Diskuse » Železnice » Informační systémy, rozhlas, znělky a gongy « předcházející | další »

Informační systémy, rozhlas, znělky a gongy

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků   
 
Předchozí roky: 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006
Archiv diskuse Informační systémy, rozhlas, zně... do 18. 12. 2020 Asdf 60 18. 12. 2020 21:26
Archiv diskuse Informační systémy, rozhlas, zně... do 07. 7. 2023 ElWapp 60 07. 7. 2023 19:41
Archiv diskuse Informační systémy, rozhlas, zně... do 30. 9. 2025 Mara 60 30. 9. 2025 20:11
   autor příspěvek
Pondělí, 01. prosince 2025 - 22:42:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 12-2025
Zdravím zdravím, měl bych jednu otázku. Není někde k dispozici jakási demo verze HIS-VOICE? Už se mi povedlo jaksi zprovoznit HaVIS ale už asi 2 roky hledám cokoliv s HIS-VOICE, ale beznadějně. Pokud by někdo měl jen audiobanku, bral bych ji všema deseti (využití by bylo pro osobní účely). Existovalo něco na Ulož.to, ještě před tím než skončilo, ale to jsem nikde nedohledal, jak vypadalo (jestli někdo má více informací, budu moc rád [happy]).
Tady starý odkaz: http://www.ulozto.sk/7778556/his-verze4-rar
flink
Úterý, 02. prosince 2025 - 18:24:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 82
Registrován: 7-2017
Tak na to můžete rovnou zapomenout. HIS-VOICE klient nefunguje jen tak sám od sebe, ale má silnou vazbu na své centrální servery v datacentru Správy železnic, ať už se jedná o zdroje dat, napojení editačních pracovišť, správu, synchronizaci, vazby na další systémy SŽ, zálohování a další.

Mikrovox by musel vydat obrazy GNU/Linuxu všech klíčových částí, nebo vše zakomponovat do jednoho obrazu, a také samozřejmě odpárat veškeré SŽ vazby.

Váš odkaz je určitě jen nějaká amatérská napodobenina.
Úterý, 02. prosince 2025 - 19:09:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2
Registrován: 12-2025
flink:
"HIS-VOICE klient nefunguje jen tak sám od sebe, ale má silnou vazbu na své centrální servery v datacentru Správy železnic
Váš odkaz je určitě jen nějaká amatérská napodobenina."

Ano, já jsem si vědom veškeré vazby, ale audiobanka je vázaná buďto na databázi programu z počítače nebo serveru nebo interně přenosem dat. A přijde mi lepší amatérská napodobenina, nežli nic, takže asi tak.
Ale děkuji za upřesnění, vážím si toho.
Ještě bych ale rád dodal to, že HaVIS prakticky ani moc vazby nemá, samotný program je schopen běžet i bez jakéhokoliv provázání, stačí jen audiobanka a samotný program.
Úterý, 02. prosince 2025 - 21:23:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 36
Registrován: 8-2022
Regpetrs:
"Proč hlasí staniční rozhlas lživé informace?"
Prosimtě, to je vždycky tím, že my jako operátoři tam dáváme nějaké důvody narušení formou kódu. Zrovna u Zábřehu ten odjezd Do je vázaný na odjezd toho R Bouzov, protože vozy přechází z rychlíku na ten Sp, tudíž je to obrat (kód O9) a tudíž to hlásí z provozních důvodů dopravce
flink
Úterý, 02. prosince 2025 - 21:44:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 83
Registrován: 7-2017
praha2008: On taky původní HaVIS za moc nestál, Chaps to prostě uměl aplikačně lépe. Ale dnes je HaVIS 3 suverénně nejmodernější systém a také je svou architekturou nejbližší požadavkům pro aktuálně připravovaný jednotný ISC.

Mmch. Mikrovox spustil svůj klient-server model ještě před rokem 2010, jenže implementačně bohužel neodpovídá tomu, co SŽ od moderního systému očekává.
flink
Čtvrtek, 01. ledna 2026 - 10:07:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 86
Registrován: 7-2017
Na CDP Praha už aktuální SM 100 nedodržují oba dva dodavatelé. [ko]
Pátek, 09. ledna 2026 - 23:20:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5
Registrován: 12-2025
Trochu jsem hledal hlouběji do historie a narazil jsem na link, kde údajně byla dostupná rawbanka HIS-Voice. Nevěděl by o tom někdo náhodou něco více, a nebo nenašel by se zde někdo, kdo by ji vlastnil?
Stranka již neexistuje, ale objevil jsem ji přes waybackmachine.

https://web.archive.org/web/20100417063502/http://his.kvalitne.cz /
Regpetrs
Úterý, 12. května 2026 - 14:23:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1467
Registrován: 2-2007
Dnes mě v Děčíně překvapilo u rj 175, jak ignorují existenci hlavního města. Hlásili Ústí nad Labem, Pardubice, Brno, Bratislavu a Budapešť!
Úterý, 12. května 2026 - 14:55:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 183
Registrován: 4-2017
Regpetrs:
"Dnes mě v Děčíně překvapilo u rj 175, jak ignorují existenci hlavního města. Hlásili Ústí nad Labem, Pardubice, Brno, Bratislavu a Budapešť!
"
Takže dodržování směrnice je ignorování existence? Zajímavé. [happy]
SM100 počítá s vybranými pražskými stanicemi, ale Holešovice mezi nimi nefiguruje, tudíž se nehlásí.
Neznamy
Úterý, 12. května 2026 - 17:43:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 803
Registrován: 1-2005
Tak je to správně, tak to má být! [crazy]
Fakt tohle přijde někomu kromě pár magorů na dráze (s gumou místo mozku) v pořádku?!?
Úterý, 12. května 2026 - 18:26:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12135
Registrován: 5-2007
Neznamy: Otázka sa dá položiť aj tak, či to nie je každému okrem "pár magorů" (len aby som parafrázoval) dosť jedno...
Středa, 13. května 2026 - 05:51:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 184
Registrován: 4-2017
Neznamy:
"Tak je to správně, tak to má být! [crazy]
Fakt tohle přijde někomu kromě pár magorů na dráze (s gumou místo mozku) v pořádku?!?"
Tak samozřejmě, že to není zrovna ideální stav, ale nikdo s tím holt nic nezmůže. Když gestorka Směrnice ví všechno nejlíp, tak s tím člověk nepohne i kdyby se na hlavu stavěl, aby to aspoň dávalo smysl.
Středa, 10. června 2026 - 12:07:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4
Registrován: 7-2018
praha2008:
"Trochu jsem hledal hlouběji do historie a narazil jsem na link, kde údajně byla dostupná rawbanka HIS-Voice. Nevěděl by o tom někdo náhodou něco více, a nebo nenašel by se zde někdo, kdo by ji vlastnil?
Stranka již neexistuje, ale objevil jsem ji přes waybackmachine.

https://web.archive.org/web/20100417063502/http://his.kvalitne.cz /"
Tento program znám i mám už léta. Bohužel tě musím zklamat. S HISem to nemá nic společného. Je to pouze fanouškovská verze určená hlavně k hlášení pro modelovou železnici. Soubory jsou namluvené autory. S HISem to má společného jen jeho tehdejší textace.
Nový příspěvek
     
  Text příspěvku:

  Uživatelské jméno:
  Heslo:
  Přílohy:
  Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
  Akce:
, více zde.