Diskuse » Tramvaje a metro » Metro a spol. « předcházející | další »

Metro a spol.

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků  zobrazit všechny (39)   
 
Předchozí roky: 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006
Archiv diskuse Metro a spol. do 06. 1. 2020 Thriller 60 06. 1. 2020 15:50
Archiv diskuse Metro a spol. do 26. 2. 2020 Jnd 60 26. 2. 2020 16:24
Archiv diskuse Metro a spol. do 16. 5. 2020 Nin 60 16. 5. 2020 19:29
Archiv diskuse Metro a spol. do 23. 6. 2020 Houmr 60 23. 6. 2020 07:18
Archiv diskuse Metro a spol. do 06. 11. 2020 Jnd 60 06. 11. 2020 22:32
Archiv diskuse Metro a spol. do 13. 3. 2021 Mladějov 60 13. 3. 2021 22:08
Archiv diskuse Metro a spol. do 04. 5. 2021 Mouka 60 04. 5. 2021 11:29
Archiv diskuse Metro a spol. do 23. 8. 2021 Regpetrs 60 23. 8. 2021 10:14
Archiv diskuse Metro a spol. do 17. 2. 2022 Jarda_krapas 60 17. 2. 2022 08:33
Archiv diskuse Metro a spol. do 19. 5. 2022 5735 60 19. 5. 2022 18:29
Archiv diskuse Metro a spol. do 01. 12. 2022 AllForOnepnzs 60 01. 12. 2022 21:46
Archiv diskuse Metro a spol. do 11. 1. 2023 Mladějov 60 11. 1. 2023 17:04
Archiv diskuse Metro a spol. do 24. 1. 2023 hunerian 60 24. 1. 2023 08:03
Archiv diskuse Metro a spol. do 29. 3. 2023 Adam108 60 29. 3. 2023 16:21
Archiv diskuse Metro a spol. do 10. 7. 2023 Jarmil 60 10. 7. 2023 17:54
Archiv diskuse Metro a spol. do 20. 10. 2023 Kamm 60 20. 10. 2023 17:47
Archiv diskuse Metro a spol. do 04. 1. 2024 Mladějov 60 04. 1. 2024 12:45
Archiv diskuse Metro a spol. do 14. 2. 2024 Prag 60 14. 2. 2024 17:47
Archiv diskuse Metro a spol. do 25. 2. 2024 Mladějov 60 25. 2. 2024 15:33
Archiv diskuse Metro a spol. do 07. 5. 2024 P.L. 60 07. 5. 2024 17:00
Archiv diskuse Metro a spol. do 14. 5. 2024 Kejvačka 60 14. 5. 2024 18:14
Archiv diskuse Metro a spol. do 03. 7. 2024 Daarzyn67 60 03. 7. 2024 23:38
Archiv diskuse Metro a spol. do 16. 9. 2024 Daarzyn67 60 16. 9. 2024 18:09
Archiv diskuse Metro a spol. do 06. 12. 2024 AnounymTojeFuk 60 06. 12. 2024 18:13
Archiv diskuse Metro a spol. do 26. 2. 2025 Drak 60 26. 2. 2025 18:45
Archiv diskuse Metro a spol. do 17. 3. 2025 P.L. 60 17. 3. 2025 12:17
Archiv diskuse Metro a spol. do 30. 3. 2025 P.L. 60 30. 3. 2025 10:23
Archiv diskuse Metro a spol. do 16. 4. 2025 vizionář 60 16. 4. 2025 11:56
Archiv diskuse Metro a spol. do 22. 4. 2025 Dj_la_défense 60 22. 4. 2025 17:42
Archiv diskuse Metro a spol. do 16. 5. 2025 P.L. 60 16. 5. 2025 23:02
Archiv diskuse Metro a spol. do 30. 5. 2025 Ralfík 60 30. 5. 2025 19:21
Archiv diskuse Metro a spol. do 06. 7. 2025 Demon3 60 06. 7. 2025 20:49
Archiv diskuse Metro a spol. do 05. 8. 2025 P.L. 60 05. 8. 2025 23:41
Archiv diskuse Metro a spol. do 24. 9. 2025 Marťa_rak 60 24. 9. 2025 12:17
Archiv diskuse Metro a spol. do 21. 10. 2025 Martin_zlivský 60 21. 10. 2025 09:56
Archiv diskuse Metro a spol. do 10. 11. 2025 Martin_zlivský 60 10. 11. 2025 17:02
Archiv diskuse Metro a spol. do 19. 12. 2025 Mouka 60 19. 12. 2025 10:34
Archiv diskuse Metro a spol. do 07. 3. 2026 Drak 60 07. 3. 2026 08:46
Archiv diskuse Metro a spol. do 11. 5. 2026 Frantisek 60 11. 5. 2026 12:44
   autor příspěvek
Pondělí, 11. května 2026 - 14:46:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2724
Registrován: 4-2019
ElWapp:
"Jaký je důvod toho aktuálního režimu, kdy se na Ládví přestupuje směr Kobylisy do jiné soupravy? Zrovna Ládví umožňuje jezdit na Kobylisy po obou kolejích (i když by stačilo po jedné), proč se to nevyužívá?"
Otázka je, jakým zabezpečením je vybaven úsek Ládví - Kobylisy. Že by byl úplně banalizovaný a umožňoval bez omezení jízdu po obou kolejích oběma směry, to bych se spíš divil. Takto pendl jel od Ládví v době, kdy druhý vlak stál v tunelu na protější koleji (byl v dvoukolejném tunelu hezky vidět).
František: To by nevadilo, kříž je ve směru od Letňan až za Ládvím.
Pondělí, 11. května 2026 - 14:59:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 274
Registrován: 4-2016
Frantisek: Kdybyste pro ty své nepodložené spekulace zkusil najít nějaký zdroj, našel byste, že kolejové křížení je na Kobyliském záhlaví stanice Ládví. Takže naopak na Ládví by to odjíždělo z kolejí jako normálně a na Kobylisích z jedné koleje jako nyní.
Úterý, 12. května 2026 - 17:05:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 371
Registrován: 10-2007
Adam108: Pak mi to ovšem nedává smysl už vůbec, proto jsem si dovolíl se spolehnout na svou nedokonalou paměť, čímžto se omlouvám, že jsem si s tím nedal více beztak zbytečné práce. Budu rád, pokud to někdo objasní. Hawk.
Středa, 13. května 2026 - 17:46:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4930
Registrován: 11-2007
Zabezpečovačka LZA na trase A je stejná jako na trase B?
Čtvrtek, 14. května 2026 - 10:28:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11132
Registrován: 1-2007
Janek: Prakticky ano.
Čtvrtek, 14. května 2026 - 10:41:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4934
Registrován: 11-2007
Mám dotaz ohledně soupravy 3127+3232+3257+3224+3140 - na vlákně https://seznam-autobusu.cz/vuz/62378 je info, že je vedena jako služební (od 2021: zkušební vlak; dosazen experimentální řídící systém Intelo). Je v provozu s cestujícími? Díky
Sobota, 16. května 2026 - 07:22:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4936
Registrován: 11-2007
Před několika minutama projela Služebka v podobě EČsky ve směru Černý Most přes Náměstí Republiky
Petrpes
Neděle, 17. května 2026 - 11:24:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1024
Registrován: 8-2005
To spíš bylo ve směru Kačerov...🙃
Fotky nejen piva zde ⤵️
https://www.instagram.com/petr.pes.novak/
Úterý, 19. května 2026 - 22:34:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 44
Registrován: 7-2024
Nevíte někdo, jak to vypadá s vestibulem "pošta" ve stanici Pankrác-D? Bude se nakonec dobudovávat již nyní (mám pocit, že Praha 4 nějaký takový požadavek vznesla), nebo se zatím stále jen počítá s rezervou pro případnou dostavbu někdy v budoucnu?
P_v
Středa, 20. května 2026 - 07:53:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3933
Registrován: 5-2002
Spíš jak se dodělá ten výtah, zda bude snaha (a peníze) ho dodělat tak, aby nebyl s budoucím výstupem v kolizi.
Středa, 20. května 2026 - 20:53:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11146
Registrován: 1-2007
Ražba prvního úseku metra D finišuje. Natáčeli jsme v prostorách budoucí „nejvzdušnější“ stanice

Šikmý výtah už v Praze v metru je. Mýlí se.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mouka.)
P_v
Středa, 20. května 2026 - 21:00:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3934
Registrován: 5-2002
Unikátní šikmý výtah, který bude na pražském metru použit poprvé... a Háje ponulté a Vltavská po minus prvé, aby ty počty vyšly. [lol]
Čtvrtek, 21. května 2026 - 10:41:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11148
Registrován: 1-2007
Žena spadla mezi vagony metra na Smíchovském nádraží. Cestující ji zachránili
Quex
Čtvrtek, 21. května 2026 - 13:16:21  
Administrátor
Číslo příspěvku: 9663
Registrován: 5-2002
Žena spadla mezi vagony metra na Smíchovském nádraží. Cestující ji zachránili

Pokud si dobře pamatuji, tak právě na původních soupravách 81-71 byly kvůli tomuto na čelech nainstalované takové háky, které měly případně osobu zachytit při pádu mezi vozy. Po rekonstrukcích už tam žádné háky nejsou, i když zvenku je souprava úplně stejná.[crazy]
"Doba střelců neskončila. A já Vás o tom přesvědčím. A nejen Vás!"
Pondělí, 25. května 2026 - 13:18:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6778
Registrován: 9-2003
Neměly ty háky sloužit k zavěšení protipřelézacích zábran?
NOBLE BRICKS
Ralfík
Pondělí, 25. května 2026 - 14:37:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 71
Registrován: 5-2023
To se mi zdá jako pravděpodobnější verze. Nedovedu si totiž představit, že by toto mohlo někoho zachránit. :D
Pondělí, 25. května 2026 - 17:58:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 177
Registrován: 6-2007
Měl tam být 2x řetízek, zda vůbe kdy byl nevím.
Pondělí, 25. května 2026 - 18:31:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1649
Registrován: 4-2022
V jiných zemích (provozech) se na to snad něco věšelo.
Ralfík
Úterý, 26. května 2026 - 08:31:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 72
Registrován: 5-2023
Metrovagonmaš začal zhruba někdy od roku 2007 používat na nových soupravách řešení se žlutým rámem, v Sofii začali používat před pár lety harmoniky, které jsou dost možná na těch původních hácích připevněny. Jiná řešení jsem nikdy neviděl.
betakaroten
Středa, 27. května 2026 - 12:22:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 353
Registrován: 10-2012
Háky jsou okopírované z berlínských vozů (typy B a C) z 20. let minulého století.
Moje domněnka: mohlo to padajícího případně zachytit za oblečení.

(Příspěvek byl editován uživatelem betakaroten.)

(Příspěvek byl editován uživatelem betakaroten.)
Pátek, 29. května 2026 - 06:35:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1754
Registrován: 10-2012
Metro (A) NM-ŽL mimo provoz

Zaujme pojem - nepředpokládá se obnovení provozu.

(Příspěvek byl editován uživatelem JardaČerný.)
Kejvačka
Pátek, 29. května 2026 - 07:08:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3638
Registrován: 10-2004
Mě hlavně zaujalo, že není žádná zmínka o náhradní dopravě ani na stránkách ROPIDu, ani DPP. To se fakt nic nezajišťuje a spoléhá se jen na běžný tramvajový provoz?
Dějiny píší vítězové.
Nikdy nic nikdo nemá míti za definitivní.
Nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř.
Pátek, 29. května 2026 - 08:55:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2199
Registrován: 1-2009
MHD Praha👎 +30% navýšenie ceny lístkov,výpalné a len pre turistov,prípadne cestujúcich,ktorí pravidelne nevyužívajú sieť liniek ale služby o ničom.
Koľko miest v Európe už má bezplatnú MHD ? Alebo za symbolický poplatok ?
Minimálne 20
Pátek, 29. května 2026 - 11:27:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10530
Registrován: 2-2006
Přilepy:
"Koľko miest v Európe už má bezplatnú MHD ? Alebo za symbolický poplatok ?
Minimálne 20"
V rozsahu provozu srovnatelném s Prahou ? Asi to bude čistá nula...

Kolik pravidelných cestujících MHD ve světě platí za roční kupon nižší částku než platili před více než 25 lety ? [ok]
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Na trolly se nereaguje !!! Káemovi 29.10.2020 konečně vyšla věštba. Halelůjá... [lol]
Pátek, 29. května 2026 - 15:47:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6437
Registrován: 12-2007
Kejvačka:
"Mě hlavně zaujalo, že není žádná zmínka o náhradní dopravě ani na stránkách ROPIDu, ani DPP. To se fakt nic nezajišťuje a spoléhá se jen na běžný tramvajový provoz?"
Mohli napsat že lidi maj použít linky 10,11,16 ... vzhledem k výluce není kde cokoli navíc točit.
Pátek, 29. května 2026 - 18:39:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2200
Registrován: 1-2009
Demon3: keď sa už múdre hlavy na magistráte rozhodovali o tarife MHD,tak mali najprv navýšiť ceny mesačných a ročných kupónov.Občania Prahy a Stredočeskeho kraja majú extrémne vysoké platy,pre nich je aktuálna cena smiešna.
4300 -5000 kč minimálne v tomto rozsahu to mali navýšiť
Ja bývam v 3.najväčsom meste východného Slovenska,máme moderné elektrobusy aj Mercedesy a 8 liniek,MHD za 30 EUR na 365 dní,Komárno bezplatne,Frydek Mistek,Valašske Meziřici bezplatné,Zakopane pre ubytovaných hostí aspoň na 1 noc bezplatne,niekde v pobaltských krajinách tiež MHD zdarma
Pátek, 29. května 2026 - 20:47:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1308
Registrován: 3-2007
Aha, a má to Komárno, Valmez či Zakopane metro o šedesáti stanicích a noční dopravu i do každé díry? [proud]
Vokovice!

Anvilia *2007
Pátek, 29. května 2026 - 21:08:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 547
Registrován: 6-2016
Demon3:
"Přilepy:
"Koľko miest v Európe už má bezplatnú MHD ? Alebo za symbolický poplatok ?
Minimálne 20"V rozsahu provozu srovnatelném s Prahou ? Asi to bude čistá nula..."
Rozsahem Praze bude nejblíže Bělehrad, který sice má milion obyvatel, ale nemá podzemní dráhu (kromě příměstské železnice). MHD zdarma je v Bělehradě od 1.1.2025. Dalšími velkými městy s bezplatnou MHD jsou Niš nebo Tallinn. Z českých měst Benešov nebo domovský Havlíčkův Brod, kde je MHD dočasně zdarma od 20.5.2026 v souvislosti s rekonstrukcí silničního mostu.
Jva
Sobota, 30. května 2026 - 07:22:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5402
Registrován: 6-2002
Jen je mi do pláče, když čtu, kolik lidí ještě věří, že je něco zadarmo...[sad].
Cynik - tak říká optimista realistovi...
Sobota, 30. května 2026 - 08:47:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10531
Registrován: 2-2006
Alex7:
"Rozsahem Praze bude nejblíže Bělehrad, který sice má milion obyvatel, ale nemá podzemní dráhu (kromě příměstské železnice). MHD zdarma je v Bělehradě od 1.1.2025. Dalšími velkými městy s bezplatnou MHD jsou Niš nebo Tallinn. Z českých měst Benešov nebo domovský Havlíčkův Brod, kde je MHD dočasně zdarma od 20.5.2026 v souvislosti s rekonstrukcí silničního mostu."
No a o tom píšu, žádné srovnatelné s Prahou, takže argumentace "jinde je MHD zdarma" je naprosto lichá.
Je rozdíl pokud za "MHD zdarma" město zaplatí 22 mega nebo 27 miliard.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Na trolly se nereaguje !!! Káemovi 29.10.2020 konečně vyšla věštba. Halelůjá... [lol]
Sobota, 30. května 2026 - 11:10:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 757
Registrován: 2-2018
Přilepy:
"Demon3: keď sa už múdre hlavy na magistráte rozhodovali o tarife MHD,tak mali najprv navýšiť ceny mesačných a ročných kupónov.Občania Prahy a Stredočeskeho kraja majú extrémne vysoké platy,pre nich je aktuálna cena smiešna.
4300 -5000 kč minimálne v tomto rozsahu to mali navýšiť Ja bývam v 3.najväčsom meste východného Slovenska,máme moderné elektrobusy aj Mercedesy a 8 liniek,MHD za 30 EUR na 365 dní,Komárno bezplatne,Frydek Mistek,Valašske Meziřici bezplatné,Zakopane pre ubytovaných hostí aspoň na 1 noc bezplatne,niekde v pobaltských krajinách tiež MHD zdarma"

Hlupáčku. Významná část obyvatel Prahy pracuje ve veřejném sektoru, kde platí stejné tabulky jako v celé republice.
Sobota, 30. května 2026 - 21:16:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 67
Registrován: 1-2014

Nemocnice Krč
Regpetrs
Pondělí, 01. června 2026 - 13:34:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1487
Registrován: 2-2007
Boty. Nechybí někomu boty? [lol]
(Doufám, že to nebyl nějaký skokan.)
Úterý, 02. června 2026 - 12:02:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13869
Registrován: 9-2002
Spíš noční pracant se tam přezouval...
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Úterý, 02. června 2026 - 18:31:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2923
Registrován: 8-2020
Jva:
"Jen je mi do pláče, když čtu, kolik lidí ještě věří, že je něco zadarmo...[sad]."
No, budou to větší části poměrně platit ti, co to nevyužívají. A teď - kolik lidí z Prahy nevyužívá VHD, protože jezdí autem pravidelně, a kolik, protože vše mají v docházkové vzdálenosti a jenom třeba použijí jednou za čas na delší trasy.
Pátek, 05. června 2026 - 13:53:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11199
Registrován: 1-2007
Druhá část linky metra D se začne stavět v červnu, přípravné práce už odstartovaly
Pátek, 05. června 2026 - 23:12:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1657
Registrován: 4-2022
Mouko, a už našli ten štít, nebo ještě hledají?
Mladějov
Neděle, 07. června 2026 - 17:30:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 27073
Registrován: 3-2007
????
Pondělí, 08. června 2026 - 19:40:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 68
Registrován: 1-2014
Tak se nám ta "Metro" diskuze trochu zvrhla někam jinam. [crazy]
Úterý, 09. června 2026 - 14:02:13  
Administrátor
Číslo příspěvku: 76330
Registrován: 4-2003
Franklin:
"Tak se nám ta "Metro" diskuze trochu zvrhla někam jinam. [crazy]"
Tolik zase ne, ale dobrá, přesunu to tedy vedle do všeobecné.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Nový příspěvek
     
  Text příspěvku:

  Uživatelské jméno:
  Heslo:
  E-mail (volitelně):
  Přílohy:
  Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
  Akce:
, více zde.