| Diskuse » Tramvaje a metro » Tramvaje v Olomouci | « předcházející | další » |
Tramvaje v Olomoucidolů |
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři |
| autor | příspěvek |
|---|---|
|
Jva
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5395 Registrován: 6-2002 |
Aktuálně během výluky pouze v prac. dny na 2 a U, a to 3 negatantovaná NP pořadí.
Cynik - tak říká optimista realistovi...
|
|
Administrátor Číslo příspěvku: 76236 Registrován: 4-2003 |
Od 10. února loňského roku zde nebyl (leda nepřihlášený). ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 30 Registrován: 9-2024 |
V pátek 15.5. se koná setkání Klubu přátel MHD v Olomouci. Sraz v 16:00 před vozovnou. ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9731 Registrován: 8-2003 |
sv.T3R.P ev.čísel 165-183 na d-2
World In My Eyes...
cestuji ekonomicky a to pouze první třídou |
|
Jva
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5398 Registrován: 6-2002 |
Na (během výluky plně garantované NP) d-6 takhle po ránu 148+164...
Cynik - tak říká optimista realistovi...
|
|
Uzivatel69ax
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 22 Registrován: 7-2025 |
Jsou tam pořád. To vypovídá o spolehlivosti nových vozů. Když ví jak jsou na hovno, tak nechápu, proč udělali tolik garantů a teď si akorát dělají ostudu. (Nepočítám tu ostudu, kterou jim sama o sobě dělá “spolehlivost” nových vozů. Až se vyřadí 3 zbývající přesluhující T3, tak půjde d-6 do sól. (Příspěvek byl editován uživatelem Uzivatel69ax.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 51 Registrován: 7-2025 |
Uzivatel69ax: Teď už tam jsou Eva. Nicméně ano, d-6 v sólech je jasná věc, jediný kdo si to však ještě bohužel nepřipouští, je vedení DPMO. |
|
Jva
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5399 Registrován: 6-2002 |
Pokud mám vozy na sestavení 29 NP vlaků (53 sól + 3 Tria), pak mi 18 garantů nepřipadá moc. Rezerva na údržbu a nehody přes třetinu stavu... Další otázkou je, proč se jezdí na 21 vlaků - d-5 se dá odjezdit na 3, NU na 8 (převlékačka, oběh 53/67min.), teoreticky i Neředín s převlékačkou na 7 (bez Trií, když se nechtějí v centru). Čili 19 žádný problém. Jo jasně - nikdy se to tak nedělalo... Z jiného soudku - na 253 nová CVR na mytí fasád (dnes na d-4, kde je i 211+121).
Cynik - tak říká optimista realistovi...
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 21 Registrován: 3-2026 |
178-163 na d-U |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 22 Registrován: 3-2026 |
vzadu schovaná 156 na zvedáku a 168 se zvednutým panelem |
|
Uzivatel69ax
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 23 Registrován: 7-2025 |
T3R.P. 158 opustila Olomouc. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 85 Registrován: 3-2023 |
Co s ní v těch Poděbradech budou dělat, ví se? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 23 Registrován: 3-2026 |
Údajně by z ní měla být kavárna |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 24 Registrován: 3-2026 |
Poděbrady, okres Nymburk, ne tady u nás teda no 🥲 |
|
Jva
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5400 Registrován: 6-2002 |
Na lince byla (dle FB DPMO) 20.3.2026. To jsem ji odchytil...
Cynik - tak říká optimista realistovi...
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 230 Registrován: 8-2017 |
Takže první olomoucký Progress pápá….tvl ten čas letí ![]() |
|
Jva
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5401 Registrován: 6-2002 |
Myšleno první T3 modernizovaná výzbrojí Progress (předchozí 161 a 152 měly TV14). Dle S-A byla 20.5. vyřazena i 168: https://seznam-autobusu.cz/vuz/28832
Cynik - tak říká optimista realistovi...
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9738 Registrován: 8-2003 |
212 a 132 ► 5/2026
World In My Eyes...
cestuji ekonomicky a to pouze první třídou |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9740 Registrován: 8-2003 |
Rozmohl se nám tady takový nešvar, tramvaje EVO bez předních a zadních krytů spřáhel ![]() ![]() ► 122 na d-4
World In My Eyes...
cestuji ekonomicky a to pouze první třídou |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9742 Registrován: 8-2003 |
Příběh jako z filmové povídky: tramvaj z Olomouce putovala do Poděbrad, čeká ji proměna Zdroj: https://hanacka.drbna.cz/zpravy/37616-pribeh-jako-z-filmove-povid ky-tramvaj-z-olomouce-putovala-do-podebrad-ceka-ji-promena.html
World In My Eyes...
cestuji ekonomicky a to pouze první třídou |
|
Jiří_z_adamova
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 25 Registrován: 5-2008 |
Hádanka pro znalce: kde je vyfocena tato T3?
Encyklopedie železničních vleček v ČR: Katalog vleček
Encyklopedie úzkokolejek: Databáze úzkokolejek |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9745 Registrován: 8-2003 |
Letovice 😉
World In My Eyes...
cestuji ekonomicky a to pouze první třídou |
|
Jiří_z_adamova
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 26 Registrován: 5-2008 |
Je to tak. Jak se koukám, je to vlastně jednoduše dohledatelné. Ve fabrice je též hezká úzkokolejka.
Encyklopedie železničních vleček v ČR: Katalog vleček
Encyklopedie úzkokolejek: Databáze úzkokolejek |
|
Jva
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5403 Registrován: 6-2002 |
Po posilovně je třeba doplnit energii aneb nová CVR na 246:
Cynik - tak říká optimista realistovi...
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 52 Registrován: 7-2025 |
Letos nás v rámci 1/2 maratonu čeká velice kreativní pojmenování náhradní tramvajové dopravy do Pavloviček, místo jednoduchého, v minulých mnoha letech používaného X5 bude tentokrát jezdit X4/5 a X5/4 (Příspěvek byl editován uživatelem M-P.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9747 Registrován: 8-2003 |
Ještě před třiceti lety končila tramvaj číslo 3 na smyčce u tržnice. Pak zprovoznili třídu Kosmonautů https://olomoucky.rej.cz/clanky/historie/5337-jeste-pred-triceti- lety-koncila-tramvaj-cislo-3-na-smycce-u-trznice-pak-zprovoznili- tridu-kosmonautu
World In My Eyes...
cestuji ekonomicky a to pouze první třídou |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11 Registrován: 1-2025 |
Tipuju, že X5 je nyní polookružní linka na Nové Sady a že licencím na provozování osobní dopravy musí být učiněno zadost. |
|
Uzivatel69ax
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 25 Registrován: 7-2025 |
A co licence na linku X? :D |
|
Jva
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5404 Registrován: 6-2002 |
proč to dělat jednoduše (nechci psát zaběhnutě, protože na to jsou v DPMO experti), když můžou potrápit cestující (vy)lomeninami. To je jedna z těch nelogicky opisovaných věcí - v době cedulí príma nápad, v době elektronických tabel přežitek - prostě do místa "zlomu" by to jelo jako klasická zkrácená linka (tedy aktuální zlomová "konečná" na table inverzně), dále pak jako druhá linka klasická (že to nevyjelo z obvyklé konečné už cestující v této části trasy nezajímá). No, aspoň že se po letech podařilo převrácenými zlomky definovat směr ...
Cynik - tak říká optimista realistovi...
|
|
Uzivatel69ax
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 27 Registrován: 7-2025 |
Jva: Nejironičtější na tom je, že u busů to dlouhé roky (!) jde. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 53 Registrován: 7-2025 |
Abychom těch odklonů neměli málo, tak týden po půlmaratonu se uzavře pro tramvaje centrum z důvodu akce Olomouc žije, provoz bude vypadat následovně: Linky 2 a 4 předčasně ukončeny cca mezi 13:30 a 14:00. Linka 5 bude omezena v pozdních večerních hodinách, JŘ by měl být totožný jako při půlmaratonu. Linka U bude mezi 13:30 a 20:00 jezdit v intervalu 7/8 minut. Zavedeny budou opět linky X4/5 a X5/4, a to od cca 13:30 hodin. Linka X bude mezi 14:00 a 20:00 jezdit v intervalu 5 minut. Linka 50 nebude vyjma posledního spoje ve 2:50 z Hlavního nádraží obsluhovat přímo centrum, obslouží zastávku Komenského. (Příspěvek byl editován uživatelem M-P.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9748 Registrován: 8-2003 |
T3R.P ev.čísla 158 ► Poděbrady 6/2026.
World In My Eyes...
cestuji ekonomicky a to pouze první třídou |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 25 Registrován: 3-2026 |
Také zasílám fotky T3R.P 158 z Poděbrad |
|
Jva
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5406 Registrován: 6-2002 |
Dnes na d-5 pouze loňské vozy (126+133, 127+129, 128+131 a 130+132).
Cynik - tak říká optimista realistovi...
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9750 Registrován: 8-2003 |
Tramvají až do Chválkovic? Sen o prodloužení trati se rozplynul https://www.report.cz/tramvajova-trat-chvalkovice-pavlovicky-olom ouc-zastupitelstvo
World In My Eyes...
cestuji ekonomicky a to pouze první třídou |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9751 Registrován: 8-2003 |
Rubik
World In My Eyes...
cestuji ekonomicky a to pouze první třídou |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9752 Registrován: 8-2003 |
VZ0248137: Oprava tramvajové trati – tř. Svobody Předmět zakázky je oprava havarijního stavu tramvajového svršku v kol. č. 1 z důvodu poškozené kanalizační stoky pod tramvajovou tratí. V rámci realizace stavby bude sneseno 18 m kolej. pole na dřevěných pražcích, obnoveno kolejové lože se stabilizací CPS a zřízena nová kolej na dřevěných, tvrdých pražcích, tvar žlábkové kolejnice bude NT1 o jakosti UIC 900 A, podkladnice R4 pl., svěrkové komplety ŽS 4, vrtule R1, pryžové a PE podložky. Kryt TT bude živičný. Veškeré stavební práce budou realizovány dle předepsaných Standardů DPMO, a.s. Součástí stavby je i dodání a montáž kol. bokovnic s patním profilem. Předmět zakázky je vymezen rozsahem výkazu výměr a položek v projektové dokumentaci zpracované projektantem Ing. Tomášem Vachutkou. https://tenderarena.cz/dodavatel/seznam-profilu-zadavatelu/detail /Z0000823/zakazka/885978
World In My Eyes...
cestuji ekonomicky a to pouze první třídou |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9756 Registrován: 8-2003 |
T3R.P 178-163 na d-2
World In My Eyes...
cestuji ekonomicky a to pouze první třídou |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9759 Registrován: 8-2003 |
122-211 na d-4
World In My Eyes...
cestuji ekonomicky a to pouze první třídou |
|
Jva
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5407 Registrován: 6-2002 |
Během chlastací akce vydávané za kulturu uzavře město i TT přes centrum. (SO 20.6 od 14 hodin do noci). Radost, předplatit si MHD, pak 3 měsíční výluka, kdy se zatím v průjezdném profilu něco dělo tak 2 dny, pak štrtance kvůli půlmaratonu (vedenému "promyšlenými oklikami" tak, aby město paralyzoval co nejvíce) a "kultuře"... {auto}ZDAR!
Cynik - tak říká optimista realistovi...
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 876 Registrován: 10-2009 |
Nechcete si pro své nadávání na mraky vybrat jinou platformu? Konspiračních webů je po internetu dostatek. Vzhledem k rozsahu akce Olomouc ožije bylo uhýbání davu tramvajím každých 7,5 min v minulých letech dost nekomfortní pro obě strany, takže je přerušení provozu rozumné.
Te audire non possum, musa sapientum fixa est in aure.
Je monte, je valide! |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9762 Registrován: 8-2003 |
https://nymbursky.denik.cz/zpravy_region/tramvaj-podebrady-projek t-koleje-zizkov-kavarna.html
World In My Eyes...
cestuji ekonomicky a to pouze první třídou |