Diskuse » Tramvaje a metro » Tramvaje v Plzni » Archiv diskuse Tramvaje v Plzni do 19. 7. 2017 « předcházející | další »

Archiv diskuse Tramvaje v Plzni do 19. 7. 2017

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
kv
Sobota, 10. června 2017 - 07:18:40  
Neregistrovaný host
88.102.253.91
Na Variu 337 je nově instalována nová verze celovozové reklamy na Dinopark.

Dnes k vidění na lince 1 v soupravě s 336 - o tomto víkendu jezdí na linkách 1 a 2 soupravy.
Sobota, 10. června 2017 - 20:21:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 45
Registrován: 7-2016
Nová reklama na Variu 337:

Omlouvám se za kvalitu, foceno z autobusu
mé stránky: http://tramtrain.webnode.cz
profil na rajčeti: http://marecek18.rajce.idnes.cz
Pavel2
Neděle, 11. června 2017 - 09:45:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15279
Registrován: 8-2002
něco od nádraží...


zkušební jízda 327 vjíždí na staveniště a Astra 310.


v místě severního podjezdu vzniká jakási "garáž" pro tramvaje. to proto, aby na tramvaje náhodou nic nespadlo při stavbě novýho podjezdu.


důlní tramvaje místem neustále projíždí [happy]na dolním konci Mikulášský se do hluboký jámy ukládá kanalizační potrubí.v místě severního podjezdu se budujou jeho opěry, základ už stojí a pokračuje se dál výrobou a svařováním ocelový výztuže a stavěním bednění.


směrem do Šumavský se nově dostavuje zbořenej kus nádražní zdi mezi ústím podchodu a starou částí směrem k severnímu podjezdu.


i nahoře na nádraží se pracuje, připravuje se pláň pro uložení kolejí.
perlička na závěr - místo pro přecházení v Šumavský. lidi si asi zhusta myslí, že mají před silničním provozem přednost a téměř skáčou autům, motorkám i vozům MHD pod kola a často se diví a komentujou, že je ten nelida řidič nepustil. auta ale hojně chodce pouští, i když nemusí, chodci si totiž přednost sami vynucujou. občas se vytvoří kolona a auta můžou stát až v křižovatce se Sirkovou. ani průjezd do/z Nádražní není jednoduchej, o5 mraky chodců.
Neděle, 11. června 2017 - 12:54:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 453
Registrován: 11-2004
Hezké obrázky... a jak málo chybělo třebas tomu trolejbusu 541, aby zůstal viset na té trolejové sekci, když mu tam nějaký chodec vleze nebo auto před ním to přidupne...
Obzor
Neděle, 11. června 2017 - 16:30:27  
Neregistrovaný host
37.48.44.185
To místo pro přecházení je špatně, vzhledem k silnému provozu aut, MHD i chodců. Navíc tam jezdí NAD za vlaky a motají se tam auta co někoho přivezla. Celkově zmatek.
Pondělí, 12. června 2017 - 09:26:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7216
Registrován: 5-2004
Obzor: To místo pro přecházení je špatně, vzhledem k silnému provozu aut, MHD i chodců.

A je nějaké lepší řešení? Když tam bude přechod, tak se auta ani MHD nehne vůbec, semafor bude zbytečně zdržovat všechny. A hnát chodce pod zem za pár desítek milionů je samozřejmě hloupost. To místo může fungovat bez problémů, ale musejí všichni vědět, co mají a nemají dělat.
Pondělí, 12. června 2017 - 10:01:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 454
Registrován: 11-2004
Martin_l
A je nějaké lepší řešení?

Kdysi obdobný problém u CAN. Přechod s preferencí celkem problém přijatelně vyřešil.

V Šumavské většina chodců a ani automobilistů nevnímá, že tam přechod není. Možná by to alespoň dočasně trochu zlepšilo výstražné upozornění, což by stálo pár korun.
Pavel2
Pondělí, 12. června 2017 - 13:55:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15282
Registrován: 8-2002
hlavně to při výlezu z nádražního podchodu klamavě BUDÍ DOJEM že tam PŘECHOD JE, za což můžou ty dva pásy bílý dlažby/mozaiky ohraničující půdorys dělícího ostrůvku. pokud už tedy nepozornej dopravně nevzdělanej chodec je schopen vůbec vnímat rozdíl mezi místem pro přecházení a přechodem pro chodce.

řidiči by to znát měli, jelikož absolvovali výcvik v autoškole a mají na to průkaz. chodec je blbej, na žádný školení nechodí a nic vědět nemusí (nechápat prosím úplně doslova).

takže řešení odbagrovat ty bílý pásy a zaasfaltovat černým asfaltobetonovým krytem, stejným jako je okolo. projektant asi postupoval podle nějakýho standardu, ale tady všem uživatelům svýho díla denodenně prokazuje medvědí službu.

až tam nějaký auto přejede chodce, chodec bude placatej pod kytkama a řidič pude lepit pytlíky na Bory [blesk]
Pondělí, 12. června 2017 - 21:40:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3991
Registrován: 4-2003
Martin_l:
"A je nějaké lepší řešení?"
Samozřejmě, že je. Přechod pro chodce se světly. Obdobná situace byla i v Olomouci u nově postaveného nákupního centra. Z místa pro přecházení se udělal světly řízený přechod pro chodce a funguje to. Je ke křižovatce dokonce blíže než ten u soudu v Plzni a žádné dopravní harakiri se nekoná, provoz je plynulý. Nevidím důvod, proč by to nemělo fungovat i v Plzni. Vyznačení přechodu pro chodce na takto exponovaném místě jasně určí "pravidla hry", ve špičkové časy řízení světly zamezí, aby se auta ani MHD vůbec nehnula a o zbytečném zdržování nemůže být řeč, když tam v současnosti silniční doprava beztak zastavuje, a to bez jakéhokoliv řádu. Stávající řešení v podobě místa pro přecházení na takto frekventovaném místě s trvale proudící masou lidí, kdy značná část z nich žije v domnění, že jde o přechod pro chodce, je nešťastné a zavání průšvihem. Netuším, proč na něm tak lpíš a bráníš se přechodu se světly. Zde by, na rozdíl od mnoha jiných míst, měly své opodstatnění.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Breník J.
Úterý, 13. června 2017 - 01:17:48  
Neregistrovaný host
89.103.252.174
Jezdí teď nově přechodně sestavená souprava Varií č. 353+356.
Pavel2
Úterý, 13. června 2017 - 06:38:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15283
Registrován: 8-2002
aby bylo jasno - z pohledu chodce co právě přijel vlakem:

WTF? je to přechod? není to přechod? mají přednost auta? nebo chodci?

to místo je prostě nebezpečný.

1. označit z obou stran ulice pro chodce: POZOR! PŘEDNOST VOZIDEL! a žlutě reflexně orámovat.
2. odstranit ty bílý pásy. určitě to půjde zvládnout během nějakýho víkendovýho dopoledne, kdy tam bude menší provoz.

v další fázi je třeba se zamyslet co s tím - jen zebra? dopadnem jak na Americký v úrovni Resslova-Martinská - neustále se tam trousí chodci. ale aspoň ví, že na přechodu mají přednost a auta je MUSÍ pouštět.

semafor s tlačítkem? na rok-dva? kolik to bude stát? jaká bude situace po dokončení reko nádraží? jak s tím zamíchá budoucí miniCAN?
Úterý, 13. června 2017 - 10:11:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7218
Registrován: 5-2004
Jrjk: Kdysi obdobný problém u CAN. Přechod s preferencí celkem problém přijatelně vyřešil.

Předpokládám, že je myšlen přechod přes Skvrňanskou. Tam je ale situace úplně opačná. Jde o směrově rozdělenou silně zatíženou komunikaci s několika jízdními pruhy v jednom směru, kde jezdí více aut, než ji chce přecházet chodců. Tam bylo potřeba učinit takové opatření, které posílí chodce ve vztahu k autům a umožní jim bezpečně překonat komunikaci. To se jinak než signalizovaným přechodem vyřešit nedá.

Doktor: Obdobná situace byla i v Olomouci u nově postaveného nákupního centra. Z místa pro přecházení se udělal světly řízený přechod pro chodce a funguje to.

K tomu už snad zbývá jen konstatovat, že u vás na OPBH jste takový případ měli... Já příklad z Olomouce neznám a protože nemám ve zvyku si činit odborný názor na základě pohledu z Googlova Street View, můžu jen konstatovat, že pro porovnání a určení, jestli jde o "obdobnou" situaci nemáme žádné podstatné údaje. Pokud nebudeme znát nějaká souměřitelná čísla, tak jde o debatu k ničemu.

Netuším, proč na něm tak lpíš a bráníš se přechodu se světly.

[lol]Já na ničem nelpím a určitě se ničemu nebráním, ostatně jakákoliv "obrana" nedává smysl, protože nejsem tím, kdo o instalaci SSZ rozhoduje. Jen si nemyslím, že jde o vhodné řešení pro dané místo, což už jsem tady zdůvodňoval několikrát, ale udělám to tedy znovu:

ve špičkové časy řízení světly zamezí, aby se auta ani MHD vůbec nehnula a o zbytečném zdržování nemůže být řeč

Aby světelná signalizace fungovala smysluplně, musí zohledňovat intenzity provozu v jednotlivých směrech prostřednictvím délky fází a způsobu jejich zařazování (trvalá, podmíněná, jen na výzvu atp.). V Šumavské je natolik silný provoz chodců a relativně slabý provoz aut, že to znamená v podstatě režim trvalé zelené na přechodu a volnem pro auta jen na výzvu, nebo v krátké pevné fázi. Ve většině případů by tedy motorová doprava musela před SSZ zastavovat, v případě MHD to umíme vyřešit preferencí (u IAD zatím ne a ještě to nějakou dobu potrvá). Samozřejmě můžeme uměle preferovat silniční směr a krátit zelenou pro chodce, výsledek bude ale více než zřetelný - mnohem nižší tolerance chodců k dodržování červeného signálu způsobená dojmem zbytečného čekání před prázdnou ulicí a ještě znásobená přítomností zastávek veřejné dopravy (snahou stihnout spoj). Výsledkem bude časté přecházení na červenou a rizikovější chování všech účastníků provozu. V době, kdy bude SSZ vypnutá, půjde buď o běžný nesignalizovaný přechod (který tam je zbytečně silným opatřením) nebo nesignalizované místo pro přecházení (které tam máme teď). Takže názor, že současné řešení je nevhodnější ze všech možných a dostupných není výsledkem žádného lpění ani obrany, ale prosté úvahy nad fakty.

Vyznačení přechodu pro chodce na takto exponovaném místě jasně určí "pravidla hry"

Pravidla hry jsou jasně určená i v místech, kde přechod není. Tady není problém v tom, že by nebyla určena jednoznačná pravidla hry, ale v tom, že ta pravidla lidé buď neznají, nebo neumějí aplikovat. Pravidla hry určuje zákon 361/2000.

Pavel2: takže řešení odbagrovat ty bílý pásy a zaasfaltovat černým asfaltobetonovým krytem, stejným jako je okolo

Odbagrovat bílé pásy by samozřejmě šlo, ale nemůžeš je nahradit stejným černým asfaltem jako okolo, ale jinými pásy. Jde o hmatovou úpravu, která je nedílnou součástí komunikací.
Úterý, 13. června 2017 - 12:23:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4190
Registrován: 5-2002
Martin_l:
"Pavel2: takže řešení odbagrovat ty bílý pásy a zaasfaltovat černým asfaltobetonovým krytem, stejným jako je okolo

Odbagrovat bílé pásy by samozřejmě šlo, ale nemůžeš je nahradit stejným černým asfaltem jako okolo, ale jinými pásy. Jde o hmatovou úpravu, která je nedílnou součástí komunikací."

Vypadá to, že pásy jsou jen nalepené. Ale změna barvy by byla maximálně vhodná, určitě se dělají např. červené.
Pavel2
Úterý, 13. června 2017 - 14:58:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15284
Registrován: 8-2002
jen nalepený to rozhodně není. asi nějaká dlažba.

ta hmatová úprava... to slouží jen chodcům s postižením očí? pro 99,6% ostatních to totiž nemá význam. alias zachráníme jednoho slepce a zabijem 3 lidi bez postižení a 8 dalších zmrzačíme? to přece nedává smysl...

očekávám, že místo pro přecházení s předpokladem pohybu slepců se dá stavebně řešit i jinak než tady v tom případě. např. jinak udělat ostrůvek - v místě pro přecházení snížit obrubníky a zapustit do úrovně vozovky, popř. 1 cm nad úroveň asfaltu (aby to šlo přejíždět invalidním vozíkem atp.), uprostřed ostrůvku stejnej povrch jako na obou jeho koncích, tj. např. zámková dlažba.
Pavel2
Úterý, 13. června 2017 - 15:11:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15285
Registrován: 8-2002
tak a je to jasný:
v Šumavský najíždějte autama do chodců co nejsou schopni akceptovat rozdíl přechod pro chodce vs. místo pro přecházení [wink] [biggrin]
http://plzni.to/map#!/activity/3986

můj názor se nemění - projektant to nenakreslil dostatečně blbuvzdorně [kladivo]
v době, kdy byl podchod od tramvají ze Sirkovky a na nádraží se chodilo jinou cestou, to nebylo tak zásadní. ale teď místem proudí nejméně 85% chodců, který jdou na/z nádraží. protože defacto nemají jinou podobně krátkou a pohodlnou trasu.
Úterý, 13. června 2017 - 20:11:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5197
Registrován: 2-2005
v Šumavský najíždějte autama do chodců co nejsou schopni akceptovat rozdíl přechod pro chodce vs. místo pro přecházení

to už tady navrhovalo vícero lidí...}
MHD je pro lidi ! ! !
Pavel2
Úterý, 13. června 2017 - 23:00:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15286
Registrován: 8-2002
to si tam ale můžu jít stoupnout s lopatou a brát je po palici všechny hlava-nehlava. protože těch co neskáčou rovnou pod kola, případně se netrousí jak někde na procházce v parku, je výrazná menšina [uhoh]
Úterý, 13. června 2017 - 23:24:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6377
Registrován: 6-2004
Pavel2: Jo pud sebezáchovy ztrácí hodně lidí... V lepším případě to jeho "mám přednost" skončí tím, že pak budou hledat bezbariérový přechod...
Pavel2
Středa, 14. června 2017 - 06:52:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15287
Registrován: 8-2002
včerejší zajímavost - brněnské borec parkuje u nádraží [biggrin]
https://www.krimi-plzen.cz/a/parkovat-se-da-ruzne-ale-tohle-prekv apilo/

koukám tramvaje už tímpádem jezdí skrz "garáž" - jak to, že tady o tom nic není? [wink]
Čtvrtek, 15. června 2017 - 18:42:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11
Registrován: 1-2014
Zrekonstruovaná trať na Košutku dostala bezpečnostní značení.Snad to pomůže k tomu, aby lidé "neskákali" [tramvaj] do cesty. A snad bude v případě potřeby obnovováno. [happy]
Malý_fotograf
Čtvrtek, 15. června 2017 - 20:10:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6274
Registrován: 5-2002
Kdyby mi to někdo na Tram-Bus-Clubu neřekl, tak bych nepochopil, že nápis POZOR TRAM vlastně znamená: Semafor neplatí, rozhlídni se debile. Takže slovo "snad" je naprosto na místě. Budu doufat, že kaštani nejsou tak nechápaví jako já. [happy]
Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Čtvrtek, 15. června 2017 - 21:14:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 455
Registrován: 11-2004
Pirk
Zrekonstruovaná trať na Košutku dostala bezpečnostní značení.

A zrovna toto by se hodilo u místa pro přecházení v Šumavské. Jen slovo TRAM nahradit jiným vhodným. Jenže - bohužel - často se stále situace řeší teprve až ve chvíli, kdy dojde k nějaké závažné nehodě.
přechod
Pátek, 16. června 2017 - 09:20:27  
Neregistrovaný host
62.245.125.2
Pirk: názorná ukázka degenerace lidské rasy. V dobách minulých lidé bez problému a bez žádného zranění přecházeli přes silnici i koleje, později udělali přechody, lidi už tolik ukáznění nebyly, později přidaly semafory, lidi začli chodit na červenou, začli jak degeni skákat pod tramvaje, nyní máme mega červené pláty s nápisama pozor tram, k tomu semafor a nevěřím, že to dnešním degenům pomůže, už nás jen čeká, že tam bude stát zřízenec a každého bezinteligentního degena převede za ručičku na druhou stranu, aby to ve zdraví přežil.
Pátek, 16. června 2017 - 11:31:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1174
Registrován: 1-2009
To není o degeneraci, ale o mnohem větší automobilové dopravě dnes než tehdy. Ještě před 30 lety to šlo bez přechodů z jednoho prostého důvodu. V pátek v 15 hodin byl menší provoz než v dnešní době v neděli v 11 hodin dopoledne a 5 aut jedoucích za sebou tehdejšího pozorovatele zaujalo víc než 50 aut jedoucích za sebou dneska [wink] . A tehdy taky nebyly mobily, do jejichž displeje by člověk čuměl za chůze.
Pavel2
Sobota, 17. června 2017 - 05:32:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15291
Registrován: 8-2002
a taky nebyly walkmany, muzika v mobilu nebo mp3playeru a sluchátka do uší. zase jsem tuhle viděl cestou kolem nasedat na kolo nějakou náctiletou miss se špuntama v uších. kolikrát bych jim ty pecky nejradši vyrval z uší a rozdupal na zemi. na silnici prostě musím být při smyslech a sluch je jedním z nich. spousta mladších chodců a picyklistů si to neuvědomuje[pozor]

ta odpověď od svs na plzni.to mě docela dostala... ví se, že chodci se údajně VĚDOMĚ chovají jako prasata, ale správce komunikace se tím nehodlá zabývat a značení pro chodce nezvýrazní. to je odpověď ve stylu sytý hladovému nevěří, zřejmě ten kdo to psal nejezdí denně autem a nechce si připustit tu míru rizika [ko]

všude se dělají psí kusy, aby se chodec v blízkosti vozovky aspoň cítil bezpečně (dělící ostrůvky, přechody, místa pro přecházení s hrbem jako kráva - např. Koterovská u Galerie Slovany), ale tady na vysoce frekventovaným místě kde je k tomu důvod i příležitost, se na to prostě vykašlem [blush]

třeba to bude jako tenkrát když ještě nebyl úplně dokončenej dálniční obchvat plzně, jezdilo se po polovině dálnice a směry nebyly v celý dýlce oddělený. tam se musel zabít blbeček - připitej a údajně na drogách - mladej Schneider, aby správce komunikace konečně hnul prdelí [blesk]
Sobota, 17. června 2017 - 07:16:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7209
Registrován: 2-2006
Pirk: Zase to má tu výhodu, že to po případnym střetu chodec kontra tramvaj nebudou muset hasiči mejt... [satan]
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
chodec má přednost
Sobota, 17. června 2017 - 13:41:11  
Neregistrovaný host
46.135.68.252
Pavel2: Ty musíš mít z té Šumavské neskutečný mindráček [lol]
Sobota, 17. června 2017 - 13:42:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12
Registrován: 1-2014
Malý_fotograf
Jako chodec a cestující MHD jsem zažil spoustu lidí, pro které je tato informace nová.

Jrjk
A zrovna toto by se hodilo u místa pro přecházení v Šumavské. Jen slovo TRAM nahradit jiným vhodným. Jenže - bohužel - často se stále situace řeší teprve až ve chvíli, kdy dojde k nějaké závažné nehodě.

Musím říci, že i toto mě napadlo.

přechod a James_bond a Pavel2
Řekl bych, že každý má trochu pravdu. Trocha ta degradace tady vidět je. Například školství: kdyby se na současné děti kladly "nároky" jako na nás v 90., nebyla by zde moc velká úspěšnost (píši z vlastní zkušenosti). Dnešní učivo je o hodně snadnější.

Doprava je mnohonásobně intenzivnější a možnosti rozptýlení jsou rozmanitější. Hlavně ta rozptýlení jsou vidět kolem nás. Chodci nereagují na podněty kolem sebe a mnohdy je jen štěstí, že se nic nestane.
Pavel2
Sobota, 17. června 2017 - 17:01:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15293
Registrován: 8-2002
chodec má přednost:
schovat se do davu nejapně plkajících anonymů je snadnější než se aspoň snažit něco vymyslet, to chápu. ale když si myslíš, že mám z toho místa mindrák, tvůj názor ti brát nebudu.
Neděle, 18. června 2017 - 01:18:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1944
Registrován: 12-2006
Ad Pavel2: Těch nehod na tehdy otevřeném obchvatu bylo více. Co se týká případu Schneidera, tak se spekulovalo, že šlo o sebevraždu. Samozřejmě pouze na základě výpovědi řidiče kamionu, se kterým se čelně srazil.
chodec má přednost
Neděle, 18. června 2017 - 15:00:34  
Neregistrovaný host
46.167.215.250
Pavel2: Máš taky něco jiného na práci, než si stěžovat na všechno a na všechny?
Úterý, 20. června 2017 - 01:21:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6904
Registrován: 12-2005
Když tam troubim na chodce a neubíram tak to je strašný haló.. ale chápu. Maj pocit že jsou v právu na přechodu ikdyž nejsou.

Co mi ale hlava nebere když vytroubim dementa v autě předemnou co už tam x minut ochotně pouští nekonečný stádo, že tam rozhazuje rukama jako kdybych mu chtěl sebrat všechny úspory a vomrdat starou.

Jsem moc rád že v zákoně je ještě pořád to ustanovení že chodec nesmí vstupovat do vozovky před rozjetý auto. To se tam jednou bude moc hodit někomu z řidičů co ještě umí rozpoznat přechod od místa kde přechod není ani omylem.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pavel2
Úterý, 20. června 2017 - 04:33:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15296
Registrován: 8-2002
m_100:
bohužel to vytroubení ale dement nikdy nepochopí. už jsem to párkrát absolvoval a to jsou podle mě lidi, který nesedí denně za volantem a říkají si "...aby ses pro těch pár desítek vteřin nepo...". akorát si nejsou schopni uvědomit, že za nima poskakuje kolona, ve který ty už stojíš tři minuty a máš za sebou od rána třeba 300 nebo taky 700 km.
Středa, 21. června 2017 - 13:24:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1175
Registrován: 1-2009
Už jsem to tu říkal, ale opakování nikdy neuškodí. Před pár lety probíhaly na ČT takové krátké scénky o dopravě, které komentoval herec Pavel Soukup. Neškodilo by je občas v té veřejnoprávní televizi zopakovat. Už proto, že v každé populaci je určité procento lidí, co jsou jenom chodci a nikdy neměli řidičák na nic. A jak jsou ti dopravně vychováváni? V rodině svými rodiči jako děti? Ti na to občas kašlou. Ve škole? Jak velká výuka tam je? (řeknou jim jen rozdíl mezi červenou a zelenou, nebo na té základce funguje i dopravní hřiště, kam jim občas přijdou vykládat policisté, čímž doplní učitelskou výuku?). A co po škole? Desítky let nic. Takže asi takto. Kdyby škola věnovala dopravní výuce jednu hodinu týdně, tak si to všichni zažijí a budou znát dopravní pravidla líp než díla nějakých antických spisovatelů.
Fifek
Čtvrtek, 22. června 2017 - 23:12:07  
Neregistrovaný host
46.23.50.11
Zdravím,
chodím na nádraží touto cestou 2x denně. Myslím si, že jediným rozumným řešením je odstranit 2 bílé pruhy na ostrůvku uprostřed, které zdáli budí dojem přechodu oježděného projíždějícími auty, a ponechat místo pro přecházení. Vzhledem k tomu, že nejde o hlavní silnici, nýbrž městskou komunikaci, je řešení založené na vzájemné ohleduplnosti lepší než zdržovat chodce i auta semafory. Je potřeba si uvědomit, že pohyb chodců je nárazový, závislý na příjezdech vlaků. Pokud přijede plný vlak lidí, nikdy nebudou všichni čekat na zelenou. Dav poté vtáhne všechny. Vybavuji si situaci u Rychtářky po skončení fotbalového zápasu, kdy lidé přecházeli (desítky fanoušků) ještě na červenou, protože na zelenou nestihli přejít (původně na ni čekali) a auta stála, byť měla zelenou. U podchodu by situace vypadala stejně několikrát do hodiny.
Pátek, 23. června 2017 - 22:25:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6388
Registrován: 6-2004
Martin_100: Otázka k čemu ti to v zákoně je, když řidič prakticky může za vše a stejně máš 5 let staženej zadek, aby si dostal jenom podmínku...
Středa, 28. června 2017 - 19:55:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4008
Registrován: 4-2003
Martin_l: V Olomouci jde o toto místo. Pokud existují "tvrdá" data, pak je asi dohledáš snáze a rychleji ty než já. Já mohu posloužit pouze dlouhodobou observací, na jejímž základě si dovolím tvrdit, že obě místa vykazují velmi podobné znaky.

Ve svých zdůvodněních, proč u soudu nemůže být přechod, natož se semafory, jsi odkazoval na blízkost světelné křižovatky. Jak můžeš vidět, v Olomouci je přechod se semafory k světelné křižovatce ještě blíže a žádné komplikace to nevytváří.

Jasným určením "pravidel hry" bylo myšleno, že se jasně určí, kdo komu dává přednost, v čemž nyní mnozí tápou a je to zdrojem kolizních/konfliktních situací. Chceš-li pokračovat v metafoře s poukazem za zákon č. 361/2000 Sb., pak pravidla provozu na pozemních komunikacích jsou souhrnným souborem pravidel jednotlivých disciplín, kdy hráči na obou stranách (chodci i motoristé) leckdy neví, jakou disciplínu mají hrát, případně hrají podle pravidel zcela odlišné disciplíny.

Mně z prosté úvahy nad fakty vychází, že by zde měl být přechod pro chodce. Žádný dopad na dopravu by to v podstatě ani nemělo, neboť toto místo už dnes funguje v módu přechodu pro chodce, auta chodcům (ne)zastavují, jakoby zde byla zebra. V sobotu dokonce zastavili policajti, jsem si říkal, zda by i je zdejší gerojové vytroubili.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pavel2
Středa, 28. června 2017 - 20:50:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15321
Registrován: 8-2002
doktore, doktore. to ví přeci každý malý dítě že policajta je moudřejší neprudit [happy]
Breník J.
Sobota, 01. července 2017 - 22:16:45  
Neregistrovaný host
89.103.252.174
Vyjela přechodně sestavená souprava č. 329+244(dig.)
Jva
Neděle, 02. července 2017 - 09:08:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3972
Registrován: 6-2002
No - komplikace v OL nevytváří. Vytváří, ale jen chodcům. Dokud tam bylo místo pro přecházení, blízké semafory pouštěly dopravu tak, že jeden směr vždy stál a chodci si v druhém po několika autech prostor k přejití našli. Jenže stát pár sekund na ostrůvku mezi pruhy bylo pro uvědomělé antiautisty ponižující, tak si vyřvali (přes nesouhlas mnoha odborníků) semafory a teď tam čekají celý cyklus.
Zdravý rozum a tolerance by byly výhodnější místo tak na 3/4 semaforů, ale kde je brát...
Cynik - tak říká optimista realistovi...
Neděle, 02. července 2017 - 13:23:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4011
Registrován: 4-2003
A že se těch chodců na ostrůvek o rozměrech 4 x 2 metry vejde. Nemluvě, když jde někdo s kočárkem. A řešit na hlavní trase mezi bus/tram zastávkami a obchodním centrem přecházení silnice stylem "najdi si mezeru mezi auty a skoč do ní, ostrůvek mezi pruhy je domeček" vskutku bezpečnosti prospívá. Ano, semafory jsou leckde zbytečné, což ale o přechodech v takové míře říci nelze.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pondělí, 03. července 2017 - 20:45:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7225
Registrován: 5-2004
Doktor: V Olomouci jde o toto místo. Pokud existují "tvrdá" data, pak je asi dohledáš snáze a rychleji ty než já. Já mohu posloužit pouze dlouhodobou observací, na jejímž základě si dovolím tvrdit, že obě místa vykazují velmi podobné znaky

Pes má obvykle čtyři nohy, dvě oči a ocas. Sousedova kočka má čtyři nohy, dvě oči a ocas, takže si na základě toho dovolím tvrdit, že sousedova kočka je s velkou pravděpodobností pes... Tak asi na téhle úrovni je podobnost uvedeného příkladu se situací v Šumavské. Jediné, co mají obě místa společného je to, že chodci přecházejí napříč přes silnici, po které jezdí auta. Jinak se liší asi téměř ve všem. Už dispozice je na první pohled úplně jiná, zejména počet jízdních pruhů a jejich šířka (a tedy i délka přecházení) a vzdálenost ke křižovatce. Lišit se bude patrně i intenzita provozu, kdy v Olomouci bude méně chodců a více aut. Přesná data k tomu tak snadno dohledat nelze, předmětné komunikace nejsou ve správě ŘSD a tedy nemají data online a intenzita provozů chodců se dá zjistit pouze průzkumem v místě. Celkově je tedy zjevné, že zatímco v Olomouci byli chodci ve slabší pozici než auta a bylo třeba je nějakým opatřením posílit, tak v Plzni máme situaci zcela opačnou. A není tak složité z tohoto odvodit, že opačný problém není úplně smysluplné řešit stejnými prostředky.

Ano, semafory jsou leckde zbytečné, což ale o přechodech v takové míře říci nelze.

Právě, že signalizované přechody pro chodce mimo křižovatky jsou až na drobné výjimky zcela zbytečné a jsou jen pozůstatkem z dob, kdy to byl jediný způsob, jak zajistit úrovňové převedení pěší dopravy přes intenzivní automobilový provoz. Od ledna 2001 u nás platí stejná právní úprava jako v dopravně civilizovaných zemích, díky které není nutné kvůli tomu, aby chodec překonal silnici, stavět stožáry a spalovat proud, ale stačí několik půl metru širokých a čtyři metry dlouhých pruhů bílé barvy. A tam, kde jezdí málo aut a chodí mnoho lidí, nepotřebujeme ani to.

A řešit na hlavní trase mezi bus/tram zastávkami a obchodním centrem přecházení silnice stylem "najdi si mezeru mezi auty a skoč do ní, ostrůvek mezi pruhy je domeček" vskutku bezpečnosti prospívá.

Nemusíš se schovávat za tvrzení o zvýšení bezpečnosti chodců a můžeš rovnou přiznat, že ti jde o to, abys v autě měl pokud možno co nejméně rušenou cestu a nemusel se zabývat ostatními účastníky dopravy. Samozřejmě, že pro řidiče v autě je daleko pohodlnější signalizovaný přechod, u kterého nemusí nad ničím přemýšlet, ale pro chodce jde obvykle o zdržení při čekání na zelenou, neboť bez semaforu na obyčejné zebře by už dávno přešli. Dalším stupněm tvého způsobu uvažování jsou pak podchody a nadchody.

hráči na obou stranách (chodci i motoristé) leckdy neví, jakou disciplínu mají hrát, případně hrají podle pravidel zcela odlišné disciplíny

V tom případě ale nemá smysl měnit disciplínu, ale zajistit, aby všichni poznali, o jakou disciplínu se jedná. Tedy jediný smysluplný návrh, který tu zazněl, je úprava hmatových opatření tak, aby nemohly být zaměňovány se značením přechodu pro chodce. A pokud by ani to nepomohlo, tak snad jen vyloučit veřejný provoz z tohoto úseku komunikace, který se beztak dá snadno objet.
Metro12
Pondělí, 03. července 2017 - 23:39:56  
Neregistrovaný host
82.84.19.28
6.6.2017 PMDP zrušilo VZ na dodávku až 16 středněkapacitních nizkopodlažních tramvají.
Breník J.
Úterý, 04. července 2017 - 21:22:20  
Neregistrovaný host
89.103.252.174
Opět změna v sestavě soupravy, jezdí teď č. 329+248, zadní vůz je po VP.
Pátek, 07. července 2017 - 13:44:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4014
Registrován: 4-2003
Martin_l:
"Pes má obvykle čtyři nohy, dvě oči a ocas. Sousedova kočka má čtyři nohy, dvě oči a ocas, takže si na základě toho dovolím tvrdit, že sousedova kočka je s velkou pravděpodobností pes..."
Jestliže má pes čtyři nohy, dvě oči a ocas a kočka má rovněž čtyři nohy, dvě oči a ocas, jen zkratkovitě uvažující hlupák z toho vyvodí závěr, že kočka je pes. Jestliže dva tvorové vykazují stejné znaky, budou si zřejmě podobní. A taky že jsou - pes i kočka jsou živočichové, obratlovci, savci, šelmy. Zkus vnímat rozdíl, kdy netvrdím, že ta místa jsou stejná (kočka je pes), ale říkám, že jsou si podobná.
Martin_l:
"Právě, že signalizované přechody pro chodce mimo křižovatky jsou až na drobné výjimky zcela zbytečné a jsou jen pozůstatkem z dob, kdy to byl jediný způsob, jak zajistit úrovňové převedení pěší dopravy přes intenzivní automobilový provoz. ..."
Pochopil jsi, že se ve větě, na niž reaguješ, vyjadřuji proti nadužívání semaforů na přechodech pro chodce? Očividně nepochopil.
Martin_l:
"Nemusíš se schovávat za tvrzení o zvýšení bezpečnosti chodců a můžeš rovnou přiznat, že ti jde o to, abys v autě měl pokud možno co nejméně rušenou cestu a nemusel se zabývat ostatními účastníky dopravy. ..."
To už není pokulhávající logika, to je logika zcela ochrnutá. Kdybych chtěl mít nerušenou cestu a nezabývat se ostatními účastníky dopravy (chodci), pak bych vystupoval proti zřizování přechodů pro chodce, neboť mimo přechody pro chodce nejsem k chodcům povinován. Já zde ovšem konzistentně vystupuji jako zastánce zřízení přechodu pro chodce. Řízení světlenou signalizací nevyžaduji a obejdu se bez ní. Možnost osazení semafory byla jen úlitba tobě, když jsi tvrdil, že bude-li přechod, tak se auta ani MHD nehne vůbec. Á propos:
Martin_l:
"Ve většině případů by tedy motorová doprava musela před SSZ zastavovat, v případě MHD to umíme vyřešit preferencí (u IAD zatím ne a ještě to nějakou dobu potrvá)."
Samozřejmě, že preferenci umíme už i u IAD. Nevím, jakou dobu to ještě potrvá v Plzni, ale v Olomouci to už funguje. Ale já v vím - čtyři nohy, dvě oči, ocas, pes, kočka...
Martin_l:
"V tom případě ale nemá smysl měnit disciplínu, ale zajistit, aby všichni poznali, o jakou disciplínu se jedná."
No, a to je zřízení přechodu pro chodce. Tuto disciplínu včetně jejich pravidel, narozdíl od disciplíny "místo pro přecházení", ovládá většina hráčů a je rovněž bezpečnější. Úprava hmatových opatření ničemu nepomůže, leckteří chodci i řidiči budou místo nadále považovat za přechod pro chodce. Jednak se s tímto jevem setkávám i v místech, kde se žádná hmatová opatření v podobě bílých pruhů nevyskytují a jednak se ono místo tváří jako přechod, jen bez zebry a svislé dopravní značky, což leckdy chybí i na opravdových přechodech pro chodce.


Každopádně v tom všem nezazněla reakce, proč zde přechod pro chodce nezřídit a zda by to vůbec mělo dopad na dopravu, když toto místo už dnes funguje v módu přechodu pro chodce, auta chodcům (ne)zastavují, jakoby zde byla zebra. Co by se oproti současnosti změnilo, kdyby se z místa pro přecházení stal přechod pro chodce?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Horstfuchs
Pátek, 07. července 2017 - 14:20:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 172
Registrován: 11-2013
o by se oproti současnosti změnilo, kdyby se z místa pro přecházení stal přechod pro chodce?

Malá leška by musela zvednout prdel a začít skutečně v zaměstnání dělat to,k čemu je tam umístěn, místo předstírání odbornosti a hraní si se slovičky na káčku. Pokud tedy v zaměstnání není umísten jen proto, aby praktikováním svých scestných teorijí nepáchal škody národnímu hospodářství.
Upozornění pro alergiky: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, zvráceného humoru a korrrýšů. Vyprodukováno v závodě, který zpracovává sarkasmus a vícesmyslné narážky.
Pátek, 07. července 2017 - 15:23:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4015
Registrován: 4-2003
Horstfuchs:
"Malá leška by musela zvednout prdel a začít skutečně v zaměstnání dělat to,k čemu je tam umístěn, ..."
Z čiré zvědavosti, co je oním zaměstnáním, že je v tom osobně zainteresován?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Horstfuchs
Pátek, 07. července 2017 - 16:39:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 173
Registrován: 11-2013
Co je mně známo, tak je projektantem dopravních staveb v embryonálním stavu (čtětež "plnič CAD, který nesmí samostatně přemýšlet").
Upozornění pro alergiky: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, zvráceného humoru a korrrýšů. Vyprodukováno v závodě, který zpracovává sarkasmus a vícesmyslné narážky.
Breník J.
Pátek, 07. července 2017 - 21:17:42  
Neregistrovaný host
89.103.252.174
Dnes odpoledne na cvičné jízdě sólo Vario LF plus č. 337 (CVR Dino Park), nejspíše se už připravuje nová CVR ZOO na voze č. 336.
Sobota, 08. července 2017 - 15:15:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 461
Registrován: 11-2004
336 dnes sólo na dvojce...
Sobota, 08. července 2017 - 22:42:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1947
Registrován: 12-2006
Co je zase známo mně, tak pod přezdívkou Horst Fuchs se skrývá transvestita převlíkající se do ženských šatů. [biggrin]
Zdraví (bývalá) novinová leštička.[happy]
Neděle, 09. července 2017 - 20:29:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7226
Registrován: 5-2004
Doktor: Zkus vnímat rozdíl, kdy netvrdím, že ta místa jsou stejná (kočka je pes), ale říkám, že jsou si podobná.

Ano, ta místa jsou si podobná v tom, že na nich chodci přecházejí přes silnici, po které jezdí auta. Tím veškerá podobnost končí a naopak ve všem ostatním se ta místa od sebe natolik liší, že (ne)úspěšná řešení z jednoho z nich nelze aplikovat na to druhé a přitom doufat, že dosáhneme stejného výsledku.

Samozřejmě, že preferenci umíme už i u IAD. Nevím, jakou dobu to ještě potrvá v Plzni, ale v Olomouci to už funguje.

Preference v tom smyslu, že SSZ komunikuje přímo s vozidly IAD stejným nebo podobným způsobem jako v případě vozidel MHD samozřejmě v Olomouci nefunguje...

No, a to je zřízení přechodu pro chodce. Tuto disciplínu včetně jejich pravidel, narozdíl od disciplíny "místo pro přecházení", ovládá většina hráčů a je rovněž bezpečnější.

No není. To je změna disciplíny, která té většině, která ovládá disciplínu stávající, zbytečně komplikuje život. Ve středu to bude 46 let, co byl u nás otevřen první úsek dálnice. I po tak dlouhé době je u nás stále skupina řidičů, kteří na dálnici neumějí najet a použít přitom připojovací pruh. Podle tvé logiky bychom tedy měli všechny připojovací pruhy zrušit, protože disciplínu "obyčejná křižovatka" ovládá většina hráčů.
Kromě toho tvrzení, že přechod pro chodce je a priori bezpečnější než místo pro přecházení je nesmysl. Jde o různá řešení, která jsou vhodná pro různé situace. Jsou místa, která se stala bezpečnějšími tím, že na nich byl přechod pro chodce zřízen a jsou i ta, která se stala bezpečnějšími tím, že byl zrušen.

Každopádně v tom všem nezazněla reakce, proč zde přechod pro chodce nezřídit a zda by to vůbec mělo dopad na dopravu, když toto místo už dnes funguje v módu přechodu pro chodce, auta chodcům (ne)zastavují, jakoby zde byla zebra.

Ale kdepak. Z některých zdejších možná trochu hysterických příspěvků to tak může vypadat, ale řidičů, kteří u ostrůvku zastavují a pouštějí chodce je menší část (a z nich je ještě jen část těch, kteří tak činí z nevědomosti, zbylí se jen zcela legitimně vzdávají přednosti). Takže místo funguje ve většině v módu místa pro přecházení.

Co by se oproti současnosti změnilo, kdyby se z místa pro přecházení stal přechod pro chodce?

Změnilo by se to, že by každý řidič musel u ostrůvku zastavit a nechat přejít chodce, což je opatření, které s ohledem na relativně slabý automobilový provoz (není problém přejít i bez zebry) a zároveň silný chodecký provoz negativně ovlivňuje plynulost provozu. A to je to, co rozhodně nechceme a zvláště ne na ulicích s provozem MHD.

A ještě pro úplnost: Diskutované místo jsem neprojektoval, nestavěl a ani se o něj z pozice správce komunikace nestarám. Můj jediný vztah k němu je ten, že tudy občas procházím nebo projíždím a tím veškerá zainteresovanost končí[happy].
Pavel2
Neděle, 09. července 2017 - 22:56:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15367
Registrován: 8-2002
ML:
řidičů, kteří u ostrůvku zastavují a pouštějí chodce je menší část (a z nich je ještě jen část těch, kteří tak činí z nevědomosti, zbylí se jen zcela legitimně vzdávají přednosti). Takže místo funguje ve většině v módu místa pro přecházení.

pokud tohle nebude podložený nějakýma číslama, nemá to jako argument žádnou váhu. asi abysme utvořili vždycky aspoň dvě dvojice a udělali si pod Hamburkem soukromý sčítání dopravy
a pro srovnání by se totéž mělo provést na Americký v úrovni Resslova - Martinská kde je přechod pro chodce, a auta tam hojně zastavujou.
Středa, 12. července 2017 - 21:33:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 934
Registrován: 8-2007
Pavel2: kdy budou rozebírat část toho Gambrinusu umíš zjistit?
Dle rozhodnutí zveřejněných na úředních deskách města a kraje bude v termínech
15.7. 2017 od 20:30 hodin – 16.7. 2017 do 4:30 hodin
20.7. 2017 od 00:30 hodin – 20.7. 2017 do 4:30 hodin
21.7. 2017 od 00:30 hodin – 21.7. 2017 do 4:30 hodin
21.7. 2017 od 23:30 hodin – 22.7. 2017 do 4:30 hodin
22.7. 2017 od 18:00 hodin – 23.7. 2017 do 4:30 hodin
24.7. 2017 od 00:30 hodin – 24.7. 2017 do 4:30 hodin
úplná uzavírka Rokycanské v místě podjezdu u Gambrinusu. Tak ať vás nepřekvapí další uzavřená silnice v Plzni a pokud máte auto delší než 10 m, počítejte s vyznačenou objízdnou trasou přes Starý Plzenec. Dobu mezi úplnými uzavírkami vyplní uzavírky částečné.
Pavel2
Pondělí, 17. července 2017 - 12:43:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15378
Registrován: 8-2002
Bkv:
děkujem za info, prej tam bylo veselo:
https://www.krimi-plzen.cz/a/ridici-pozor-v-noci-je-neprujezdna-m agistrala-u-prazdroje/

věc má dvě roviny - jak je uzavírka a navedení na objížďky označený (na našich silnicích s tím nemám zrovna pozitivní zkušenosti) a druhá že lidi nečumí na značky, jezdí po paměti a doslova SEROU na zákazy. za komančů měli skoro všichni řidiči stažený prdele jen když viděli policajta a 27 let nato si z jakýchkoliv pravidel nic nedělají. a je to čím dál horší, bohužel.

tahle uzavírka se navíc ne moc pěkně sešla s konečně zahájenou reko Dlouhý v Lobzích, mezi Pietasem/Rokycanskou a Astrou/Revoluční. a právě do Revoluční je zákaz vjezdu pro náklaďáky nad 10 metrů.

(i kamiónem Revoluční zjevně projet lze, ale ta silnice na to není stavěná a asi byl požadavek, aby tam tahle těžká doprava nejezdila, což chápu.)
Úterý, 18. července 2017 - 08:46:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1182
Registrován: 1-2009
V neděli odpoledne lehký ťukanec dvou tramvají před jednokolejkou na Pattonově mostě ve směru na Lochotín. Nicméně nějaké zdržení bylo, v Sadech čekaly dvě čtyřky, neprojely ani dvojky do Skvrňan, protože jednotka nemohla do křižovatky a musela čekat zadkem na výhybce.
A z trolejbusů poslední 14 TrM č. 457 v té době jela na lince 11.
Úterý, 18. července 2017 - 14:27:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4018
Registrován: 4-2003
Martin_l:
"Preference v tom smyslu, že SSZ komunikuje přímo s vozidly IAD stejným nebo podobným způsobem jako v případě vozidel MHD samozřejmě v Olomouci nefunguje..."
Řeč byla o preferenci obecně, bez udávání jejich specifik, a taková (nejen) v Olomouci funguje. Dodatečné přidávání podmínek je takové argumentační klopýtnutí a chytání se stébla. Pak je otázkou, co si představuješ pod komunikací s vozidly a hlavně, co a proč by měl vlastně semafor komunikovat řidiči auta.
Martin_l:
"Ve středu to bude 46 let, co byl u nás otevřen první úsek dálnice. I po tak dlouhé době je u nás stále skupina řidičů, kteří na dálnici neumějí najet a použít přitom připojovací pruh."
A taky jsou u nás tací řidiči, kteří vjedou rychlostí 120 km/h do levého pruhu a nezměněnou rychlostí předjíždí bez ohledu na rychleji jedoucí vozy v tomto pruhu a ještě to obhajují absurdním výpočtem o několikavteřinovém zdržení těch, které blokují.
Martin_l:
"řidičů, kteří u ostrůvku zastavují a pouštějí chodce je menší část"
Prosím čísla, z nichž plyne, že jde o menší část. A srovnání s poměrem (ne)zastavujících řidičů u přechodů pro chodce. Ať můžeme tedy určit, v jakém režimu místo funguje.
Martin_l:
"Změnilo by se to, že by každý řidič musel u ostrůvku zastavit a nechat přejít chodce"
Samozřejmě, že by každý řidič zastavovat nemusel. No pověz ale - ty inkriminovaným místem projíždíš bez zpomalení, protože to není přechod a neplynou z toho pro tebe povinnosti s přechodem spojené? Když vidíš, že si chodec našlápnul k přecházení, tak nezastavíš, protože je to místo pro přecházení a ne přechod a sfoukneš jej zpět na chodník? Když přechází chodci z leva, nezastavíš a necháš je stát na ostrůvku a blokovat protisměrný pruh, protože nejsou na přechodu?

--- --- ---
Vlastimil_l:
"Co je zase známo mně, tak pod přezdívkou Horst Fuchs se skrývá transvestita převlíkající se do ženských šatů."
Lepší férovéj tranďák než charakterově pokřivená vanilka.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Horstfuchs
Středa, 19. července 2017 - 02:52:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 174
Registrován: 11-2013
Lepší férovéj tranďák než charakterově pokřivená vanilka

Tak hlavní na tom je, že sexuální násilník, usvědčený lhář, kádrovák a ochlasta Vlasta Leška má definitivně jasno, zbytek je přece nepodstatnej.
Upozornění pro alergiky: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, zvráceného humoru a korrrýšů. Vyprodukováno v závodě, který zpracovává sarkasmus a vícesmyslné narážky.
Středa, 19. července 2017 - 08:12:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 938
Registrován: 8-2007
a druhá že lidi nečumí na značky, jezdí po paměti a doslova SEROU na zákazy.
Jo bude to zajímavé při uzavírce Vejprnické, jak někteří z "řidičů" cestou např. z centra bez povšimnutí minou deset dopravních značek upozorňujících na uzavírku a pak budou u zákazu vjezdu nadávat, že je uzavírka špatně značená...
Středa, 19. července 2017 - 12:11:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1953
Registrován: 12-2006
Ad Horst Fuchs: Určitě se těšíte, až zareaguju [biggrin] No výborně, sexuální násilník, proto si pečlivě hlídejte prdelku. Začínám být totiž tzv. pod obojí. Ale zatím jsem za sexuální násilí odsouzen nebyl, tak vy mi to třeba umožníte.
A že jsem ochlasta, to se snad ví už dávno, ne?
Přiznaný alkoholik a sexuální deviant pozdravuje pod svoji pravou identitou někoho, kdo se skrývá za pseudonymem.[wink]