Diskuse » Tramvaje a metro » Tramvaje v Brně « předcházející | další »

Tramvaje v Brně

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři

   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků  zobrazit všechny (45)   
 
Předchozí roky: 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006
Archiv diskuse Tramvaje v Brně do 01. 1. 2020 Ms222 60 01. 1. 2020 15:49
Archiv diskuse Tramvaje v Brně do 27. 2. 2020 fanda tatrovek 60 27. 2. 2020 12:04
Archiv diskuse Tramvaje v Brně do 15. 3. 2020 Viki59 60 15. 3. 2020 16:11
Archiv diskuse Tramvaje v Brně do 27. 4. 2020 TMB 60 27. 4. 2020 10:30
Archiv diskuse Tramvaje v Brně do 07. 5. 2020 Luda 60 07. 5. 2020 08:54
Archiv diskuse Tramvaje v Brně do 27. 5. 2020 AD 725 60 27. 5. 2020 01:35
Archiv diskuse Tramvaje v Brně do 29. 6. 2020 S3 60 29. 6. 2020 11:08
Archiv diskuse Tramvaje v Brně do 03. 9. 2020 Paul2no 60 03. 9. 2020 18:46
Archiv diskuse Tramvaje v Brně do 09. 11. 2020 Libcha 60 09. 11. 2020 10:52
Archiv diskuse Tramvaje v Brně do 07. 1. 2021 Wang 60 07. 1. 2021 20:06
Archiv diskuse Tramvaje v Brně do 29. 1. 2021 TMB 60 29. 1. 2021 20:36
Archiv diskuse Tramvaje v Brně do 06. 2. 2021 Wang 60 06. 2. 2021 21:17
Archiv diskuse Tramvaje v Brně do 14. 2. 2021 Doktor 60 14. 2. 2021 21:09
Archiv diskuse Tramvaje v Brně do 16. 3. 2021 Pepola 60 16. 3. 2021 07:16
Archiv diskuse Tramvaje v Brně do 25. 4. 2021 Michal_Ř 60 25. 4. 2021 11:58
Archiv diskuse Tramvaje v Brně do 18. 6. 2021 aaa 60 18. 6. 2021 21:19
Archiv diskuse Tramvaje v Brně do 06. 7. 2021 Bugear 60 06. 7. 2021 15:27
Archiv diskuse Tramvaje v Brně do 27. 8. 2021 TMB 60 27. 8. 2021 18:47
Archiv diskuse Tramvaje v Brně do 29. 11. 2021 Pajzák 60 29. 11. 2021 10:01
Archiv diskuse Tramvaje v Brně do 17. 2. 2022 TMB 60 17. 2. 2022 16:25
Archiv diskuse Tramvaje v Brně do 15. 6. 2022 Adam_r 60 15. 6. 2022 21:06
Archiv diskuse Tramvaje v Brně do 05. 9. 2022 Fricoolinek 60 05. 9. 2022 01:53
Archiv diskuse Tramvaje v Brně do 12. 10. 2022 Pavluscha 60 12. 10. 2022 20:13
Archiv diskuse Tramvaje v Brně do 18. 11. 2022 Phd 60 18. 11. 2022 22:51
Archiv diskuse Tramvaje v Brně do 15. 12. 2022 Phd 60 15. 12. 2022 22:51
Archiv diskuse Tramvaje v Brně do 23. 1. 2023 AD 725 60 23. 1. 2023 20:03
Archiv diskuse Tramvaje v Brně do 01. 4. 2023 aaaa 60 01. 4. 2023 15:25
Archiv diskuse Tramvaje v Brně do 25. 5. 2023 X-Host 60 25. 5. 2023 08:13
Archiv diskuse Tramvaje v Brně do 19. 10. 2023 Pvvs 60 19. 10. 2023 13:11
Archiv diskuse Tramvaje v Brně do 29. 12. 2023 S4991023 60 29. 12. 2023 06:32
Archiv diskuse Tramvaje v Brně do 14. 2. 2024 Focus1976 60 14. 2. 2024 08:31
Archiv diskuse Tramvaje v Brně do 08. 4. 2024 TMB 60 08. 4. 2024 20:38
Archiv diskuse Tramvaje v Brně do 30. 4. 2024 Mauricio 60 30. 4. 2024 09:29
Archiv diskuse Tramvaje v Brně do 18. 6. 2024 Kondra89 60 18. 6. 2024 19:28
Archiv diskuse Tramvaje v Brně do 27. 10. 2024 Pvvs 60 27. 10. 2024 09:44
Archiv diskuse Tramvaje v Brně do 26. 1. 2025 Jarda_krapas 60 26. 1. 2025 10:09
Archiv diskuse Tramvaje v Brně do 22. 2. 2025 Honza_-_St. 60 22. 2. 2025 21:19
Archiv diskuse Tramvaje v Brně do 09. 4. 2025 TMB 60 09. 4. 2025 14:34
Archiv diskuse Tramvaje v Brně do 19. 5. 2025 Pajzák 60 19. 5. 2025 08:05
Archiv diskuse Tramvaje v Brně do 10. 6. 2025 Focus1976 60 10. 6. 2025 00:24
Archiv diskuse Tramvaje v Brně do 11. 10. 2025 Nin 60 11. 10. 2025 22:15
Archiv diskuse Tramvaje v Brně do 16. 12. 2025 TMB 60 16. 12. 2025 09:38
Archiv diskuse Tramvaje v Brně do 28. 1. 2026 TMB 60 28. 1. 2026 21:54
Archiv diskuse Tramvaje v Brně do 18. 3. 2026 Pvvs 60 18. 3. 2026 10:05
Archiv diskuse Tramvaje v Brně do 11. 5. 2026 Xcav8 60 11. 5. 2026 08:31
   autor příspěvek
Pondělí, 11. května 2026 - 22:13:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6784
Registrován: 11-2007
https://www.cs-dopravak.cz/brno-nabizi-k-pronajmu-posledni-tramva j-k2-odstavena-by-byla-na-mendlaku/
Úterý, 12. května 2026 - 19:07:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6237
Registrován: 5-2002
Xcav8: Díky za obrázky [fotic] . U fotky výhybky do smyčky mě překvapuje, že není zajištěný svah nad tratí.
Středa, 13. května 2026 - 09:15:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 97
Registrován: 1-2011
Myslím, že toto ještě není konečný stav. I trolejové vedení se musí posunout, protože neodpovídá současnému položení kolejí.

Honza_o:
"Xcav8: Díky za obrázky [fotic] . U fotky výhybky do smyčky mě překvapuje, že není zajištěný svah nad tratí."
Středa, 13. května 2026 - 12:16:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2
Registrován: 4-2025
Demolice a výstavba nového mostu na Palackého (přes Hradeckou) se blíží...
https://zdopravy.cz/most-na-palackeho-tride-pujde-k-zemi-brno-vyp salo-soutez-na-projektanta-281247/
Neděle, 17. května 2026 - 18:54:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 98
Registrován: 1-2011


Neděle, 17. května 2026 - 19:08:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2740
Registrován: 3-2013
Nemají ty obrubníky příliš blízko kolejí? Nějak se mi to okometricky nezdá.
Středa, 20. května 2026 - 14:49:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 99
Registrován: 1-2011
TMB:
"Nemají ty obrubníky příliš blízko kolejí? Nějak se mi to okometricky nezdá."
Ne je to v pořádku, fotky trochu matou ale mají to vyměřené dobře.
Čtvrtek, 21. května 2026 - 10:40:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10061
Registrován: 9-2004
Nové reklamní polepy na T6 1217+1218...




...plus ještě reklamní EVO 1845.

Sobota, 23. května 2026 - 19:40:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 474
Registrován: 12-2008
Pár záběrů na dračí Varia z vrchu


our comMUNIty
Neděle, 24. května 2026 - 19:28:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 100
Registrován: 1-2011
Z dnešního podvečerního focení je poznat, že už se blížíme do finále.


Neděle, 24. května 2026 - 21:06:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2127
Registrován: 4-2011
Proč žlábkové ZC a konvenční výhybky, poučí někdo?
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Neděle, 24. května 2026 - 23:27:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2022
Registrován: 10-2010
Patrně je to úměrné tomu jakých rychlostí lze v daném úseku reálně dosáhnout a to jak kvůli následujícímu jednokolejnému úseku směrem na Líšeň tak kvůli nedostatečnému rozhledu kvůli svahu a stromům uvnitř oblouku.
Pondělí, 01. června 2026 - 19:04:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 101
Registrován: 1-2011
Touto fotkou se loučím s dokumentací a doufám, že příští rok už budu pokračovat tentokrát ve směru do Líšně.
Boris
Pondělí, 01. června 2026 - 20:55:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4028
Registrován: 6-2002
Ty trakční stožáry se šrafováním překážejí méně, než kdyby šrafování neměly?
staci_premyslet
Neděle, 07. června 2026 - 14:18:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 154
Registrován: 2-2023
To bude pravděpodobně požadavek nějaké normy.
Boris
Neděle, 07. června 2026 - 14:55:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4030
Registrován: 6-2002
Mi jde spíš o to, jestli mohly být jinde, kde by nepřekážely.
staci_premyslet
Pondělí, 08. června 2026 - 19:15:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 155
Registrován: 2-2023
A je to tak zásadní? Zrovna tady bych davy cestujících opravdu nečekal...
Boris
Pondělí, 08. června 2026 - 21:04:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4031
Registrován: 6-2002
To sice ne, ale chodník je pro chodce a pokud můžu stožár nasázet jinam, tak je nestrčím zrovna doprostřed úzkého chodníku.
Úterý, 09. června 2026 - 13:01:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 362
Registrován: 12-2017
Ví se jaký bude program na dopravní nostalgii teď v sobotu?

IDS JMK vypraví parní vlak Šlechtičnu a nějaký úzkokolejný parní vlak plus autobusy ŠM a Karosu mylsim B7xx.
TMB jen vypsal seznam vozů včetně Caroline, Sanosu, 14Tr atd ale bez trasy.

Na DPMB neni vůbec nic, jen loňské info.

Rad bych si naplánoval kam v rámci dne jít.

Moc díky za info!
Mé fotky MHD naleznete zde:

Instagram
Transphoto
Wikipedia
Alltransua
Busphoto.eu
Pajzák
Úterý, 09. června 2026 - 13:24:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10245
Registrován: 6-2015
https://www.tmbrno.cz/akce/dopravni-nostalgie-2026/
Úterý, 09. června 2026 - 13:34:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 363
Registrován: 12-2017

To jsem právě četl, není tam ale trasa a taky nejsou zmíněna vozidla a akce DPMB (loni byla akce ve vozovně Pisárky).
Mé fotky MHD naleznete zde:

Instagram
Transphoto
Wikipedia
Alltransua
Busphoto.eu
Úterý, 09. června 2026 - 13:40:03  
Administrátor
Číslo příspěvku: 76329
Registrován: 4-2003
Boris:
"To sice ne, ale chodník je pro chodce a pokud můžu stožár nasázet jinam, tak je nestrčím zrovna doprostřed úzkého chodníku."
Aspoň tam namalovali pruhy... V Praze se na to s**e úplně - zde to zabírá v podstatě celý jízdní pruh (při výstavbě beze zbytku, jak fotka dokládá, aniž by tam byla jakákoliv cedule) - ostatně ani předcházející označník není umístěn kdovíjak vhodně.
Ale co řešit nějaké chodce nebo cyklisty. Však si poradí. [crazy]
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Úterý, 09. června 2026 - 18:47:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2753
Registrován: 3-2013
Ad Boris: není to náhodou v místě, kde dodatečně dodělali nástupní zastávku ve smyčce? Takže ty sloupy tam stály léta, a pak kolem nich vydláždili zastávku.
Úterý, 09. června 2026 - 18:51:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2754
Registrován: 3-2013
Co se týče nostalgie, taky skoro nic nevím. Ale jezdit se bude k výstavišti. Trolejbusy přes Slovanské náměstí - Veslařskou. Vozy TMB:
tramvaje - 6, Caroline + 25, 99, 1594
trolejbusy - 7Tr, 9Tr, T11, S200, 15Tr
autobusy: RND, RO, asi i RTO, Ik280, B931.
Úterý, 09. června 2026 - 23:58:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3121
Registrován: 2-2005
Tucnak:
To je takový neprolomitelný fenomén, musíš počkat do pátku! Takto chodí i výluky .... ještě v pátek odpo nevíš o víkendové výluce víc, než to, že bude ... nevíš co a kam ... dále bez komentáře! Chlapci toho mají moc, musí na dispečink, jezdit a další, ale jejich HPP jde úplně bokem!
Nový příspěvek
     
  Text příspěvku:

  Uživatelské jméno:
  Heslo:
  E-mail (volitelně):
  Přílohy:
  Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
  Akce:
, více zde.