Diskuse » Tramvaje a metro » Tramvaje v Praze » Archiv diskuse Tramvaje v Praze do 22. 9. 2018 « předcházející | další »

Archiv diskuse Tramvaje v Praze do 22. 9. 2018

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Kůň
Úterý, 18. září 2018 - 21:35:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1653
Registrován: 1-2012
Takže když prší uvnitř tramvaje, tak je to v pořádku, protože na bordel z klimatizace to nejezdí?
Každý má právo na můj vlastní názor.
Na K-Reportu již od 09/2005.
Úterý, 18. září 2018 - 23:46:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7734
Registrován: 2-2006
Petr_k:
"Akorát řidič kopí by víc než pravděpodobně skončil v invalidním důchodě"
Řidič kopí sotva, řidič IAD možná, ale to už je vedlejší produkt jeho počínání...

9001:
"Že DP není schopen si vyřešit náhradní díly není chyba vozu, ale moderních manažerů "
To nebude problém manažerů ani náhradních dílů, jako velikosti poškození. [wink]
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Úterý, 18. září 2018 - 23:53:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7735
Registrován: 2-2006
Dj_tiësto:
"Ale DP dává požadavky co potřebuje, chce, koupit, ne? Záleží už pak na magistratu zda přiklepne zlaťáky či nikoliv?"
Magisrát dává požadavky co chce - aktuálně v roce 2025 vše NP - a k tomu učuje, co je ochoten za to zaplatit.
Vzhldem k tomu byla navržena určitá varianta, která se ale už na úrovni DR nelíbí, takže další postup je zase na rozhodnutí magistrátu. Když přitlačí, můžou být extrabuřty, když ne, budou wany.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Úterý, 18. září 2018 - 23:55:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7736
Registrován: 2-2006
Kůň:
"Takže když prší uvnitř tramvaje, tak je to v pořádku, protože na bordel z klimatizace to nejezdí?"
To nikdo netvrdí, probíhá standardní reklamační řízení, během kterého je ale tramvaj odstavena a aktuálně ji není čím nahradit...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Středa, 19. září 2018 - 07:04:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 751
Registrován: 11-2007
ad Demon: Tak doufám, že přitlačí[happy]Praha není vůbec chudý město aby muselo kupovat po ukrajinsku[wink]Jo a klidně bych ten 2025 posunul, zdá se mi to šibeniční, vzhledem k současnému poměru NP vs.žebřiňáky. Lepší pomaleji ale kvalitu. Tramvaj není spotřební boží, ta tu bude dalších x desítek let.
Fkam
Středa, 19. září 2018 - 08:18:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3279
Registrován: 3-2011
Proč chce mít Praha všechno NP ? [coze]
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Středa, 19. září 2018 - 08:27:50  
Neregistrovaný host
Fkam: Protože sluníčkáři a práva menšin. Díky tomu se nám například prohání po Praze, v době chybějících řidičů, prázdné kriplobusy. A jelikož ti méně pohybliví (také budu a už jsem i byl, abych předešel ppndům) mají nejméně času a nemohou počkat pár minut do dalšího spoje, který je NP, tak holt musí být NP úplně všechno. Ať to stojí, co to stojí.
Středa, 19. září 2018 - 08:33:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 752
Registrován: 11-2007
ad Fkam: Nepřál bych Ti bejt na vozíčku nebo mít děti[proud]Ale můžeš si to zkusit a uvidíš Ty chytráku. Takovýhle sobecký blbečky mám nejraději[angry]
Ps: Jak ulehčit hendikepovanýn a matkám s dětmi život tak na tom bych rozhodně nešetřil[happy]
Středa, 19. září 2018 - 08:37:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 753
Registrován: 11-2007
Třeba nechápu, že když se dělala reko stanice Muzeum A, že se tam neudělaly vodící pruhy. Nedávno jsem jedné slepé paní pomáhal a ta si na to stěžovala[sad]
Středa, 19. září 2018 - 09:11:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7629
Registrován: 6-2004
Fkam: Protože nejsme v 19. století a dělá se něco pro lidi? NP vozy jsou dobrá věc a nevidím důvod, když třeba v busech se prakticky nic jiného nepořizuje, proč ne u tramvají...

SŽ: Sluníčka spíš lobují za cyklo a promenády... Což hlavně to druhé je průser i pro MHD...

Dj_tiësto: Prostě Fkam :D. S tím nic neuděláš.[proud]
Fkam
Středa, 19. září 2018 - 09:36:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3280
Registrován: 3-2011
Dj_tiësto - laskavě se uklidni a přestaň urážet. NP jsou dobré, ale mít opravdu všechno v NP ? Miluju lidi, co se mohou picnout, když má někdo jiný názor [crazy] Jestli ti vadí jiné názory, zkus KLDR, tam to ještě nějakou dobu budeš mít dobré [kladivo]

SŽ - u nás máme pro méně pohyblivé minibusy na objednávku. Celkem užívané a praktické, protože jezdí i mimo síť zastávek a běžných linek. Navíc to funguje 24 hodin denně. Ale co píšeš tak nějak zapadá do současné logiky.To je pouze můj názor a dokud bude svoboda slova, budu své názory prezentovat ať se to líbí nebo ne. Čau

(Příspěvek byl editován uživatelem FKam.)
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Středa, 19. září 2018 - 09:52:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 754
Registrován: 11-2007
ad Fkam: A jinej názor, kterej omezuje někoho jiného je ok? Pokud by jsi psal, že proč ne wany ale něco ultramodern tak v poho, Tvůj názor, i když nesouhlasím.[wink]Prostě postiženým lidem by se měl jejich život co nejvíc ulehčit. Že na to[zadnice]bolševik a na východě dodnes je jiná věc. My už ale chudá země nejsme a mnohdy se cítíme jak západ. No a dokážeš si přestavit, že by kdekoliv na západě od nás pořizovali něco jiného než NP?
Středa, 19. září 2018 - 09:53:11  
Neregistrovaný host
Dj_tiësto: Jak jsem psal, zrovna tyhle skupiny mají nejvíce naspěch, že nemohou počkat na další spoj, který je často na dohled - vypozorováno na linkách 9, 22, 125 ...
Vzhledem k penězům bych byl raději, kdyby obnova z aNP postupovala pomaleji, ale řešila se tramvajemi koncepčně podobnými 15T (nutně to nemusí být výrobek Schadewerke) než rekonstrukcí T3 na pseudoNP.
Předpokládám, že v pravidleném provozu není problém zajistit, aby byl každý druhý, případně dva ze tří spojů NP (ve špičce), o víkendu i více, už nyní.

Fkam - přřesně - kdymy město těm pár vozíčkářům, kteří linky H nebo jak se to jmenuje za týden použijí, zaplatilo mikrobus na objednávku (stejně je platí viz Societa), tak to vyjde laciněji a jede se, jen když je to potřeba.

9001: Průser jsou i ti kolečkáři. Je opravdu "potěšení" sledovat, jak se plná 136 plazí Koněvovou nahoru za funicím kolečkářem. Když náhodou nic nejede proti, předjede ho, ale než odstanicuje na Černínově, kolečkář je zase před ní a švanda se opakuje. Dtto Černokostelecká ve směru z centra za Dřevčickou. Atd.
Středa, 19. září 2018 - 09:53:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9422
Registrován: 4-2003
Dj_tiësto:Nepřál bych Ti bejt na vozíčku nebo mít děti[proud]Ale můžeš si to zkusit a uvidíš Ty chytráku. Takovýhle sobecký blbečky mám nejraději[angry]
Ps: Jak ulehčit hendikepovanýn a matkám s dětmi život tak na tom bych rozhodně nešetřil[happy]Tak tak. Kdysi jsem v jedné železniční diskusi popsal, že mi přišlo líto, že si jeden vozíčkář, kterého jsem potkal na nástupišti na hlavním nádražím, nemůže svézt s M262.1 na Pražském motoráčku. Přitom přijel odkudsi od Benešova elefantem. Přijel sám, bez doprovodu, mohl pobýt v Praze a večer se zase vrátit domů. Pražským motoráčkem by se svezl rád, ale M262.1 na to není svojí dispozicí použitelná. Vznikla v době, kdy se na tyto lidi ohled nebral a dalších čtyřicet let si s tím také nikdo další hlavu nelámal. Dnes je vyjma historických vozidel situace diametrálně odlišná. O dvacet let dříve by si o takovém samostatném výletu mohl jen nechat zdát - byl by odsouzen k hnití doma či v ústavu, bez možnosti vyjet alespoň z domu bez doprovodu a cesta vlakem do Prahy by byla jen těžká science fiction.


Proto jsem rád, že se jak vozidla a infrastruktura staví tak, že pomohou nejen lidem s tělesným postižením, ale i matkám s dětmi. Na tramvaje 14T a 15T můžeme nadávat (já maximálně nadávám na to, že jich je tolik odstaveno a hlavně dlouhodobě, což je evidentně manažerský problém uvnitř DPP), ale zejména 15T je ve směru nízkopodlažnost zcela bezkonkurenční [wink].


Mimochodem, včera se o jednu 15T zase na nějakou dobu přišlo - střet s automobilem a následné vykolejení ve Strašnicích. Seděl jsem v protijedoucí tétrojkové soupravě linky 22, tak jsem měl možnost střet na vlastní oči vidět - událo se to velmi rychle. Tak jsem hned vyskočil z tramvaje, oběhl jsem jí a po určitém úsilí jsem otevřel havarovanému autu dveře a další dva lidé pomohli řidiči ven - dle idnesu byl jen lehce zraněn. Hasiči přijeli během chvíle, tak jsem pokračoval tak, kam jsem potřeboval dojet. Sice na řidiče aut, kteří se nepodívají a svojí nepozorností takto způsobí zbytečnou nehodu (a mne tím zdržují), vždycky nadávám, ale jsou to lidi a jeden lidský život má větší hodnotu, než všechny tramvaje světa [wink].
Středa, 19. září 2018 - 10:20:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 755
Registrován: 11-2007
ad SŽ:Naprosto s Tebou souhlasím.Taky sem psal, že bych tu obnovu neuspěchal na úkor kvality,Wany vs. 15T či něco podobného. Když se ale koukneš na JŘ tramvají tak mnohdy jedou NP dvě za sebou a pak dlouho nic...Tak asi není problem v létě počkat na NP ale když třeba prší nebo v zimě sedět na vozejčku a čekat na NP už takovej šlágr není.

ad Bram: Taky mě hřeje, když si tito lidé můžou jezdit tak nějak svobodněji a nemusí být odkázani na něčí pomoc. Jak je pak člověk rád, že je zdravej....
Tak u té nehody klasika, podle mě chtěl jen k benzínce a prostě se nekouknul. Ona celá ta křižovatka na padesátém je hrozná a jezdit přes ní je pomalu adrenalin. Už aby to tam bylo předělaný a vypadá že už se to blíží[happy]
Středa, 19. září 2018 - 10:31:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 756
Registrován: 11-2007
Ve světle toho, že nejsou v dostatečném množství NP vozy, a on je celkově nedostatek vozů se mi jeví vyslověně výplod chorého mozku se zbavit 14T. Navíc, když do nich nacpali další peníze a po té reko jsou i uživatelsky příjemnější. Čím by je tak asi nahradili...?Navíc, když slibujou nové tratě, potřeba víc vozů. Přitom je stačí je davit opravdu jen na vhodné linky, ne každá linka jezdí centrem...A tuším, že tram podoné konstrukce jezdí třeba v Drážďanech a tam oblouky jsou taky. V kterém městě nejsou[happy]
Středa, 19. září 2018 - 10:45:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9423
Registrován: 4-2003
Dj_tiësto:Taky mě hřeje, když si tito lidé můžou jezdit tak nějak svobodněji a nemusí být odkázani na něčí pomoc. Jak je pak člověk rád, že je zdravej....

Mne to hřeje také, když tito lidé se mohou pohybovat svobodněji a nebýt odkázáni jen na pomoc druhých. Mysleme na ně, pomáhejme jim, aby měli svůj nelehký život příjemnější a k tomu patří i podpora bezbariérovosti hromadné dopravy. V MHD se dá dosáhnout sta procent v povrchové dopravě bez problémů, v metru je to díky stavebním zásahům do starých stanic zejména v centru běh na dlouhou trať.

Fakt si člověk při zamyšlení nad tím, co vše tělesně postižené omezuje, uvědomí, jak je fajn být zdravý. Zejména, když většina tělesně postižených, kteří byli zdraví, ke svému postižení přišli přičiněním někoho jiného, nebo jen prostě měli smůlu a byli v nevhodnou dobu na nevhodném místě. Vzpomenu si tak na jednoho tělesně postiženého z Maďarska, který ke svému doživotnímu postižení přišel před desítky let způsobem, který je statisticky skoro nemožný - při jízdě lokomotivy (byly to nějaké ne zcela povedené malosériové kousky pro rychlíky) s rychlíkem došlo k destrukci trakčního generátoru a jedna část zmíněného člověka trefila do zad. Kdysi se o tom psalo na vlaky.net....
Středa, 19. září 2018 - 12:25:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7630
Registrován: 6-2004
Dj_tiësto: Tohle bylo ještě o kousek dál u prodejny BMW, takže spíš je reálné, že zaměstnanec a nebo zákazník prodejny

Fkam: Zkus se trochu povznést ;-) Prostě na blbou otázku přišla odpovídající odpověd :D. To je jako říct, proč do MHD pořád DP neobjednává B951... Karosa pardon IVECO by je určitě vyrábělo, kdyby o ně byl zájem[satan]

Jak už zaznělo. NP vozy jsou pohodlnější pro všechny... Ono se zlomenou nohou taky není úplně [zadnice] se škrábat do T3.

Jen tak mimo téma. U Vás už ten vlastní názor už taky moc nefrčí :D Sice dotyčný, co se ozval si platově polepší, ale taky mi to smrdí trochu čištěním ...
Středa, 19. září 2018 - 12:30:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 757
Registrován: 11-2007
ad 9001:Tak u nich je těžká totalita a dotyčný nakonec stejně asi skončí. Na jejich radiu říkali, že druhá kolaliční partaj a vůdkyně s ním mají problem...
Jo, já myslel u benzínky. Tam to dělá dost lidí už jen kvůli tomu aby občůrali frontu jedoucí rovně.
Středa, 19. září 2018 - 12:36:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7632
Registrován: 6-2004
Dj_tiësto: Žil jsem tam 25 let a z toho 7 aktivně jezdil... Není to očůrání fronty, ale komfortnějším odbočení... Taky jsem to radši objel ne kvůli času, ale protože jenom blb mohl dát nejsilnější směr jako vedlejší kde dáváš přednost úplně všem...
Středa, 19. září 2018 - 13:11:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 758
Registrován: 11-2007
Tak tam je to asi kvůli tramvaji. Tam by byly asi nejlepší světla
Středa, 19. září 2018 - 13:29:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7633
Registrován: 6-2004
Dj_tiësto: Tak tramvaje z vedlejší nevadí že... Balabenka, Letenské náměstí, Karlák atd atd.

Ale hlavně posledních 10 let byla odpověd ve stylu nic nedělat, pač se to bude přestavovat, což jak si správně napsal konečně nastalo.
watslaw
Středa, 19. září 2018 - 13:37:56  
Neregistrovaný host
Já myslím, že je to kvůli tomu, aby výjezd z podjezdu měl přednost přede vším, a minimalizovaly se kolony (které se pak přenáší dál na Švehlovku). Kdyby byla hlavní směr Na Padesátým, tak by každý, kdo odbočuje do Strašnic tunel blokoval.

Spíš by to chtělo "občůrávání" objezdem legalizovat ..., moment, ono to vlastně legální je, jen busy tu trasu nemaj v licenci, tak tamtudy legálně nemůžou.

Ale snad už brzo bude přestavba ...
Středa, 19. září 2018 - 15:42:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 993
Registrován: 10-2012
Někdy snad v půlce devadesátých let v jsem byl v Řepích pohlcen tak mizerným počasím, že ani fotka nejde moc upravit.

Slova, ne činy!
Středa, 19. září 2018 - 16:08:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 586
Registrován: 8-2017
NP vozy jsou pohodlnější pro všechny...

Tak to je kandidát na vtip roku. Pokud teda srovnáváme vozidla běžně se v Praze vyskytující.
Středa, 19. září 2018 - 16:23:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 638
Registrován: 1-2015
9001:
"Jak už zaznělo. NP vozy jsou pohodlnější pro všechny... Ono se zlomenou nohou taky není úplně [zadnice] se škrábat do T3. "
Můžu vyprávět, když jsem měl namoženou achilovku, to prostě nešlo se do T3 dostat.
"Pravda zvítězí, ale dá to fušku."

Jan Masaryk
Středa, 19. září 2018 - 18:18:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5189
Registrován: 7-2011
Bram:
"Kdysi jsem v jedné železniční diskusi popsal, že mi přišlo líto, že si jeden vozíčkář, kterého jsem potkal na nástupišti na hlavním nádražím, nemůže svézt s M262.1 na Pražském motoráčku."
Mě by hlavně zajímalo, jak Pražský motoráček může splňovat standardy kvality PID a jezdit na S linkách. Jako nostalgie dobrý, ale v normálním provozu tyhle vozy nemaj co dělat. Nic proti motoráčku, ale zajímalo by mě, kdo je za tohle odpovědný.
Středa, 19. září 2018 - 18:24:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5190
Registrován: 7-2011
M250.0:
"Tak to je kandidát na vtip roku. Pokud teda srovnáváme vozidla běžně se v Praze vyskytující."
Což o to, pro kaštany pohodlnější jsou tou nízkou podlahou. Problém je ale v tom, že stále nikdo neumí vyrobit NP vozidlo, které se jízdními vlastnostmi alespoň blíží T3 a u těch současných NP vozů je ta výhoda nízkopodlažnosti zhusta eliminována nevhodným rozvržením interiéru - což je ovšem věc, se kterou se naštěstí většinou něco dělat dá, jen se nechce (politický důvody).
Mladějov
Středa, 19. září 2018 - 20:44:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12768
Registrován: 3-2007
Tahle vaše diskuse mi připomíná argumenty pro nepásmování na severním konci C, jak zazněly dnes v TV : Lidé s pásmem nevědí, kdy dojedou domů a musí přestupovat [crazy]

Nevím, proč by se měly za-každou-cenu urychleně vyřazovat všechny nenízkopodlažní tram, jen aby se splnil debilní politický termín a zas nebylo čím jezdit a vyhodila se zas nějaká ta miliarda.
Při kladivových intervalech v síti není problém si počkat na další NP, a postupně ty vysokopodlahy vyřazovat, jak budou dožívat.
Tohle je jen dementní mantra politiků, kteří neřeší věci podstatné (metro, okruh), ale vyžívají se na tomhle.
Středa, 19. září 2018 - 20:51:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 587
Registrován: 8-2017
Bobik: Pokud se budem bavit o busech, tak tam se nízká podlaha nedá dělat bez podest, takže podlaha je jak opičí dráha. Rozložení sedadel je pak limitováno polohami náprav.
Jestli žijou v Libchavách samí liliputi, nebo to prostě za podmínky nízkopodlažnosti jinak nešlo, nevim a je mi to jedno. Ve vysoký Karose si každopádně můžu sednout kamkoliv, zatímco v Citibusech i SORkách spočítám použitelný místa na prstech.
Středa, 19. září 2018 - 21:19:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1496
Registrován: 10-2010
Bobik:
"M250.0:
...Problém je ale v tom, že stále nikdo neumí vyrobit NP vozidlo, které se jízdními vlastnostmi alespoň blíží T3 a u těch současných NP vozů je ta výhoda nízkopodlažnosti zhusta eliminována nevhodným rozvržením interiéru - což je ovšem věc, se kterou se naštěstí většinou něco dělat dá, jen se nechce (politický důvody)."

Já bych viděl spíš problém v tom, že někteří si příliš zvykli na jízdní vlastnosti T3 a odmítají se smířit s tím, že moderní nízkopodlažní tramvaj nikdy nebude mít jízdní vlastnosti T3. Osobně, si myslím, že vyrobit moderní NP tramvaj s jízdními vlastnostmi T3 prostě nejde, protože fyzika se očůrat nedá.

(Příspěvek byl editován uživatelem kondra89.)
Středa, 19. září 2018 - 21:23:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7634
Registrován: 6-2004
Mladějov: Jenom pro pořádek. Nikdo nechce masivně vyřazovat VP vozy, ale co si budeme nalhávat... Většina R.P mají kastle z 60 až 70.let s tím, že poslední velká "recyklace" proběhla u nejstarších kusů v roce 2001... Takže nejde ani o to vyhazovat, ale v roce 2025 těm vozům bude skoro 60 let... takže budou zralé na další GO...

Bobik: Viz EVO1... Co s tím? Tam tu podlahu moc jinak neuděláš...

A jaké jízdní vlastnosti myslíš? Ono, že Octavii ze 60.let se jede jinak než dnešní Octavii III[satan]

M250.0: A jiný výrobci? MB? MAN? atd. Ptám se ;-)

(Příspěvek byl editován uživatelem 9001.)
P_v
Středa, 19. září 2018 - 21:57:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2014
Registrován: 5-2002
Nezapomínejte, že VP vozy v Praze nejsou nějaký vzor uměřeného neplýtvání, ale důsledek dění v ČKD, kde se slibovalo NP tak dlouho, až to šlo do kopru. Tak se nejdřív jako nouzovka pořídily T6, a když krachlo úplně, tak se vyhodily peníze na reko, aby jezdilo vůbec něco. A nyní se tomu nějak nechce technicky dožít, i když je to morálně už zombie [happy]. Jinak by po Praze jezdily samé RT6 a nějaké novější produkty, vp vozy by šly na východ nebo rovnou do šmelcu, a Škodovka by na tramvajový trh vůbec nepronikla.
Čtvrtek, 20. září 2018 - 12:05:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 123
Registrován: 4-2015
Tak ono by stačilo nevypravovat typ 14T (bez úprav k tomu) na jednu z nejvytíženějších linek, kterou je linka 10. Kdo za takové vypravení nese odpovědnost? Tomu bych přál slyšet nakvašené hovory uvnitř vozu. [biggrin]
Pawel
Čtvrtek, 20. září 2018 - 14:17:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2366
Registrován: 5-2002
taky nechápu ty 14T na 10. na 17 se mi nikdy jako příliš problémové nejevily (jezdím s ní v centru). když mohou T3SUCS vyjíždět na šoto 23 až z HL, nemůže si KO a HL prohodit pár pořadí např. mezi 8 a 10? také 25 a 1 by měly být pro 14T v pohodě, když je letná posílena 12kou. prodej je v momentě, kdy vozů není dost a nějaká 1/2-1/3 spojů je nadále vysokopodlažní, podle mě blbost. na správných linkách ty tramvaje ještě mohou vykonat velký kus práce.
Čtvrtek, 20. září 2018 - 14:25:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 765
Registrován: 11-2007
ad Pawel.Rozumnej názor[ok]
xxxxx
Čtvrtek, 20. září 2018 - 15:18:12  
Neregistrovaný host
Myslím si, že se 14T po opravě Lazarské vrátí na l.č. 3,14 a 24 a tím pádem z l.č. 10 zmizí......... ale nechápu tu hysterii okolo l.č. 10, když tam v mnohem větší míře ( a v prokladu i s l.č. 16) jezdily nějakých 8 let
Čtvrtek, 20. září 2018 - 18:00:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9424
Registrován: 4-2003
Kondra89:Já bych viděl spíš problém v tom, že někteří si příliš zvykli na jízdní vlastnosti T3 a odmítají se smířit s tím, že moderní nízkopodlažní tramvaj nikdy nebude mít jízdní vlastnosti T3.

K tomu je nutné dodat, že jak 14T, tak i 15T naštěstí NEMAJÍ jízdní vlastnosti T3. Pro tratě jako je Výtoň - Sídliště Modřany není nic lepšího než 14T, kde svými jízdními vlastnostmi 14T strčí do kapsy i 15T a T3 v jakékoliv podobě (včetně T6) jsou kdesi vzadu v nedohlednu.

Tramvaj T3 je se svými jízdními vlastnostmi akceptovatelné tak do rychlosti 45 km/h, na větší rychlosti se nehodí a při těchto nižších rychlostech i na obloukovitých tratích je na tom 15T výrazně lépe. Prostě podvozek bez primárního vypružení na tom být lépe nemůže. A to i kdyby se všichni milovníci tétrojek posrali až za ušima [crazy].
Čtvrtek, 20. září 2018 - 20:24:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5193
Registrován: 7-2011
Bram:
"Tramvaj T3 je se svými jízdními vlastnostmi akceptovatelné tak do rychlosti 45 km/h, na větší rychlosti se nehodí a při těchto nižších rychlostech i na obloukovitých tratích je na tom 15T výrazně lépe."
Jistě, do Modřan se frčí s 15T výrazně lépe, než s půlkou T3, to nepopírám. Ovšem měl jsem na mysli právě ty oblouky uprostřed města, většina oblouků se jednak s 15T nedá projet stejnou rychlostí jako s T3 - logicky, 15T má díky výzbroji na střeše jinde těžiště, ale hlavně 15T oblouky žere víc než T3. Taky logicky, protože čepy podvozků nemá ve středu, jak T3. Na těch obloukovitých tratích je na tom zkrátka T3 výrazně lépe, jak co do jízdních vlastností, tak co do vlivu na trať. O 14T nemluvě, to je soustruh a navíc dělá zákusy.
9001:
"Viz EVO1... Co s tím? Tam tu podlahu moc jinak neuděláš..."
Nic. Maximálně oficiálně přiznat schod a vykašlat se na tu šikmou podlahu, která je akorát horší. Veškerá 100% nízkopodlažnost je beztak akorát snaha poroučet větru dešti, protože se to (momentálně) technicky zvládnout nedá. Možná v budoucnu, ale moc tomu nevěřím, že v dohledném budoucnu. Co si budem povídat, absence os, tedy nezávislá kola, je třeba u 15T docela problém. Honí se to softvérem a pořád to není ono. Na nějakou 100% nízkopodlažnost bych se vykašlal a dělal to, co se technicky umí.
Čtvrtek, 20. září 2018 - 20:59:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4688
Registrován: 12-2007
To že to neuměj v Plzni neznamená že to nejde.
Podle mne není až tak potřeba aby tramvaje v centru jezdily stylem formule jedna a těch oblouků s malym poloměrem taky tolik není, na prstech obou rukou bys je v spočítal (nepočítám křižovatky, tam se musí pomalu tak jako tak).
Čtvrtek, 20. září 2018 - 21:11:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7638
Registrován: 6-2004
Bobik: Tak oblouky víc žere i T6 ;-). Navíc 15T je těžší než T3 stejně jako T3 žrala koleje v porovnání s "dřeváky"...

Gabuliatko: A co třeba Viden? Tam jezdí ULFy což je taky 100% NP tramvaj? Ptám se nevím ;-).

Jinak všechno je koncepce ala 14T...
Čtvrtek, 20. září 2018 - 21:19:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4689
Registrován: 12-2007
Kdyby žraní kolejnic v oblouku byl jediný problém těchto vozů asi by bylo všem hej.
14T se nevlní na rovině a pokud je mi známo tak se u ní neprotáčej kola
Čtvrtek, 20. září 2018 - 22:13:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 994
Registrován: 10-2012
Seifertova - velká rána o tramvaj, borec se nevešel do silnice ..(Příspěvek byl editován uživatelem JardaČerný.)
Slova, ne činy!
Pátek, 21. září 2018 - 07:14:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 766
Registrován: 11-2007
Tak na provoz 14T se musí koukat i z jiného pohledu. Možná žerou víc oblouky a musí se kvůli nim častěji opravovat ale v budoucnu by to takovej problem být nemusel. Přecijenom kdo by před nějakými 10-15 léty čekal v jak dobré kondici bude tramvajová síť dnes. Tehdy jsme byli taková lepší Ukrajina a teď se blížíme Německu. Takže až bude vše hotový, co už asi nebude moc dlouho, tak se už bude dělat jen běžná údržba a tak to bude taky o něčem jiném. Odpadnou nákladné obnovy celých tratí a místo toho se budou dělat jen kritická místa.
Issi
Pátek, 21. září 2018 - 09:21:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 64
Registrován: 12-2007
Porucha traťového vedení v oblasti Karlova náměstí. Dotčené tramvajové linky jezdí nepredikovatelnými odklony. Zavedena NAD I. P. Pavlova - Odborů.
Fkam
Pátek, 21. září 2018 - 09:23:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3286
Registrován: 3-2011
Bude na DOD v sobotu jezdit nějaký bus mezi vozovnou Motol a depem Zličín ?
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Pátek, 21. září 2018 - 09:30:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 357
Registrován: 7-2012
Ano bude jezdit v trase Zličín-Depo Zličín-Garáže Řepy-Vozovna Motol
Fkam
Pátek, 21. září 2018 - 09:46:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3287
Registrován: 3-2011
Super. Díky
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Kalanis
Pátek, 21. září 2018 - 09:59:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2228
Registrován: 12-2006
Lepší na DOD bude ta černá huba do depa až z FRB.
Doprava nebo něčí kapsy? Je to jedno - tunely jako tunely... K-Report do mobilu
Pátek, 21. září 2018 - 11:23:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 85
Registrován: 5-2016
Dnes ráno jsem u Nákladového nádraží Žižkov viděl jet pět 23 v řadě za sebou. Další pak na Palmovce. Přičemž ta první a poslední (ta na Palmovce) zřejmě brala cestující. U ostatních byla cedulka manipulační jízda. Má to nějakou souvislost se zítřejším DOD, či je to běžný stav?
yardam
Pátek, 21. září 2018 - 11:33:50  
Neregistrovaný host
Právě teď kolabuje doprava v oblasti Karláku a Pavláku, jsou zavedeny odklony, ale o lince 23 se web DPP nezmiňuje. Tak trochu by dávalo smysl při podobných událostech nostalgickou linku zrušit a vozy z ní dočasně stáhnout, dokud se situace neuklidní.
Pátek, 21. září 2018 - 11:40:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7741
Registrován: 2-2006
hunerian:
"Dnes ráno jsem u Nákladového nádraží Žižkov viděl jet pět 23 v řadě za sebou. Další pak na Palmovce. Přičemž ta první a poslední (ta na Palmovce) zřejmě brala cestující. U ostatních byla cedulka manipulační jízda. Má to nějakou souvislost se zítřejším DOD, či je to běžný stav?"
Výluka na Balabence a vypravení 23 z dílen...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Smithers
Pátek, 21. září 2018 - 14:07:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 617
Registrován: 12-2007
yardam: 23 jezdí na Smíchov a pro zlepšení situace kvůli nepravidelnostem 22 byla prodloužena na Bílou Horu.
Pátek, 21. září 2018 - 17:57:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5194
Registrován: 7-2011
Gabuliatko:
"Podle mne není až tak potřeba aby tramvaje v centru jezdily stylem formule jedna a těch oblouků s malym poloměrem taky tolik není, na prstech obou rukou bys je v spočítal..."
[rofl][rofl][rofl]
Promiň, co jinýho na to říct...[biggrin]
Pátek, 21. září 2018 - 18:37:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4691
Registrován: 12-2007
Zkusíme nejpomalejší oblouky mimo křížení v centru sem napsat?
Fidlovačka, Spálená u Máje, Anny Letenské, Chotkovy sady, náměstí Republiky, Havlíčkova Dlážděná, podjezd hlavní Nádraží, Lipanská, Šumavská (ale tam se dává přednost)
zatím jich je 9, přidáš něco?
Pátek, 21. září 2018 - 20:18:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5072
Registrován: 11-2007
Gabu.: Jenom na Moskevské najdeš tři. Na náměstí Míru taky tři. A ze Zvonařky do Nuslí dva.
Pátek, 21. září 2018 - 21:07:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7639
Registrován: 6-2004
Gabuliatko: Z toho Republika je stejně za max 20 pač Pěší zona...
Pátek, 21. září 2018 - 21:38:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7641
Registrován: 6-2004
https://www.novinky.cz/domaci/484056-paradox-na-vinohradske-pri-c ekani-na-tramvaj-lide-sice-nezmoknou-ale-mozna-jim-ujede.html

Kde udělali soudruzi z IPR chybu [biggrin]
Garfield
Pátek, 21. září 2018 - 22:47:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12758
Registrován: 10-2004
Borec z techickych sluzeb zrejme zapomnel na zvednutou hydraulickou ruku a na krizovatce Jecna x Karlovo namesti a vzal s sebou veskere draty. [rofl] Zmatek slusny, z IPP na Andelu jsem byl nejrychleji pesky (nebylo pobliz rekolo [sad])
Wanowlk
Sobota, 22. září 2018 - 00:13:00  
Neregistrovaný host

To je ono, všichni mají plné huby bezbariérového cestování a pohybu a přitom místo jejich odstraňování tam ty bariéry nově vytvářejí! A ne jenom pro menšiny, ale pro jistotu úplně pro všechny. Zábradlí totální [cunik][cunik][cunik]