno čínských aut, hodně na elektriku.




Už dlouho mám přefocenou většinu své sbírky. Podívejte se
Čtvrtek, 11. června 2026 - 22:28:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2088
Registrován: 8-2011
Holandský důchodce na výletě.
Čtvrtek, 11. června 2026 - 22:38:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4244
Registrován: 6-2007
ad Sirka Dobrý [auto] jen tak dál [wink]

08-86-GI Lisabon, kódování 1936-92, od 1990 lokalita na
6. pozici vpravo, výroba zobrazeného 1990-92 nýtováním jednotlivých
znaků vč. spojovníků do tabulky, dnes se tomu říká 3D-produkce
a frčí už min. 25 let v Nizozemí a 10 let v Německu (plastové
tabulky)....

Arménie
Tři designy značek i těch nejstarších jsou stále v oběhu. Nejnovější vzory 1993
jsou v upraveném fontu FE-Schriftu doplněnéo asi 5 let holografickým páskem.
Produkce (nic moc) probíhá z bezpečnostních důvodů u UTSCHE což se netýká
vojenských PZ a některých spaciálních sérií..
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Vámos
Pátek, 12. června 2026 - 08:25:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6508
Registrován: 6-2002
Voy:
"Červený kříž má sídlo v Ženevě a proto mají CH značky. Před časem jsem dával fotky z předávání rukojmích mezi Izraelem a Palestinou, co zprostředkoval ČK. Byly tam samé tyhle Toyoty Land Cruisery v bílé barvě.
Mám dokonce pocit, že mají vyhrazenou sérii 900 ...."

Pro Mezinárodní Červený kříž by měl být vyhrazený interval GE 900 001GE 901 999[happy]
Pátek, 12. června 2026 - 14:04:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10310
Registrován: 12-2005
Ty jo Hrochu krásnej jelen. To jsem u nás na živo nikdy neviděl.
Pátek, 12. června 2026 - 20:44:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2062
Registrován: 9-2005
Značky, které v Arménii jsou k vidění jsou buď starší, které mají některé znaky uprostřed menší a novější s FE fontem.
Pokud si náklaďáky píšou značku ve velkém na zadek, tak i u nových značek dost často píšou písmena menšim písmem.
Značky pro auta jsou buď ČČCPPČČ nebo ČČPPČČČ. Logiku jsem v tom nenašel. Jediné, co se mi zdálo bylo hodně značek na 36 nebo 37 v Jerevanu.
Návěsy kamionů mají jen jedno písmeno.
Pocitově je hodně hezkých čisel.


Tahle značka s jedničkou byla jediná svého druhu.




Návěs s opravdu krásnou značkou







Některé koloběžky mají značku, všechny měly stejnou barvu, takže asi patřily stejné firmě.

Už dlouho mám přefocenou většinu své sbírky. Podívejte se
Pátek, 12. června 2026 - 21:06:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2063
Registrován: 9-2005
Ruské vojenské auto kousek od jejich vojenské základny. Rusák v civilu byl na větvi z toho, ze jsem odešel od stolu, abybch si to vyfotil. Opakovaně se ptal зачем снимаешь. Na to jsem mu vždycky řekl protože a vratil jsem se k jídlu




Australana jsme viděli 2x, na místech vzdálených asi 200 km od sebe.




Ještě jedna stará značka.



Poslední auto je umělecké dilo v Jerevanské Kaskádě, kde je galerie modernìho umění.



Konec Arménie
Už dlouho mám přefocenou většinu své sbírky. Podívejte se
Nový příspěvek
     
  Text příspěvku:

  Uživatelské jméno:
  Heslo:
  E-mail (volitelně):
  Přílohy:
  Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
  Akce:
, více zde.