| Diskuse » Železnice » Informační systémy, rozhlas, znělky a gongy | « předcházející | další » |
Informační systémy, rozhlas, znělky a gongydolů |
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři |
| diskuse | posl. autor | příspěvků | stran | posl. příspěvek | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Archivy starších příspěvků
|
|
|||||||||
| Předchozí roky: 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | ||||||||||
|
|
Archiv diskuse Informační systémy, rozhlas, zně... do 18. 12. 2020 | Asdf | 60 | 1 | 18. 12. 2020 21:26 | |||||
|
|
Archiv diskuse Informační systémy, rozhlas, zně... do 07. 7. 2023 | ElWapp | 60 | 1 | 07. 7. 2023 19:41 | |||||
|
|
Archiv diskuse Informační systémy, rozhlas, zně... do 30. 9. 2025 | Mara | 60 | 1 | 30. 9. 2025 20:11 | |||||
| autor | příspěvek |
|---|---|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1 Registrován: 12-2025 |
Zdravím zdravím, měl bych jednu otázku. Není někde k dispozici jakási demo verze HIS-VOICE? Už se mi povedlo jaksi zprovoznit HaVIS ale už asi 2 roky hledám cokoliv s HIS-VOICE, ale beznadějně. Pokud by někdo měl jen audiobanku, bral bych ji všema deseti (využití by bylo pro osobní účely). Existovalo něco na Ulož.to, ještě před tím než skončilo, ale to jsem nikde nedohledal, jak vypadalo (jestli někdo má více informací, budu moc rád ). Tady starý odkaz: http://www.ulozto.sk/7778556/his-verze4-rar |
|
flink
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 82 Registrován: 7-2017 |
Tak na to můžete rovnou zapomenout. HIS-VOICE klient nefunguje jen tak sám od sebe, ale má silnou vazbu na své centrální servery v datacentru Správy železnic, ať už se jedná o zdroje dat, napojení editačních pracovišť, správu, synchronizaci, vazby na další systémy SŽ, zálohování a další. Mikrovox by musel vydat obrazy GNU/Linuxu všech klíčových částí, nebo vše zakomponovat do jednoho obrazu, a také samozřejmě odpárat veškeré SŽ vazby. Váš odkaz je určitě jen nějaká amatérská napodobenina. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2 Registrován: 12-2025 |
"HIS-VOICE klient nefunguje jen tak sám od sebe, ale má silnou vazbu na své centrální servery v datacentru Správy železnic Váš odkaz je určitě jen nějaká amatérská napodobenina." Ano, já jsem si vědom veškeré vazby, ale audiobanka je vázaná buďto na databázi programu z počítače nebo serveru nebo interně přenosem dat. A přijde mi lepší amatérská napodobenina, nežli nic, takže asi tak. Ale děkuji za upřesnění, vážím si toho. Ještě bych ale rád dodal to, že HaVIS prakticky ani moc vazby nemá, samotný program je schopen běžet i bez jakéhokoliv provázání, stačí jen audiobanka a samotný program. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 36 Registrován: 8-2022 |
Prosimtě, to je vždycky tím, že my jako operátoři tam dáváme nějaké důvody narušení formou kódu. Zrovna u Zábřehu ten odjezd Do je vázaný na odjezd toho R Bouzov, protože vozy přechází z rychlíku na ten Sp, tudíž je to obrat (kód O9) a tudíž to hlásí z provozních důvodů dopravce |
|
flink
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 83 Registrován: 7-2017 |
praha2008: On taky původní HaVIS za moc nestál, Chaps to prostě uměl aplikačně lépe. Ale dnes je HaVIS 3 suverénně nejmodernější systém a také je svou architekturou nejbližší požadavkům pro aktuálně připravovaný jednotný ISC. Mmch. Mikrovox spustil svůj klient-server model ještě před rokem 2010, jenže implementačně bohužel neodpovídá tomu, co SŽ od moderního systému očekává. |
|
flink
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 86 Registrován: 7-2017 |
Na CDP Praha už aktuální SM 100 nedodržují oba dva dodavatelé. ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5 Registrován: 12-2025 |
Trochu jsem hledal hlouběji do historie a narazil jsem na link, kde údajně byla dostupná rawbanka HIS-Voice. Nevěděl by o tom někdo náhodou něco více, a nebo nenašel by se zde někdo, kdo by ji vlastnil? Stranka již neexistuje, ale objevil jsem ji přes waybackmachine. https://web.archive.org/web/20100417063502/http://his.kvalitne.cz / |
|
Regpetrs
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1467 Registrován: 2-2007 |
Dnes mě v Děčíně překvapilo u rj 175, jak ignorují existenci hlavního města. Hlásili Ústí nad Labem, Pardubice, Brno, Bratislavu a Budapešť! |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 183 Registrován: 4-2017 |
"Dnes mě v Děčíně překvapilo u rj 175, jak ignorují existenci hlavního města. Hlásili Ústí nad Labem, Pardubice, Brno, Bratislavu a Budapešť! " SM100 počítá s vybranými pražskými stanicemi, ale Holešovice mezi nimi nefiguruje, tudíž se nehlásí. |
|
Neznamy
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 803 Registrován: 1-2005 |
Tak je to správně, tak to má být! Fakt tohle přijde někomu kromě pár magorů na dráze (s gumou místo mozku) v pořádku?!? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12135 Registrován: 5-2007 |
Neznamy: Otázka sa dá položiť aj tak, či to nie je každému okrem "pár magorů" (len aby som parafrázoval) dosť jedno... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 184 Registrován: 4-2017 |
"Tak je to správně, tak to má být! Fakt tohle přijde někomu kromě pár magorů na dráze (s gumou místo mozku) v pořádku?!?" |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4 Registrován: 7-2018 |
"Trochu jsem hledal hlouběji do historie a narazil jsem na link, kde údajně byla dostupná rawbanka HIS-Voice. Nevěděl by o tom někdo náhodou něco více, a nebo nenašel by se zde někdo, kdo by ji vlastnil? Stranka již neexistuje, ale objevil jsem ji přes waybackmachine. https://web.archive.org/web/20100417063502/http://his.kvalitne.cz /" |