| Diskuse » Železnice » GVD platný a připravovaný | « předcházející | další » |
GVD platný a připravovanýdolů |
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři |
| autor | příspěvek |
|---|---|
|
Pajzák
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10264 Registrován: 6-2015 |
Děkuji, byl jsi rychlejší. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16522 Registrován: 4-2003 |
PV: Nevím, proč bych měl vyhazovat peníze jen proto že je mám. Ty slouží k zajištění života. Mladějov Vám neříká že máte rozfrcat všechny peníze a pak Vám nebude mít kdo vyprázdnit žabanta. Ale že chorobný šetření je strašlivě blbá životní strategie a ti lidi se o spoustu věcí ochuzujou. Teď jsme o víkendu byli polovičkou v Libverdě, což je destinace spíš pro lidi ve věku našich rodičů (skoro). Diskotéka pro geronty tam jela do půl jedný v noci a člověk tam potkal spoustu seniorů, který si ten život umí užít - na můj osobní vkus snad až příliš. Přitom jde o lidi, co měli v životě úplně normální profese, zbohatlíci jezdí jinam.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
Pajzák
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10265 Registrován: 6-2015 |
No jo, ale ten litr, který by za výlety "vyhodil" navíc, by mu mohl ve stáří chybět. |
|
Paul2no
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3884 Registrován: 11-2009 |
Není to to stejné. Oneticket je dražší, ale za to horší. Dnes ČD vázaná jízdenka Třebíč - Praha stojí 295 korun. Povinný je první rychlík na trase, pokud vám přípoj kvůli zpoždění ujede, můžete jet beztrestně dalším spojem. Po novu budete potřebovat jízdenky dvě, na přestup v Jihlavě máte tři minuty (a ještě jestli opravdu R9 nebude čekat, tak to snad ani za možný přestup nejde považovat). 15 minut dopředu ani mnohdy ještě nevíte, jestli to stihnete nebo ne. Ano, můžete si koupit Oneticket, který je o 50 % dražší (433 Kč), ale za to bez garance míst k sezení (a u RJ se ani nedozvíte dopředu, jestli je místo vymístenkováno nebo ne). Já v tomhle prostě vidím jasné zhoršení pro cestující co jedou s přestupem. A cestující by neměli tratit na tom, že stát si pro různé linky závazkové služby vybral různé dodavatele. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18589 Registrován: 5-2004 |
Proc mam jet do libverdy kde to znam uz leta? Mch uz mam prosle i okoli ex trati z mirsku do jindrichovic. Kdyz uz bych se v tom koute objevil tak po stope trati z lwofku do gryfowa a projel obnoveny swieradow... |
|
Bkp
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8929 Registrován: 8-2003 |
"Bkp: Už měla být pomalu prováděna prostá elektrizace (Samotné zahájení prací se předpokládalo v roce 2027.) Sorry. Ještě ten alibismus budete hájit?" Dobře, zkusím to jinak. Přepřah a brejlovec nemají v roce 2026 na dráze co dělat. Dokud nebude ta prostá elektrizace hotová, tak je lepší ukončit všechny vlaky R16 v Klatovech a to i v případě, že v Rudě by stíhaly přípoj na Německo. Můžu SŽ vyčítat ledacos, ale za vyžilost řady 754 nemůže. |
|
Pajzák
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10266 Registrován: 6-2015 |
"Není to to stejné. Oneticket je dražší, ale za to horší. Dnes ČD vázaná jízdenka Třebíč - Praha stojí 295 korun." |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18591 Registrován: 5-2004 |
No pokud na tom VDV je tak že to časově vyjde i dalším vlakem tak fajn. U PIDu to kolikrát nevyjde časově ani tím plánovaným. A prodá PID průvodčí ve vlaku nebo je třeba platit za to český televizi 150 měsíčně jako výpalné za chytrý telefon? |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 27115 Registrován: 3-2007 |
A proč si to jako nemůžeš koupit v tý aplikaci sám? Nějakej ideologickej problém? Hele já nemám rád appky atd., ale prostě zrovna tu PIDovou i VDV mám a nemusím se nikde s nikým dohadovat a být na někom závislý. A je to levnější než papír u těch dražších třeba o dvacku a řešit, že třeba nebude fční označovač na peroně atd. >je třeba platit za to český televizi 150 měsíčně jako výpalné za chytrý telefon? Ty přece ten telefon dávno máš a neplatíš za něj jako ani za TV, to ses mi kdysi chlubil - tak co zase řešíš? Jinak VDV 24 h síťová stojí stopade, takže pro návrat ten den, což tvé výlety jsou, nemá smysl řešit jednotlivé jízdenky. Nakonec podobně jako v PIDu, kde mají ještě další vyfikundace jako celodenní 4 vnější pásma atd., ale jen v aplikaci. (Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.) |
|
Zelený_petr
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 259 Registrován: 7-2005 |
"Tak si koupím VDV z Třebíče do Světlé za 106 Kč a k tomu PID ze Světlé do Práglu za 180-195 Kč. V čem je problém?" Že neoznačuje místenky, takže netuším, kdy mě cestou někdo vyhodí? (To jim MD taky roleruje, nebo to ani nepožaduje? )
Nic není tak, jak se na první pohled může zdát.
|
|
Pajzák
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10269 Registrován: 6-2015 |
A jak se má RegioJet dovědět, že s ním jedeš, když máš PID jízdenku, smím-li se ptát? |
|
Zelený_petr
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 260 Registrován: 7-2005 |
Pověsit informace o mimořádnosti na dané lince na svůj web. Asi ještě netušíš, čeho jsou ty patláci schopní. Opakovaně se děje, že na rychlíky mezi Všetaty a Ústím chybí jednotka, takže třeba i celý den třetina rychlíků vůbec nejede. Na webu RJ se to dá zjistit pouze tak, že zablokujou všechna místa, takže si na takové vlaky nejde koupit místenku. V případě mimořádností na trati to bývá podobné. NAD žádná, informace taky ne. Zatím tedy od ČD. Jenže od prosince nad Mělníkem budou jezdit pouze tyhle šmejdi, takže už žádná jiná volba nebude. ![]()
Nic není tak, jak se na první pohled může zdát.
|
|
Pajzák
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10270 Registrován: 6-2015 |
Pokud je to linka v integrovaném systému, informaci bych čekal prvotně od koordinátora. Čímž se RegioJetu nezastávám, zkušenosti s jeho "řešením" MU mám. |
|
Zelený_petr
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 261 Registrován: 7-2005 |
Zrovna v tomto případě na webu PID nic nebylo. Proč taky, když všechny ostatní vlaky jezdily a na PIDu se zřejmě o tom neměli jak dozvědět, že dopravce si svévolně ruší spoje. Navíc dálkové vlaky, co neobjednává PID, ale ministerstvo. To snad ani nic takového nemá a předpokládá, že si cestující bude informovat dopravce.
Nic není tak, jak se na první pohled může zdát.
|
|
mot
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6263 Registrován: 7-2017 |
Jojo, mnoho psů, zajícova smrt. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1 Registrován: 6-2026 |
Zelený_petr: Opakovaně se děje, že na rychlíky mezi Všetaty a Ústím chybí jednotka, takže třeba i celý den třetina rychlíků vůbec nejede A to se opakovaně stalo konkrétně kdy, že třeba i celý den třetina rychlíků vůbec nejela? Uveďte datum, jestli nás tu akorát netaháte za fusekli - za posledního půl roku některé vlaky nejely krom vlivu MU jen 14.1. kvůli námraze na troleji (a to se netýkalo jen "šmejdů", ale i Hodného Modrého) a dál to proklikávat nebudu. Ano, místo 665 se občas objevuje 655. Ale to neznamená, že "celý den rychlík nejede". |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16526 Registrován: 4-2003 |
Pověsit informace o mimořádnosti na dané lince na svůj web. Takže když budu čekat třeba na nádraží v Mělníku, tak mám prohledávat web Regiojetu, protože zrovna nejbližší můj vlak je RJ? ![]() Neměly by od toho sloužit takhle náhodou sloužit IS Správy železnic?? takže třeba i celý den třetina rychlíků vůbec nejede No mě by taky zajímalo, kde se tyhle informace berou. ![]()
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
Zelený_petr
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 263 Registrován: 7-2005 |
Ano, asi by k tomu mohly a měly sloužit IS SŽ, jenže to není schopno informovat ani o svých problémech (často ale ani včas o pravidelné koleji ), takže představa, že bude informovat o záležitostech dopravce, je přinejmenším naivní. I v případě výluk se dozvíme maximálně kouzelnou formuli „Sledujte informace dopravce”. A pokud to neřeší objednatelé (čest pár krajským výjimkám), tak už zbývají jen dopravci. Prostě je potřeba si zvyknout, že díky úspoře bude mít cestující SMŮLU a na servis ČD mohou zapomenout, protože ostatním dopravcům jsou u . Soutěžila se cena, ne nějaké dobro kaštanů. ![]()
Nic není tak, jak se na první pohled může zdát.
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 382 Registrován: 6-2010 |
035 - Os vlaky bude jezdit ČD místo Arrivy. Jezdit budou ty nově dovezené RegioSpidery. (Příspěvek byl editován uživatelem fabec.) |
|
Bkp
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8931 Registrován: 8-2003 |
Je zajímavé, jak pobořuje představa jet na dvě jízdenky dvou IDS (teda ne že bych i já z toho byl odvázanej), ale že třeba cestující do Prahy z Chotěboře či Habrů doposud jinou rozumnou volbu nemají, to nikoho netankuje. Jen se tím potvrzuje, že někomu nejde o cestující, ale o DBL a jistou nadřazenost drážního světa. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16527 Registrován: 4-2003 |
a měly sloužit IS SŽ, jenže to není schopno informovat To jako že nefungujou nádražní tabule a hlášení?? Máte snad dojem, že se z toho webu dopravce při nějaké mimořádnosti dozvíte víc nad rámec nějaké obecné floskule? ![]() ![]()
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|