|
|
Pátek, 27. března 2026 - 06:44:36
|
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15326
Registrován: 6-2004
|
trať 300, Ostrava-Kojetín, dříve plno hlásek... zajímají mne místa, kde stával kozlík s pákami? Např. Dobrotice uvnitř služební místnosti, Trojanovice, Všetuly - v plechové skříni před budovou... jak to bylo řešeno na ostatních hláskách s mech. návěstidly? Pstruží, Nyklovice... Díky za info |
|
|
Pátek, 27. března 2026 - 16:32:14
|
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15327
Registrován: 6-2004
|
malé ohlédnutí: Mikulov na Moravě |
|
|
Pátek, 27. března 2026 - 23:27:22
|
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12930
Registrován: 6-2006
|
Vjezdová dvouramenná mechanika leží v Domašíně. To by mohla být jedna bývalá vlašimská. |
|
|
Pátek, 03. dubna 2026 - 10:07:24
|
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 72
Registrován: 7-2017
|
vzpomínka na Nesovice A Kyjov |
|
|
Pátek, 03. dubna 2026 - 16:47:46
|
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 73
Registrován: 7-2017
|
mech. závory v Bučovicích |
|
|
Pondělí, 06. dubna 2026 - 16:25:46
|
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15342
Registrován: 6-2004
|
Kde všady bývala (cca 40 let zpět) Zv ? Například Bohousová, Šumice, Kounov atd. atd. Díky za další tipy dnes zapomenutých Zv+zastávka |
|
|
Pátek, 10. dubna 2026 - 12:17:27
|
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2464
Registrován: 7-2002
|
Nevíte někdo jak to vypadá s mech. závorami v Plešivci? Dělá se nové PZS a nebo je tam stále značka stop? |
|
|
Pátek, 10. dubna 2026 - 12:42:40
|
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1989
Registrován: 9-2010
|
Stále stejný stav, při poslední výluce se robila jen vozovka. |
|
|
Pátek, 17. dubna 2026 - 06:59:48
|
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15360
Registrován: 6-2004
|
....jak ještě dlouho vydrží ?
|
|
|
Pátek, 17. dubna 2026 - 16:34:08
|
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1993
Registrován: 9-2010
|
Doplnění předchozího příspěvku o pár snímků. Mimo provoz je aktuálně i PZS přímo ve stanici. |
|
|
Sobota, 18. dubna 2026 - 18:46:21
|
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15128
Registrován: 4-2003
|
|
|
|
Úterý, 21. dubna 2026 - 23:33:49
|
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 152
Registrován: 5-2021
|
Zdravím, mechaniky na odb. Obora ještě stále jsou? Jestli výměna byla zatím jen v Křinci? |
|
|
Středa, 22. dubna 2026 - 19:12:09
|
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7114
Registrován: 12-2020
|
V neděli Křinec mechaniky na vjezdu od Obory stále fungují. Vyměněno je jen opačné. Odb. Obora stále mechanikuje. |
|
|
Středa, 22. dubna 2026 - 19:19:38
|
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 153
Registrován: 5-2021
|
Dobře, děkuji za odpověď. |
|
|
Čtvrtek, 23. dubna 2026 - 01:28:21
|
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 152
Registrován: 11-2019
|
A na kedy je prosím naplánovaná výmena v Odb. Obora? |
|
|
Čtvrtek, 07. května 2026 - 09:01:52
|
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15375
Registrován: 6-2004
|
Malé ohlédnutí, ač tyto mechaniky stále slouží... snad někdo vloží aktuální fotky |
|
|
Pátek, 15. května 2026 - 17:26:15
|
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2010
Registrován: 9-2010
|
Menší aktualita z východu. V Hanušovciach n. Topľou byla snesena mechanická předvěst od Čierného a nahrazena neproměnnou návěstí výstraha. Vjezdové mechaniky beze změn.
|
|
|
Sobota, 16. května 2026 - 21:27:07
|
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2465
Registrován: 7-2002
|
Počítat to ještě jako mechanické návěstidlo? |
|
|
Neděle, 17. května 2026 - 07:35:42
|
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2013
Registrován: 9-2010
|
To bude spíš otázka na toho, kdo si mechaniky eviduje, ovšem na opačné straně stanice je tato neproměnná návěst též. Zajímavější je, že tam byla předvěst světelná AŽD71 (před ní typ AŽD65) a následně byl dosazen místo horní části návěstidla žlutý terč. |
|
|
Neděle, 17. května 2026 - 14:36:17
|
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15141
Registrován: 4-2003
|
Podobná zajímavost je i v Radejčíně kde je žlutý viaflex jako předvěst červenému terči.
|
|
|
Neděle, 17. května 2026 - 15:32:05
|
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 521
Registrován: 7-2017
|
Něco podobného pamatuji na vjezdu do Čáslavi místního od Třemošnice. Obrázek převzat z publikace 120 let trati Čáslav Žleby Třemošnice od Martina Navrátila
|
|
|
Neděle, 17. května 2026 - 18:32:54
|
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 35267
Registrován: 5-2002
|
O těchto návěstidlech psali pánové Šupík a Vlček v knize Projekt a stavba modelového kolejiště, tuším v souvislosti s tratí Kutná Hora - Zruč nad Sázavou, což je hned vedle...
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
|
|
|
Neděle, 17. května 2026 - 22:21:38
|
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 522
Registrován: 7-2017
|
Máte pravdu. Ing Ondřej Řepka ji fotil v Červených Janovicích roku 1967. Foto je v knize 100 let místní dráhy Kutná hora -Zruč nad Sázavou od Martina Navrátila (Příspěvek byl editován uživatelem pudr.kolsky.) |
|