Diskuse » Železnice » 770 a 771 - čmeláky « předcházející | další »

770 a 771 - čmeláky

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků  zobrazit všechny (28)   
 
Předchozí roky: 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006
Archiv diskuse 770 a 771 - čmeláky do 23. 1. 2020 Blanka 60 23. 1. 2020 22:55
Archiv diskuse 770 a 771 - čmeláky do 04. 5. 2020 Maršál 60 04. 5. 2020 07:58
Archiv diskuse 770 a 771 - čmeláky do 13. 8. 2020 Drak_ze_skalky 60 13. 8. 2020 16:23
Archiv diskuse 770 a 771 - čmeláky do 07. 12. 2020 Šmajchl 60 07. 12. 2020 21:03
Archiv diskuse 770 a 771 - čmeláky do 01. 1. 2021 E499001 60 01. 1. 2021 15:38
Archiv diskuse 770 a 771 - čmeláky do 09. 3. 2021 RadekŠ 60 09. 3. 2021 09:28
Archiv diskuse 770 a 771 - čmeláky do 04. 4. 2021 jagg 60 04. 4. 2021 13:09
Archiv diskuse 770 a 771 - čmeláky do 19. 5. 2021 Rozsutec 60 19. 5. 2021 23:42
Archiv diskuse 770 a 771 - čmeláky do 30. 9. 2021 Rozsutec 60 30. 9. 2021 13:08
Archiv diskuse 770 a 771 - čmeláky do 28. 1. 2022 Rozsutec 60 28. 1. 2022 11:01
Archiv diskuse 770 a 771 - čmeláky do 02. 7. 2022 Bastions 60 02. 7. 2022 17:24
Archiv diskuse 770 a 771 - čmeláky do 23. 9. 2022 Němec_z_ova 60 23. 9. 2022 12:28
Archiv diskuse 770 a 771 - čmeláky do 31. 12. 2022 Manemb 60 31. 12. 2022 23:10
Archiv diskuse 770 a 771 - čmeláky do 28. 2. 2023 Kodan 60 28. 2. 2023 19:30
Archiv diskuse 770 a 771 - čmeláky do 29. 3. 2023 Lubie_Placki 60 29. 3. 2023 22:04
Archiv diskuse 770 a 771 - čmeláky do 01. 8. 2023 Kolelač 60 01. 8. 2023 10:45
Archiv diskuse 770 a 771 - čmeláky do 10. 10. 2023 J.M. 60 10. 10. 2023 07:46
Archiv diskuse 770 a 771 - čmeláky do 31. 1. 2024 Cobram 60 31. 1. 2024 18:12
Archiv diskuse 770 a 771 - čmeláky do 21. 3. 2024 Paca 60 21. 3. 2024 19:18
Archiv diskuse 770 a 771 - čmeláky do 15. 6. 2024 Vojtag 60 15. 6. 2024 20:28
Archiv diskuse 770 a 771 - čmeláky do 17. 7. 2024 Jena 60 17. 7. 2024 16:07
Archiv diskuse 770 a 771 - čmeláky do 28. 11. 2024 997 60 28. 11. 2024 13:27
Archiv diskuse 770 a 771 - čmeláky do 14. 2. 2025 Marťa_rak 60 14. 2. 2025 15:01
Archiv diskuse 770 a 771 - čmeláky do 01. 10. 2025 T20305 60 01. 10. 2025 17:53
Archiv diskuse 770 a 771 - čmeláky do 29. 11. 2025 Vojtag 60 29. 11. 2025 19:11
Archiv diskuse 770 a 771 - čmeláky do 16. 1. 2026 E499001 60 16. 1. 2026 14:39
Archiv diskuse 770 a 771 - čmeláky do 23. 2. 2026 Vojtag 60 23. 2. 2026 15:14
Archiv diskuse 770 a 771 - čmeláky do 24. 5. 2026 T669.1195 60 24. 5. 2026 18:25
   autor příspěvek
Cobram
Pátek, 29. května 2026 - 08:10:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1820
Registrován: 10-2019
Nevíte někdo, kdy se bude Čmelda číslo 1 přesouvat z Lužné do Prahy na tu sobotní akci?
Dneska, nebo až zítra brzy ráno?
Alespoň přibližný čas.
Úterý, 02. června 2026 - 17:32:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1128
Registrován: 10-2011
Velké Přítočno u Kladna 29.5.2026

Úterý, 02. června 2026 - 21:04:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5290
Registrován: 5-2002
Prosím, máte někdo přehled, kolik ještě cca jezdí v ČR a SR strojů T669.0 (770)? Dáme dokupy čísla?

Už o nich naplno chystám sekci na www.prototypy.cz, prvních 150 snímků už je na webu - viz https://www.prototypy.cz/novefoto_main.php?datum=2026-04-30 a https://www.prototypy.cz/novefoto_main.php?datum=2026-05-31
www.prototypy.cz - stránky, které vytváříte i Vy všichni!
Dále můžete navštívit i mé weby www.kolmix.cz (soukromý), www.prototypy.cz/sergeje, www.tovacovka.cz a www.hanackeleto.cz.
Kočkopes
Úterý, 02. června 2026 - 22:10:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2099
Registrován: 10-2017
Z dohledatelných zdrojů i vlastních postřehů (nemusí se tedy jednat o 100% správné údaje, které jistě někdo znalejší upřesní):

016 (ex Slezkomoravská dráha [ČR], momentálně Lokorail [SR] - jestli jezdí, nevím)
092 (ZSSK Cargo/Detská železnica Košice, jezdí/jezdila na posunu ve vápence Slavec + občas na historických normálněrozchodných vlacích DHŽK)
508, 514 (PKP Cargo International [ČR], odstaveny v depu Dětmarovice - 514 cca od dubna, 508 déle)
529 (ex KDS [ČR], prodána NZ Rail [SR], provozní)
534 (PKP Cargo International [ČR], v provozu na uhelných vlečkách na Karvinsku)
538 (PSŽ [SR], v provozu)
613 (Ekosystémy s.r.o. [SR] - nástupnická společnost Hornonitrianských baní, v provozu)
+ podle některých zpráv v tomto vlákně jsou mezi provozními a jezdícími také 001 [Lužná] a 021 [ZSSK Cargo].
Úterý, 02. června 2026 - 22:59:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 23
Registrován: 9-2022
Číslo 016 bych už asi mezi provozní nepočítal, v dubnu byl odstavený v depu ve Spišské, viz foto.


U KDS je ještě 541 v modrém laku, ta je stále v ČR.
PSŽ má s 538 i 602.
Na Slovensku byly ještě před nedávnem (odhadem minulý rok) k vidění 056 a 105 u BTS, jak přesně jsou na tom aktuálně nevím.
Pokud jsou v hledáčku i stroje na širokém rozchodu, tak v USSK minimálně podle fotek taky nějaké jsou: 0523, 0516. Jestli jsou v pohybu i nějaké široké mimo areál možná někdo doplní.
A ještě u areálu cukrovaru v Opavě stojí kus 542. Podle těch, kteří se tam vyskytují častěji, je v průběhu času odstavený na různých místech, tudíž předpokládám že by měl být provozní.


(Příspěvek byl editován uživatelem MartinCh.)
Tajemný_em
Středa, 03. června 2026 - 00:05:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5104
Registrován: 5-2002
A co 770.536, co se motá po uzlu Děčín a občas snad i za hranice? Kámoš posílal před necelým měsícem foto z Děčína západu, kde měla dokonce částečně opravený/rozleštěný lak.
"Čelím pokušení tím, že mu podlehnu." Jára da Cimrman
Středa, 03. června 2026 - 07:00:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 398
Registrován: 5-2016
Doplnil bych ještě:
ZSSKC: 027, 058, 094, 095
Ekosystémy: 522
SD-KD: 505
JUMA: 531
MTZ Choceň: 539
USSK: 535
Dlouhodobě na Slovensku působí u Lokorailu i dva stroje původně z Polska, čísla 620 037 (ex. S200-297) a 620 010 (ex. S200-2108).

Z Širokého rozchodu pak:
ZSSKC: 807, 811
BTS: 804, 805 (a pravděpodobně i další, ale jistě nevím)
Interport: 817, 819
V pronájmu u LTE působily 812, 814, ty jsou teď na chvíli mimo.
V Elektrárně ve Vojanech se nachází 537, provozní, nicméně bez pohybu.

(Příspěvek byl editován uživatelem lokomotivy_bardotky.)
Středa, 03. června 2026 - 08:15:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 97
Registrován: 7-2023
ZSSKC má také 770.021, aktuálně nasazovaný jako záloha v Haniske. Dále také u BTS dva stroje, 770.056 odstavovaný v Slovenském Novém Městě a využíván pro přetahy do Maďarska a 770.105 v Čiernej nad Tisou, pokud si pamatuji dobře tak nasazovaný v Terminálu kombinovanej dopravy v Dobrej.
Středa, 03. června 2026 - 17:22:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6592
Registrován: 11-2006
Rosta kolmix:
Za ZSSK Cargo Slovakia mohu potvrdit následující seznam:
770.021-4 Haniska pri Košiciach
770.027-1 Čierna nad Tisou
770.058-6 Haniska pri Košiciach
770.094-1 Haniska pri Košiciach
770.095-8 Haniska pri Košiciach

770.801-9 Čierna nad Tisou
770.802-7 Čierna nad Tisou
770.807-6 Haniska pri Košiciach
770.811-8 Haniska pri Košiciach

770.016 LRL je teoreticky provozuschopný stále, jen má nějaké nevyřešené bolístky a minimum práce.
http://www.spdz.estranky.sk/- stránka věnovaná M131.1443 (a nejen jemu)
Středa, 03. června 2026 - 17:39:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2028
Registrován: 9-2010
Nebyla ta 027 někde v pronájmu (LTR, BTS,..)?

Tak nějak jsem měl za to, že Cargo už v ČnT nulky nemá, bo nemůžou jezdit na hrb.
Středa, 03. června 2026 - 18:24:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 399
Registrován: 5-2016
Pokud se nepletu, tak 027 jezdila především na záloze v Dobré. Posledně jsem tam už místo ní viděl 773.
Středa, 03. června 2026 - 21:03:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6593
Registrován: 11-2006
770.027 už asi v ČnT dlouho nebude z důvodu, který napsal Mark21. Pokud se zadaří, v sobotu 6.6. by měla absolvovat TBZ 773.005, která ji tam zcela jistě nahradí. 771.195 bude po dodání poslední přerozchodované 773 trvale převedena pod Žilinu.
http://www.spdz.estranky.sk/- stránka věnovaná M131.1443 (a nejen jemu)
Čtvrtek, 04. června 2026 - 07:31:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2029
Registrován: 9-2010
A Haniska jich potřebuje reálně kolik? Za posledních pár let jsem tam na záloze potkal vždy jen jeden kus.
Čtvrtek, 04. června 2026 - 08:06:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 100
Registrován: 7-2023
Mark21: mám pocit, že 0027 byla v Dobrej v pronájmu u BTS (kdysi čistě výkony ZSSKC) a dnes už snad ty výkony v Dobrej BTS přebralo. Měl bych si ty věci psát, ono to je vždycky v rozhovoru s někým a pak to tu nechci psát jako pevnou věc, jelikož si to nepamatuju na 100%. Ale mělo by to tak být.

A nulky v Haniske, jeden stroj záloha ve stanici a druhý občas vyrazil na Mn kolem komína.

Jinak 771.195 v Žilině to budu muset vyrazit ji tam pak vyfotit.

(Příspěvek byl editován uživatelem T669.1195.)
Čtvrtek, 04. června 2026 - 09:34:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2030
Registrován: 9-2010
T669.1195:
"A nulky v Haniske, jeden stroj záloha ve stanici a druhý občas vyrazil na Mn kolem komína. "

Právě proto jsem si říkal, proč se tam stahovaly i 021 a 095, když zde pro ně není práce. Sice šestikolo všude nemůže, ale určitě by se pro ně našlo nějaké lepší využití.

Třeba jeden kousek do Plešivca. Když už jeden čmeliak si stahuje wapky do slavecké cementárny, tak druhý by je mu mohl z Turně i dovézt.[biggrin]
Čtvrtek, 04. června 2026 - 10:09:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 101
Registrován: 7-2023
No byl jsem v Haniske v sobotu a neděli a byl tam jen ten 0021. 0058, 0094 a 0095 jsem tam ani neviděl. 0094 na opravách v Čiernej n/T a zbytek nevím. 0094 toho času na opravách v Čiernej nad Tisou a zbylé dva nevím, možná nějaký byl ve stanici, ale vzhledem k tomu že 0021 jela v sobotu navečer něco potahat do stanice a po hodině se zase vracela, tak bych řekl, že asi ne.

V Plešivci jsem se zastavil v sobotu též a tam bylo přebardotkováno (751.026, 126 a další) + 742.655.
Čtvrtek, 04. června 2026 - 10:17:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 102
Registrován: 7-2023


Co mě překvapilo je 771.806 nyní převedená z Maťovec do Hanisky. Snad dočasně?
Čtvrtek, 04. června 2026 - 10:18:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2031
Registrován: 9-2010
T669.1195:
"přebardotkováno (751.026, 126 a další)"

Ale prakticky všechny neprovozní, 736 provozních tak polovina...a zbytek škoda slov.[kladivo]

Ovšem čmeláky Plešivec určitě ještě dobře zná. Není to zase tak dlouho co tam chodily občas na opravy.
Čtvrtek, 04. června 2026 - 10:27:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 103
Registrován: 7-2023
Aha, no na nějaké Mn by to nemuselo být špatné vidět je zase na traťových výkonech [vypravci].
Čtvrtek, 04. června 2026 - 17:40:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6594
Registrován: 11-2006
Na margo Rosťova dotazu na "nulkové" čmeláky bych připodotknul, že v USS Košice je určitě více strojů, než jen výše zmíněný 535. Minimálně by měly být provozní i stroje 770.511, 516 a "iráčan" T669.0523 alias 770.816.

http://www.spdz.estranky.sk/- stránka věnovaná M131.1443 (a nejen jemu)
Čtvrtek, 04. června 2026 - 20:25:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 104
Registrován: 7-2023
E499001: tímto snímkem jste mi připomněl, když jsem v Haniske fotil 770.815. Byl jsem v hale při startování a trhalo to uši.



(Příspěvek byl editován uživatelem T669.1195.)
Čtvrtek, 04. června 2026 - 20:27:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 105
Registrován: 7-2023
Přemýšlím, to ty cedule musí mít slušně poházené a matoucí.
Neděle, 07. června 2026 - 18:52:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6597
Registrován: 11-2006
Mark21: Haniska jich potřebuje reálně kolik? Za posledních pár let jsem tam na záloze potkal vždy jen jeden kus.

Vzhledem k faktu, že Cargo nemá provozní základnu přímo v KE ale v Ha, jsou zde papírově soustředěny stroje sloužící i v košickém uzlu nebo jeho okolí.

T669.1195: Byl jsem v hale při startování a trhalo to uši.
To je taky nápad startovat motor v katedrále, která má naprosto skvělou akustiku a je v ní slyšet každé slovo.[crazy]



http://www.spdz.estranky.sk/- stránka věnovaná M131.1443 (a nejen jemu)
Neděle, 07. června 2026 - 19:10:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2033
Registrován: 9-2010
E499001:
"Vzhledem k faktu, že Cargo nemá provozní základnu přímo v KE ale v Ha, jsou zde papírově soustředěny stroje sloužící i v košickém uzlu nebo jeho okolí."

A čmeláci nějak pravidelně obsazují i post staničních záloh na košickém ranžíru? Měl jsem za to, že zde už výhradně slouží jen mulice či favority..
Neděle, 07. června 2026 - 20:17:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6600
Registrován: 11-2006
Občas sa zadaří např. na kolejišti u Hornádu.
http://www.spdz.estranky.sk/- stránka věnovaná M131.1443 (a nejen jemu)
Pondělí, 08. června 2026 - 08:29:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 107
Registrován: 7-2023
E499.001: no to teda [biggrin]

Mark21: já myslím, že čmeláci v KE jsou nasazováni tak po minimálně deseti letech, kdy tam jezdily u ZSSKC 731 a 736/746, ne-li po delší době.
Pondělí, 08. června 2026 - 09:22:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2034
Registrován: 9-2010
Takže taková malá renesance...[wink]

Pravda, tu a tam na místním výkonu občas vyskočí i pegas, ale čmeláka bych už tam běžně nečekal.
Pondělí, 08. června 2026 - 10:43:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 108
Registrován: 7-2023
jj, pěkná. Škoda, že Košicím jsem se při svém výletu z minulého týdne vyhnul. Budu se tam muset zase brzy otočit a ty čmeldy tam vyfotit. I když teď mě mnohem více láká vyfotit 771.195 v Žilině.

E499.001: mohu se optat, už je nasazován na výkony? Do Tepličky?
Pondělí, 08. června 2026 - 20:25:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6603
Registrován: 11-2006
Ještě ho čeká nastavení výkonu na vodním odporu po dodání nového dynamobudiče. Zatím je schován v rotundě, pač odpor k práci okupuje 771.072.
http://www.spdz.estranky.sk/- stránka věnovaná M131.1443 (a nejen jemu)
Pondělí, 08. června 2026 - 20:47:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 109
Registrován: 7-2023
Aha jasan. Díky za zprávu, beru na vědomí.
Vlarsky
Pondělí, 08. června 2026 - 23:58:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 414
Registrován: 2-2023
Čmelák v Košicích odkaz
Úterý, 09. června 2026 - 07:52:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2035
Registrován: 9-2010
S tou širokorozchodnou bečkou z novácké chemičky mu to sluší..[jidlo]
Úterý, 09. června 2026 - 08:16:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5761
Registrován: 6-2007
To jsem teda měl kvalitní voskovky, že ten rozlučkový nápis z posledního vlaku stále drží i po roce a půl [proud]
Překvapivě je ta mašina i stále celkem čistá, dalo celkem dost práce ji vydrhnout.
Středa, 10. června 2026 - 08:35:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 22
Registrován: 7-2024
Zdravím, cca od začátku května jezdí z Chebu na manipuláku do Aše primárně 771 182, je toto nějaká změna u zálohy v Chebu že teďka nějak nově i vyjíždí, nebo si to tam někdo domlouvá? A pokud to je opravdu nějaká změna, nevíte někdo jak dlouho by to mohlo vydržet? Díky moc
McBain
Středa, 10. června 2026 - 16:07:12  
Administrátor
Číslo příspěvku: 27754
Registrován: 5-2002
Skoro před třiceti lety, 12. září 1996:



Lokomotivy 771.163 a 751.028, jedoucí z libeňského depa do Uhříněvse pro kontejnery do Všetat, byly operativně využity pro vedení Nexu z Českej Třebovej do Summerau, a to v úseku z Malešic do Uhříněvse. Oba šestiválce do krpálu mohutně burácely a vlak, vytížený na normu, se tak kupředu sunul trvalou rychlostí čmeláka, tedy rychlostí rychlé lidské chůze (cca 11 km/h) [biggrin].
Středa, 10. června 2026 - 19:01:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13876
Registrován: 9-2002
... velmi svižné lidské chůze
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
McBain
Středa, 10. června 2026 - 19:54:04  
Administrátor
Číslo příspěvku: 27756
Registrován: 5-2002
Agent:
"... velmi svižné lidské chůze"

Jožo Pribilinec dával až 15 km/h, takže by to v pohodě předešel. [biggrin] Zajímavá (ale jednoduchá) matematická úloha je:

Vlak i Jožo stojí v Malešicích, ale Jožo stojí na úrovni konce vlaku. Vlak i Jožo se dávají do pohybu ve stejný okamžik směr Hostivař a Uhříněves. Kde Jožo předchází svou rychlostí 15 km/h (uvažujme, že jemu sklon tratě nedělá větší problém a drží si svou olympijskou rychlost) čmeláka? To by asi moc dlouho netrvalo. A druhá úloha by byl letmý start vlaku, tedy vlak už jede konstantní rychlostí 11 km/h, a Jožo se dává do pohybu když ho míjí poslední vůz. V tomto případě si myslím, že by začal vítězit někde v Hostivaři.
Středa, 10. června 2026 - 20:26:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13877
Registrován: 9-2002
Zamlada mám na sobě opakovaně odzkoušeno 13 km za dvě hodiny a asi 10 - 15 minut - fakt jsem nikde nezastavoval...

Krom toho, nějakej starší drážní předpis operuje s pojmem "rychlost chůze = 5 km/h." Takže sportovce bych do toho fakt netahal.

(Příspěvek byl editován uživatelem Agent.)
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Nový příspěvek
     
  Text příspěvku:

  Uživatelské jméno:
  Heslo:
  Přílohy:
  Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
  Akce:
, více zde.