Diskuse » Železnice » 362, 363 a 361 - esa « předcházející | další »

362, 363 a 361 - esa

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři

   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků  zobrazit všechny (39)   
 
Předchozí roky: 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006
Archiv diskuse 362, 363 a 361 - esa do 13. 1. 2020 Dave 60 13. 1. 2020 18:11
Archiv diskuse 362, 363 a 361 - esa do 04. 2. 2020 Dave 60 04. 2. 2020 11:46
Archiv diskuse 362, 363 a 361 - esa do 24. 3. 2020 1510015 60 24. 3. 2020 20:35
Archiv diskuse 362, 363 a 361 - esa do 08. 4. 2020 Dave 60 08. 4. 2020 23:07
Archiv diskuse 362, 363 a 361 - esa do 03. 7. 2020 Karlicekm 60 03. 7. 2020 14:04
Archiv diskuse 362, 363 a 361 - esa do 08. 10. 2020 Jnd 60 08. 10. 2020 20:22
Archiv diskuse 362, 363 a 361 - esa do 25. 11. 2020 Aleš_Liesk. 60 25. 11. 2020 18:06
Archiv diskuse 362, 363 a 361 - esa do 25. 1. 2021 Hans363 60 25. 1. 2021 17:53
Archiv diskuse 362, 363 a 361 - esa do 07. 5. 2021 Jnd 60 07. 5. 2021 09:30
Archiv diskuse 362, 363 a 361 - esa do 30. 8. 2021 Stašek 60 30. 8. 2021 19:56
Archiv diskuse 362, 363 a 361 - esa do 25. 11. 2021 Milanm 60 25. 11. 2021 09:50
Archiv diskuse 362, 363 a 361 - esa do 15. 2. 2022 Hans363 60 15. 2. 2022 02:20
Archiv diskuse 362, 363 a 361 - esa do 18. 3. 2022 Stašek 60 18. 3. 2022 19:27
Archiv diskuse 362, 363 a 361 - esa do 17. 6. 2022 Marek_M 60 17. 6. 2022 18:15
Archiv diskuse 362, 363 a 361 - esa do 09. 8. 2022 Stašek 60 09. 8. 2022 18:57
Archiv diskuse 362, 363 a 361 - esa do 11. 10. 2022 Panťák 60 11. 10. 2022 21:03
Archiv diskuse 362, 363 a 361 - esa do 23. 11. 2022 mak 60 23. 11. 2022 20:11
Archiv diskuse 362, 363 a 361 - esa do 14. 1. 2023 Hans363 60 14. 1. 2023 22:30
Archiv diskuse 362, 363 a 361 - esa do 09. 3. 2023 Aleš_Liesk. 60 09. 3. 2023 09:01
Archiv diskuse 362, 363 a 361 - esa do 13. 5. 2023 Honza_o 60 13. 5. 2023 19:37
Archiv diskuse 362, 363 a 361 - esa do 21. 7. 2023 Semolina 60 21. 7. 2023 07:07
Archiv diskuse 362, 363 a 361 - esa do 21. 9. 2023 Stašek 60 21. 9. 2023 18:50
Archiv diskuse 362, 363 a 361 - esa do 08. 2. 2024 hercules 60 08. 2. 2024 23:32
Archiv diskuse 362, 363 a 361 - esa do 08. 4. 2024 Jurek_fm 60 08. 4. 2024 14:33
Archiv diskuse 362, 363 a 361 - esa do 13. 7. 2024 T478.4019 60 13. 7. 2024 11:29
Archiv diskuse 362, 363 a 361 - esa do 02. 8. 2024 MS3 60 02. 8. 2024 20:26
Archiv diskuse 362, 363 a 361 - esa do 08. 8. 2024 Haan 60 08. 8. 2024 19:14
Archiv diskuse 362, 363 a 361 - esa do 16. 9. 2024 čelakovičan 60 16. 9. 2024 18:56
Archiv diskuse 362, 363 a 361 - esa do 20. 10. 2024 Lukkyn 60 20. 10. 2024 12:15
Archiv diskuse 362, 363 a 361 - esa do 07. 11. 2024 Stašek 60 07. 11. 2024 10:22
Archiv diskuse 362, 363 a 361 - esa do 27. 12. 2024 mijoo.26 60 27. 12. 2024 21:55
Archiv diskuse 362, 363 a 361 - esa do 09. 3. 2025 Hon 60 09. 3. 2025 08:27
Archiv diskuse 362, 363 a 361 - esa do 12. 4. 2025 Bllizzard 60 12. 4. 2025 10:57
Archiv diskuse 362, 363 a 361 - esa do 24. 5. 2025 Tornádo460 60 24. 5. 2025 11:44
Archiv diskuse 362, 363 a 361 - esa do 13. 8. 2025 PetoVasko 60 13. 8. 2025 20:21
Archiv diskuse 362, 363 a 361 - esa do 21. 11. 2025 Bastions 60 21. 11. 2025 21:45
Archiv diskuse 362, 363 a 361 - esa do 28. 12. 2025 Vasekpetr1 60 28. 12. 2025 18:02
Archiv diskuse 362, 363 a 361 - esa do 20. 2. 2026 Lukkyn 60 20. 2. 2026 15:37
Archiv diskuse 362, 363 a 361 - esa do 08. 5. 2026 Tornádo460 60 08. 5. 2026 21:03
   autor příspěvek
Tajemný_em
Pátek, 08. května 2026 - 21:56:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5094
Registrován: 5-2002
Tom350:
"Chtěl jsem se zeptat na to jestli se na rychlikách Labe jezdí i ze sysla, protože jsem za cca 14 dní vždy viděl že se to objíždělo. Tak jestli jsem na to měl jen štěstí?"

Štěstí bys spíš měl, kdyby to bylo naopak. Sunutý Labe je sci-fi. Stejně tak řídicí rajl- a komžety do Rajchu...
"Čelím pokušení tím, že mu podlehnu." Jára da Cimrman
Regpetrs
Sobota, 09. května 2026 - 08:10:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1466
Registrován: 2-2007
Tom350: Na Labi cyklosysel bez ETCS, takže jen jako víceúčelový vůz s přidanými háky na kola. Takových bude celkem 16, jestli dobře počítám, a objeví se i na trase Plzeň-Brno.
OKŽ
Sobota, 09. května 2026 - 10:21:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 264
Registrován: 10-2019
Regpetrs:
"Tom350: Na Labi cyklosysel bez ETCS, takže jen jako víceúčelový vůz s přidanými háky na kola. Takových bude celkem 16, jestli dobře počítám, a objeví se i na trase Plzeň-Brno.
"
Na Labi jezdí i syslové s ETCS.
Sobota, 09. května 2026 - 10:38:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 351
Registrován: 7-2024
Tornádo460:
"Redislokace mě napadla hned, ale tahle souvislost mě nějak unikla, děkuji [happy] takze předpokládám, ze jak se 023 opraví, tak 165 pojede zpět do Brna."
Nebo tam uz zustane?
Sobota, 09. května 2026 - 10:58:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9600
Registrován: 8-2007
Tornádo 460:děkuji [happy] takze předpokládám, ze jak se 023 opraví, tak 165 pojede zpět do Brna.

To i když se neopraví. Od 1.7. přestanou Esa jezdit na lince U1 a sníží se jejich turnusová potřeba asi o 3 kousky.
Neděle, 10. května 2026 - 16:55:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 556
Registrován: 9-2023
Eso 363.015 před Štětím

Punk nikdy neumírá. Punk až na věky!
Středa, 13. května 2026 - 06:55:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10868
Registrován: 5-2010
Aktuálně z Přerova do Budějovic další retrokrasavec tentokrát zelený,široký žlutý pruh 362 218 RJ veze si sebou i klasicky 744 167 ČMŽO.
Středa, 13. května 2026 - 09:57:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6765
Registrován: 9-2003
DzS: Viděno v cca. 7:50 v Čerčanech. Chvilku předtím jela nějaká novobangle (744 nebo něco takového) SUAS s podbíječkou.
NOBLE BRICKS
Středa, 13. května 2026 - 13:13:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10871
Registrován: 5-2010
Ano 744 162 SUAS s pracovním vlakem do Benešova, ale muselo to být kolem 6.50 oba vlaky okolo Čerčan, nee v 7.50.
Středa, 13. května 2026 - 13:34:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6766
Registrován: 9-2003
Pardon, samozřejmě o hodinu dříve, v 7:50 jsem už pil kafe v Uhříněvsi.
NOBLE BRICKS
Sobota, 16. května 2026 - 08:26:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9732
Registrován: 8-2003
Praha-Smíchov ► 362-111 2 → 5/2026

World In My Eyes...
cestuji ekonomicky a to pouze první třídou [kladivo]

Neděle, 17. května 2026 - 10:53:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2
Registrován: 4-2026
Nemá někdo k dispozici a může poskytnout fotku lokomotivy 362 218 RJ? Děkuji
Neděle, 17. května 2026 - 12:18:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13858
Registrován: 9-2002
Googlit neumíš ? - Pod 10 vteřin:

https://www.railpage.net/fotografie/dualizovane-eso-s-tvarou-jedn osmerneho-persinga-362-218-regiojet-pool-v-ceskych-budejoviciach/
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Neděle, 17. května 2026 - 20:00:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 559
Registrován: 9-2023
Dnes u Štětí zajímavý náklad - Eso 363.256 s kolejnicema

Punk nikdy neumírá. Punk až na věky!
Pondělí, 18. května 2026 - 11:40:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 851
Registrován: 10-2010
Agent - zajímavý detail, že toto " Eso" nemá ty návěstní LED světla vysunutá jako u ČD. Taky to tedy jde bez těch " podložek" aby svítila jako rovně. :-)
Pondělí, 18. května 2026 - 13:24:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4322
Registrován: 12-2006
Taky ty světla jsou po staru. Jen bílé byly nahrazeny LED. Vsechny ČD mají ledkove poziční světla a ledkove dalkáče.
Hans363
Pondělí, 18. května 2026 - 14:10:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 425
Registrován: 7-2013
Krimitz: Jak už zde padlo, to jsou jiná světla. ČD mělo tyto také, například na 363.132, ale protože byl zájem o ledkové poziční a dálkové světla, došlo k sjednocení na jeden typ. Ty RJ Esa/Peršingy mají furt původní halogenové dálkové světla, takže tam není třeba svítit rovně.
Pondělí, 18. května 2026 - 17:13:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 51
Registrován: 12-2017
Tak to vypadá, že u žlutých už zbývá jen 162.117:
362 212 Modrá
362 213 Žlutá RJ
362 214 Žlutá RJ
362 215 Žlutá RJ
362 216 Žlutá RJ
362 217 ?
362 218 Zelená
362 219 Žluto-šedivá
362 220 Italský lak
Pondělí, 18. května 2026 - 19:20:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 436
Registrován: 6-2009
wich:
"Tak to vypadá, že u žlutých už zbývá jen 162.117:
362 212 Modrá
362 213 Žlutá RJ
362 214 Žlutá RJ
362 215 Žlutá RJ
362 216 Žlutá RJ
362 217 ?
362 218 Zelená
362 219 Žluto-šedivá
362 220 Italský lak"

Dovolím si ještě drobné upřesnění:
213 Žlutá RJ - kompletně bez bočního nápisu REGIOJET, šedá střecha
214 Žlutá RJ - není nikde foto, větší odlišnost (pokud nějaká je) nelze popsat, neviděl jsme ji.
215 Žlutá RJ - s bočním nápisem REGIOJET, černá střecha
216 Žlutá RJ - kompletně bez bočního nápisu REGIOJET, černá střecha - fotil jsem přímo já v Mstěticích, fotky ode mě tu jsou.

Tímhle jsem pouze zvýraznil odlišnosti žlutých RJ, která jsem tam našel.
Budeme určitě rádi, když někdo zveřejní foto 214, které není nikde k nalezení.
Zbylé RJ 362 souhlasí.
Úterý, 19. května 2026 - 08:58:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 852
Registrován: 10-2010
Chlapi děkuji. To mě nedošlo. Už mlčím :-)
Úterý, 19. května 2026 - 17:25:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1087
Registrován: 8-2007
Josef_sandr:
362.214


362.213


362.216


(Příspěvek byl editován uživatelem Maty.)
Úterý, 19. května 2026 - 19:58:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1804
Registrován: 4-2019

363 008-4, 362 166-1 a 363 114-0
staci_premyslet
Úterý, 19. května 2026 - 20:35:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 142
Registrován: 2-2023
Tak to vypadá, že u žlutých už zbývá jen 162.117:
117 jezdila (a možná ještě jezdí) na Ukrajinu, Košice - Čop - Košice.

(Příspěvek byl editován uživatelem staci_premyslet.)
Středa, 20. května 2026 - 07:46:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 437
Registrován: 6-2009
Maty: Moc děkuji za foto. Je vidět, že se obě lokomotivy změnily. Už tam mají doplněný nápis RegioJet na čelo a na bok taky. To při zkušební jízdě neměly.
Středa, 20. května 2026 - 08:02:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1538
Registrován: 7-2010
362.217 je stále ještě v podobě 162.117, zatím původní a na předělání čeká.
Čtvrtek, 21. května 2026 - 16:38:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10886
Registrován: 5-2010
162 117 aktuálně přivezl Traxx 388 215 z deponie v Hostivaři do Malešic.Takže lze předpokládat, že už se s ním něco chystá.
Čtvrtek, 21. května 2026 - 21:45:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3319
Registrován: 2-2006
Jak to vypadá s 362.001 ČD? Vyjede ještě letošní rok?
Nejlepší pohled na svět je z okna vlaku. [happy]
Čtvrtek, 21. května 2026 - 21:49:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4329
Registrován: 12-2006
Určitě. Vyvazovačky netrvají tak dlouho.
Pátek, 22. května 2026 - 04:32:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2484
Registrován: 3-2015
Drak_ze_skalky:
"162 117 aktuálně přivezl Traxx 388 215 z deponie v Hostivaři do Malešic.Takže lze předpokládat, že už se s ním něco chystá."
Včera na 1021 jela už zase na Východ.
Pátek, 22. května 2026 - 06:14:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10887
Registrován: 5-2010
Máš recht je to tak.
Neděle, 24. května 2026 - 17:22:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 562
Registrován: 9-2023
U Štětí dnes prázdné uhlí s 363.256

Punk nikdy neumírá. Punk až na věky!
Pondělí, 25. května 2026 - 17:42:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 543
Registrován: 9-2008
ČD Cargo zabrúsilo aj Moldavy n/Bodvou[wink]
Minulý týždeň[wink]
Neděle, 31. května 2026 - 18:48:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5891
Registrován: 3-2015
Pondělí, 01. června 2026 - 12:13:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 924
Registrován: 11-2018
Pondělí, 01. června 2026 - 21:59:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 357
Registrován: 7-2024
Ví se něco nového o zařazení 362.2 u RJ? Videl jsem, ze by mely zacit jezdit od tohoto měsíce, dekuji za odpovědi
Pondělí, 01. června 2026 - 22:33:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4334
Registrován: 12-2006
Měl bych dotaz? Ty rekonstrukce ze 162 na 362.2 RegioJet. Jedná se jen čisté o předělání na dvojsystem? Nebo se jedná o generální opravy?
Úterý, 02. června 2026 - 08:52:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10233
Registrován: 9-2011
Měl bych dotaz?
No to my nevíme, jestli byste měl dotaz. To musíte vědět vy [happy]

Jedná se jen čisté o předělání na dvojsystem? Nebo se jedná o generální opravy?
Když už mám mašinu rozebranou, tak dává smysl jí zgenerálkovat nebo aspoň středně opravit. Ale je to jen moje úvaha.
Všichni jste volové. Servít
Úterý, 02. června 2026 - 10:14:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 358
Registrován: 7-2024
A co se týče uvedeni do provozu se ví neco?
Úterý, 02. června 2026 - 18:12:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4336
Registrován: 12-2006
Ten otazníktam samozřejmě neměl být, nějak se tam přitoulal a já si ho nevšiml.

No právě já viděl nějakou fotku 362.2 a tam se mě zdálo že má podvozky bez opravy, právě proto se ptám. Fotku samozřejmě nemůžu aktuálně najít.
Středa, 03. června 2026 - 10:16:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 359
Registrován: 7-2024
Hovořilo se o červnu, červen už je teď, tak kdyby někdo věděl[proud]
Středa, 03. června 2026 - 10:38:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10239
Registrován: 9-2011
Tom: já to tak nějak pochopil, ale nedalo mi to [wink]
Všichni jste volové. Servít
Středa, 03. června 2026 - 13:48:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2489
Registrován: 3-2015
Údajně by první 362.2 měla vyjet jako náhrada za 162.117, která by měla někdy v blízké době dojezdit jako 162. Kdy to bude ale nevím.
Středa, 03. června 2026 - 20:14:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 360
Registrován: 7-2024
Ajexg:
"Údajně by první 362.2 měla vyjet jako náhrada za 162.117, která by měla někdy v blízké době dojezdit jako 162. Kdy to bude ale nevím.
"
Chapu, taky se hovořilo, ze by si uz mely pomalu převzít i R8, ale to nevím taky kdy
Čtvrtek, 04. června 2026 - 04:03:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2490
Registrován: 3-2015
Tornádo460:
"Ajexg:
"Údajně by první 362.2 měla vyjet jako náhrada za 162.117, která by měla někdy v blízké době dojezdit jako 162. Kdy to bude ale nevím. "Chapu, taky se hovořilo, ze by si uz mely pomalu převzít i R8, ale to nevím taky kdy
"
Jen tam musíš brát v úvahu, že se to říkalo v době, kdy Jančura působil i v Polsku a ještě se nevědělo, že tam skončí. Tím že tam skončil má zase dostatek lokomotiv. Vectrony které tam měl k dispozici taky vrátil pronajímateli. Takže je možný, že ty Esa na R8 ani vyjet nemusí.
Čtvrtek, 04. června 2026 - 08:15:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 361
Registrován: 7-2024
Ja to zaslechl asi tak 3 tydny zpět a to už Jančura byl mimo pl.. no jinde kde by je dali netuším
staci_premyslet
Čtvrtek, 04. června 2026 - 08:21:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 145
Registrován: 2-2023
R9 od prosince, když Pesa nestihne dodat? Případně pronájem?
Čtvrtek, 04. června 2026 - 10:52:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 362
Registrován: 7-2024
Je to možný
Pátek, 05. června 2026 - 06:31:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5902
Registrován: 3-2015
No zavítal do Berouna a zastavil příhodně v danou chvíli[wink].
Sobota, 06. června 2026 - 12:11:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2491
Registrován: 3-2015
362.081 jezdí dneska na Bouzovech.
Čtvrtek, 11. června 2026 - 12:08:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5913
Registrován: 3-2015
Vidím dobře, Bavorské expresy mezi Plzní a Prahou dnes točí 362 116 v Najbrtu2, tuhle si pamatuju dlouhodobě v Najbrtu jedna, takže se musela vrátit z dílen.
Pátek, 12. června 2026 - 22:18:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 940
Registrován: 11-2018
Nový příspěvek
     
  Text příspěvku:

  Uživatelské jméno:
  Heslo:
  Přílohy:
  Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
  Akce:
, více zde.