| Diskuse » Tramvaje a metro » Tramvaje na pražském Václavském náměstí » Archiv diskuse Tramvaje na pražském Václavském ... do 28. 7. 2025 | « předcházející | další » |
Archiv diskuse Tramvaje na pražském Václavském ... do 28. 7. 2025dolů |
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři |
| autor | příspěvek |
|---|---|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16769 Registrován: 4-2003 |
Jva:Do dřevěného pražce se taky dá uchycení kolejnice navrtat v podstatě kdekoli, takže je v rozbočení/křížení kolejnic univerzálnější než betonový s předem danými body. Je to tak . Jen doplním, že betonové pražce v křižovatkách se dávaly v devadesátých letech minulého století, ale přišlo se časem na to, že mají jisté nevýhody a jejich životnost není příliš velká - postupně vyhnila drážka, kam se dávaly šrouby na upevnění kolejnic. Betonové pražce v křižovatkách a smyčkách ve výhybkách a kříženích se postupně dávají pryč, jak jsem si všiml. A betonové pražce s instalovanými hmoždinkami pro vrtule se dělají jen pro standardizované výhybky pro železnici. Samozřejmě, že i tyto výhybky by šly použít pro tramvaje a občas se i použijí, viz Brno a odbočka tratě na Líšeň a na Stránskou Skálu. Možná se použily i jinde, ale vím jen o tomto případu, protože tato odbočka má drážní parametry. Betonové pražce v kříženích zachyceny ve smyčce Levského: https://www.prazsketramvaje.cz/view.php?cisloclanku=2006041531 Ale už tam nejsou, tedy ne ty zachycené na snímku. Jestli jsou tam ještě i ty ostatní výhybky stále na betonových pražcích, to nevím, ty jsou skryté pod dlažbou. Ale v roce 1995, kdy trať šla do provozu, ještě zakryty dlažbou nebyly, to se dodělávalo postupně. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1888 Registrován: 3-2004 |
Od pondělí byly po zimní přestávce obnoveny práce na stropní desce stanice metra Muzeum. Magistrála ve směru I.P.Pavlova je zúžena do dvou pruhů a převedena na provizorní silnici blíže ke "koni". Zároveň není možné levé odbočení do Vinohradské ulice. Omezení pro automobily začíná již před Státní operou. Zastávka nočních autobusů a XC byla navrácena zpět před Dům potravin. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6061 Registrován: 9-2003 |
Bram: Pod výhybkové a křižvatkové konstrukce se dávaly VÚIS panely, nevím, zda se používají stále.
NOBLE BRICKS
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16782 Registrován: 4-2003 |
S4991023:Pod výhybkové a křižvatkové konstrukce se dávaly VÚIS panely, nevím, zda se používají stále. Dávaly, ale už se dlouho nedávají . Občas se při opravách (výměny kolejnic v křižovatkách) VÚIS panely sem tam odkryjí. Ale jak jsem si všiml, tak pokud jde o rekonstrukci celé křižovatky, letí tyto panely vždycky pryč. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1895 Registrován: 3-2004 |
Jak vypadá aktuální stav Václavského náměstí Novinky.cz: „Staveniště Václavák.“ |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 62 Registrován: 10-2017 |
Nějak nám to tady usíná: |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16826 Registrován: 4-2003 |
signalista1:Nějak nám to tady usíná: Ani ne, jen se z hlediska obnovy tramvajové trati v rámci rekonstrukce náměstí až zase tolik zajímavého neděje. Jednou týdně mám přes VN cestu, tak se koukám. Ale až vypukne stavba křižovatky nad Muzeem (TT Muzeum) což by snad mělo být v červnu, nebo až budou pokládány koleje přes SJ magistrálu (podzim 2025), nebo až začne výstavba jedné koleje (levé ve směru od Vodičkovy k Muzeu) na Václavském náměstí (někdy tento rok?!?), bude tady fotek zase kvanta. I já se zase s fotkami přidám . |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 113 Registrován: 5-2025 |
Jak pokračují práce na Václavském Václaváku? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16836 Registrován: 4-2003 |
Kid:Jak pokračují práce na Václavském Václaváku? Běž se tam podívat a neptej se tak blbě. Pokud se budeš vztekat, tak věz, že se tam z hlediska obnovy tramvajové tratě zatím nic nového neděje. V článku, který sem dal ve svém příspěvku Prox, máš napsáno, co se děje a bude dít. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 114 Registrován: 5-2025 |
Bram: Proč bych se měl vztekat? Já jsem, na rozdíl od Vás, Brame, naprosto v pohodě a svědčí o tom i to, že jsem pro odlehčení diskuze použil v otázce název skladby, kterou zpívá Vilda Čok. Pokud se cítíte dotčen mým nevinným dotazem, pak se Vám, Brame, hluboce omlouvám a vězte, že mi nemusíte odpovídat na každou otázku, kterou zde položím, pokud s tím máte nějaký problém. Jistě se najdou jiní, kteří mi rádi vyhoví a odpoví mi s radostí a noblesou. ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16837 Registrován: 4-2003 |
Kid:Proč bych se měl vztekat? Zkus přemýšlet, třeba na to přijdeš . Pokud se cítíte dotčen mým nevinným dotazem, pak se Vám, Brame, hluboce omlouvám a vězte, že mi nemusíte odpovídat na každou otázku, kterou zde položím, pokud s tím máte nějaký problém. Opravdu se necítím dotčen, jen kroutím hlavou nad tím, jak tu hloupě komunikuješ. Máš to zapotřebí?!? Jistě se najdou jiní, kteří mi rádi vyhoví a odpoví mi s radostí a noblesou. A že jich tu je, zatím celkem nula ![]() . |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 127 Registrován: 5-2025 |
Bram: Vždycky jsem si myslel, že jste celkem v pohodě diskutující, ale asi jsem se mýlil. Evidentně taky asi nemáte rád gaye a musíte mi to dávat stůj co stůj najevo, jinak si to vaše povýšené chování nedovedu vysvětlit. ![]() |
|
Pajzák
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9542 Registrován: 6-2015 |
Ty nejsi gay. Ty jsi prachobyčejný buzerant. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2453 Registrován: 4-2019 |
Vy si nestěžujete. Vy se s tím spíš vytahujete. Nechcete konečně pochopit, že Vaše eventuální zaměření je každému srdečně ukradené a ostatní nezajímá? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 130 Registrován: 5-2025 |
No nevypadá to tak. Naopak se tu do mě téměř každý bezdůvodně naváží. A tím, že jsem gay se nevytahuju (není důvod), ale zároveň se za to ani nestydím. A vytahovat se s něčím, nebo se za to nestydět je setsakra rozdíl, to byste mohl také už konečně pochopit. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 132 Registrován: 5-2025 |
"Nechcete konečně pochopit, že Vaše eventuální zaměření je každému srdečně ukradené a ostatní nezajímá?" |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2457 Registrován: 4-2019 |
"No a to je právě ono! Dnes nikoho nic nezajímá, každý se stará jen o sebe a ostatní jsou mu ukradení." (Příspěvek byl editován uživatelem pdk.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 531 Registrován: 5-2002 |
"pdk: "Nechcete konečně pochopit, že Vaše eventuální zaměření je každému srdečně ukradené a ostatní nezajímá?"No a to je právě ono! Dnes nikoho nic nezajímá, každý se stará jen o sebe a ostatní jsou mu ukradení. Lidé jsou ke svému okolí neskutečně lhostejní a pak to tady podle toho vypadá. Dříve si lidé pomáhali, sdíleli své radosti i starosti, scházeli se u různých příležitostí, bavili se spolu, zajímali se jeden o druhého. Dnes každý jen kouká, jak urvat co nejvíce na úkor ostatních, jak vydělat co nejvíce peněz a jak ohromit okolí svým vlivem a majetkem. Je to hnusná doba." Svatá prostoto. Mně opravdu nezajímá, jestli je Kid na chlapečky, holčičky nebo třeba na gumové kachničky. Je mi to zcela fuk. Leč není mi fuk že tapetuje diskuse, klade debilní dotazy řešitelné Googlem a celkově se chová jak dvanáctiletý autista. A ne, sexuální preference v tom fakt roli nehrají... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 314 Registrován: 7-2017 |
Kide, dlouho sem si myslel, že ste jen takový nevybouřený člověk. Omyl vy ste sebestředný blb. Kecáte na 5 diskuzích, tramvaje v Praze, v Plzni, jinde zabrousíte i ke katolické církvi atd. Považujete se asi za člověka se širokým spektrem rozhledu, názorů a zájmů, zatímco ve skutečnosti se projevujete jako obyčejný tlachal. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5740 Registrován: 12-2020 |
Kid: No a to je právě ono! Dnes nikoho nic nezajímá, každý se stará jen o sebe a ostatní jsou mu ukradení. Lidé jsou ke svému okolí neskutečně lhostejní a pak to tady podle toho vypadá. Dříve si lidé pomáhali, sdíleli své radosti i starosti, scházeli se u různých příležitostí, bavili se spolu, zajímali se jeden o druhého. Dnes každý jen kouká, jak urvat co nejvíce na úkor ostatních, jak vydělat co nejvíce peněz a jak ohromit okolí svým vlivem a majetkem. Je to hnusná doba. Říká se tomu kapitalismus . Já to taky nemusím, ale musíte to vydržet. Pár lidí co se starají občas i o ostatní se ještě najde, ale většinově je to boj o moc, peníze a postavení . To byl tedy i za komoušů, ale jen nahoře, obyčejní lidi bojovat nemuseli![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5761 Registrován: 4-2007 |
Neví někdo, jak to vypadá termínově s výlukou u Muzea? Kdy se plánuje přerušit provoz? Váhám, jestli se mi vyplatí tramvajenka![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 17671 Registrován: 5-2004 |
Michal7: to je kouzlo češtiny. Zaměníme-li měkké i za tvrdé![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2943 Registrován: 1-2013 |
"Neví někdo, jak to vypadá termínově s výlukou u Muzea? Kdy se plánuje přerušit provoz? Váhám, jestli se mi vyplatí tramvajenka "Od 14.6. pojede linka 11 ne Vinohradskou, ale přes Nám. Míru a Korunní. 14.6. a 15.6. nepojede k Muzeu žádná tramvaj, od 16.6. 13 Olšanské hřbitovy - Muzeum. Celé by to mělo trvat do jara 2027. |
|
Pawel
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2713 Registrován: 5-2002 |
Téměř 2 roky? Masakr. Ano, bude se likvidovat podchod, bude se měnit dispozice téměř všeho, ale vážně to musí být na tak dlouho? A k tomu ještě nebohá Francouzská bez posily. Jsem zvědav, jak dlouho se bude napojovat TT Strahov a TT Malešice... (Příspěvek byl editován uživatelem pawel.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 179 Registrován: 5-2025 |
Tak Francouzskou obsluhuje linka 22, 4 a 13. Ta 13 tam dva roky nebude a 4 nejezdí večer a o víkendu. Asi by to opravdu chtělo k té 22 nějakou posilu. Napadla mě možnost vést tudy 6 do Vršovic. |
|
P_v
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3620 Registrován: 5-2002 |
Vedle toho podchodu je ještě jeden o dost větší podzemní objekt, nedokončené podzemní garáže. Ale taky nechápu tu délku výluky, z níž většinu času zabere demolice podzemí a výstavba nového podzemní garáže pro zahradníky. To vše na etapy kvůli zachování magistrály. Co na té demolici může trvat tak dlouho, proč místo demolice nestačí jen zavézt hlínou, proč musejí zahradníci parkovat multikáru v novém bunkru a ne kdekoli jinde... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10219 Registrován: 2-2006 |
6 by chyběla na Bělehradské, takže to je nesmysl. 13 byla vedena do Vršovic jen kvůli nemožnosti bližšího ukončení, podstata její funkce je Vinohradská, takže na Francouzské chybět nebude. Na Muzeu jde o kompletní přestavbu prostoru, včetně sanace podzemí a rekonstrukce sítí za zachování provozu magistrály, stavba kolejové konstrukce je v tomhle případě minoritní část. Ano, je to na dlouho, ale kdoví co tam všechno ještě vyleze na povrch a jestli nebude nakonec potřeba sanovat i Vinohradské tunely...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku. Na trolly se nereaguje !!! Káemovi 29.10.2020 konečně vyšla věštba. Halelůjá...
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1169 Registrován: 4-2022 |
Tak vinohradské tunely ulici jen kříží, a v rozsahu stavby by připadal v úvahu asi jen první tunel, který kříží tramvaj v oblouku z Vinohradské do Legerovy. Ten je taky umístěný nejvíce mělko. Bylo by zajímavé, kdyby ho odhalili, ale stejně by mohli dělat jen na malém kousku, jinak by jim do jámy taky mohl spadnout ten rohový barák. Pokud je potřeba tunel sanovat, tak v celé délce. To bude nutné tak jako tak dělat zevnitř a tento camfrňoul by nic moc neřešil. V případě třetího tunelu byla při dostavbě nějaká šachta z povrchu, ale ta byla kus dál. |
|
P_v
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3621 Registrován: 5-2002 |
První tunel se bude sanovat při reko trati Hln-Smíchov. Má se prý i reprofilovat, aby se do něj vešel UIC-GC. Sanace tunelů bude "zajímavá", aby se nadloží moc nehejbalo, protože je od původní ražby narušené. Při ražbě 2. tunelu se některé domy propadly natolik, že se musely zbourat. Při ražbě prvního tam ještě zástavba nebyla. A bude se tam ještě razit čtvrtý tunel spodem, bude to jak ementál. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1170 Registrován: 4-2022 |
První tunel je v celé délce pod ulicí (Rubešovou a Londýnskou), kromě jižního konce, kde na něm jeden dům přece stojí. To by mohlo svádět k různým nápadům typu otevřená jáma, ale nedoporučuji. Ulice je úzká a domy z obou stran se nějak (snad v přijatelných mezích) pohnou i při nejšetrnější práci prováděné zespodu. Ale je možné, že té polohy pod ulicí využijí k provádění nějaké injektáže apod. (Příspěvek byl editován uživatelem P.L..) |
|
Pawel
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2716 Registrován: 5-2002 |
"13 byla vedena do Vršovic jen kvůli nemožnosti bližšího ukončení, podstata její funkce je Vinohradská, takže na Francouzské chybět nebude." Mohla být ukončena na Zvonařce. Podstatou její funkce není jen Vinohradská. Ostatně po dostavbě TT VN bude podstatou její funkce právě Francouzská. Francouzská je místo, kde jet 22 je - minimálně ve špičce - za trest. 13 byla spojem, který 22ce odlehčoval a do nějž se dalo bezpečně dostat např. s kočárkem nebo skupinou školních dětí, alespoň tedy pro místní přepravu. Fakt nechápu, proč obyvatele této části Vinohrad/Vršovic tolik trápit. Na Korunní, kde jezdí téměř souběžně metro, je kapacita stejná. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10221 Registrován: 2-2006 |
Tam je ukončena 23, takže nemohla. "Francouzská je místo, kde jet 22 je - minimálně ve špičce - za trest. 13 byla spojem, který 22ce odlehčoval a do nějž se dalo bezpečně dostat např. s kočárkem nebo skupinou školních dětí, alespoň tedy pro místní přepravu."
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku. Na trolly se nereaguje !!! Káemovi 29.10.2020 konečně vyšla věštba. Halelůjá...
|
|
P_v
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3624 Registrován: 5-2002 |
Zaujala mě fotka slavnostního poklepání. Taková srdcovka není zrovna levná věc, aby se vyráběla speciálně jen pro účely poklepu. Věděl by někdo, odkud pochází? A jaký bude její další osud, poputuje do muzea, vydraží se šotoušům, někdo ji ukradne jako v Brně, nebo se dokonce zamontuje na místo? ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10226 Registrován: 2-2006 |
Podle informací z tablíček bude použita v místě...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku. Na trolly se nereaguje !!! Káemovi 29.10.2020 konečně vyšla věštba. Halelůjá...
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1641 Registrován: 8-2006 |
Demon: ale podle té tvé fotky na FB ten žlábek je skutečně poněkud "nežlábkovitý", jak tam zaznělo v diskusi Tedy spíš pouze maketa. |
|
P_v
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3625 Registrován: 5-2002 |
Srdcovky mají mělký žlábek. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1642 Registrován: 8-2006 |
P_v: Máš pravdu, jsou i mělké žlábky. Takže ji použijí. ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10227 Registrován: 2-2006 |
"Demon: ale podle té tvé fotky na FB ten žlábek je skutečně poněkud "nežlábkovitý", jak tam zaznělo v diskusi Tedy spíš pouze maketa."
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku. Na trolly se nereaguje !!! Káemovi 29.10.2020 konečně vyšla věštba. Halelůjá...
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 56 Registrován: 6-2024 |
Nové místo setkávání - u zlaté koleje Myslím, že by to zasloužilo i cedulku. |
|
Kejvačka
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3439 Registrován: 10-2004 |
Včera u Muzea a ve Škrétově: Poslední fotka z obratiště Olšanské hřbitovy ukazuje výstupní zastávku linky 13 ve smyčce, kde cestující vystupují vlevo ve směru jízdy.
Dějiny píší vítězové.
Nikdy nic nikdo nemá míti za definitivní. Nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2102 Registrován: 4-2011 |
Ad Kid: Dříve si lidé pomáhali, sdíleli své radosti i starosti, scházeli se u různých příležitostí, bavili se spolu, zajímali se jeden o druhého. Takže dnes neexistují zájmové skupiny, mraky organizovaných akcí, FB skupiny stejně naladěných lidí, lidi nesdílí radosti a starosti, nebaví se? Možná byste se měl zamyslet, proč se nikdo nebaví s vámi. Zjevně se pohybujete na úplně, ale úplně špatných místech, a ty deprese jsou fakt ![]()
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1293 Registrován: 1-2015 |
Dneska jsem šel okolo bývalých zastávek Muzeum. Trať je již snesena a zalita asfaltem.
"Pravda zvítězí, ale dá to fušku."
Jan Masaryk Nejdebilnější výrok v historii: "Nevěřte všemu, co je na internetu, to už říkal Masaryk". Jakub Michálek (Piráti) |
|
Kalanis
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2470 Registrován: 12-2006 |
Včera jsem už daný úsek projel v IGK - přímo prostorem "bývalé" tratě. Shybka za semaforem stojí za kulový a fakt by mne zajímalo, jak se tam ohne bus. Ač vzhledem k místu uspořádání smysl dává. Posláno z mobilu. 3.3
Doprava nebo něčí kapsy? Je to jedno - tunely jako tunely... K-Report do mobilu
|
|
Petr_k
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 14397 Registrován: 4-2003 |
Blbě, ale ohne. Proto tam taky nejsou vyznačený jízdní pruhy, zvlášť s 14,5m tříosákem je nutný touhle přeložkou jet uprostřed bez ohledu na troubící a blikající spěchálky v IGK. Největší pí***iny na světě nepocházejí z konspirace, ale z do nebe volající pitomosti aktérů. (Jan Šatava) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16943 Registrován: 4-2003 |
Teď nad Muzeem: |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5824 Registrován: 4-2007 |
Pro nás "vinohraďáky" je blbý, že je ještě rozkopaná Rumunská.![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 30 Registrován: 1-2018 |
Pár srovnávaček od Muzea |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10256 Registrován: 2-2006 |
Ta je rozkopaná pátým rokem, na to už se dalo zvyknout... ![]()
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku. Na trolly se nereaguje !!! Káemovi 29.10.2020 konečně vyšla věštba. Halelůjá...
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5830 Registrován: 4-2007 |
Jako ano, máš pravdu, ale myslíš, že když rozdrbeš jediný dvě cesty od Nuseláku, nebo i od Ječné na Vinohrady, že je to jenom o "zvyku"? Víc aut jezdí třeba teď po Bělehradský, včetně mě. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 347 Registrován: 10-2007 |
Vinohradští hlavně umějí používat tramvaje a vlastní nohy - alespoň za mého dětství tamtéž tomu tak bylo. Není to čtvrť dlouhých vzdáleností s betonovými monstry a dálnicemi. ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5834 Registrován: 4-2007 |
František: Jo tak tramvaj je u nás použitelná teď na dvě věci Jinak zkoušel jsem navrhnout jet na dovolenou s rodinou tramvají teďka a to kupodivu nechtěli. Ale jinak ano, pokud se omezím na pohyb po čtvrti, což mi je celkem málo, tak se to dá zvládnout pěšky.![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1234 Registrován: 4-2022 |
Koňský trh a na něm tramvaj v podélném směru! To jsem vskutku dnes vyfotil: Bylo mi dnes jíti onou vnitřní periferií Prahy a udělal jsem pár obrázků, co tu ještě ku spatření nebyly. Toto je asi ta slavná nádrž na dešťovku: Na nějaký čas končí koleje v ohradě: |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1900 Registrován: 3-2004 |
Stropní deska Muzeum - stav k 14. 7. 2025 |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16961 Registrován: 4-2003 |
Včera u Muzea už byl vytvořen prostor pro zabudování výhybek: |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16974 Registrován: 4-2003 |
Tak nám u Státní opery začíná vznikat těleso pro zárodek tramvajové trati kolem Hlavního nádraží: |
|
Pawel
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2723 Registrován: 5-2002 |
Bram: Wow! Skvělá zpráva! ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16988 Registrován: 4-2003 |
Pawel:Wow! Skvělá zpráva! V případě trati na Václavském náměstí doufám, že termín polovina roku 2027 bude dodržen. Ale kdy bude postavena trať kolem hlavního nádraží, je ve hvězdách. Dle mého názoru to nebude dříve než za deset let . |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 63 Registrován: 10-2017 |
Mizející podchod pod magistrálou u Muzea se špatně fotí: |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 24788 Registrován: 3-2007 |
Bram 16974: A nějaké termíny, vizualizace, napojení u Hlaváku si představují jak? Do Bolzanky nebo něk podejít magistrálu a do Opletalky? Třeba něco nakresli do map pokud budeš mít chuť, nějak nemám čas a prostor to hledat v hromadách balastu. Díky. (já to považuji za totálně vyhozené peníze, ale paradoxně se mi TT z Vinohradské před Hlavák bude nejspíš docela hodit - ne, že bych bez něj nepřežil a ostatní taky) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2511 Registrován: 4-2019 |
"Bram 16974: A nějaké termíny, vizualizace, napojení u Hlaváku si představují jak? Do Bolzanky nebo něk podejít magistrálu a do Opletalky?" |