Diskuse » Tramvaje a metro » Tramvaje v Praze » Archiv diskuse Tramvaje v Praze do 18. 12. 2019 « předcházející | další »

Archiv diskuse Tramvaje v Praze do 18. 12. 2019

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Čtvrtek, 12. prosince 2019 - 23:29:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 57
Registrován: 11-2019
WTF:
"Ona je to podobná prasárna sms jízdenka ... v okamžiku nástupu do vozu bych měl mít již to potvrzení. Které by mělo přijít za cca 2 minuty. Takže já odešlu sms a ... spoj mi přijede dříve a já správně do něj nesmím nastoupit, tedy bych jej měl nechat ujet a čekat na další. Nebo mi přijde potvrzovací sms, spoj nikde a čas samozřejmě běží. Já si tedy neplatím jízdu spojem, ale stepování na zastávce."
SMS jízdenka je neskutečná zlodějna, to se snad vymyslelo jen pro dojení kaštanů. Místo aby se daly jízdenky kupovat přes elektronické bankovnictví nebo další kanály. Jízdenková appka s tou debilní prodlevou je taky dílo. Navíc se opět využívá princip, že kaštan je automaticky zloděj [zadnice]
Čtvrtek, 12. prosince 2019 - 23:35:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 58
Registrován: 11-2019
Revizor-zlodej:
"Nesel jsem s nimi k bankomatu, ale jak berou penize cash jsem videl. Bohuzel jsem to nestihl natočit a ani poprosit cizince, at jdou za policajti na letisti. Jeste se kluci chlubili, ze kolik maj v hotovosti, prasata. Samozrejme, že tohle je výkrik do tmy, DPP to vi a spkojene toleruje. Pár jich kolega natočil a nechal na PCR, at to resi"
No v praxi je to tak, že pokud nechce cizinec zaplatit na místě, tak se automaticky volá PČR. Revizor operačnímu důstojníkovi sdělí něco ve smyslu: "jsou problémoví". Občas se i to policajti naštvou a pronesou: Já ale nejsem výběrčí dluhů. Nakonec se policajt se postaví opodál a tváří se, že třeba zadržený doklad totožnosti nevidí, je to přestupek mimochodem.

V USA nebo Anglii je "fare dodging" často trestný čin a v ČR tomu pak i policajti dodávají na důležitosti. Asi si vezmu dovolenou, někoho vezmu do Prahu a konečně se to natočí. Uvidíme, jak se k tomu pak postaví PČR, když to bude na videu.
Čtvrtek, 12. prosince 2019 - 23:40:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 59
Registrován: 11-2019
Libcha:
"Podle mých zkušeností se po předložení síťové jízdenky průvodčí ptají na cíl mé cesty, ale zpravidla jen proto, aby mě mohli upozornit na zastávku na znamení nebo výluku."
Přesně [pozor] Ptají se slušně a aby ještě mohli pomoct. To je třeba veliký rozdíl proti velké části řidičů PID. U nich mi přijde, že největší mindrák mají ze samoodbavení předem zakoupenou jízdenkou, appkou... Kdysi velký šéf točvolant se stal pouze kontrolorem jízdenek.
Revizor-zlodej
Pátek, 13. prosince 2019 - 01:01:02  
Neregistrovaný host
Hele, kdyz ti neprijde email nebo sms od litacky, ze konci a dostanes pokutu, tak ti DPP rekne, ok a stejne platis pokutu. Když jednou nesel validator a kamosovi nenahral kupon, taky to byla jeho chyba a ne DPP. Proste cokoliv udela DPP spatne, chyba je na druhy strane. Tohle je proste realita, kdyby melo metro turnikety, neni problem, jenze tady nikto ve snu videl, ze to udela fronty a tak ne. Vlak na letiste, nee proc kdyz muzem jezdit busem s lidma na sidliste. Proste uplne nesystemovy reseni.
Pátek, 13. prosince 2019 - 09:02:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3222
Registrován: 3-2004
Saul to sem zjevně přišel cíleně rozkydat, což se mu povedlo. Přitom by stačilo nereagovat. Jak vidíte, o debatu mu nejde, jen to tu už několik dní blokuje.

Nějaká ta tramvaj.

Pátek, 13. prosince 2019 - 09:46:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1221
Registrován: 9-2016
Tak jako v každé profesi, tak i mezi revizory jsou "normální" a "buzerační". Když si cestující jeden lístek štípne dvakrát (např. napoprvé málo zastrčený, nebo v okamžiku tisku tram cukne a tisk se nepovede úplně), tak normální revizor toto přejde. Když si někdo označí lístek již s uvedeným časem a oba časy se od sebe liší dejme tomu do dvou minut, tak slušný revizor na chybu pouze upozorní. Buzerační začne vymáhat pokutu. Normální revizor pozná, zda cestující úmyslně podvádí (jede na černo) nebo prostě udělal něco, co neměl, ale neměl v úmyslu podvádět. Ten, kdo lístek nemá, protože zapomněl si ho štípnout, tak patří také do první kategorie (jeho blbost, jede na černo). To samé s SMS jízdenkou. Protože ne vždy systém funguje dobře, tak i odeslaná SMS by měla být důkazem, že nepodvádí. Odeslat žádost a deset minut čekat na potvrzení, kdy již spoj odjede a další jede až po platnosti, je nesmysl.
Samostatnou kapitolou je problém s časem. Protože se přepravci nepodaří vždy dodržet jízdní dobu (což se samozřejmě nemůže podařit vždy), tak by měl platit deklarovaný stav. Pokud je oficiálním způsobem deklarovaná jízdní doba 26 minut (a systém navíc doporučí lístek za 24,-) a z nějakých důvodů na straně přepravce (a ta bez ohledu, zda na tom přepravce má nebo nemá vinu) se protáhne na 34 minut, tak pokutovat cestujícího za neplatný již prošlý lístek, je "nedovolené obohacení". Cestující neměl úmysl podvádět. To je analogické s tím, kdyby vás PČR na jedné straně ulice poslala do protisměru a na druhém konci ulice by vás za to inkasovali. Pokud revizoři pokutují za nezaviněné překročení času, tak je to prasárna. Měli by se spíš cestujícímu omluvit za zpoždění. Jenže oni jsou placeni za záchyt a "japonec" je snadná kořist. Pokud se to opakuje, není to chyba jedince, ale selhání systému.
Pátek, 13. prosince 2019 - 09:59:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8345
Registrován: 6-2004
Saul_Goodman. To není o Praze... IQ turistů klesá radikálním tempem prakticky všude... Stačí si přečíst snahy nej turistických míst v rámci Evropy o jejich snižování, protože se chovají jak odpad... Ale to jde ruku v ruce... Lidi mají peníze, letenky jsou za hubičku, takže cestovat může opravdu kdokoli.... A výsledky vidíme....

Ústečák: Ten "Tatar" V Lazarský je dobrej :D
Petr_k
Pátek, 13. prosince 2019 - 12:54:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12925
Registrován: 4-2003
Makus - revizoři v extrémně zpožděných spojích nikdy nepokutují ty, co mají jízdenky označené v tom konkrétním spoji, ale vždy mají dát doporučení, aby si cestující koupili pro své dobro na přestupu další jízdenku, protože jiná parta revizorů se o nějakém zpoždění nemá jak dozvědět. (Je možno a záhodno vést polemiku, jestli to všichni skutečně dělají.)

O dvojím označení při závadě se kdysi vymyslelo ustanovení, že je-li mezi jedním a druhým otiskem max. minuta rozdíl,je ze stejného vozu, příp. nejlépe i označovače, je možno tuto záležitost pominout poučením cestujícího, že příště je vhodné označit lístek napoprvé. Ale z Tarifu PID Svatého to zcela jistě vypadlo s novým zněním od 1. 8. 2018.

Jinak je vhodné si vyjasnit rozdíl v termitech přepravce a dopravce, neboť to nejsou synonyma a jejich zaměňováním se vystavujete rizotu, že ve své suterénnosti budete za idioma. [biggrin]

(Příspěvek byl editován uživatelem petr_k.)
DIE VERGELTUNGSAFFE!
»Dem Reinen ist Alles rein« – so spricht das Volk. Ich aber sage euch: den Schweinen wird Alles Schwein!
(Friedrich Wilhelm Nietzsche: Also sprach Zarathustra * Ein Buch für Alle und Keinen)
Pátek, 13. prosince 2019 - 13:13:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8278
Registrován: 2-2006
Saul_Goodman:
"Čím to je, že sebevětší nesmysl připadá šotouškům málo restriktivní. Ale máte pravdu, velká část návštěvníků Prahy je prostě hloupých a ještě že vás tu máme [wink]"
A proč nám to tedy milý šotoušku nevysvětlíš a místo toho pokládáš zbytečné řečnické otázky ?
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Pátek, 13. prosince 2019 - 13:16:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8279
Registrován: 2-2006
Garfield:
"Není nějaký problém s označením děliče těsně za Výtoní směrem na Palackého náměstí? Já jenom že dneska během 10 minut to tam 4 borci za pultem [tramvaj] řízli v plném výkonu za nemalých světelných efektů [blesk]"
Opravdu poznáš plnej výkon ? Taková 15T si žádně blejskne i při řadiči v nule a vypnuté rekuperaci. V označení bych taky problém nehledal, ta sekce je tam prostě a jednoduše blbě umístěná.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Pátek, 13. prosince 2019 - 13:56:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1222
Registrován: 9-2016
Petr_K: S tím přepravcem / dopravcem máte pravdu. Správně má být dopravce.
S tou nechtěně prošlou jízdenkou je to již problém. Jak píšete vy, to by nejspíš prošlo. Jenže pokud si toho cestující nevšimne a jde do dalšího spoje, pak je to čí chyba? Určitě to není chyba cestujícího. Cestující si přečetl v JŘ, že pojede 26 minut. Na témže sloupku je ceník, kde je uvedeno, že na dobu do 30 minut stačí jízdenka za 24,-. On nastoupil do spoje, označil si jízdenku za 24,-. Tím nabídku akceptoval a s dopravcem uzavřel přepravní smlouvu. A teď by měl být sankcionován za to, že doba jízdy neodpovídá nabídce a on si toho nevšiml? Ideální by bylo, kdyby revizor měl k dispozici informaci o nástupní zastávce (nevím, zda se to v tramvaji uvádí), čase nástupu a dobách jízdy spoje (plánované/skutečné). Jakmile by systém vyhodnotil, že dle JŘ (a tudíž nabídky) cestující nic neporušil, sankce by neměla být.
Zde bych použil analogii s dovolenou. Koupíte si dovolenou s leteckou dopravou na 10 dnů. Jenže letadlo při cestě zpět má problém a náhradní bude k dispozici až zítra. Očekáváte, že vám CK zaplatí hotel na tu noc navíc. Nikoliv, že od vás CK bude chtít peníze za den na víc. Nebo jinak: budete u sebe mít posledních 30 korun (ne, že byste víc neměl, ale nemáte je u sebe, nemáte ani kartu ani mobil s prémium SMS). Doba jízdy je plánovaná na 26 minut. Vy si za 24,- koupíte jízdenku a usednete do tramvaje a pojedete 15 minut. Jenže v tom se tram zasekne kvůli cizí nehodě a bude 15 minut stát. To pak vystoupíte v půlce cesty a zbytek půjdete pěšky?
Pátek, 13. prosince 2019 - 14:12:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8954
Registrován: 5-2002
Makus: Vy nechápete, co je v tomto státě zákon, zákon vyjádřený jazykem, kterému možná nerozumí ani tvůrce zákona. Bohužel turisté (= člověk s nízkým IQ jak jsem tu pochopil) nemají na to pochopit tak triviální předpis jako je tarif a tak triviální úkon jako je nákup a označení jízdenky, ať už z automatu nebo od personálu podniku s nižším IQ než má poprazejezdící turista. Zdravý rozum české zákonodárství nezná, natož aby ho mněl revizor s vysokým IQ mnohem vyšším než poprazejezdící turista. Není totiž uveden v žádném legislativním předpisu.
Pátek, 13. prosince 2019 - 14:32:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1223
Registrován: 9-2016
Ale abych tady jen neplevil o jízdenkách, dotaz na znalé. Kdys jsem viděl T3, která měla za zadním podvozkem pod karoserii jakési dvě "packy" spojené vodorovnou pružinou. Druhý vůz a další souprava tam měla jen ty packy. Co tam je a na co mohla být ta pružina?
Pátek, 13. prosince 2019 - 16:12:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3223
Registrován: 3-2004
9001: Jo, to jsem se docela nasmál. Poslal to tam pěkně. [happy] Na tomto místě klasika, ale málokdy to vyjde takhle pěkně. 🙂
Boris
Pátek, 13. prosince 2019 - 18:04:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3535
Registrován: 6-2002
Makus: To je bateriová skříň a aby se nemohly uzávěry víka otevřít, tak je proti směru otevírání drží napnutá pružina.
Petr_k
Pátek, 13. prosince 2019 - 19:30:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12927
Registrován: 4-2003
Makus - mícháte dohromady dvě věci: jedna je zpoždění jednoho konkrétního souvislého spoje a druhá je přestup při zpoždění.

Při zpoždění v jednom souvislém spoji se nákup nového lístku nevynucuje. Na jednu jízdenku je pak možno klidně jet až do cílové stanice spoje, pokud by lístek po nákupu/označení dle hodnoty jízdní doby udané JŘ platil. (Tj. jede-li cestující do zastávky, kam to má 26 minut, může s 24Kč lístkem v klidu docestovat, kam potřebuje, i když daný spoj cestou nasbírá třeba 10 minut. ).

Při zpoždění navazujícího spoje, na který cestující přestoupil, se postupuje obdobně, revizoři si musí toto zpoždění zjistit u řidiče, ale je-li jasné, že spoj je zásadně zpožděn, většinou kontrolu ani nezahajují. Cestujícímu zpravidla řeknou, že jestli počítá s dalším přestupem, aby si novou jízdenku raději opatřil.

Při přestupu ze zpožděného spoje, který se zpozdil přes hodnotu celkové časové platnosti jízdenky, si cestující musí pořídit novou jízdenku. U 119 je to celkem časté a v obou infocentrech na to upozorňují. Ale toho, kdo se zajímá, musí ten 10minutový rozptyl jízdních dob ve vyhledávači dostatečně trknout. To platí i pro druhé přestupy - revizoři nemají možnost si zjistit zpoždění spoje, kterými klient jel před tímto druhým přestupem, protože k tomu nemají žádné výchozí údaje. Totéž platí i v případě, že časová platnost jízdenky vyprší při čekání na zpožděný spoj, na který je přestupováno.

Z toho vyplývá oprávněná obava, že vytvoření "placeného prostoru" na terminálech na letišti bude generovat v centru poněkud více chaosících cizinců s propadlým lístkem, ale z té si krom pár jedinců zatím nikdo nedělal hlavu. Je to taková typická věc, vymyšlená od stolu bez povědomí o souvisejících problémech, které v praxi způsobí. (Mmch. včera jsem měl možnost otestovat na letišti teorii o nezávislosti otevřených dveří autobusu na existenci označovačů u nich umístěných, tlupa západobalkánských neandrtálců sice nastoupí zadem, ale na označení jízdenek neváhá projít celý autobus až dopředu, vč. prodírání se vč. bagáže ssebou mezi jinými naloďujícími se jantary. Byl jsem si poměrně slušně jistý, že ten lístek určitě označili i v "turniketech" u automatů - ony tyhle jižní národy mívají s analfabetismem problémy dosud.)

Napadá mě ale jeden jediný člověk (teda já osobně nejsem přesvědčen, že to člověk je, ale je jedinci druhu homo sapiens celkem výrazně vnějškově podobný), který na té platnosti bez ohledu na zásek konkrétního spoje bazíruje - to je kontrolor kvality ROPIDu Stuna, o němž je ale všeobecně známo, že je to debil/idiot/magor/blbec (nehodící se škrtněte) a kdyby mu opět dal do tlamy kdokoliv z cestujících, řidič se vždy ochotně vhodnými chvaty, hmaty, technikami a nástroji přidá. Ale ten to většinou zkouší na dětech, na dospělé si troufne málokdy (krom toho, že to je formalistický hovado, má taky obrovskej mindrák z toho, že je teplej a žádnej přítel s ním dlouho nevydrží, protože to je formalistický hovado), tedy pokud to nemůže zkoušet na řidiče, který má vůči němu jen omezené možnosti obrany (ale i přesto pravidelně dvakrát až třikrát do roka dostane řádně přes tlamu).

Ale dá se říct, že drtivá většina revizorů cestujícímu, který se ve zpožděném spoji, ve kterém mu vypršela platnost jízdenky, nechová otevřeně konfrontačně, přirážku neuloží.

(Příspěvek byl editován uživatelem petr_k.)
DIE VERGELTUNGSAFFE!
»Dem Reinen ist Alles rein« – so spricht das Volk. Ich aber sage euch: den Schweinen wird Alles Schwein!
(Friedrich Wilhelm Nietzsche: Also sprach Zarathustra * Ein Buch für Alle und Keinen)
Pátek, 13. prosince 2019 - 21:54:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1544
Registrován: 1-2013
jedna je zpoždění jednoho konkrétního souvislého spoje a druhá je přestup při zpoždění.

Tarif MHD Tábor (o jiném městě nevím, že by měli něco obdobného) má případné zpoždění řešeno celkem jednoznačně a logicky:

"Pro stanovení časové platnosti jednotlivé jízdenky bez využití přestupu ze strany cestujícího je rozhodující jízdní doba uvedená v zastávkovém jízdním řádu. Pro stanovení časové platnosti jednotlivé jízdenky s využitím přestupu ze strany cestujícího je rozhodující čas uvedený na označené jízdence."
Pátek, 13. prosince 2019 - 23:27:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 74
Registrován: 2-2013
MHD České Budějovice mají v přepravních podmínkách to samé:

Pro stanovení časové platnosti jednotlivé jízdenky bez využití přestupu ze strany cestujícího je rozhodující
jízdní doba uvedená v zastávkovém jízdním řádu. Pro stanovení časové platnosti jednotlivé
jízdenky s využitím přestupu ze strany cestujícího je rozhodující čas uvedený na označené
jízdence.
Sobota, 14. prosince 2019 - 04:58:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1227
Registrován: 10-2012
Zde jsem náhodně (nebo google vyčmuchal, že se pohybuji v diskuzi k přepravní kontrole) našel jakýsi návod, jak na revizory.
Slova, ne činy!
Sobota, 14. prosince 2019 - 06:14:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5929
Registrován: 7-2011
Vážení, jen takové zamyšlení k tomu, jak se některým nelíbí, že tu podle nich dopravci dělají apriori z cestujících nepoctivý zloděje - aniž bych se chtěl kohokoli zastávat, jen konstatování - zkuste si někdy přečíst libovolný záruční list libovolného výrobku, zejména tu část ohledně používání a pak taky tu část ohledně zřeknutí se odpovědnosti. A pak zkuste nesprávně použitý výrobek reklamovat (analogie se "složitým" študováním přepravních podmínek a s nesprávně označenou jízdenkou). No a na závěr se pochlubte, jak jste pochodili a hlavně v čem přesně se dopravci chovají hůře než ostatní.

Ano, já osobně si taky myslím, že například "dvakrát cvaknutej" lístek (s přesto čitelnými údaji) zmateným cizincem, u kterýho je evidentní že neví, ne že měl snahu ošidit, je blbost řešit víc, než upozorněním, jenže to je jenom můj soukromý názor. Leč u nás je obecně zvykem vykládat zákony (předpisy, nařízení, etc.) a to především "institucemi" (soudy apod.) "dle litery", nikoli "dle smyslu". A bohužel se stává, že pokud nějaký zaměstnanec při řešení situace "použije mozek", zhusta za to bývá sestřelen nadřízenými, že "nepostupoval správně dle předpisu". A nejen nadřízenými, těch stížností od lidí jako takových taky chodí mraky. Jestli je to nějaká závist ve smyslu "zastavil babče o holi mimo zastávku, zatímco já jsem na ní musel dojít, tak si budu stěžovat, protože to je špatně/porušení předpisu", to netuším. Ale děje se to. A dokážu si představit situaci, kdy nějakej vyčuránek, kterýmu to revizor neuznal, aby se pomstil, tak napíše stížnost za špatnej postup, když toho v úvodu zmíněnýho zmatenýho cizince nechá revizor jít (mě za to dal pokutu a jemu ne, to je diškriminace, blablabla...). A že takový vyčuránci se obvykle daj poznat na první pohled, to ví každej, kdo má alespoň minimální praxi z provozu. Jenže oni se právě takhle "brání" a je bohužel kvůli tomu potřeba dodržovat formalistickej přístup ke všem, místy zdravýmu rozumu navzdory.
Fkam
Sobota, 14. prosince 2019 - 09:15:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3670
Registrován: 3-2011
Já bych rád někdy nějakého zmateného turistu chtěl potkat. Já mám asi smůlu, že nikoho takového jsem zatím nikdy neviděl. [biggrin][biggrin]
U nás je ještě svět v pořádku.
Sobota, 14. prosince 2019 - 10:31:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 421
Registrován: 7-2012
https://pid.cz/zastavkove-jizdni-rady/?cid=42&from=1577228400&typ e=tram
Co na tom bude jezdit za soupravu že to jízdné je tak velké?
Sobota, 14. prosince 2019 - 11:40:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8346
Registrován: 6-2004
Bobik: Příklad za všechny, kdy jezdila NAD do Radlic... Řidič lidem stavěl mimo zastávku, protože to pro ně bylo lepší. Znali se atd.

Jednoho dne nezastavil, protože udavač.... Tak se to vykašlal a stál v zastávce.
Sobota, 14. prosince 2019 - 12:25:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8955
Registrován: 5-2002
Hospodářské noviny:

Je to boj o život, chodí k nám bezdomovci s popáleninami z tramvají, říká mluvčí Armády spásy

Lidé bez domova se snaží přežít zimu. V téhle době jezdí celou noc v tramvaji a ze starších typů mají popáleniny, říká Přemysl Kramerius, mluvčí Armády spásy, která nabízí lidem bez střechy nad hlavou nocleh.


To jsou mi noviny...
Garfield
Sobota, 14. prosince 2019 - 12:26:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13089
Registrován: 10-2004
Demon3:
Jestli pný nepoznám, ale že je tramvaj ve výkonu ještě jo. [wink] A v jednom z těch případů, kdy jsem byl uvnitř [tramvaj] (KT8D5), tak frajer narval řadič dopředu a prostě jel, i škubnutí bylo dost znatelné.
WTF
Sobota, 14. prosince 2019 - 12:35:31  
Neregistrovaný host
Fkam:
"Já bych rád někdy nějakého zmateného turistu chtěl potkat. Já mám asi smůlu, že nikoho takového jsem zatím nikdy neviděl. [biggrin][biggrin]"

No, nevím, jak často bývám zmatený, turista v Praze přeci jen nejsem, ale jak jsem psal, když jsem jezdil na lístky, tak se mi taškařice s lístkem párkrát povedla. A ač určitě nejsem nejostřejší nůž v šuplíku, tak úplný idiot také ne ... většinou:-).

Jinak věc která lidi dost s..e je přístup revizorů k některým cestujícím, u kterých bych si hodně vsadil na to, že nějaký platný cestovní doklad znají tak leda z vyprávění. Situace, kdy jednoho cestujícího zkásnou i za to, že nastoupil jen s odeslanou sms jízdenkou, což je de iure v pořádku, byť je to prasárna, zatímco vůči jinému jsou postiženi nějakou výběrovou slepotou, je taková ... jak to slušně napsat.

Ostatně, tohle je příklad jak na zavolanou ... Lidé bez domova se snaží přežít zimu. V téhle době jezdí celou noc v tramvaji a ze starších typů mají popáleniny, říká Přemysl Kramerius, mluvčí Armády spásy
... https://video.aktualne.cz/dvtv/je-to-boj-o-zivot-chodi-k-nam-bezd omovci-s-popaleninami-z-tr/r~c8598fec1dcb11ea9ec9ac1f6b220ee8/?ut m_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_content=default& utm_term=position-3&utm_campaign=Aktualne

Jako jo, je čistě teoreticky možné, že platnou jízdenku mají ... ostatně kdyby byli schopni si našetřit na roční kupón, tak za 10 Kč denně je ta DPP noclehárna vyjde docela levně:-) ... ale nějak mám pocit, že to asi nebude tak horký;-).
WTF
Sobota, 14. prosince 2019 - 12:36:15  
Neregistrovaný host
Koukám, kolega Borovička byl rychlejší:-)))
Sobota, 14. prosince 2019 - 13:48:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 63
Registrován: 11-2019
WTF: Hlavně revizor nemá žádnou pravomoc někoho vyloučit z MHD jenom na základě faktu, že nemá jízdenku. Takže dotyčný bude dlužit třeba za 200 pokut, které se pomalu promlčí a nikdo je po něm vymáhat stejně nebude.

Podle všeho to i vypadá, že se mají chronickým neplatičům vyhýbat, protože to DPP stojí zase jen prachy (odměna revizora, administrativní zpracování případu, scoring pohledávek...). Proto si především vybírají cíle, které mají šanci uhradit na místě, to nemůžou dělat jen ze svého přesvědčení.

Kdysi mi jeden revizor řekl, že mají například interní směrnici, že nesmí cizince nechat odejít bez zaplacení.
Petr_k
Sobota, 14. prosince 2019 - 17:39:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12928
Registrován: 4-2003
Jistěže revizor, jako každá jiná oprávněná osoba dopravce, může jako postih využít vyloučení nemajitele jízdenky z přepravy. Může to udělat i řidič, a já osobně jsem to udělal už v několika desítkách případů, krom pár jedinců se to samozřejmě neobešlo bez výhrůžek vylučovaného zavoláním policie za omezování osobní svobody, rozkopáním držky příště apod.
DIE VERGELTUNGSAFFE!
»Dem Reinen ist Alles rein« – so spricht das Volk. Ich aber sage euch: den Schweinen wird Alles Schwein!
(Friedrich Wilhelm Nietzsche: Also sprach Zarathustra * Ein Buch für Alle und Keinen)
Sobota, 14. prosince 2019 - 21:37:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8347
Registrován: 6-2004
Borovička: To jsou neskutečný lži... Ještě když se topení před lety stahovalo, protože někomu se o to roztekla igelitka...

Navíc pokud se náhodou spálí o topení, tak musí být hodně pod parou...
Sobota, 14. prosince 2019 - 22:26:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 66
Registrován: 11-2019
Petr_k:
"Jistěže revizor, jako každá jiná oprávněná osoba dopravce, může jako postih využít vyloučení nemajitele jízdenky z přepravy. Může to udělat i řidič, a já osobně jsem to udělal už v několika desítkách případů, krom pár jedinců se to samozřejmě neobešlo bez výhrůžek vylučovaného zavoláním policie za omezování osobní svobody, rozkopáním držky příště apod. [wink]"
A co z toho revizor bude mít? Svojí provizi nedostane [lol] Takže vypíše růžový buzi formulář, na kterém je snad i napsané, že se dá použít jako jízdenka a bude osobní ohodnocení.

Jo vy ramenáči. Zastavíte bus a začnete kontrolovat lístky? [rofl][rofl][rofl] Prý desítky případů... Už jste si tu vybájil lepší storky [biggrin]
Revizor-zlodej
Sobota, 14. prosince 2019 - 23:42:45  
Neregistrovaný host
Souhlas, revizor má právo vyloucit z prepravy, ale nedelaj to. Minule si k mne sednul jeden bezdak a revizor nas jen zdaleka obesel ve vagonu. Z bezdaku nemaj nic, ale bezne si ulejou tak 2-3 pokuty za smenu, bud od cizincu bez papiru nebo bokem dohodou a €€ do penezenky. Beru, ze nejaký penize maj, ale 8000 bezne určite nenosej, co sem videl minule u toho cmouda na letisti.
Petr_k
Neděle, 15. prosince 2019 - 04:06:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12930
Registrován: 4-2003
Saul_Goodman:
"Jo vy ramenáči. Zastavíte bus a začnete kontrolovat lístky?"

A jak si to představujete Vy? Samozřejmě že na zastávce. Na 312 Průhonský háj zc, na 340 Roztocká nebo Sedlecký přívoz zc, na 355 Lysolaje v točně, 301 a 352 Amforová zc, 347 Bílá Hora zc nebo Zadní Jiviny, AE na Šárce u hřbitova (to přestal být problém po zrušení zastávky Dejvická), 2-3 kontroly týdně v průběhu let 2012-2017. Od roku 2015 jsem měl oficiálně zákaz na 301+352 (zcela neoficiálně jsem tam párkrát byl, jako poslední záchrana vypravení linky), jelikož si Řeporyjci na cca 2minutové zdržení párkrát postěžovali (hlavně asi ti, co pak šli tu strašlivou dálku z Amforové na Raichlovu a Slatinovou pěšky). Pak řidič přestal být odpovědný za neodbavení vemínek, co mají potřebu řidičovi škodit nástupem jinými, než určenými dveřmi (tedy u všech kontrolorů kromě Jindříška Stuny, pro nějž je to ideální důvod k projevení výše jeho sociální idiocie).

Ale pro advokáta rozumově chudých, co je v přesvědčení, že MHD jako sociální služba je nejlepší zdarma, je to asi zbytečné vypočítávat. Nebojte se, tady tak anonymní, že byste nešel spárovat s Vaším reálným ksichtem, taky nejste. A můj akční rádius jakožto OZ je daleko větší, než tradičních pár diagramových linek, důvod k vyloučení z přepravy se dá najít vždy, i s platnou jízdenkou [biggrin]
DIE VERGELTUNGSAFFE!
»Dem Reinen ist Alles rein« – so spricht das Volk. Ich aber sage euch: den Schweinen wird Alles Schwein!
(Friedrich Wilhelm Nietzsche: Also sprach Zarathustra * Ein Buch für Alle und Keinen)
Fkam
Neděle, 15. prosince 2019 - 08:28:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3671
Registrován: 3-2011
MHD rozhodně není sociální službu. Je to služba jako každá jiná, za kterou se musí zaplatit. A je dobře, že část řidičů dbá na kulturu cestování a neváhá klidně i cestující vyloučit z přepravy. Já se to taky snažil dělat, jen jen problém, že společnost v Praze prostě je taková, že když řidič nedostane žádnou pomoc od dispečera, od policie, je to pak těžké. A vzniká naprostá anarchie.
U nás je ještě svět v pořádku.
Neděle, 15. prosince 2019 - 11:20:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 68
Registrován: 11-2019
Petr_k:
"důvod k vyloučení z přepravy se dá najít vždy, i s platnou jízdenkou"
A pak se vzbudíte s rukou v nočníku [rofl] Nakonec se se sklopenou hlavou necháte od všech buzerovat, aby si na vás náhodou někdo nestěžoval [lol]
Neděle, 15. prosince 2019 - 11:26:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 69
Registrován: 11-2019
Fkam:
"problém, že společnost v Praze prostě je taková, že když řidič nedostane žádnou pomoc od dispečera, od policie, je to pak těžké. A vzniká naprostá anarchie."
No protože jste točvolant (a ne šéf firmy), který má mít starost na prvním místě dojet včas a ne si řešit svoje mindráky. Jak jeden policajt prohlásil s nasraných ksichtem, že není výběrčí dluhů, když si revizor bezdůvodně vyžádal jeho součinnost. Dispečeři mají na starosti jistě lepší věci než řešit vaše osobní problémy. V Německu vám je jako gastarbeiterovi jistě mnohem líp [ok]
Fkam
Neděle, 15. prosince 2019 - 11:33:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3672
Registrován: 3-2011
Saul_Goodman:
"Fkam:
"problém, že společnost v Praze prostě je taková, že když řidič nedostane žádnou pomoc od dispečera, od policie, je to pak těžké. A vzniká naprostá anarchie."No protože jste točvolant (a ne šéf firmy), který má mít starost na prvním místě dojet včas a ne si řešit svoje mindráky. Jak jeden policajt prohlásil s nasraných ksichtem, že není výběrčí dluhů, když si revizor bezdůvodně vyžádal jeho součinnost. Dispečeři mají na starosti jistě lepší věci než řešit vaše osobní problémy. V Německu vám je jako gastarbeiterovi jistě mnohem líp [ok]"

Měl byste si konečně doplnit vzdělání, v dnešní době mít jenom ZŠ a velmi omezený rozhled opravdu je spíš ke škodě než k užitku.
Ne, nejsem "točvolant"
Ne, nejsem "Gastarbeiter"
Ne, nejsem placen za jízdu včas (pokud jsem zrovna řidič)

Jelikož jsem sám dispečer, tak se musím držet strikně předpisů a postupů stejně jako naši řidiči. A povinnost řidiče je mimojiné přerušit další jízdu v momentě, kdy ve voze je někdo kdo jedná v rozporu s přepravními podmínkami. Řidič buď dotyčného donutí vystoupit nebo já jakožto dispečer pošlu na místo policii. A dál si to řeší policie svými postupy. [wink]
U nás je ještě svět v pořádku.
Neděle, 15. prosince 2019 - 12:21:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8281
Registrován: 2-2006
Petr_k & Fkam: Já nevim že vás furt baví téhle nižší formě života odpovídat, vždyť jen krmíte trolla, kterej si jinak pod různými nicky vystačí i bez vás.
Škoda že tu nefunguje nějakej moderátor, jelikož prakticky každej výplod toho individua porušuje pravidla chování na fóru... [sad]
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Neděle, 15. prosince 2019 - 12:44:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 70
Registrován: 11-2019
Fkam: Můžete se tu donekonečna vychvalovat a obdivovat sám sebe, ale tím situaci nezměníte [wink]
Neděle, 15. prosince 2019 - 12:46:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 71
Registrován: 11-2019
Demon3:
"Petr_k & Fkam: Já nevim že vás furt baví téhle nižší formě života odpovídat, vždyť jen krmíte trolla, kterej si jinak pod různými nicky vystačí i bez vás.
Škoda že tu nefunguje nějakej moderátor, jelikož prakticky každej výplod toho individua porušuje pravidla chování na fóru... [sad]"
Začněte u sebe, to bude ideální start. Já třeba z vaší strany vidím jen nepodložené bláboly nebo obhajobu jiných ramenáčů. Ale nebrečte a založte si vlastní forum [ok]
Petr_k
Neděle, 15. prosince 2019 - 12:48:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12931
Registrován: 4-2003
D3 - Mě ale provokování trotlů baví (protože tahle životní forma nemá s trollem nic společnýho) [biggrin] Dozvíš se hodně o tom, jak moc je společnost lidsky v [zadnice] a není jí pomoci, a jenom čekáš, jak moc takovýho magůrka překvapí, že tam je až po ramena a kdokoliv jinej ho do těch sraček s radostí ještě víc zatlačí [biggrin][biggrin][biggrin]
DIE VERGELTUNGSAFFE!
»Dem Reinen ist Alles rein« – so spricht das Volk. Ich aber sage euch: den Schweinen wird Alles Schwein!
(Friedrich Wilhelm Nietzsche: Also sprach Zarathustra * Ein Buch für Alle und Keinen)
Fkam
Neděle, 15. prosince 2019 - 12:48:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3673
Registrován: 3-2011
Demon3:
"Petr_k & Fkam: Já nevim že vás furt baví téhle nižší formě života odpovídat, vždyť jen krmíte trolla, kterej si jinak pod různými nicky vystačí i bez vás.
Škoda že tu nefunguje nějakej moderátor, jelikož prakticky každej výplod toho individua porušuje pravidla chování na fóru... [sad]"

Tak každý vidí no. I takoví jedinci jsou mezi námi. Ale nevím jestli je k pláči nebo k smíchu. [wink]
U nás je ještě svět v pořádku.
Neděle, 15. prosince 2019 - 13:25:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3224
Registrován: 3-2004
Já bych si teda ve vláknu o pražských tramvajích taky rád povídal o pražských tramvajích. [uhoh]
Neděle, 15. prosince 2019 - 15:43:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 74
Registrován: 11-2019
Tak zůstaneme v Praze tedy. Trošku výbušnější téma... [kecal] V příloze je mzdový tarif revizorů a jejich prémie. Vše z roku 2016. Připočetl bych nějakých 20% a dostaneme aktuální plat.
Neděle, 15. prosince 2019 - 18:03:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 314
Registrován: 1-2015
Saul_Goodman: Od doby, co jste se registroval na k-report (je to před měsícem) sem píšete věci nesouvisející s tématem. Prosím přestaňte sem psát.
Neděle, 15. prosince 2019 - 21:17:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1545
Registrován: 1-2013
Vážení kolegové,
už se zde jeden z kolegů ptal, avšak jeho dotaz zůstal nezodpovězen. Proto se táži opětovně: Co je zač tram linka 42 (pětidennní provoz, jízdné 100 Kč)?
https://pid.cz/zastavkove-jizdni-rady/?cid=42&from=1577228400&typ e=tram
Petr_k
Neděle, 15. prosince 2019 - 21:32:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12932
Registrován: 4-2003
Tohle:

DIE VERGELTUNGSAFFE!
»Dem Reinen ist Alles rein« – so spricht das Volk. Ich aber sage euch: den Schweinen wird Alles Schwein!
(Friedrich Wilhelm Nietzsche: Also sprach Zarathustra * Ein Buch für Alle und Keinen)
Neděle, 15. prosince 2019 - 21:35:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1546
Registrován: 1-2013
Petr_k: Dík!
Neděle, 15. prosince 2019 - 22:51:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1515
Registrován: 11-2005
Fkam:
"Já bych rád někdy nějakého zmateného turistu chtěl potkat. Já mám asi smůlu, že nikoho takového jsem zatím nikdy neviděl."

To má být návrh setkání u piva? Jestli se objevuješ v Praze, proč ne.

Co se týče tarifů a způsobu odbavení, už jsem viděl leccos, ale jak mě vypekly turnikety v Baskicku (a pak i v Lisabonu, kde to ale bylo jednoduché nepochopení neintegrovanosti jejich integrovaného tarifu), bylo nehorázné.

Ono se hodně nadává na klesající "inteligenci" turistů, což může být i pravda, ale ono je to ještě víc o srážce s diametrálně odlišnou mentalitou a zvyklostmi. Zkuste si třeba vyrazit na Ukrajinu a na autobusáku se cpát do busu a zkoušet si kupovat bilet u řidiče. Nebo v gruzii pípnete v busu čipovkou o automat a místo lístku za 0.4 Lari vyjede lístek za 0 Lari (popsaný těma jejich obrázkama) - a včil co?

Jasně, že je v první řadě nejdůležitější mít všechno popsané dostupně (= na webu + infostánek na letišti) v angličtině; ale chtělo by to především, aby pravidla byla co nejpřímočařejší a když to nejde, aby aspoň neobsahovala vyložené pasti. Když tam pasti jsou, je možné, aby nad nimi revizoři přivírali oči, ale jak vidíme, je to z mnoha důvodů problematický stav. Z mého pohledu je společensky přijatelnější, když bude hrstka vychcánků s nějakým speciálním trikem nepostižitelná, než aby se kriminalizoval obyčejný kaštan, který má ten den zrovna smůlu.
Pondělí, 16. prosince 2019 - 06:12:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5931
Registrován: 7-2011
Libcha:
"Z mého pohledu je společensky přijatelnější, když bude hrstka vychcánků s nějakým speciálním trikem nepostižitelná, než aby se kriminalizoval obyčejný kaštan, který má ten den zrovna smůlu."
V zásadě souhlasím, leč se znalostí české mentality s drobnou obavou ohledně té hrstky. Aby z toho nakonec nebyla pořádná hromada, což už by mohl být problém.
Fkam
Pondělí, 16. prosince 2019 - 07:37:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3674
Registrován: 3-2011
Libcha:
"Fkam:
"Já bych rád někdy nějakého zmateného turistu chtěl potkat. Já mám asi smůlu, že nikoho takového jsem zatím nikdy neviděl."
To má být návrh setkání u piva? Jestli se objevuješ v Praze, proč ne.

Co se týče tarifů a způsobu odbavení, už jsem viděl leccos, ale jak mě vypekly turnikety v Baskicku (a pak i v Lisabonu, kde to ale bylo jednoduché nepochopení neintegrovanosti jejich integrovaného tarifu), bylo nehorázné.

Ono se hodně nadává na klesající "inteligenci" turistů, což může být i pravda, ale ono je to ještě víc o srážce s diametrálně odlišnou mentalitou a zvyklostmi. Zkuste si třeba vyrazit na Ukrajinu a na autobusáku se cpát do busu a zkoušet si kupovat bilet u řidiče. Nebo v gruzii pípnete v busu čipovkou o automat a místo lístku za 0.4 Lari vyjede lístek za 0 Lari (popsaný těma jejich obrázkama) - a včil co?

Jasně, že je v první řadě nejdůležitější mít všechno popsané dostupně (= na webu + infostánek na letišti) v angličtině; ale chtělo by to především, aby pravidla byla co nejpřímočařejší a když to nejde, aby aspoň neobsahovala vyložené pasti. Když tam pasti jsou, je možné, aby nad nimi revizoři přivírali oči, ale jak vidíme, je to z mnoha důvodů problematický stav. Z mého pohledu je společensky přijatelnější, když bude hrstka vychcánků s nějakým speciálním trikem nepostižitelná, než aby se kriminalizoval obyčejný kaštan, který má ten den zrovna smůlu."

Alkohol nepiju, ale Kofolou ve vozovně Střešovice nepohrdnu [biggrin] budu tam 29.12.

Jinak ano v Evropě je mnoho různých tarifních systémů. Třeba před týdnem jsem se vrátil z Istanbulu a objevil jsem zase něco nového. Že dopravce v určitých situacích vrací peníze zpět na kartu, když pojedu jenom kousek. A jejich metrobusy mimochodem jsou naprosto úžasné.
Náš systém VMT má taky různé zvláštnosti, třeba jednorázové jízdenky, které sice jsou přestupní ale člověk s nimi může jet pouze směrem ke svému cílu, nikoliv zpět.
U nás je ještě svět v pořádku.
Pondělí, 16. prosince 2019 - 18:10:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1229
Registrován: 10-2012
Zde jakýsi zákaz být tramvajákem-youtuberem..
Slova, ne činy!
Österreich
Pondělí, 16. prosince 2019 - 21:22:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 26
Registrován: 5-2018
Fkam: Ty jízdenky VMT ale nejsou pouze vaší zvláštností, prakticky ve všech dopravních systémech v německy mluvících zemích nedovolují na jednorázové přestupní jízdenky zpáteční cesty.
Emil Švec
Úterý, 17. prosince 2019 - 05:36:17  
Neregistrovaný host
A jak se to pozná, jestli jedu zpět nebo ne. V Praze běžně používáme lístky do vyšších tarifních pásem k courani. Pokud člověk nejede např na představení,tak se to vyplatí
Fkam
Úterý, 17. prosince 2019 - 08:55:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3675
Registrován: 3-2011
Österreich:
"Fkam: Ty jízdenky VMT ale nejsou pouze vaší zvláštností, prakticky ve všech dopravních systémech v německy mluvících zemích nedovolují na jednorázové přestupní jízdenky zpáteční cesty."

To je možné, odpovídalo by to a je to i logické. Já když někam přijedu, tak si koupím denní jízdenku, takže s jednorázovými jízdenkami přijdu do styku opravdu pouze tam, kde denní jízdenky nemají.

U nás jednorázové jízdenky používají spíš "přespolní", takže to není zas tak častý jev. Buď mají lidi dlouhodobé jízdenky (Abo) nebo si koupí denní jízdenku, která se vyplatí když člověk jede vícekrát jak dvakrát. Pozná se to snadno, na té jízdence je místo, čas a linka "štípnutí" popř. vytisknutí u řidiče. Takže když jedu opačným směrem, než bych měl jet, hned se to pozná. Navíc jednorázová jízdenka pro jednu tarifní zónu (CityRegio nebo CityTarif) platí 60 minut.
U nás je ještě svět v pořádku.
Úterý, 17. prosince 2019 - 09:21:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 360
Registrován: 4-2019
Österreich:
"Fkam: Ty jízdenky VMT ale nejsou pouze vaší zvláštností, prakticky ve všech dopravních systémech v německy mluvících zemích nedovolují na jednorázové přestupní jízdenky zpáteční cesty."
Naopak v Tarifu PID se lze výslovně dočíst:
"Přestupní jízdenky pro jednotlivou jízdu platí jako síťové časové jízdenky v příslušném počtu navazujících tarifních pásem (včetně pásem, kde linka nebo spoj nezastavuje nebo projíždí) po dobu stanovenou tarifem". Takže pokud si koupím jízdenku s delší platností, mohu se na ní klidně i vrátit zpátky. Našli se i tací, kteří uváděli i možnost během platnosti jízdenky po návratu vyjet ještě z původního pásma na opačnou stranu (z jízdenky se nepozná, kam jedu a která pásma už jsem projel).
Österreich
Úterý, 17. prosince 2019 - 10:51:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 27
Registrován: 5-2018
Já ale píši o německy mluvících zemích, nikoliv o ČR a PIDu. Českou republiku nepovažuji za německy mluvící zemi. Nikdy jsem netvrdil, že u nás nelze na jednorázovou jízdenku uskutečnit zpáteční cestu. Já sám plně využívám (až zneužívám) jednorázových jízdenek při cestě z Prahy. V neděli jsem si koupil na 8 pásem na 240 min.(mám roční jízdenku po Praze) a jel Libeň - Kolín - Poděbrady - Kolín - Praha - Čelákovice - Praha (chtěl jsem se před noční projet).
Pezos
Úterý, 17. prosince 2019 - 20:45:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1580
Registrován: 4-2014
Österreich:
"Fkam: Ty jízdenky VMT ale nejsou pouze vaší zvláštností, prakticky ve všech dopravních systémech v německy mluvících zemích nedovolují na jednorázové přestupní jízdenky zpáteční cesty."
Zpáteční jako zpáteční, ale co si představují pod pojmem okružná jízda (Rundfahrt)? Taky nebývá povolena.
I když, v Německu je viditelná snaha prodávat spíš celodenní jízdenky - dvojnásobek ceny jednorázové, a ne čtyř- až šestinásobek.
Österreich
Středa, 18. prosince 2019 - 05:45:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 28
Registrován: 5-2018
Okružní by byla třeba (na příkladu Prahy) trasa Prosek - Vltavská - Palmovka - Vysočanská - Prosek.
Středa, 18. prosince 2019 - 06:54:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1230
Registrován: 10-2012
Österreich
Nebo z Olšanského náměstí obkroužit tramvajemi Olšanský hřbitov.
Slova, ne činy!