| Diskuse » Železnice » Trať Zdice - Protivín a blatenské lokálky | « předcházející | další » |
Trať Zdice - Protivín a blatenské lokálkydolů |
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři |
| autor | příspěvek |
|---|---|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9583 Registrován: 3-2006 |
Ad Mladějov: A co by to změnilo? Byl by dvojitý styk, nebo druhá Kutná Hora. Několik let je v dopravním plánu středočeského kraje střídavá obsluha Praha-Hořovice/Příbram a je nám to k h..u. Jinak pro zajímavost změna trakčních soustav u Vectrona. Ve stoupání za Zdicemi by to moc přívětivé nebylo. https://www.facebook.com/share/r/1BKbz5hViY/ (Příspěvek byl editován uživatelem Mořepetr.)
Nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.
Myosotis. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 503 Registrován: 2-2013 |
Bylo několik projektů prosté elektrizave z nichž se většina odložila, Protivínka, Vlára, Krumlov a další a naopak část zůstala Kladno Kralupy, Frýdek, Zlínka a překvapivě Kostelec Slavonice a ta poslední jmenovaná se neodložila jen proto že Vysočina uz má přiklepnutou dotaci na nove EMU a už soutěží nového dopravce a díky tomu to SŽ nemůže odložit ačkoliv by chtělo. U ostatních odložených staveb totiž kraje chtěli nejdříve BEMU takze si to SŽ může v pohodě odložit. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5884 Registrován: 3-2015 |
https://youtu.be/IOxTQOiV_Lg |
|
Administrátor Číslo příspěvku: 76302 Registrován: 4-2003 |
"Proč idiotská? Vždyť to tamv pohodě funguje už od elektrizace, nezaznamenal jsem stížnosti." ). Jenže na rychlíkách už celkem brzo bude jezdit cosi nového, velmi pravděpodobně to nemusí ani bejt s hnacím vozidlem v čele a ještě jistěji to pojede po ETCS a s se systémem, který úkony vykoná za fíru, a to bezpečně (tedy výpadek tažné síly bude mnohem delší). Zrovna při rozjezdu ze Zdic taková vypínačka pak v případě HV na konci soupravy (nebo ptg v bezpečně nedefinované poloze na soupravě) jen u projíždějícího expresu udělá nějakých 20 sekund navíc, u rychlíku při odjezdu do rovna zhruba minutu a půl (!!!) a to ještě při rozjezdu od nástupiště (od odjezdů by došlo k zastavení za neutrálem). "No kdyby se to tak postavilo, tak by od toho roku 1987 jezdily ptg ze Zdic až do Prahy. Že můžete ještě tleskat, že se posunul styk až do Králováku nechápu." |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 27028 Registrován: 3-2007 |
Zutý, Martin: Tak důvodem bylo především netahat stejnosměr kolem celého Králováku, kde řešit u všech těch potrubí v zemi katodickou ochranu by byl problém.Samozřejmě, že i ta vypínačka je na blbém místě, pro náklad odjíždějící za neadhezního počasí ze Zdic to znamená značné prodloužení jízdní doby. Ono mít trvalou spínačku pár km od styku je taky věc... No dopadlo to jak dopadlo - hledisko plynulosti dopravy je tradičně to poslednî v pořadí. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18540 Registrován: 5-2004 |
Ono je to docela znát i v panteru. Jo a styk v Králováku co je dnes po posunu - tam zas je z Králováku do Popovic na tom co do jízdní doby stejně panter jako regina. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9585 Registrován: 3-2006 |
Jen takové podotknutí. Viděl někdo z Vás nějaké veřejné vyjádření pana Boreckého k tomu proškrtání? Kromě zmínky v článku Zdopravy, je jinak celý týden ticho. Naopak pan Pátek o silnicích na Mladoboleslavsku referoval ihned na krajských kanálech.
Nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.
Myosotis. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 504 Registrován: 2-2013 |
Borecký je aktuálně pracovně v zahraničí. |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 27031 Registrován: 3-2007 |
To urcitě udělal schválně ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9587 Registrován: 3-2006 |
Díky, tak tím je to vysvětleno. ![]()
Nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.
Myosotis. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9590 Registrován: 3-2006 |
Bohužel to ani tak dlouho netrvalo. https://zdopravy.cz/dalsi-odklad-pro-berounsky-tunel-naklady-vyle tly-na-dvojnasobek-chysta-se-porovnani-s-evropou-283741/
Nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.
Myosotis. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5889 Registrován: 3-2015 |
No, takže rok 2031, jak se původně uvádělo, kdy měla začít stavba Tachlovického tunelu, je zase nyní ohrožen, tak kdy to bude, dočkám se ho vůbec někdy? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5218 Registrován: 4-2014 |
"Bohužel to ani tak dlouho netrvalo. https://zdopravy.cz/dalsi-odklad-pro-berounsky-tunel-naklady-vyle tly-na-dvojnasobek-chysta-se-porovnani-s-evropou-283741/" Tak to je snad jasné, že pokud se ta stavba bude dál oddalovat do nekonečna, tak ty náklady za chvíli vyletí na deseti a více násobek. To ty blbce na tom ministerstvu asi nenapadlo, že? Tady není co porovnávat, je nutné zahájit stavbu co nejdříve. To porovnávání je akorát další zbytečné zdržování a prodražování stavby. Takže to vypadá, že pak najednou bude stačit stávající trať podél vody a nikdy žádný tunel nebude. Aspoň do doby, než někdo pořádně třískne do stolu a řekne musí se jít ihned stavět, jinak to bude ještě dražší. (Příspěvek byl editován uživatelem Luboš_3.21.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9592 Registrován: 3-2006 |
"No, takže rok 2031, jak se původně uvádělo, kdy měla začít stavba Tachlovického tunelu, je zase nyní ohrožen, tak kdy to bude, dočkám se ho vůbec někdy?" Zřejmě ne. Pomalu nám časem zmizí ta železniční nákladní doprava. A vymřou signatáři memoranda Dolní Berounky. A bude. Takže teď už čekám jen posun zahájení JV obchvatu Příbrami. ![]()
Nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.
Myosotis. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5219 Registrován: 4-2014 |
První možnost je ta, že se to bude dál a dál odkládat a pak se údivem zjistí, že to bude stát X desítek miliard navíc, s kterými ta stavba vůbec nepočítala, takže pak najednou bude stačit to co je tam dnes. A nebo nastane druhá možnost, že systematickým vymýcením nákladní dopravy po železnici, počet kamionů mnohonásobně vroste a bude se ten obchvat muset postavit ať to stojí co to stojí. Já typuji tu druhou možnost, teď je otázka kdy? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9593 Registrován: 3-2006 |
Vyjádření pana Boreckého. https://www.facebook.com/petr.borecky.3/posts/pfbid0fivJ2PLJXu5GF ixpJ8kxzup6dZvsj1Mkua9WM89x3rnojfMvY6QyravTMoid2fyEl
Nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.
Myosotis. |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 27045 Registrován: 3-2007 |
A váš názor k jeho vyjádření by nějaký byl? Nebo není žádný? (Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.) |
|
Wokodobe
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 731 Registrován: 11-2006 |
A šlo by sem to vyjádření dát? FB neumím. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9594 Registrován: 3-2006 |
Ad Mladějov: Jsem zvyklý svůj názor říkat přímo. Udělal jsem to jak u postu pana ministra, tak u postu pana Boreckého. Ad Wokodobe: Pouze text postu je zde. "Tahle země bude pro starý ... i na železnici Ekonom David Navratil před časem ve své studii zjistil, že po 15 letech vlády populistického lídra je HDP na hlavu v průměru o 10% nižší, než by byl bez jeho působení. Populistické vlády podle dat zhoršují ekonomickou výkonnost, zvyšují zadlužení i inflaci a vedou k dlouhodobé ekonomické stagnaci. Potvrzení této teorie teď vidíme na vlastní oči. Každý, kdo je jen trochu schopen vnímat trendy nejen v Evropě, ale i ve světě, vidí, že jednou ze základních podmínek dlouhodobého a stabilního ekonomické rozvoje země je kromě kvalitně fungujících institucí, vzdělávacího systému, stability práva, předvídatelné a rozumné hospodářské politiky také dopravní infrastruktura. A to jak silniční, tak železniční. Česko je svojí polohou uprostřed Evropy ideální dopravní křižovatkou Evropy, je to od nás relativně blízko jak na Západ, tak na Východ. Při dobré dopravní infrastruktuře, pokud ještě zapracujeme na těch věcech, které jsem zmínil, máme ideální východisko pro rozvoj opravdu velkého byznysu. Klíčovou součástí moderní dopravní infrastruktury je pak železnice. Nejen v Evropě, ale také v rozvíjejících se zemích světa (Čína, Uzbekistán, Turecko). V Česku jsme díky Rakousko - Uhersku zdědili po Švýcarsku druhou nejrozsáhlejší železniční síť na světě v přepočtu na kilometr rozlohy státu. 35 let však už v Česku víme, že její struktura není v situaci, kdy pouhá 3% tratí generují 30% dopravního výkonu, optimální a vyžaduje zásadní modernizaci. V uplynulých 4 letech vlády Petra Fialy za ministrování Martina Kupky a v posledních dvou letech předchozí Babišovy vlády (2017-2021) se zdálo, že k tomu pomalu, ale jistě směřujeme. ✅ začala se reálně připravovat síť českých VRT (kde tedy pořád trestuhodně chyběl směr na Norimberk) ✅ Ministerstvo dopravy se spolu s Prahou a Středočeským krajem dohodlo na podobě Nového spojení II - soustavě železničních tunelů pod Prahou, které by odšpuntovalo železniční dopravu v Praze ✅ začaly se připravovat reálné kroky pro realizaci Berounského tunelu, který by z Berouna udělal předměstí Praha, přiblížil Plzeň k Praze pod hodinu a hlavně vyřešil kapacitu stávající železniční tratě mezi Berounem a Prahou ✅ začaly se řešit projekty elektrizací a modernizací zoufale zastaralé sítě regionální železnice (elektrifikace, zdvoukolejnění vybraných tratí). Je pravda, že všechny tyto projekty byly ambiciózní a měly svou cenovku (v součtu cca 2.5 bilionu Kč v dnešních cenách). Jenomže tyto peníze by nebyly vynakládány hned, ale v průběhu příštích 25 let. Druhá věc je, uvědomit si, jaký by byl jejich ekonomický přínos (například jen přesunem části nákladní dopravy ze silnic na železnice). Ale je jasné, že když se podíváme, jaký finanční objem mají sliby Babišovy vlády jeho voličům, tak je zřejmé, že je to všechno nezaplatitelné. Směřujeme tedy plnou parou k rozhazování peněz na spotřebu místo investic, abychom dnes uspokojili voličské hlasy důchodců (to je voličská skupina, která drtivě volí hnutí ANO) a politických extrémistů, protože to jsou lidé, kteří žijí přítomností a bohužel jen malé procento jich hledí k budoucnosti. Házíme tak kompletně přes palubu budoucnost střední generace a generaci nejmladší. Týká se to mnoha aspektů fungování tohoto státu, u dopravní infrastruktury je to nejvíce vidět. Smutné je, že u nastartování procesů, které zastaví modernizaci české železnice stojí ministr dopravy Ivan Bednárik - celoživotní železničář."
Nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.
Myosotis. |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 27069 Registrován: 3-2007 |
"Ad Mladějov: Jsem zvyklý svůj názor říkat přímo. Udělal jsem to jak u postu pana ministra, tak u postu pana Boreckého. " Já tam tedy žádného diskutéra "Mořepetr" nevidím. Zavádíte konverzaci do autu schválně nebo ne? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9599 Registrován: 3-2006 |
"Mořepetr: "Ad Mladějov: Jsem zvyklý svůj názor říkat přímo. Udělal jsem to jak u postu pana ministra, tak u postu pana Boreckého. " Já tam tedy žádného diskutéra "Mořepetr" nevidím. Zavádíte konverzaci do autu schválně nebo ne?" A ono je dovoleno mít profil na FB jen pod přezdívkou? Stačí se podívat zde do seznamu uživatelů. Protože jsou lidé, kteří se za spojení jména a přezdívky nestydí.
Nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.
Myosotis. |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 27071 Registrován: 3-2007 |
Já se vás v diskusi úplně logicky zeptal na váš názor na jeho výplod, když tady toho Boreckého tak rád pořád řešíte, citujete atd. a vy se místo pár vět akorát dlouze a blbě kroutíte a děláte z toho detektivku s pátráním, který tedy jste a číst a prohlížet dlouhou konverzaci asi dvaceti osob, načež se dozvím jednu větu, že jeho škrty poškodí nejvíc Příbramsko? To jste mohl tady napsat rovnou, že se na víc nezmůžete než tohle objevné zjištění. Jste vážně divný patron, pane. (Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9602 Registrován: 3-2006 |
Já z toho detektivku nedělám, běžně zdatný uživatel to má hned. Musíte se učit celý život. Detektivku z toho děláte Vy. Ostatně Vy utajujete svojí identitu na K-reportu.
Nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.
Myosotis. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 35364 Registrován: 5-2002 |
MP: Ostatně Vy utajujete svojí identitu na K-reportu. Přesto ho tu docela hodně lidí zná osobně (a celkem i chápe důvody, proč to dělá). ![]()
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 13123 Registrován: 6-2006 |
Detektivku máte na webu ČT. Zlá noc z roku 73. I ta železnice se tam vyskytuje, ale na severu![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9603 Registrován: 3-2006 |
https://zdopravy.cz/ministerstvo-vybira-dopravce-pro-svejky-staci -mu-stejna-vozidla-s-kterymi-nyni-jezdi-arriva-284670/
Nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.
Myosotis. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 348 Registrován: 1-2012 |
To se nám ta pohádka o elektrifikaci pěkně vyplatila. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9604 Registrován: 3-2006 |
Petice z Protivína k návrhu GVD. https://www.facebook.com/protivinskepohlednice/posts/pfbid027kXyS ynswbRtCUPqZjroFycVMRjyFxP9QdQaznVNAK49csMBwqUX71tRLUMxdKtHl Pro ty co nemají FB. 🚂 Make trať Protivín-Zdice great again!💪 Připravovaný jízdní řád na rok 2027 bohužel opět nepočítá se zastavováním "rychlíků" linky R26 společnosti Arriva na hlavním protivínském nádraží. Nejenom že se tímto zeslabuje význam této historické trati (a významného železničního uzlu), ale komplikuje to i plynulost a přestupy na jiné vlaky směr Plzeň/Strakonice/Písek. Pokud byste uvítali změnu, prosím podepište petici, která bude dále sloužit jako občanský podklad pro připomínkovací proces a město Protivín, které k chystanému jízdnímu řádu může podat námitku. https://1url.cz/heVDf
Nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.
Myosotis. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5647 Registrován: 1-2010 |
Kdyby někdo chtěl 810, tak se zdá že má šanci - po nedávné víkendové operativě do Rožmitálu byla dnes 810 vytažena na ranní Beroun. Pokud bude pokračovat ve svém oběhu i večer, tak by nocovala v Březnici a tím jezdila i zítra (Příspěvek byl editován uživatelem 1510015.)
"Áčka, Béčka & interiéry" - přehledy interiérů vybraných řad vozů ČD
|