| Diskuse » Železnice » Trať Pardubice - Havlíčkův Brod a okolí | « předcházející | další » |
Trať Pardubice - Havlíčkův Brod a okolídolů |
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři |
| autor | příspěvek |
|---|---|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2672 Registrován: 1-2009 |
Fvendy:To se hledáte nemám, ale díval jsem se do brožůry 130 let trati Havlíčkův Brod Rosice nad Labem 1871 - 2001. Píše se tam toto: Vlečku VÚ 3755 Bílek v současnosti obsluhuje vlečkař strojem 742.522 a dále je zde i stroj 701.739. Z ní odbočuje vlečka Agroslužeb Havlíčkův Brod, a.s.,střediska Chotěboř, kterou ovšem obsluhují ČD. Tamní lokomotiva T444.05 byla v roce 2000 předána do Kovošrotu Hradec Králové. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2020 Registrován: 8-2006 |
Fvendy: podle leteckého snímkování v roce 1956 tam ještě není ani stopa, zatímco v roce 1968 už je znatelné napojení současné, v roce 1969 je lépe viditelné. Takže časově mezí tím. Doporučuji studium leteckých snímků, popř. hledání v archivech.![]()
Zachrochtám, zavrčím, zahalím se do oblaku dýmu a zmizím jako červený sršeň! www.pshzd.cz
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2673 Registrován: 1-2009 |
Medlešice,6.5.2026. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2675 Registrován: 1-2009 |
Pardubice,7.5.2026. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 142 Registrován: 6-2021 |
Motoráček: děkuji moc |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 68 Registrován: 12-2006 |
Náklad u Horky, 8.5.2026.
I ta nejmenší kočka je mistrovský kousek
(Leonardo da Vinci) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2704 Registrován: 2-2004 |
Modrá spolupráce na gigawoodech |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2676 Registrován: 1-2009 |
Pardubice, 24.5.2026. Souprava 814.042 + 814.043 na Os 5319 do Hlinska v Čechách. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2677 Registrován: 1-2009 |
Chrudim,27.5.2026. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 17722 Registrován: 6-2003 |
Ráno přecpané a smrdí záchod. Na trať se vracejí Regionovy, cestující si stěžují |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1440 Registrován: 4-2013 |
Zajimavé, že s těmi liškami mají problém jen tady. Jinak jezdí z HB do Slavonic, a jezdí stále. Ale na trať HB - Pardubice se najednou nehodí? Takže aby jezdili aspoň dvojité regionovy. Jel jsem asi před měsícem po 8 hodině směrem na Hlinsko a HB a vlak byl k mému překvapení docela narvaný, a samozřejmě jela Regionova. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2023 Registrován: 9-2010 |
A to přitom je trať na Slavonice z hlediska oblouků na tom ještě hůře, navíc většina úseků je nesvařených. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1986 Registrován: 1-2006 |
Řekněme si otevřeně, že to není jen o kolech - pokud jsem koukal na seznamy těch závad, byla kola méně než polovina. Ale na příběh, nezmiňující, že některé relativně banální opravy jsou spojené s půlrokem a víc nedostupnosti dané jednotky (patrně nedostatek dílů a kapacity výrobce), do novin to stačí. Zajímavé je něco jiného. https://www.borova.cz/deni-v-obci/aktuality/zmena-jizdniho-radu-b us-od-1462026-408cs.html Od 14.06.2026 se zásadním způsobem posiluje linka 680831, prodloužená navíc ze Skutče do Žďárce. Změna JŘ dráhy ještě nevyšla, ale skoro to na mne působí, krom úlitby Proseči, jako příprava na zastavení provozu ve všední dny minimálně mezi Pustou Kamenicí a Skutčí. Ušetřila by se tak jedna jednotka, pravděpodobně náhrada za pavouka co to schytal u Hrušové. Současně ve Žďárci, spíš kvůli polohám dnešních spojů (dobrovolně autobus s řidičem ve Žďárci nikdo na 50 - 110 minut ve špičce snad neodstaví), má 831 mít vazbu na havlbrodské, čímž se otvírá zajímavá možnost řešit většinu problémů s nestíháním nebo s nedostatkem další soupravy odříkáním (Chrudim -) Slatiňany - Skuteč, jak se v posledních týdnech občas i děje. Ono je otázkou, zda, kdyby to v Chrasti vycházelo na obrat, by vůbec kraj o úsek Chrast - Skuteč stál - frekvence je bez školáků mizivá... Řekněme, že ani náhrady RegioNovami nejsou nejstabilněší a často už to, ty šroty z kopřiv z celé republiky, nedají. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2678 Registrován: 1-2009 |
Dnešní fotky při cestě do Hradce Králové. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 143 Registrován: 6-2021 |
Pozvánka na akci příští týden 155 let železnice v Chotěboři Na vlečce bude jezdit 810 009-1 |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 144 Registrován: 6-2021 |
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2679 Registrován: 1-2009 |
Pardubice - Rosice nad Labem, 31.5.2026. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 69 Registrován: 12-2006 |
Pardubice, 555 před odjezdem do Havlíčkova Brodu,6.6.2026.
I ta nejmenší kočka je mistrovský kousek
(Leonardo da Vinci) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2680 Registrován: 1-2009 |
Chrast u Chrudimi,6.6.2026. 555 se na chvíli zastavila. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 70 Registrován: 12-2006 |
Pardubice,6.6.2026. Zamračená se sune do Pardubice - Rosice na Labem a pak jede do Jihlavy.
I ta nejmenší kočka je mistrovský kousek
(Leonardo da Vinci) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2681 Registrován: 1-2009 |
Chrast u Chrudimi. 6.6.2026. 555 vracející se z oslav do Pardubic. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 71 Registrován: 12-2006 |
555 ve Starých Jesenčabech a u letiště.
I ta nejmenší kočka je mistrovský kousek
(Leonardo da Vinci) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 111 Registrován: 7-2023 |
To sunutí mě krapet překvapilo. Našel jsem si flek, viz foto, a byl jsem připraven. Když jsem však viděl, že sunou, už jsem to nedal bohužel. Naštěstí jsem si na ní počkal i dopoledne jinde. |
|
Administrátor Číslo příspěvku: 76333 Registrován: 4-2003 |
Ano, historicky to nebylo úplně přesné - sunulo se obvykle pouze směrem do Pardubic. Opačně se jezdilo na závěsu libereckého rychlíku. ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2682 Registrován: 1-2009 |
Tak si dvěma fotkami připomeňme sunutí vlaku do Pardubic a opačně v závěsu libereckého rychlíku. |
|
M_g
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2275 Registrován: 6-2006 |
Sunulo se i z Pardubic z kusých kolejí. Bardotka se čtyřma Baikama do HB. Kolik libereckých rychlíků nejezdilo už z Brna? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1460 Registrován: 4-2013 |
Nechápu tu logiku tak vlak 5305 od Pardubic prostoji 15 min čekání v Chrasti? Místo aby křižování proběhlo v Cejřově. Na co ta výhybna je koukám, že v posledních letech na parádu. |
|
Priapos
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2688 Registrován: 10-2012 |
"Nechápu tu logiku tak vlak 5305 od Pardubic prostoji 15 min čekání v Chrasti? Místo aby křižování proběhlo v Cejřově. Na co ta výhybna je koukám, že v posledních letech na parádu. " Rozhodnutí bylo správné. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1461 Registrován: 4-2013 |
Priapos: Jo a proč ? |