| Diskuse » Železnice » V televizi říkali, že ... V novinách psali, že ... | « předcházející | další » |
V televizi říkali, že ... V novinách psali, že ...dolů |
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři |
| autor | příspěvek |
|---|---|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10207 Registrován: 9-2011 |
schválené vlakotramvaje Schválené u nás??? Jsem zvědavej, kde s nimi budou jezdit (= kde zadrátujou příměstskou trať 15 kV, 16,7 Hz) ![]()
Všichni jste volové. Servít
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6991 Registrován: 6-2019 |
A ožrala Zeman poklepával v Bohumíně na základní kámen širokorozchodné...![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1638 Registrován: 3-2005 |
" schválené vlakotramvaje Schválené u nás??? Jsem zvědavej, kde s nimi budou jezdit (= kde zadrátujou příměstskou trať 15 kV, 16,7 Hz) "Znojmo - st. hranice. |
|
Pikehead
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10667 Registrován: 3-2007 |
Poznámka A.L. v plném znění je taková, že vozidlo ze Saarbrückenu je z pohledu legislativy to samé co kačena na baterky. Ale to je nuda, takže do pohádkového světa Jendy Beránka přibyli i jacísi odpůrci vlakotramvaje, kteří jim házejí klacky pod kola... Největším odpůrcem tram-trainu je ekonomická realita - to, co dovezli ze Saarbrückenu má kapacitu okolo 96 sedících a 147 stojících; to je podobné 52T nebo třívozovému panteru (= není to řešení pro žádné prdelní lokálky a jejich "záchranu"). K tomu (překvapivě) výsledkem aplikace tramvajových a drážních požadavků není levnější, ale dražší vozidlo: Saarbrücken se zbavuje třicet let starých vozidel, protože kupuje nové Stadlery - 7 milionů euro za kus. Takže jsem moooc zvědavý, jestli třetí kolo pokusu "dovezeme vyřazené tramvaje z Tramtárie a postavíme se na hlavu, abychom pro ně našli využití" dopadne v režii ČVUT nějak výrazně jinak než v Rokytnici nebo na ČHŽ... (A bylo by nefér nezmínit čtvrtého závodícího Zdendu Ch., který zatím jen sebral trestné body za předčasný start - ale je nutné ocenit, že s tou šalinou aspoň šaškuje za vlastní prachy...) Držme našim pionýrům slepých uliček palce a JTB popřejme mnoho inspirace do jeho pohádkářské žurnalistiky a tolerantní a nenáročné editory v Ekonomii, přes které tohle prochází... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 13434 Registrován: 5-2002 |
A k tomu je potřeba říci, že stále máme u většiny dopravních podniků nesoulad mezi železničním a tramvajovým profilem kol. Nejsem úplně znalec, ale nějak tuším, že soulad je v Brně a v Praze... Jak využít "vlakotramvaj ze Saarbrückenu na 15 / 25 / 0,75? kV? V Plzni mě nic nenapadá, jejich systém průjezdných linek S-Bahn vypadá docela dobře... Brno moc neznám, nicméně frekvence S-Bahnu je veliká... A to je pod střídavou trakcí u tramvajových provozů asi vše. Vymyslet nějaký úplně nový provoz? To by bylo nejjednodušší, ale asi nejdražší... Mě snad napadá linka Opava - Hlučín - Ostrava - Hranečník - Nová Orlová - Karviná město...
Tento názor píši jako soukromá osoba prodchnutá celým životem železnicí, nikoliv jako zaměstnanec dopravce nebo člen nějakého spolku.
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18528 Registrován: 5-2004 |
Tak možná Liberec z Jablonce když už tramvaj nemůže skrz tamní centrum tak že by zadrátovali trať do Tamvalda. Už dlouho tam nebyla půl roku výluka, naposled letos. Rokytnice je akorát šroťák, ty tramvaje už po několika zimách odstavený ve sněhu budou mít izolačně v hajzlu trakčáky a nejspíš i komutátory na tom slavně nebudou. |
|
Regpetrs
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1479 Registrován: 2-2007 |
PŠ: V Praze ani náhodou. Tady máme profil ještě z koňky. Obruče šířky 100 mm a výška okolku byla min. 11, jestli si dobře pamatuji. Teď je snad 15, ale neberte mne za slovo. |
|
Pikehead
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10670 Registrován: 3-2007 |
PV: Tak největší příležitost pro vlakotramvaj byla Liberec-Jablonec, ale i tam bylo jednodušší najít prachy na paralelní infrastrukturu než vynalézt tram-train. PŠ: 25 kV to nemá, německá soustava vede až do Lotrinska. (Příspěvek byl editován uživatelem Pikehead.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11160 Registrován: 1-2007 |
Pikehead: Ad trestné body: odkaz |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18444 Registrován: 12-2009 |
napadá linka Opava - Hlučín - Ostrava - Hranečník - Nová Orlová - Karviná město.. O Opava - Hlučín - Ostrava se uvažovalo, ale je to u ledu. O Ostrava přes Hranečník do Karviné se mluví. Ale jako o tramvaji. Dopadne nejspíš stejně. Nebudou €. https://www.msstavby.cz/tramvajova-trat-ostrava-karvina-pripravy- v-roce-2026-30-04-2026/ https://ekonomickydenik.cz/tramvaj-po-dulnich-vleckach/ |
|
Pikehead
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10671 Registrován: 3-2007 |
Ohl: Ono většina toho, co se pokládá za train-tram, jsou ve skutečnosti light rail systémy, kde se zkonfiskuje těleso nějaké nepoužívané trati nebo vlečky vedoucí příhodně a spojí se to s městskou tramvajovou tratí. Drží se to odděleně jako tramvajová/light rail infrastruktura. Miniaturní příklad toho je oblast nákladového nádraží Žižkov. Train-tramy, které sdílí trať s reálným drážním provozem vznikly za posledních deset let jen čtyři: Maďarsko, Cadiz, Rotherham a Ile de France. Českým šotoušům je asi nejbližší to Maďarsko; Chrdle na téma train-tram zatím produkuje jen takovou šlegrovskou mlhu, ze které mi vychází spíš cesta light rail; Leso, hlava otevřená, zase objevil velmi zajímavou věc a to že ojetina může být levnější než novostavba (zejména když se související R&D pokryje bokem z jeho grantu) a chce to ukázat na vozidle, pro které bude teprve hledat dopravní aplikaci. Obvykle se to dělá z druhého konce - poptávka > podmínky > řešení > vozidlo, ale státní výzkum pro výzkum to může vidět jinak. Mouka: Ten příspěvek a celková komuniakční "strategie" AŽD v reakci na Sůrův (v podstatě banální) článek je učebnicový příklad špatné PR reakce na vlastní přešlap, navíc to jde proti hodnotám jejich vlastního core businessu, což je bezpečnost. Dlabaja mi přišel vždy celkem při smyslech, tak se divím, že si to trochu neošéfoval. Asi Zdenda vybuchl, že mu někdo obsírá hobbyprojekt a vyrazil na správnou dědkovskou křížovou výpravu, zn. de vo PRINCIP. Zatím se velmi dobře bavím a doufám, že estráda na téma český tram-train bude v započatém duchu i pokračovat... ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18445 Registrován: 12-2009 |
kde se zkonfiskuje těleso nějaké nepoužívané trati To bývaly tratě z Ostravy přeměněné na tramvajové, zpočátku používající stávající svršek. Jezdily i po nich železniční nákladní vozy. Dnes jedna funkční, ale předělaná trasa linky č.5. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 13436 Registrován: 5-2002 |
"PŠ: V Praze ani náhodou. Tady máme profil ještě z koňky. Obruče šířky 100 mm a výška okolku byla min. 11, jestli si dobře pamatuji. Teď je snad 15, ale neberte mne za slovo."
Tento názor píši jako soukromá osoba prodchnutá celým životem železnicí, nikoliv jako zaměstnanec dopravce nebo člen nějakého spolku.
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11162 Registrován: 1-2007 |
Jindřichohradecká úzkokolejka bude v provozu každý den. V červnu ji oživí parní vlak a festival Bystřička |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2909 Registrován: 7-2017 |
" Největším odpůrcem tram-trainu je ekonomická realita - to, co dovezli ze Saarbrückenu má kapacitu okolo 96 sedících a 147 stojících; to je podobné 52T nebo třívozovému panteru (= není to řešení pro žádné prdelní lokálky a jejich "záchranu")." Skromný dotaz: Jak může mít 37 m dlouhé vozidlo stejnou kapacitu, jako ~80 m dlouhý 3vz panter, to byste neráčil osvětlit? A od (ne)možnosti toto příčetně zodpovědět pak lze odvozovat relevantnost celé úvahy.. Edit: V číslech: Řada 640.2 ČD je 234 sedících/273 stojících. Ta S1000 má 96/143. (Příspěvek byl editován uživatelem Tantin27.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2910 Registrován: 7-2017 |
"Poznámka A.L. v plném znění je taková, že vozidlo ze Saarbrückenu je z pohledu legislativy to samé co kačena na baterky. " To nemáte pravdu, minimálně ne normově. Ta vozidla jsou konstruovaná dle jiné normy. KT8, v jakékoli modifikaci, bude mít pořád tramvajovou skříň. To ta S1000 nemá. Jinak by to nemohlo na síť DB Netz. (Příspěvek byl editován uživatelem Tantin27.) |
|
Pikehead
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10674 Registrován: 3-2007 |
Ono se to trochu těžko srovnává, protože v regionálním vlaku stavíte kapacitu na sezení, zatímco v tramvaji je stání považováno za přijatelné. Mění to podle vás něco na závěru, že to žádné lokálky nezachrání? Tak když je to z pohledu legislativy něco úplně jiného než ta chudinka experimentální tramvaj, tak proč to přivezli mezi krycími vozy a nepřijelo to samo? Už vám dochází, jak to bylo myšleno? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10214 Registrován: 9-2011 |
tak proč to přivezli mezi krycími vozy a nepřijelo to samo? Samo by to (technicky) dojelo tak akorát do Znojma, a to ještě jen z Rakouska. A za druhý, i pokud je to schválený, tak zřejmě jen v Německu, takže to samo nemůže jezdit ani v tom Rakousku a u nás taky ne.
Všichni jste volové. Servít
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16442 Registrován: 4-2003 |
obvykle se to dělá z druhého konce - poptávka > podmínky > řešení > vozidlo, ale státní výzkum pro výzkum Já teda nemám o výzkumu na ČVUT žádnou povědomost absolutně netuším, co tím Leso chce dělat, takže to nebudu komentovat. Dtto AŽD. Ale existuje dost lidí, kteří smyslupnost čehokoliv začnou vidět teprv potom, co to uvidí fungovat na vlastní oči. Asi tako ti Rakovničtí konšelé, co odmítali BD, protože by městem projížděli nekalí živlové - v době kdy lístek na vlak stál jmění! Aby si o pár let později mocně drbali kedlubnu. Jestli si někdo myslí že ti dnešní jsou nějak moudřejší - no nejsou.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11165 Registrován: 1-2007 |
Opravy železnice na jihu Čech uzavřou dvě desítky přejezdů |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11168 Registrován: 1-2007 |
Vlaky budou opět jezdit po trati z Vraňan do Lužce. Zaplatí je obec, kraj je přestal objednávat před 4 lety |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11169 Registrován: 1-2007 |
Cesta z Prahy do Kladna o polovinu kratší. Po opravě železnice vznikne přímé spojení s letištěm Ráno přecpané a smrdí záchod. Na trať se vracejí Regionovy, cestující si stěžují |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11171 Registrován: 1-2007 |
Chtějí očistit strojvedoucího jméno. Rodina viní z tragédie na Domažlicku dráhy |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11176 Registrován: 1-2007 |
Moderní servis vlaků. V Brodě opraví pět souprav najednou, shánějí mechaniky |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11180 Registrován: 1-2007 |
Kvůli modernizaci Masarykova nádraží tam půl roku nepojedou vlaky z Kladna |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11184 Registrován: 1-2007 |
Suché počasí připraví děti o oblíbenou jízdu parní lokomotivou. Lidé si stěžují na náhradu |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11190 Registrován: 1-2007 |
Pokrok pro výstavbu nového nádraží v Brně. Důležitou trať rozšíří na dvojnásobek |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11192 Registrován: 1-2007 |
‚Interaktivní a bezpečné.‘ U nádraží v Mladé Boleslavi vznikne zmenšenina železniční točny Nádraží, které rozdělila železná opona. Trať v šumavském Alžbětíně slaví 35 let od obnovení provozu (Příspěvek byl editován uživatelem Mouka.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11193 Registrován: 1-2007 |
Začala modernizace železnice z Plzně do Německa, první úsek měří 12 kilometrů |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9595 Registrován: 3-2006 |
" Nádraží, které rozdělila železná opona. Trať v šumavském Alžbětíně slaví 35 let od obnovení provozu "
Nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.
Myosotis. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8608 Registrován: 6-2016 |
Mořepetr: Pěkný! Vzpomínám, jak jsem si tam šlápnul jednou nohou u nás a druhou u soudruhů v NSR![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11202 Registrován: 1-2007 |
Šotouši se tetelí, sezona vyjížděk parními vlaky je tu. Díly pro historické stroje se vyrábějí na zakázku |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11203 Registrován: 1-2007 |
Drážní úřad chystá změnu zákonů. Chce umožnit automatický provoz vlaků bez strojvedoucích |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5224 Registrován: 4-2014 |
Firmy začínají přemýšlet jak dostat velké komponenty na přestavbu Dukovan do elektrárny. Zde je citace článku: Při stavbě dvou stávajících jaderných elektráren se součástky dopravovaly také po železnici. To už dnes nebude možné vzhledem k tomu, že došlo k modernizaci železničních tratí, jejich elektrifikaci, ale i zajištění bezbariérového řešení nástupišť, čímž se zúžil průjezdní profil. Trať by se tak musela přestavět. Takže dnešní zmodernizovaná železnice je na tyto stavby bohužel již nepoužitelná. Zde celý článek:https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-firmy-do-dukovan-je- treba-dostat-generatory-tezke-jako-airbus-semafory-musi-pryc-3079 43#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_ver t_ab=&dop_vert_id=&source=hp&seq_no=1&utm_source=www.seznam.cz&ut m_medium=z-boxiku&utm_campaign=abtest308_feed_filter_varB |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8611 Registrován: 6-2016 |
https://www.idnes.cz/praha/zpravy/praha-vykup-pozemku-pro-stavbu- drazni-promenady-zpozdeni-projektu.A260609_103949_praha-zpravy_ji ra A pak (za hodně dlouho) budou už jen samá pozitiva a sociální jistoty... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11208 Registrován: 1-2007 |
Vydržet by mohl dalších 100 let. Železniční most pod Vyšehradem je možné opravit, shodli se odborníci Špatná zpráva. Zbývá jen doufat, že během "opravy" vyvstanou takové skutečnosti, že i tito odborníci budou muset změnit názor. Naděje umírá poslední. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8612 Registrován: 6-2016 |
Mouka: Složení komise je na https://www.npu.cz/cs/novinky/133916-mezinarodni-expertni-skupina -npu-potvrdila-moznost-obnovy-vysehradskeho-mostu-s-dlouhodobou-z ivotnosti Kdo asi hlasoval proti? Rád bych mu poděkoval! |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 35386 Registrován: 5-2002 |
Předpokládám, že skutečným odborníkem byl jen ten jeden, co hlasoval proti. Skoro jistě to byl Ryjáček. A lživý je už sám titulek, slovo "shodli" je totiž oprávněné jen při výsledku 9:0. Navíc "doporučení zachovat stávající profil" je jen eufemismus pro "ignorovat zadání" (které přece bylo postavit tříkolejný most). Nutnost "individuálně posoudit příčníky" je pak krásnej zdroj vejvaru na hezkejch pár let. (Příspěvek byl editován uživatelem Hajnej.)
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16501 Registrován: 4-2003 |
No já to čtu úplně stejně. Výsledek samozřejmě vyjde podle toho jak je složená komise a má to tím pádem punc "odborníci rozhodli" - jako by ti ostatní byli břídilové. Spíš si říkám, co mělo být odpočátku jinak. ![]()
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 35391 Registrován: 5-2002 |
RŠ: Spíš si říkám, co mělo být odpočátku jinak. Hlavně neměl bejt ten most nikdy prohlášenej za památku, protože je to úplně normální konfekce tehdejší doby...
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
|
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 27093 Registrován: 3-2007 |
Ovšem hlasování komise není pro vládu přece závazné. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11211 Registrován: 1-2007 |
Vlaky budou do Dobříše jezdit už jen o víkendu |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16509 Registrován: 4-2003 |
neměl bejt ten most nikdy prohlášenej za památku To je ale mimo dosah infrastrukturníka a MD - mě šlo o tyhle subjekty a jak se tomuhle z jejich pozice vyhnout. (nevím) hlasování komise není pro vládu přece závazné Jak to asi dopadne v zemi, kde největší renomé mají tzv. vlády odborníků a ministr dopravy je politická nula?
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9608 Registrován: 3-2006 |
https://zdopravy.cz/spor-o-vysehradsky-most-profesor-ryjacek-konc i-v-expertni-skupine-popisuje-proc-v-ni-ztratil-duveru-285122/
Nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.
Myosotis. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18579 Registrován: 5-2004 |
Ani se mu nedivím. Znáte rozdíl mezi specialistou a expertem? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11214 Registrován: 1-2007 |
"Poslední informace, kterou k tomu mám, je, že jsem byl omylem vynechán ze seznamu adresátů. To je ale "náhoda", že "omylem" vynechali zrovna člena, který měl "nepohodlný" názor. Zajímavé je, jak se zmiňuje i o tom, že hlasování jako takové prakticky neproběhlo. (Příspěvek byl editován uživatelem Mouka.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11219 Registrován: 1-2007 |
Kriminalisté obvinili strojvedoucího, který řídil vlak opilý. Hrozí mu tři roky |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11220 Registrován: 1-2007 |
Slovo pro letošní rok: vlakotramvaj. V době, kdy už to tady nikdo moc nečekal |