| Diskuse » Železnice » 770 a 771 - čmeláky | « předcházející | další » |
770 a 771 - čmelákydolů |
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři |
| autor | příspěvek |
|---|---|
|
Cobram
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1820 Registrován: 10-2019 |
Nevíte někdo, kdy se bude Čmelda číslo 1 přesouvat z Lužné do Prahy na tu sobotní akci? Dneska, nebo až zítra brzy ráno? Alespoň přibližný čas. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1128 Registrován: 10-2011 |
Velké Přítočno u Kladna 29.5.2026 |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5290 Registrován: 5-2002 |
Prosím, máte někdo přehled, kolik ještě cca jezdí v ČR a SR strojů T669.0 (770)? Dáme dokupy čísla? Už o nich naplno chystám sekci na www.prototypy.cz, prvních 150 snímků už je na webu - viz https://www.prototypy.cz/novefoto_main.php?datum=2026-04-30 a https://www.prototypy.cz/novefoto_main.php?datum=2026-05-31
www.prototypy.cz - stránky, které vytváříte i Vy všichni!
Dále můžete navštívit i mé weby www.kolmix.cz (soukromý), www.prototypy.cz/sergeje, www.tovacovka.cz a www.hanackeleto.cz. |
|
Kočkopes
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2099 Registrován: 10-2017 |
Z dohledatelných zdrojů i vlastních postřehů (nemusí se tedy jednat o 100% správné údaje, které jistě někdo znalejší upřesní): 016 (ex Slezkomoravská dráha [ČR], momentálně Lokorail [SR] - jestli jezdí, nevím) 092 (ZSSK Cargo/Detská železnica Košice, jezdí/jezdila na posunu ve vápence Slavec + občas na historických normálněrozchodných vlacích DHŽK) 508, 514 (PKP Cargo International [ČR], odstaveny v depu Dětmarovice - 514 cca od dubna, 508 déle) 529 (ex KDS [ČR], prodána NZ Rail [SR], provozní) 534 (PKP Cargo International [ČR], v provozu na uhelných vlečkách na Karvinsku) 538 (PSŽ [SR], v provozu) 613 (Ekosystémy s.r.o. [SR] - nástupnická společnost Hornonitrianských baní, v provozu) + podle některých zpráv v tomto vlákně jsou mezi provozními a jezdícími také 001 [Lužná] a 021 [ZSSK Cargo]. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 23 Registrován: 9-2022 |
Číslo 016 bych už asi mezi provozní nepočítal, v dubnu byl odstavený v depu ve Spišské, viz foto. U KDS je ještě 541 v modrém laku, ta je stále v ČR. PSŽ má s 538 i 602. Na Slovensku byly ještě před nedávnem (odhadem minulý rok) k vidění 056 a 105 u BTS, jak přesně jsou na tom aktuálně nevím. Pokud jsou v hledáčku i stroje na širokém rozchodu, tak v USSK minimálně podle fotek taky nějaké jsou: 0523, 0516. Jestli jsou v pohybu i nějaké široké mimo areál možná někdo doplní. A ještě u areálu cukrovaru v Opavě stojí kus 542. Podle těch, kteří se tam vyskytují častěji, je v průběhu času odstavený na různých místech, tudíž předpokládám že by měl být provozní. (Příspěvek byl editován uživatelem MartinCh.) |
|
Tajemný_em
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5104 Registrován: 5-2002 |
A co 770.536, co se motá po uzlu Děčín a občas snad i za hranice? Kámoš posílal před necelým měsícem foto z Děčína západu, kde měla dokonce částečně opravený/rozleštěný lak.
"Čelím pokušení tím, že mu podlehnu." Jára da Cimrman
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 398 Registrován: 5-2016 |
Doplnil bych ještě: ZSSKC: 027, 058, 094, 095 Ekosystémy: 522 SD-KD: 505 JUMA: 531 MTZ Choceň: 539 USSK: 535 Dlouhodobě na Slovensku působí u Lokorailu i dva stroje původně z Polska, čísla 620 037 (ex. S200-297) a 620 010 (ex. S200-2108). Z Širokého rozchodu pak: ZSSKC: 807, 811 BTS: 804, 805 (a pravděpodobně i další, ale jistě nevím) Interport: 817, 819 V pronájmu u LTE působily 812, 814, ty jsou teď na chvíli mimo. V Elektrárně ve Vojanech se nachází 537, provozní, nicméně bez pohybu. (Příspěvek byl editován uživatelem lokomotivy_bardotky.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 97 Registrován: 7-2023 |
ZSSKC má také 770.021, aktuálně nasazovaný jako záloha v Haniske. Dále také u BTS dva stroje, 770.056 odstavovaný v Slovenském Novém Městě a využíván pro přetahy do Maďarska a 770.105 v Čiernej nad Tisou, pokud si pamatuji dobře tak nasazovaný v Terminálu kombinovanej dopravy v Dobrej. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6592 Registrován: 11-2006 |
Rosta kolmix: Za ZSSK Cargo Slovakia mohu potvrdit následující seznam: 770.021-4 Haniska pri Košiciach 770.027-1 Čierna nad Tisou 770.058-6 Haniska pri Košiciach 770.094-1 Haniska pri Košiciach 770.095-8 Haniska pri Košiciach 770.801-9 Čierna nad Tisou 770.802-7 Čierna nad Tisou 770.807-6 Haniska pri Košiciach 770.811-8 Haniska pri Košiciach 770.016 LRL je teoreticky provozuschopný stále, jen má nějaké nevyřešené bolístky a minimum práce.
http://www.spdz.estranky.sk/- stránka věnovaná M131.1443 (a nejen jemu)
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2028 Registrován: 9-2010 |
Nebyla ta 027 někde v pronájmu (LTR, BTS,..)? Tak nějak jsem měl za to, že Cargo už v ČnT nulky nemá, bo nemůžou jezdit na hrb. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 399 Registrován: 5-2016 |
Pokud se nepletu, tak 027 jezdila především na záloze v Dobré. Posledně jsem tam už místo ní viděl 773. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6593 Registrován: 11-2006 |
770.027 už asi v ČnT dlouho nebude z důvodu, který napsal Mark21. Pokud se zadaří, v sobotu 6.6. by měla absolvovat TBZ 773.005, která ji tam zcela jistě nahradí. 771.195 bude po dodání poslední přerozchodované 773 trvale převedena pod Žilinu.
http://www.spdz.estranky.sk/- stránka věnovaná M131.1443 (a nejen jemu)
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2029 Registrován: 9-2010 |
A Haniska jich potřebuje reálně kolik? Za posledních pár let jsem tam na záloze potkal vždy jen jeden kus. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 100 Registrován: 7-2023 |
Mark21: mám pocit, že 0027 byla v Dobrej v pronájmu u BTS (kdysi čistě výkony ZSSKC) a dnes už snad ty výkony v Dobrej BTS přebralo. Měl bych si ty věci psát, ono to je vždycky v rozhovoru s někým a pak to tu nechci psát jako pevnou věc, jelikož si to nepamatuju na 100%. Ale mělo by to tak být. A nulky v Haniske, jeden stroj záloha ve stanici a druhý občas vyrazil na Mn kolem komína. Jinak 771.195 v Žilině to budu muset vyrazit ji tam pak vyfotit. (Příspěvek byl editován uživatelem T669.1195.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2030 Registrován: 9-2010 |
"A nulky v Haniske, jeden stroj záloha ve stanici a druhý občas vyrazil na Mn kolem komína. " Právě proto jsem si říkal, proč se tam stahovaly i 021 a 095, když zde pro ně není práce. Sice šestikolo všude nemůže, ale určitě by se pro ně našlo nějaké lepší využití. Třeba jeden kousek do Plešivca. Když už jeden čmeliak si stahuje wapky do slavecké cementárny, tak druhý by je mu mohl z Turně i dovézt. ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 101 Registrován: 7-2023 |
No byl jsem v Haniske v sobotu a neděli a byl tam jen ten 0021. 0058, 0094 a 0095 jsem tam ani neviděl. 0094 na opravách v Čiernej n/T a zbytek nevím. 0094 toho času na opravách v Čiernej nad Tisou a zbylé dva nevím, možná nějaký byl ve stanici, ale vzhledem k tomu že 0021 jela v sobotu navečer něco potahat do stanice a po hodině se zase vracela, tak bych řekl, že asi ne. V Plešivci jsem se zastavil v sobotu též a tam bylo přebardotkováno (751.026, 126 a další) + 742.655. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 102 Registrován: 7-2023 |
Co mě překvapilo je 771.806 nyní převedená z Maťovec do Hanisky. Snad dočasně? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2031 Registrován: 9-2010 |
Ale prakticky všechny neprovozní, 736 provozních tak polovina...a zbytek škoda slov. Ovšem čmeláky Plešivec určitě ještě dobře zná. Není to zase tak dlouho co tam chodily občas na opravy. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 103 Registrován: 7-2023 |
Aha, no na nějaké Mn by to nemuselo být špatné vidět je zase na traťových výkonech . |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6594 Registrován: 11-2006 |
Na margo Rosťova dotazu na "nulkové" čmeláky bych připodotknul, že v USS Košice je určitě více strojů, než jen výše zmíněný 535. Minimálně by měly být provozní i stroje 770.511, 516 a "iráčan" T669.0523 alias 770.816.
http://www.spdz.estranky.sk/- stránka věnovaná M131.1443 (a nejen jemu)
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 104 Registrován: 7-2023 |
E499001: tímto snímkem jste mi připomněl, když jsem v Haniske fotil 770.815. Byl jsem v hale při startování a trhalo to uši. (Příspěvek byl editován uživatelem T669.1195.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 105 Registrován: 7-2023 |
Přemýšlím, to ty cedule musí mít slušně poházené a matoucí. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6597 Registrován: 11-2006 |
Mark21: Haniska jich potřebuje reálně kolik? Za posledních pár let jsem tam na záloze potkal vždy jen jeden kus. Vzhledem k faktu, že Cargo nemá provozní základnu přímo v KE ale v Ha, jsou zde papírově soustředěny stroje sloužící i v košickém uzlu nebo jeho okolí. T669.1195: Byl jsem v hale při startování a trhalo to uši. To je taky nápad startovat motor v katedrále, která má naprosto skvělou akustiku a je v ní slyšet každé slovo.
http://www.spdz.estranky.sk/- stránka věnovaná M131.1443 (a nejen jemu)
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2033 Registrován: 9-2010 |
"Vzhledem k faktu, že Cargo nemá provozní základnu přímo v KE ale v Ha, jsou zde papírově soustředěny stroje sloužící i v košickém uzlu nebo jeho okolí." A čmeláci nějak pravidelně obsazují i post staničních záloh na košickém ranžíru? Měl jsem za to, že zde už výhradně slouží jen mulice či favority.. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6600 Registrován: 11-2006 |
Občas sa zadaří např. na kolejišti u Hornádu.
http://www.spdz.estranky.sk/- stránka věnovaná M131.1443 (a nejen jemu)
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 107 Registrován: 7-2023 |
E499.001: no to teda Mark21: já myslím, že čmeláci v KE jsou nasazováni tak po minimálně deseti letech, kdy tam jezdily u ZSSKC 731 a 736/746, ne-li po delší době. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2034 Registrován: 9-2010 |
Takže taková malá renesance... Pravda, tu a tam na místním výkonu občas vyskočí i pegas, ale čmeláka bych už tam běžně nečekal. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 108 Registrován: 7-2023 |
jj, pěkná. Škoda, že Košicím jsem se při svém výletu z minulého týdne vyhnul. Budu se tam muset zase brzy otočit a ty čmeldy tam vyfotit. I když teď mě mnohem více láká vyfotit 771.195 v Žilině. E499.001: mohu se optat, už je nasazován na výkony? Do Tepličky? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6603 Registrován: 11-2006 |
Ještě ho čeká nastavení výkonu na vodním odporu po dodání nového dynamobudiče. Zatím je schován v rotundě, pač odpor k práci okupuje 771.072.
http://www.spdz.estranky.sk/- stránka věnovaná M131.1443 (a nejen jemu)
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 109 Registrován: 7-2023 |
Aha jasan. Díky za zprávu, beru na vědomí. |
|
Vlarsky
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 414 Registrován: 2-2023 |
Čmelák v Košicích odkaz |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2035 Registrován: 9-2010 |
S tou širokorozchodnou bečkou z novácké chemičky mu to sluší..![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5761 Registrován: 6-2007 |
To jsem teda měl kvalitní voskovky, že ten rozlučkový nápis z posledního vlaku stále drží i po roce a půl Překvapivě je ta mašina i stále celkem čistá, dalo celkem dost práce ji vydrhnout. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 22 Registrován: 7-2024 |
Zdravím, cca od začátku května jezdí z Chebu na manipuláku do Aše primárně 771 182, je toto nějaká změna u zálohy v Chebu že teďka nějak nově i vyjíždí, nebo si to tam někdo domlouvá? A pokud to je opravdu nějaká změna, nevíte někdo jak dlouho by to mohlo vydržet? Díky moc |
|
McBain
|
|
|
Administrátor Číslo příspěvku: 27754 Registrován: 5-2002 |
Skoro před třiceti lety, 12. září 1996: Lokomotivy 771.163 a 751.028, jedoucí z libeňského depa do Uhříněvse pro kontejnery do Všetat, byly operativně využity pro vedení Nexu z Českej Třebovej do Summerau, a to v úseku z Malešic do Uhříněvse. Oba šestiválce do krpálu mohutně burácely a vlak, vytížený na normu, se tak kupředu sunul trvalou rychlostí čmeláka, tedy rychlostí rychlé lidské chůze (cca 11 km/h) . |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 13876 Registrován: 9-2002 |
... velmi svižné lidské chůze
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...
Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt. |
|
McBain
|
|
|
Administrátor Číslo příspěvku: 27756 Registrován: 5-2002 |
Jožo Pribilinec dával až 15 km/h, takže by to v pohodě předešel. Zajímavá (ale jednoduchá) matematická úloha je: Vlak i Jožo stojí v Malešicích, ale Jožo stojí na úrovni konce vlaku. Vlak i Jožo se dávají do pohybu ve stejný okamžik směr Hostivař a Uhříněves. Kde Jožo předchází svou rychlostí 15 km/h (uvažujme, že jemu sklon tratě nedělá větší problém a drží si svou olympijskou rychlost) čmeláka? To by asi moc dlouho netrvalo. A druhá úloha by byl letmý start vlaku, tedy vlak už jede konstantní rychlostí 11 km/h, a Jožo se dává do pohybu když ho míjí poslední vůz. V tomto případě si myslím, že by začal vítězit někde v Hostivaři. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 13877 Registrován: 9-2002 |
Zamlada mám na sobě opakovaně odzkoušeno 13 km za dvě hodiny a asi 10 - 15 minut - fakt jsem nikde nezastavoval... Krom toho, nějakej starší drážní předpis operuje s pojmem "rychlost chůze = 5 km/h." Takže sportovce bych do toho fakt netahal. (Příspěvek byl editován uživatelem Agent.)
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...
Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt. |