| Diskuse » Železnice » Slovensko | « předcházející | další » |
Slovenskodolů |
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři |
Jízdní řád ŽSR v PDF:
| autor | příspěvek |
|---|---|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 29 Registrován: 5-2024 |
Jak zde již bylo zmíněno, v Chynoranoch nehoda ukončila existenci původních "závor". Zde je jejích náhrada. (Příspěvek byl editován uživatelem 7qz.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 30 Registrován: 5-2024 |
Před pár dny se v Bošanoch objevil úkaz nepříliš častý, žebřík s camerou obscurou obsluhovanou člověkem na něm. (Příspěvek byl editován uživatelem 7qz.) (Příspěvek byl editován uživatelem 7qz.) |
|
Pezos
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3231 Registrován: 4-2014 |
V červnu se prý má konečně přepínat na 25 kV úsek od Púchova k hranicím.
Největší optimisté jsou konspirační teoretici. Oni totiž věří, že ten bo*del někdo řídí.
Nehledejte zlý úmysl tam, kde je dostatečným vysvětlením hloupost. Hanlonova břitva |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6588 Registrován: 11-2006 |
Tam je úplně jedno, kdy to přepnou, protože přes kopec ještě 3/4 roku nic elektrického nepojede.![]()
http://www.spdz.estranky.sk/- stránka věnovaná M131.1443 (a nejen jemu)
|
|
Vagonet
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1322 Registrován: 7-2017 |
V Levicích pořádný perón nemají, ale mají ho v nedaleké pustatině: procházka Veľké Kozmálovce - Tlmače |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7015 Registrován: 6-2019 |
Herr Vagonet, mám dotaz. K uvažovanému přechodu Velké Fatry si chci přihodit něco dopravního poblíž. Na jaře zvažovaná LŽ Diviaky se k tomu nehodí, už bude zarostlo, ale: jak to je se svážnicí nad Hornou Štubňou? Dala by se? LŽ Čremošné by se hodila ještě více (páč z ní nic nezbylo), ale nemám trasu - dá se někde dohledat? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4387 Registrován: 12-2007 |
ale mají ho v nedaleké pustatině A keby len to! Majú tam aj podvaly SB 8! Čo na tom, že za jeden henten môžu mať dva BP 3! Bohatá to spoločnosť 👍 |
|
Vlarsky
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 405 Registrován: 2-2023 |
Oni mají modernizovanou stanici na podkladnicích? ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 284 Registrován: 10-2022 |
A Žilina až na podzim ? |
|
Vagonet
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1323 Registrován: 7-2017 |
AŠM: Svážnice je průchozí, schovaná v lese, žádné křoví. Na trasu LŽ Čremošné jsem ještě nenarazil. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8671 Registrován: 8-2006 |
marcojay: Žilina v září. Někde jsem četl 14.9.-27.9., ale co je na tom pravdy, netuším. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 812 Registrován: 6-2003 |
Četls to tady: https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=4790532 Kromě toho je to i na https://www.zsr.sk/sluzby-verejnosti/pre-cestujucich/plan-vyluk/_ /attachment/inline/a7f81f84-8d15-406c-90a9-d2f2fb6f4d07:1e70e34d1 bfb1774e4f581358e21c5d3bf2a7c8e/2_rocny_plan_vyluk_2026_2027_O450 .pdf ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10229 Registrován: 9-2011 |
Bobina první: Tam je úplně jedno, kdy to přepnou, protože přes kopec ještě 3/4 roku nic elektrického nepojede. Ani neelektrického... 7qz: Před pár dny se v Bošanoch objevil úkaz nepříliš častý, žebřík s camerou obscurou obsluhovanou člověkem na něm. A to je na tom připojeném obrázku někde vidět?
Všichni jste volové. Servít
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1781 Registrován: 8-2006 |
Jojo, vpravo vzadu vedle vzpěry telegrafního sloupu na polní cestě... "Dukovanskej dízlista"(7QZ) to v obrázku pěkně schoval... ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10231 Registrován: 9-2011 |
Dík, musel jsem se hodně snažit, ale našel jsem .
Všichni jste volové. Servít
|
|
Troy_McClure
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 92 Registrován: 5-2016 |
Tady je pohled z "kamery obsluhované člověkem na žebříku"![]() . Já na tom ovšem nic pozoruhodného nevidím, takových individuí je dnes spousta . |
|
Vagonet
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1324 Registrován: 7-2017 |
Dokončení procházky, úsek Tlmače - Kozárovce |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 32 Registrován: 5-2024 |
Jak píše Petr, jsou trochu schovaní, ať je jim dopřána anonymita. ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 33 Registrován: 5-2024 |
Díky. Já si říkal kde se to objeví. Jak jsem uviděl u stanoviště výhybkáře auto s cz spz, zpozorněl jsem. Mohl by jste mně to foto poslat na email prosím? Prědem děkuji. \cJá na tom ovšem nic pozoruhodného nevidím, takových individuí je dnes spousta ."Ano, ale tady v těchto bohem zapomenutých končinách je vídám vzácně.} (Příspěvek byl editován uživatelem 7qz.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7159 Registrován: 12-2020 |
Pár postřehů z Gemeru a okolí. Lučenec - Utekáč vlaky skoro prázdné, několik dlouhých pomalých jízd. Kolejová pole z okolí Hlohovce složená v Poltáru, tak snad se to opraví. Nákladní doprava v čt do Kokavy. Jelo 10 vozů tam i zpět. Vlečky Kokava, Zlatno, Poltár, Kalinovo - vše bez provozu zarostlé. Tisovec - Jesenské osobka slušná, náklady minimum. Snad jen občas dřevo z Rim. Baně. Vlečky v R.S. většina zlikvidovaná, fungují jen dvě (silo). Tamtéž dvě prasátka nezmámých čísel. Trať do Kat. Huty stále v poměrně dobrém stavu. Nic nikde nechybí, skoro sjízdné, ale vyloučené. Vlečka Maša zmizela, jen zbytek odb. výhybky. Poltár - R. S. cyklostezka velmi využívaná. Závěr: Bohem opuštěný kraj, Průmysl zaniklý, vlečky též. Poslední zamkne. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7019 Registrován: 6-2019 |
Vagonet: díky. JM: Už jsem se chystal vyrazit, ale hlásí 25 - 30 C, což mi nepřijde na cyklo/pešo po středním Slovensku úplně ideální... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7161 Registrován: 12-2020 |
No, to není. Já měl první dny lehce nad 20°C a i to je už moc, když skoro celý den svítí. Poslední čtyři dny už to byl boj o přežití. Bylo 25-30°C a pokoj na ubytku na západní stranu, takže hnusné vedro. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18546 Registrován: 5-2004 |
Na cyklo záleží jakým. Po stezkách pokud se nedrápe člověk kiláky do krpálu po slunci to jde. Pěšky to je horší. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1 Registrován: 6-2026 |
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda někdo nevíte o nějakém zdroji informací, ze kterého by se daly vyčíst typy jednotlivých zabezpečovacích zařízení ve stanicích na Slovensku? ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7023 Registrován: 6-2019 |
Bylo 25-30°C a pokoj na ubytku na západní stranu, takže hnusné vedro. Vyřešil jsem to nákupem Deutschland ticketu, zabalením karimatky a spacáku a odjezdem do Branibor a na meklenburskou jezerní plošinu. Spát se bude pod širákem, ranní zdravotní koupele v jezerech, ošocení rozsáhlých odklonů, odskočení k moři ... a kolo holt zůstane tentokráte doma. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11195 Registrován: 1-2007 |
ZSSK hromadne prepúšťa: Výpoveď dostala aj šéfka odborov na Spiši, brániť sa chce súdnou cestou |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3468 Registrován: 5-2008 |
"ZSSK hromadne prepúšťa: Výpoveď dostala aj šéfka odborov na Spiši, brániť sa chce súdnou cestou"
Don Parmezano
|
|
Vlarsky
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 408 Registrován: 2-2023 |
Janka ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11197 Registrován: 1-2007 |
Jedálenský vozeň na trase z Bratislavy do Banskej Bystrice nenájdete, železnice prišli s alternatívou |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1722 Registrován: 3-2011 |
zabalením karimatky a spacáku prečítal som ako "zabalením kamarátky do spacáku" Inak na zastávke v Krpeľanoch došlo k MU: zrážka vectrona a pantera.
E pericoloso sporgersi - Nicht hinauslehnen - Не высовываться - Ne pas se pencher au dehors
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 155 Registrován: 11-2019 |
"Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda někdo nevíte o nějakém zdroji informací, ze kterého by se daly vyčíst typy jednotlivých zabezpečovacích zařízení ve stanicích na Slovensku? "Keďže listy GVD (nákresné JŘ) boli pre personál ŽSR zrušené, zostávajú už iba TTP, ktoré sú verejne prístupné. Prípadne niektoré stanice majú podrobný popis aj na portáli vlaky.net |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11200 Registrován: 1-2007 |
Na strednom Slovensku sa zrazili vlaky, hlásia zranených |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7184 Registrován: 12-2020 |
Tohle vypadá v pohodě, bez větších následků... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18486 Registrován: 12-2009 |
https://www.mojekysuce.sk/spravodajstvo/cadcu-cakaju-nove-parkovi ska-posilnuju-sa-vlaky-tranzit-chcu-ciastocne-obmedzit |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7190 Registrován: 12-2020 |
Na jedné staré mapě je zakreslena železniční spojka mimo Lučenec, ve směru od Fiľakova do Rapovců. Byla opravdu provozována? Ví někdo víc? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3469 Registrován: 5-2008 |
To byla spojka za "Slovenskýho štátu" , když Lučenec . připadl Maďarům
Don Parmezano
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7194 Registrován: 12-2020 |
To určitě ne. To byla trať Tomášovce - Velká Ves, která byla v provozu v letech 1940 - 1949. Tohle bylo na opačné straně Lučence a o 50 let dříve. Je to na mapě z roku 1910. |
|
Vlarsky
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 413 Registrován: 2-2023 |
Železnice se rozpadají, vlaky plné důchodců a studentů vezoucích se zdarma, SMERáci staví haciendy, a imperialisté ze Západu neprojdou |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 190 Registrován: 9-2015 |
Ahmad_Šáh_Masúd: Lesná železnica v Žarnovickej doline pri Čremošnom: V žiadosti firmy J. Ph. Glesinger v Hornom Turčeku o povolenie stavby prenosnej poľnej dráhy a v zápise o administratívnej pochôdzke z roku 1920 sa uvádza, že spomínaná železnička mala vychádzať od župnej hradskej Štubňa-Harmanec (pri kóte 630 m. n. m.), od lokality Podiel v blízkosti horárne mošovského panstava. Ďalej mala pokračovať Žarnovickou dolinou, po pravom brehu potoka a vedľa lesnej cesty, až do bočného údolia nazývaného Široká. Dĺžka železnice bola 5,5 km. Na trase sa nachádzalo celkom 11 priepustov, 4 križovania s lesnou cestou a dve výhybne - jedna v km 0,350-0,440 a druhá v km 5.090-5.470. Povolenie k prevádzke firma obrdžala na 5 rokov. Evidencia z roku 1922 však udáva protichodné údaje. Dĺžku uvádza už ako 7 km a lokalitu ukončenia železnice ako lesný oddiel v Žarnovickej doline s názvom Lopaty. Na trati premával jeden motorový rušeň a 7 dvojosových vagónov na prepravu dreva. (Příspěvek byl editován uživatelem adambarbuscak.) (Příspěvek byl editován uživatelem adambarbuscak.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7030 Registrován: 6-2019 |
Děkuji, zkusím se s tím nějak poprat. |
|
Vagonet
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1325 Registrován: 7-2017 |
Štúrovo: zapomenutý triangl a okolí. dokončení příště |