| Diskuse » Železnice » Podorlické tratě | « předcházející | další » |
Podorlické tratědolů |
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři |
| autor | příspěvek |
|---|---|
|
Moderátor Číslo příspěvku: 4124 Registrován: 12-2009 |
V24 a V25 je přesně tak jedna osobáky jedna je na Sp to už je dnes...
Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3379 Registrován: 6-2007 |
Dnešní Mn 83477 |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 170 Registrován: 6-2014 |
Sag-ten postrk by prosím nebyl,abych se viděl.![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3381 Registrován: 6-2007 |
Jen při posunu v Broumově na trati to bylo lepší na přední lokomotivy |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 171 Registrován: 6-2014 |
Sag-moc díky!!! |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6935 Registrován: 12-2020 |
V sobotu 7. 3. 26 jel nákladní vlak s lok. 751.149 Doulebami směr Hradec Králové. Na postrku byla 744.162. Jelo to z Litic? A věděl by někdo prosím číslo vlaku a kam to jelo? Předem díky. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 185 Registrován: 11-2017 |
Džem: Štěrk z Litic přes TnO a Choceň do Kojetína. Bohužel 149 je kaput, nahradí ji 741 BFL (Příspěvek byl editován uživatelem 6_S_150_PV_2A.)
https://www.flickr.com/photos/159429634@N05/
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4597 Registrován: 10-2005 |
751 149 zvládla otočit 5x Litice - Kojetín a zpět. Většinou se jelo přes Choceň, jednou dokonce přes Pardubice. |
|
Administrátor Číslo příspěvku: 76045 Registrován: 4-2003 |
Kratší trasou přes Letohrad se nejezdí z jakého důvodu? Aby se to nemuselo rvát nahoru na Žamberk (asi nadvakrát a pak ještě s objížděním navíc)? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12049 Registrován: 5-2007 |
Martin_zlivský: Tak cez Týniště je to hlavne mínus jedna úvrať (cez Hanušovice sa s tým asi nepovlečú), naviac spojená s preprahom (takže sú tam dvaja a majú to ďaleko rýchlejšie). Ale návoz prázdnych vozov cez Letohrad vídavam, tak asi aj ten kopec zohráva svoje. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4598 Registrován: 10-2005 |
Ložená souprava z Litic jezdí přes Týniště asi hlavně proto, že je to po spádu. Do Žamberka by to nemuseli tahat na 2-3 krát a spojovat, protože 26 ložených dumpcarů už je přes 2000t. Z Litic bývá v bývá v čele libovolná lokomotiva (740/741/751), ale na postrku vždy 744 s ETCS, aby úvrať v Týništi byla rychlá a mohli tuším až do Kojetína jet bez komplikací. Zpět s vyrovnávkou se jezdí přes Letohrad patrně kvůli kratší trase a taky tu lokomotivy občas zbrojí. Dost často bývá z Letohradu 744 na přípřeži. Loni tu a tam jela ložená souprava i přes Žamberk, ale nyní se vozí po 26 dumcarech a to už je přes 2000t. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12055 Registrován: 5-2007 |
Alešt: Ja som tie dumpcary videl snáď v pondelok a tam bol teda Vectron Ale možno to bola nejaká výnimka. |
|
Administrátor Číslo příspěvku: 76062 Registrován: 4-2003 |
Jasné, díky za osvětlení. Pokud se aspoň zpátky občas přes Letohrad jezdí, tak to smysl dává, že to bude především kvůli sklonům (vyplatí se zajížďka, navíc takhle hned v Týništi může naject tramvaj, zatímco přes Letohrad by se to bez aspoň jednoho objíždění neobešlo). |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6941 Registrován: 12-2020 |
A jak často prosím ty štěrky jezdí? A koukal jsem, že se také stále obsluhuje Vamberk. Jsou tam nějaké pravidelné časy obsluh? Za případné info předem děkuji. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1988 Registrován: 3-2011 |
Ad Asdf: Jj v pondělí vzal Vectron tu kaput 751 149 z Ústí n/O přes Týniště a HK do Pa pro dílny TRAK RAIL a zpět Lv do Týniště pro ten šutr do Kojetina![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 186 Registrován: 11-2017 |
Džem: Vamberk v čele s Kokotkou jel v neděli na kříž se šterkem do Kostelce (možná Doudleb), čili někdy takhle odpoledne. Ale jestli je to pravidlo netuším.
https://www.flickr.com/photos/159429634@N05/
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4599 Registrován: 10-2005 |
"Jasné, díky za osvětlení. Pokud se aspoň zpátky občas přes Letohrad jezdí, tak to smysl dává, že to bude především kvůli sklonům (vyplatí se zajížďka, navíc takhle hned v Týništi může naject tramvaj, zatímco přes Letohrad by se to bez aspoň jednoho objíždění neobešlo)." (Příspěvek byl editován uživatelem Alešt.) |
|
auvajs
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 73 Registrován: 9-2017 |
V noci jsem byl behat a náhodou zaregistroval jízdu prázdného nakladniho vlaku z Rudoltic do Lanškrouna, na prejezdu za Rudolticemi byl 17.3. asi ve 23:59. Jezdí to takhle pravidelně nebo to pokaždé jezdi jinak? |
|
Halbstadt
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1644 Registrován: 9-2006 |
"Martin_zlivský: "Jasné, díky za osvětlení. Pokud se aspoň zpátky občas přes Letohrad jezdí, tak to smysl dává, že to bude především kvůli sklonům (vyplatí se zajížďka, navíc takhle hned v Týništi může naject tramvaj, zatímco přes Letohrad by se to bez aspoň jednoho objíždění neobešlo)."V pondělí to byla výjimka z důvodu neschopnosti 751.149, která předtím stihla 5x Litice - Kojwtín otočit. Všechny ostatní přepravy byly v nezávislé trakci po celé trase. Pokud jsem dobře počítal, byla to dnes 18. přeprava z 30 plánovaných. Jezdí se denně obvykle mezi 15 až 17h z Litic. Dnes v čele 741.518 a na postrku 744.162. Vyrovnávka bývá okolo 12h v Žamberku. Točí se dvě soupravy. Prázdná na nakládku jezdí okolo 7h ranní ze Žamberka do Litic poslední dny se 724.708. (Příspěvek byl editován uživatelem Alešt.)" Poslední odjezd je 24.3 |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4600 Registrován: 10-2005 |
"Alešt: "Martin_zlivský: "Jasné, díky za osvětlení. Pokud se aspoň zpátky občas přes Letohrad jezdí, tak to smysl dává, že to bude především kvůli sklonům (vyplatí se zajížďka, navíc takhle hned v Týništi může naject tramvaj, zatímco přes Letohrad by se to bez aspoň jednoho objíždění neobešlo)."V pondělí to byla výjimka z důvodu neschopnosti 751.149, která předtím stihla 5x Litice - Kojwtín otočit. Všechny ostatní přepravy byly v nezávislé trakci po celé trase. Pokud jsem dobře počítal, byla to dnes 18. přeprava z 30 plánovaných. Jezdí se denně obvykle mezi 15 až 17h z Litic. Dnes v čele 741.518 a na postrku 744.162. Vyrovnávka bývá okolo 12h v Žamberku. Točí se dvě soupravy. Prázdná na nakládku jezdí okolo 7h ranní ze Žamberka do Litic poslední dny se 724.708. (Příspěvek byl editován uživatelem Alešt.)" Poslední odjezd je 24.3 " |
|
Moderátor Číslo příspěvku: 4127 Registrován: 12-2009 |
V Rokytnici v Orlických horách se asi chystá prodloužení nástupiště o 10m, vypadá to. Máte k tomu, někdo, prosím, nějaké informace.
Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4601 Registrován: 10-2005 |
Možná nějaká úprava v souvislosti se zajíždením jednotek RegioFox? |
|
MartinM
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 517 Registrován: 12-2017 |
Spíš 814.2, ty mají dveře mnohem blíže konci vlaku. |
|
Sunshine
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 95 Registrován: 6-2019 |
Honnzok: Pravděpodobně to bude souviset s přípravou na provoz bateriových vlaků, na které Královéhradecký kraj získal dotaci z Modernizačního fondu. Třeba baterky ze škodovky mají 53 metrů, tak to by stávající nástupiště nestačilo. Pokud někdo víte více, doplňte mě nebo opravte. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5521 Registrován: 3-2004 |
Pokud budou jezdit baterky do Rokytnice, jak to bude s Letohradem? Taky baterky? |
|
Sunshine
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 96 Registrován: 6-2019 |
Do Letohradu taky baterky, do Rychnova elektriky. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1171 Registrován: 12-2007 |
Základní hodinový takt ramene HK-Častolovice-RnK / Doudleby - Letohrad / Rokytnice by znamenalo potřebu 2x EMU a 4x BEMU
Llama here, llama there, I see llamas everywhere.
|
|
Moderátor Číslo příspěvku: 4128 Registrován: 12-2009 |
Rop: Ja si osobne myslim, ze to zustane jako teď o vikendu, podložené to nemám, ale předpokládám, že to bude v sudou Rychnov EMU a do Doudleb pripoj asi 847 pripadne BEMU a v lichou Letohrad / Rokytnice 2x Bemu a v Castolkach pripoj do Rychnova a rozpojit v Doudlebach.
Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1863 Registrován: 12-2007 |
Sp EMU+BEMU: HK X:00 - Častolovice X:30 - Rychnov X:45 / Litice X:00 - Letohrad X:30 Os EMU+BEMU: HK X:30 - Týniště X:00 - Rychnov X:30 / Vamberk X:30 - Rokytnice X:00 |
|
Radekedar
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2604 Registrován: 6-2008 |
Ohledně plánovaného provozního konceptu najdete všechno zde: odkaz na zadávací dokumentaci položka Zadávací dokumentace > stáhnout ZIP soubor > v něm otevřete soubor "02_01_Specifikace poskytovaných VS.xlsx" |
|
Moderátor Číslo příspěvku: 4129 Registrován: 12-2009 |
Nejspíše do úterního večera je na trati 023 nasazen místo Regionov jeden z hradeckých RegioFoxů. Je to premiérové nasazení začalo ve čtvrtek večer.
Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
|
|
Moderátor Číslo příspěvku: 4131 Registrován: 12-2009 |
Nevyskytly se tu, žádné fotografie z krátkého výlukového nasazení řady 847 na trati 023, tak alespoň pár dokumentačních foteček ode mě.
Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4604 Registrován: 10-2005 |
Včera se v Liticích n. O. opět nakládal štěrk pro modernizaci trati Kojetín - Nezamyslice do 26 dumpcarů a přidali se k tomu i 10xFaccs na jinou stavbu. Sešli se zde tak HV 749 251, 741 516 a 744 162. 749 251+26xUas+pk744 162 |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 115 Registrován: 12-2019 |
Na trati Častolovice–Solnice byla 15. 4. otevřena nová zastávka Lipovka (mezi Rychnovem nad Kněžnou a Solnici). Změnové listy do KJŘ (včetně dalších drobných změn) naleznete na http://prelepky.wz.cz |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 253 Registrován: 9-2016 |
V sobotu 18.4.2026 se v Rokytnici v Orlických horách podívala na denní slunce parní lokomotiva 328.011. Oprava stále probíhá. Několik dokumentačních z mobilu.
Nejhorší je smrt z nudy, proto jsem furt v . . .
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1559 Registrován: 9-2004 |
Mn 83048 Kostelec n. O. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 69 Registrován: 10-2008 |
Dobrý večer může sem prosím někdo napsat jak to aktuálně vypadá s nákladní dopravou přes Lichkov,jézdí vůbec ješte něco pravidelně nebo jen vše ad hoc? Předem děkuji za odpověď. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5564 Registrován: 11-2008 |
ad Bopa: } Na to se těžko odpovídá. Dneska nákladní doprava všeobecně defakto nejezdí podle jízdního řádu. Přes ten Lichkov třeba dva dni nejede nic a pak taky třeba 10 vlaků za den. ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3385 Registrován: 6-2007 |
Dnes do Meziměstí na nový lak přijela 854 212-8 |
|
pet79
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 48 Registrován: 7-2017 |
Byl zadán záměr projektu na obnovu trati Broumov - Tlumaczów. Objednatel vypsal sbírku na financování tohoto záměru. Kdo chce přispět dobré věci, tak může zde: https://donio.cz/podporazameruprojektuna-trat-broumov-st-hr-cz-pl Obce již nejsou proti, spíš naopak. Společenství obcí Broumovsko tento záměr podporuje (viz https://www.dsobroumovsko.cz/). |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3387 Registrován: 6-2007 |
Ať vám to zaplatí Petr Novák, starosta z Otovic, který nejvíc protestoval, když na to peníze byly a ještě si pamatuji jak do televize říkal, že dokud bude na živu tak přes Otovice vlak se štěrkem neprojede. To se mu podařilo, jezdí jen hodně podvodných TATRA Traktorů po silnici. Moc tomu nevěřím, že se něco změní ... Taky se hodně psalo o opravě tunelu v Unislawi Slaskie na trati z Meziměstí do Walbrzychu, pořád se nezačalo, poslední vlak tam projel na konci srpna 2025 a dál dlouho nic. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7198 Registrován: 12-2020 |
Tunel se má snad dělat letos. Kvůli tomu nejsou objednány os vlaky z Polska... A co se týče peněz, tak města a obce mají přebytkové rozpočty, tak k čemu sbírka? Navíc tyhle přeshraniční projekty bylo vždy docela snadné financovat. To už neplatí? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7912 Registrován: 9-2003 |
Loni bylo v Polsku nějaké jednání.Studie obnovy existuje několik let a vcelku vše vychází pozitivně s dobrým přínosem pro region.Bohužel hlavním partnerem pro mezinárodní jednání musí být předpokládám kraj,který tak aktivně nečiní, kromě obecných proklamací...
..pořádná mašina má kotel a komín..
|
|
MartinM
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 531 Registrován: 12-2017 |
"Byl zadán záměr projektu na obnovu trati Broumov - Tlumaczów. Objednatel vypsal sbírku na financování tohoto záměru. Kdo chce přispět dobré věci, tak může zde: https://donio.cz/podporazameruprojektuna-trat-broumov-st-hr-cz-pl Obce již nejsou proti, spíš naopak. Společenství obcí Broumovsko tento záměr podporuje (viz https://www.dsobroumovsko.cz/)." Viz: https://zdopravy.cz/dalsi-velka-projekcni-zakazka-miri-do-kose-sz -zrusila-soutez-na-rychlejsi-vlaky-do-nachoda-284664/?comments=1# comments |
|
Sunshine
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 100 Registrován: 6-2019 |
pet79: OK, dejme tomu vyberete 750 tisíc na studii. Ale kde seženete o několik řádů víc peněz na 14 kilometrů trati? Polský vlečkař se nechal slyšet, že s provozem osobních vlaků souhlasit nebude, tzn. bude potřeba obnovit trať z Broumova do Otovic a dále vybudovat novou až do Střední Stěnavy. Na to bude taky sbírka? |
|
pet79
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 51 Registrován: 7-2017 |
Sunshine: Nejsem organizátorem sbírky, to je otázka spíše na něj. Jen jsem sdílel odkaz na sbírku, do které jsem rád přispěl. Co se mi doneslo a bylo i součástí jednání Výboru pro dopravu KHK, tak v dalších krocích by už měl být zapojený kraj i Dolnoslezské vojvodství. Před časem bylo i uzavřeno nějaké memorandum o rozvoji přeshraničních spojení mezi KHK a Dolním Slezskem. Nevím, jestli se to týkalo jen Meziměstí-Walbrzych, nebo i trati přes Otovice. "Polský vlečkař se nechal slyšet, že s provozem osobních vlaků souhlasit nebude, tzn. bude potřeba obnovit trať z Broumova do Otovic a dále vybudovat novou až do Střední Stěnavy." |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3388 Registrován: 6-2007 |
Dnes jel Mn navíc, přivezl Gigawoody k nakládce do Police 2, do Meziměstí 1 a do Broumova 6 Zpátky se vzali Diakonie a odstavené vozy |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2022 Registrován: 8-2006 |
V sobotu 13.6.2026 Den otevřených vrat v Meziměstí. odkaz V provozu parní vůz M124.001, M131.1228, M131.1133 a další. Navíc mimo uvedený program souběžné jízdy po Meziměstí M124.001 a M131.1133 (cca 1 km). Odjezd vždy cca 5 minut před odjezdem parního vozu, protože u souběžné koleje není nástupiště a musí ještě proběhnout posun.
Zachrochtám, zavrčím, zahalím se do oblaku dýmu a zmizím jako červený sršeň! www.pshzd.cz
|
|
Sunshine
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 101 Registrován: 6-2019 |
Před nějakou dobou se to objevilo v diskusi pod článkem na Rynku Kolejowym. Pokud by to bylo pravda, bude to velká komplikace pro celý projekt. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1226 Registrován: 10-2005 |
"pet79: Viz: https://zdopravy.cz/dalsi-velka-projekcni-zakazka-miri-do-kose-sz -zrusila-soutez-na-rychlejsi-vlaky-do-nachoda-284664/?comments=1# comments" Po dnešní projížďce HK - Teplice nad Metují a zpět, v té příšerné silniční radarové klikatici za Náchodem, musím říci, když jsem viděl naproti docela rychle jedoucí Lišku, že pokud tím byla zrušena i projekce Vysokovské spojky, je to zhovadilé zvěrstvo. Protože není moc míst, kde by se na tak malém prostoru dalo udělat opravdu hodně pozitivního (vždyť ty tratě jsou od sebe snad 800 metrů) a navíc by tady rychlé spojení od Broumova do HK drahou dávalo fakt smysl. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3389 Registrován: 6-2007 |
Dnešní návozy na den otevřených vrat a Mn |