Diskuse » Železnice » Podorlické tratě « předcházející | další »

Podorlické tratě

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků  zobrazit všechny (33)   
 
Předchozí roky: 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006
Archiv diskuse Podorlické tratě do 02. 1. 2020 Výprachtický_okultis 60 02. 1. 2020 21:30
Archiv diskuse Podorlické tratě do 01. 2. 2020 Flaizer 60 01. 2. 2020 14:11
Archiv diskuse Podorlické tratě do 19. 2. 2020 rrr176 60 19. 2. 2020 19:12
Archiv diskuse Podorlické tratě do 13. 3. 2020 Pafko 60 13. 3. 2020 21:51
Archiv diskuse Podorlické tratě do 06. 4. 2020 hrejzadarmo 60 06. 4. 2020 22:08
Archiv diskuse Podorlické tratě do 15. 5. 2020 Sag 60 15. 5. 2020 11:28
Archiv diskuse Podorlické tratě do 14. 6. 2020 Orky 60 14. 6. 2020 10:36
Archiv diskuse Podorlické tratě do 22. 6. 2020 Hajnej 60 22. 6. 2020 16:11
Archiv diskuse Podorlické tratě do 08. 8. 2020 Jezevec 60 08. 8. 2020 22:17
Archiv diskuse Podorlické tratě do 30. 10. 2020 Telini 60 30. 10. 2020 08:01
Archiv diskuse Podorlické tratě do 21. 2. 2021 Knd 60 21. 2. 2021 12:58
Archiv diskuse Podorlické tratě do 24. 4. 2021 Alešt 60 24. 4. 2021 08:02
Archiv diskuse Podorlické tratě do 08. 5. 2021 Vhd_sl 60 08. 5. 2021 09:14
Archiv diskuse Podorlické tratě do 19. 7. 2021 Jis 60 19. 7. 2021 12:57
Archiv diskuse Podorlické tratě do 06. 9. 2021 Tom88cz 60 06. 9. 2021 23:40
Archiv diskuse Podorlické tratě do 29. 9. 2021 Alf 60 29. 9. 2021 15:40
Archiv diskuse Podorlické tratě do 25. 10. 2021 Sunshine 60 25. 10. 2021 09:43
Archiv diskuse Podorlické tratě do 14. 11. 2021 Vhd_sl 60 14. 11. 2021 17:34
Archiv diskuse Podorlické tratě do 02. 5. 2022 Kříž 60 02. 5. 2022 09:26
Archiv diskuse Podorlické tratě do 06. 9. 2022 Krumpolc 60 06. 9. 2022 01:07
Archiv diskuse Podorlické tratě do 07. 12. 2022 Videosen 60 07. 12. 2022 20:39
Archiv diskuse Podorlické tratě do 04. 1. 2023 Videosen 60 04. 1. 2023 21:54
Archiv diskuse Podorlické tratě do 18. 2. 2023 Krumpolc 60 18. 2. 2023 01:21
Archiv diskuse Podorlické tratě do 23. 8. 2023 Jis 60 23. 8. 2023 21:08
Archiv diskuse Podorlické tratě do 26. 12. 2023 HonzaK 60 26. 12. 2023 08:04
Archiv diskuse Podorlické tratě do 30. 8. 2024 Stírecek60 60 30. 8. 2024 22:04
Archiv diskuse Podorlické tratě do 14. 11. 2024 El_Barto 60 14. 11. 2024 06:57
Archiv diskuse Podorlické tratě do 22. 11. 2024 Libor169 60 22. 11. 2024 17:09
Archiv diskuse Podorlické tratě do 10. 12. 2024 Videosen 60 10. 12. 2024 22:47
Archiv diskuse Podorlické tratě do 02. 4. 2025 Starý_Hanák 60 02. 4. 2025 21:03
Archiv diskuse Podorlické tratě do 05. 7. 2025 Ládik 60 05. 7. 2025 04:38
Archiv diskuse Podorlické tratě do 07. 10. 2025 Pafko 60 07. 10. 2025 21:39
Archiv diskuse Podorlické tratě do 04. 3. 2026 Asdf 60 04. 3. 2026 23:51
   autor příspěvek
Čtvrtek, 05. března 2026 - 15:02:51  
Moderátor
Číslo příspěvku: 4124
Registrován: 12-2009
V24 a V25 je přesně tak jedna osobáky jedna je na Sp to už je dnes...
Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
Pátek, 06. března 2026 - 19:24:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3379
Registrován: 6-2007
Dnešní Mn 83477

Sobota, 07. března 2026 - 12:15:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 170
Registrován: 6-2014
Sag-ten postrk by prosím nebyl,abych se viděl.[proud]
Sobota, 07. března 2026 - 14:47:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3381
Registrován: 6-2007
Jen při posunu v Broumově
na trati to bylo lepší na přední lokomotivy

Neděle, 08. března 2026 - 12:56:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 171
Registrován: 6-2014
Sag-moc díky!!!
Pondělí, 09. března 2026 - 15:57:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6935
Registrován: 12-2020
V sobotu 7. 3. 26 jel nákladní vlak s lok. 751.149 Doulebami směr Hradec Králové. Na postrku byla 744.162. Jelo to z Litic? A věděl by někdo prosím číslo vlaku a kam to jelo? Předem díky.
Pondělí, 09. března 2026 - 16:27:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 185
Registrován: 11-2017
Džem:

Štěrk z Litic přes TnO a Choceň do Kojetína. Bohužel 149 je kaput, nahradí ji 741 BFL

(Příspěvek byl editován uživatelem 6_S_150_PV_2A.)
https://www.flickr.com/photos/159429634@N05/
Pondělí, 09. března 2026 - 19:19:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4597
Registrován: 10-2005
751 149 zvládla otočit 5x Litice - Kojetín a zpět. Většinou se jelo přes Choceň, jednou dokonce přes Pardubice.

Úterý, 10. března 2026 - 10:27:02  
Administrátor
Číslo příspěvku: 76045
Registrován: 4-2003
Kratší trasou přes Letohrad se nejezdí z jakého důvodu? Aby se to nemuselo rvát nahoru na Žamberk (asi nadvakrát a pak ještě s objížděním navíc)?
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Úterý, 10. března 2026 - 12:13:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12049
Registrován: 5-2007
Martin_zlivský: Tak cez Týniště je to hlavne mínus jedna úvrať (cez Hanušovice sa s tým asi nepovlečú), naviac spojená s preprahom (takže sú tam dvaja a majú to ďaleko rýchlejšie). Ale návoz prázdnych vozov cez Letohrad vídavam, tak asi aj ten kopec zohráva svoje.
Středa, 11. března 2026 - 23:23:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4598
Registrován: 10-2005
Ložená souprava z Litic jezdí přes Týniště asi hlavně proto, že je to po spádu. Do Žamberka by to nemuseli tahat na 2-3 krát a spojovat, protože 26 ložených dumpcarů už je přes 2000t. Z Litic bývá v bývá v čele libovolná lokomotiva (740/741/751), ale na postrku vždy 744 s ETCS, aby úvrať v Týništi byla rychlá a mohli tuším až do Kojetína jet bez komplikací. Zpět s vyrovnávkou se jezdí přes Letohrad patrně kvůli kratší trase a taky tu lokomotivy občas zbrojí. Dost často bývá z Letohradu 744 na přípřeži. Loni tu a tam jela ložená souprava i přes Žamberk, ale nyní se vozí po 26 dumcarech a to už je přes 2000t.
Středa, 11. března 2026 - 23:53:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12055
Registrován: 5-2007
Alešt: Ja som tie dumpcary videl snáď v pondelok a tam bol teda Vectron [uhoh] Ale možno to bola nejaká výnimka.
Čtvrtek, 12. března 2026 - 09:11:10  
Administrátor
Číslo příspěvku: 76062
Registrován: 4-2003
Jasné, díky za osvětlení. Pokud se aspoň zpátky občas přes Letohrad jezdí, tak to smysl dává, že to bude především kvůli sklonům (vyplatí se zajížďka, navíc takhle hned v Týništi může naject tramvaj, zatímco přes Letohrad by se to bez aspoň jednoho objíždění neobešlo).
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Čtvrtek, 12. března 2026 - 09:31:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6941
Registrován: 12-2020
A jak často prosím ty štěrky jezdí? A koukal jsem, že se také stále obsluhuje Vamberk. Jsou tam nějaké pravidelné časy obsluh? Za případné info předem děkuji.
Čtvrtek, 12. března 2026 - 10:19:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1988
Registrován: 3-2011
Ad Asdf: Jj v pondělí vzal Vectron tu kaput 751 149 z Ústí n/O přes Týniště a HK do Pa pro dílny TRAK RAIL a zpět Lv do Týniště pro ten šutr do Kojetina[ok]
Čtvrtek, 12. března 2026 - 14:05:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 186
Registrován: 11-2017
Džem:

Vamberk v čele s Kokotkou jel v neděli na kříž se šterkem do Kostelce (možná Doudleb), čili někdy takhle odpoledne. Ale jestli je to pravidlo netuším.
https://www.flickr.com/photos/159429634@N05/
Čtvrtek, 12. března 2026 - 21:00:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4599
Registrován: 10-2005
Martin_zlivský:
"Jasné, díky za osvětlení. Pokud se aspoň zpátky občas přes Letohrad jezdí, tak to smysl dává, že to bude především kvůli sklonům (vyplatí se zajížďka, navíc takhle hned v Týništi může naject tramvaj, zatímco přes Letohrad by se to bez aspoň jednoho objíždění neobešlo)."
V pondělí to byla výjimka z důvodu neschopnosti 751.149, která předtím stihla 5x Litice - Kojwtín otočit. Všechny ostatní přepravy byly v nezávislé trakci po celé trase. Pokud jsem dobře počítal, byla to dnes 18. přeprava z 30 plánovaných. Jezdí se denně obvykle mezi 15 až 17h z Litic. Dnes v čele 741.518 a na postrku 744.162. Vyrovnávka bývá okolo 12h v Žamberku. Točí se dvě soupravy. Prázdná na nakládku jezdí okolo 7h ranní ze Žamberka do Litic poslední dny se 724.708.


(Příspěvek byl editován uživatelem Alešt.)
auvajs
Středa, 18. března 2026 - 14:56:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 73
Registrován: 9-2017
V noci jsem byl behat a náhodou zaregistroval jízdu prázdného nakladniho vlaku z Rudoltic do Lanškrouna, na prejezdu za Rudolticemi byl 17.3. asi ve 23:59. Jezdí to takhle pravidelně nebo to pokaždé jezdi jinak?
Halbstadt
Pátek, 20. března 2026 - 19:49:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1644
Registrován: 9-2006
Alešt:
"Martin_zlivský:
"Jasné, díky za osvětlení. Pokud se aspoň zpátky občas přes Letohrad jezdí, tak to smysl dává, že to bude především kvůli sklonům (vyplatí se zajížďka, navíc takhle hned v Týništi může naject tramvaj, zatímco přes Letohrad by se to bez aspoň jednoho objíždění neobešlo)."V pondělí to byla výjimka z důvodu neschopnosti 751.149, která předtím stihla 5x Litice - Kojwtín otočit. Všechny ostatní přepravy byly v nezávislé trakci po celé trase. Pokud jsem dobře počítal, byla to dnes 18. přeprava z 30 plánovaných. Jezdí se denně obvykle mezi 15 až 17h z Litic. Dnes v čele 741.518 a na postrku 744.162. Vyrovnávka bývá okolo 12h v Žamberku. Točí se dvě soupravy. Prázdná na nakládku jezdí okolo 7h ranní ze Žamberka do Litic poslední dny se 724.708.


(Příspěvek byl editován uživatelem Alešt.)"

Poslední odjezd je 24.3
Neděle, 22. března 2026 - 20:40:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4600
Registrován: 10-2005
Halbstadt:
"Alešt:
"Martin_zlivský: "Jasné, díky za osvětlení. Pokud se aspoň zpátky občas přes Letohrad jezdí, tak to smysl dává, že to bude především kvůli sklonům (vyplatí se zajížďka, navíc takhle hned v Týništi může naject tramvaj, zatímco přes Letohrad by se to bez aspoň jednoho objíždění neobešlo)."V pondělí to byla výjimka z důvodu neschopnosti 751.149, která předtím stihla 5x Litice - Kojwtín otočit. Všechny ostatní přepravy byly v nezávislé trakci po celé trase. Pokud jsem dobře počítal, byla to dnes 18. přeprava z 30 plánovaných. Jezdí se denně obvykle mezi 15 až 17h z Litic. Dnes v čele 741.518 a na postrku 744.162. Vyrovnávka bývá okolo 12h v Žamberku. Točí se dvě soupravy. Prázdná na nakládku jezdí okolo 7h ranní ze Žamberka do Litic poslední dny se 724.708. (Příspěvek byl editován uživatelem Alešt.)" Poslední odjezd je 24.3
"
Co se Kojetína v březnu týče, tak ano. Další přepravy tam zamíří nejspíš až v dubnu. 27.3. by se ale měl vést štěrk ve Faccs do Chocně a stejně tak začátkem dubna i do Solnice.
Pondělí, 23. března 2026 - 17:10:22  
Moderátor
Číslo příspěvku: 4127
Registrován: 12-2009
V Rokytnici v Orlických horách se asi chystá prodloužení nástupiště o 10m, vypadá to.



Máte k tomu, někdo, prosím, nějaké informace.
Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
Úterý, 24. března 2026 - 23:40:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4601
Registrován: 10-2005
Možná nějaká úprava v souvislosti se zajíždením jednotek RegioFox?
MartinM
Středa, 25. března 2026 - 09:12:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 517
Registrován: 12-2017
Spíš 814.2, ty mají dveře mnohem blíže konci vlaku.
Sunshine
Pátek, 27. března 2026 - 18:19:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 95
Registrován: 6-2019
Honnzok: Pravděpodobně to bude souviset s přípravou na provoz bateriových vlaků, na které Královéhradecký kraj získal dotaci z Modernizačního fondu. Třeba baterky ze škodovky mají 53 metrů, tak to by stávající nástupiště nestačilo. Pokud někdo víte více, doplňte mě nebo opravte.
Pátek, 27. března 2026 - 21:54:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5521
Registrován: 3-2004
Pokud budou jezdit baterky do Rokytnice, jak to bude s Letohradem? Taky baterky?
Sunshine
Sobota, 28. března 2026 - 15:12:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 96
Registrován: 6-2019
Do Letohradu taky baterky, do Rychnova elektriky.
Sobota, 28. března 2026 - 19:37:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1171
Registrován: 12-2007
Základní hodinový takt ramene HK-Častolovice-RnK / Doudleby - Letohrad / Rokytnice by znamenalo potřebu 2x EMU a 4x BEMU
Llama here, llama there, I see llamas everywhere.
Pondělí, 30. března 2026 - 13:23:47  
Moderátor
Číslo příspěvku: 4128
Registrován: 12-2009
Rop: Ja si osobne myslim, ze to zustane jako teď o vikendu, podložené to nemám, ale předpokládám, že to bude v sudou Rychnov EMU a do Doudleb pripoj asi 847 pripadne BEMU a v lichou Letohrad / Rokytnice 2x Bemu a v Castolkach pripoj do Rychnova a rozpojit v Doudlebach.
Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
Pondělí, 30. března 2026 - 14:20:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1863
Registrován: 12-2007
Sp EMU+BEMU: HK X:00 - Častolovice X:30 - Rychnov X:45 / Litice X:00 - Letohrad X:30
Os EMU+BEMU: HK X:30 - Týniště X:00 - Rychnov X:30 / Vamberk X:30 - Rokytnice X:00
Radekedar
Úterý, 31. března 2026 - 07:56:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2604
Registrován: 6-2008
Ohledně plánovaného provozního konceptu najdete všechno zde:
odkaz na zadávací dokumentaci
položka Zadávací dokumentace > stáhnout ZIP soubor > v něm otevřete soubor "02_01_Specifikace poskytovaných VS.xlsx"
Sobota, 04. dubna 2026 - 14:18:28  
Moderátor
Číslo příspěvku: 4129
Registrován: 12-2009
Nejspíše do úterního večera je na trati 023 nasazen místo Regionov jeden z hradeckých RegioFoxů. Je to premiérové nasazení začalo ve čtvrtek večer.
Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
Sobota, 11. dubna 2026 - 11:52:03  
Moderátor
Číslo příspěvku: 4131
Registrován: 12-2009
Nevyskytly se tu, žádné fotografie z krátkého výlukového nasazení řady 847 na trati 023, tak alespoň pár dokumentačních foteček ode mě.

Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
Sobota, 11. dubna 2026 - 20:40:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4604
Registrován: 10-2005
Včera se v Liticích n. O. opět nakládal štěrk pro modernizaci trati Kojetín - Nezamyslice do 26 dumpcarů a přidali se k tomu i 10xFaccs na jinou stavbu. Sešli se zde tak HV 749 251, 741 516 a 744 162.

749 251+26xUas+pk744 162
Čtvrtek, 16. dubna 2026 - 09:21:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 115
Registrován: 12-2019
Na trati Častolovice–Solnice byla 15. 4. otevřena nová zastávka Lipovka (mezi Rychnovem nad Kněžnou a Solnici). Změnové listy do KJŘ (včetně dalších drobných změn) naleznete na http://prelepky.wz.cz
Pondělí, 20. dubna 2026 - 22:35:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 253
Registrován: 9-2016
V sobotu 18.4.2026 se v Rokytnici v Orlických horách podívala na denní slunce parní lokomotiva 328.011. Oprava stále probíhá. Několik dokumentačních z mobilu.

Nejhorší je smrt z nudy, proto jsem furt v . . .
Neděle, 03. května 2026 - 14:54:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1559
Registrován: 9-2004
Mn 83048 Kostelec n. O.
Sobota, 23. května 2026 - 20:25:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 69
Registrován: 10-2008
Dobrý večer může sem prosím někdo napsat jak to aktuálně vypadá s nákladní dopravou přes Lichkov,jézdí vůbec ješte něco pravidelně nebo jen vše ad hoc? Předem děkuji za odpověď.
Pondělí, 25. května 2026 - 11:57:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5564
Registrován: 11-2008
ad Bopa: }
Na to se těžko odpovídá. Dneska nákladní doprava všeobecně defakto nejezdí podle jízdního řádu. Přes ten Lichkov třeba dva dni nejede nic a pak taky třeba 10 vlaků za den. [vypravci]
Úterý, 02. června 2026 - 15:14:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3385
Registrován: 6-2007
Dnes do Meziměstí na nový lak přijela 854 212-8

pet79
Pátek, 05. června 2026 - 12:00:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 48
Registrován: 7-2017
Byl zadán záměr projektu na obnovu trati Broumov - Tlumaczów. Objednatel vypsal sbírku na financování tohoto záměru. Kdo chce přispět dobré věci, tak může zde: https://donio.cz/podporazameruprojektuna-trat-broumov-st-hr-cz-pl
Obce již nejsou proti, spíš naopak. Společenství obcí Broumovsko tento záměr podporuje (viz https://www.dsobroumovsko.cz/).
Sobota, 06. června 2026 - 22:49:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3387
Registrován: 6-2007
Ať vám to zaplatí Petr Novák, starosta z Otovic, který nejvíc protestoval, když na to peníze byly a ještě si pamatuji jak do televize říkal, že dokud bude na živu tak přes Otovice vlak se štěrkem neprojede. To se mu podařilo, jezdí jen hodně podvodných TATRA Traktorů po silnici.

Moc tomu nevěřím, že se něco změní ...

Taky se hodně psalo o opravě tunelu v Unislawi Slaskie na trati z Meziměstí do Walbrzychu,
pořád se nezačalo, poslední vlak tam projel na konci srpna 2025 a dál dlouho nic.
Neděle, 07. června 2026 - 06:14:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7198
Registrován: 12-2020
Tunel se má snad dělat letos. Kvůli tomu nejsou objednány os vlaky z Polska...
A co se týče peněz, tak města a obce mají přebytkové rozpočty, tak k čemu sbírka? Navíc tyhle přeshraniční projekty bylo vždy docela snadné financovat. To už neplatí?
Neděle, 07. června 2026 - 20:45:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7912
Registrován: 9-2003
Loni bylo v Polsku nějaké jednání.Studie obnovy existuje několik let a vcelku vše vychází pozitivně s dobrým přínosem pro region.Bohužel hlavním partnerem pro mezinárodní jednání musí být předpokládám kraj,který tak aktivně nečiní, kromě obecných proklamací...
..pořádná mašina má kotel a komín..
MartinM
Pondělí, 08. června 2026 - 14:29:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 531
Registrován: 12-2017
pet79:
"Byl zadán záměr projektu na obnovu trati Broumov - Tlumaczów. Objednatel vypsal sbírku na financování tohoto záměru. Kdo chce přispět dobré věci, tak může zde: https://donio.cz/podporazameruprojektuna-trat-broumov-st-hr-cz-pl
Obce již nejsou proti, spíš naopak. Společenství obcí Broumovsko tento záměr podporuje (viz https://www.dsobroumovsko.cz/)."
Zbytečné vyhazování peněz, obnova má přesně nulovou šanci.
Viz: https://zdopravy.cz/dalsi-velka-projekcni-zakazka-miri-do-kose-sz -zrusila-soutez-na-rychlejsi-vlaky-do-nachoda-284664/?comments=1# comments
Sunshine
Úterý, 09. června 2026 - 08:21:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 100
Registrován: 6-2019
pet79: OK, dejme tomu vyberete 750 tisíc na studii. Ale kde seženete o několik řádů víc peněz na 14 kilometrů trati? Polský vlečkař se nechal slyšet, že s provozem osobních vlaků souhlasit nebude, tzn. bude potřeba obnovit trať z Broumova do Otovic a dále vybudovat novou až do Střední Stěnavy.
Na to bude taky sbírka?
pet79
Středa, 10. června 2026 - 08:44:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 51
Registrován: 7-2017
Sunshine: Nejsem organizátorem sbírky, to je otázka spíše na něj. Jen jsem sdílel odkaz na sbírku, do které jsem rád přispěl. Co se mi doneslo a bylo i součástí jednání Výboru pro dopravu KHK, tak v dalších krocích by už měl být zapojený kraj i Dolnoslezské vojvodství. Před časem bylo i uzavřeno nějaké memorandum o rozvoji přeshraničních spojení mezi KHK a Dolním Slezskem. Nevím, jestli se to týkalo jen Meziměstí-Walbrzych, nebo i trati přes Otovice.

Sunshine:
"Polský vlečkař se nechal slyšet, že s provozem osobních vlaků souhlasit nebude, tzn. bude potřeba obnovit trať z Broumova do Otovic a dále vybudovat novou až do Střední Stěnavy."
Prosím, odkud máte tuto informaci? Neříkám, že to není pravda, jen jsem to dosud neslyšel.
Středa, 10. června 2026 - 17:15:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3388
Registrován: 6-2007
Dnes jel Mn navíc, přivezl Gigawoody k nakládce
do Police 2, do Meziměstí 1 a do Broumova 6

Zpátky se vzali Diakonie a odstavené vozy

Čtvrtek, 11. června 2026 - 19:24:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2022
Registrován: 8-2006
V sobotu 13.6.2026 Den otevřených vrat v Meziměstí. odkaz
V provozu parní vůz M124.001, M131.1228, M131.1133 a další.
Navíc mimo uvedený program souběžné jízdy po Meziměstí M124.001 a M131.1133 (cca 1 km). Odjezd vždy cca 5 minut před odjezdem parního vozu, protože u souběžné koleje není nástupiště a musí ještě proběhnout posun.
Zachrochtám, zavrčím, zahalím se do oblaku dýmu a zmizím jako červený sršeň! www.pshzd.cz
Sunshine
Pátek, 12. června 2026 - 08:17:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 101
Registrován: 6-2019
pet79:
"Prosím, odkud máte tuto informaci? Neříkám, že to není pravda, jen jsem to dosud neslyšel."
Před nějakou dobou se to objevilo v diskusi pod článkem na Rynku Kolejowym. Pokud by to bylo pravda, bude to velká komplikace pro celý projekt.
Pátek, 12. června 2026 - 13:39:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1226
Registrován: 10-2005

Po dnešní projížďce HK - Teplice nad Metují a zpět, v té příšerné silniční radarové klikatici za Náchodem, musím říci, když jsem viděl naproti docela rychle jedoucí Lišku, že pokud tím byla zrušena i projekce Vysokovské spojky, je to zhovadilé zvěrstvo. Protože není moc míst, kde by se na tak malém prostoru dalo udělat opravdu hodně pozitivního (vždyť ty tratě jsou od sebe snad 800 metrů) a navíc by tady rychlé spojení od Broumova do HK drahou dávalo fakt smysl.
Pátek, 12. června 2026 - 23:20:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3389
Registrován: 6-2007
Dnešní návozy na den otevřených vrat a Mn



Nový příspěvek
     
  Text příspěvku:

  Uživatelské jméno:
  Heslo:
  Přílohy:
  Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
  Akce:
, více zde.