Diskuse » Tramvaje a metro » Tramvaje v Praze » Archiv diskuse Tramvaje v Praze do 08. 5. 2018 « předcházející | další »

Archiv diskuse Tramvaje v Praze do 08. 5. 2018

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Jahu
Pátek, 27. dubna 2018 - 11:58:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 759
Registrován: 8-2005
Bohužel, při nyní rozpracované rekonstrukci Zenklovy lze již rozpoznat rovněž nesmyslné rozšiřování chodníků a zmenšování prostoru pro [auto] - takže ta budou jezdit po tramvajových kolejích a zdržovat provoz veřejné dopravy.
To je tak, když se dovolí, aby do takových akcí kecal IPR, kde si myslí, jak bude polovina Prahy jezdit na kolech a zbytek bude chtít sedět na lavičkách na ulicích (proto rozšiřování prostoru pro pěší na úkor jízdních pruhů).
watslaw
Pátek, 27. dubna 2018 - 12:59:25  
Neregistrovaný host
194.228.62.204
Jahu:
"To je tak, když se dovolí, aby do takových akcí kecal IPR, kde si myslí, jak bude polovina Prahy jezdit na kolech a zbytek bude chtít sedět na lavičkách na ulicích (proto rozšiřování prostoru pro pěší na úkor jízdních pruhů)."
Spíš bych viděl chybu v tom, že je IPR ovládán lidmi s takovýmto smýšlením. Samotný fakt, že existuje instituce, která by měla dávat rekonstrukcím jednotná pravidla (která už by se nějak vypořádala s požadavky hasičů, policajtů, nevidomých apod., ne na každé stavbě jednotlivě), je podle mě v pořádku.
Pátek, 27. dubna 2018 - 13:06:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 377
Registrován: 7-2010
Jahu-a zelení cvoci a spol. k tomu freneticky tleskají jaké to bude in.
Pátek, 27. dubna 2018 - 16:06:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4796
Registrován: 7-2011
Cogwheel:
"Já bych byl na novém Libeňském mostě snesl i 2 pruhy pro auta v každém směru."
A k čemu proboha? Na jednom konci mostu jednopruhový Maniny, na druhým konci pěší zóna Palmovka. Dva pruhy jaxi postrádají smysl.
Stejná blbost, jako zbytečně předimenzovanej - a díky tomu taky zbytečně drahej (což byl nejspíš účel) novej Trojskej most.
Wagon:
"Pokud se týká šířky mostu, měl by být asi takový, aby se na něm v obou směrech mohly vejít:"
1-4 se na něj vejde už teď. Chodníky jsou široký víc než dostatečně, reálně je tam spíše 1,5 pruh než jednopruh, takže na kolopruh taky místa dost. Co se vjíždění na tramvajový pás týče, tak minimálně bumlíky už vynalezeny byly. A na neukázněné řidiče má být policie, ne se je snažit "vychovávat" stavebními řešeními, což v praxi stejně většinou nefunguje.
Pátek, 27. dubna 2018 - 16:56:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7146
Registrován: 6-2004
Bobik: Není spíš kouzlo v normách? Pokud není na Trojském místě pro IZS sjízdný střed s TT, tak musí být 2+2 pruhy... Ono to i svoji logiku má ;-).
Trupman
Pátek, 27. dubna 2018 - 16:56:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1516
Registrován: 12-2005
Demon3:
"Trupman:
"Možná někde v evropském průměru či lehce nad ním."To je doufam vtip...
Evropskej průměr je na trojnásobku Prahy a stoupá, kvalitou jsme výrazný nadprůměr.
Fakt mě to podceňování baví, ale je opravdu dost mimo realitu. [wink]"

Relativně, v evropském průměru plat/jízdné. Nemá cenu porovnávat absolutní ceny když jde o služby. Myslím, že jsem to napsal jasně. Např. ve Vídni je jízdné cca. dvojnásobné, ale průměrný plat cca 2,5násobný. Ve Varšavě je jízdné na 80 % Prahy a plat asi na 90 % Prahy, atd.
Moje dopravní fotogalerie na Phototrans
Pátek, 27. dubna 2018 - 17:38:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4798
Registrován: 7-2011
9001:
" Pokud není na Trojském mostě pro IZS sjízdný střed s TT, tak musí být 2+2 pruhy... "
A ono snad něco bránilo tomu, postavit tam "normální" most, tedy jeden pruh a zakrytý koleje?
Kalanis
Pátek, 27. dubna 2018 - 20:12:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2214
Registrován: 12-2006
Jo. Bránilo. IZS (Sanitky, hasiči, policie) nebo objíždění nehod a chcíplotin míchaný s MHD. I na celkem krátkých připojovácích na kapacitnějších komunikacích (rampy mimoúrovňovek) se dělají 2 pruhy, občas se akorát 1 značením zazdí.

To, že podjezd v Holešovicích je úzký a nerozšířil se, takže je tam vůli chodníkům jen 1 pruh, je chyba dohody SŽDC a pražského magistrátu, který ale upřímě měl v danou dobu starosti sám se sebou.
Doprava nebo něčí kapsy? Je to jedno - tunely jako tunely... K-Report do mobilu
Sobota, 28. dubna 2018 - 06:15:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4799
Registrován: 7-2011
Jo jasně. A to že dál je to taky úzký, taky jeden pruh a překáží tam jakási elektrárna je taky chyba dohody Pražské teplárenské a magistrátu, co? Chudinka IZS, musí se tam motat při objíždění nehod a chcíplotin míchaný s MHD. A o tom ještě dál se raději nebavit, opět chyba dohody SŽDC, úzký a navíc nízký podjezd a za ním jakési rozplizlé Výstaviště. Chyba dohody magistrátu s Kočkou? Vlastně ne, magistrát se s Kočkou přece dohodl už dávno, Výstaviště překážet nemůže, takže to budou ty baráky naproti... [biggrin]
[crazy]
pukrle
Sobota, 28. dubna 2018 - 12:24:34  
Neregistrovaný host
77.111.247.7
to 9001: No tak do toho se teda budu plest! Vim o tom totiz hodne! Horke to neni, je to primo varici!
Podival jsem se na jizdni rady linek, ktere jsou dnes v provozu. Z Bohnic do Kobylis k metru jezdi 5 dennich a 1 nocka, spocital jsem si i spoje. V sobotu v teto relaci jezdi cca 750 spoju. A ty mi tady tvrdis, ze o vikendu jezdi co 15 minut? V souctu to teda vyjde draze. Ale autobusy do tak obrovskeho sidliste muze propagovat jen naftou nasakly zfanatizovany sotous. Hlavne ze se projektuje tramvaj do slivenecke vesnice. Jeste napis, ze ti autobusy na letiste vyhovuji a muzes se zaradit k Dolinkovi jako dopravni odbornik, chytraku.
Takze do toho nekecej, kdyz tomu nerozumis.

to Bobik: Upravovat si nic nemusel. Vim, ze DP vlastni mesto a ROPID zrizuje. Prave proto jsem psal o vsech. Ze?
Kalanis
Sobota, 28. dubna 2018 - 12:30:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2215
Registrován: 12-2006
Ne, tam oficiálně překáží ten dům na druhé straně. Podjezd na trati 090 Bubeneč-Bubny nebyl nikdy rekonstruován a tedy i rozšířen. Zátorské domy naopak už z velké části zmizely. Podjezd na holešovické přeložce se ale rekonstruoval celkem nedávno.
Doprava nebo něčí kapsy? Je to jedno - tunely jako tunely... K-Report do mobilu
Sobota, 28. dubna 2018 - 12:32:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2408
Registrován: 7-2008
yardam: Značná část cestujících MHD auto VLASTNÍ. A přesto využívají MHD. V situaci, kdy to má člověk k vlastněnému autu dál, než na zastávku a o parkování v blízkosti práce zdarma si může nechat jen zdát, je motivace jím jezdit omezená.

Leč, máme tu problém, že stále více lidí pracuje na předměstích, kde parkovat lze, a na jiných předměstích bydlí. A obvykle aspoň jedno z těch míst je mimo dosah metra. Asi nejhůře z velkých osídlených celků vychází nyní Bohnice, můj osobní dojem je, že odtamtud jezdí autem asi největší % lidí z velkých sídlišť tak blízko centra. Hlavním důvodem není to, že tam jezdí bus a ne tram, nýbrž nutnost několika přestupů při cestě kamkoli kromě dosahu metra C, oblasti Průmyslové, Vysočan, Karlína a Libně, pouze tam stačí 0-1 přestupy.

Pokud by hypoteticky jezdily autobusy přímo Blankou na Dejvickou, značná část by neměla potřebu startovat a řídit vlastní auto. Analogicky, přínos tramvají by byl zase v možnosti cestovat přímo z Bohnic do Libně a Karlína atd. Ne primárně v jejich tramvajovosti.
čítatel
Sobota, 28. dubna 2018 - 13:46:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 202
Registrován: 4-2012
pukrle:
"to 9001: No tak do toho se teda budu plest! Vim o tom totiz hodne!
....
Podival jsem se na jizdni rady linek, ktere jsou dnes v provozu. Z Bohnic do Kobylis k metru jezdi 5 dennich a 1 nocka, spocital jsem si i spoje."
[biggrin][blush][crazy] no... Vy se možná díváte, jak sám zmiňujete, na jízdní řády na webu a jednou za měsíc si do oblasti možná uděláte i šotovýlet, ale 9001 tam má zjevně cestu o trochu častěji [lame]

Autobusy do takového sídliště může podporovat každý kdo chápe, že místo pravidelně jezdícího bagru ho možná čeká návoz nějakou linkou typu deset, co pokud bude problém kdekoli mezi Andělem - I.P.P - Florou - Ohradou - Palmovkou a Kobylkama tak prostě NEPŘIJEDE.
9001 to tu už vysvětloval mnohokrát. Pokud by byla ROPIDem garantována nějaká bagr linka (Ďáblice - Ládví -) Kobylisy - Bohnice tak by se možná tamní obyvatelé na ty zadní nestavěli. Zcela je z druhé strany Prahy chápu. Bez protažení směr Dejice bych byl proti v odobné situaci taky, protože jim tramvaj jinak NIC nepřinese.

PS. Ta tramvaj se za Barrandov neprojektuje kvůli tý (bez urážky) pár domkové vesnici, ale kvůli postupně rostoucímu sídlišti. Takže trochu hrušky a jablka.

A ještě si neodpustím dovětek.
pukrle čtvrtek 26.dubna:
"Dementi se nacpou do aut...."

Víte ono to možná jednou pochopíte a taky se třeba mezi ty "dementy" zařadíte. Je totiž třeba rozdíl jet do práce autem 25 a MHD 55 minut, tedy za den hodina času. Plus autem můžu udělat domů nákup a podobně což šetří čas ještě další. Takže někteří, kteří mají třeba rodiny, ten čas (za cenu benzínu a parkování) raději ušetří (a pak tráví s blízkými) než ráno v tom autobuse. Že jsem pak nazýván dementem mě v tomto případě nijak neuráží.

(Příspěvek byl editován uživatelem čítatel.)
Sobota, 28. dubna 2018 - 19:30:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7149
Registrován: 6-2004
pukrle: Jak píše čitatel. Nevím kdo je tu fanatik...

Tramvaj do Bohnic bez souběžné stavby TT do Dejvic, tramvaj nemá opravdu žádný přínos a bez zachování bagru na Kobylisy dojde i ke zhoršení dopravy.

Další problémy, které tramvaj neřeší. Rád si poslechnu návrhy řešení.

1) Čimice co s nimi? Necháte je dojet busem na Podhajská pole a pak přesedat na tramvaj? Nechat komplet na 145? Co potom důchodák?

2) Čimice opět a linka 202... Linka je poměrně využívaná...Necháme ji jezdit souběžně?

3) Relace Bohnice/Čimice - Ládví - Prosek - Vysočanská? Dnes na dvou bus linkách...

4) Garance pravidenosti... Tu tramvaje zazdí..., protože nyní každý větev má garanci at už je to 144 ,145 a nebo 200.

Vaše IQ dokazuje i urážení ostatních... Dementi v autech? Jo když jsem pracoval na náměstí Republiky, tak MHD byla jasná volba... Ale pokud někdo opravdu pracuje na okraji Prahy (a že se tam mraky firem vystěhovalo) tak už ta volba tak jasná není...

Všd: Tunelbus toho moc nevyřeší, pokud uvízné v koloně před Blankou... Řešení by asi bylo ho hnát po kolejích, ale otázka jak moc to je průchozí... I když už jsem viděl blázny co navrhovali tunelbus Trojskou [biggrin] Prý to bez problémů kloubáky projedou [biggrin]
Fkam
Sobota, 28. dubna 2018 - 20:52:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3155
Registrován: 3-2011
pukrle - volíte zbytečně útočná slova, ale jinak v zásadě souhlasím. Praha má dobrou MHD,ale je co zlepšovat. Ovšem to musí vycházet přímo od lidí. Pokud se nezačnou chovat nesobecky a více ohleduplně vůči sobě i vůči planetě, tak změna není možná. Ale třeba to jednou v Praze pochopí. [wink]
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
pukrle
Sobota, 28. dubna 2018 - 21:24:58  
Neregistrovaný host
77.111.247.10
to Všd: Souhlasim. Lidi nedokazou sve jednani domyslet do konecneho dusledku. Nechteji bydlet ve meste na sidlisti, tak se prestehuji do RD na predmesti nebo za hranicemi mesta, ale ve meste si nechaji sluzby, skoly, zamestnani. Doprava je v jejich novem bydlisti mizerna, tak pouzivaji auto a kazde rano ucpavaji prijezdove cesty. Jak by se Praze ulevilo, kdyby aspon kazdy paty nemel linou prdel.

to čítatel: To ze se koukam na jizdni rady, neznamena, ze tu lokalitu neznam. Nejsem posahany sotous, kteremu se pindour postavi, kdyz uvidi autobus nebo tramvaj. Bohnice znam dokonale, jezdim tam skoro kazdy den a vim, jak to tam vypada. Zahnusene od aut a autobusu. Ale myslim ekonomicky. To by ses taky mohl vymluvit na kazde misto, kde jezdi tramvaj. Chci jet z Motola do Rep, no jo, musim pockat na tramvaj, ktera prijede od Andela. Co kdyz se tam neco stane? Tramvajak nema co vysvetlovat, kdyz tomu nerozumi.

Rodinu mam a zvladam to i bez ni. Vis, kazdy nepotrebuje tahat tuny hovadin, jen aby vyuzil auto. Do skoly jsem zvladl jezdit busem, me deti to ucim taky, i kdyz je tady MHD horsi a horsi. Ale nepridam se k zoufalcum, kteri bez auta netrefi ani na zachod. Spousta mych kolegu se bez auta obejde a jezdi bez problemu z jednoho konce Prahy na druhy.

to 9001: Hele, sotousku, nevim, jestli to pochopis, ale autobusy jsou stejne spolehlive, nebo nespolehlive, jako tramvaje. Psal jsem, ze pokud je na hlavni zacpa, autobus to schyta taky. Kde mas tu garanci pravidelnosti? Tvoje IQ dokazuje, ze jsi absolutne mimo. Ale pro soucasneho dopravniho odbornika asi nejlepsi predpoklad. Nechces nahradit Dolinka? Ten doprave taky rozumi, rekl, ze tramvaj vazi 5 tun. Nastuduj si, jak by se mela organizovat doprava, zkus nemecke nebo svycarske zdroje, pokud na to mas. Ale vim, ze ti to bude prd platne, protoze si chytrejsi nez oni a Prahu znas skvele.

to Fkam: Volim je zamerne, pisu to bez obalu tak, jaka je praxe. Realita se s nikym nemazli. Nebo mam lhat? Planeta je asi to posledni, co ty posahane automobilisty a sotouse zajima. Hlavne ze si takove decko 9001 muze vyfotit kolonu autobusu v Bohnicich.
Sobota, 28. dubna 2018 - 21:31:31  
Neregistrovaný host
37.188.225.124
Jeste napis, ze ti autobusy na letiste vyhovuji a muzes se zaradit k Dolinkovi jako dopravni odbornik, chytraku.

Šotoušku, uč se češtinu, ať doděláš základku...
To, že někomu subjektivně (víš, co to slovo znamená?) vyhovuje nějaký dopravní prostředek (třeba autobus) z něj nedělá ani odborníka, ani neodborníka. Stejně jako nedělají z nikoho odborníka hysterické výlevy a fanatické prosazování "jediné správné cesty".

Fkam: Ty máš také problém s logikou, že? Když můžeš napsat "chovat nesobecky a více ohleduplně vůči sobě". Kdy se chovám vůči sobě více ohleduplně - když jedu autobusem/tramvají/metrem plným smrkajících a kýchajících lidí nebo sám autem? [proud]
Možná by s tou ohleduplností vůči druhým mohly začít různé agresivní menšiny, které za svoje základní lidské právo považují třeba možnost jízdou na kole ve vyhrazeném pruhu brzdit za sebou autobus plný lidí nebo otravovat lidi veřejnými exhibicemi svých sexuálních preferencí.
pukrle
Sobota, 28. dubna 2018 - 21:40:51  
Neregistrovaný host
77.111.247.10
Nevim, co si tady chcete dokazat. Byl jsem spoluautorem mnoha realizovanych a dost uspesnych projektu optimalizace dopravy v Rakousku a Nemecku, ale cim dal na vychod, tim debilnejsi narod. A kdyz pozoruju, jak jde doprava v Praze cim dal vic do kytek, chce se mi z te prehlidky kretenismu zvracet. Okruh neni dodelany a posledni dobou se omila i Libensky most. Metro D uz davno melo ulevit trase C. Parkovist P+R je porad malo. Jen proto, ze mesto neni schopne nabidnout schopny dopravni system. Neco je asi spatne, kdyz jsou nektere linky pretizene, ne? Nic z toho neni, sliby chyby. A vy stavajici stav jeste obhajujete, misto abyste se taky pokusili s tim neco delat.

Typicky cechackovsky pristup - nic nerozesrat, funguje to tak 30 let, bude to fungovat i dal, hlavne aby nam nepribyla prace, protoze jsme lini a lepsi je cestovat autem. Kdo nema auto, je out. Ostatni jsou socky.

Ja uz vic udelat nemuzu. Kdysi jsem nabizel reseni primo mestu, rikali, ze je to drahe a misto toho postavili jeste drazsi cyklostezky, ktere se nedaji vyuzit po cely rok. Vsechno tady ovlada politika, ktera na odborniky sere a je videt, ze je to den ode dne horsi. Nejsem jediny odbornik, kteroho politici ignoruji. Ignorovali i ty, kteri vehementne prosazuji metro D nebo kvalitnejsi dopravu na letiste. Na co by je poslouchali, kdyz oni a prazske sotousi tomu rozumi nejlip?
pukrle
Sobota, 28. dubna 2018 - 21:42:56  
Neregistrovaný host
77.111.247.10
SŽ: Ty mas co psat o cestine, v posledni vete ti chybi dve carky.
Fkam
Sobota, 28. dubna 2018 - 21:58:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3156
Registrován: 3-2011
To fakt je, že s preferencí tramvají na tom byla Praha už lépe. Nějak to poslední roky jde opačným směrem, než by mělo. [crazy]

SŽ : Ohleduplný budu, když budu používat ekologickou dopravu [wink] což je v Praze zatím utopie a beru to, takže v Praze postačí pro začátek více preferovat MHD. [wink]

(Příspěvek byl editován uživatelem FKam.)
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Sobota, 28. dubna 2018 - 22:34:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4800
Registrován: 7-2011
pukrle:
"Vim, ze DP vlastni mesto a ROPID zrizuje. Prave proto jsem psal o vsech. Ze?"
No fajn, tak mi tedy prozraď, jak to maj ony dvě organizace zařídit, aby je vlastník/zřizovatel poslechl? Když na to vedoucí pracovnící těch organizací budou moc tlačit a prosazovat cokoli proti politickému vedení města, budou promptně odvoláni - a nahrazeni někým "povolnějším". Ostatně ani na nic tlačit nemusí, stačí, že třeba jejich místo je potřeba pro nějaké čachry - viz čerstvá výměna na postu technického ředitele DP. Ať si o Šurovském myslí kdo chce co chce, tak se mu nedá upřít, že je to odborník s praxí. Což se o Vytiskovi, kterým byl nahrazen, jaxi říct nedá (a ta šaráda s prohlášením, že nadále bude o technických věcech rozhodovat představenstvo jako celek taky mluví za vše).
pukrle:
"Bohnice znam dokonale, jezdim tam skoro kazdy den a vim, jak to tam vypada. Zahnusene od aut a autobusu. Ale myslim ekonomicky..."
Jenže problém Bohnic (a podobných lokalit) bohužel není technický či ekonomický, nýbrž ideologický. Navíc co se většiny týče, je to podobné jako s Dědinou a stále nepostavenou TT - parta (rádoby)zelených magorů, která ovšem zvládá PR a komunikaci s lidma, v čemž město bohužel selhává. A "zkušenosti" obyvatel, kteří mají - dodejme že "díky" věčnému kvedlání a změnám oprávněnou - obavu, že na tom prodělají a bude jim to po změně jezdit hůř, než doposud (ať už intervaly, nebo rozsahem). A město se bohužel stále nechce naučit (nemá zájem?) s lidmi podobné věci komunikovat. Což se jim pochopitelně nelíbí a tak se bouří.
Sobota, 28. dubna 2018 - 22:44:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7150
Registrován: 6-2004
Fkam: Definuj vůči planetě. Myslíš, jako že Tesla je ekologicky větší průser než diesel [biggrin] Ono aby to pak někoho nenapadlo udělat i na elektrobusy... To by pak možná dost lidem spadla čelist... Ale chápu, že současná lobby je jasná.

pukrle: Urážky Vám jdou. Svoje argumenty jsem napsal. Vy jste ani nedokázal na ně napsat odpověď. Pak se nedivte, že Vás lidi poženou...

A urážení národů? To je celkem na dlouhé povídání. Zkuste si něco přečíst o Římské říši... Ono se historie opakuje...

Fkam: A co je vlastně ekologické? Viz výše test ADACu při započtení všech faktorů, elektroauta jsou docela průser... To samé bude platit i pro elektrobusy... A pro ty ještě možná o to víc, že baterky dostanou daleko větší záhul.

A upřímně co si budeme nalhávat. Nejekologičtější by bylo zbrzdit a nebo zastavit růst počtu obyvatel planety... Dyt za posledních 60 let je lidí skoro 2x tolik... A co je horší, že to dělají země, kde je nulová odpovědnost vůči všemu...

Závěrem. Co říct na to, že o ekologii kážou politici co na summity přijedou AUDI 3,0 TDi a nebo 4,0 TSFI osmiválci[proud]

Bobik: Napiš mi jako obyvateli rozmezí Čimic/Bohnic tři důvody proč chtít tramvaje v Bohnicích bez toho, že by se udělal most do Dejvic... To není ideologie... To je reálný dopad na dopravní přínos, který v tomto případě je nula...

Jak jsem psal už mnohokrát. Barrandov byl jasný, ale čistá výměna trakce je pro Bohnice spíš zhoršení a pro Čimice dopravní průser...

(Příspěvek byl editován uživatelem 9001.)
pukrle
Sobota, 28. dubna 2018 - 23:56:57  
Neregistrovaný host
77.111.244.48
to Bobik: Prozradim. Uplne zadarmo. 1. staci, aby dopravni podnik a ROPID zamestnaval odborniky a ne nemehla typu Zdrapal nebo Vytiska. O Surovskem nemuzu rict ani popel, to je clovek na svem miste. Jenze DPP mel Surovskeho jen jednoho. Bylo by jich potreba vic. 2. staci, kdyby byl ve vedeni mesta clovek s rozumem. Dolinek je tragicky omyl a nedouk. Ale i kdyby tam byly kapacity, o kterych nikdo nemuze rict nic spatneho, stejne to zavisi na tom, co rekne hloupy, vsehoschopny a zaroven neschopny zkorumpovany politik. A pritom by to melo byt opacne. Odbornik ma vec vyresit, politik prosadit do praxe. Ne cekat, odkud pripluji kaprici.
Musim priznat, ze se s tebou vede pekna konstruktivni diskuze. Jsem clovek, ktery pracoval ve skvelem tymu lidi. Takze me zajima, jakou budoucnost prazske doprave predpovidas ty a jak bys soucasnou situaci resil. Vsichni vime, a u to tu zaznelo, ze MHD i AD proste rezervy ma. Jak prinutit vedeni mesta, aby aspon na chvili zacali myslet na bezne lidi a aspon dodelali okruh a zacali stavet metro D? Nedelam si uz iluzi o tom, ze by se naplno rozvinula trolejbusova sit.

to 9001: Porad se vymlouvas jako politik. Tohle nejde, tohle nemuzeme, tohle nechceme, ale reseni nikde. S poctem obyvatel mas pravdu. Ale nejdrive musime zacit u sebe a s tim, co muzeme udelat pro sve mesto. Doma me bohuzel nechteli a ocenili moji praci v zahranici. Kovarova kobyla chodi bosa.
Co se tyka Cimic, ty by byly napajene od metra linkou 145 jako dnes. Obecne: ty nejsilnejsi smery by pokryvala tramvaj, ty slabsi autobus. Nic nelogickeho na tom neni.
A tri duvody ti klidne napisu taky: 1. tramvaj ma vyssi kapacitu nez autobus. Vime? To by se jinak do velkych sidlist nezavadela. Nebo je snad v mistech, kde dnes jezdi tramvaj, obsluha horsi? Utrpel Barrandov tim, ze tam dnes jezdi tramvaj? Na samostatnem telese ma minimum prekazek, muze byt i rychlejsi nez autobus. Velmi casto se stava, ze z tramvaje zamavam tem trapakum v kolone. Ja uz hodinu pracuju a oni se flakaji v autech popojizdenim v nekonecne zacpe. 2. Tramvajovou dopravou by doslo k zatraktivneni a ubylo by trochu aut. Plus pro tebe: mohl by ses na ulici K Pazderkam pri cekani na prechodu zhluboka nadechnout, aniz by ses dusil z vyfukoveho svinstva. 3. Ekologie je jen prirozeny vysledek. Pokud vis, co to je.
A nepis nic i tom, ze bych byl schopny natahat tramvaje vsude. Do Bohnic to smysl ma. Do Sobina nebo na Tocnou to smysl nema.
pukrle
Neděle, 29. dubna 2018 - 00:01:48  
Neregistrovaný host
77.111.244.48
SŽ: jedine slaby duchem uz musi vytahovat trumfy, jako je sexualni orientace. Kdyz si ozrale a zfetovane poloopice muzou namalovat ksicht, jit nekolikrat za rok hulakat na stadion, pak poradat sve demolicni prochazky mestem a cestou zmlatit kazdeho, kdo nefandi jejich klubu, nevim, proc by si teplousi taky nemohli udelat nejakou slavu.
Neděle, 29. dubna 2018 - 00:58:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4803
Registrován: 7-2011
pukrle:
"Prozradim. Uplne zadarmo...."
Ale jistě, tohle klidně podepíšu. Jenže - jenže jsme nuceni hrát s kartami, které máme. Jak to tedy zařídit, aby na odborných místech byli skuteční odborníci a politici je poslouchali? A kde je vzít? V Praze se už na Magistrátu vystřídaly snad všechny možné i nemožné koalice všech možných i nemožných stran a výsledek? Změnily se akorát osoby a obsazení, ale (cinknutá) hra zůstala stejná...
A těch pár jedinců, co měli snahu něco dělat, bylo okamžitě "zašlapáno" ve shodě "napříč politickým spektrem" - viz pokus Svobody coby primátora o očistu DP (generální ředitel Lich, přitáhl si advokáta Lásku) - začali vrtat do smluv, snažili se ten Augiášův chlív drobet vyčistit a byli všichni promptně vypoklonkováni.
pukrle:
"...jak bys soucasnou situaci resil..."
Obávám se, že by k tomu byla nutná kompletní výměna voličů v republice...[proud] Tam je totiž prvopočátek všeho - a nejde ani tak o to koho volí (i když o to taky), jako spíš o to, jak se potom ne/zajímají o to, co zvolení činí. Jinak to řešení zjevně nemá. Nicméně se obávám, že to bude trvat ještě několik generací, než (a zdali vůbec) se podaří dorůst k nějaké občanské angažovanosti (v pozitivním slova smyslu), res publica nebude jen sprosté slovo a lidi to budou brát skutečně za své.
Co s tím a jak z toho ven "právě teď" bohužel nevím...
Neděle, 29. dubna 2018 - 01:06:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7151
Registrován: 6-2004
pukrle: Proto píšu, že Barrandov byl snadno prosaditelný, právě kvůli kolonám, kde bus uvízl pravidleně... To u Bohnic prostě není...

Jinak díky za ukázku znalosti oblasti... Děkuji...

Znovu!!! Tramvaj do Bohnic žádnou atraktivitu nepřinese pokud se bude jednat o čistou náhradu trakcí....
1) Stejně bude stavět u metra Kobylisy....
2) Pokud by jela rovně na metru, tak stejně dojede jenom do Dáblic, takže k ničemu... A rovně jede bus po 3 minutách ve špičce
3) Cestovní rychlost bude totožná jako u busu...

Na přechodu u Pazderek se dá dýchat poměrně dobře [biggrin] Děláte jako by to bylo na IPP.

Pokud byste uměl reagovat na námitky, tak jsem psal co může obyvatele Bohnic k tramvaji přesvědčit...

1) Propojení do Dejvic stavěné hned při výstavbě tramvají do Bohnic. (Výhybku na Levského máme od roku 1995... o zbytku výstavby TT asi nemusím více znalému rozepisovat).
2) Zachování bagrů k metru 144+200 v tramvajové podobě.
3) Zachování vztahu Bohnice - Prosek - Vysočanská bez nutnosti přestupu.
4) Čimicím nechat 2 linky 145+152... Zkuste se podívat do historie jaký byl řev kvůli 152... (Možná řešitelné tram zastávkami u Lidlu resp. přímo u křižovatky)

Navíc je otázka jak moc je reálné udělat oblouk u metra Kobylisy... Jeden čas běžela zpráva, že je to nereálné, pak zase to prý jde...

Jenom Váš přístup, zdá se mi poněkud neštastný...

P.S. Máte odkazy na projekty, které jste v zahraničí dělal. :-) Zajímalo by mě, jak jste to vyřešil. Třeba to pro mě bude inspirace pro Bohnice/Čimice.

S těmi fanoušky jste trochu zaspal dobu a zemi [biggrin]
Jahu
Neděle, 29. dubna 2018 - 08:40:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 760
Registrován: 8-2005
Jak chcete zařídit, aby na důležitých místech pracovali respektovaní odborníci, kteří nebudou odvoláváni po každých volbách? Problémem politiků je, že vidí jen za horizont nejbližších voleb, víc je nezajímá. (A podívejte se na několik posledních radních pro dopravu, kapitola sama pro sebe: Šteiner, Březina, Dolínek a ten mezi Dolínkem a Březinou. Jeden horší než druhý. Co od takových lidí můžete čekat?) Důsledkem toho je, že chybí jakákoliv střednědobá (případně dlouhodobá) koncepce dopravy a vše se mění podle toho, kdo je zrovna u moci. Jak je možné, že jedna městská část (nebo různé nátlakové skupiny) může zablokovat stavby celoměstského nebo ještě vyššího významu? Namátkou např. severní část Pražského okruhu, chybějící kolejové spojení na letiště, tragická podoba posledního úseku trasy metra A, váznoucí výstavba parkovišť P+R, řev kolem ukončení autobusů z Mělníka na Ládví... atd. atd.

Utrpel Barrandov tim, ze tam dnes jezdi tramvaj?
V době zavedení tramvají na Barrandov to bylo jednoznačně zlepšení. Od té doby se díky otevření jižní části Pražského okruhu zlepšila průjezdnost ulice K Barrandovu. Současná TT se zdá, že je na hranici kapacity a těžko říct, jak "zvládne" nápor z další výstavby obytných domů směrem na Holyni / Slivenec. Již dnes jezdí dost tramvají poměrně plných už od polikliniky, případně z Chaplinova nám. Neštěstím je i současné linkové vedení s velkým počtem linek. Je pěkné, když při 4 linkách se špičkovým intervalem 8 minut vychází teoreticky traťový interval na 2 minuty. Realita je ovšem taková, že ve směru z centra kolikrát nejede 10 minut nic a potom těsně za sebou 5 tramvají, které se navzájem blokují v zastávkách a na vjezdu do obratiště Sídl. Barr. Z tohoto pohledu by byla lepší 1 linka ze Smíchovského nádraží po 2 minutách.
Když porovnám vlastní zkušenost z cestování do Bohnic a na Barrandov, lépe se mi cestovalo do Bohnic. Zatím. Proto mě ani nepřekvapuje, že v Bohnicích po tramvajích zrovna moc netouží.
Fkam
Neděle, 29. dubna 2018 - 08:45:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3157
Registrován: 3-2011
Co jde v Rakousku nebo Německu automaticky neznamená, ze to půjde v Česku. Na to je to příliš velký rozdíl v mentalitě, přístupu a obecně v žebříčku hodnot.
A to srovnání Pride a fanoušků trosku pokulhává. Pride nemůže slušným lidem vadit ale s fanoušky je vždycky problém
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Neděle, 29. dubna 2018 - 09:11:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2861
Registrován: 3-2004
Z jinýho sudu: sóla o víkendech.

Včera jsem měl 11. Soustavně sleduju, jak to jezdí o víkendu plný, ale tentokrát to byl už opravdu extrém, většina spojů přes centrum před sedmou večerní byla na krev způsobem, že čas od času jednotlivci vzdávali a čekali na alternativu. Klasicky Horky - Želivského (- Ohrada), přičemž kolem IPP pravidelně naflákané i schody a několikerá snaha o zavření dveří. Neplánují se soupravy? Jelikož tohle už s komfortní přepravou nemá skutečně nic společného - a zjevně nejde o nárazový jev. Jezdit tím mimo kabinu bych teda fakt nechtěl.


9001:
"Definuj vůči planetě. Myslíš, jako že Tesla je ekologicky větší průser než diesel [biggrin] Ono aby to pak někoho nenapadlo udělat i na elektrobusy... To by pak možná dost lidem spadla čelist..."
=> Trolejbus. [proud]
Slovan!
pukrle
Neděle, 29. dubna 2018 - 11:39:30  
Neregistrovaný host
77.111.245.10
to Bobik: Bohuzel to tak je. Ale nechci, aby tady blbci meli nejake pravo o necem rozhodovat. Takze to budu zkouset dal a dal. Jestli jsi videl Tri veterany, na konci ti skritkove rikaji - poucte se, lidi hloupi, vzacne dary pouzivate jen ve vlastni prospech. Ale my jsme trpelivi, kdyz to nevyslo po 1000005., vyjde to po 1000006. Politika je proste svinstvo a pokud tam nekdo slusny je, driv nebo pozdeji je uslapou. Ale mame porad cekat? Dru se jak magor a stejne je to k hovnu. Na co jsem studoval, kdyz ma debilni politik vetsi slovo nez ja?

Volici jsou dalsi chatra - vzteka se to, ze neni referendum, pritom Cesi nejsou na takove mentalni urovni, aby dokazali domyslet klady a zapory resene veci. Posledni nadeji jsem ztratil po poslednich volbach. Nadavaji na politiky, ale zvoli si je tam znovu, aby na ne znovu nadavali. TO PRECE NEMA LOGIKU!! Kdyz se nekdo politicky angazuje, dela to, co by udelal kazdy normalni clovek, tak jej lidi zase brzdi. Napada me pripad Jakuba Cecha z Prostejova. Po prvnim incidentu byl za hrdinu, ze se dokazal postavit prohnanym politikum. Po druhem uz ho vsichni povazovali za skudce a kverulanta.

to 9001: Ty se mi fakt zdas. Znovu ti rikam, ze tramvaj by do Bohnic prinesla odlehceni! Tramvaj by jezdila po svem telese a auta a tramvaje by se neblokovaly. A ano - tramvaj bude stavet u Kobylis. Stejne jako tramvaj z Rep stavi na Andelu.
Pokud jde o projekty ze zahranici, podivej se do Innsbrucku, jak je vyresena tramvajova trat na uzemi Peerhofsiedlung. Vsechno jde, kdyz se chce. Jen muzi nebudou moci rodit. A to, jaky je rev kvuli linkam, jen ukazuje omezene vnimani Cechu, kteri sobecky mysli jen na sebe. Ukazuje to pripad dalnice - chci dalnici, postavte ji, ale co nejdal od meho baraku, at me nerusi hluk z ni. Je to jeden trotl vedle druheho.

to Jahu: Nevim, proto se ptam. Urcite ale nejake reseni bude. Neni mozne, aby dopravu v hlavnim meste kurvili tahle nemehla. Zacinam byt na tyhle idioty s moci alergicky. Mam je snad vystrilet? Pujdu do basy. Mam napsat dopis? To nepomuze. Co tedy pomuze? Kdo musi dostat pres hubu, aby se tady zacaly delat veci poradne? Jinak s tebou souhlasim.

to Fkam: Schvalne jsem uvedl ty priklady, protoze veselice podobneho druhu u nas neni. Jsou to same pochody chuliganu, demonstrace, kde tece krev. A doufam, ze kazdy normalni clovek pozna, ktera z tech akci je skodlivejsi. Pride to neni, s buznama je aspon sranda a daji se mezi nimi najit inteligentni lidi. Ale jakou inteligenci predstavuje clovek, ktery popelnici rozmlati vylohu nebo napadne cloveka jen kvuli jeho jine orientaci ve fotbale? Nevidel jsem, ze by se na tenise fanousci prali a demolovali stadion.

ZAVEREM:
Prozradte mi co mam delat. Chci spatnemu stavu dopravy pomoct, ale tady to proste nejde. Jsem v koncich.
pukrle
Neděle, 29. dubna 2018 - 11:42:09  
Neregistrovaný host
77.111.245.10
Jeste k te politice:
Otazkou je, proc maji lidi sklony sverovat zodpovednost do rukou psychopatu, kdyz je to ve vysledku proti nim. Jinak receno, nevolit psychopata je asi schopen pouze jedinec, ktery sam neni psychicky zmrzacen. Nebo je dostatecne inteligentni, aby psychopaty rozpoznal.
Taky z toho vyplyva, ze cim vice je spolecnost psychicky zmrzacena, tim vetsi bude sklon lidi volit psychopaty. A Cesko tyhle symptomy jednoznacne vykazuje. Proste debilove voli debily. Debilu je bohuzel vic, a debilove tak vyhravaji.
Fkam
Neděle, 29. dubna 2018 - 11:51:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3158
Registrován: 3-2011
pukrle - Váš poslední příspěvek tesat do kamene, jsem stejného názoru. A jinak jsem realista, doprava se v Praze nezmění k lepšímu stejně jako myšlení lidí v Česku.
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Neděle, 29. dubna 2018 - 12:19:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4466
Registrován: 12-2007
pukrle: volby jsou o schopnosti oslovit masy. Pokud napíšete že masa sou samí debilové, nikoho neoslovíte. Ani tady, ani nikde jinde. Mohu si o lidech myslet co chci, ale proč to proboha psát veřejně?

Bohnice mohou mít tramvaj jedině přes vozovnu Kobylisy a Čimickým hájem. Postavit tramvaj vedenou sídlištěm tak aby splnovala hlukové normy bude dost drahé. A jak neustále píše 9001, co s linkovým vedením, pokud bude potřeba zachovat 177 (která bude na metru rychleji), jak zajistíte aby někdo tou tramvají vůbec jezdil?
čítatel
Neděle, 29. dubna 2018 - 13:34:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 203
Registrován: 4-2012
Purkle: tak i pokud byste mel sebelepsi plan reseni (nejen v doprave), ale jeho prezentaci vedete ve stylu všichni jste chatra a debilove, a kdo vec nevidi stejne jako ja je magor, tak se neuspechu nedivte. U me v praci byste se s touhle komunikaci nedostal ani pres sekretarku . Pan 9001 vam polozil otazky v nekolika bodech, odpověďí jste mu nedal, zato se navazite do mistnich s tim ze pitomi Češi nic nechapou, to v Německu... Takze pokud chcete neco poradit zapracujte zejména sam u sebe na tomto, pac treba me jakakoli chut na dalsi diskuzi s vami presla prave kvůli tomu.

(Příspěvek byl editován uživatelem čítatel.)
pukrle
Neděle, 29. dubna 2018 - 19:07:54  
Neregistrovaný host
77.111.245.11
to Fkam: Takze to muzeme zabalit. Kazda snaha je marna.

to Gabuliatko: Volby jsou o schopnosti ovlivnit masy. Ale jak chces ovlivnit bandu primitivu, kteri jen nadavaji na svuj mizerny zivot v hospode a pred TV Nova? Pochazim z vesnice a moc dobre znam mentalitu tech lidi. A v jinych vesnicich to neni jine. Najdou se i vyjimky. Plati na ne jen lacina hesla. Co je to za volice, jehoz jedinym argumentem je - volim Zemana, protoze ostatni neznam - ? Nemaji naladu si nic zjistovat o ostatnich kandidatech. Po chvili presvedcovani to prestane bavit kazdeho.

to čítatel: Moje prezentace je pred verejnosti lepsi, ale tady pisu bez obalu. S narodem norotickych vyrucanku a Svejku mam proste problem. Sel jsem na to nejdriv po dobrem. Rekli, at udelam nejake reseni. A behem prezentace uz to jelo. Tohle nejde, tohle nemuzeme, to tady funguje uz 30 let, tady bydli tenhle a podobne kokotiny. Nevzali si z toho vubec nic. Po letech jsem se prestal s nimi bavit, s Nemci a Rakusany jsem dosel k jistemu kompromisu. Ale tady je proste vsechno problem, jinak by doprava nevypadala tak, jak dnes vypada. To same v Pardubicich, kdyz jsem navrhoval zadratovani do Ohrazenic. Necekal jsem, ze jim to bude trvat 20 let!
Po zlem to taky nejde. Jeste se urazi, ze jsem o nich rekl pravdu. Jestli mas napad, jak v Cesku prosadit funkcni reseni, budu rad.
Fkam
Neděle, 29. dubna 2018 - 19:18:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3159
Registrován: 3-2011
pukrle - třeba to bude za dvě tři generace lepší [wink] Pak jim dojde, jak zaostávají za zbytkem Evropy a začnou něco dělat.
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Neděle, 29. dubna 2018 - 19:31:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4467
Registrován: 12-2007
pukrle:
je otázkou zda masa je banda primitivů a Ty génius nebo masa banda normálních lidí a Ty exot? Promin, ale poznal jsem dost lidí na to abych si mohl dovolit někoho hodnotit.
A i zde existuje mnoho lidí, kteří více čtou a méně píší ale když něco napíšou, tak to tak většinou je.
Ty píšeš hodně a obecně. A z toho se nikdo nenají.
Neděle, 29. dubna 2018 - 20:00:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7160
Registrován: 6-2004
pukrle: Zkuste se prosím opravdu zvednout a do těch Bohnic aspon dojet...

Ukažte mi jediné místo v Bohnicích, kde auta blokují autobusy MHD?

Jediné kdo dochází k zablokování MHD je právě u 145 v Hornátecké, ale bohužel u ROPIDu marně několikrát zminuji BUS pruh, ale prý to nejde... Ale to tramvaj do Bohnic neřeší...

Sobeckost v linkovém vedení? Já si najivně myslel, že MHD tu je pro lidi... Pokud směr je kapacitně na souhrný interval 3 minuty v kloubech, tak asi úplně marný není a lidi tím směrem chtějí jezdit... S tím, že to jediný opravdu hodně žádaný tranzitní směr za Kobylisy... Přestup na tramvaj směr centrum je minimální...

Takže kde je prosím to odlehčení?

Pokud Vám opravdu jde opravdu o Prahu, tak byste mohl začít přestat urážet místní. To by mohl být dobrý začátek.

Druhá věc, která při prosazování názorů není od věci je argumentace na dotazy. Já jsem Vám jich několik položil, aspon co mi přijde i podle reakce ostatních slušně, věcně. Odpověd byla akorát další urážka...

P.S. Nevím, kde na ten fotbal pořád chodíte [biggrin]. Až na baníkovce a pár spartanských xxxx bych se nebál jít s dcerou na fotbalový stadion... Já spíš vidím, že na tom užasném západě se melou podstatně více... Dokonce i největší tragédie byla na Západě... Zkuste google a slova, Brusel, fotbal. Ted si i po letech dali "opáčko" i když podstatně menší měřítko...

Pokud necháme stranou fotbal, tak pouliční války jsou tak spíš běžnější v západní části EU než u nás... Paříž už nikdo nebere úplně vážně a sem tam hořící auta na předměstí už se berou jako součást... Když zasedá G8 a podobní, tak poslední akce v Hamburgu, kdy mládež s iPhony a ve značkovém oblečení ničí město a majetek normálních občanů a řve proti globalizaci... A naposled Katalánsko...

Ale to už jsme opravdu hodně daleko od tématu.

Zkuste slušnost a rozumnou argumentaci a pak Vás někdo třeba bude brát vážně.[wink]
Neděle, 29. dubna 2018 - 20:06:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7161
Registrován: 6-2004
pukrle: Takže další urážky?

Fkam: Otázka je co bude se Západní Evropou za 2-3 generace ... A jestli bude vůbec v ČR nějaká chut je dohánět...
Neděle, 29. dubna 2018 - 21:58:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1457
Registrován: 10-2010
pukrle:
"...to Gabuliatko: Volby jsou o schopnosti ovlivnit masy. Ale jak chces ovlivnit bandu primitivu, kteri jen nadavaji na svuj mizerny zivot v hospode a pred TV Nova? Pochazim z vesnice a moc dobre znam mentalitu tech lidi. A v jinych vesnicich to neni jine. Najdou se i vyjimky. Plati na ne jen lacina hesla. Co je to za volice, jehoz jedinym argumentem je - volim Zemana, protoze ostatni neznam - ? Nemaji naladu si nic zjistovat o ostatnich kandidatech. Po chvili presvedcovani to prestane bavit kazdeho....

"
Jsme úplně mimo téma, ale reakci si neodpustím.
Tvůj názor celkem přesně potvrzuje trend, který pozoruju už pár let. Lidi s opačnými politickými názory považuje za debily zejména rádoby inteligence, která si o sobě myslí, že má patent na rozum a, že díky svým názorům a postojům je něco víc. Přitom o reálném životě svých oponentů a lidí z nižších sociálních vrstev ví prd.
Jistě, ve společnosti jsou lidé, kteří mají mizerný rozhled a jednodušší uvažování, jenže systém "označit je za debily" vede akorát k současnému stavu kdy máme na hradě Zemana, v parlamentu Okamuru a v opozici strany, které si stěžují, že je nikdo nevolí, protože voliči jsou debilové.
Jsem přesvědčen, že kdyby ona "rádoby inteligence" sestoupila ze svých výšin, začala jednodušší voliče respektovat, naslouchat jim a dokázala jim srozumitelně tlumočit své názory a nabídnout srozumitelné řešení jejich problémů. Žádný Zeman ani Okamura by si neškrtl.
Pondělí, 30. dubna 2018 - 08:54:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4804
Registrován: 7-2011
Kondra89:
"Jsem přesvědčen, že kdyby ona "rádoby inteligence" sestoupila ze svých výšin, začala jednodušší voliče respektovat, naslouchat jim a dokázala jim srozumitelně tlumočit své názory a nabídnout srozumitelné řešení jejich problémů. Žádný Zeman ani Okamura by si neškrtl."
Jenže to by toho ta rádobyinteligence musela být schopna. On má Pukrle v zásadě pravdu, akorát že ti "debilové" jsou na obou stranách, jak mezi "jednoduššími" strejci na vsi, tak i mezi tou mnohdy rádoby/vzdělanou rádoby/inteligencí. Míra dosaženého vzdělání bohužel není zárukou inteligence.
Pondělí, 30. dubna 2018 - 09:23:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2862
Registrován: 3-2004
Kondra89:
"Jsem přesvědčen, že kdyby ona "rádoby inteligence" (...) dokázala jim srozumitelně tlumočit své názory a nabídnout srozumitelné řešení jejich problémů. Žádný Zeman ani Okamura by si neškrtl."

To je ovšem zásadní problém. Jelikož většina opravdu zásadních problémů typu setrvání/výstup z EU, trestně stíhaný premiér a vůbec celá jeho suita fanatiků, energetická politika, rozložení daní, důchodový systém, zdravotnictví (a podobně) nemá srozumitelné vysvětlení, ale vyžaduje, aby se člověk o problematiku aktivně zajímal a dokázal si porovnávat zdroje informací, jejich pravdivost a relevanci. Jenže to už je vyšší dívčí a někteří na to halt nemají mentální kapacitu, čas, chuť a podobně. No a tito lidé pak samozřejmě velmi jednoduše jdou za těmi, kteří jednoduché řešení předloží, protože nedokáží se svými omezenými znalostmi rozklíčovat, že jim předkladatel říká naprostou krávovinu. Do tohoto krásně spadají hesla typu "Bude líp", "Všetci kradnú", "Stop islámu" a podobná. To není srozumitelné řešení, ale balamutění těch, kteří si o věci nic nezjistili. A těch je, bohužel, moc. Jinak jestli v tom cítíte zacyklenost a jistou neřešitelnost, pak cítíte správně (volič bez základních znalostí -> zvolený populista -> předcházení jeho voličům -> kupení problémů bez relevantního řešení -> další populistická řešení).

Ale radši bych se vrátil k těm tramvajím. [tramvaj]
Slovan!
pukrle
Pondělí, 30. dubna 2018 - 11:17:25  
Neregistrovaný host
77.111.245.14
to Fkam: Nedojde.

to Bobik: Souhlasim. Ne kazdy, kdo ma titul, je chytry a moudry. Zvlast kdyz clovek nevi, ze ten titul ma koupeny. Je to stejne jako hledat slusneho cikana.

to Gabuliatko & Kondra89: Nikdy jsem nenapsal, ze jsem genius a ze mam patent na rozum. Pracuju v tymu skvelych objektivne smyslejicich lidi. Nikdo z nas by si sve myslenky nedovolil realizovat sam, az po porade se skupinou. A nejsem sam, kdo prisel s napadem tramvaji v Bohnicich.
Ono bohate staci, aby lidi nebyli lini zapojit sedou kuru mozkovou a pouzivali kriticke mysleni. Omlouvat se nemusis, taky jsem poznal dost lidi na to, abych si troufal nekoho hodnotit. A jelikoz me spoluobcany znam hodne, ale fakt hodne dlouho, tak si je hodnotit troufam. A o mnoha z tech primitivu se pise i v mediich. Vetsinou jsou pod nimi komentare typu "Bohuzel i tohle ma volebni pravo." Co se tyka respektu, nemuzu respektovat nekoho, kdo voli lhare, podvodniky a smejdy. Nemuzu respektovat někoho, kdo podporuje politicky rezim, ktery se tak neslavne zapsal do nasi historie. Jsem na svete uz hodne dlouho, ale necekal jsem, ze se dockam neceho takoveho. Trpelivosti jsem mel dost. Takovymi lidmi opovrhuju a je mi uprimne jedno, jestli se nekoho dotknu. Rozumni mi daji za pravdu, polointeligenti budou protestovat jako potrefena husa, protoze vi, ze se jich to tyka.
Nemam kapacity na to, abych kazdemu obyvateli zvlast polopaticky vysvetloval, proc se deje tahle zmena, proc se opravuje tohle, proc se rusi tohle, a jeste mu sam vyhledal spojeni na kazdy cil cesty. Nejsem tady od toho, abych je vedl za rucicku. Ze svych zkusenosti vim, ze kazda zmena vyvola prvne negativni emoce, ale chce to trochu zvyku. Kdyz si Brno zvyklo mit z 22 tramvajovych linek 11, kdyz si Praha zvykla na prodlouzeni metra na Zlicin a prizpusobeni autobusu, zvyknou si i Bohnice na tramvaj.
Pisu obecne, protoze to plati obecne.

to 9001: Mistni se urazeji sami tim, ze to nechali dojit do takoveho stavu. Jen popisuju, jak to je. Neni muj problem, ze to nevidis. A moje slova jsi potvrdil tim, ze se zamyslis nad uvahou, jestli vubec bude v CR nejaka chut dohanet zapadni zeme.
Tehdy v Bruselu jsem u te tragedie byl neprimym ucastnikem. Na stejne tema o dva roky pozdeji natocil Smyczek film Proc?. Poznal jsem, ze fotbal hodne laka primitivy. Cest slusnym fanouskum, ale u jineho sportu (bez hokeje) jsem nevidel takovy bordel a ukazku lidske neinteligence. Jako hrac bych se za takove fanousky stydel.

to Ústečák: Nemam duvod tyto lidi nejak obdivovat, respektovat nebo jim trpelive neco vysvetlovat. Bud se zamysli nad tim, co pisu a zacnou premyslet, nebo mi svym jednanim budou i nadale ukazovat, ze mam pravdu. Psal jsem, ze po dobrem to nejde, po zlem taky ne.
Vysledek je takovy, ze misto toho, aby se neco delalo, se radeji nedela nic anebo blbe. I priprava rekonstrukci ulic je odflaknuta. Muj plan je takovy - nechat okamzite dokoncit okruh, aby se mesto trochu ocistilo od tranzitu. Pak vybudovat parkoviste P+R, pak vlak na letiste + neco rychleho do Kladna. Pak bude ve meste trochu klidu na opravy a rozsireni tramvajove site. Nebo bys postupoval jinak?
Pondělí, 30. dubna 2018 - 14:01:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7163
Registrován: 6-2004
pukrle: At se vrátíme k dopravě, protože ve spoustě věcí se neshodneme...

Zrovna v tom co píšete nemám problém. Ono vlastně všechno už je i na papíře, at už "Velký" tak "malý" okruh... Vlak/metro na letiště taky je na papíře...

P+R? aneb můj oblíbený dokument z roku 1995, kde jsou vypsané DESÍTKY P+R... Navíc kdyby se vydalo cestou Vídně a nebo toho co se ted chystá na ČM (4-5 pater), tak jsme vysmátí...

Takže ano souhlas v tomhle s Vámi mám. Ale jaksi nám chybí tak bilion CZK [biggrin]
janoro
Pondělí, 30. dubna 2018 - 15:46:57  
Neregistrovaný host
165.225.72.201
V Bohnicich jsem radu let bydlel a do prace/skoly dojizdel MHD. Je to to posledni misto, kde bych si mohl v Praze stezovat na dopravu. Netranzitni ctvrt, hlavni ulice 2+2, ve spicce spojeni na metro snad kazde dve minuty. Nikdy jsem tam nestal v zacpe. Fakt si nemyslim, ze by to mela byt priorita.
Pondělí, 30. dubna 2018 - 22:06:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1259
Registrován: 1-2005
pan KarosáK, Bobik(4766), Ústečák(2856), a spol.: Mockrát Vám děkuji za odpovědi![happy] Ty za dne hůře viditelné čočky od firem(zprostředkovatelů, dodavatelů) Cross Zlín a Patriot Brno se už totiž vyskytují minimálně v Brně, Ostravě, a Olomouci, co tak vím. A možná budou ještě i v dalších městech.
Úterý, 01. května 2018 - 07:22:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7732
Registrován: 8-2003
[fotic] 2172


World In My Eyes...
cestuji ekonomicky a to pouze první třídou [kladivo]

Pondělí, 07. května 2018 - 14:04:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19412
Registrován: 8-2005
[proud][proud][proud]
Koukám, máte tu novýho trolla se starym problémem. Inu dorůstají noví blbci, no. Dobře on!
[proud][proud][proud]
Hledá se organizátor letního setkání
pukrle
Pondělí, 07. května 2018 - 23:53:35  
Neregistrovaný host
77.111.245.12
Tak voresi, podivejte se na tyhle clanky a zkouknete i diskuzi:

https://praha.idnes.cz/zachranarska-ulicka-hasici-nehoda-dalnice- d5-fem-/praha-zpravy.aspx?c=A180507_103815_praha-zpravy_nuc
https://zpravy.idnes.cz/parkovani-praha-stem-cvut-pruzkum-uber-d9 x-/domaci.aspx?c=A180503_100750_domaci_hell

Tupi autickari se zase predvedli. Zvlast u toho druheho je diskuze velice vyzivna. Jeden expert na dopravu vedle druheho. Vsichni vsemu rozumi, ale problem vyresit nedokazou. Ale svuj podil viny na tragickem stavu dopravy ma i vedeni mesta. Ukazuje se, ze skvela prazska MHD neni zas tak skvela. Kazdodenni praxe, kterou v Praze zazivam, mi dava za pravdu.

to Káem: A stari blbci zustavaji, co? [proud]. Cos tady za tech svych skoro 20 tisic komentaru nazvanil? Prinesl jsi aspon nejakou skvelou myslenku za tech necelych 13 let, co pises v prumeru 4 komenty za den? Nebo jen tak trollujes?
Emil Švec
Úterý, 08. května 2018 - 06:26:00  
Neregistrovaný host
84.246.166.9
A co navrhuješ? Neříkám nedělat nic, ale co si představuješ? Mýtné a plošné modré zóny přes celou Prahu? P+R, jak uznáte sami, nic nevyřeší. Byly by potřeba desetitisíce parkovacích míst, které není reálné vybudovat. A každá taková stavba ještě přitáhne další auta. Ano, jisté % kolon tvoří blbci, kteří jedou 20 km přes Prahu, protože tam mají o 5 Kč levnější plínky [crazy]. Pár jich znám.

Kritizovat vedení města je snadné. Sám mám zkušenost z komunální politiky. Není dobrá, je to mnohem horší než krajská a vyšší politika. Tady má pocit každá babička a opilec v hospodě, že to ví líp jak se to dělá. Ty mosty nespadly, protože tu byla Krnáčová. Ty padají (aspoň Libeňák) od 80. let. Dostala na krk spoustu průserů a navíc v rámci českého odzdikezdisráčství se před tím kradlo v obrovském měřítku a něco se udělalo, tak se krade méně a nedělá se nic. Protože ať udělá cokoliv, bude to blbě. Bez ohledu na to, co se udělá.

Víte co? Podívejte se sami na Martiny. Dříve jste je milovali, dneska je tady kritizujete, když se dostali tam, kam patří jako odborníci a nedělají to tak, jak jste si představovali. Sám vím, že vás systém totálně semele. Budu rád, když vás na podzim uvidím na kandidátce [ok]
Úterý, 08. května 2018 - 13:05:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4834
Registrován: 7-2011
Emil Švec:
"Byly by potřeba desetitisíce parkovacích míst, které není reálné vybudovat. A každá taková stavba ještě přitáhne další auta. "
To si tak úplně nemyslím. Nereálné - proč? Není to tím, že si politici vlastní neschopností naházeli klacky do cesty? Půlka kradla/krade jak zjednaná (napříč politickým spektrem) a nechce se pustit cecku. Druhá to ve svém svatém nadšení přehání s protikorupčníma opatřeníma až k totální mrtvolnosti. A všem jde o jedno - být znovuzvolen. Žádnej odkaz na odborníky, naslouchání jim, maximálně tak na zakázku zpracovaný posudky, aby to vyhovovalo danejm zájmům.
Úterý, 08. května 2018 - 13:34:10  
Neregistrovaný host
94.112.180.38
Druhá to ve svém svatém nadšení přehání s protikorupčníma opatřeníma až k totální mrtvolnosti.

Žádná druhá neexistuje. Jak řekl šéf, "všeci kradú". Takže ta druhá krade také, ale tak, že za nimi není nic vidět. Místo reálných (předražených) staveb staví "smart city", kde tečou peníze ven o řád rychleji. Kdo byl na "konferenci" věnované tomuto tématu pořádané Mladou frontou v březnu letošního roku příznačně v rezidenci primátora, ten to viděl na vlastní oči. Bláboly na úrovni dětí ze šesté třídy nazývané studie. A pochopitelně draze placené.

Pavle Béme, vrať se, vše odpuštěno. Tvoji zpovykaní Pražáci.
Emil Švec
Úterý, 08. května 2018 - 15:22:13  
Neregistrovaný host
84.246.166.9
Bobik: Pokud chceš odlehčit Praze, tak musíš mít obrovská parkoviště. Pokud si dobře pamatuji, tak se ročně přestěhuje k Praze okolo 10-12 tisíc lidí. A 85% z nich jezdí autem do/po odvodu Prahy.

Pokud ti vyroste P+R třeba na ČM, tak zahustíš v okolí dopravu. Ti, co jezdí okolo 6-7 a dnes nemají kde parkovat, tak jezdí MHD (můj otec). V okamžiku, kdy tam zdarma zaparkuje, tam pojede autem. A ti kdo jezdí v 8-9 pojedou stejně dál, protože už to bude plné. Trochu bych se zdráhal uvolnit peníze na stavbu gigantických parkovišť. Když postavíš metro nebo dálnici, tak někde něčemu ulevíš (a na konci ten zhoršíš. Ale když zaplatíš parkoviště, tak jen zaplatíš pohodlí lidem, kteří si vozí [zadnice] v často 2,5 tunové plechovce. Tady je systémová chyba, prostě naše civilizace je živena povinně neustále rostoucí spotřebou (prosím o nespojování s marxismem-leninismem, jak mnohé jistě napadne)
Úterý, 08. května 2018 - 15:29:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7177
Registrován: 6-2004
pukrle: A viděl jste aspon video na Týdeníku Policie celé nebo jenom pouštíte jedovaté sliny a děláte zbytečnou agresi?

Byl jsem asi jeden z mála, kdo viděl celých 15 minut videa. Nebál bych se říct, že na 70% cesty záchranná ulička byla a za celou cestu bych napočítal cca tři zmatkáře (z toho nejvíc tam udělal ten s německou RZ skoro na začátku) a jednu řidičku bez odhadu (bíla octavia tesně před zúžením). Nedocházelo k úmyslenému blokování hasičů a byla co největší snaha uhnout a uhýbali!!! Navíc ve zúžení mají řidiči dělat co? Vznést se? Kamion má šírku cca 2,6m, normální osobák se zrcátky 2m? A šířka vozovky ve zúžení je cca 5,5-6m. To je prostá matematika. Chápu, že je in, dnes nedávat na všechno, ale tohle je opravdu zbytečné...

P.S. Jak souvísí doprava na dálnici s provozem v Praze?
Fkam
Úterý, 08. května 2018 - 16:25:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3164
Registrován: 3-2011
pukrle - je to tak. Bohužel tohle v Česku nefunguje. V Německu v určitých případech za neudělání pruhu pro záchranku, policajty hrozí i vězení. A jsou za to samozřejmě odpovídající vysoké pokuty. Taky se vždycky udělá pruh, když je zácpa.
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Úterý, 08. května 2018 - 16:48:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7179
Registrován: 6-2004
Fkam: Ty si asi taky to video neviděl že?

A hodíš mi příklady, kdy německá policie někoho pokutovala a nebo dokonce dala k soudu a šel si sednout? My taky máme mraky zákonů a díky naší skvělé justici to končí 10. zákazem řízení....
Fkam
Úterý, 08. května 2018 - 18:06:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3165
Registrován: 3-2011
Běžně se pokutuje a v řádech stovek Euro. A zatím je mi znám jenom jeden případ u soudu na toto téma. Ale má se ještě přitvrdit, tak třeba toho bude více. Však je to potřeba. Při zácpě vytvořit záchranný pruh by mělo být samozřejmostí.
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Úterý, 08. května 2018 - 19:36:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4836
Registrován: 7-2011
Emil Švec:
"Ti, co jezdí okolo 6-7 a dnes nemají kde parkovat, tak jezdí MHD...A ti kdo jezdí v 8-9 pojedou stejně dál, protože už to bude plné."
A co ty směry, které VHD/MHD nemají? Nebo mají, ale mizernou, až nepoužitelnou? Půlka Stč kraje dělá v Praze a ti se budou chtít dostat. A nebudou chtít trávit půl dne ve VHD. Takže buď se jim nabídne přijatelná alternativa, která pochopitelně bude něco stát, nebo se bude město dusit v autech. Část těch, co jezdí autem (netroufám si odhadovat jak velká), jím jezdí akorát z donucení a nedostatku rozumný alternativy. Nemusí jít nutně o P+R jako kráva na krajích Prahy, řešit se to dá třeba P+R na každým nádraží cestou do města a dostatečným počtem kapacitních a často jezdících vlaků.
Dneska to není tak, že lidi, kteří dřív zaparkovali na kraji a dál jeli MHD, tak protože "díky" zónám nezaparkují, tím autem nejedou. Dneska jedou autem celou cestu a snaží se zaparkovat až v cíli (protože když už platit za parkování, tak proč nechávat auto až bůhvíkde).
Úterý, 08. května 2018 - 19:55:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8230
Registrován: 5-2002
Bláboly na úrovni dětí ze šesté třídy nazývané studie. A pochopitelně draze placené. - ale za takové materiálky se dobře platí a policie nemá na to zjistit, že to má úroveň šesté třídy, včetně pravopisných chyb na úrovni třetí béé...
Emil Švec
Úterý, 08. května 2018 - 21:13:03  
Neregistrovaný host
84.246.166.9
Bobik: Tak nějak to vidím taky. Okraje Prahy jsou dopravní zoufalost. Pořád se věří ve spasení Déčkem, ale jeď z Újezda do Zelenče nebo z Přezletic/Vinoře do Horních Počernic. Nebo z Braníku do Počernic. Máš smůlu. Praha má pořád dopravní systém vesnického provozu typu Jihlava, Liberec atd. Všechno dovnitř.

Já osobně nevidím žádnou možnost nápravy. Kapacita vlaků je na 100%, autobusy jsou zoufale pomalé a nemáme řidiče. Nic velkého se neprosadí, bohužel. A není to jen Prahou - viz VRT. Ono taky aby jo, když se podle ISO a směrnic EU pořádně asi nevy...reš [proud]