Diskuse » Železnice » Trať Zdice - Protivín a blatenské lokálky « předcházející | další »

Trať Zdice - Protivín a blatenské lokálky

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři

  • Sledovačka řady 814 ČD Blatná v GVD 2025: TS 841 a 842
  • Sledovačka řady 845 Arriva vlaky v GVD 2025: R26

   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků  zobrazit všechny (49)   
 
Předchozí roky: 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006
Archiv diskuse Trať Zdice - Protivín a blatensk... do 31. 12. 2019 Jeník_H.. 60 31. 12. 2019 12:50
Archiv diskuse Trať Zdice - Protivín a blatensk... do 11. 1. 2020 Mladějov 60 11. 1. 2020 11:25
Archiv diskuse Trať Zdice - Protivín a blatensk... do 26. 1. 2020 Maršál 60 26. 1. 2020 18:58
Archiv diskuse Trať Zdice - Protivín a blatensk... do 14. 2. 2020 Šari 60 14. 2. 2020 14:58
Archiv diskuse Trať Zdice - Protivín a blatensk... do 24. 3. 2020 749.258-0 60 24. 3. 2020 14:04
Archiv diskuse Trať Zdice - Protivín a blatensk... do 17. 4. 2020 Honza_V. 60 17. 4. 2020 17:51
Archiv diskuse Trať Zdice - Protivín a blatensk... do 08. 5. 2020 kubiqcz 60 08. 5. 2020 14:29
Archiv diskuse Trať Zdice - Protivín a blatensk... do 31. 5. 2020 Honza_V. 60 31. 5. 2020 09:59
Archiv diskuse Trať Zdice - Protivín a blatensk... do 09. 7. 2020 Jaroslav_T 60 09. 7. 2020 20:24
Archiv diskuse Trať Zdice - Protivín a blatensk... do 18. 8. 2020 Mořepetr 60 18. 8. 2020 21:09
Archiv diskuse Trať Zdice - Protivín a blatensk... do 22. 9. 2020 Mořepetr 60 22. 9. 2020 20:35
Archiv diskuse Trať Zdice - Protivín a blatensk... do 29. 10. 2020 Maršál 60 29. 10. 2020 06:16
Archiv diskuse Trať Zdice - Protivín a blatensk... do 09. 12. 2020 Mořepetr 60 09. 12. 2020 12:41
Archiv diskuse Trať Zdice - Protivín a blatensk... do 04. 1. 2021 Miloš_jonák 60 04. 1. 2021 23:22
Archiv diskuse Trať Zdice - Protivín a blatensk... do 10. 2. 2021 Tabanus 60 10. 2. 2021 23:08
Archiv diskuse Trať Zdice - Protivín a blatensk... do 08. 4. 2021 Mořepetr 60 08. 4. 2021 15:37
Archiv diskuse Trať Zdice - Protivín a blatensk... do 12. 5. 2021 Petr_vlček 60 12. 5. 2021 09:56
Archiv diskuse Trať Zdice - Protivín a blatensk... do 31. 5. 2021 6332 60 31. 5. 2021 00:34
Archiv diskuse Trať Zdice - Protivín a blatensk... do 23. 6. 2021 Luboš_3.21 60 23. 6. 2021 15:20
Archiv diskuse Trať Zdice - Protivín a blatensk... do 05. 9. 2021 Jeník_H.. 60 05. 9. 2021 18:55
Archiv diskuse Trať Zdice - Protivín a blatensk... do 11. 12. 2021 modely742 60 11. 12. 2021 09:10
Archiv diskuse Trať Zdice - Protivín a blatensk... do 13. 2. 2022 Luboš_3.21 60 13. 2. 2022 16:56
Archiv diskuse Trať Zdice - Protivín a blatensk... do 03. 3. 2022 J.M. 60 03. 3. 2022 21:02
Archiv diskuse Trať Zdice - Protivín a blatensk... do 17. 4. 2022 Danous 60 17. 4. 2022 21:53
Archiv diskuse Trať Zdice - Protivín a blatensk... do 21. 5. 2022 Paul2no 60 21. 5. 2022 15:17
Archiv diskuse Trať Zdice - Protivín a blatensk... do 09. 6. 2022 814.175 60 09. 6. 2022 17:33
Archiv diskuse Trať Zdice - Protivín a blatensk... do 31. 8. 2022 Luboš_3.21 60 31. 8. 2022 15:36
Archiv diskuse Trať Zdice - Protivín a blatensk... do 02. 1. 2023 Mořepetr 60 02. 1. 2023 14:39
Archiv diskuse Trať Zdice - Protivín a blatensk... do 02. 5. 2023 814.175 60 02. 5. 2023 19:08
Archiv diskuse Trať Zdice - Protivín a blatensk... do 06. 8. 2023 ffff 60 06. 8. 2023 09:48
Archiv diskuse Trať Zdice - Protivín a blatensk... do 06. 9. 2023 Mořepetr 60 06. 9. 2023 20:16
Archiv diskuse Trať Zdice - Protivín a blatensk... do 23. 12. 2023 Mořepetr 60 23. 12. 2023 22:35
Archiv diskuse Trať Zdice - Protivín a blatensk... do 17. 3. 2024 Pépa_rákos 60 17. 3. 2024 10:42
Archiv diskuse Trať Zdice - Protivín a blatensk... do 04. 6. 2024 Petr_vlček 60 04. 6. 2024 22:38
Archiv diskuse Trať Zdice - Protivín a blatensk... do 16. 7. 2024 Honza_V. 60 16. 7. 2024 22:00
Archiv diskuse Trať Zdice - Protivín a blatensk... do 20. 10. 2024 Petr_vlček 60 20. 10. 2024 18:24
Archiv diskuse Trať Zdice - Protivín a blatensk... do 15. 12. 2024 honzaklonfar 60 15. 12. 2024 16:12
Archiv diskuse Trať Zdice - Protivín a blatensk... do 12. 4. 2025 ffff 60 12. 4. 2025 14:46
Archiv diskuse Trať Zdice - Protivín a blatensk... do 04. 6. 2025 ffff 60 04. 6. 2025 07:05
Archiv diskuse Trať Zdice - Protivín a blatensk... do 12. 7. 2025 darwousek 60 12. 7. 2025 11:53
Archiv diskuse Trať Zdice - Protivín a blatensk... do 16. 10. 2025 Krumpolc 60 16. 10. 2025 13:21
Archiv diskuse Trať Zdice - Protivín a blatensk... do 23. 12. 2025 PM72 60 23. 12. 2025 15:26
Archiv diskuse Trať Zdice - Protivín a blatensk... do 14. 1. 2026 M250.0 60 14. 1. 2026 15:06
Archiv diskuse Trať Zdice - Protivín a blatensk... do 06. 3. 2026 rocafort 60 06. 3. 2026 19:24
Archiv diskuse Trať Zdice - Protivín a blatensk... do 23. 3. 2026 Miloš_jonák 60 23. 3. 2026 09:26
Archiv diskuse Trať Zdice - Protivín a blatensk... do 08. 4. 2026 Luboš_3.21 60 08. 4. 2026 18:56
Archiv diskuse Trať Zdice - Protivín a blatensk... do 22. 4. 2026 Pikehead 60 22. 4. 2026 13:38
Archiv diskuse Trať Zdice - Protivín a blatensk... do 12. 5. 2026 Qěcy 60 12. 5. 2026 16:13
Archiv diskuse Trať Zdice - Protivín a blatensk... do 27. 5. 2026 Mladějov 60 27. 5. 2026 20:31
   autor příspěvek
Středa, 27. května 2026 - 21:00:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9583
Registrován: 3-2006
Ad Mladějov: A co by to změnilo? Byl by dvojitý styk, nebo druhá Kutná Hora. Několik let je v dopravním plánu středočeského kraje střídavá obsluha Praha-Hořovice/Příbram a je nám to k h..u.

Jinak pro zajímavost změna trakčních soustav u Vectrona. Ve stoupání za Zdicemi by to moc přívětivé nebylo.
https://www.facebook.com/share/r/1BKbz5hViY/

(Příspěvek byl editován uživatelem Mořepetr.)
Nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.
Myosotis.
Středa, 27. května 2026 - 21:59:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 503
Registrován: 2-2013
Bylo několik projektů prosté elektrizave z nichž se většina odložila, Protivínka, Vlára, Krumlov a další a naopak část zůstala Kladno Kralupy, Frýdek, Zlínka a překvapivě Kostelec Slavonice a ta poslední jmenovaná se neodložila jen proto že Vysočina uz má přiklepnutou dotaci na nove EMU a už soutěží nového dopravce a díky tomu to SŽ nemůže odložit ačkoliv by chtělo. U ostatních odložených staveb totiž kraje chtěli nejdříve BEMU takze si to SŽ může v pohodě odložit.
Středa, 27. května 2026 - 22:54:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5884
Registrován: 3-2015
https://youtu.be/IOxTQOiV_Lg
Čtvrtek, 28. května 2026 - 08:55:57  
Administrátor
Číslo příspěvku: 76302
Registrován: 4-2003
Zutý_petr:
"Proč idiotská? Vždyť to tamv pohodě funguje už od elektrizace, nezaznamenal jsem stížnosti."
Protože se na to díváte optikou, která pomalu přestává platit, aneb že 362 na rychlíku prostě na chvilku vypne (stáhne) a za chvilku už zase vyvíjí tažnou sílu. A něco moderního na expresu přece Zdice projíždí, takže taky projede v pohodě. Nějaký kratší jízdní doby stejně nikoho moc netrápí, takže nevadí ani zbytečný a docela výrazný propad rychlosti (je tam totiž přes 10 promile, kdy vlak jedoucí stervačností ztrácí rychlost sakra rychle [kladivo]).
Jenže na rychlíkách už celkem brzo bude jezdit cosi nového, velmi pravděpodobně to nemusí ani bejt s hnacím vozidlem v čele a ještě jistěji to pojede po ETCS a s se systémem, který úkony vykoná za fíru, a to bezpečně (tedy výpadek tažné síly bude mnohem delší).
Zrovna při rozjezdu ze Zdic taková vypínačka pak v případě HV na konci soupravy (nebo ptg v bezpečně nedefinované poloze na soupravě) jen u projíždějícího expresu udělá nějakých 20 sekund navíc, u rychlíku při odjezdu do rovna zhruba minutu a půl (!!!) a to ještě při rozjezdu od nástupiště (od odjezdů by došlo k zastavení za neutrálem).

Mladějov:
"No kdyby se to tak postavilo, tak by od toho roku 1987 jezdily ptg ze Zdic až do Prahy. Že můžete ještě tleskat, že se posunul styk až do Králováku nechápu."
V tomto pohledu ano. Jenže pokud by se na současné vypínačce mělo stahovat (což se na uzemněném neutrálu u styku musí v zásadě vždycky), tak by ze Zdic půlka vlaků vůbec neodjela, což naštěstí zřejmě už tehdy nějaký dynamik vyčíslil i pro tehdejší přístup k věci (žádné ETCS, žádné řídicí vozy, stahování a zvedání „u cedule”).
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Mladějov
Čtvrtek, 28. května 2026 - 10:39:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 27028
Registrován: 3-2007
Zutý, Martin: Tak důvodem bylo především netahat stejnosměr kolem celého Králováku, kde řešit u všech těch potrubí v zemi katodickou ochranu by byl problém.Samozřejmě, že i ta vypínačka je na blbém místě, pro náklad odjíždějící za neadhezního počasí ze Zdic to znamená značné prodloužení jízdní doby. Ono mít trvalou spínačku pár km od styku je taky věc...

No dopadlo to jak dopadlo - hledisko plynulosti dopravy je tradičně to poslednî v pořadí.
Čtvrtek, 28. května 2026 - 11:55:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18540
Registrován: 5-2004
Ono je to docela znát i v panteru.

Jo a styk v Králováku co je dnes po posunu - tam zas je z Králováku do Popovic na tom co do jízdní doby stejně panter jako regina.
Čtvrtek, 28. května 2026 - 12:15:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9585
Registrován: 3-2006
Jen takové podotknutí. Viděl někdo z Vás nějaké veřejné vyjádření pana Boreckého k tomu proškrtání? Kromě zmínky v článku Zdopravy, je jinak celý týden ticho. Naopak pan Pátek o silnicích na Mladoboleslavsku referoval ihned na krajských kanálech.
Nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.
Myosotis.
Čtvrtek, 28. května 2026 - 13:57:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 504
Registrován: 2-2013
Borecký je aktuálně pracovně v zahraničí.
Mladějov
Čtvrtek, 28. května 2026 - 14:19:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 27031
Registrován: 3-2007
To urcitě udělal schválně [biggrin]
Čtvrtek, 28. května 2026 - 14:50:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9587
Registrován: 3-2006
tomariero:
"Borecký je aktuálně pracovně v zahraničí."

Díky, tak tím je to vysvětleno.[vypravci]
Nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.
Myosotis.
Sobota, 30. května 2026 - 10:30:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9590
Registrován: 3-2006
Bohužel to ani tak dlouho netrvalo.
https://zdopravy.cz/dalsi-odklad-pro-berounsky-tunel-naklady-vyle tly-na-dvojnasobek-chysta-se-porovnani-s-evropou-283741/
Nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.
Myosotis.
Sobota, 30. května 2026 - 18:50:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5889
Registrován: 3-2015
No, takže rok 2031, jak se původně uvádělo, kdy měla začít stavba Tachlovického tunelu, je zase nyní ohrožen, tak kdy to bude, dočkám se ho vůbec někdy?
Sobota, 30. května 2026 - 19:00:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5218
Registrován: 4-2014

Tak to je snad jasné, že pokud se ta stavba bude dál oddalovat do nekonečna, tak ty náklady za chvíli vyletí na deseti a více násobek. To ty blbce na tom ministerstvu asi nenapadlo, že? Tady není co porovnávat, je nutné zahájit stavbu co nejdříve. To porovnávání je akorát další zbytečné zdržování a prodražování stavby. Takže to vypadá, že pak najednou bude stačit stávající trať podél vody a nikdy žádný tunel nebude. Aspoň do doby, než někdo pořádně třískne do stolu a řekne musí se jít ihned stavět, jinak to bude ještě dražší.

(Příspěvek byl editován uživatelem Luboš_3.21.)
Sobota, 30. května 2026 - 19:32:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9592
Registrován: 3-2006
Jeník_H..:
"No, takže rok 2031, jak se původně uvádělo, kdy měla začít stavba Tachlovického tunelu, je zase nyní ohrožen, tak kdy to bude, dočkám se ho vůbec někdy?"

Zřejmě ne.

Pomalu nám časem zmizí ta železniční nákladní doprava. A vymřou signatáři memoranda Dolní Berounky. A bude.[blush]

Takže teď už čekám jen posun zahájení JV obchvatu Příbrami.[blush]
Nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.
Myosotis.
Sobota, 30. května 2026 - 19:53:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5219
Registrován: 4-2014
Mořepetr:
"Takže teď už čekám jen posun zahájení JV obchvatu Příbrami.[blush]"

První možnost je ta, že se to bude dál a dál odkládat a pak se údivem zjistí, že to bude stát X desítek miliard navíc, s kterými ta stavba vůbec nepočítala, takže pak najednou bude stačit to co je tam dnes.
A nebo nastane druhá možnost, že systematickým vymýcením nákladní dopravy po železnici, počet kamionů mnohonásobně vroste a bude se ten obchvat muset postavit ať to stojí co to stojí. Já typuji tu druhou možnost, teď je otázka kdy?
Úterý, 02. června 2026 - 10:13:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9593
Registrován: 3-2006
Vyjádření pana Boreckého.
https://www.facebook.com/petr.borecky.3/posts/pfbid0fivJ2PLJXu5GF ixpJ8kxzup6dZvsj1Mkua9WM89x3rnojfMvY6QyravTMoid2fyEl
Nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.
Myosotis.
Mladějov
Úterý, 02. června 2026 - 14:52:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 27045
Registrován: 3-2007
A váš názor k jeho vyjádření by nějaký byl? Nebo není žádný?

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Wokodobe
Úterý, 02. června 2026 - 16:21:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 731
Registrován: 11-2006
A šlo by sem to vyjádření dát? FB neumím.
Úterý, 02. června 2026 - 16:52:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9594
Registrován: 3-2006
Ad Mladějov: Jsem zvyklý svůj názor říkat přímo. Udělal jsem to jak u postu pana ministra, tak u postu pana Boreckého.

Ad Wokodobe: Pouze text postu je zde.

"Tahle země bude pro starý ... i na železnici
Ekonom David Navratil před časem ve své studii zjistil, že po 15 letech vlády populistického lídra je HDP na hlavu v průměru o 10% nižší, než by byl bez jeho působení. Populistické vlády podle dat zhoršují ekonomickou výkonnost, zvyšují zadlužení i inflaci a vedou k dlouhodobé ekonomické stagnaci.
Potvrzení této teorie teď vidíme na vlastní oči.
Každý, kdo je jen trochu schopen vnímat trendy nejen v Evropě, ale i ve světě, vidí, že jednou ze základních podmínek dlouhodobého a stabilního ekonomické rozvoje země je kromě kvalitně fungujících institucí, vzdělávacího systému, stability práva, předvídatelné a rozumné hospodářské politiky také dopravní infrastruktura.
A to jak silniční, tak železniční.
Česko je svojí polohou uprostřed Evropy ideální dopravní křižovatkou Evropy, je to od nás relativně blízko jak na Západ, tak na Východ. Při dobré dopravní infrastruktuře, pokud ještě zapracujeme na těch věcech, které jsem zmínil, máme ideální východisko pro rozvoj opravdu velkého byznysu.
Klíčovou součástí moderní dopravní infrastruktury je pak železnice. Nejen v Evropě, ale také v rozvíjejících se zemích světa (Čína, Uzbekistán, Turecko).
V Česku jsme díky Rakousko - Uhersku zdědili po Švýcarsku druhou nejrozsáhlejší železniční síť na světě v přepočtu na kilometr rozlohy státu.
35 let však už v Česku víme, že její struktura není v situaci, kdy pouhá 3% tratí generují 30% dopravního výkonu, optimální a vyžaduje zásadní modernizaci. V uplynulých 4 letech vlády Petra Fialy za ministrování Martina Kupky a v posledních dvou letech předchozí Babišovy vlády (2017-2021) se zdálo, že k tomu pomalu, ale jistě směřujeme.
✅ začala se reálně připravovat síť českých VRT (kde tedy pořád trestuhodně chyběl směr na Norimberk)
✅ Ministerstvo dopravy se spolu s Prahou a Středočeským krajem dohodlo na podobě Nového spojení II - soustavě železničních tunelů pod Prahou, které by odšpuntovalo železniční dopravu v Praze
✅ začaly se připravovat reálné kroky pro realizaci Berounského tunelu, který by z Berouna udělal předměstí Praha, přiblížil Plzeň k Praze pod hodinu a hlavně vyřešil kapacitu stávající železniční tratě mezi Berounem a Prahou
✅ začaly se řešit projekty elektrizací a modernizací zoufale zastaralé sítě regionální železnice (elektrifikace, zdvoukolejnění vybraných tratí).
Je pravda, že všechny tyto projekty byly ambiciózní a měly svou cenovku (v součtu cca 2.5 bilionu Kč v dnešních cenách). Jenomže tyto peníze by nebyly vynakládány hned, ale v průběhu příštích 25 let.
Druhá věc je, uvědomit si, jaký by byl jejich ekonomický přínos (například jen přesunem části nákladní dopravy ze silnic na železnice).
Ale je jasné, že když se podíváme, jaký finanční objem mají sliby Babišovy vlády jeho voličům, tak je zřejmé, že je to všechno nezaplatitelné.
Směřujeme tedy plnou parou k rozhazování peněz na spotřebu místo investic, abychom dnes uspokojili voličské hlasy důchodců (to je voličská skupina, která drtivě volí hnutí ANO) a politických extrémistů, protože to jsou lidé, kteří žijí přítomností a bohužel jen malé procento jich hledí k budoucnosti.
Házíme tak kompletně přes palubu budoucnost střední generace a generaci nejmladší. Týká se to mnoha aspektů fungování tohoto státu, u dopravní infrastruktury je to nejvíce vidět.
Smutné je, že u nastartování procesů, které zastaví modernizaci české železnice stojí ministr dopravy Ivan Bednárik - celoživotní železničář."
Nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.
Myosotis.
Mladějov
Neděle, 07. června 2026 - 14:19:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 27069
Registrován: 3-2007
Mořepetr:
"Ad Mladějov: Jsem zvyklý svůj názor říkat přímo. Udělal jsem to jak u postu pana ministra, tak u postu pana Boreckého.
"

Já tam tedy žádného diskutéra "Mořepetr" nevidím. Zavádíte konverzaci do autu schválně nebo ne?
Neděle, 07. června 2026 - 14:43:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9599
Registrován: 3-2006
Mladějov:
"Mořepetr:
"Ad Mladějov: Jsem zvyklý svůj názor říkat přímo. Udělal jsem to jak u postu pana ministra, tak u postu pana Boreckého.
"
Já tam tedy žádného diskutéra "Mořepetr" nevidím. Zavádíte konverzaci do autu schválně nebo ne?"

A ono je dovoleno mít profil na FB jen pod přezdívkou?
Stačí se podívat zde do seznamu uživatelů. Protože jsou lidé, kteří se za spojení jména a přezdívky nestydí.
Nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.
Myosotis.
Mladějov
Neděle, 07. června 2026 - 16:21:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 27071
Registrován: 3-2007
Já se vás v diskusi úplně logicky zeptal na váš názor na jeho výplod, když tady toho Boreckého tak rád pořád řešíte, citujete atd. a vy se místo pár vět akorát dlouze a blbě kroutíte a děláte z toho detektivku s pátráním, který tedy jste a číst a prohlížet dlouhou konverzaci asi dvaceti osob, načež se dozvím jednu větu, že jeho škrty poškodí nejvíc Příbramsko?

To jste mohl tady napsat rovnou, že se na víc nezmůžete než tohle objevné zjištění.

Jste vážně divný patron, pane.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Neděle, 07. června 2026 - 18:29:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9602
Registrován: 3-2006
Já z toho detektivku nedělám, běžně zdatný uživatel to má hned.
Musíte se učit celý život.

Detektivku z toho děláte Vy.
Ostatně Vy utajujete svojí identitu na K-reportu.
Nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.
Myosotis.
Pondělí, 08. června 2026 - 12:29:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 35364
Registrován: 5-2002
MP: Ostatně Vy utajujete svojí identitu na K-reportu.
Přesto ho tu docela hodně lidí zná osobně (a celkem i chápe důvody, proč to dělá). [proud]
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
Pondělí, 08. června 2026 - 13:30:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13123
Registrován: 6-2006
Detektivku máte na webu ČT. Zlá noc z roku 73. I ta železnice se tam vyskytuje, ale na severu[happy]
Pondělí, 08. června 2026 - 15:39:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9603
Registrován: 3-2006
https://zdopravy.cz/ministerstvo-vybira-dopravce-pro-svejky-staci -mu-stejna-vozidla-s-kterymi-nyni-jezdi-arriva-284670/
Nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.
Myosotis.
Úterý, 09. června 2026 - 15:01:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 348
Registrován: 1-2012
To se nám ta pohádka o elektrifikaci pěkně vyplatila.
Úterý, 09. června 2026 - 18:31:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9604
Registrován: 3-2006
Petice z Protivína k návrhu GVD.
https://www.facebook.com/protivinskepohlednice/posts/pfbid027kXyS ynswbRtCUPqZjroFycVMRjyFxP9QdQaznVNAK49csMBwqUX71tRLUMxdKtHl

Pro ty co nemají FB.
🚂 Make trať Protivín-Zdice great again!💪
Připravovaný jízdní řád na rok 2027 bohužel opět nepočítá se zastavováním "rychlíků" linky R26 společnosti Arriva na hlavním protivínském nádraží. Nejenom že se tímto zeslabuje význam této historické trati (a významného železničního uzlu), ale komplikuje to i plynulost a přestupy na jiné vlaky směr Plzeň/Strakonice/Písek.
Pokud byste uvítali změnu, prosím podepište petici, která bude dále sloužit jako občanský podklad pro připomínkovací proces a město Protivín, které k chystanému jízdnímu řádu může podat námitku.
https://1url.cz/heVDf

Nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.
Myosotis.
Pátek, 12. června 2026 - 20:00:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5647
Registrován: 1-2010
Kdyby někdo chtěl 810, tak se zdá že má šanci - po nedávné víkendové operativě do Rožmitálu byla dnes 810 vytažena na ranní Beroun. Pokud bude pokračovat ve svém oběhu i večer, tak by nocovala v Březnici a tím jezdila i zítra [vypravci]


(Příspěvek byl editován uživatelem 1510015.)
"Áčka, Béčka & interiéry" - přehledy interiérů vybraných řad vozů ČD
Nový příspěvek
     
  Text příspěvku:

  Uživatelské jméno:
  Heslo:
  Přílohy:
  Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
  Akce:
, více zde.