Diskuse » Železnice » V televizi říkali, že ... V novinách psali, že ... « předcházející | další »

V televizi říkali, že ... V novinách psali, že ...

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků  zobrazit všechny (78)   
 
Předchozí roky: 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 15. 1. 2020 T_._H_. 60 15. 1. 2020 07:47
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 27. 1. 2020 Marťa_rak 60 27. 1. 2020 12:56
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 17. 2. 2020 Vasekpetr1 60 17. 2. 2020 05:24
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 05. 3. 2020 Sůra_Ghost 60 05. 3. 2020 08:09
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 16. 4. 2020 honzaklonfar 60 16. 4. 2020 07:01
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 11. 5. 2020 Telini 60 11. 5. 2020 22:26
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 13. 7. 2020 Tomáš_záruba 60 13. 7. 2020 00:58
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 03. 8. 2020 Bram 60 03. 8. 2020 08:13
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 22. 8. 2020 honzaklonfar 60 22. 8. 2020 08:13
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 15. 9. 2020 Tomáš_záruba 60 15. 9. 2020 19:48
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 26. 9. 2020 Hajnej 60 26. 9. 2020 23:29
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 31. 10. 2020 Hajnej 60 31. 10. 2020 12:25
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 14. 12. 2020 Pezos 60 14. 12. 2020 20:41
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 17. 1. 2021 Honzalb 60 17. 1. 2021 22:14
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 29. 1. 2021 Asdf 60 29. 1. 2021 19:20
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 07. 4. 2021 Mouka 60 07. 4. 2021 07:32
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 10. 6. 2021 honzaklonfar 60 10. 6. 2021 11:59
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 31. 7. 2021 Pikehead 60 31. 7. 2021 09:04
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 30. 8. 2021 Mouka 60 30. 8. 2021 11:57
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 06. 10. 2021 Hajnej 60 06. 10. 2021 01:03
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 05. 11. 2021 S4991023 60 05. 11. 2021 14:24
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 24. 1. 2022 AllForOnepnzs 60 24. 1. 2022 19:00
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 23. 3. 2022 Practicus 60 23. 3. 2022 19:27
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 14. 5. 2022 AllForOnepnzs 60 14. 5. 2022 15:56
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 18. 5. 2022 původní.gp 60 18. 5. 2022 13:02
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 20. 5. 2022 AllForOnepnzs 60 20. 5. 2022 23:04
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 02. 6. 2022 Mouka 60 02. 6. 2022 10:51
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 26. 7. 2022 honzaklonfar 60 26. 7. 2022 14:11
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 03. 10. 2022 Mouka 60 03. 10. 2022 09:57
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 16. 11. 2022 Mladějov 60 16. 11. 2022 20:09
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 16. 12. 2022 Mouka 60 16. 12. 2022 08:33
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 22. 1. 2023 honzaklonfar 60 22. 1. 2023 11:28
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 16. 2. 2023 Mouka 60 16. 2. 2023 13:34
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 06. 3. 2023 Petr165 60 06. 3. 2023 12:57
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 31. 3. 2023 původní.gp 60 31. 3. 2023 14:00
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 04. 4. 2023 Bram 60 04. 4. 2023 18:26
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 10. 4. 2023 Hajnej 60 10. 4. 2023 20:11
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 16. 5. 2023 Pezos 60 16. 5. 2023 19:39
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 19. 6. 2023 Bram 60 19. 6. 2023 09:26
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 03. 7. 2023 Honzalb 60 03. 7. 2023 23:15
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 08. 8. 2023 Mouka 60 08. 8. 2023 09:32
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 13. 9. 2023 Practicus 60 13. 9. 2023 16:08
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 08. 10. 2023 Alex7 60 08. 10. 2023 11:57
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 28. 11. 2023 Bram 60 28. 11. 2023 13:33
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 20. 12. 2023 Mouka 60 20. 12. 2023 13:11
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 02. 2. 2024 Mouka 60 02. 2. 2024 09:23
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 15. 2. 2024 Babilon 60 15. 2. 2024 19:27
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 12. 3. 2024 Qěcy 60 12. 3. 2024 19:41
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 25. 4. 2024 Mouka 60 25. 4. 2024 12:47
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 16. 6. 2024 Prag 60 16. 6. 2024 16:20
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 03. 8. 2024 Practicus 60 03. 8. 2024 00:30
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 18. 9. 2024 Hajnej 60 18. 9. 2024 10:33
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 14. 10. 2024 Prag 60 14. 10. 2024 21:28
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 07. 11. 2024 Hajnej 60 07. 11. 2024 11:28
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 11. 12. 2024 Ohl 60 11. 12. 2024 13:02
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 13. 12. 2024 hjguzf 60 13. 12. 2024 15:00
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 18. 1. 2025 honzaklonfar 60 18. 1. 2025 18:45
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 04. 2. 2025 J.M. 60 04. 2. 2025 08:42
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 03. 3. 2025 Mouka 60 03. 3. 2025 04:08
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 26. 3. 2025 Mirek_Zv. 60 26. 3. 2025 22:47
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 15. 5. 2025 Mladějov 60 15. 5. 2025 17:14
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 08. 6. 2025 J.M. 60 08. 6. 2025 12:36
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 13. 6. 2025 Mouka 60 13. 6. 2025 12:38
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 04. 7. 2025 Mouka 60 04. 7. 2025 09:58
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 03. 8. 2025 honzaklonfar 60 03. 8. 2025 08:01
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 19. 8. 2025 Mouka 60 19. 8. 2025 10:53
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 01. 9. 2025 Petr_vlček 60 01. 9. 2025 21:32
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 16. 9. 2025 Ohl 60 16. 9. 2025 08:32
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 12. 10. 2025 Přilepy 60 12. 10. 2025 19:46
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 20. 11. 2025 Mouka 60 20. 11. 2025 14:34
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 04. 12. 2025 Martin_zlivský 60 04. 12. 2025 14:52
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 27. 12. 2025 honzaklonfar 60 27. 12. 2025 17:46
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 21. 1. 2026 Hajnej 60 21. 1. 2026 23:08
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 12. 2. 2026 Mouka 60 12. 2. 2026 09:27
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 04. 3. 2026 Petr_vlček 60 04. 3. 2026 20:46
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 02. 4. 2026 Kalanis 60 02. 4. 2026 15:35
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 25. 4. 2026 Mouka 60 25. 4. 2026 18:58
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 22. 5. 2026 Petr_vlček 60 22. 5. 2026 10:39
   autor příspěvek
Pátek, 22. května 2026 - 12:46:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10207
Registrován: 9-2011
schválené vlakotramvaje
Schválené u nás??? [crazy]
Jsem zvědavej, kde s nimi budou jezdit (= kde zadrátujou příměstskou trať 15 kV, 16,7 Hz) [lol]
Všichni jste volové. Servít
Pátek, 22. května 2026 - 13:12:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6991
Registrován: 6-2019
A ožrala Zeman poklepával v Bohumíně na základní kámen širokorozchodné...[ko]
Pátek, 22. května 2026 - 14:45:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1638
Registrován: 3-2005
Aleš_Liesk.:
" schválené vlakotramvaje
Schválené u nás??? [crazy]
Jsem zvědavej, kde s nimi budou jezdit (= kde zadrátujou příměstskou trať 15 kV, 16,7 Hz) [lol]"

Znojmo - st. hranice.
Pikehead
Pátek, 22. května 2026 - 17:21:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10667
Registrován: 3-2007
Poznámka A.L. v plném znění je taková, že vozidlo ze Saarbrückenu je z pohledu legislativy to samé co kačena na baterky. Ale to je nuda, takže do pohádkového světa Jendy Beránka přibyli i jacísi odpůrci vlakotramvaje, kteří jim házejí klacky pod kola...

Největším odpůrcem tram-trainu je ekonomická realita - to, co dovezli ze Saarbrückenu má kapacitu okolo 96 sedících a 147 stojících; to je podobné 52T nebo třívozovému panteru (= není to řešení pro žádné prdelní lokálky a jejich "záchranu"). K tomu (překvapivě) výsledkem aplikace tramvajových a drážních požadavků není levnější, ale dražší vozidlo: Saarbrücken se zbavuje třicet let starých vozidel, protože kupuje nové Stadlery - 7 milionů euro za kus.

Takže jsem moooc zvědavý, jestli třetí kolo pokusu "dovezeme vyřazené tramvaje z Tramtárie a postavíme se na hlavu, abychom pro ně našli využití" dopadne v režii ČVUT nějak výrazně jinak než v Rokytnici nebo na ČHŽ... (A bylo by nefér nezmínit čtvrtého závodícího Zdendu Ch., který zatím jen sebral trestné body za předčasný start - ale je nutné ocenit, že s tou šalinou aspoň šaškuje za vlastní prachy...)

Držme našim pionýrům slepých uliček palce a JTB popřejme mnoho inspirace do jeho pohádkářské žurnalistiky a tolerantní a nenáročné editory v Ekonomii, přes které tohle prochází...
Pátek, 22. května 2026 - 21:10:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13434
Registrován: 5-2002
A k tomu je potřeba říci, že stále máme u většiny dopravních podniků nesoulad mezi železničním a tramvajovým profilem kol.
Nejsem úplně znalec, ale nějak tuším, že soulad je v Brně a v Praze...
Jak využít "vlakotramvaj ze Saarbrückenu na 15 / 25 / 0,75? kV?

V Plzni mě nic nenapadá, jejich systém průjezdných linek S-Bahn vypadá docela dobře...
Brno moc neznám, nicméně frekvence S-Bahnu je veliká...
A to je pod střídavou trakcí u tramvajových provozů asi vše.

Vymyslet nějaký úplně nový provoz? To by bylo nejjednodušší, ale asi nejdražší...

Mě snad napadá linka Opava - Hlučín - Ostrava - Hranečník - Nová Orlová - Karviná město...
Tento názor píši jako soukromá osoba prodchnutá celým životem železnicí, nikoliv jako zaměstnanec dopravce nebo člen nějakého spolku.
Pátek, 22. května 2026 - 22:07:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18528
Registrován: 5-2004
Tak možná Liberec z Jablonce když už tramvaj nemůže skrz tamní centrum tak že by zadrátovali trať do Tamvalda. Už dlouho tam nebyla půl roku výluka, naposled letos.

Rokytnice je akorát šroťák, ty tramvaje už po několika zimách odstavený ve sněhu budou mít izolačně v hajzlu trakčáky a nejspíš i komutátory na tom slavně nebudou.
Regpetrs
Pátek, 22. května 2026 - 23:56:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1479
Registrován: 2-2007
PŠ: V Praze ani náhodou. Tady máme profil ještě z koňky. Obruče šířky 100 mm a výška okolku byla min. 11, jestli si dobře pamatuji. Teď je snad 15, ale neberte mne za slovo.
Pikehead
Sobota, 23. května 2026 - 00:31:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10670
Registrován: 3-2007
PV: Tak největší příležitost pro vlakotramvaj byla Liberec-Jablonec, ale i tam bylo jednodušší najít prachy na paralelní infrastrukturu než vynalézt tram-train.

PŠ: 25 kV to nemá, německá soustava vede až do Lotrinska.

(Příspěvek byl editován uživatelem Pikehead.)
Sobota, 23. května 2026 - 06:34:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11160
Registrován: 1-2007
Pikehead: Ad trestné body: odkaz
Sobota, 23. května 2026 - 07:07:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18444
Registrován: 12-2009
napadá linka Opava - Hlučín - Ostrava - Hranečník - Nová Orlová - Karviná město..
O Opava - Hlučín - Ostrava se uvažovalo, ale je to u ledu.
O Ostrava přes Hranečník do Karviné se mluví. Ale jako o tramvaji.
Dopadne nejspíš stejně. Nebudou €.
https://www.msstavby.cz/tramvajova-trat-ostrava-karvina-pripravy- v-roce-2026-30-04-2026/
https://ekonomickydenik.cz/tramvaj-po-dulnich-vleckach/
Pikehead
Sobota, 23. května 2026 - 09:30:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10671
Registrován: 3-2007
Ohl: Ono většina toho, co se pokládá za train-tram, jsou ve skutečnosti light rail systémy, kde se zkonfiskuje těleso nějaké nepoužívané trati nebo vlečky vedoucí příhodně a spojí se to s městskou tramvajovou tratí. Drží se to odděleně jako tramvajová/light rail infrastruktura. Miniaturní příklad toho je oblast nákladového nádraží Žižkov.
Train-tramy, které sdílí trať s reálným drážním provozem vznikly za posledních deset let jen čtyři: Maďarsko, Cadiz, Rotherham a Ile de France. Českým šotoušům je asi nejbližší to Maďarsko; Chrdle na téma train-tram zatím produkuje jen takovou šlegrovskou mlhu, ze které mi vychází spíš cesta light rail; Leso, hlava otevřená, zase objevil velmi zajímavou věc a to že ojetina může být levnější než novostavba (zejména když se související R&D pokryje bokem z jeho grantu) a chce to ukázat na vozidle, pro které bude teprve hledat dopravní aplikaci. Obvykle se to dělá z druhého konce - poptávka > podmínky > řešení > vozidlo, ale státní výzkum pro výzkum to může vidět jinak.

Mouka: Ten příspěvek a celková komuniakční "strategie" AŽD v reakci na Sůrův (v podstatě banální) článek je učebnicový příklad špatné PR reakce na vlastní přešlap, navíc to jde proti hodnotám jejich vlastního core businessu, což je bezpečnost.
Dlabaja mi přišel vždy celkem při smyslech, tak se divím, že si to trochu neošéfoval. Asi Zdenda vybuchl, že mu někdo obsírá hobbyprojekt a vyrazil na správnou dědkovskou křížovou výpravu, zn. de vo PRINCIP.

Zatím se velmi dobře bavím a doufám, že estráda na téma český tram-train bude v započatém duchu i pokračovat... [happy]
Sobota, 23. května 2026 - 11:00:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18445
Registrován: 12-2009
kde se zkonfiskuje těleso nějaké nepoužívané trati
To bývaly tratě z Ostravy přeměněné na tramvajové, zpočátku používající stávající svršek. Jezdily i po nich železniční nákladní vozy.

Dnes jedna funkční, ale předělaná trasa linky č.5.
Sobota, 23. května 2026 - 15:00:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13436
Registrován: 5-2002
Regpetrs:
"PŠ: V Praze ani náhodou. Tady máme profil ještě z koňky. Obruče šířky 100 mm a výška okolku byla min. 11, jestli si dobře pamatuji. Teď je snad 15, ale neberte mne za slovo."
Omlouvám se. Myšleno Ostrava, omylem napsáno Praha...
Tento názor píši jako soukromá osoba prodchnutá celým životem železnicí, nikoliv jako zaměstnanec dopravce nebo člen nějakého spolku.
Sobota, 23. května 2026 - 19:18:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11162
Registrován: 1-2007
Jindřichohradecká úzkokolejka bude v provozu každý den. V červnu ji oživí parní vlak a festival Bystřička
Sobota, 23. května 2026 - 20:48:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2909
Registrován: 7-2017
Pikehead:
"
Největším odpůrcem tram-trainu je ekonomická realita - to, co dovezli ze Saarbrückenu má kapacitu okolo 96 sedících a 147 stojících; to je podobné 52T nebo třívozovému panteru (= není to řešení pro žádné prdelní lokálky a jejich "záchranu")."

Skromný dotaz:
Jak může mít 37 m dlouhé vozidlo stejnou kapacitu, jako ~80 m dlouhý 3vz panter, to byste neráčil osvětlit? [uhoh]

A od (ne)možnosti toto příčetně zodpovědět pak lze odvozovat relevantnost celé úvahy..
Edit: V číslech:

Řada 640.2 ČD je 234 sedících/273 stojících.
Ta S1000 má 96/143.



(Příspěvek byl editován uživatelem Tantin27.)
Sobota, 23. května 2026 - 20:57:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2910
Registrován: 7-2017
Pikehead:
"Poznámka A.L. v plném znění je taková, že vozidlo ze Saarbrückenu je z pohledu legislativy to samé co kačena na baterky. "

To nemáte pravdu, minimálně ne normově. Ta vozidla jsou konstruovaná dle jiné normy. KT8, v jakékoli modifikaci, bude mít pořád tramvajovou skříň. To ta S1000 nemá. Jinak by to nemohlo na síť DB Netz.


(Příspěvek byl editován uživatelem Tantin27.)
Pikehead
Sobota, 23. května 2026 - 23:28:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10674
Registrován: 3-2007
Ono se to trochu těžko srovnává, protože v regionálním vlaku stavíte kapacitu na sezení, zatímco v tramvaji je stání považováno za přijatelné. Mění to podle vás něco na závěru, že to žádné lokálky nezachrání?

Tak když je to z pohledu legislativy něco úplně jiného než ta chudinka experimentální tramvaj, tak proč to přivezli mezi krycími vozy a nepřijelo to samo? Už vám dochází, jak to bylo myšleno?
Pondělí, 25. května 2026 - 08:56:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10214
Registrován: 9-2011
tak proč to přivezli mezi krycími vozy a nepřijelo to samo?
Samo by to (technicky) dojelo tak akorát do Znojma, a to ještě jen z Rakouska.
A za druhý, i pokud je to schválený, tak zřejmě jen v Německu, takže to samo nemůže jezdit ani v tom Rakousku a u nás taky ne.
Všichni jste volové. Servít
Pondělí, 25. května 2026 - 09:29:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16442
Registrován: 4-2003
obvykle se to dělá z druhého konce - poptávka > podmínky > řešení > vozidlo, ale státní výzkum pro výzkum

Já teda nemám o výzkumu na ČVUT žádnou povědomost absolutně netuším, co tím Leso chce dělat, takže to nebudu komentovat. Dtto AŽD.

Ale existuje dost lidí, kteří smyslupnost čehokoliv začnou vidět teprv potom, co to uvidí fungovat na vlastní oči.

Asi tako ti Rakovničtí konšelé, co odmítali BD, protože by městem projížděli nekalí živlové - v době kdy lístek na vlak stál jmění! Aby si o pár let později mocně drbali kedlubnu. Jestli si někdo myslí že ti dnešní jsou nějak moudřejší - no nejsou.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!

Pondělí, 25. května 2026 - 10:23:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11165
Registrován: 1-2007
Opravy železnice na jihu Čech uzavřou dvě desítky přejezdů
Úterý, 26. května 2026 - 19:41:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11168
Registrován: 1-2007
Vlaky budou opět jezdit po trati z Vraňan do Lužce. Zaplatí je obec, kraj je přestal objednávat před 4 lety
Středa, 27. května 2026 - 07:36:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11169
Registrován: 1-2007
Cesta z Prahy do Kladna o polovinu kratší. Po opravě železnice vznikne přímé spojení s letištěm

Ráno přecpané a smrdí záchod. Na trať se vracejí Regionovy, cestující si stěžují
Středa, 27. května 2026 - 21:12:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11171
Registrován: 1-2007
Chtějí očistit strojvedoucího jméno. Rodina viní z tragédie na Domažlicku dráhy
Čtvrtek, 28. května 2026 - 20:41:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11176
Registrován: 1-2007
Moderní servis vlaků. V Brodě opraví pět souprav najednou, shánějí mechaniky
Pátek, 29. května 2026 - 12:16:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11180
Registrován: 1-2007
Kvůli modernizaci Masarykova nádraží tam půl roku nepojedou vlaky z Kladna
Sobota, 30. května 2026 - 19:37:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11184
Registrován: 1-2007
Suché počasí připraví děti o oblíbenou jízdu parní lokomotivou. Lidé si stěžují na náhradu
Úterý, 02. června 2026 - 15:06:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11190
Registrován: 1-2007
Pokrok pro výstavbu nového nádraží v Brně. Důležitou trať rozšíří na dvojnásobek
Středa, 03. června 2026 - 14:52:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11192
Registrován: 1-2007
‚Interaktivní a bezpečné.‘ U nádraží v Mladé Boleslavi vznikne zmenšenina železniční točny

Nádraží, které rozdělila železná opona. Trať v šumavském Alžbětíně slaví 35 let od obnovení provozu

(Příspěvek byl editován uživatelem Mouka.)
Středa, 03. června 2026 - 17:49:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11193
Registrován: 1-2007
Začala modernizace železnice z Plzně do Německa, první úsek měří 12 kilometrů
Středa, 03. června 2026 - 18:33:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9595
Registrován: 3-2006

Nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.
Myosotis.
Středa, 03. června 2026 - 18:46:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8608
Registrován: 6-2016
Mořepetr: Pěkný! Vzpomínám, jak jsem si tam šlápnul jednou nohou u nás a druhou u soudruhů v NSR[proud]
Sobota, 06. června 2026 - 12:46:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11202
Registrován: 1-2007
Šotouši se tetelí, sezona vyjížděk parními vlaky je tu. Díly pro historické stroje se vyrábějí na zakázku
Neděle, 07. června 2026 - 14:41:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11203
Registrován: 1-2007
Drážní úřad chystá změnu zákonů. Chce umožnit automatický provoz vlaků bez strojvedoucích
Pondělí, 08. června 2026 - 20:47:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5224
Registrován: 4-2014
Firmy začínají přemýšlet jak dostat velké komponenty na přestavbu Dukovan do elektrárny.

Zde je citace článku: Při stavbě dvou stávajících jaderných elektráren se součástky dopravovaly také po železnici. To už dnes nebude možné vzhledem k tomu, že došlo k modernizaci železničních tratí, jejich elektrifikaci, ale i zajištění bezbariérového řešení nástupišť, čímž se zúžil průjezdní profil. Trať by se tak musela přestavět.

Takže dnešní zmodernizovaná železnice je na tyto stavby bohužel již nepoužitelná.

Zde celý článek:https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-firmy-do-dukovan-je- treba-dostat-generatory-tezke-jako-airbus-semafory-musi-pryc-3079 43#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_ver t_ab=&dop_vert_id=&source=hp&seq_no=1&utm_source=www.seznam.cz&ut m_medium=z-boxiku&utm_campaign=abtest308_feed_filter_varB
Úterý, 09. června 2026 - 18:41:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8611
Registrován: 6-2016
https://www.idnes.cz/praha/zpravy/praha-vykup-pozemku-pro-stavbu- drazni-promenady-zpozdeni-projektu.A260609_103949_praha-zpravy_ji ra

A pak (za hodně dlouho) budou už jen samá pozitiva a sociální jistoty...
Středa, 10. června 2026 - 11:27:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11208
Registrován: 1-2007
Vydržet by mohl dalších 100 let. Železniční most pod Vyšehradem je možné opravit, shodli se odborníci

Špatná zpráva. Zbývá jen doufat, že během "opravy" vyvstanou takové skutečnosti, že i tito odborníci budou muset změnit názor. Naděje umírá poslední.
Středa, 10. června 2026 - 11:50:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8612
Registrován: 6-2016
Mouka: Složení komise je na https://www.npu.cz/cs/novinky/133916-mezinarodni-expertni-skupina -npu-potvrdila-moznost-obnovy-vysehradskeho-mostu-s-dlouhodobou-z ivotnosti

Kdo asi hlasoval proti? Rád bych mu poděkoval!
Středa, 10. června 2026 - 11:53:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 35386
Registrován: 5-2002
Předpokládám, že skutečným odborníkem byl jen ten jeden, co hlasoval proti. Skoro jistě to byl Ryjáček.

A lživý je už sám titulek, slovo "shodli" je totiž oprávněné jen při výsledku 9:0.
Navíc "doporučení zachovat stávající profil" je jen eufemismus pro "ignorovat zadání" (které přece bylo postavit tříkolejný most).
Nutnost "individuálně posoudit příčníky" je pak krásnej zdroj vejvaru na hezkejch pár let.

(Příspěvek byl editován uživatelem Hajnej.)
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
Středa, 10. června 2026 - 13:23:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16501
Registrován: 4-2003
No já to čtu úplně stejně. Výsledek samozřejmě vyjde podle toho jak je složená komise a má to tím pádem punc "odborníci rozhodli" - jako by ti ostatní byli břídilové.[crazy]

Spíš si říkám, co mělo být odpočátku jinak.[uhoh]
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!

Středa, 10. června 2026 - 16:02:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 35391
Registrován: 5-2002
RŠ: Spíš si říkám, co mělo být odpočátku jinak.
Hlavně neměl bejt ten most nikdy prohlášenej za památku, protože je to úplně normální konfekce tehdejší doby...
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
Mladějov
Středa, 10. června 2026 - 16:39:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 27093
Registrován: 3-2007
Ovšem hlasování komise není pro vládu přece závazné.
Čtvrtek, 11. června 2026 - 08:40:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11211
Registrován: 1-2007
Vlaky budou do Dobříše jezdit už jen o víkendu
Čtvrtek, 11. června 2026 - 09:00:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16509
Registrován: 4-2003
neměl bejt ten most nikdy prohlášenej za památku

To je ale mimo dosah infrastrukturníka a MD - mě šlo o tyhle subjekty a jak se tomuhle z jejich pozice vyhnout. (nevím)

hlasování komise není pro vládu přece závazné

Jak to asi dopadne v zemi, kde největší renomé mají tzv. vlády odborníků a ministr dopravy je politická nula?
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!

Čtvrtek, 11. června 2026 - 09:53:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9608
Registrován: 3-2006
https://zdopravy.cz/spor-o-vysehradsky-most-profesor-ryjacek-konc i-v-expertni-skupine-popisuje-proc-v-ni-ztratil-duveru-285122/
Nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.
Myosotis.
Čtvrtek, 11. června 2026 - 11:37:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18579
Registrován: 5-2004
Ani se mu nedivím. Znáte rozdíl mezi specialistou a expertem?
Čtvrtek, 11. června 2026 - 12:10:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11214
Registrován: 1-2007
"Poslední informace, kterou k tomu mám, je, že jsem byl omylem vynechán ze seznamu adresátů.

To je ale "náhoda", že "omylem" vynechali zrovna člena, který měl "nepohodlný" názor.
Zajímavé je, jak se zmiňuje i o tom, že hlasování jako takové prakticky neproběhlo.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mouka.)
Pátek, 12. června 2026 - 14:01:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11219
Registrován: 1-2007
Kriminalisté obvinili strojvedoucího, který řídil vlak opilý. Hrozí mu tři roky
Pátek, 12. června 2026 - 21:21:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11220
Registrován: 1-2007
Slovo pro letošní rok: vlakotramvaj. V době, kdy už to tady nikdo moc nečekal
Nový příspěvek
     
  Text příspěvku:

  Uživatelské jméno:
  Heslo:
  Přílohy:
  Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
  Akce:
, více zde.