Diskuse » Tramvaje a metro » Metro a spol. » Archiv diskuse Metro a spol. do 21. 10. 2025 « předcházející | další »

Archiv diskuse Metro a spol. do 21. 10. 2025

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Pátek, 26. září 2025 - 20:06:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1102
Registrován: 1-2004
Pokud někdo ví:
Exit E2 ze stanice Metro B Můstek do podchodu Perla je již delší dobu "dočasně" uzavřen a zabedněn. Je možné sdělit důvod i případnou dobu uzávěry? Na bednění není kromě "dočasnosti" nic bližšího.

Proč se ptám: Jednalo se v tomto prostoru o jediný "sjízdný" eskalátor (oba další jsou "výjezdné"), takže pro cestující se zavazadly, kočárky či hůře se pohybující zbývá pak jediná možnost vstupu v přesunu do výtahu na Václaváku, což je zbytečné časové prodloužení.

Děkuji za případnou odpověď.
Sobota, 27. září 2025 - 16:35:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 309
Registrován: 11-2018
Stanice Depo Zličín. Nejzbytečnější stanice metra na této planetě.
Čtvrtek, 02. října 2025 - 10:04:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4839
Registrován: 11-2007
Jaká je max.rychlost v úseku Želivského - Strašnická? 80 nebo 60 když je to bráno jako spojka do depa Hostivař? Mezi Strašnickou a Skalkou je to 60. Díky
P_v
Čtvrtek, 02. října 2025 - 13:45:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3749
Registrován: 5-2002
To měl být kus III.A, to se projektovalo na plnou rychlost.
Čtvrtek, 02. října 2025 - 19:57:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4841
Registrován: 11-2007
Ale je to vedený jako SH nebo III.A?
P_v
Čtvrtek, 02. října 2025 - 20:00:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3750
Registrován: 5-2002
Vedené jako SH, projektované jako běžná trasa metra.
Čtvrtek, 09. října 2025 - 14:30:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10835
Registrován: 1-2007
Pro cestující se na deset měsíců uzavře stanice metra Flora
Sobota, 11. října 2025 - 17:37:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 310
Registrován: 11-2018
IIIA Želivského-Strašnická.
IVA nepostavená Strašnická-Nádraží Hostivař.
SH Strašnická-Depo Hostivař.
P_v
Sobota, 11. října 2025 - 19:47:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3757
Registrován: 5-2002
Když už, tak III.A Želivského - Strašnická - Průběžná (křižovatka s Dubečskou). První část z toho se pak z hlediska úřední přípravy připojila k SH, aby prošlo financování. Stanice Strašnická se dostavovala dodatečně nad hrubou stavbou v jámě, kde už dole jezdilo metro do depa.
Neděle, 12. října 2025 - 09:36:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1348
Registrován: 4-2022
To, co se dostavovalo na již provozované trati do depa, to byla Skalka.
P_v
Neděle, 12. října 2025 - 10:59:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3759
Registrován: 5-2002
Skalka se dostavovala vykopáním jámy k provozovaným raženým tunelům. Strašnická se od počátku stavěla v jámě na etapy, přičemž se provoz na trati do depa pustil o dva roky dřív než se dostavěl zbytek stanice.
Kalanis
Neděle, 12. října 2025 - 18:40:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2471
Registrován: 12-2006
Na =C= se nám množí reklamní plochy v tunelu. Nově zaznamenaná VL-NH. Oběma směry.
Posláno z mobilu. 3.3
Doprava nebo něčí kapsy? Je to jedno - tunely jako tunely... K-Report do mobilu
P_v
Neděle, 12. října 2025 - 21:09:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3760
Registrován: 5-2002
Zadavatel reklamy by měl přizpůsobit obsah tomu, že z něj je oknem vidět jen výřez. Něco se tam hejbe, ale nápis který by řekl, vo co go, je z významné části schovaný.
Pondělí, 13. října 2025 - 06:26:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 311
Registrován: 11-2018
Původně se nepočítalo s větví na IIIA měla být navátzaná IVA a až později vymysleli prodloužení IIIA někam dál.
Pondělí, 13. října 2025 - 08:00:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1349
Registrován: 4-2022
Tak podstatné je, že se na Strašnické jede na výhybkách do odbočky, přejede se na vnitřní koleje a tím se už dál pokračuje po spojce do depa. Zatímco základní trať by měla pokračovat rovně, z vnějších, zatím kusých kolejí.
To číslování úseků, jako IC, IIC se vždycky všude uvádělo (Večerní Praha, televize, kdekoliv), tak si ho lidi vštípili, ale upřímně, vlastně zas tak moc zajímavý údaj to není. Když se postupně po kouskách stavělo toto, měli v tom novináři zmatek a ten přešel i na šotouše, které to doteď zjevně dráždí, statistiky je třeba mít v cajku. (Kdoví jestli se to označení neměnilo i interně tak nějak za pochodu.) Ale na tom označení fakt nesejde, podstatný je ten průjezd odbočkou na Strašnické.
Pondělí, 13. října 2025 - 08:43:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2923
Registrován: 9-2005
Když je ten konec Áčka tak nějak "ve vzduchu", proč se nikdy nazačalo pracovat na jejím prodloužení? Např. Za Stašnickou další stanice "Zahradní Město - přestup na linky S a další vlakové spoje", "Obchodní centrum Hostivař", a pak buď Chalupoida "Na Košíku" nebo rovně "Sídliště Hornoměcholupská", "Milánská".
Oproti zbusu nové D je to relativně za málo peněz docela dost muziky. Pod Švehlovou by se to hloubilo jedna radost...
Nabízím seriózní zaměstnání v oboru železniční zabezpečovací techniky v oblasti Praha. Stačí elektrotechnické vzděláni a řidičák, zbytek Tě už naučíme - napiš na mail pod nickem
Pondělí, 13. října 2025 - 09:45:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1350
Registrován: 4-2022
V zásadě si myslím, že je dobře, že se to neudělalo dříve, protože by naši "mistři navrhování tratí" bezpochyby přestup na vlaky na Zahradním městě z bezpečné vzdálenosti minuli. Teď by se na tom ale už mohlo začít pracovat, snad už je všem zřejmé, že tady ta stanice být musí.

Otázka ovšem je, kam to vést dále a kde přesně umístit další stanice. Ostatně si nemyslím, že by bylo kdovíjak potřeba to teď hned protahovat někam podstatněji daleko. Ale to Zahradní město by jistě bylo velkým přínosem.
Pondělí, 13. října 2025 - 10:49:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2924
Registrován: 9-2005
Kdyby to vedlo kamkoliv směr Měcholupy, určitě by to nevozilo vzduch. Paneláků je tím směrem dost...
Nabízím seriózní zaměstnání v oboru železniční zabezpečovací techniky v oblasti Praha. Stačí elektrotechnické vzděláni a řidičák, zbytek Tě už naučíme - napiš na mail pod nickem
Pondělí, 13. října 2025 - 11:10:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1351
Registrován: 4-2022
O tom nepochybuji, ale metro, jakožto nejdražší řešení, se má použít až v momentě nezbytnosti, kdy to jinými prostředky prostě nejde. A nejsem docela přesvědčen, že tady ta situace nastala. (A pro jistotu upozorňuji, že není správné se odvolávat na to, jaké ptákoviny se pod tlakem různých nečestných vlivů rozjely dříve.)
Jef
Pondělí, 13. října 2025 - 11:33:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6707
Registrován: 5-2002
Přestup na vlak na Zahradním Městě by minuli, protože ten se plánoval na nádraží v Hostivaři.

Když už ale prodlužovat, tak spíš než do dolní Hostivaře by mohla být zajímavé stanice u dnešní zastávky Centrum Zahradní Město, pak asi na ten Košík, kde není spojení nic moc, no a pak někam na ty Horní Měcholupy.. což už se skoro potkáváme s Céčkem, u kterého se občas mluví o protažení do Petrovic až Uhříněvsi [proud]
P_v
Pondělí, 13. října 2025 - 11:37:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3762
Registrován: 5-2002
Původní plány byly, že na stanici Průběžná naváže pokračování IV.A přes sídliště Zahradní Město (nikoli pod Švehlovou) k hostivařskému nádraží. O nádraží ZM se tehdy vůbec neuvažovalo. Dál snad ty Měcholupy, ale to se do územního plánování nedostalo. Po seškrtání financí a salámové dostavbě stanice Skalka se zas vymyslelo pokračování ze Skalky do Štěrbohol a dál, kde měla vznikat sídliště budoucí. Ještě před 20 lety toto DPP prezentoval jako VIII.A (pro šotonumerology [happy]) Obě ty varianty jsou stále v platném územním plánu, ale už ne v metropolitním.

Vůbec tady má rozvoj metra neslavnou genezi. Druhá půlka III.A se z výstavby vyškrtla tak radikálně, že se ve Strašnické na odstavné koleje (zárodek zamýšlených traťových) nevejde vlak. Pro pokračování za Skalkou zas nejsou připravené odbočky, takže by stavba byla komplikovaná. Nakonec to zazdila stanice v depu, která sice byla "levná", ale zato v depu překáží a je ode všeho daleko a není z ní jak pokračovat, a proto se tam lejou a budou lít další peníze, aby se to "všechno" na sílu přiblížilo. O větvi metra ze Strašnické se poté prohlásilo, že by kopírovala linky S a je proto zbytečná. Nádraží Zahradní Město se proto postavilo bez přípravy na případnou vazbu na metro, i když by to metro mohlo pak vést jinam než do Hostivaře. A dnes je magistrát tramvajofilní a tak i to, co v územním plánu ohledně metra bylo, nechá vyškrtat, kromě fungl nové scifi prahasobě polookružní linky.
Pondělí, 13. října 2025 - 12:04:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1352
Registrován: 4-2022
Ta situace je v každém ohledu pitomá, protože páteřní dopravní tepnou je v tom kraji trať 220/221. Ta má v dopravě silnou pozici už teď, k tomu velké plány do budoucna (podzemní železnice, VRT). Stanice Zahradní město prostě připojení na metro bude muset dostat.

Ale v momentě, kdy se udělá odbočka ze Strašnické na Zahradní město, tak zcela upadne význam Skalky pro přestupy na povrchovou MHD. Stane se z ní obslužná stanice na cancouru, kam jezdí v nejlepším případě každý druhý vlak. Bude zralá na zrušení (tedy spíš uzavření pro osobní dopravu), což by byla škoda, protože stála nějaké úsilí a peníze, a navíc je do místní zástavby zasazená docela dobře. (Stanici v depu není třeba litovat.)

A pak je tu otázka kam dál. Tradiční pražská metoda je pokračovat podél železnice (Hostivař, Měcholupy), ale bez vazby na její stanice - a to je špatně.
Další možností je brát to přes příslušná nádraží, ale tím se zase blbě obslouží zástavba - taky špatně.
Špatně je prostě ten souběh.
Nejlepší směr je tedy vzít to na jih a dotáhnout to (přes ten Košík, jak píšete) až na Háje. Tím se dosáhne zajímavá vazba, zvlášť když se C prodlouží z Hájů do Petrovic a Uhříněvsi.

Ale pořád je s tím svázaný úpadek Skalky a nedivím se, že se do toho nikomu moc nechce.

Jediná další možnost je natáhnout přes Zahradní město jinou linku metra a to nejspíše tu okružní. Bude to až zadlouho a tudíž pro dnešek v tom směru stačí vést tyto mlhavé diskuze. Pro okružní linku by ostatně bylo možné použít existující stanici Skalka (jen vestibul a východy, trať a nástupiště by musely být nové). Na ZM by byly linky dvě a Skalka by našla nové využití.
Jef
Pondělí, 13. října 2025 - 13:34:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6708
Registrován: 5-2002
Pokles významu Skalky by v případě jakéhokoli větvení A nastal, ale uzavření stanice pro osobní dopravu je nesmysl - pořád stojí kolem Skalky dost velké sídliště a je tam OC i úřad se stovkami zaměstnanců.
Pro osobní dopravu přitom byla v provozu i třeba Kolbenova v době, kdy kolem ní nestálo nic a jezdila tam tramvaj - Skalka by pořád byla jiná "hmotnostní kategorie" než je Kolbenova i ve svém dnešním stavu. Navíc v úseku na Depo Hostivař by asi zůstal ten každý druhý vlak, což je pořád slušné spojení.
Pondělí, 13. října 2025 - 14:07:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6065
Registrován: 4-2007
Já bych prodloužil Céčko přes Petrovice do Uhříněvsi a Ačko na jižák, takovou pěknou chalupoidou.

Áčko

[biggrin]
Pondělí, 13. října 2025 - 14:26:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1354
Registrován: 4-2022
Mezi Skalkou a Kolbenovou je zásadní rozdíl v tom, že kromě Skalky už na tom cancouru nic jiného není.
A jak už jsem psal, nevytahujme k argumentaci nepovedenou minulost, zajímá nás dnešní využití Kolbenovy.

(Příspěvek byl editován uživatelem P.L..)
P_v
Pondělí, 13. října 2025 - 14:27:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3763
Registrován: 5-2002
Potíž větvení je v tom, že by ty větve měly být cca podobně vytížené. Jinak se v jedné větvi budou lidi ve dvojnásobném intervalu mačkat a ve druhé se bude vozit vzduch. Nebo se bude jezdit zbytečně často, aby se nemačkali. A na společném úseku se bude muset držet nerovnoměrný interval, aby se do toho plnějšího vlaku tlačilo méně lidí, což ale ve špičce nepůjde.
Pondělí, 13. října 2025 - 14:33:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1355
Registrován: 4-2022
Jo, anebo tam bude jezdit jen každý čtvrtý vlak, to je prostě možná varianta vývoje...
Pondělí, 13. října 2025 - 14:45:49  
Administrátor
Číslo příspěvku: 75350
Registrován: 4-2003
Anebo tam bude pendlovat zkrácená souprava jako přípoj jako v Jerevanu (na hlavní trase jezdí dva až tři vozy, na přípojné jednovozová souprava). [proud]
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Pondělí, 13. října 2025 - 14:45:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2550
Registrován: 4-2019
P.L.:
"Jo, anebo tam bude jezdit jen každý čtvrtý vlak, to je prostě možná varianta vývoje..."
V tom případě by při rovnoměrném intervalu ve společném úseku vznikly na té více vytížené větvi mezery v rozložení spojů. Takže to, co napsal P_v, by platilo v plném rozsahu.
Pondělí, 13. října 2025 - 14:49:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2551
Registrován: 4-2019
Martin_zlivský:
"Anebo tam bude pendlovat zkrácená souprava jako přípoj jako v Jerevanu (na hlavní trase jezdí dva až tři vozy, na přípojné jednovozová souprava)."
Jenže ten pendl potřebuje určitý čas na příjezd, pobyt ve styčné stanici a odjezd - což by narušovalo provoz na základní trati, zejména při krátkém intervalu.
Pondělí, 13. října 2025 - 15:12:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1356
Registrován: 4-2022
Pdk, samosebou by tam někde musela někde být nějaká nepravidelnost. Když to řešení zvolím, něco to s sebou nese a já s tím budu muset nějak vyjít. Máme na výběr:
1) zapomenout na odbočku
2) původní větev zrušit
3) žít s nějakou nepravidelností
Snad vybereme to, co se bude jevit nejvýhodnější. Zatím se mi jeví jako nejpitomější varianta 1. Ale třeba se to ještě vyvine jinak.
Smithers
Úterý, 14. října 2025 - 06:27:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 998
Registrován: 12-2007
Nedokážu si představit, jak obhájit tak obrovskou investici do metra v této oblasti. Jestli něco, tak snad nějaký podzemní travelátor Skalka - Zahradní město ve stylu, jako se uvažovalo mezi Masaryčkou a Hlavní nádražím. To je tak nejrozumnější varianta, udělat z toho jeden uzel.
Úterý, 14. října 2025 - 09:15:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1357
Registrován: 4-2022
Jak už jsem psal, nevnímám nějaké prodlužování metra v této oblasti jako nejpalčivější problém města, ale určitě bych se rád vyhnul nápadně špatným řešením, jako jste právě navrhl ten travelátor. "Udělat jeden uzel ze Skalky" je přece dost nápadná volovina, uznejte to.

Srovnávat zdejší situaci s centrálním dvojnádražím je hodně odvážné.

Skalka se ve své době jevila jako dobrý nápad a i v současnosti stále funguje dobře a užitečně, ale z dlouhodobého pohledu to byl krok špatným směrem. To se prostě může stát.

(Příspěvek byl editován uživatelem P.L..)
Úterý, 14. října 2025 - 20:04:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 81
Registrován: 6-2024
Předem se omlouvám, pokud se jedná o fantasmagorii.
Nešlo by na Strašnické přidat další kolej a nástupiště tak, aby prostřední kolej byla u obou nástupišť?
Pak by pendl z depa Hostivař přijel na prostřední kolej, cestující by přestoupili/nastoupili přechodem nástupiště z obou směrů, a jel by zas zpět.
P_v
Středa, 15. října 2025 - 00:54:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3765
Registrován: 5-2002
Nástupiště má šířku 10 m, při rozpůlení by dvě nástupiště měla 3,5 m. To je málo... i když třeba v Bukurešti někde stačí ještě méně [lol]. Taky vyřešit vstup a vejít se s tím do ochranného systému, a vybourat všechnu technologii která tam cestou té koleji překáží.

O něco snažší řešení by mohlo být, udělat za stanicí obratiště směrem do centra, aby pendl nemusel úvraťovat a zmizel tak dřív z cesty.
Středa, 15. října 2025 - 01:34:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13362
Registrován: 9-2002
P_v:
"O něco snažší řešení by mohlo být, udělat za stanicí obratiště směrem do centra, aby pendl nemusel úvraťovat a zmizel tak dřív z cesty."

Na tohle ti nikdo nedá prachy - v ideálním případě spojku a eště jen jednoduchou.

(Příspěvek byl editován uživatelem Agent.)
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Středa, 15. října 2025 - 07:27:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2927
Registrován: 9-2005
Neviděl bych to zatím tak tragicky - prozatím fifty-fifty, tj. jeden spoj na DP Hostivař, druhý na Košík. Argument "nemůžeme stavět přestupní uzel Zahradní Město, protože tím by ztratila smysl Skalka" neberu -maximálně bych bral "nebudeme stavět ZM, protože máme prioritu jinde, tady je alespoň Skalka". Ze skalky by se stala obyčejná stanice, něco jako třeba Radlická, autobusy by se přesunuly na to ZM, autobusovou smyčku by rád vykoupul nějaký developer a ještě jako bonus by na přilehlých nevyužitých plochách vytvořil něco, co by generovalo dostatek dalších cestujících.
Nabízím seriózní zaměstnání v oboru železniční zabezpečovací techniky v oblasti Praha. Stačí elektrotechnické vzděláni a řidičák, zbytek Tě už naučíme - napiš na mail pod nickem
Středa, 15. října 2025 - 07:28:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 49
Registrován: 4-2012
Pokud by na Strašnické měl být konec pendlu z Hostivaře, potřeba by to bylo spíš v okrajových časech večer/víkend, aby byl použitelný interval i na větvích a přitom nemělo A interval 5 min v nedělním dopoledním sedle. Mimo okrajové časy by mohl stačit každý druhý spoj na jednotlivé větve asi jako teď do Depa Hostivař, klasické větvení bez pendlu.
Takový provoz by na Strašnické při troše štěstí šlo zorganizovat už teď a to bez jakýchkoliv stavebních úprav - za stanicí ve směru do depa je na vnitřních kolejích obratový kříž, tzn. od depa může souprava zastavit klidně rovnou na nástupisti směr depo (asi jako teď obraty na Skalce), nebo může po příjezdu na nástupiště do města zacouváním zpátky na některou z vnitřních kolejí provést obrat a na nástupiště směr depo přejet. V době kdy by byl interval řekněme 8 minut by to při troše snahy zorganizovat šlo, přijde mi to na organizaci jednodušší než aktuální pásmové obraty na Skalce.
Středa, 15. října 2025 - 07:37:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2928
Registrován: 9-2005
King666: Souhlasím. Ve špičce fiflty-fifty, mimo špičku pendl.
Nabízím seriózní zaměstnání v oboru železniční zabezpečovací techniky v oblasti Praha. Stačí elektrotechnické vzděláni a řidičák, zbytek Tě už naučíme - napiš na mail pod nickem
Středa, 15. října 2025 - 10:30:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1107
Registrován: 1-2004
Dovolil bych si zopakovat svou otázku, pokud někdo ví:

Exit E2 ze stanice Metro B Můstek do podchodu Perla je již delší dobu "dočasně" uzavřen a zabedněn. Je možné sdělit důvod i případnou dobu uzávěry? Na bednění není kromě "dočasnosti" nic bližšího.

Proč se ptám: Jednalo se v tomto prostoru o jediný "sjízdný" eskalátor (oba další jsou "výjezdné"), takže pro cestující se zavazadly, kočárky či hůře se pohybující zbývá pak jediná možnost vstupu v přesunu do výtahu na Václaváku, což je zbytečné časové prodloužení.

Děkuji za případnou odpověď.
Středa, 15. října 2025 - 10:42:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1358
Registrován: 4-2022
Mohu vám k tomu napsat jen to, že "dočasně" trvá obvykle zhruba 20 roků. Tak jestli víte odkdy to tam je, můžete si spočítat datum, a k němu pak upírat naději.
Středa, 15. října 2025 - 11:45:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5
Registrován: 3-2025
Dj_la_défense:
"Já bych prodloužil Céčko přes Petrovice do Uhříněvsi a Ačko na jižák, takovou pěknou chalupoidou.
"

Když už chalupoidu, tak pořádnou, hezky i se Skalkou [biggrin]

Trasa
Středa, 15. října 2025 - 12:07:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1359
Registrován: 4-2022
Jakože kdo spěchá, má jet vlakem, metro je od vymetání koutů? No fuj!
Naštěstí máte smůlu, nemáte na trase žádnou pořádnou nemocnici, kterou by se to vyhnutí dalo populisticky zdůvodnit, jak je v kraji zvykem.
Drak
Středa, 15. října 2025 - 12:20:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1846
Registrován: 10-2002
Majitelé některých domů výstupy metra nechtějí tak vedou s DPP majetkoprávní spory. Nevim jestli je to případ E2 na Můstku ale je to možné.
Středa, 15. října 2025 - 13:59:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4855
Registrován: 11-2007
A z Motola do Řep a současně manipulační spojku mezi Motolem a Novýma Butovicema
Středa, 15. října 2025 - 16:12:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1907
Registrován: 3-2004
Drak:
"Majitelé některých domů výstupy metra nechtějí tak vedou s DPP majetkoprávní spory. Nevim jestli je to případ E2 na Můstku ale je to možné."
Tohle je jiný případ. Důvodem uzavření je havarijní stav sloupů v podchodu. Stejně tak byl loni uzavřen a opravován výstup E2 na Můstku A.
U domu na rohu Jungmannova náměstí jsou práce složitější a vyklizeny musely být i provozovny v přízemí. Aktuální odhad uzavírky je do konce letošního roku, ale je možné delší prodloužení...
Středa, 15. října 2025 - 22:18:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1109
Registrován: 1-2004
Drak a Prox: Dík za smysluplné odpovědi i určitou naději [happy]
Čtvrtek, 16. října 2025 - 13:45:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6086
Registrován: 4-2007
To už jako 5 hodin nejede metro kvůli čoklovi?[coze]
Pezos
Čtvrtek, 16. října 2025 - 14:43:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3097
Registrován: 4-2014
Co je na tom divného? Nevychovaní majitelé psů terorizují zbytek společnosti čím dál, tím víc.
Největší optimisté jsou konspirační teoretici. Oni totiž věří, že ten bo*del někdo řídí.

Nehledejte zlý úmysl tam, kde je dostatečným vysvětlením hloupost. Hanlonova břitva
Čtvrtek, 16. října 2025 - 15:45:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4656
Registrován: 3-2004
Řekl bych, že jedním z projevů civilizace je, že se dokážeme omezit kvůli životu zvířete, je-li to možné. Jistě, čokla šlo opláchnout hadicí po desetiminutovém přerušení, ale musím říct, že v takové společnosti bych žít nechtěl, byť jí máme blíže než kdy jindy.
Čtvrtek, 16. října 2025 - 16:01:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13374
Registrován: 9-2002
Jestli ten hafan měl čip, tak si to majitel pěkně odsere.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Čtvrtek, 16. října 2025 - 16:05:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6087
Registrován: 4-2007
Každej druhej je bezohlednej k ostatním, ale zároveň jsou to ti samí lidé, co pořád čekají, že se ostatní kvůli jejich bezohlednosti "omezí". Je pravda, že taková doba je nebezpečně přítomna, ani ne tak blízko.
P_v
Pátek, 17. října 2025 - 13:14:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3766
Registrován: 5-2002
Pes od včerejška stihl zestárnout, už to není štěně ale má 4 roky. Majitelka psa se našla a stálo jí to zatím 700 Kč za odchytovou službu. DPP škodu vyčíslí. Podle policie zaběhnutí psa do kolejiště metra není trestným činem.
https://www.idnes.cz/praha/zpravy/pes-metro-utulek-majitelka-poli cie-odchyt-dpp.A251017_113701_praha-zpravy_svm
Sobota, 18. října 2025 - 11:17:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3752
Registrován: 4-2005
No, takové manévry kvůli psovi... To není normální. Na železnici a silnicích holt takové privilegium nemají... Psi, kočky, prasata, srny, i jezevce jsem viděl mezi kolejemi... Po nahlášení strojvedoucím sebrat po ukončení provozu a hotovo.
Nedávno srazila tramvaj v Motole prase, stane se, bohužel, pozvižení žádné, ale kvůli psovi se zblázníme.
1982 - 2022 40 let trolejbusů 14 Tr v Brně
P_v
Sobota, 18. října 2025 - 15:37:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3767
Registrován: 5-2002
Jediný rozdíl proti širé trati je v tom, že v tunelu nemá zvíře kam odejít.
Co když bude v metru spatřen potkan nebo mýval? Nebo kde je ta morální hranice pro zastavení provozu.
Sobota, 18. října 2025 - 16:20:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13380
Registrován: 9-2002
Psa pravděpodobně někdo vlattní, tak asi to bude ta věc, která mění situaci.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Sobota, 18. října 2025 - 18:11:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1112
Registrován: 1-2004
Pokud ho vlastní, tak si ho má hlídat a mít na vodítku...
Čtvrteční pražský cirkus kvůli jednomu psovi byl skutečně exkluzívní. Tisíce nas.aných lidí, desítky zmeškaných letů, stovky ujetých přípojů, narvané tramvaje, kam se ani nešlo nacpat a půlka Prahy v pozoru...
Sobota, 18. října 2025 - 18:18:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1360
Registrován: 4-2022
Bude v tom prostě a jednoduše chybný předpoklad:
"Hele štěně, vypneme to, za chvíli ho máme chycený a můžem zase jezdit."
Kdo by čekal, že to bude až takový rebel?

Protože kdyby věděli, jaký to bude boj, tak mohli na Dejvické zavřít vrata OSM. To je jistě dost štrapáce, ale za dané situace by se to totiž překvapivě asi vyplatilo!
P_v
Sobota, 18. října 2025 - 18:29:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3768
Registrován: 5-2002
Ještě bych bral jako přijatelný důvod, kdyby ten pes utekl majiteli na místě a ten se hned ohlásil dozorčímu. Tohle byl nějaký anonymní podvraťák a majitelka se začala zajímat až druhého dne, nejspíš když viděla televizní noviny.
Canfranc: Ještě do výčtu přidejte zmeškaná vyšetření v nemocnici.
P.L.: A kdyby v roce 2002 věděli, jaká moc bude voda, tak mohli na Áčku pozavírat vrata OSM [lol]
Úterý, 21. října 2025 - 09:56:42  
Administrátor
Číslo příspěvku: 75369
Registrován: 4-2003
P_v:
"Ještě do výčtu přidejte zmeškaná vyšetření v nemocnici."
Nezlobte se na mě, ale pokud něco chci nebo potřebuju stihnout, jedu alespoň s hodinovou (po městě třeba jen půlhodinovou) rezervou. Pokud to vysloveně musím stihnout, tak i větší (minimálně dvouhodinovou). A je jedno zda [masinka], [tramvaj] nebo [auto].
To nemusí bejt jen pes, možností, jak jde někde zůstat viset, je bohužel dost velký vějíř. Ano, jasně že primárně za nějaké nestihnutí může, že se nejede dle JŘ, ale část viny zde padá i na toho, kdo jede bez jakékoliv rezervy, protože mu to tak víc vyhovuje (jsou i případy, kdy to jinak moc nejde, ale to nebývá většina) a protože se když pak vymluví na zpoždění (i když reálně to třeba není vůbec pravda nebo bylo jen 3minutové).
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!