Diskuse » Tramvaje a metro » Tramvaje v Olomouci « předcházející | další »

Tramvaje v Olomouci

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři

   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků  zobrazit všechny (47)   
 
Předchozí roky: 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006
Archiv diskuse Tramvaje v Olomouci do 05. 2. 2020 Jva 60 05. 2. 2020 10:30
Archiv diskuse Tramvaje v Olomouci do 27. 2. 2020 Jva 60 27. 2. 2020 11:48
Archiv diskuse Tramvaje v Olomouci do 28. 3. 2020 Nin 60 28. 3. 2020 20:07
Archiv diskuse Tramvaje v Olomouci do 11. 5. 2020 Nin 60 11. 5. 2020 12:18
Archiv diskuse Tramvaje v Olomouci do 25. 7. 2020 Nin 60 25. 7. 2020 10:06
Archiv diskuse Tramvaje v Olomouci do 14. 9. 2020 Jva 60 14. 9. 2020 06:53
Archiv diskuse Tramvaje v Olomouci do 05. 11. 2020 Nin 60 05. 11. 2020 17:24
Archiv diskuse Tramvaje v Olomouci do 30. 11. 2020 pery 60 30. 11. 2020 13:52
Archiv diskuse Tramvaje v Olomouci do 13. 1. 2021 Nin 60 13. 1. 2021 08:39
Archiv diskuse Tramvaje v Olomouci do 17. 3. 2021 Nin 60 17. 3. 2021 06:55
Archiv diskuse Tramvaje v Olomouci do 27. 4. 2021 pery 60 27. 4. 2021 12:00
Archiv diskuse Tramvaje v Olomouci do 23. 7. 2021 Nin 60 23. 7. 2021 10:11
Archiv diskuse Tramvaje v Olomouci do 02. 10. 2021 Nin 60 02. 10. 2021 06:52
Archiv diskuse Tramvaje v Olomouci do 21. 12. 2021 Hanzi 60 21. 12. 2021 15:27
Archiv diskuse Tramvaje v Olomouci do 27. 2. 2022 Nin 60 27. 2. 2022 11:09
Archiv diskuse Tramvaje v Olomouci do 04. 5. 2022 Honza_o 60 04. 5. 2022 12:17
Archiv diskuse Tramvaje v Olomouci do 23. 7. 2022 Nin 60 23. 7. 2022 16:36
Archiv diskuse Tramvaje v Olomouci do 28. 8. 2022 Občasný pozorovatel 60 28. 8. 2022 08:40
Archiv diskuse Tramvaje v Olomouci do 10. 10. 2022 Jva 60 10. 10. 2022 06:23
Archiv diskuse Tramvaje v Olomouci do 14. 11. 2022 Trupman 60 14. 11. 2022 11:15
Archiv diskuse Tramvaje v Olomouci do 16. 12. 2022 Trupman 60 16. 12. 2022 10:39
Archiv diskuse Tramvaje v Olomouci do 03. 2. 2023 jakelance 60 03. 2. 2023 04:15
Archiv diskuse Tramvaje v Olomouci do 06. 5. 2023 Tupec 60 06. 5. 2023 10:37
Archiv diskuse Tramvaje v Olomouci do 12. 7. 2023 Zdroj_z_internetu 60 12. 7. 2023 20:45
Archiv diskuse Tramvaje v Olomouci do 19. 9. 2023 Hanzi 60 19. 9. 2023 13:58
Archiv diskuse Tramvaje v Olomouci do 16. 10. 2023 Jva 60 16. 10. 2023 18:19
Archiv diskuse Tramvaje v Olomouci do 31. 10. 2023 photos_dpmo 60 31. 10. 2023 16:18
Archiv diskuse Tramvaje v Olomouci do 21. 11. 2023 photos_dpmo 60 21. 11. 2023 14:48
Archiv diskuse Tramvaje v Olomouci do 14. 1. 2024 skutečný midar 60 14. 1. 2024 13:38
Archiv diskuse Tramvaje v Olomouci do 22. 4. 2024 photos_dpmo 60 22. 4. 2024 17:37
Archiv diskuse Tramvaje v Olomouci do 19. 7. 2024 Nin 60 19. 7. 2024 21:00
Archiv diskuse Tramvaje v Olomouci do 13. 10. 2024 Nin 60 13. 10. 2024 09:23
Archiv diskuse Tramvaje v Olomouci do 20. 12. 2024 Nin 60 20. 12. 2024 19:06
Archiv diskuse Tramvaje v Olomouci do 20. 2. 2025 Jva 60 20. 2. 2025 09:16
Archiv diskuse Tramvaje v Olomouci do 19. 3. 2025 Nin 60 19. 3. 2025 11:26
Archiv diskuse Tramvaje v Olomouci do 11. 4. 2025 Jva 60 11. 4. 2025 08:20
Archiv diskuse Tramvaje v Olomouci do 01. 5. 2025 Trupman 60 01. 5. 2025 19:00
Archiv diskuse Tramvaje v Olomouci do 06. 6. 2025 Nin 60 06. 6. 2025 15:58
Archiv diskuse Tramvaje v Olomouci do 15. 7. 2025 M-P 60 15. 7. 2025 11:05
Archiv diskuse Tramvaje v Olomouci do 11. 9. 2025 Nin 60 11. 9. 2025 16:23
Archiv diskuse Tramvaje v Olomouci do 06. 10. 2025 Jva 60 06. 10. 2025 10:28
Archiv diskuse Tramvaje v Olomouci do 07. 11. 2025 Nin 60 07. 11. 2025 14:11
Archiv diskuse Tramvaje v Olomouci do 10. 12. 2025 M-P 60 10. 12. 2025 14:04
Archiv diskuse Tramvaje v Olomouci do 23. 1. 2026 SMMD 60 23. 1. 2026 09:19
Archiv diskuse Tramvaje v Olomouci do 08. 3. 2026 M-P 60 08. 3. 2026 22:22
Archiv diskuse Tramvaje v Olomouci do 16. 4. 2026 9001 60 16. 4. 2026 09:52
Archiv diskuse Tramvaje v Olomouci do 09. 5. 2026 SoudruhJan 60 09. 5. 2026 06:59
   autor příspěvek
Jva
Sobota, 09. května 2026 - 07:24:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5395
Registrován: 6-2002
Aktuálně během výluky pouze v prac. dny na 2 a U, a to 3 negatantovaná NP pořadí.
Cynik - tak říká optimista realistovi...
Úterý, 12. května 2026 - 15:28:46  
Administrátor
Číslo příspěvku: 76236
Registrován: 4-2003
Nin:
"pery: píše nebo psal sem pod nickem Lumík..."
Od 10. února loňského roku zde nebyl (leda nepřihlášený). [uhoh]
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Středa, 13. května 2026 - 19:33:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 30
Registrován: 9-2024
[tramvaj] V pátek 15.5. se koná setkání Klubu přátel MHD v Olomouci. Sraz v 16:00 před vozovnou. [tramvaj]
Středa, 13. května 2026 - 19:58:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9731
Registrován: 8-2003
[fotic] sv.T3R.P ev.čísel 165-183 na d-2

World In My Eyes...
cestuji ekonomicky a to pouze první třídou [kladivo]

Jva
Čtvrtek, 14. května 2026 - 06:16:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5398
Registrován: 6-2002
Na (během výluky plně garantované NP) d-6 takhle po ránu 148+164...
Cynik - tak říká optimista realistovi...
Uzivatel69ax
Čtvrtek, 14. května 2026 - 13:44:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 22
Registrován: 7-2025
Jsou tam pořád. To vypovídá o spolehlivosti nových vozů. Když ví jak jsou na hovno, tak nechápu, proč udělali tolik garantů a teď si akorát dělají ostudu. (Nepočítám tu ostudu, kterou jim sama o sobě dělá “spolehlivost” nových vozů. Až se vyřadí 3 zbývající přesluhující T3, tak půjde d-6 do sól.

(Příspěvek byl editován uživatelem Uzivatel69ax.)
Čtvrtek, 14. května 2026 - 16:42:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 51
Registrován: 7-2025
Uzivatel69ax: Teď už tam jsou Eva. Nicméně ano, d-6 v sólech je jasná věc, jediný kdo si to však ještě bohužel nepřipouští, je vedení DPMO.
Jva
Pátek, 15. května 2026 - 06:17:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5399
Registrován: 6-2002
Pokud mám vozy na sestavení 29 NP vlaků (53 sól + 3 Tria), pak mi 18 garantů nepřipadá moc. Rezerva na údržbu a nehody přes třetinu stavu... Další otázkou je, proč se jezdí na 21 vlaků - d-5 se dá odjezdit na 3, NU na 8 (převlékačka, oběh 53/67min.), teoreticky i Neředín s převlékačkou na 7 (bez Trií, když se nechtějí v centru). Čili 19 žádný problém. Jo jasně - nikdy se to tak nedělalo...

Z jiného soudku - na 253 nová CVR na mytí fasád (dnes na d-4, kde je i 211+121).
Cynik - tak říká optimista realistovi...
Úterý, 19. května 2026 - 16:40:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 21
Registrován: 3-2026

178-163 na d-U
Úterý, 19. května 2026 - 16:42:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 22
Registrován: 3-2026

vzadu schovaná 156 na zvedáku a 168 se zvednutým panelem
Uzivatel69ax
Středa, 20. května 2026 - 11:41:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 23
Registrován: 7-2025
T3R.P. 158 opustila Olomouc.
Středa, 20. května 2026 - 12:46:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 85
Registrován: 3-2023
Co s ní v těch Poděbradech budou dělat, ví se?
Středa, 20. května 2026 - 15:33:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 23
Registrován: 3-2026
photos_dpmo:
"Co s ní v těch Poděbradech budou dělat, ví se?"
Údajně by z ní měla být kavárna
Středa, 20. května 2026 - 15:35:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24
Registrován: 3-2026
Poděbrady, okres Nymburk, ne tady u nás teda no 🥲
Jva
Čtvrtek, 21. května 2026 - 13:19:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5400
Registrován: 6-2002
Na lince byla (dle FB DPMO) 20.3.2026. To jsem ji odchytil...

Cynik - tak říká optimista realistovi...
Čtvrtek, 21. května 2026 - 19:01:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 230
Registrován: 8-2017
Takže první olomoucký Progress pápá….tvl ten čas letí [proud]
Jva
Pátek, 22. května 2026 - 11:40:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5401
Registrován: 6-2002
Myšleno první T3 modernizovaná výzbrojí Progress (předchozí 161 a 152 měly TV14).

Dle S-A byla 20.5. vyřazena i 168: https://seznam-autobusu.cz/vuz/28832
Cynik - tak říká optimista realistovi...
Pondělí, 25. května 2026 - 07:05:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9738
Registrován: 8-2003
[fotic] 212 a 132 ► 5/2026

World In My Eyes...
cestuji ekonomicky a to pouze první třídou [kladivo]

Úterý, 26. května 2026 - 08:03:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9740
Registrován: 8-2003
Rozmohl se nám tady takový nešvar, tramvaje EVO bez předních a zadních krytů spřáhel [biggrin][biggrin][biggrin]122 na d-4

World In My Eyes...
cestuji ekonomicky a to pouze první třídou [kladivo]

Úterý, 26. května 2026 - 08:55:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9742
Registrován: 8-2003
Příběh jako z filmové povídky: tramvaj z Olomouce putovala do Poděbrad, čeká ji proměna
Zdroj:
https://hanacka.drbna.cz/zpravy/37616-pribeh-jako-z-filmove-povid ky-tramvaj-z-olomouce-putovala-do-podebrad-ceka-ji-promena.html
World In My Eyes...
cestuji ekonomicky a to pouze první třídou [kladivo]

Jiří_z_adamova
Pátek, 29. května 2026 - 00:33:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 25
Registrován: 5-2008
Hádanka pro znalce: kde je vyfocena tato T3?

Encyklopedie železničních vleček v ČR: Katalog vleček
Encyklopedie úzkokolejek: Databáze úzkokolejek
Pátek, 29. května 2026 - 08:12:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9745
Registrován: 8-2003
Letovice 😉
World In My Eyes...
cestuji ekonomicky a to pouze první třídou [kladivo]

Jiří_z_adamova
Pátek, 29. května 2026 - 14:06:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 26
Registrován: 5-2008
Nin:
"Letovice 😉"
Je to tak. Jak se koukám, je to vlastně jednoduše dohledatelné. Ve fabrice je též hezká úzkokolejka.
Encyklopedie železničních vleček v ČR: Katalog vleček
Encyklopedie úzkokolejek: Databáze úzkokolejek
Jva
Středa, 03. června 2026 - 06:39:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5403
Registrován: 6-2002
Po posilovně je třeba doplnit energii[wink] aneb nová CVR na 246:

Cynik - tak říká optimista realistovi...
Středa, 03. června 2026 - 07:53:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 52
Registrován: 7-2025
Letos nás v rámci 1/2 maratonu čeká velice kreativní pojmenování náhradní tramvajové dopravy do Pavloviček, místo jednoduchého, v minulých mnoha letech používaného X5 bude tentokrát jezdit X4/5 a X5/4 [proud]

(Příspěvek byl editován uživatelem M-P.)
Čtvrtek, 04. června 2026 - 17:12:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9747
Registrován: 8-2003
Ještě před třiceti lety končila tramvaj číslo 3 na smyčce u tržnice. Pak zprovoznili třídu Kosmonautů
https://olomoucky.rej.cz/clanky/historie/5337-jeste-pred-triceti- lety-koncila-tramvaj-cislo-3-na-smycce-u-trznice-pak-zprovoznili- tridu-kosmonautu
World In My Eyes...
cestuji ekonomicky a to pouze první třídou [kladivo]

Pátek, 05. června 2026 - 00:44:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11
Registrován: 1-2025
Tipuju, že X5 je nyní polookružní linka na Nové Sady a že licencím na provozování osobní dopravy musí být učiněno zadost.
Uzivatel69ax
Pátek, 05. června 2026 - 11:37:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 25
Registrován: 7-2025
A co licence na linku X? :D
Jva
Pátek, 05. června 2026 - 11:58:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5404
Registrován: 6-2002
proč to dělat jednoduše (nechci psát zaběhnutě, protože na to jsou v DPMO experti), když můžou potrápit cestující (vy)lomeninami. To je jedna z těch nelogicky opisovaných věcí - v době cedulí príma nápad, v době elektronických tabel přežitek - prostě do místa "zlomu" by to jelo jako klasická zkrácená linka (tedy aktuální zlomová "konečná" na table inverzně), dále pak jako druhá linka klasická (že to nevyjelo z obvyklé konečné už cestující v této části trasy nezajímá). No, aspoň že se po letech podařilo převrácenými zlomky definovat směr[crazy]...
Cynik - tak říká optimista realistovi...
Uzivatel69ax
Pátek, 05. června 2026 - 13:17:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 27
Registrován: 7-2025
Jva: Nejironičtější na tom je, že u busů to dlouhé roky (!) jde.
Pátek, 05. června 2026 - 14:46:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 53
Registrován: 7-2025
Abychom těch odklonů neměli málo, tak týden po půlmaratonu se uzavře pro tramvaje centrum z důvodu akce Olomouc žije, provoz bude vypadat následovně:
Linky 2 a 4 předčasně ukončeny cca mezi 13:30 a 14:00.
Linka 5 bude omezena v pozdních večerních hodinách, JŘ by měl být totožný jako při půlmaratonu.
Linka U bude mezi 13:30 a 20:00 jezdit v intervalu 7/8 minut.
Zavedeny budou opět linky X4/5 a X5/4, a to od cca 13:30 hodin.
Linka X bude mezi 14:00 a 20:00 jezdit v intervalu 5 minut.
Linka 50 nebude vyjma posledního spoje ve 2:50 z Hlavního nádraží obsluhovat přímo centrum, obslouží zastávku Komenského.

(Příspěvek byl editován uživatelem M-P.)
Neděle, 07. června 2026 - 08:53:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9748
Registrován: 8-2003
T3R.P ev.čísla 158 ► Poděbrady 6/2026.

World In My Eyes...
cestuji ekonomicky a to pouze první třídou [kladivo]

Neděle, 07. června 2026 - 19:50:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 25
Registrován: 3-2026
Také zasílám fotky T3R.P 158 z Poděbrad



Jva
Čtvrtek, 11. června 2026 - 11:08:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5406
Registrován: 6-2002
Dnes na d-5 pouze loňské vozy[pozor] (126+133, 127+129, 128+131 a 130+132).
Cynik - tak říká optimista realistovi...
Čtvrtek, 11. června 2026 - 19:40:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9750
Registrován: 8-2003
Tramvají až do Chválkovic? Sen o prodloužení trati se rozplynul
https://www.report.cz/tramvajova-trat-chvalkovice-pavlovicky-olom ouc-zastupitelstvo
World In My Eyes...
cestuji ekonomicky a to pouze první třídou [kladivo]

Pátek, 12. června 2026 - 07:42:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9751
Registrován: 8-2003
Rubik

World In My Eyes...
cestuji ekonomicky a to pouze první třídou [kladivo]

Pátek, 12. června 2026 - 08:17:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9752
Registrován: 8-2003
VZ0248137: Oprava tramvajové trati – tř. Svobody

Předmět zakázky je oprava havarijního stavu tramvajového svršku v kol. č. 1 z důvodu poškozené kanalizační stoky pod tramvajovou tratí. V rámci realizace stavby bude sneseno 18 m kolej. pole na dřevěných pražcích, obnoveno kolejové lože se stabilizací CPS a zřízena nová kolej na dřevěných, tvrdých pražcích, tvar žlábkové kolejnice bude NT1 o jakosti UIC 900 A, podkladnice R4 pl., svěrkové komplety ŽS 4, vrtule R1, pryžové a PE podložky. Kryt TT bude živičný. Veškeré stavební práce budou realizovány dle předepsaných Standardů DPMO, a.s. Součástí stavby je i dodání a montáž kol. bokovnic s patním profilem. Předmět zakázky je vymezen rozsahem výkazu výměr a položek v projektové dokumentaci zpracované projektantem Ing. Tomášem Vachutkou.
https://tenderarena.cz/dodavatel/seznam-profilu-zadavatelu/detail /Z0000823/zakazka/885978
World In My Eyes...
cestuji ekonomicky a to pouze první třídou [kladivo]

Sobota, 13. června 2026 - 08:33:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9756
Registrován: 8-2003
[fotic] T3R.P 178-163 na d-2

World In My Eyes...
cestuji ekonomicky a to pouze první třídou [kladivo]

Neděle, 14. června 2026 - 08:44:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9759
Registrován: 8-2003
[fotic] 122-211 na d-4

World In My Eyes...
cestuji ekonomicky a to pouze první třídou [kladivo]

Jva
Pondělí, 15. června 2026 - 12:01:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5407
Registrován: 6-2002
Během chlastací akce vydávané za kulturu uzavře město i TT přes centrum. (SO 20.6 od 14 hodin do noci). Radost, předplatit si MHD, pak 3 měsíční výluka, kdy se zatím v průjezdném profilu něco dělo tak 2 dny, pak štrtance kvůli půlmaratonu (vedenému "promyšlenými oklikami" tak, aby město paralyzoval co nejvíce) a "kultuře"... [auto] {auto}ZDAR!
Cynik - tak říká optimista realistovi...
Pondělí, 15. června 2026 - 22:41:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 876
Registrován: 10-2009
Nechcete si pro své nadávání na mraky vybrat jinou platformu? Konspiračních webů je po internetu dostatek. Vzhledem k rozsahu akce Olomouc ožije bylo uhýbání davu tramvajím každých 7,5 min v minulých letech dost nekomfortní pro obě strany, takže je přerušení provozu rozumné.
Te audire non possum, musa sapientum fixa est in aure.
Je monte, je valide!
Úterý, 16. června 2026 - 09:14:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9762
Registrován: 8-2003
https://nymbursky.denik.cz/zpravy_region/tramvaj-podebrady-projek t-koleje-zizkov-kavarna.html
World In My Eyes...
cestuji ekonomicky a to pouze první třídou [kladivo]

Nový příspěvek
     
  Text příspěvku:

  Uživatelské jméno:
  Heslo:
  E-mail (volitelně):
  Přílohy:
  Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
  Akce:
, více zde.