Diskuse » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 13. 5. 2018 « předcházející | další »

Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 13. 5. 2018

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Středa, 09. května 2018 - 10:47:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 616
Registrován: 9-2016
sc88 a další: Já jsem bydlel léta u zastávky Palouček, takže to tam docela znám. S využíváním zátahů plně souhlasím. A když byla vozovna mimo provoz a jezdila NAD v intervalu 18, tak to bylo večer u všech divení...

Asi jsem jeden z mála, ale jsem pro zasypání Táborské. Ty podchody sice nejsou až tak hrozné (možná až na ty divně malé točité schody), ale dnes je v podstatě celé náměstí Hrdinů zcela nepoužitelné (např. i ta divná ulice část Táborské ve původní výši). Podle mne lidé ze Soudní i Na Veselí (sever tedy ta část, kde nejezdí tramvaj) by více chodili přímo na metro, pokud by nemuseli po oněch schodech. Argument, že by na magistrále byla světla je také lichý. Na Pavláku jsou světla, mezi ním a mostem je také několik světel. Pokud by se světla spojila se světly křižovatky Táborská - Na Pankráci (kde 18 dost často stojí), čekání na volno by nebylo o moc delší než dnes.

Zakopání magistrály pod zem by bylo ideální. Jenže kde vylézt na povrch? Nejdříve to musí být před Kongresovou, neboť dále musí být již nad zemí, dole je metro. Jenže co s ulicí Lounských? Také zakopat? Kde s ní vyjít na povrch? Když bude magistrála minimálně 5 metrů pod zemí (výška 4 metry pro auta + metr zakrytí) je potřeba při 10% klesání 60 metrů délky (50 na stoupání, 10 na oblouky). To tam není. Takže jedině vystoupat ještě před tímto nájezdem.
Středa, 09. května 2018 - 12:18:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8231
Registrován: 5-2002
Makus: a co kdybychom rovnou zasypali i to metro. Moc by to nestálo, je to tam mělké a musí se tam dolů po schodech a to je nepohodlné. Svělta na metru jsou už dnes v každé stanici, takže by ani ta nevadila.
Středa, 09. května 2018 - 12:33:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 617
Registrován: 9-2016
Borovička: Proč Metro? S tím problém není. Problém je v tom, že díky magistrále a podjezdu je Náměstí Hrdinů rozřezáno na několik částí. Navíc metro je zde poněkud jinde.
Středa, 09. května 2018 - 13:19:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8232
Registrován: 5-2002
Makus: Víte kolik mrtvejch v tomto místě bylo, co to nevzali podchodem než tam dali drátěné zábradlí? Máte krásné zelenoaktivistické představy, že mimoúrovńové křižení je metlou lidstva. Nevím jaký prostor tam ta magistála dělí. Okolo nejsou žádné obchody, ba co víc ani moc hospody, nevím kdo tam má potřebu lézt autům do cesty. Ono to není o tom, že magistrála rozděluje, je to o tom jaké tobogany vyprojektují do podchodu architekti a zda vůbec. Ale to nemůžu chtít po těch co dnes dělají architekty prosazující města bez aut a chození pěšky bez ohledu, že k domům musí zásobování, řemeslnící a vnucená docházka na placená drahá vzdálená parkoviště. Ani ty tramvajové sloupy podle nich do města nepatří. Cílem je udusit život ve městech do jakýchsi veřejných prostor k setkávání, kde si společně zaskáčeme a to bude ten správný život města bez obchodů, hospod, řemeslníků...brr živnostníků.
Smithers
Středa, 09. května 2018 - 14:20:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 597
Registrován: 12-2007
Osobně bych prodloužil podchod od metra k voz. Pankrác. Jo, taky by se mi líbilo, kdyby magistrála zmizela, ale to je bohužel nereálný :-/
Středa, 09. května 2018 - 14:21:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 618
Registrován: 9-2016
Borovička: Mrtvé se přiznám, jsem nepočítal. Ale minimálně jednoho jsem tam viděl (a o X dalších slyšel). A taky jsem tam viděl několik docela slušných nehod. Jedna docela závažná (4 těžce ranění) byla právě kvůli "super" výjezdu z Táborské na magistrálu. Mimoúrovňové křížení je dobré, pokud se dá postavit. Zde to moc nešlo, ale přesto vzniklo. A tím vznikl i jakýsi paskvil. V Táborské ulici (v její původní úrovni) je několik obchodů ba i hospod. Jenže to co zbylo z původní úrovně ulice a kde jsou právě ty obchody je velmi úzké. Aby se tam dalo zaparkovat a pak i projet, musí se stát částečně na chodníku. Pak se tam už ale moc nedá chodit. Ba ani náklaďák se tam nevejde. Pokud by se zrušil "kanál" a jeho zárubní zeď, dalo by se tam jezdit, parkovat i chodit mnohem lépe. To samé na druhé straně (u soudu). Rozšířením stávajícího parkoviště by vzniklo asi tak 10 - 20 nových parkovacích míst. Možná, kdybyste se tam šel jednou projít, tak byste pochopil o čem je řeč.
Středa, 09. května 2018 - 14:26:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 619
Registrován: 9-2016
Smithers: Podle mne by stačilo protáhnout podchod na druhou stranu ulice Na Pankráci (akorát nevím, zda vestibul stanice není výš, než by bylo potřeba). Podchod pod magistrálou nechat, ale místo "krásných" schodů vybudovat výstupní rampu k vozovně. Ta by se tam vešla i s tramvajovou koleji.
Středa, 09. května 2018 - 15:36:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8233
Registrován: 5-2002
Tak magistrála z Pankráce byla improvizace. Původně v ose za mostem se stavěla tramvaj, pak metro. Plánovalo se zbourat spousta domů. Ale nakonec domy od mostu zůstaly a s tím i úrovňové křižovatky až k Muzeu. Na Pankráci se bouralo, ale bez nějakých velkých urbanistických záměrů. U soudu se nejedná o mimoúrovňovou křižovatku, ale o podjezd. Ty nájezdy jsou nouzovka, ale zasypání podjezdu lidem okolo nepomůže.
čítatel
Středa, 09. května 2018 - 15:38:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 206
Registrován: 4-2012
Makus:
je otázka, jestli náměstí sice v jedné rovině, zato s dálnicí uprostřed bude vypadat o tolik lépe, aby to vyvážilo negativa. Ty světla totiž nejsou jen o zdržení, ale také o hluku a zplodinách z rozjezdů – takže pro celou 5. května podle mě zhoršení za cenu mírného zlepšení vzhledu jednoho "náměstí".
V ostatním souhlas s Borovičkou, podepisuju hlavně druhou polovinu #8232.
Jinak lidi od současné zastávky Veselí si po navržených úpravách na metro klidně dojdou, ale ne už lidi z toho ochozu, kterým se tady původně chtěla „zlepšovat“ doprava. Mě opravdu při součtu všech kladů a záporů jako optimální vychází současný stav.
Nebo až ten "tunel 5. května," ale jak říkám to je z říše sci-fi. V Praze je asi tak 20 důležitějších projektů, a ač jsem tedy „nuselák“ tak musím uznat, že třeba Spořilov by měl být na zakopání dálnice opravdu větší priorita. Jak říkám, je to realizačně utopie ale zrovna sklesání do tunelu by se pohodlně zvládlo zde
Pak by vzniklo důstojné náměstí už před zdrávkou.

(Příspěvek byl editován uživatelem čítatel.)
Středa, 09. května 2018 - 15:59:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 620
Registrován: 9-2016
Čitatel, Borovička: Zasypání podjezdu celkový vzhled moc nezlepší. Jedině ubydou ty celkem neestetické betonové zdi. Hlavní chodecký směr Táborskou na PP se také nezlepší. Zlepšit by se ale mohly okolní chodecké směry. S tím smogem z aut směrem do centra to podle mne bude tak nula nula. Pokud bude zde přibližně stejná kapacita průjezdu jako na IPP, tak zase nebudou takové kolony na 5. května (DC), ale přesunou se k Pankráci, kde zase tolik domů v těsném sousedství silnice není. Ostatně úpravami na P2 dochází k postupnému zhoršení situace na P4, kde auta poskakují v kolonách. Směrem ZC moc kolony nebývají, takže to by se mohlo zhoršit. Ale jak jsem psal, já si to zasypání dovedu představit*. Naopak viděl jsem jiné "šílené" varianty, jako např. zeleň s lavičkami uprostřed 5. května aj. Na druhou stranu, dokud nebudou dokončeny okruhy, pojede průjezdná doprava tudy (nebo přes ten Spořilov) a nic moc lepšího se zde asi nedá udělat. Zakopáváním magistrály (během výstavby) by vnikl kolaps v celé Praze a okolí. Takže toho se asi brzy nedočkáme (pokud to nebude naopak záměr).

* Kdyby se mne někdo ptal, zda zavést nebo ne, budu spíš pro zavezení. Kdyby se mne ptal na poměr, tak bych tomu dával tak 60:40. Z toho je vidět, že to pro mne není moc prioritou. Ale protože tady na to padla řeč, napsal jsem svůj názor.
Středa, 09. května 2018 - 16:09:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8234
Registrován: 5-2002
Pokud chtějí pankráčtí vyřešit situaci s auty, tak jim nepomůže zasypání podjezdu, ale zbourání Nuselského mostu nebo zúžení jeho vozovky na 2 cyklopruhy.
Středa, 09. května 2018 - 16:11:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 621
Registrován: 9-2016
Borovička: Bouralo se bouralo, ale především proto, že se metro C stavělo převážně v otevřených jamách. Ulice Na Pankráci byla tehdy celkem úzká, takže se tím i rozšířila. Naopak ulice 5. května byla od počátku postavena jako "bulvár", takže magistrála tam zapadla bez potřeby zbourat jediný dům (tedy kromě "Moderny" na Pankráci, která ale nebyla původní zástavbou). Tramvaj jezdila odbočila z Táborské na 5. května směrem na Pankrác a na úrovni domu č.or. 6 odbočovala směrem Pikrtova a na úrovni finančního úřadu se napojila na Budějovickou. Podle toho jsou také domy 5. května 4 - 8 prohnuty obráceně, než zatáčí magistrála. Mezi mostem a křižovatkou Táborská nikdy tramvaj nejezdila. Místo dnešního kongresáku byla holá travnatá pláň.
Středa, 09. května 2018 - 17:45:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 92
Registrován: 2-2011
Makus: Na 5. května tranzitní doprava téměř není, protože má hned několik časově rychlejších možností, jak Prahu ve směru sever<->jih projet s mnohem méně nebo žádnými semafory. Takže dostavění okruhů se na 5. května projeví minimálně nebo vůbec, stejně jako to bylo po Blance.
sc88
Středa, 09. května 2018 - 17:51:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10
Registrován: 6-2014
čítatel:
"Jinak lidi od současné zastávky Veselí si po navržených úpravách na metro klidně dojdou, ale ne už lidi z toho ochozu, kterým se tady původně chtěla „zlepšovat“ doprava."
Přesně tak. Když ne razantní změny, tak co byste říkali následujícímu návrhu na změnu 188?
Bez kloubů, změna intervalu na 10 minut ze současných 15. Změna trasy:
Jezerka - Sdružení - Pražského povstání - Děkanka - Na Hřebenech - Kavčí hory
Znamenalo by to velké zkvalitnění spojení s centrem pro okolí zastávek Jezerka, Sdružení i celý ochoz. Autobus by navíc měl zastávku těsně u vstupu do metra PP oproti té současné hrůze na Pankráci, spolu s tím, že je to zastávka blíž centru, by to přineslo velkou časovou úsporu a zatraktivnění spojení. Jedinou nevýhodou by bylo, že by zastávka Sídliště Pankrác přišla o 1 linku ze 3, jenže zrovna odtamtud je to pěšky na metro 4 minuty, takže by se toho tolik nestalo, zatímco z Jezerky a ochozu je to pěšky 10-12 minut, přijde mi to proto jako celkové zlepšení.
čítatel
Středa, 09. května 2018 - 20:03:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 207
Registrován: 4-2012
Druhou nevyhodou je, ze 188 prijde o spojeni na Arkády. Na povstani obchod (hlavne typu Albert) neni. Nemuzu si pomoct, fajt bych to nechal jak to je ;-)
Středa, 09. května 2018 - 21:08:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7186
Registrován: 6-2004
sc88: To už tu bylo...
sc88
Čtvrtek, 10. května 2018 - 15:09:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11
Registrován: 6-2014
Arkády jsou dobře obsloužené MHD i bez 188 - metro plus 2 autobusy, to bohatě stačí. A kdyby ne, a i přesto by to byl tak velký problém - 188 může stavět klidně i na Pankráci, ve stanici nočního autobusu - trasa by byla - Sdružení, Pankrác (ul. Na Pankráci), Pražského povstání. Tím pádem lidi nepřijdou o stanici u Arkád (ten 1 přechod navíc snad zvládnou), ale zároveň se i lidi z Jezerky a ochozu dostanou lépe a důstojněji do centra přes PP. Vyřešeno.
čítatel
Čtvrtek, 10. května 2018 - 15:35:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 208
Registrován: 4-2012
[happy] Tak vy chcete zlepšovat Jezerce a Ochozu dopravu a pak přijdete s tímhle... [nene]

Argument o zastávce nočky jsem čekal, ale ta je od vchodu do OC krapet dál (cca 170m vs. 30m nyní) Ale hlavně: kam by přišla zastávka od Arkád? Do ulice Na Pankráci ji můžete dát až někam k ulici Na Veselí (protože levé odbočeí busu a ten se musí zařadit) do Hvězdovy za křižovatku to taky moc nejde protože odbočení do Geminy a na magistrálu.

Takže se přesně ti, kterých chcete "pomáhat" by absolvovali násobně delší pěší přesun (jako bonus by se prodloužil i přestup "MC" - 188). Zejména babičky, kteřé tu 188 v relaci Jezerka/Sdružení-Arkády užívají předem děkují.

Ale jako "výhoda" je "nové" spojení na PP (které je sice už teď od té Jezerky za rohem 18 z Na Veselí) - mimochodem při cestě z Ochozu je cesta na 188 a 18 rozdíl závratných 60 metrů [wink].

Nově tak z obou zastávek, které nejsou u sebe stejný cíl a to za cenu zhoršení vazby do obchodů a na metro.
Velmi děkujeme [proud]

Moc prosím, pusťte se do "optimalizace" jiných oblastí [vypravci]
LvP
Čtvrtek, 10. května 2018 - 16:50:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 547
Registrován: 10-2012
A nebylo by jednodušší zřídit zastávku Pankrác u Gemini s tím, že 188 by jezdila ulicemi Na Pankráci a Na Strži?
"Život začíná každé ráno v tramvaji, která je již několikátou generací nikoli dopravním prostředkem, ale jakousi mlýnicí lidstva. Vejdete dovnitř jako slušný, učesaný člověk, a vystoupíte jako vandrák, jenž se právě vyhrabal ze stohu." – František Nepil: Jak se dělá chalupa.
Čtvrtek, 10. května 2018 - 16:58:28  
Neregistrovaný host
94.112.180.38
Kdyby se mne někdo ptal, zda zavést nebo ne, budu spíš pro zavezení.

Kam chcete zavézt, abyste mohl zavést? [biggrin]
čítatel
Čtvrtek, 10. května 2018 - 17:01:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 209
Registrován: 4-2012
LvP: No pokud by do toho někdo chtěl vrtat, tak by to bylo rozhodně lepší než uhýbat 188 dolů na povstání. Předpokládám trasování Milevskou.
Ale rozpad nástupu 134+188+193 na Sídlišti Pankrác neumím posoudit, tam jsem nebydlel, ani se nepohyboval. To ať se ozvou místní.
sc88
Čtvrtek, 10. května 2018 - 17:19:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12
Registrován: 6-2014
čítatel: V opačném směru být zastávka vůbec nemusí, jezdí tam z Kavčích hor ve stejné trase k Arkádám linka 134 momentálně se stejným intervalem jako ta 188 z Jezerky k Arkádám.

Tím násobně delším přesunem máte na mysli přesun k Arkádám prodloužený o jeden přechod přes silnici? Doporučuji používat měření přesněji, cesta se prodlouží o závratných 82 metrů. To bych skutečně nenazýval násobně delším přesunem. Stačí pohled na mapu a každý vidí, že i z této noční zastávky je to k Arkádám úplný kousek.

Jistě, souhlasím že rozdíl je 60 metrů, ale to argumentujete vůči něčemu jinému. Diskuze je o tom, že samotná tramvaj s 10minutovým intervalem není zrovna úplně dostačující. 188, která by situaci mohla vylepšit, místo toho jezdí s 15minutovým intervalem na Pankrác místo směrem do centra, kde je navíc zastávka umístěna nesmyslně daleko od vchodu do metra. Uvedený návrh velmi mírně zhoršuje přístup k Arkádám (o 80 metrů a jeden přechod přes silnici), zato výrazně zlepšuje vazbu na metro PP a celkově cestu do centra.

Moc prosím, vnímejte i názory jiných lidí (nemyslím teď moje), dost i dalších lidí zde vyjádřilo názor, že situace s MHD okolo Jezerky je špatná. Takže to vaše "žádné změny tu nejsou potřeba" asi nebude úplně to pravé ořechové..
čítatel
Čtvrtek, 10. května 2018 - 17:29:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 210
Registrován: 4-2012
Když tedy nemusí byt zastavka z druhé strany, tak jak se dostanu od arkád na sdružení? Metrem na pp a pak 188?
Dale noc nerozumím co myslite tim zlepsovanim cest do centra - na pp zadne centrun neni, takze tak jako tak musim do metra. A nez se "vase" 188 dostane na pp (zejmena rano) na metro, tak jsem v soucasnosti uz mozna na Vyšehradě.

Nebojte, ostatni vnimam, jen mi prijde že někteří maji potrebu optimalizovat oblastí kde se moc nevyskytuji. Makusovi nazory beru, je z Paloučku, haji si svoje. Ja bydlel leta na ochozu tak zase branim svoje. ;-)
čítatel
Čtvrtek, 10. května 2018 - 17:35:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 211
Registrován: 4-2012
A abyste vedel ze to nemyslim zle, pojdme se klidne nekdy domluvit, primo u trsmvaje na veseli je zahradka, muzem dopravu v oblasti probrat u dobreho piva :-) makus a dalsi se třeba taky připojí.
sc88
Čtvrtek, 10. května 2018 - 17:54:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13
Registrován: 6-2014
No tak by se někde udělala zastávka i v opačném směru, proč ne. OK a máte třeba vy nějaký nápad jak by šla MHD okolo Jezerky zlepšit? Nejen já, ale i někteří sousedé v mém okolí shodně říkají, že 188 je jim při cestě do centra na nic (pokud zrovna nejedou nakupovat), a že používají akorát tramvaj, která však při intervalu 10 minut a ujetí způsobí 10 a více minutovou vynucenou procházku k metru. To říkám jako místní a se situací je nespokojeno i poměrně dost lidí v mém okolí, kteří ale o tomto fóru ani neví, takže se jejich nespokojenost ani nedostane do internetového světa.

OK, já to taky nemyslím zle :-), je to hezký nápad, jsem pro, tenhle měsíc jsem pracovně většinu času mimo Prahu, ale poté se rád něčeho takového zúčastním.
čítatel
Čtvrtek, 10. května 2018 - 18:36:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 212
Registrován: 4-2012
sc88: Náš zásadní rozpor je právě v tom, že já potřebu zásadně zlepšovat dopravu v obasti nevidím [biggrin]
Lidi brblají dycky. Seberete 188 z Pankráce a ohnete jí na PP - ti co brblali do teď budou (možná [proud]) spokojení, ale naštvete zase jiné. Stav z jezerky, kdy ti co chtějí na arkády jsou na BUS a ti co chtějí bez přestupu do centra nebo na NBS za roh na 18 mi nevadí. Jezdí to plné tak akorát. Zase tolik lidí tam nebydlí, aby nestačil interval 10 minut.
Ale abyste neřekl, že nemám návrh žádný tak:
- Zkrátit interval na 188 a vrátit SD.
- Při rekonstrukci zvětšit osovou vzdálenost kolejí Na Pankráci a vést 193 po kolejích hned od ulice Na Veselí, společné zastávky pak v celém úseku PP - NBS.
- V rámci případné větší akce posunout zastávku tram (nově tram+bus) PP a protáhnout podchod.
Další revoluce až s prodloužením tram aspoň před Arkády (ale to z různých - a to celkem objektivních - důvdů nelze hned)

podrobnější diskuzi Vás beru za slovo [vypravci] Napiště (samozřejmě i kdo chcete další) na
srazoptimalizacejezerka_(zavináč)_seznam.cz
a někdy v červnu se můžeme domluvit [happy]

Založil jsem mailík, prosím o pochopení že svůj sem veřejně dávat nebudu [wink].
Čtvrtek, 10. května 2018 - 21:22:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14251
Registrován: 10-2004
Pánové, uvědomte si, že vrácení 188 do standardních vozů a zkrácení intervalů povede k nárůstu nákladů (cca 12 milionů) a nárůstu počtu řidičů. A zejména ten nárůst řidičů je problém. Uděláte to tady, a ozvou se další sídliště, že chtějí radši krátké vozy a kratší interval. A tady je dostupná tramvaj na Veselí a v Nuselské, byť v druhém případě s velkým výškovým rozdílem.
Pokud je problém přestup na Pankráci, taky by mi jako nejsmysluplnější řešení přišlo hledat řešení, aby linka byla vedena ulicí na Pankráci k výstupům z metra.
Čtvrtek, 10. května 2018 - 22:13:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 400
Registrován: 11-2008
taky by mi jako nejsmysluplnější řešení přišlo hledat řešení, aby linka byla vedena ulicí na Pankráci k výstupům z metra

...a pak přes Brumlovku, Kačerov a Tempo někam dále[happy]. Jen na druhém konci by to chtělo 188 zkrátit a nejezdit až na Želívárnu [crazy](aby ta linka nebyla tak dlouhá).

(Příspěvek byl editován uživatelem pavhob.)
Pátek, 11. května 2018 - 08:56:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 626
Registrován: 9-2016
Tady je několik věcí, které se motají dohromady:
1) Zastávka bus 193 na PP
2) Spojení Jezerky s centrem
3) Obsluha "družstevních" ulic
4) Obsluha okolí ulic "Na Veselí" a "Nad Nuslemi"

1) Jelikož 193 na PP DC je spíš nástupní zastávkou, je vhodné ji dát na koleje spolu se zastávkou 18. To je samostatná akce
2) 188 na jízdu do centra je vhodná pouze směr Arkády. Opačným směrem jede z centra. Je z ní možný pouze přestup na Jezerce na 11/14. Ale to je v podstatě 2x zastávka navíc + ne zcela dobrý přestup. Ideální by byl centrální přestupní bod v Kloboučnický.
3) Směrem DC se dá ještě jakžtakž seběhnout na 11/14. Ale pro méně pohyblivé (a kočárky) to nic moc není. A nahoru je to ještě horší. Proto bych navrhoval vymeták NBS, Nuselská, Nad Nuslemi, Soudní, Družstevní ochoz ke škole (a pak buď zpět nebo objet celé), Pankrác, otočit na kruháči u parku, Pankrác, Družstevní ochoz, Na Jezerce, Pod vilami, NBS. Konečnou tam, kde kdysi stála 193 pod mostem.
4) Vyřešil by to bod 3

Už vidím, kolik bude ekonomů vypočítávat počet řidičů a peněz. Bude. Ostatně i bus NNN něco stojí. Jelikož zde by byl interval třeba 15/30 minut, zas tak řidičů by to nebylo.
Jak tvrdím dlouhodobě, měly by být ML v kloubech s co nejpřímější trasou a na ně navazovat podobné vymetáky. Ale řešení, kdy ML vymetá některé kouty a jiné vynechá je zcela divná. Měla by se (pro celou Prahu) stanovit dlouhodobá koncepce (i za cenu totálního překopání čísel linek) a v ní říci co se bude obsluhovat a podle toho to nastavit. Já jsem pro ML co nejpříměji a na ně navazující vymetáky. Poté, co bude koncepce hotová, tak ignorovat výkřiky jednotlivých MČ, neboť výsledkem je vždy zlepšení v jedné části a zhoršení jinde, pak se to pomalu rozkládá. Proto je potřeba linkové vedení optimalizovat.

Pokud bude hospoda ve všední den odpoledne, rád se zúčastním.
Pátek, 11. května 2018 - 16:57:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1004
Registrován: 1-2012
Aktuálně byla vyhlášena veřejná soutěž na budoucí podobu Vítězného náměstí, součástí zadávací dokumentace jsou i budoucí trati do Suchdola a na Strahov. Z "návrhu" linkového vedení po stavbě těchto tratí je celkem evidentní, který z Martinů to má na svědomí. Proč se Ropid nepokusil prosadit okružní řešení tramvajové trati přes Vítězné náměstí, nota bene když si to tak představoval už Engel, když náměstí prostě je KULATÉ, jen tramvaje to kazí, a do budoucna by to dávalo šanci při výlukách točit trmvaje jak od Suchdola, tak z Evropské, tak od Strahova přímo na náměstí, popř. tam vkládat posilové spoje?
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Pátek, 11. května 2018 - 18:43:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7195
Registrován: 6-2004
vizionář: Protože by to mělo logiku a pak by někoho mohlo napadnout z tramvají udělat čistý napaječ k metru a to přece nesmí dopustit...
Pátek, 11. května 2018 - 18:59:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14252
Registrován: 10-2004
Makus: Linky se mají projektovat dle místní situace a ne podle nějakých škatulek, třeba, že páteřní linka musí být co nejpřímější. Celková koncepce pro Prahu se dělá špatně, protože zejména autobusovou dopravu mohou dost významně ovlivnit jiné stavby, zejména metro a tramvajové tratě. Spíš je potřeba sledovat aktuální dopravní proudy, vztah nabídky a poptávky a vyhýbat se populismu.
Pawel
Pátek, 11. května 2018 - 19:10:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2359
Registrován: 5-2002
kulaťák: esteticky by se mi to líbilo, ale je to provozně skutečně tak výhodné, s výjimkou onoho operativního otáčení? nyní kříží 26 cestou z centra auta 2x, v nové podobě cca 4x (nebo snad dokonce 5x?). myslím, že by to vzhledem k intenzitě provozu nebylo vhodné, ale jistě na to někdo má nějaká čísla která byla podkladem k zadání. tolik k "protože by to mělo logiku"... [crazy]

mimochodem, v berlíně je jedno takové náměstí je (bersarinplatz), jezdí tam "bagr" M10 a "příprc" 21 a koleje - aspoň dle pozorovnání coby pravidelného cestujícího - se tam opravují častěji než kde jinde.
Pátek, 11. května 2018 - 21:07:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1478
Registrován: 9-2005
Ale no tak....tramvajovej kruháč je celkem běžná věc na západ i na východ od našich hranic. Jenom tady se to nikdy nedělalo. Pravdou je, že na kulaťák by to krásně sedělo. Otázkou je, jestli ho narvat dovnitř nebo vně kruháče vozovky (pokud bude uvnitř, bude tramvaj křížit jízdní dráhu max. dvakrát, takže asi lepší). Plusem je, že to opravdu poskytne lepší podmínky pro manipulaci, tj, dá se to využít jako smyčka.
Pátek, 11. května 2018 - 23:01:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1005
Registrován: 1-2012
Tak já bych tam výhledově točil i špičkovou dejme tomu 24: Kulaťák - Bohnice - Kobylisy, ale o Bohnicích se zatím takticky nemluví, byť tunel Nisa - Podhoří se kupodivu objevil v jedné z variant zanesených do MP.
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Pátek, 11. května 2018 - 23:14:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 489
Registrován: 1-2006
Jiří T: Na dnešním Vítězném náměstí to bylo mezi roky 1933-1942. Alespoň se to píše v 2. dílu "Tramvaje a tramvajové tratě" na str.67. A je tam i fotka. Takže to nikdy...
Pátek, 11. května 2018 - 23:24:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2587
Registrován: 12-2007
Pokud se týká kruhového objezdu tramvají na Vítězném náměstí, je třeba si uvědomit, že pokud dojde k výstavbě tramvajové trati do Suchdola, na Strahov a popř. do Bohnic, tak se zvedne frekvence tramvají jedoucích přes toto náměstí. Vzhledem k tomu, že se v budoucnu budou používat pouze dlouhé tramvaje, tak nevím, kolik by se jich vešlo dovnitř kruhového objezdu, snad maximálně 3, což by mohlo komplikovat průjezdnost těchto tramvají, zvláště pokud by musely dát přednost autům a autobusům na současném objezdu. Proto by bylo mnohem lepší když tak vybudovat tramvajový objezd až za současným uličním okruhem s tím, že by byly vybudovány zastávky ve 3 ze 4 čtvrtkruhů (nebyl by buď mezi Svatovítskou ulicí a Československé armády anebo mezi ulicí Československé armády a Jugoslávských partyzánů.
Pátek, 11. května 2018 - 23:33:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7197
Registrován: 6-2004
vizionář: V MP jsou obě varianty. Jak tunel, tak motání kolem ZOO přes serpentýny. To druhé mi připomíná naše kreslení do mapy.cz [biggrin]. Stejně mi to přišlo v oblasti Kobylis, kde je TT namalovaná vestibulem[satan]

Jinak v Bohnicích je proti tramvajím obrovský odpor, takže pochybuji, že se to postaví....
Sobota, 12. května 2018 - 05:28:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4855
Registrován: 7-2011
Pawel:
"...ale je to provozně skutečně tak výhodné..."
Není. Však už to tam bylo a kdyby to bylo tak výhodný, tak by se to nerušilo.
Sobota, 12. května 2018 - 08:16:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7198
Registrován: 6-2004
Bobik: Jenže to nebyl potřeba bagr do Suchdola, který se ted bude točit kde? Na Špejcharu? Malovance? Dobře vyhozené vozokm a peníze oknem....
x113
Sobota, 12. května 2018 - 10:31:14  
Neregistrovaný host
195.113.242.151
9001: Tramvaj na Suchdol je planovana soucasne s tramvaji na Strahov, mely by na Suchodol jezdit 8, 18 prodlouzene z Podbaby a posilova 28 prave v trase Suchdol - Strahov. Dale nocni linka 90, jejiz trasa mi je vsak krome ukonceni na Suchdole neznama.
Sobota, 12. května 2018 - 10:55:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 937
Registrován: 1-2015
Když se to postaví s tím Strahovem, tak bych to neviděl jako problém. Případně by ta posilová linka mohla jezdit ze Suchdola přes Letnou na Vltavskou, což by umožnilo navrátit 12 do použitelného stavu. Ale spíš by mě zajímalo, jak se Strahov obslouží kromě té 28? 23 tam asi nepojede a na 22/25 se těžko sáhne.
x113
Sobota, 12. května 2018 - 13:49:36  
Neregistrovaný host
195.113.242.151
Mettp: Třeba tam zůstane 149 s vložákama na Strahov
Petr_k
Sobota, 12. května 2018 - 13:56:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12337
Registrován: 4-2003
Prodloužit 176 na opačnou stranu kopce (akorát ji pak strojaři strhnou) [biggrin]
DIE VERGELTUNGSAFFE!
»Dem Reinen ist Alles rein« – so spricht das Volk. Ich aber sage euch: den Schweinen wird Alles Schwein!
(Friedrich Wilhelm Nietzsche: Also sprach Zarathustra * Ein Buch für Alle und Keinen)
Sobota, 12. května 2018 - 15:31:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7199
Registrován: 6-2004
Sice autobus, ale i ty Brute?

http://www.dpp.cz/mimoradne-udalosti/1_3944/
Sobota, 12. května 2018 - 15:42:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14253
Registrován: 10-2004
Zastavení provozu na lince 192 kvůli personálnímu výpadku u DPP? Jak je to možné? [happy] Dle některých lidí u tohoto dopravce je přeci řidičů dost.
Sobota, 12. května 2018 - 16:00:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1006
Registrován: 1-2012
Wagon: Jen dlouhé tramvaje? No to bude efektivní obzvlášť na nočních linkách ... je to blbost, asi jako kdybyste chtěl mítz v kloubecg všechny autobusové linky včetně 236.

9001: V Bohnicích proti tramvajím není skoro žádný odpor, to bylo před 20 lety. Jediný, komu to ještě nedošlo, je starosta Petrus, a ten byl blbej vždycky.

V Kobylisích se má vestibul výhledově bourat, resp. vrátit do podoby, než si Praha 8 prosadila do již hotového projektu podchod ke Katastrofě.
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Sobota, 12. května 2018 - 16:20:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7200
Registrován: 6-2004
vizionář: Jste asi dlouho na kopci nebyl [proud].

Ale vážněji. Pokud by tramvaje byly jako v Metropolitním plánu, tak to přidá víc problémů než užitku...
Navíc dost pochybuji, že někdo rovnou postaví propojení do Dejvic... Zbytek jsem tu psal už mnohokrát...
x113
Sobota, 12. května 2018 - 18:09:04  
Neregistrovaný host
89.176.244.23
ad192: cca před hodinou viden na Malostranskem náměstí Solaris 2999 normálne v provozu. Podle me se jen nedostavil střídající řidič včas. U DP se výpadky resi už dlouhodobe nevypravovánim ruznych casove kratkych sejdru na linkách s krátkym intervalem. Přijde-li stiznost, svede se to na technickou zavadu
Sobota, 12. května 2018 - 18:40:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7202
Registrován: 6-2004
x113: Spíš co na to ROPID, že objednané spoje nejedou? [biggrin]
Sobota, 12. května 2018 - 19:19:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1007
Registrován: 1-2012
Jenže ona v tom MP je ... Vám to vadí, 9001?

https://plan.app.iprpraha.cz/vykresy/

Jinak to motání přes serpentiny je zřejmě ještě nějaká nová varianta, ta dřív nebyla; dříto plánovali východněji.
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Sobota, 12. května 2018 - 20:22:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7203
Registrován: 6-2004
vizionář: Právě kvůli Dejvicím bych byl ochotný tramvaje v Bohnicích akceptovat. Navíc Metropolitní plán předtím uzemní plán toho snese hodně... Tramvaje tam jsou nakreslené skoro na celém Jižním městě, v Měcholupech, v Malešicích atd. Že to někdo někam nakreslil, neznamená, že se to postaví... Tyhle fialové čáry tam jsou snad od revoluce...

Stejně upřímně moc nechápu ty tanečky, představování atd., když stejně přijde na podzim nová garnitura a nebude opět problém Metropolitní plán si upravit podle potřeby stejně jako se to dělalo s územním...

Ale zpátky k Bohnicim. Pokud projde jenom varianta Serpentýnama, kterou si upřímně moc neumím představit, ale budiž, tak zmizí obsluha Mazurské, protože tam nikdo nepočítá se smyčkou...

Kobylisy budou hodně na krev... A docela by mě zajímalo, jak to projde všema možnýma papírama, razítky atd. Navíc se budou muset protáhnout zastávky, aby byly na dvě soupravy, jenže pak tam je vjezd zásobování Alberta...

A dopravně pro bohnické asi největší problém. Co se cesta na Prosek a Vysočanskou? Bude peší pochod na Kobylisých? Protože pochybuji, že by někdo zachoval 177 kolem tramvají...
Druhá věc jsou Čimice. Zůstane 152 jak je? Nebo se všechno požene "zadem" za Čimickým hájem? Co 202?

Bude odvaha udělat společně zastávky pro tram i bus, aby se dalo přestupovat hrana x hrana?

Bude odvaha zachovat bagry 144+200 nebo se to komplet nahradí linkami jedoucí přes celé město?
x113
Sobota, 12. května 2018 - 22:00:26  
Neregistrovaný host
94.142.237.35
9001: DP Ropidu spoje nepriznava, pokud je nenaprasi oficialni stiznosti na Ropid nějaky kaštan
Sobota, 12. května 2018 - 22:41:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2589
Registrován: 12-2007
x113: No tramvaj č. 28 jsem tady v diskusi navrhoval já. Ale jinak jsem navrhoval, aby linka č. 18 byla protažena do Bohnic. Protože však to asi bude ještě dlouho trvat, tak řešením je protažení obou linek č. 8 a 18 na Suchdol. Jinak pokud se týká noční tramvaje, tak je samozřejmě jisté, že nějaká noční tramvaj na Suchdol povede, kudy pojede do/ze středu Prahy a dále kam na druhou stranu je podle mého názoru zbytečné v současné době řešit.
vizionář: Pokud se podaří prosadit tramvaje na horní části Václavského náměstí a okolo hlavního nádraží, tak by se měl současný přestupní uzel z Lazarské přesunou na křižovatku Václavské náměstí, Vodičkova a Jindřišská. Tam by mohlo být zajištěno i určité zabezpečení pro cestující, např. kvalitní přístřešky s lavičkami, možná i malé občerstvení na Václavském náměstí. Tak by mohlo odpadnou čekání na jednotlivé linky pro přestup, konečně mohl by být přestupy také na zastávkách Jindřišská, Muzeum, Vodičkova a Lazarská. No a pro Dopravní podnik bude lepší mít nakonec pouze dlouhé tramvaje než mít krátké pro noční provoz. Nicméně si myslím, že okruh pro tramvaje uvnitř silničního okruhu by byl spíše problematický, lepší by byly 2 nebo spíše 3 zastávky na okruhu, přičemž by se zrušila zastávka Vítězné náměstí ve Svatovítské ulici. Zastávka v severozápadním kvadrantu by byla vhodná zejména kvůli přestupu na autobusy a také vzhledem k dobré poloze pro vysokoškolské studenty ČVUT a VŠCHT.
Mladějov
Sobota, 12. května 2018 - 23:02:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12397
Registrován: 3-2007
>No a pro Dopravní podnik bude lepší mít nakonec pouze dlouhé tramvaje než mít krátké pro noční provoz.

Chá chá - vy si jistě pamatujete bolševika - ten prostě jezdil (skoro) všechno dvojicema a neřešil, jestli mu někdo rozbíjí druhý vůz či že to je plýtvání.
Prostě plán (Prostě to zařídíme).

Chcete to zas ?
Socialismus v druhém vydání ?
No, wono se to začíná dost nepříjemně podobat, akorát někteří (a nepamětníci, pochopitelně) to neviděj (blicí smajlík).

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Sobota, 12. května 2018 - 23:35:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7206
Registrován: 6-2004
Mladějov: 99% řidičů jezdí zalígrovaných a i kdyby se za nimi střílelo, tak je to nechává ledově klidnými, dokud kulky nejdou do kabiny... Takže jestli má solo nebo soupravu je celkem jedno...
A upřímně já bych se nechoval jinak...

Navíc není problém potkat v půl jedný v centru soupravu z denní linky... Z Modřan dokonce jedou soupravy i v 1 ...

Socialismus tu jede [biggrin] Jenom místo z Východu přichází z Bruselu a Berlína[biggrin]
Neděle, 13. května 2018 - 00:26:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2590
Registrován: 12-2007
Mladějov: Je otázka, zda má smysl v Praze časem provozovat krátké tramvaje. Pravděpodobně budou jiného typu než dlouhé tramvaje, a to znamená mít jednak zaškolené techniky a jednak požadované náhradní díly. Takže si myslím, že čím méně typů tramvají bude Praha mít, tím spíše ušetří na jejich údržbě. Uznávám, že nejezdím nočními tramvajemi, občas jsem si tady ale všiml postesknutí, že noční tramvaje jsou často dost plné. Samozřejmě je rozdíl asi, když jedou okolo jedné hodiny v noci a když jezdí mezi třetí a čtvrtou hodinou. Kromě toho se noční tramvaje používají někdy i na ranní provoz, takže i zde je otázka jejich vytížení. Ekonom by asi uměl spočítat, o kolik se prodraží provoz dlouhých tramvají v noci ve srovnání s nutností mít více tramvajových typů a tím i větší počet náhradních dílů a větší nutnost kvalifikace údržbářů.
Neděle, 13. května 2018 - 09:25:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7208
Registrován: 6-2004
Wagon: Ted si otevřel pandořinu skřínku [biggrin] Dostaneš tu přednášku, jak Praha bez sol nemůže fungovat a že jsou velmi důležitou součástí provozu a nevím co ještě. [proud]

Já s tebou souhlasím... Sola v Praze nemají co dělat. Jsou náchylná na přetěžování a počet přepravních proudů pro jejich využití je nulové...
Fkam
Neděle, 13. května 2018 - 10:21:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3167
Registrován: 3-2011
Noční spoje až na výjimky v centru jezdí vesměs prázdné. V Praze krátké tramvaje samozřejmě smysl mají stejně jako i v jiných městech.
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Neděle, 13. května 2018 - 10:35:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 938
Registrován: 1-2015
Sóla by měly smysl, kdyby se správně používaly. Taková víkendová 11 a donedávna 15 opravdu pro ně nejsou vhodné. V téhle souvislosti mně přijde dost škoda, že se nezvážila možnost pořídit nějaký počet dvoučlánkových (a čtyřčlánkových) 15T. Kdyby třeba taková 14 jezdila na Barrandov, byla by pro ní dvoučlánková 15T perfektní. Naproti tomu čtyřčlánek by se skvěle uživil v pracovní dny na 9.