| Diskuse » Tramvaje a metro » Metro a spol. | « předcházející | další » |
Metro a spol.dolů |
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři |
| autor | příspěvek |
|---|---|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2724 Registrován: 4-2019 |
"Jaký je důvod toho aktuálního režimu, kdy se na Ládví přestupuje směr Kobylisy do jiné soupravy? Zrovna Ládví umožňuje jezdit na Kobylisy po obou kolejích (i když by stačilo po jedné), proč se to nevyužívá?" František: To by nevadilo, kříž je ve směru od Letňan až za Ládvím. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 274 Registrován: 4-2016 |
Frantisek: Kdybyste pro ty své nepodložené spekulace zkusil najít nějaký zdroj, našel byste, že kolejové křížení je na Kobyliském záhlaví stanice Ládví. Takže naopak na Ládví by to odjíždělo z kolejí jako normálně a na Kobylisích z jedné koleje jako nyní. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 371 Registrován: 10-2007 |
Adam108: Pak mi to ovšem nedává smysl už vůbec, proto jsem si dovolíl se spolehnout na svou nedokonalou paměť, čímžto se omlouvám, že jsem si s tím nedal více beztak zbytečné práce. Budu rád, pokud to někdo objasní. Hawk. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4930 Registrován: 11-2007 |
Zabezpečovačka LZA na trase A je stejná jako na trase B? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11132 Registrován: 1-2007 |
Janek: Prakticky ano. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4934 Registrován: 11-2007 |
Mám dotaz ohledně soupravy 3127+3232+3257+3224+3140 - na vlákně https://seznam-autobusu.cz/vuz/62378 je info, že je vedena jako služební (od 2021: zkušební vlak; dosazen experimentální řídící systém Intelo). Je v provozu s cestujícími? Díky |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4936 Registrován: 11-2007 |
Před několika minutama projela Služebka v podobě EČsky ve směru Černý Most přes Náměstí Republiky |
|
Petrpes
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1024 Registrován: 8-2005 |
To spíš bylo ve směru Kačerov...🙃
Fotky nejen piva zde ⤵️
https://www.instagram.com/petr.pes.novak/ |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 44 Registrován: 7-2024 |
Nevíte někdo, jak to vypadá s vestibulem "pošta" ve stanici Pankrác-D? Bude se nakonec dobudovávat již nyní (mám pocit, že Praha 4 nějaký takový požadavek vznesla), nebo se zatím stále jen počítá s rezervou pro případnou dostavbu někdy v budoucnu? |
|
P_v
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3933 Registrován: 5-2002 |
Spíš jak se dodělá ten výtah, zda bude snaha (a peníze) ho dodělat tak, aby nebyl s budoucím výstupem v kolizi. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11146 Registrován: 1-2007 |
Ražba prvního úseku metra D finišuje. Natáčeli jsme v prostorách budoucí „nejvzdušnější“ stanice Šikmý výtah už v Praze v metru je. Mýlí se. (Příspěvek byl editován uživatelem Mouka.) |
|
P_v
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3934 Registrován: 5-2002 |
Unikátní šikmý výtah, který bude na pražském metru použit poprvé... a Háje ponulté a Vltavská po minus prvé, aby ty počty vyšly. ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11148 Registrován: 1-2007 |
Žena spadla mezi vagony metra na Smíchovském nádraží. Cestující ji zachránili |
|
Quex
|
|
|
Administrátor Číslo příspěvku: 9663 Registrován: 5-2002 |
Žena spadla mezi vagony metra na Smíchovském nádraží. Cestující ji zachránili Pokud si dobře pamatuji, tak právě na původních soupravách 81-71 byly kvůli tomuto na čelech nainstalované takové háky, které měly případně osobu zachytit při pádu mezi vozy. Po rekonstrukcích už tam žádné háky nejsou, i když zvenku je souprava úplně stejná. ![]()
"Doba střelců neskončila. A já Vás o tom přesvědčím. A nejen Vás!"
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6778 Registrován: 9-2003 |
Neměly ty háky sloužit k zavěšení protipřelézacích zábran?
NOBLE BRICKS
|
|
Ralfík
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 71 Registrován: 5-2023 |
To se mi zdá jako pravděpodobnější verze. Nedovedu si totiž představit, že by toto mohlo někoho zachránit. :D |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 177 Registrován: 6-2007 |
Měl tam být 2x řetízek, zda vůbe kdy byl nevím. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1649 Registrován: 4-2022 |
V jiných zemích (provozech) se na to snad něco věšelo. |
|
Ralfík
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 72 Registrován: 5-2023 |
Metrovagonmaš začal zhruba někdy od roku 2007 používat na nových soupravách řešení se žlutým rámem, v Sofii začali používat před pár lety harmoniky, které jsou dost možná na těch původních hácích připevněny. Jiná řešení jsem nikdy neviděl. |
|
betakaroten
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 353 Registrován: 10-2012 |
Háky jsou okopírované z berlínských vozů (typy B a C) z 20. let minulého století. Moje domněnka: mohlo to padajícího případně zachytit za oblečení. (Příspěvek byl editován uživatelem betakaroten.) (Příspěvek byl editován uživatelem betakaroten.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1754 Registrován: 10-2012 |
Metro (A) NM-ŽL mimo provoz Zaujme pojem - nepředpokládá se obnovení provozu. (Příspěvek byl editován uživatelem JardaČerný.) |
|
Kejvačka
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3638 Registrován: 10-2004 |
Mě hlavně zaujalo, že není žádná zmínka o náhradní dopravě ani na stránkách ROPIDu, ani DPP. To se fakt nic nezajišťuje a spoléhá se jen na běžný tramvajový provoz?
Dějiny píší vítězové.
Nikdy nic nikdo nemá míti za definitivní. Nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2199 Registrován: 1-2009 |
MHD Praha👎 +30% navýšenie ceny lístkov,výpalné a len pre turistov,prípadne cestujúcich,ktorí pravidelne nevyužívajú sieť liniek ale služby o ničom. Koľko miest v Európe už má bezplatnú MHD ? Alebo za symbolický poplatok ? Minimálne 20 |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10530 Registrován: 2-2006 |
V rozsahu provozu srovnatelném s Prahou ? Asi to bude čistá nula... Kolik pravidelných cestujících MHD ve světě platí za roční kupon nižší částku než platili před více než 25 lety ? ![]()
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku. Na trolly se nereaguje !!! Káemovi 29.10.2020 konečně vyšla věštba. Halelůjá...
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6437 Registrován: 12-2007 |
"Mě hlavně zaujalo, že není žádná zmínka o náhradní dopravě ani na stránkách ROPIDu, ani DPP. To se fakt nic nezajišťuje a spoléhá se jen na běžný tramvajový provoz?" |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2200 Registrován: 1-2009 |
Demon3: keď sa už múdre hlavy na magistráte rozhodovali o tarife MHD,tak mali najprv navýšiť ceny mesačných a ročných kupónov.Občania Prahy a Stredočeskeho kraja majú extrémne vysoké platy,pre nich je aktuálna cena smiešna. 4300 -5000 kč minimálne v tomto rozsahu to mali navýšiť Ja bývam v 3.najväčsom meste východného Slovenska,máme moderné elektrobusy aj Mercedesy a 8 liniek,MHD za 30 EUR na 365 dní,Komárno bezplatne,Frydek Mistek,Valašske Meziřici bezplatné,Zakopane pre ubytovaných hostí aspoň na 1 noc bezplatne,niekde v pobaltských krajinách tiež MHD zdarma |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1308 Registrován: 3-2007 |
Aha, a má to Komárno, Valmez či Zakopane metro o šedesáti stanicích a noční dopravu i do každé díry? ![]()
Vokovice!
Anvilia *2007 |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 547 Registrován: 6-2016 |
"Přilepy: "Koľko miest v Európe už má bezplatnú MHD ? Alebo za symbolický poplatok ? Minimálne 20"V rozsahu provozu srovnatelném s Prahou ? Asi to bude čistá nula..." |
|
Jva
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5402 Registrován: 6-2002 |
Jen je mi do pláče, když čtu, kolik lidí ještě věří, že je něco zadarmo... .
Cynik - tak říká optimista realistovi...
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10531 Registrován: 2-2006 |
"Rozsahem Praze bude nejblíže Bělehrad, který sice má milion obyvatel, ale nemá podzemní dráhu (kromě příměstské železnice). MHD zdarma je v Bělehradě od 1.1.2025. Dalšími velkými městy s bezplatnou MHD jsou Niš nebo Tallinn. Z českých měst Benešov nebo domovský Havlíčkův Brod, kde je MHD dočasně zdarma od 20.5.2026 v souvislosti s rekonstrukcí silničního mostu." Je rozdíl pokud za "MHD zdarma" město zaplatí 22 mega nebo 27 miliard.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku. Na trolly se nereaguje !!! Káemovi 29.10.2020 konečně vyšla věštba. Halelůjá...
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 757 Registrován: 2-2018 |
"Demon3: keď sa už múdre hlavy na magistráte rozhodovali o tarife MHD,tak mali najprv navýšiť ceny mesačných a ročných kupónov.Občania Prahy a Stredočeskeho kraja majú extrémne vysoké platy,pre nich je aktuálna cena smiešna. 4300 -5000 kč minimálne v tomto rozsahu to mali navýšiť Ja bývam v 3.najväčsom meste východného Slovenska,máme moderné elektrobusy aj Mercedesy a 8 liniek,MHD za 30 EUR na 365 dní,Komárno bezplatne,Frydek Mistek,Valašske Meziřici bezplatné,Zakopane pre ubytovaných hostí aspoň na 1 noc bezplatne,niekde v pobaltských krajinách tiež MHD zdarma" Hlupáčku. Významná část obyvatel Prahy pracuje ve veřejném sektoru, kde platí stejné tabulky jako v celé republice. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 67 Registrován: 1-2014 |
Nemocnice Krč |
|
Regpetrs
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1487 Registrován: 2-2007 |
Boty. Nechybí někomu boty? (Doufám, že to nebyl nějaký skokan.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 13869 Registrován: 9-2002 |
Spíš noční pracant se tam přezouval...
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...
Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2923 Registrován: 8-2020 |
No, budou to větší části poměrně platit ti, co to nevyužívají. A teď - kolik lidí z Prahy nevyužívá VHD, protože jezdí autem pravidelně, a kolik, protože vše mají v docházkové vzdálenosti a jenom třeba použijí jednou za čas na delší trasy. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11199 Registrován: 1-2007 |
Druhá část linky metra D se začne stavět v červnu, přípravné práce už odstartovaly |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1657 Registrován: 4-2022 |
Mouko, a už našli ten štít, nebo ještě hledají? |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 27073 Registrován: 3-2007 |
???? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 68 Registrován: 1-2014 |
Tak se nám ta "Metro" diskuze trochu zvrhla někam jinam. ![]() |
|
Administrátor Číslo příspěvku: 76330 Registrován: 4-2003 |
Tolik zase ne, ale dobrá, přesunu to tedy vedle do všeobecné. ![]() |