Diskuse » Tramvaje a metro » Tramvaje na pražském Václavském náměstí » Archiv diskuse Tramvaje na pražském Václavském ... do 22. 9. 2025 « předcházející | další »

Archiv diskuse Tramvaje na pražském Václavském ... do 22. 9. 2025

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Pátek, 05. září 2025 - 08:15:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2533
Registrován: 4-2019
P.L.: Pozor, u Muzea jde nejen o podchod pod Legerkou, ale především o objekt těch nikdy nerealizovaných podzemních garáží. To je ten hlavní kostlivec.
P_v
Pátek, 05. září 2025 - 08:46:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3715
Registrován: 5-2002
Ten by šlo za pár dnů zalít hubeným betonem.
Pátek, 05. září 2025 - 08:53:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1302
Registrován: 4-2022
Přesně tak. Rozbít strop, narušit stěny, zaplnit, zhutnit.
Pátek, 05. září 2025 - 17:25:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 968
Registrován: 10-2018
Jednoduché a jasné řešení, jak píše Murphy, a umíte si spočítat potřebnou kubaturu?
Jinak počítám, že se podchod měl sanovat, a po odkrytí se zjistilo že už nelze .. a protože je ta jeskyňka v projektu, tak už se musí postavit funglovka. Budou vícepráce ..
Pátek, 05. září 2025 - 17:34:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17126
Registrován: 4-2003
Teď u Muzea:



Je vidět, že postup prací je docela rychlý, takže po instalaci všech betonových L profilů, položení pryžových rohoží a navezení štěrku očekávám do čtrnácti dnů začátek pokládky kolejí křižovatky. Patrně chtějí stihnout do zimy přeložit severojižní magistrálu do své definitivní polohy.
Kejvačka
Neděle, 07. září 2025 - 09:08:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3487
Registrován: 10-2004
V Opletalově před křižovatkou s Bolzanovou zmizel jeden ze dvou kusů kolejí zrušené trati do Hybernské. Nevím, proč, ale předpokládám, že následně půjde pryč i ten druhý... [ko] [sad]


Dějiny píší vítězové.
Nikdy nic nikdo nemá míti za definitivní.
Nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř.
Úterý, 09. září 2025 - 06:00:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17138
Registrován: 4-2003
U Muzea se postupuje velmi rychle, viz obrázek že včerejšího dne pro srovnání s pátkem:


Je vidět, že těleso křižovatky pod Muzeem pěkně roste a již položené koleje křižovatky nad Muzeem jsou již připraveny k zalití betonem, což se asi stane ještě tento týden. Ale to jsem nefotografoval, protože by to z obrázku nebylo skoro poznat [wink].
Strom
Úterý, 09. září 2025 - 09:49:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1364
Registrován: 7-2008
Zdravím. Na stavbě TT u Muzea mluvíte i sdílíte fotky "zlaté" srdcovky. K čemu je dobrá zlatá srdcovka a proč je tam použita? A z jakého materiálu je to vyrobeno? Zlato je měkký kov, takže to by bylo nepoužitelné, nehledě na neustálé střežení staveniště.
To je nějaký jubilejní kus do počtu v celé síti?

(Příspěvek byl editován uživatelem Strom.)
Nejlepší byl zatím topírenský posun v DPOV Nymburk na stroji 703 717[ok]
Úterý, 09. září 2025 - 10:28:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17144
Registrován: 4-2003
Strom:K čemu je dobrá zlatá srdcovka a proč je tam použita?

Srdcovka je jen pozlacená, protože se na ní poklepávalo. Svařovat a obrábět speciální kus by byla hodně drahá sranda, tak se pozlatil kus, který šel do křižovatky.

Více viz zde: https://zdopravy.cz/magistrala-se-presune-do-kolejiste-zasypou-se -tajna-parkoviste-pro-politiky-zacina-stavba-tramvajove-trati-muz eum-248245

(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Strom
Úterý, 09. září 2025 - 11:40:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1365
Registrován: 7-2008
Díky
Nejlepší byl zatím topírenský posun v DPOV Nymburk na stroji 703 717[ok]
Úterý, 09. září 2025 - 13:34:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1310
Registrován: 4-2022
To je přece ideově správně, že se poklepává něco, co bude ve stavbě použito! I tak jsme se od časů, kdy se poklepal osamělý kámen kdesi na dně výkopu, a po poklepání už zůstal na svém místě, často obestavěný tak, že už ho nebylo možné spatřit, dost posunuli. Takové ty základné kameny, co stojí na nápadném místě kdesi v trávníku vedle dokončené stavby, ty jsou teprve pro smích (nebo k pláči, vypadají nezřídka jako vzpomínka na někoho, kdo tam zahynul).
Úterý, 09. září 2025 - 16:37:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 65
Registrován: 10-2017
Dovolil jsem si betonování zdokumentovat,snímky z dnešního dopoledne:

Úterý, 09. září 2025 - 16:51:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1313
Registrován: 4-2022
Ty pražce položené na koncích jsou jako přídavné závaží, pro jistotu, aby se kolej náhodou nezvedla?
Úterý, 09. září 2025 - 17:17:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17147
Registrován: 4-2003
signalista1:Dovolil jsem si betonování zdokumentovat,snímky z dnešního dopoledne:

Nádhera, jde jim to pěkně od ruky [jidlo].
Čtvrtek, 11. září 2025 - 09:54:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17149
Registrován: 4-2003
Na zdopravy.cz udělali report ze včerejší pokládky výhybek na křižovatce pod Muzeem:

https://zdopravy.cz/stavba-tramvajove-trati-v-horni-casti-vaclava ku-pokrocila-delnici-polozili-prvni-vyhybky-u-muzea-259157

K Muzeu se vypravím asi až příští týden, kdy bude zase hotovo více a bude mít smysl to zdokumentovat [wink].
Čtvrtek, 11. září 2025 - 12:54:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5928
Registrován: 4-2007
Jak dlouhý má být ten pahýl k opeře? Já vim, že to je utopie, ale jestli by třeba nešel v Holyni vyndat ten "kříž", takový dočasný obratiště v centru na takovejch 15-20 let by nemuselo bejt na škodu a ty koleje by měly potenciální využití.
Čtvrtek, 11. září 2025 - 16:39:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17156
Registrován: 4-2003
Tak mi to nedalo a u Muzea jsem se zastavil [proud]. Musím ale zchladit nadšení těch, kteří si myslí, že linka 9 někdy v budoucnu pojede nikoliv Jindřišskou, ale podél Hlavního nádraží. Jestliže nebyly z takových spiš vymluvných důvodů vloženy výhybky nad koněm pro odbočení od Václavského náměstí směrem k Hlavnímu nádraží, tak nyní je vidět, že nebude vložena ani další dvojice výhybek, které by umožnily jizdu od Hlavního nádraží na Václavské náměstí. To by budované těleso v oblouku u bývalého Federálního shromáždění muselo vypadat jinak. Osobně jsem přesvědčen, že je v tom politika a jestliže ODS a další strany vzteky příšerně syčí, že se vůbec něco takového, čím je obnova tramvajové trati na Václavském náměstí, realizuje, tak si nejspíš v rámci nějakého ústupku vymohly, že žádná ze čtyř výhybek, které by odklonění linky 9 kolem Hlavního nádraží, nebude vložena. Nedokážu si představit, že se to tu za deset let rozkope celé znovu, to bude nejspíš politický zcela neprůchodná záležitost. Viz foto, kde sklopka s modrou kabinou za jeřábem stojí uprostřed tělesa odbočky k Hlavnímu nádraží:
Čtvrtek, 11. září 2025 - 16:45:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5929
Registrován: 4-2007
Ropid tam plánoval pětku.[lol]
P_v
Čtvrtek, 11. září 2025 - 16:51:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3729
Registrován: 5-2002
Kříž v Holyni musí zůstat do konce období udržitelnosti, asi 5 let. Jinak by se musela vrátit dotace. Kusé koleje podle zákresu na dpp.cz budou mít 65 m, takže by to velmi těsně mohlo vyjít.
Ovšem k čemu obratiště pouze na KT8.
Čtvrtek, 11. září 2025 - 17:03:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5930
Registrován: 4-2007
P_v: Přeaně. K ničemu. Vytahat hlavák[lol]
Čtvrtek, 11. září 2025 - 17:09:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1319
Registrován: 4-2022
Mohla by se pak udělat linka Opletalova-Wilsonova (v KT8), jako náhradní doprava za nepostavenou trať kol hl.n. Jet může skoro kudykoliv, stačí když přijede ze správné strany ke konečné.
Čtvrtek, 11. září 2025 - 17:57:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17157
Registrován: 4-2003
Dj la Défense:ROPIDu si tam plánoval pětku

Stejný případ jako devítka [proud]. Někomu se strašně nelíbí, že by jakákoliv linka mohla překonávat severojižní magistrálu dvakrát. A přes to nejede vlak, respektive tramvaj [satan].
Čtvrtek, 11. září 2025 - 18:43:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5931
Registrován: 4-2007
Nějak nevěřim tomu, že by tam do budoucna nebyl "oblouk". Spíš si myslim, že se na to vyprdlo, protože každýmu je jasný, že v následujících 15 letech v "Šervůdu" tramvaj nebude z důvodu tahanic o to, co s budovou hlavního nádraží. Patrně se vysoutěžily jen oblouky od Vinohradské, je také otázka v jaké poloze bude ležet magistrála.
Čtvrtek, 11. září 2025 - 18:50:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2838
Registrován: 8-2020
P_v:
"Jinak by se musela vrátit dotace.
Ovšem k čemu obratiště pouze na KT8."

To jsou v EU takoví páprdové, nebo se tím jenom straší podobně jako u Unesca a železničního mostu?

Jinak myslím, že chybějící oblouk IPP - Muzeum taky do dopravy u hlaváku někdy hodí vidle.

(Příspěvek byl editován uživatelem Daarzyn67.)
Čtvrtek, 11. září 2025 - 18:54:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17158
Registrován: 4-2003
A já tomu zase celkem věřím, že byl velký tlak na to, aby chybějící oblouk nebyl. Samozřejmě, že nikdo dnes neví, co bude za deset patnáct let, ale když nic jiného, tak se možnost zavedení provozu od Václavského náměstí k Hlavnímu nádraží značně zmenšila. Politikové z ODS tak mohou mít klidnější spánek [crazy][nene].

(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Čtvrtek, 11. září 2025 - 19:05:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5932
Registrován: 4-2007
Bram: To jsou jen ničím nepodložené spekulace.
Čtvrtek, 11. září 2025 - 19:29:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6169
Registrován: 5-2002
P.L.:
"Ty pražce položené na koncích jsou jako přídavné závaží, pro jistotu, aby se kolej náhodou nezvedla?"

Nebude to spíš zarážedlo pro dvoucestný bagr?
Pátek, 12. září 2025 - 08:00:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17159
Registrován: 4-2003
Kasme vyrobí téměř umělecké fotky, ale dá je bůh ví proč do vedlejšího vlákna:


https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=4744121

To je jiný level, než jak fotím já [jidlo].
Pátek, 12. září 2025 - 08:19:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17160
Registrován: 4-2003
Dj la défense:To jsou jen ničím nepodložené spekulace.

To, že ODS, TOP09, ale též ANO a SPD další dvě tramvajové tratě křížící magistrálu moc nevoní, to není spekulace, to je bohužel fakt.

Jojo, drobná vada na kráse je, že TT od VN k Hlavnímu nádraží nepovede takto: https://mapy.com/s/poreguvuko

Ale už se stalo, je to prostě dáno vývojem celé situace okolo TT na Václavském náměstí a kolem Hlavního nádraží, kdy první být dle přání politiků nikdy neměla a druhá měla být už teď v provozu. Zatímco první bude v provozu zanedlouho, tak druhá nejspíš v nejbližších deseti letech nevznikne. Ovšem pokud by byly plánovány obě tratě současně s tím, že nějaká důležitá linka bude odkloněna z Jindřišské k Hlavnímu nádraží, tak by problém s dvojím křížením severojižní magistrály nejspíš nikdy nevznikl [nene]. Jenže řešit tak rozsáhlý projekt, když do něj zasahují politikové, není jednoduché, takže projektantům lze těžko něco vytknout. Ještě že se za minulého vedení Prahy otevřelo okno k realizaci projektu TT na Václavském náměstí a současné vedení do něj nehodilo vidle (nejspíš díky Pirátům [wink]), protože byl úspěšně dotáhnut do fáze, kdy už to moc dobře nešlo. Minulému vedení Prahy za to musím opět poděkovat [wink].
Pátek, 12. září 2025 - 10:16:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1136
Registrován: 4-2006
Že by někdo z politiků řešil takovou míru technického detailu, aby někdo někam nevložil výhybky, to mi přijde taky trochu paranoidní.

Spíš tedy nemá smysl tu odbočku v této podobě vůbec zakládat. Hlavní přínos ve zkrácení výluky při napojení to nesplní, a jen se bude zbytečně pomalu drncat přes výhybky - a hlavně to zabetonuje TT v nevhodné poloze za magistrálou. Bez založené odbočky by se dal v mezičase projekt přepracovat. Pokud by to jen vedlo po druhé straně magistrály, tak by se ani nemusel měnit územní plán.
I am the passenger, and I ride and I ride...
Pátek, 12. září 2025 - 10:25:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5934
Registrován: 4-2007
Já teď spíš čekal, že dáš několik třeba článků o tom, jak kromě, patrně Scheinherra, se otevřeně staví proti obloukům k opeře a ty pokračuješ jen v další dojmologii.
No trať u nádraží opravdu nevznikne v dalších, dejme tomu, 15 letech, ale to spíš proto, že Hřib má v plánu zmrvit odbavovací halu a na to se nalepí různí památkáři a ochránci "staré Prahy".

Jinak za sebe souhlasím s tím, že trať do "Šervůdu" měla vést, tak jak maluješ ty, dvakrát přecházet magistrálu na nějakých 200 metrech je nesmysl. Ale tak třeba to za tu víc jak dekádu někdo překreslí. Za tohle by totiž někdo zasloužil pěstí, a ne poděkovat...[lol]

P.S. Pochybuju, že se někdy v dohledné době dočkáš vlády v Praze bez tebou 4 zmíněnýcg stran, či nějakých jejich ekvivalentů. [lol]

Edit: Teď jsem četl v diskusi u Sůry příspěvek, že "oblouk" od náměstí k nádraží bude muset mít jakousi rozjezdovou a sjezdovou splítku, tudíž je prý zbytečné ji tam v kládat, aby se neojezdila od aut, a to hlavní, že není a nebyla součástí této stavby. No, jestli je to pravda nevím, ale přijde mi to logičtější, než tvoje spiknutí kvůli obloukům od tebou neoblíbených politiků.

(Příspěvek byl editován uživatelem Dj_la_défense.)
P_v
Pátek, 12. září 2025 - 10:50:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3730
Registrován: 5-2002
Daarzyn67: Normální podmínky dotace. Když EU na něco přispěje, tak si taky ohlídá, aby se to nepoužilo na něco jiného.

Ad dvojí přecházení magistrály: Proč ne rovnou do Washingtonovy, která by se rozšířila. Bylo by to s minimem následných oblouků. Ale možná tam mělce pod zemí překáží stanice metra.
Jednou z úloh TT k Hlaváku má být i zastávka na obsluhu německého Smetanova státněoperního divadla a garáží. To by se z druhé strany magistrály dělalo obtížně. Ale dá se tam dojít od metra, takže by to zas nebylo tolik třeba, nicméně to může být důvod, proč to vede jak vede.
Pátek, 12. září 2025 - 11:54:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1320
Registrován: 4-2022
Brame, Kasme je fotič hrdina, jeho činnosti si nesmírně cením, a určitě nejen já, a že měl na tom Václaváku mizerné světlo, to byla trochu smůla a netřeba to rozpatlávat eufemismy o "uměleckosti", tady jde konec konců spíš o ten dokument. Sousední vlákno přece není a priori nesprávné, a i když jsme zvyklí to dávat spíš sem, pochybuji, že to někdo nenašel.
Pátek, 12. září 2025 - 13:32:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17163
Registrován: 4-2003
P.L.:Brame, Kasme je fotič hrdina, jeho činnosti si nesmírně cením, a určitě nejen já, a že měl na tom Václaváku mizerné světlo, to byla trochu smůla a netřeba to rozpatlávat eufemismy o "uměleckosti", tady jde konec konců spíš o ten dokument. Sousední vlákno přece není a priori nesprávné, a i když jsme zvyklí to dávat spíš sem, pochybuji, že to někdo nenašel.

Hele, já se Kasmem viděl několikrát osobně, jeho fotky jsou super a to, co jsem psal, nebyl žádný efemismus. Naopak to byla pochvala [wink]. Opravdu mne nenapadlo, že by to někdo mohl pochopit jako eufemismus, ale zjevně jsem se mýlil [crazy][sad]. Přitom jsem psal, že to je jiný level, než fotím já. Pro méně chápavé jedince dodávám, že Kasme fotí v dobrém slova smyslu vyšší kvalitativní level než fotím já. To chce jednak to umět fotit a za druhé na to mít i odpovídající techniku [wink].
Pátek, 12. září 2025 - 16:31:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17165
Registrován: 4-2003
Moser:Že by někdo z politiků řešil takovou míru technického detailu, aby někdo někam nevložil výhybky, to mi přijde taky trochu paranoidní.

Paranoidní to sice je, ale u mnoha politiků vyvolává obnova TT na Václavském náměstí stále velký odpor. A představa, že by v budoucnu mohla nějaká linka jet přes magistrálu dvakrát, to už muselo vyvolat nepříčetnost, když si to uvědomili, nebo spíš jim to někdo prozradil. Takže bych se nedivil, kdyby v tom politikové prsty opravdu měli.


Spíš tedy nemá smysl tu odbočku v této podobě vůbec zakládat. Hlavní přínos ve zkrácení výluky při napojení to nesplní, a jen se bude zbytečně pomalu drncat přes výhybky - a hlavně to zabetonuje TT v nevhodné poloze za magistrálou. Bez založené odbočky by se dal v mezičase projekt přepracovat. Pokud by to jen vedlo po druhé straně magistrály, tak by se ani nemusel měnit územní plán.

I se založenou odbočkou ke Státní opeře půjde v budoucnu hnout - té škody zase není naděláno tolik. Horší by bylo, kdyby už ležely všechny výhybky, to by byla konečná. A teď je ještě otázka, zda by po rekonstrukci náměstí šel na vnitřní kolej dát oblouk o poloměru 25 metrů, kdyby se měla přemisťovat trať k Hlavnímu nádraží na opačnou stranu magistrály...


Dj la défense:Já ted spíš čekal, že dáš několik třeba článků o tom, jak kromě, patrně Scheinherra, se otevřeně staví proti obloukům k opeře a ty pokračuješ jen v další dojmologii.

Na diskusním fóru spekulovat mohu. Ale chápu, že máš velkou potřebu to nazývat dojmologií [biggrin].


No trať u nádraží opravdu nevznikne dalších, dejme tomu, 15 letech, ale to spíš proto, že Hřib má v plánu zmrvit odbavovací halu a na to se nalepí různí památkáři a ochránci "staré Prahy".

Hřib už s halou ve smyslu pergoly nikdy nic neprovede [nene]. To už musí chápat i on, byť se s tím patrně stále nesmířil. A teď pán bůh zaplať dostal Hřib další facku, neb se rozhodlo, že vzhledem k již vynaloženým nákladům se musí pokračovat v přípravě stanice metra B Depo Zličín.


Jinak za sebe souhlasím s tím, že trať do "Šervůdu" měla vést, tak jak maluješ ty, dvakrát přecházet magistrálu na nějakých 200 metrech je nesmysl. Ale tak třeba to za tu víc jak dekádu někdo překreslí. Za tohle by totiž někdo zasloužil pěstí, a ne poděkovat...

Je hezké, že se mnou souhlasíš, ale uvědom si, že projektanti kreslí dle zadání politiků, ne sami od sebe. Už si to konečně zapiš za uši [wink].


Pochybuju, že se někdy v dohledné době dočkáš vlády v Praze bez tebou 4 zmíněnýcg stran, či nějakých jejich ekvivalentů.

I přes mé antipatie zejména k pražské ODS (což je vyloženě takový septik ODS) nemám zájem na tom, aby se něco dramaticky měnilo. Předchozí vedení Prahy bylo lepší, ale voliči rozdali karty jinak a to je třeba respektovat. Ale představa, že v Praze vládne ANO a Spolu (nejspíš ještě s podporou Motoristů, případně SPD), mne upřímně děsí [angry][coze][blush].
Pátek, 12. září 2025 - 17:47:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5942
Registrován: 4-2007
Paranoidní to sice je, ale u mnoha politiků vyvolává obnova TT na Václavském náměstí stále velký odpor. A představa, že by v budoucnu mohla nějaká linka jet přes magistrálu dvakrát, to už muselo vyvolat nepříčetnost, když si to uvědomili, nebo spíš jim to někdo prozradil. Takže bych se nedivil, kdyby v tom politikové prsty opravdu měli

Ano, tohle je tvoje dojmologie. Je totiž úplně jedno, kolikrát která linka přejede magistrálu. Když tam pojedou dvě od Vinohrad, tak v čem to bude jiné? To s umístěním, respektive rozložením, kolejí nemá prostě co dělat.

Hřib už s halou ve smyslu pergoly nikdy nic neprovede [nene]. To už musí chápat i on, byť se s tím patrně stále nesmířil. A teď pán bůh zaplať dostal Hřib další facku, neb se rozhodlo, že vzhledem k již vynaloženým nákladům se musí pokračovat v přípravě stanice metra B Depo Zličín
Snad máš pravdu.

Je hezké, že se mnou souhlasíš, ale uvědom si, že projektanti kreslí dle zadání politiků, ne sami od sebe. Už si to konečně zapiš za uši
Ty si zapiš za uši, že o projektantech jsem teda já vůbec nemluvil.[wink]

Předchozí vedení Prahy bylo lepší, ale voliči rozdali karty jinak a to je třeba respektovat.
To je opět subjektivní názor. Mě třeba ten gentleman židovského původu naplavený odkudsi z jižních Čech za tu akci s Libeňským mostem je silně nesympatický a pevně doufám, že už se k lizu znova nedostane... To samé doufám o náplavě ze Slavičína.
Neděle, 14. září 2025 - 10:28:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17168
Registrován: 4-2003
Dj la défense:Je totiž úplně jedno, kolikrát která linka přejede magistrálu.

Předvedl jsi ukázkovou dojmologii, protože na jedny světla žádná linka neprojede dvě křížení magistrály od Hlavního nádraží na Václavské náměstí. Ale klidně si v dojmologii pokračuj dle ctěné libosti [biggrin].


Ty si zapiš za uši, že o projektantech jsem teda já vůbec nemluvil.

Stále jsi nepochopil, o čem je řeč [nene].


To je opět subjektivní názor. Mě třeba ten gentleman židovského původu naplavený odkudsi z jižních Čech za tu akci s Libeňským mostem je silně nesympatický a pevně doufám, že už se k lizu znova nedostane... To samé doufám o náplavě ze Slavičína.

Fuj, tak tohle je dost nechutné, když se vytahuje něčí židovský původ [crazy].

Pokud by byla akce Libeňský most v rukou ODS, tak je most zcela zbytečně rozšířen na čtyřpruhové uspořádání s tramvajovou tratí uprostřed na zvýšeném tělese. Ovšem to rozšíření by bylo stejně jen na papíře, protože za vlády ODS se o těchto věcech jen žvanilo. Jo, zrealizovala se Blanka, ale ta šla zrealizovat jen proto, protože šlo o silniční stavbu a ještě vede celá pod zemí. Dále se pod vedením ODS podařilo nedovést metro A na letiště (spor Béma s Jančíkem, kdy jeden chtěl metro A na letišti a druhý na Zličíně [crazy]) a celkově rozvoj Prahy po dopravní stránce stagnoval a bylo zaděláno i na dlouhodobou budoucí stagnaci. Až teprve za minulého vedení Prahy se konečně natvrdo řeklo, že aby bylo pokračování Blanky z Pelc-Tyrolky přes Libeň do Malešic, musí tato stavba jít pod zem a začalo se na tom pracovat. Stejně tak se začalo připravovat výrazné prodloužení tunelů v Jinonicích, aby byla šance, že Radlická radiála bude v budoucnu postavena. Ano, bude to stát více peněz, ale povrchové varianty by byly bez šance na projednání a to všechna vedení Prahy před tím minulým odmítala vzít v patrnost a tvrdě tlačila nesmyslná povrchová dopravně inženýrská dálniční běsnění uprostřed obytných čtvrtí [crazy][angry]. Jenže Praha by stejně tato povrchová řešení neprotlačila, takže by se i dnes vedla zcela zbytečná zákopová válka [crazy].

Dále naprosto správně začalo být připravováno zahloubení Kbelské ulice a vznik dvou mimoúrovňových křižovatek, aby se odstranilo naprosto tragické místo v páteřní silniční síti. Jde sice o dlouhodobé provizorium, ale tak na dvacet let určitě, možná ještě na delší dobu, ale ani v budoucnu rozhodně neztratí svůj význam a to ještě nepočítám stále nevyužitý potenciál pro vedení tangenciálních linek MHD [wink].

Takže pánbůh zaplať za Scheinherra, ke kterému lze také mít nějaké výhrady a velmi rád vezmu na milost i Hřiba [wink]. Oproti zatuchlé ODS reprezentované spící Bohouškem, která navíc hájí především zájmy developerů, jsou pánové Scheinherr a Hřib naprostí zázrakové (míněno v dobrém), na jejich činy se bude dlouho vzpomínat. Ti příčetní budou vzpomínat v dobrém a ostatní ať třeba puknou vzteky, je mi to úplně jedno [proud].
Pondělí, 15. září 2025 - 17:00:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 254
Registrován: 8-2017
K RR ... je otázkou jestli je horší namalovat něco tak, že je jen malá šance to prosadit, nebo to namalovat tak, že na to min 15-20 let nebudou prachy. Obecně mi to přijde jako šlápnout do exkrementu levou nebo pravou botou. Tedy, myslím pro sprostý lid, který by tu RR už kua potřeboval, pro Hlaváčka je jasné, že každá studie má cenu zlata. [lol]
Navíc je jasné, že i pokud by se za těch 15-20 let ty peníze schrastily, tak se bude ten dnešní návrh stejně upravovat ... bo do toho bude chtít kecat další generace.
Nakonec to skončí jako cyklostezka. [rofl]

MO je podobný příběh ...

Pokud jde o Libeňák, tak mně se ten most líbí/líbil, on Janák nebyl žádný čučkař.
Realita je ale taková, že kdyby AS od začátku měl rozum a neblbnul s rekonstrukcí, a místo toho prosazoval nový most=repliku tak už to mohlo dnes skoro být hotové. Takhle jen odpálil x let, o které později ten most bude stát.
Pondělí, 15. září 2025 - 17:55:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1137
Registrován: 4-2006
Pozorný_čtenář:
"Tedy, myslím pro sprostý lid, který by tu RR už kua potřeboval, pro Hlaváčka je jasné, že každá studie má cenu zlata. [lol]"
A možná ještě víc by potřeboval o kus vedle radiálu Břevnovskou. Popravdě jsem nikdy nepochopil, proč se RR připravuje jako první. Jasně, ubydou nějaký auta v Radlicích a na Plzeňský, ale Vypich a Patočkova mi subjektivně přijdou jako větší humáč. Navíc by to obligátně odlehčilo Kulaťáku, protože i od D7 by to bylo rychlejší než poskakovat po Evropský. A od D5 minimálně do severní půlky Prahy taky, takže pozitivní efekt by tam byl i pro tu Plzeňskou. Ale to jsem tedy OT.
I am the passenger, and I ride and I ride...
Úterý, 16. září 2025 - 05:28:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3320
Registrován: 8-2017
Praha nepotřebuje tahat další auta do centra, ani přes Břevnov, ani přes Radlice.
Iluzi potřebnosti RR se sice snaží politici vyvolat vytrvalým prasením Radlické (z původních čtyř pruhů téměř všude na dnešní dva průběžné i tam, kde o žádné objektivní potřebě odbočovacího pruhu nelze hovořit).
Smysl by možná dával tunel od bazénu do Zlíchovského tunelu, ale přes Jinonice stačí Radlická, a to říkám jako člověk, který tam bydlí.

S BR a Patočkovou je to podobný.

Zahlubování křižovatky v ďolíku je taky kosočtvercovina na kvadrát; tam pokud mělo být mimoúrovňové řešení, tak estakádou.
P_v
Úterý, 16. září 2025 - 08:52:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3731
Registrován: 5-2002
"Praha nepotřebuje tahat další auta do centra"
Ale potřebuje ta stávající vymístit z městských ulic.
"přes Jinonice stačí Radlická"
Má to odlehčit nejen Radlické ale i Peroutkově, Plzeňské, Vrchlického.
Úterý, 16. září 2025 - 10:19:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3321
Registrován: 8-2017
Kromě spodního úseku přes Radlice není Radlická svým charakterem žádná městská ulice.
Úterý, 16. září 2025 - 10:39:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18014
Registrován: 5-2004
Nojo, kdyz permanentne stoji okruh u orecha je dalsi moznost jak projet prahou mestsky polookruh. No a pokud je regulovan vjezd do tunelu tak samosebou stoji i patockova. Podobne jako brezansky udoli kdyz se reguluje tunel na d0.

Protoze 9 dalnic do prahy je propojenejch akorat jizni spojkou a ruznejma dvoupruhama. Jiny to nebude dokud nebude i severni okruh.
Úterý, 16. září 2025 - 11:08:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17173
Registrován: 4-2003
Pozorný čtenář:K RR ... je otázkou jestli je horší namalovat něco tak, že je jen malá šance to prosadit, nebo to namalovat tak, že na to min 15-20 let nebudou prachy. Obecně mi to přijde jako šlápnout do exkrementu levou nebo pravou botou. Tedy, myslím pro sprostý lid, který by tu RR už kua potřeboval, pro Hlaváčka je jasné, že každá studie má cenu zlata.

Radlická radiála především není v současné době vůbec vhodné stavět, protože není žádoucí zvyšovat automobilový provoz v Praze v době, kdy není dostavěn vnější okruh. A bez úprav na Barrandovském mostě a též bez patřičných úprav napojení Radlické radiály na vnitřní okruh na Zlíchově by Radlická radiála přivedením dalších aut na Zlíchov tuto oblast naprosto zablokovala. Studie proběhly, jejich výsledky jsou známé a veřejně dostupné. Proto je daleko lepší, když se stavba Radlické radiály odsune do vzdálené budoucnosti, kdy se tyto problémy vyřeší a vnější okruh už bude dostavěn. A pak se možná přijde na to, že žádná Radlická radiála není potřeba.


P_v:Ale potřebuje ta stávající vymístit z městských ulic.

Obecně je to chvályhodná činnost.


Má to odlehčit nejen Radlické ale i Peroutkově, Plzeňské, Vrchlického.

Jenže stavbou radiálních komunikací akorát dojde k tomu, že město bude velice dobře průjezdné pro automobily, čili odpadne další důvod používat hromadnou dopravu. Navíc v době, kdy pohonné hmoty jsou velmi levné a rozhodně to nevypadá, že by se ještě někdy v budoucnu měly zdražovat. A tím míním každoroční růst ceny PHM alespoň o inflaci, jenže ta cena neroste ani o inflaci, cena PHM se dokonce snižuje [coze].
Úterý, 16. září 2025 - 11:48:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5950
Registrován: 4-2007
Stále jsi nepochopil, o čem je řeč
To evidentě ani ty ne


Fuj, tak tohle je dost nechutné, když se vytahuje něčí židovský původ
Nevím, co je na židovském původu nechutného. Každý máme nějaký a toto opravdu nevidím jako nějaký problém, jen mě překvapuje, že zrovna ty jsi antisemita.
Jinak u tohoto pána ten původ je velmi podstatný, jelikož jemu nešlo o žádný libeňský most, to byl jen zástupný problém, jemu šlo primárně o 60 let zasypaný libeňský židovský hřbitov, ke kterému "nalepil" ten most, protože si správně spočítal, že na něj bude jednodušší sehnat širší podporu obyvatel.

odkaz
odkaz

Kvůli tomu je stav mostu "zakonzerovaný", zmrvený a dlouhodobě bez tramvajové dopravy. Proto pevně věřím, že ten tvůj oblíbenec se k dopravě v Praze už nikdy nedostane.
Je stejně zajímavé, že máš myšlenkový pochod, že ODS chtěla "velký" nový most, to jest špatně, protože bla bla bla, kdežto PS chtěla původní most, to jest dlouhodobě žádný, to jest dobře.[lol]

Takže pánbůh zaplať za Scheinherra, ke kterému lze také mít nějaké výhrady a velmi rád vezmu na milost i Hřiba [wink]. Oproti zatuchlé ODS reprezentované spící Bohouškem, která navíc hájí především zájmy developerů, jsou pánové Scheinherr a Hřib naprostí zázrakové (míněno v dobrém), na jejich činy se bude dlouho vzpomínat. Ti příčetní budou vzpomínat v dobrém a ostatní ať třeba puknou vzteky, je mi to úplně jedno
Sice je mi směšná představa jakéhokoliv vzpomínání, ať už v dobrém či zlém, na jekéhokoliv politika, takže pokud pokud máš tu potřebu, klidně na ně vzpomínej, já pevně doufám, že máš pravdu a že v tomto případě zůstane už jen u toho[lol]
Úterý, 16. září 2025 - 11:49:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5951
Registrován: 4-2007
Já bych radiály uvítal, bydlím v centru a výjezd zejména na západ se za poslední roky zhoršil kvůli různým cyklopruhům a podobným omezujícím kravinám, na úkor kapacitních komunikací. Člověk pořád musí vymýšlet nějaké zkratky, u nichž je vždycky riziko, že na to přijdou i ostatní[biggrin]
Úterý, 16. září 2025 - 12:02:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 255
Registrován: 8-2017
A možná ještě víc by potřeboval o kus vedle radiálu Břevnovskou.

To je hereze, dílo ďáblovo, úskok antikristův a já nevím co ještě. Na to se nesmí ani myslet, natož o tom mluvit či psát. [rofl] ... jak by věcně ta diskuze smysl dávala, tak nemyslím, že za mého života bude aktuální, a tedy od BR abstrahuji.

I když tuhle Stárek něco vykřikoval o potřebě zahloubení+zakrytí Patočkovy, tak třeba ... ale P6 toho už nakecala.

Radlická radiála především není v současné době vůbec vhodné stavět ...

Jasně, ať se lidi okolo Plzeňské a Vrchlického podělají a třeba tam chcípnou.
Pokud máme dvouokruhový systém ... což na papíře máme, a do jisté míry i v reálu ... tak tyto vysokokapacitní komunikace, které pro skutečné využití svého potenciálu musí fungovat ve vzájemné synergii prostě kapacitní propojení potřebují. Sorry jako. Pokud jej nemají, tak se doprava mezi těmito systémy bude realizovat po běžné komunikační síti se všemi negativními důsledky, která to přináší a kterých jsme denně svědky.

Jo, a když tu Bram adoruje tu minulou a stávající pražskou koalici, jací jsou nej a skvělí, tak by si měl trochu doplnit vzdělání a pořádně si prostudovat tohle ... https://praha.eu/w/motolske_udoli_ziskava_novou_podobu_3094757 (na netu je snadno ke stažení i komplet studie) ... schválila to jak rada, tak zastupko a RR je nezbytnou podmínkou realizace toho projektu.

Jinak by to asi chtělo možná změnit medikaci, bo se tu na jedné straně rozplývat nad tím, jak Hřib+Hlaváček+Scheinherr vylepšili projet RR, a vzápětí napsat, že ta RR je vlastně úplně k hovnu a všemu jen uškodí, to je slušná schýza.

Takže si vyber, buď je RR potřeba a pak má smysl řešit a snažit se o nějaké vylepšení toho projektu jako takového, nebo je to škodlivá blbost, a pak cálovat z rozpočtu milińy za nějaké doplňování/změny studie je pitomost a vyhazování peněz oknem.
Úterý, 16. září 2025 - 12:10:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 256
Registrován: 8-2017
" ... rozhodně to nevypadá, že by se ještě někdy v budoucnu měly zdražovat. A tím míním každoroční růst ceny PHM alespoň o inflaci, jenže ta cena neroste ani o inflaci, cena PHM se dokonce snižuje. "

O ETS 2 jste už někdy slyšel? Bo jak to s tímhle bazmekem dopadne bude mít zásadní vliv na cenu PHM. I když je fakt, že jak se jezdí po Praze na výsledek těch jednání, která o tom budou (a budou fest na krev) vliv mít nebude. Kdo by to byl čekal:-).

Stejně, opět zcela překvapivě, se ceny na komoditních trzích tak úplně neřídí tím, co by obdivovatelé udržitelné mobility v Praze chtěli;-), a ani v PS nebudou se spotřebkou podle toho každou chvíli verglovat.
Úterý, 16. září 2025 - 12:17:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17176
Registrován: 4-2003
Dj la défense:Nevím, co je na židovském původu nechutného. Každý máme nějaký a toto opravdu nevidím jako nějaký problém, jen mě překvapuje, že zrovna ty jsi antisemita.

Ukázkový antisemita jsi ty, protože to poukazovat na to, že někdo je židovského (ale i jiného) původu u záležitosti, která s původem nemá nic společného, je naprosto nechutné. Řešíme dopravu a ne původ, přičemž Scheinherrův židovský původ jsi vytáhl jen proto, protože jsi si do Scheinherra potřeboval kopnout a nevěděl jsi, jak na to.

A ještě jsi tak nechutný manipulátor, že označíš za antisemitu mne, kterého by nikdy nenapadlo do dopravy (ale i jinam) tahat otázku původu [crazy].
Úterý, 16. září 2025 - 12:29:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5953
Registrován: 4-2007
Ježiš, to tak ale vůbec nevypadalo, když píšeš fuj a nechutné

Napsal jsem proč jsem na to poukazoval, kde bylo merito problému s libeňským mostem, o co mu šlo, dokonce jsem byl narozdíl od tebe natolik slušný, že jsem ti k tomu dal dva odkazy. Necucal jsem si teorie o absenci kolejí, jakožto zlovůle tebou neoblíbeného současného vedení Prahy, jako spekuluješ ty. Chápu, že se ti to do tvého zastydlého pohledu nehodí.[biggrin]
Úterý, 16. září 2025 - 18:31:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18020
Registrován: 5-2004
"O ETS 2 jste už někdy slyšel? Bo jak to s tímhle bazmekem dopadne bude mít zásadní vliv na cenu PHM"

Což ale samozřejmě bude jako každé zdražení nafty dobrá záminka ke zdražení MHD. A to bude navíc v solidním předstihu od Nového roku +30%.
P_v
Úterý, 16. září 2025 - 19:40:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3734
Registrován: 5-2002
Rozšiřování Libeňského mostu, ve smyslu ulice toho názvu, se toho hřbitova nemělo dotknout. Podívejte se do územního plánu, toho starého který stále platí. Rozšíření by končilo u sjezdu do Štorchovy. Auta měla pokračovat k okruhu tunelem pod Palmovkou severně od mostu.
Středa, 17. září 2025 - 10:04:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17177
Registrován: 4-2003
Pozorný čtenář:O ETS 2 jste už někdy slyšel?

Slyšel a dokonce i četl [wink]. Jenže ETS2 se do cen PHM z pohledu běžného automobilisty promítne vcelku bezvýznamně, o nějakých pět až sedm korun na litr. To je prakticky nic, neb půjde o zvýšení na ceny, které už zde nejednou byly, takže snížení intenzity IAD se konat nebude. Maximálně se s určitým zpožděním skokově poněkud zvýší podíl elektromobilů, protože typický automobilista, který dojíždí s autem do práce, je majitel rodinného domu se zahradou, povětšinou bydlící někde na vesnici a do práce jezdí maximálně tak padesát kilometrů od domova. Ten si může v pohodě elektromobil na svém pozemku odstavit a přes noc si ho nechat pomalu dobíjet a zároveń už jsou v nababídce ojeté elektromobily. Pro tento účel je elektromobil ideální, ale krom pořizovací ceny nového vozu širšímu rozšíření elektromobilů brání odpor většiny lidí si ho vůbec pořídit, dokonce i jen vyzkoušet. Kampaň, kdy se lidem elektromobil vnucoval, určoval se jako jediná možnost do budoucna (přičemž se k některým účelům se elektromobil opravdu moc nehodí a nejspíš nikdy hodit nebude), elektromobilům akorát silně uškodil a poškodil i vnímání EU tzv. běžnými lidmi, u nás typicky voliči ANO, SPD, Stačilo a podobných obskurních podniků [crazy].

Aby lidé začali přemýšlet, zda přelezou z IAD do VHD, tak by cena PHM musela být někde u šedesáti korun na litr a nesměla by se zvýšit cena jízdenek za VHD.

Naopak očekávám, že se i takto nepatrně zvýšená cena PHM do cen jízdenek VHD promítne velmi rychle, což je naprosto špatně.
Paul2no
Středa, 17. září 2025 - 10:21:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3684
Registrován: 11-2009
Bram: jenže ono se to zdražení paliv promítne ve výsledku do všeho, kde je potřeba doprava, takže hrozí další vlna vyšší inflace. Jako by nestačilo, že v roce 2023 se reálné mzdy propadly o pět let zpět na úroveň roku 2018. Jako já se zase nedivím, že lidé jsou z tohohle chudnutí a vyhlídek, že lepší to nebude, frustrovaní.
Středa, 17. září 2025 - 12:55:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17179
Registrován: 4-2003
Dj la défense:Necucal jsem si teorie o absenci kolejí, jakožto zlovůle tebou neoblíbeného současného vedení Prahy, jako spekuluješ ty.

Současné vedení Prahy není mým neoblíbeným, tuhle manipulaci jsi si zase vycucal z prstu. Je prostě jen takovým, jaké si voliči u voleb nepřímo vybrali. Pravda, je pro mne méně oblíbeným vedením, než bylo to předchozí, ale v porovnáním s tím, co už mohlo být (koalice ANO a Spolu s podporou SPD), jde ještě o dobrý výsledek, za který bych rád poděkoval zejména paní Marvanové [wink].

Podobný pokus byl i ve Středočeském kraji, kde (stejně jako v Praze) k tomu měl velké výhrady i Petr Fiala, takže i ve Středočeském kraji se Spolu nakonec podřídilo. Mne je naprosto jasné, že by pro Spolu bylo jednodušší, kdyby vládlo ve Středočeském kraji s ANO (Spolu by bylo uplaceno postem hejtmana), jenže to by nynějších parlamentních volbách bylo Spolu už nejspíš na odpis.
Středa, 17. září 2025 - 13:21:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 257
Registrován: 8-2017
To Bram ... 5-6 Kč na litr tedy nic fakt není a chování lidí to může ovlivnit, resp. ovlivní. Ale pouze v tom případě, kdy budou mít nějakou smysluplnou alternativu, kterou valná část z nich nemá. Zejména se to týká těch, co do Prahy dojíždí, protože z mnoha směrů je situace s VHD opravdu tristní.

Ostatně, na jaře na jedné konferenci byly prezentovány údaje ze kterých jasně vyplývalo, že Pražané ke svým cestám využívají IAD v průměru z 21 %, zatímco Středočeši ze 48 %. Když k tomu Borecký konstatoval, že min do 2030 mohou všichni na nějaké posílení příměsta zapomenout, tak by mne fakt zajímalo, jak si tu změnu představujete. Plus když Borecký dlouhodobě tvrdí, že dotace do VHD je potřeba omezit, neb na to kraj nemá.
Kejvačka
Čtvrtek, 18. září 2025 - 10:21:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3492
Registrován: 10-2004
Včerejší Václavák a okolí:












Dějiny píší vítězové.
Nikdy nic nikdo nemá míti za definitivní.
Nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř.
Neděle, 21. září 2025 - 13:50:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 66
Registrován: 10-2017
Něco málo z dneška:

Pondělí, 22. září 2025 - 16:56:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 67
Registrován: 10-2017
Dnes byly lepší světelné podmínky, alespoň pro můj historický přístroj[lol]:

Mr_nobody
Pondělí, 22. září 2025 - 18:22:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 271
Registrován: 10-2007
Zdá se mi to, nebo na té dolní křižovatce chybí kolejové spojení Václavák - opera/hlavní nádraží?
Podle výkresu by měly být minimálně vloženy výhybky u opery - 25. a 26. kolej:
https://www.dpp.cz/cs/data/Dokumenty%20ke%20sta%C5%BEen%C3%AD/C1_ SITUACE_SIRSICH_VZTAHU_DPS.pdf