| Diskuse » Železnice » 749, 751 a 752 - bardotky | « předcházející | další » |
749, 751 a 752 - bardotkydolů |
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři |
| autor | příspěvek |
|---|---|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4486 Registrován: 12-2007 |
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 537 Registrován: 9-2008 |
Mark, mašiny na 82211/10(Tur/V.Ida/Tur.)Dnes záťaž do HU cca 2200t![]() ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2009 Registrován: 9-2010 |
Aha, já už myslel že tam přes výluku nebudete jezdit vůbec.![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5857 Registrován: 3-2015 |
https://youtu.be/xHcS-vSsaa4 |
|
Administrátor Číslo příspěvku: 76246 Registrován: 4-2003 |
Nesouvisející obsah a výpady odsunuty do neželezniční (nejradši bych to smazal úplně, ale jen ať je pěkně vidět, co kdo vypustil z klávesnice a kdo koho zkouší urážet...). PS: Kdybyste Mladějova chtěli jó potupit, tak zkuste raději najít, kde sám udělal chybu a na konci vložené věty zapomněl čárku (není to v tomto vlákně a je to už nějakou dobu zpátky). ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10874 Registrován: 5-2010 |
Barka 751 033 KŽC se dnes vydá na cestu z Prahy do Jeseníku/Lipové Lázní.Do Zábřehu i s Mravcem 813 202. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2438 Registrován: 1-2010 |
Před hodinou v Jičíně tento stroj |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 874 Registrován: 5-2012 |
749 121 má své podvozky. Zatím ještě start neproběhl. Vyfotil jsem i vyražené čísla co mají falešné podvozky. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 226 Registrován: 9-2009 |
![]() Jestli podvozky dělalo CZL, doporučuji zkontrolovat přívodní trubky k brzdovým válcům. Jeden čas tam měli takový nešvar, nečistit je po pískování a nevyčistěné broky hned poškodily povrch brzdových válců ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2011 Registrován: 9-2010 |
751 073 čerstvě po MV již opět zařezává na prešovských výkonech. Ve čtvrtek si společně s 074 střihli bardejovský šoupák. |
|
Administrátor Číslo příspěvku: 76270 Registrován: 4-2003 |
"Barka 751 033 KŽC se dnes vydá na cestu z Prahy do Jeseníku/Lipové Lázní.Do Zábřehu i s Mravcem 813 202." Sp 91236 (Lipová Lázně - Praha-Vysočany) - 913.202+813.202+2×Bix+751.033: |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10878 Registrován: 5-2010 |
Ano, dnes se to vracelo zpět do Prahy. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2705 Registrován: 2-2004 |
Modrá spolupráce na gigawoodech na jižní části tratě 238 |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 785 Registrován: 5-2006 |
751.033 |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2441 Registrován: 1-2010 |
Predevcirem, vcera a dnes v Jicine tento stroj. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 125 Registrován: 9-2023 |
jedna dokumentační |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1526 Registrován: 9-2013 |
https://youtu.be/n4wnT9F-yYM?is=0mcOhv43sky6Fmt_ Kokořínský rychlík s Bardotkou a dokonce s Brejlovecm a odklonový Lužickohorský rychlík v Mělníku. (doporučuji posunout na čas 4:44) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 393 Registrován: 2-2010 |
Nájde sa tu nejaký štatistik/pamätník , ktorý by mi vedel povedať dátum presunov 1023, 1071, 1072 a 1114 zo Žiliny na (slovenský) blízky východ? ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1715 Registrován: 3-2011 |
Mohlo by to byť v archívoch diskusií na vlaky.net. Čo viem, tak 1114 bola v HE už v lete 2008, 1023 najneskôr ku konci roka 2009. EDIT: v spomínanej diskusii na vlaky.net je uvedené, že obe došli spolu ako výpomoc namiesto mašín jazdiacich odklony v Plavči. To bola jar 2008 (Příspěvek byl editován uživatelem Fero.)
E pericoloso sporgersi - Nicht hinauslehnen - Не высовываться - Ne pas se pencher au dehors
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 394 Registrován: 2-2010 |
Fero: To ma napadlo... Problém je, že v prípade diskusie na vlaky.net by to znamenalo otrocky sa preklikávať cez niekoľko stovák strán (ak nie tisíc) stranu po strane (a ešte k tomu zakaždým rolovať dole ) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 13084 Registrován: 6-2006 |
V Kolíně možná stále stojí 751.149 s Bertovcem. V H. Brodu dopoledne viděna 335. Jak teď nevím. |
|
Mirek_2037
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1112 Registrován: 5-2012 |
751.210 v Telči 22. září 1990. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1716 Registrován: 3-2011 |
Mirek_2037: tie archívne fotky sú nejako upravované? Vrátane už skôr zverejnených.
E pericoloso sporgersi - Nicht hinauslehnen - Не высовываться - Ne pas se pencher au dehors
|
|
Mirek_2037
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1114 Registrován: 5-2012 |
Fero: Ano, některé je potřeba upravit, protože v té době nebyly vždy k dostání kvalitní barevné filmy, takže jsem musel často fotit na dost nekvalitní značky ORWO z bývalé NDR. Zrovna tato fotka byla pořízená na ORWO. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 540 Registrován: 9-2008 |
Sķúsme tipnúť,že ktorý toto stroj? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2018 Registrován: 9-2010 |
Spíše bych si tipnul, kde o tu ceduli přišel...v Turni mají nenechavé ruce I prievidzská závěskovka 1128 už je o nějakou chudší.. (Příspěvek byl editován uživatelem Mark21.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 541 Registrován: 9-2008 |
Mark,presne.Takmer dvojtyždňový výlukový pobyt 1123jky v Turni niekoho veľmi vydráždil.![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2019 Registrován: 9-2010 |
A co robí 1171 a 1046? Už jsou z nich též zásobárny ND nebo stojí zatím netknuté? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10888 Registrován: 5-2010 |
Barka 749 253 KŽC aktuálně zkušební jízda z Kladýnka do Lužné a zpět. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 542 Registrován: 9-2008 |
1171 zásobuje a 1046 nedotklivka![]() |
|
Kolemjdoucí
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 509 Registrován: 7-2008 |
Zítra vyráží T 478.2006 + 750.202 + 781.562 směr říše město Weimar. a v pondělí zpět. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10895 Registrován: 5-2010 |
A dnes se již z Kladna domů do Čakovic vrátila 749 253 KŽC. |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 27033 Registrován: 3-2007 |
Do Výmaru, města Goethova? A proč? |
|
Kolemjdoucí
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 510 Registrován: 7-2008 |
Ano, přesně tam. Na 32. ročník výmarského železničního festivalu. Letošní motto: Česká republika jako host ve Výmaru. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10896 Registrován: 5-2010 |
Ten Serjoža bude asi 592 KDS... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 545 Registrován: 9-2008 |
1123 po čorknutí tabuľky s číslom si asi povedala,že takto ďalej už nie.Ale teraz vážne,predvčerom havária SM.Mašinka už bok po boku odstavená vedľa 1046.![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 13093 Registrován: 6-2006 |
Kolemjdoucí: Zítra vyráží T 478.2006 + 750.202 + 781.562 směr říše město Weimar a v pondělí zpět. - z Prahy směr Kralupy a Děčín, že? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10897 Registrován: 5-2010 |
Zamračená jela z Libně a brejlovec se sergejem z vlečky EMĚ z Hněvic a v Lovosicích se to spojilo už jsou v Podmoklech. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10898 Registrován: 5-2010 |
Berta PP musela z Libně přes Všetaty a Žernoseky, protože Kralupy-Libeň ETCS. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 505 Registrován: 5-2012 |
Rychlovka z Lovosic... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10899 Registrován: 5-2010 |
Jinak konvoj do Weimaru z Děčína vzala perla ITL 118 552. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2026 Registrován: 9-2010 |
Tak to bylo opravdu za pět minut dvanáct... jeden z jejich posledních společných "kameňov" |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 919 Registrován: 11-2018 |
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6581 Registrován: 11-2006 |
Já bych to zrovna v případě 751.123 neviděl úplně černě. Vona i ta naše vrchnost v Košicích brzy přijde na to, že mašina relativně nedávno po MH k plotu ještě nepatří. Jedna zadřená pístová skupina není úplně fatální problém.
http://www.spdz.estranky.sk/- stránka věnovaná M131.1443 (a nejen jemu)
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 507 Registrován: 5-2012 |
749.181 IDS Cargo na hlavním n. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 508 Registrován: 5-2012 |
Setkání T 478.1006 a T 478.1215 v Jedlové 30.5.2026 |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 48 Registrován: 7-2022 |
Teda ten lak na 253 dostal pěknou bídu, pamatuji ji v lepším stavu a není to tak dávno. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1 Registrován: 6-2026 |
Dne 13.6. pořádá spolek Posázavský Pacifik ve spolupráci s Kolej-klub Turnov jízdu zvláštního rychlíku z Prahy na akci "Muzejní víkend v depu Turnov". Vlak bude veden "Šestkou" T478.2006 a sestaven ze tří vozů Bdtn v historickém nátěru. Jízdenky ke koupi v předprodeji se slevou 100 Kč zde: https://www.smsticket.cz/vstupenky/71068-rychlikem-za-turnovskym- depem-rychlik-posazavskeho-pacifiku-vlak?fbclid=Iwb21leASLmbBjbGN rBIuZo2V4dG4DYWVtAjExAHNydGMGYXBwX2lkDDM1MDY4NTUzMTcyOAABHnL40pD_ WpJYbYruM4QIV7LnqTWGioZrD3G0PIDv84SaK7IUqAYf8FDosmct_aem_Z05CC1z2 KmgIaqQnoG7uNw |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5901 Registrován: 3-2015 |
Bardotka z Pacifiku dala o sobě hned vědět tady v Berouně, dost mě to překvapilo v tuhle brzkou dobu, když jsem tam ještě byl, celkem pěkná souprava několika polomáčených vozů a taky vozu konferenčního, jen vím, že to provádělo tady obrat a vyráželo to na hlavní trať na Prahu . |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1237 Registrován: 10-2012 |
Kdyby chtěl někdo vidět jak vypadá taková kliková hřídel na Baruně, tak asi takhle... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6595 Registrován: 11-2006 |
Quadrophonia: To jsou Vršky Nová hala?
http://www.spdz.estranky.sk/- stránka věnovaná M131.1443 (a nejen jemu)
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 878 Registrován: 5-2012 |
751 219 změnila majitele. Měla by ji vlastnit Moravská železniční. Podle závad v SAPu je stroj vhodný na generální opravu... Japak to vypadá s 749 265? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5907 Registrován: 3-2015 |
Šestka Barča. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1238 Registrován: 10-2012 |
E499001 : ano, a foto je loňské (12.10.2025) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 460 Registrován: 2-2012 |
749.019 ide pod ČDC-SK. Aktuálne sa rieši nezmyselná papierovačka. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 947 Registrován: 9-2012 |
Herkules: a proč trváte na převodu k ČDCSK, když ty papírovačky s Erou jsou klidně na několik let. Viz vaše 210. Nejde koupit stroj od ČDC a papírově ho nechat u bývalého majitele ? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 93 Registrován: 4-2023 |
Teď přes Strančice směrem na ČB projela IDS barča 751.115. Viděno z nadchodu. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1684 Registrován: 8-2010 |
Vojtěch: mám pouze informaci, že se na 265 dělá. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 130 Registrován: 8-2017 |
Dnešní zkušební jízda Trutnov - Hostinné a zpět. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 15478 Registrován: 6-2004 |
Jílové, mnoho let zpět :-) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 23 Registrován: 10-2022 |
Česky se říká: před mnoha lety. ![]() ![]() ![]() ... pomalu a opatrně ... ![]()
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3891 Registrován: 4-2005 |
Mnoho let zpět není česky? To je mi tedy opravdu novinka...:-)
1982 - 2022 40 let trolejbusů 14 Tr v Brně
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3667 Registrován: 8-2008 |
749.265 Ostružná 1.2.2011
Fotogalerie lokomotiv: http://krumpolc.rajce.idnes.cz/
Fotogalerie pohraničního opevnění z let 1936 - 1938: http://ropiky1938.rajce.idnes.cz/ .............................................................. |
|
Karfík
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 453 Registrován: 12-2006 |
Ne, stavbou věty je to hnusný anglicismus. Něco jako „mějte hezký den”. ![]()
Zavolejte Chocholouška, má tu práci!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3892 Registrován: 4-2005 |
Aha, tak to je na psychologa:-) Mějte hezký den je opět úplně v pohodě:-) Co tam máte dál?
1982 - 2022 40 let trolejbusů 14 Tr v Brně
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 112 Registrován: 7-2023 |
Karfík: co je na tom za anglicismus? Jazyky se stále vyvíjí, slova průběžně zanikají nebo vznikají nová, to je naprosto normální. Čeština má řadu slov přejatých například z němčiny, což je dáno historickým kontextem, samozřejmě v soudobém pohledu zase (nejen) do češtiny proniká velké množství anglicismů (čímž rozhodně nemyslím ,,mnoho let zpět") a některé z nich člověk už ani nevnímá jako slova z angličtiny, např. laptop, džus, hemenex a takto bych mohl pokračovat. Abych se držel vlákna, fotil jsem v Maťovcích 751.112. To se zřejmě jedná o neprovozní stroj, věděl by někdo? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1154 Registrován: 1-2004 |
Nejde o slova, ale slovní spojení. Pokud je pro někoho "Mějte hezký den" v pohodě, tak opravdu česky neumí a češtinu przní... |
|
ElektrickaJednotka
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 431 Registrován: 4-2019 |
Fascinující je i to, jak se na tomto fóru mnohdy častěji řeší jazyk a mentální stav jeho uživatelů, než samotná témata diskusí.
Řev motorů MT 4433-4, s ječením ventilátorů odporníku a bušením kontroléru dole. To je Pantograf.
|