| Diskuse » Tramvaje a metro » Tramvaje na pražském Václavském náměstí » Archiv diskuse Tramvaje na pražském Václavském ... do 19. 3. 2026 | « předcházející | další » |
Archiv diskuse Tramvaje na pražském Václavském ... do 19. 3. 2026dolů |
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři |
| autor | příspěvek |
|---|---|
|
Kejvačka
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3580 Registrován: 10-2004 |
Včerejší Václavák a Karlov.
Dějiny píší vítězové.
Nikdy nic nikdo nemá míti za definitivní. Nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř. |
|
3973
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 480 Registrován: 9-2009 |
Mám blbej dotaz: Proč tam není oblouk z Václaváku k Hlaváku? Dík
AO 53-54
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 17364 Registrován: 4-2003 |
Třeba proto, protože by stejně dalších deset let byl naprosto k ničemu. Trať kolem hlavního nádraží se bude stavět až tehdy, kdy bude jasno, co s nádražní budovou hlavního nádraží, tedy jestli tam bude pergola či rekonstrukce současné nové nádražní budovy. I zárodek trati k hlavnímu nádraží se mohl obejít bez jedné výhybky a další čtveřice srdcového v křižovatce. Stejně tyto součásti budou během tří let provozu natolik nesymetricky opotřebovány, takže budou raději odstraněny . (Příspěvek byl editován uživatelem Bram.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 17366 Registrován: 4-2003 |
Tak zase zpět k obnově trati nad Muzeem a na VN pomocí fotek z pátku 06.03.2026. Začaly práce na samotné tramvajové trati i od křižovatky s TT Jindřišská - Vodičkova směrem ke koni. Ve Škrétově ulici už se instalují betonové žlaby a začíná se dělat na další části kolejí na křižovatce nad Muzeem: |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 17367 Registrován: 4-2003 |
Konečně nám to na Václavském náměstí pěkně postupuje - včera večer u křižovatky s TT Jindřišská - Vodičkova: |
|
Paul2no
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3795 Registrován: 11-2009 |
Třeba proto, protože by stejně dalších deset let byl naprosto k ničemu. Trať kolem hlavního nádraží se bude stavět až tehdy Tomuhle já říkám prokletí koncepce. Místo toho aby se ta trať postavila třeba zatím v nějaké provizorní low-cost podobě, protože ta trať je potřeba už dnes, tak se pořád bude čekat na nějaké Godoty. A to není zdaleka jen tady. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1543 Registrován: 4-2022 |
Třeba to tak nakonec dopadne. Až budou na obou koncích provozní tratě a připravené křižovatky, bude snadné vyskočit na stůl a prohlásit, že těch pár set metrů kolejí není pro bohaté město zas tak velká útrata. No, tak se bude první roky jezdit jen od Senovážného k Vinohradům. Ostatně myslím, že ten směr je nejpřínosnější. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 17373 Registrován: 4-2003 |
Paul2no:Tomuhle já říkám prokletí koncepce. Místo toho aby se ta trať postavila třeba zatím v nějaké provizorní low-cost podobě, protože ta trať je potřeba už dnes, tak se pořád bude čekat na nějaké Godoty. A to není zdaleka jen tady. Mám velké obavy, že v místech, kudy je uvažována tramvajová trať okolo hlavního nádraží, vede velké množství inženýrských sítí, u kterých s budoucí stavbou tramvajové trati nepočítalo . P.L.:Až budou na obou koncích provozní tratě a připravené křižovatky, bude snadné vyskočit na stůl a prohlásit, že těch pár set metrů kolejí není pro bohaté město zas tak velká útrata. Viz výše, mám obavy, že to tak jednoduché nebude . Čistě teoreticky by šlo postavit toto: https://mapy.com/s/dadosefela To by v sobě zahrnovalo výstavbu části definitivní tratě a část provizorní tratě. Provizorní část by byla prakticky "jen" obnova již dříve existující tratě, kde inženýrské sítě většinově byly hotové již během existence tramvajové trati. Ovšem oblouk mezi kolmými částmi Washingtonovy ulice by musel být buď jednokolejný, nebo by to musela být splítka. Tam se dvě koleje nevejdou ani omylem a jedna kolej leda tak s odřeným uchem (nedostatek místa a malý poloměr). Ovšem ani tomuto řešení moc šancí nedávám . |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1546 Registrován: 4-2022 |
Tak hlavně je tam ta magistrála, a i kdyby se technicky vše vymyslelo skvěle a snadno, tak zůstává velmi rezistentní tato mentální část problému. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 17374 Registrován: 4-2003 |
P.L.:Tak hlavně je tam ta magistrála, a i kdyby se technicky vše vymyslelo skvěle a snadno, tak zůstává velmi rezistentní tato mentální část problému. A bude hůř, protože předchozí magistrátní koalice už asi nejspíš nikdy nevznikne a současná nesourodá koalice má minimální většinu, u které odhaduji, že jí na podzim ztratí. Po volbách už očekávám v Praze koalici ANO + ODS + + SPD . |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2653 Registrován: 4-2019 |
Tady bude rozhodující, kdo překročí 5 % a kdo ne. Z uvedených čtyř stran byly při posledních parlamentních volbách v Praze dvě s odřenýma ušima přes. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 17375 Registrován: 4-2003 |
pdk:Tady bude rozhodující, kdo překročí 5 % a kdo ne. Z uvedených čtyř stran byly při posledních parlamentních volbách v Praze dvě s odřenýma ušima přes. To máš pravdu, jen nezapomeň že teď jsou voliči, které ANO ve volbách do parlamentu vysálo SPD, poněkud frustrováni, neb ANO není pro ně tak úplně dobrou náhradou SPD. Bureš totiž nemůže splnit sliby, kterými tyto voliče SPD k sobě přetáhl. Proto ta frustrace a očekávaný návrat k SPD. U bych řekl, že mnoho voličů, kteří chtějí jezdit po Praze zásadně auty a nikdy jinak, se též cítí frustrováni, protože se staví mnoho tramvajových tratí, což oni opravdu nevidí rádi. Tramvaje je z principu serou a teď pro ně ta neskutečná hrůza: Dvorecký most bude za měsíc otevřen pouze pro tramvaje a autobusy!!! A za rok ty zpropadené tramvaje ještě začnou jezdit po Václavském náměstí a budou se jejich autíčkům na magistrále motat do cesty!!! Tomu by oni nejraději zabránili a to ODS, kterou vždy volili, nedokázala, čímž je silně zklamala. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18370 Registrován: 5-2004 |
Nebo ti co občas tím autem jet musí. Kličkovaná mezi dvěma pruhy viz Ratlická, ubrání jednoho pruhu na Poděbradské, zaříznutí Trojského mostu uzavřením průjezdu kolem Fučíkárny, dynamické řízení křižovatek ve stylu stůj u každýho semaforu... |
|
Trupman
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1924 Registrován: 12-2005 |
Pokud by se mezi těmi co občas tím autem jet musí nemotali ti co tím autem jet nemusí ale odmítají to dělat jinak, pak by ubrání pruhu pro IAD anebo zkrácení intervalu SSZ pro IAD ve prospěch MHD nebyl problém. Aneb investice do MHD (a jiných módů dopravy) přispívají ve výsledku k plynulejší jízdě i těm co občas tím autem jet musí.
Moje dopravní fotogalerie na Phototrans
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 17376 Registrován: 4-2003 |
Petr vlček:Nebo ti co občas tím autem jet musí. Naprostá většina jich ale jet NEMUSÍ. Jde o jen o jejich pohodlnost a přiznejme si to, mohou za to i velmi nízké ceny pohonných hmot. Pro informaci: V roce 2005 stála nafta cca 29 Kč, ještě před pár dny byla jen nepatrně dražší... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1548 Registrován: 4-2022 |
Hlavní potíž je v tom, že město na rozvoj svého dopravního systému stále ještě a zvysoka dlabe. Vedou kolem toho mála co dělají rozsáhlou propagandu, aby to tak nevypadalo, ale reálně se toho dělá fakt málo. Celá sláva je v tom, že tramvaje se staví nekonečněkrát rychleji, než v časech, kdy se nestavěly vůbec. Potlesk! Před dokončením jsou dvě stanice metra, které ještě roky nebude možné využít a naštěstí se staví i nějaké ulice, které místně zlepší silniční dopravu. Dále Praha politicky parazituje na stavbách státu jako jsou D0 a D12 (pozor, neříká se jí tak!) příp. trati do Kladna, bude-li. No a pak jsou tu ty polotrolejbusy, které při vší slávě většinou neřeší nic (ano, uznávám, na letiště nyní jezdí tříčlánky). K tomu jeden most spadlý a druhý skoro - ten sice není města, ale město se na té nešťastné historii zřetelně podepsalo. A pak chtějte někoho chválit. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 17378 Registrován: 4-2003 |
Je jaro, tak nám na Václavském náměstí u křižovatky s TT Jindřišská - Vodičkova pěkně dnes večer rostou koleje a výhybky : |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18371 Registrován: 5-2004 |
"Pro informaci: V roce 2005 stála nafta cca 29 Kč, ještě před pár dny byla jen nepatrně dražší..." No a jízdenka stála tuším 18/24 a dnes 39/49. Taky motivace když mezitím přibyl fenomén bhomeoffice, tedy dojíždění 2-3 dny v týdnu kdy už to není na kupony. Přitom nejde mluvit o nějakém významném pokroku v MHD. S linkovým vedením se neustále mrdká. Víkendové několikadenní výluky v metru se staly standardem. Tramvaje se nijak nezrychlily, ba naopak přibylo pár zastávek. Přes křižovatky se stále drncá krokem. Nové busy z Turecka nebo odkud nemají proti garážovým SORkám prakticky žádnou přidanou hodnotu. Spíš ubranou menším počtem sedadel. Na kraji Prahy prakticky nejde zaparkovat protože P+R nestačí a v parkovacích zónách pokud najdeš místo tak je parkovné i na periferii takové, že se nevyplatí platit i za čas v MHD kde se navíc platí za lístek... Je tedy jednodušší dojet do cíle i na druhý straně Prahy. Tak co má lákat do MHD? |
|
Administrátor Číslo příspěvku: 9432 Registrován: 6-2002 |
"Je jaro, tak nám na Václavském náměstí u křižovatky s TT Jindřišská - Vodičkova pěkně dnes večer rostou koleje a výhybky :" "No a jízdenka stála tuším 18/24 a dnes 39/49. Taky motivace když mezitím přibyl fenomén bhomeoffice, tedy dojíždění 2-3 dny v týdnu kdy už to není na kupony." |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18374 Registrován: 5-2004 |
Je celkem jedno že něco nezdraží když se to i tak nevyplatí. Změnily se totiž s kovidem docela dost poměry. A je to docela poznat že se v pátek moc nemaká. Na takový D5 se ráno do Prahy pokud někde není bouračka projede nejčastějc bez objíždění skrz Rudnou právě v ten pátek. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 17379 Registrován: 4-2003 |
Masinka:Tyjo, moc jsem nevěřil, že tohle někdy uvidím To já taky, ale jsem neskutečně šťastný, že se mi plní dětský sen - opět vidět koleje na Václavském náměstí a pevně věřím, že se tam také i ve svých skoro padesáti letech svezu tramvají . Neobávám se toho, že by se už nějakému zpátečníkovi podařilo zabránit dostavbě tramvajové trati na Václavském náměstí, mám jen velké obavy z toho, aby při nepříznivém výsledku voleb do zastupitelstva hlavního města Prahy na podzim tohoto roku nedošlo po zformování koalice k požadavku na neuvedení tramvajové trati na VN do trvalého provozu. Tedy po proběhnutí zkušebního provozu by další provoz byl povolen pouze při výluce TT v Ječné či v Seifertově ulici. I to se může stát a očekávám, že na to v budoucí magistrátní koalici budou silně tlačit ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() . |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18377 Registrován: 5-2004 |
Tak ono pokud tam bude linkové vedení atraktivní a tramvaje plný tak to asi zrušit jen tak nepůjde. Nebyla na to i nějaká dotace která nutí provoz zachovat jak tomu bylo kdys v Myslíkově? Problém je v tom, že Václavák dávno není tím centrem jakým býval a kam jezdily davy. |
|
Smithers
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1067 Registrován: 12-2007 |
Informaci o spolufinancování lze snadno najít: https://www.dpp.cz/tt-vaclavske-namesti O vytížení fakt nemám strach. |
|
Jef
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6743 Registrován: 5-2002 |
Ano, jakmile tam něco začne pravidelně jezdit, tak si to klientelu najde a bude těžké to z nějakého důvodu rušit. Nicméně ten scénář, že po komunálních volbách vznikne nějaká koalice proti omezování průjezdnosti pro auta a "proti zelenému šílenství", která vyhoví hlasu lidu (vždycky mě překvapí, kolik lidí si notuje s "hejty", často dost nesmyslnými, v jakékoli diskusi pod článkem o tramvajích na Václaváku) a tramvaj na Václavák a přes magistrálu pustí jen výjimečně při těch výlukách, ten opravdu nelze vyloučit... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1926 Registrován: 3-2004 |
Pár dokumentačních fotek z dnešního Václavského náměstí |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 17382 Registrován: 4-2003 |
Jef:Ano, jakmile tam něco začne pravidelně jezdit, tak si to klientelu najde a bude těžké to z nějakého důvodu rušit. Přesně tak . Nicméně ten scénář, že po komunálních volbách vznikne nějaká koalice proti omezování průjezdnosti pro auta a "proti zelenému šílenství", která vyhoví hlasu lidu (vždycky mě překvapí, kolik lidí si notuje s "hejty", často dost nesmyslnými, v jakékoli diskusi pod článkem o tramvajích na Václaváku) a tramvaj na Václavák a přes magistrálu pustí jen výjimečně při těch výlukách, ten opravdu nelze vyloučit... Skoro každý dopravou nepostižený jedinec, se kterým mluvím, si je jist, že obnova TT na VN je úplně špatně. Když se zeptám proč, většinou neumí odpovědět. Nebo jen plácá, že tramvaje budou auta v průjezdu po magistrále brzdit, což pravda nebude, viz nastavení světelné signalizace. A podpoří to argumentem, že tu přeci máme metro. Mnoho jedinců navíc naříká, že původní podoba VN před rekonstrukcí byla hezčí . Přitom VN nemělo charakter náměstí, ale byl to jen z mého pohledu dosti nehezký pozůstatek po páteřní silniční městské komunikaci. Ale i takový výše zmíněný materiál má volební právo . Prox: Pár dokumentačních fotek z dnešního Václavského náměstí Tam to ale pěkně jede ![]() ![]() . |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6396 Registrován: 4-2007 |
Jsem "zpátečník", který žije na Vinohradech a co primárně jezdí metrem, autem a chodím pěšky, protože tramvaje a hlavně autobusy pro mě nejsou ničím atraktivní a určitě pevně doufám, že levicoví Piráti na magistrátu v dopravě skončí, ale zárověň věřím, že nikdo racionálně uvažující nemůže chtít z fungl nové tratě, která určitě pro lidi bude zajímavá, udělat trať manipulační. To je snad nereálné poseroutkovství šotoušstva, ptrotože i jako "zpátečník" ctím hlavně hodnotu peněz. Druhá věc je samozřejmě linkové vedení a ač mluvím proti sobě, tak tahat po Vinohradské nad metrem, které není z nejvytíženějších za Mírákem, 3 linky tramvají je také jistá forma znehodnocování nákladů na metro a jisté diletantství. Jinak na Václavák jsem se šel dnes podívat s kočárkem a teda "pracovní nasazení" si představuji jinak, ale co objednatel zhotoviteli zaplatil to dostane... Takže asi v pořádku. |
|
Paul2no
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3805 Registrován: 11-2009 |
Bram: lidi hlavně nechtějí žádné změny. Protože každá změna je vždy k horšímu (z principu, protože na každé změně je nejhorší, že je potom něco jinak). |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1550 Registrován: 4-2022 |
"poseroutkovství šotoušstva" - velmi trefné! |
|
P_v
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3890 Registrován: 5-2002 |
Václavák financuje EU a když se tam nebude aspoň 5 let jezdit, tak bude DP s ostudou vracet dotaci, případně ji ani nedostane. To si nikdo nelajzne tam neprovozovat tramvaje v rozsahu dle projektu. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2656 Registrován: 4-2019 |
Provoz po Václaváku ještě ovlivní to, že na jeho otevření čekají rekonstrukce Seifertovy a Ječné. Jelikož z podstaty věci nemohou být obě najednou, dočkáme se pravidelného provozu nejdříve tak po třech letech. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10461 Registrován: 2-2006 |
To bych trochu přidal, protože samotná Ječná hrozí až třemi léty...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku. Na trolly se nereaguje !!! Káemovi 29.10.2020 konečně vyšla věštba. Halelůjá...
|
|
Smithers
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1068 Registrován: 12-2007 |
No, pokud takhle dlouho v Ječné, tak bych trval na jednokolejce. |
|
P_v
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3891 Registrován: 5-2002 |
Co tak náročného se v Ječné bude dělat? Za tu dobu by tam mohli tramvaje zakopat pod zem ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 215 Registrován: 5-2002 |
To je ten Demon, co obhajuje původní projekční návrh výstavby TT na Václaváku 4 roky? A nejsou 3 roky pro Ječnou málo? Soutěžení na čas už umí i TSK, viz reko Kbelské - pokles doby výstavby jen na 45 dní. Je to jednoduché. Stačí, když to investor správně připraví a zadá. Kolik soutěží již DPP připravil s hodnotícím kritériem "doba výstavby"? Kromě Václaváku, který se ale nepočítá, když dali všichni minimum. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10462 Registrován: 2-2006 |
Tramvaje jo, taky je obvykle oprava/výstavba tramvajové trati marginální částí rekonstrukcí uliční infrastruktury, což ale šotoušci nevidí a tudíž je to nezajímá. Mimo jiné jsou tam tři vodovodní přivaděče od 150 po 400 mm nebo kanalizační stoka...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku. Na trolly se nereaguje !!! Káemovi 29.10.2020 konečně vyšla věštba. Halelůjá...
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 17383 Registrován: 4-2003 |
Dj la défense:Jsem "zpátečník", který žije na Vinohradech a co primárně jezdí metrem, autem a chodím pěšky, protože tramvaje a hlavně autobusy pro mě nejsou ničím atraktivní a určitě pevně doufám, že levicoví Piráti na magistrátu v dopravě skončí Tušil jsem, že tento bezperspektivní zpátečník se nám rád připomene sám . To je snad nereálné poseroutkovství šotoušstva, ptrotože i jako "zpátečník" ctím hlavně hodnotu peněz. Zatím se Bureš a spol. ve vládě podělali téměř ze všeho, co svým voličům naslibovali. Ani ten odchod do důchodu radši nebude zastropován . Dalo by se při výhře koalice ANO + ODS + + SPD očekávat, že tady to nebude jiné, jenže Praha je natolik bohatá, že nějaké vracení dotace za obnovu TT na VN by ani nepocítila . A voličům je třeba se umět pořádně zavděčit, protože Praha je jedno z mála velkých měst, které stále nemá politická divize Anofertu pod kontrolou . Takže to není žádné nereálné poseroutkovství šotoušstva, ale reálná možnost, jak si voliče v Praze Anofert může nejen získat, ale především udržet. Nakonec sám Bureš už plácal, že tramvajová trať je na VN zcela zbytečná, protože je tu přeci metro. Jojo, Planeta Slunce se nám asi před volbami do zastupitelstva Prahy změní na Planetu Metro . |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6398 Registrován: 4-2007 |
Takže to není žádné nereálné poseroutkovství šotoušstva, ale reálná možnost Ne, není to ani trochu reálná možnost. To jen ti cvakaj půlky, protože dost možná dojde na podzim k výměně garnitury-což já bych uvítal. Máme demokracii. A taky je fakt, že nikdo nikoho nevolí podle toho, kam zrovna kdo postavil tramvajovou trať. To je okrajové téma, pod rozlišovací schopnost společnosti. Na magistrát se volí podle celorepublikových preferencí. Tušil jsem, že tento bezperspektivní zpátečník se nám rád připomene sám Nevím, o bezperspektivnosti jsem nic nepsal, tak tu poznámku nechápu. Volím pro pohyb po městě zkrátka to, co vychází časově nejlíp, nebo je nejpohodlnější, ale to ty děláš z tvého úhlu pohledu patrně taky. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2657 Registrován: 4-2019 |
Ovšem s tím, že i při parlamentních volbách jsou podíly hlasů v Praze a blízkém okolí zásadně odlišné od zbytku republiky. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6399 Registrován: 4-2007 |
pdk: To ano, já to myslel podle osobních preferencí. Kdo celorepublikově volí SPOLU (ODS), tak bude i na magistrát volit takto, to samé platí pro jakoukoliv jinou stranu. Lidí (jako já), kteří volí jinak na magistrát Prahy a jinak v parlamentních volbách je naprosto marginální číslo (tenhle průzkum jsem viděl před pražskými volbami někdě v roce 2022) a i tak si člověk vybírá z nějakého bloku stran, jím preferovaných. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 266 Registrován: 8-2017 |
Taková drobná technická ... na magistrát nikdo nikoho volit nebude, magistrát je úřad, nic víc. Beru, že to někomu zní asi líp než zastupitelstvo, ale je to zvrhlost. Jinak TT na VN se fakt rušit nebude, ani se z ní nebude dělat manipulační kolej nebo podobně ... to je i na poměry zdejší diskuze totální úlet a chtělo by to zjevně asi změnu medikace. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6400 Registrován: 4-2007 |
Pozorný_čtenář: Uznávám, já slovo "zastupitelstvo" mám spojeno s obcí. Tím, že Praha jako taková má zvláštní statut, používám a budu používat tuto definici. Ale máš pravdu, sorry, pokud se tě to dotklo. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 123 Registrován: 2-2007 |
To Dj_la_défense: To vše co píšete je třeba: 1. vysvětlovat např. Vašim rodičům, resp. méně pohylivým jiným občanům, že všechny ty schody do metra jsou fajn a současně, že dojít v Praze nejen v centru pěšky je to nejlepší co mohou udělat, zejména pokud nesou tašky s nákupy a sněží či prší a případně vedou malé děti. To, že tram a bus k ničemu můžete vysvětlovat už nyní lidem, kteří i na Vihohradech cestují tram, či busem. 2. Už otevřou trať na VN, tak ve vozech přesvědčovat lidi ať jedou MA, že je to lepší a rychlejší. 3. Zejména se soustředit na lidi, kteří by snad chtěli tram jet z ulice na Můstku, Vodičkovy, Jindřišské, z dolní či horní půlky VN apod. k Rozhlasu či jiné místo na Vinohradské, ať jedou MA, neboť jeho výstavba stála moc pěněz a ve vozech se ještě najde místo k stání i ve špičce, nejlépe s kočárkem. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6401 Registrován: 4-2007 |
Pražec: Asi mi uniká tvůj myšlenkový pochod. |
|
Administrátor Číslo příspěvku: 76078 Registrován: 4-2003 |
Je to sice v Brně trochu jiná situace, ale opakované snahy o vyštípání provozu přes Svoboďák nejsou zrovna neúspěšné. A to v situaci, kdy to pěší zónu fakt moc nepřipomíná, protože si tam každej druhej jezdí a parkuje, jak se mu zlíbí. Nedělal bych si iluze bez ohledu na politickou garnituru, že to na VN nemůže být podobné. ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 124 Registrován: 2-2007 |
Byla to reakce na příspěvek 6396 Dj_la_défense. Nic ve zlém - jen ten příspěvek vyzněl, trať na VN není potřeba. A k tomu bylo osobní sdělení, že jezdíte jen metrem, autem nebo chodíte pěšky. A že může jít znehodnocování nákladů na metro a jisté diletantství, pokud by byly 3 linky na VN. Což vše jaksi nejsou žádné objektivní argumenty. Možná jsem něco nepochopil, tak se omlouvám... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6402 Registrován: 4-2007 |
Pražec: Ano, bohužel nepochopil, měl jsem za to, že to je jasné. Zdůraznil jsem, že i když v tuto chvíli nejsem pro tuto trať vyloženě cílová skupina, neb se po městě většinou dopravuji jinak, tak jsem uvedl, že cestující si tato trať jistě najde a že nesmyslům typu, že z toho někdo udělá manipulační trať, nepřikládám žádnou váhu, neb jsou nelogické a nepravděpodobné. Ani jsem nepsal, že by na Václaváku neměly být tři linky. Psal jsem, že položit 3 linky nad metro na Vinohradské třídě nad úsek za stanicí metra Náměstím Míru, kde už to Áčko tak vytížené není je znehodnocování metra. A psal jsem, že ač je to proti mým zájmům, neb tu mám byt, tak by po Vinohradské měly jet jen dvě linky. Zvláště, když si vezmu, jak moc zbytnou trasu má mít navrhovaná linka 14. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1928 Registrován: 3-2004 |
Aktuální stavba tramvajové trati nad Muzeem. Dle vyjádření zhotovitele se předpokládá návrat tramvají mezi Vinohradskou a Škrétovu ulici nejpozději v listopadu letošního roku. Moc nechápu, co tam budou tak dlouho dělat, ale necháme se překvapit... Možná, že nastane stejná situace jako v muzejní oáze, kde se tvrdilo, že se založily koleje dříve, aby se nemusel nový prostor rozkopávat. Bohužel celá muzejní oáza je aktuálně rozkopaná a otáčí se dláždění o 45°. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 267 Registrován: 8-2017 |
"Pozorný_čtenář: Uznávám, já slovo "zastupitelstvo" mám spojeno s obcí. Tím, že Praha jako taková má zvláštní statut, používám a budu používat tuto definici. Ale máš pravdu, sorry, pokud se tě to dotklo." Tak oni tuhle zvrhlost páchají zhusta i ti zastupitelé;-))) ... dotknout se mě jaksi nemá co, já tomu ústavu nevelím, jen slovy klasika "Ordnung muß sein!". BTW ... zastupitelstvo mají nejen obce, ale i kraje. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2660 Registrován: 4-2019 |
V Praze při každých komunálkách všichni fasují dvě sady hlasovacích lístků - do ZHMP a do zastupitelstva příslušné městské části. Takže to slovo "magistrát" lze chápat i jako náznak, že nejde o MČ. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 125 Registrován: 2-2007 |
Dj_la_défense:OK, je to jasnější.On ten Váš příspěvek 6396 byl poněkud více expresívní a připomínal argumenty odpůrců trati na VN - těm jsem adresoval ten můj vstup. Jinak je dál k diskusi, zda 3 linky na Vinohradské třídě je moc nebo ne. Kudy jinudy by tedy měly být vedeny, když už do centra směřují? Jde také o počet souprav/čas. úsek, který po trati projede. Jinak kalkulace, že když metro je dole, tak nahoře nic víc není nutné bývaly obvyklé v 80. letech min. století. Kupř. trať na Sokolovské byla určené ke zrušení, neb dole pod ní je metro (B)...a podívejme se nyní co tam vše jezdí za tram linky a jak často. On ten názor či koncept převést MHD pod zem je legitimní u podpovrchových tram, či mělkého metra. Ovšem v Praze metro vzalo na konci 60. let jiný směr a je prostě hloubkové. Názory rušit dopravu na povrchu bez uvážení všech dopadů však přetrvávaly nadále. Jen aby na mapě nebyl souběh. Jak se lidem v daných místech pak bude cestovat, tu už se neřešilo. Např. vstup do MA na nám. Míru je skoro výlet sám o sobě, s focením sefie. Cestování metrem mezi dvěma i třemi sousedními hluboce založenými stanicemi prakticky všude na linkách M, kde je určitý souběh s tram či bus, je vhodný jen pro skalní milovníky podzemí. Nemluvě o těch nezbytných (nepohyblivých) schodech, naplněných kapacitách souprav M ve špičkách v centru a problematickém obsloužení mezilehlých částí čtvrtí mezi stanicemi M. Kdysi to ovšem mělo další zdůvodnění - totiž, že se uvolní místo pro auta...Na to dojely tram tratě ve většině měst na světě. Na zlepšení průjezdnosti Prahy a parkování současné vedení města efektivně rezignovalo. Bez vyřešení těchto problémů naskočili hned na jakýsi módní trend kdy z ulic, které po staletí sloužily provozu, se snaží udělat korza, hřiště a zahrady. V metropolích, kde je pro ta auta vybudována podzemní či nadzemní infrastruktura, to možná někde může být zajímavé. To už je však jiné téma. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6408 Registrován: 4-2007 |
Kudy jinudy by tedy měly být vedeny, když už do centra směřují? Nikudy. V tom je právě to kouzlo. Na Vinohradské stačí dvě linky. Jedna nově do centra a druhá na Pavlák. Celá obskurní trasa plánované linky 14 je silně nadbytečná a nejvíce právě na Vinohradech, protože zdůraznění její zbytečnosti je v ukončení "nikde" na Olšanských hřbitovech. Takže pro tohle stačí dvě linky. A upřímně rekosntrukce s výtahem na Jiřáku stála 1,3 miliardy, totéž bude teď na Flóře. Tak za víc jak dvě a půl miliardy mi přijde blbé odsávat už z takhle slaběji využitého úseku metra další cestující. Nemám nic proti tramvajím na VN, naopak je vítam, že konečně od nás bude i spojení jinam než zase na Vinohrady, ale prostě je třeba uznat, že třetí linka, obzvláště v podobě té 14 je vyhazování peněz luftem. Pořád se argumentovalo nutností této tratě, že je potřeba odlehčit Ječné. Ano, souhlasím. Ale návrh z dílny Ropidu je takový, že z Ječné nezmizí ani jedna linka (teď tam naopak další přiserou), další linka navíc se dostane do dolních Vršovic, na Bělehradskou. Do Jindřišské také přibude další linka a tím provoz vzroste už na 8 linek!, do Havlíčkovy ulice také 1 linka navíc (7 linek) a ano, ve Vodičkově tedy jedna ubude, to jest linek bude v této ulici 6. Jenže nárůst o jednu linku bude také na Újezdě směrem k Andělu, totéž na Národní třídě a vrcholem jsou asi dvě linky CD, CT (2T) do Radlic. Takže nová tramvajová trať, jejíž vznik byl vyargumentován odlehčením dopravy v centru je devalvovaná linkovým vedením tak, že vlastně skoro nikde k žádnému odlehčení nedochází, ba naopak. Což je potom nepříjemné při první výluce, protože nejsou kapacity pro objízdné trasy a kvedlá se i s linkama jichž se výluka ani netýká. Tohle mi vadí, v žádném případě nehaním samotnou trať na VN. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1177 Registrován: 4-2006 |
8 linek v Jindřišské je nejspíš záměr, jak tlačit na dostavbu TT kolem Hlaváku.
I am the passenger, and I ride and I ride...
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 17384 Registrován: 4-2003 |
Mouser:8 linek v Jindřišské je nejspíš záměr, jak tlačit na dostavbu TT kolem Hlaváku. To je naprostý úlet ze všech možných světových stran. Jednak osm linek v Jindřišské není potřeba a za druhé to provede tramvajové dopravě akorát medvědí službu - bude se poukazovat akorát na to, že v ulici je plno ne zcela využitých tramvajových vozidel. Mne je naprosto jasné, že na ROPIDu a na IPR mají averzi vůči metru, ale metro je v rámci MHD hlavní přepravní systém v Praze a není žádoucí ho zbytečně oslabovat, neb má vysoké fixní náklady. Přičemž trasa metra A má nedotažené oba konce - z od Nemocnice Motol protáhnout na letiště (tomu zuřivě brání šotouši na IPR a ROPIDu) a na opačném konci by chtělo konečně začít stavět hlavní větev zhruba takto: https://mapy.com/s/kulucazele To by umožnilo spolu s protažením C z Hájů do Uhříněvsi dořešit obsluhu Jižního města, kde jsou velké docházkové vzdálenosti a zároveň by metro získaly i čtvrti, kde metro chybí - Zahradní Město, Petrovice, Uhříněves. A umožnilo by to nestavět trasu D z Pankráce směr Náměstí míru, která by tak mohla být přetvořena do odbočky trasy C, s čímž se kdysi počítalo a na co se nakonec vybudováním pouze jednoho spojovacího tunelu manipulační spojky na trasu C rezignovalo. Umožnila by to obsluha Jižního města další trasou metra a tedy by nebyl nutný dvouminutový interval v celé trase, ale stačil by čtyřminutový interval vlaků metra v úseku Pankrác - Háje - (Uhříněves), který by byl v úseku Pankrác - Letňany v prokladu s čtyřminutovým intervalem vlaků na trase D v podobě odbočky z Pankráce do Libuše a tedy v úseku Pankrác - Letňany by byl interval dvouminutový, tedy jako je dnes . Trasa D z Pankráce na Náměstí republiky bude hotova tak v roce 2060, když pánbůh dá . |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1178 Registrován: 4-2006 |
Brame, Tys opravdu nasadil nějaký špatný prášky, ne? S podobnými příspěvky Tě akorát všichni přestanou brát vážně. Konečně stavět něco, o čem se ani neuvažuje? Jestli má A někam smysl protahovat, tak do prostoru Běchovice/Dubeč, aby každá trasa vykryla svůj sektor (C jih, A východ, B severovýchod), a protože to může být rozvojové území jako Letňany nebo Západní město, kde může Praha uskladnit ty statisíce lidí navíc, co v ní chtějí bydlet. A ne ho stáčet do polotangenty do oblasti, kde už jedno metro je. Aby se provoz v něm mohl omezit na půlku. (Tady ty vysoký fixní náklady asi nevaděj.) A rozestavěné D bude určitě někdo předělávat na odbočku. A místo D začít vymýšlet něco jiného, aby celá příprava musela běžet odznova, to bude určitě hotový dřív. Nic ve zlém, ale tohle byl fakt úlet. A navíc odbíháš od tématu.
I am the passenger, and I ride and I ride...
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 126 Registrován: 2-2007 |
8 linek v Jindřišské Už dnes se tam jezdí krokem, stavby, auta, lidi. Z té Jidřišské plné tramvají může vzniknout problém s průjezdností. Spíš ovšem vidím potřebu trati v ul. Na Příkopě a 28. října, která by ten problém 8 linek v Jindřišské vyřešila. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 17388 Registrován: 4-2003 |
Mouser:Brame, Tys opravdu nasadil nějaký špatný prášky, ne? S podobnými příspěvky Tě akorát všichni přestanou brát vážně. Ber to jen jako můj povzdech . A nemysli si, že mi není jasné, že jsem si vymyslel záležitost, o které dopředu vím, že se NIKDY realizovat nebude . Prostě jsem se zase trochu zasnil . A ne ho stáčet do polotangenty do oblasti, kde už jedno metro je. [crazy] Aby se provoz v něm mohl omezit na půlku. (Tady ty vysoký fixní náklady asi nevaděj.) Dnes jezdí trasa C neadekvátně vytížena pro dvouminutový špičkový interval v úseku Kačerov - Háje, snad nemusím uvádět proč. Po otevření trasy D se její vytížení sníží i v úseku Kačerov - Pankrác. Nic ve zlém, ale tohle byl fakt úlet. A navíc odbíháš od tématu. Už to tu tedy řešit nebudu, abych neodbíhal od tématu . |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18380 Registrován: 5-2004 |
Neštěstí A i B je hloubka a tím pádem vlivem fárání nepoužitelnost pro cestu 1-3 stanice i v tom centru. Vždyť i z toho Míráku bude doprostřed Václaváku tramvaj rychlejší než metro při započtení chození a ježdění po schodech. Podobně i třeba z Masny do špitálů na Karláku. Kdys jsem jel s mimopražským kolegou z Pangráce do Karlína ke Křižíkový. On tvrdil že přeci je lepší přestoupit na tu jednu stanici na metro. No tak jsme se dohodli že on přemetruje a já z Florence přetramvajuju. No a čuměl když vylez a já mu říkám "kde trčíš, už tu skoro 5 minut čekám" ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1562 Registrován: 4-2022 |
Mousere, jestli si myslíš, že spojení Strašnice - Háje by byla "polotangenta", no tak potom je úsek Budějovická - Háje taky "polotangenta", a dokonce ještě výraznější, protože tak v rozmezí Chodov - Háje už to budeš muset chápat jako čistou tangentu. A nebo taky můžeš pouvažovat o tom, že si to dost možná myslíš tak nějak špatně. |
|
P_v
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3893 Registrován: 5-2002 |
Když už tady zase zaznělo metro na letiště, kdy je tam největší provoz? Já tím trolejbusem občas jezdím kolem 16-17, a vždy je poloprázdný, oběma směry. |