Diskuse » Železnice » 720 a 721 - hektory « předcházející | další »

720 a 721 - hektory

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků  zobrazit všechny (17)   
 
Předchozí roky: 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006
Archiv diskuse 720 a 721 - hektory do 08. 1. 2020 Herkules2016l 60 08. 1. 2020 08:59
Archiv diskuse 720 a 721 - hektory do 24. 4. 2020 Marťa_rak 60 24. 4. 2020 16:51
Archiv diskuse 720 a 721 - hektory do 30. 6. 2020 Jena 60 30. 6. 2020 22:23
Archiv diskuse 720 a 721 - hektory do 06. 10. 2020 Duš 60 06. 10. 2020 22:02
Archiv diskuse 720 a 721 - hektory do 15. 11. 2020 Statistik 60 15. 11. 2020 21:17
Archiv diskuse 720 a 721 - hektory do 15. 2. 2021 Sato 60 15. 2. 2021 17:30
Archiv diskuse 720 a 721 - hektory do 17. 6. 2021 Honza_o 60 17. 6. 2021 19:06
Archiv diskuse 720 a 721 - hektory do 14. 1. 2022 Cobram 60 14. 1. 2022 11:27
Archiv diskuse 720 a 721 - hektory do 10. 8. 2022 JanBulicek17 60 10. 8. 2022 13:53
Archiv diskuse 720 a 721 - hektory do 11. 3. 2023 mašinka 60 11. 3. 2023 21:54
Archiv diskuse 720 a 721 - hektory do 03. 9. 2023 Bastions 60 03. 9. 2023 23:36
Archiv diskuse 720 a 721 - hektory do 23. 2. 2024 Honza411 60 23. 2. 2024 21:44
Archiv diskuse 720 a 721 - hektory do 15. 7. 2024 Tomas_815 60 15. 7. 2024 15:15
Archiv diskuse 720 a 721 - hektory do 07. 10. 2024 997 60 07. 10. 2024 23:01
Archiv diskuse 720 a 721 - hektory do 18. 3. 2025 Marcellosk 60 18. 3. 2025 07:25
Archiv diskuse 720 a 721 - hektory do 28. 9. 2025 771068 60 28. 9. 2025 21:50
Archiv diskuse 720 a 721 - hektory do 15. 4. 2026 vojtasTS29 60 15. 4. 2026 11:56
   autor příspěvek
Středa, 15. dubna 2026 - 19:52:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1110
Registrován: 10-2011
Kladno 29.1.2026

T435.0539
Čtvrtek, 16. dubna 2026 - 11:40:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1111
Registrován: 10-2011
Kladno 14.4.2026

T435.0539
Pátek, 17. dubna 2026 - 13:47:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2419
Registrován: 1-2010
721.555 dnes v Jičíně
Sobota, 18. dubna 2026 - 19:36:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5750
Registrován: 3-2015
Z ničeho nic se dneska v Berouně objevil Hektůrek.
Sobota, 18. dubna 2026 - 20:29:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6525
Registrován: 11-2006
A zjevně si veze rám s dvojkolími 422.002.
http://www.spdz.estranky.sk/- stránka věnovaná M131.1443 (a nejen jemu)
Sobota, 18. dubna 2026 - 21:23:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12985
Registrován: 6-2006
Ano, v podvečer jsem tu rozsvíceneu 721.532 s plošiňákem, spatřil stát ve vratech na Zlíchově, přičemž souprava s Karkulkou a zeleným prasátkem byla vystrčená ven. To vědět, bych si na Smíchově vystoupil.
Neděle, 19. dubna 2026 - 09:55:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1234
Registrován: 10-2012
A takhle projížděl Řevnicemi jako Pn 53918....
Neděle, 19. dubna 2026 - 18:15:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 414
Registrován: 5-2002
Vidím dobře, že veze pojezd 422.0? Patrně tedy 422.002 z Babína a znamená to, že se rozbíhá už dříve avizované zprovoznění? Děkuji.
Neděle, 10. května 2026 - 19:59:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 916
Registrován: 11-2018
V červenom kabáte už teda máme: 004; 027; 060; 073; 102 a 140. Ako je to s 012, už išla? Pôjdu aj nejaké ďalšie?

Čtvrtek, 14. května 2026 - 17:16:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 89
Registrován: 7-2023


122.021 a 720.145 při čekání na návěst dovolující jízdu v žst. Ohníč dne 30.4.2026. Digitální snímek jsem dával k řadě 122, tak nyní analogový sem k řadě 720.
Sobota, 16. května 2026 - 18:57:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5864
Registrován: 3-2015
Dnes v Berouně pěkný Hektůrek 720 509-9 s červeným vozem a taky vozem konferenčním, přijelo to z ničeho nic od Prahy po hlavní štrece, ale v Berouně ten stroj obracel strany a pak to jelo směrem na Závodí? Budu rád, když dá sem někdo vědět, co jsem to vlastně za vlak vyfotil v tom nejhorším nečasu zrovna a kam to mířilo [happy].
Vlarsky
Sobota, 16. května 2026 - 19:02:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 398
Registrován: 2-2023
Kralovice u Rakovníka.
Pátek, 29. května 2026 - 22:16:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4606
Registrován: 10-2005
T458.1532 jsem dnes zahlédl v Hradci Králové na Slezském předměstí. Vypadalo to, že čeká na nakládku zahraničních vozů Fas, možná šrotem.
Pondělí, 01. června 2026 - 20:27:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13105
Registrován: 6-2006
Cobram
Úterý, 16. června 2026 - 09:24:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1835
Registrován: 10-2019
Nevíte někdo, kde skončil ten červený Hektor 721.517, co ho včera vezla Belgičanka IDS 365.003 s Hrochostrojem přes Všetaty směrem na sever?
Viděl jsem je včera odpoledne z rychlíku ve Všetatech, ale bohužel to akorát odjíždělo směr Mělník.
Úterý, 16. června 2026 - 09:39:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15155
Registrován: 4-2003
Cobram
Určitě do Dc na Východ kde má IDS hnízdo. Jinak pracuje v Olomouci již delší dobu.
Cobram
Úterý, 16. června 2026 - 10:45:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1836
Registrován: 10-2019
Jnd:
Díky. Já vím, že se právě vyskytoval kolem Olomouce, ale nikdy jsem ho neviděl. Včera poprvé, a bohužel už při odjezdu ze Všetat. Tak jsem si říkal, jestli se teď nebude pohybovat někde tady poblíž s tím Hrochostrojem.
jagg
Úterý, 16. června 2026 - 11:48:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1390
Registrován: 5-2012
V roce 1996 je v jednom filmu bubenská záloha 721 172-5 zaznamenána v unifiku 88 s tím, že patrně v porevoluční euforii dostala široký pruh kolem dokola ne ve žluté, ale v oranžové. Předpokládám, že to byla provozní záležitost a nikoliv výmysl filmařů. Nemá někdo její foto v tomto schématu?
Úterý, 16. června 2026 - 17:27:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13150
Registrován: 6-2006
A nebyl ten pruh samozřejmě z dílen žlutý, avšak po letech chytil patinu od rezavého prachu?
jagg
Úterý, 16. června 2026 - 22:51:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1391
Registrován: 5-2012
Nikoliv, pruh vykazuje skutečnou oranžovou, jen jeho kraje jsou nerovné jakoby byl malovaný štětkou, proto ta zmínka o "filmařském" nátěru, ale moc mi to nedává smysl... Leda by ten oranžový efekt vznikl tím, že přes tenkou žlutou vrstvu prosvítala podkladová červená i když pruh vypadá celkem jednolitý. Provozní barevné foto z té doby by napovědělo víc.

(Příspěvek byl editován uživatelem jagg.)
Tajemný_em
Středa, 17. června 2026 - 11:23:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5115
Registrován: 5-2002
Zřejmě máš na mysli scénu z Báječných let pod psa, kde se Vieweghův otec pokouší získat řidičák: https://www.youtube.com/watch?v=9SDtWjjDW70, čas cca od 0:50.

Vzhledem k tomu, že se scéna měla dobově odehrávat počátkem 60. let těsně před narozením skutečného autora románové předlohy Viewegha, vyžádali si filmaři od ČD hektora. Jenže v Praze v době natáčení (rok 1996, točilo se to na vlečce v Jankovcově ulici) nebyl žádný dobově odpovídající "retro" modrý 720 ani 721, všechny už dosluhovaly, použili standardního unifikovaného červeného 721.172. A protože asi i samotným filmařům mašina vizuálně neodpovídala, zatřeli aspoň ten 60cm žlutý pruh, aby to nebylo tak nápadné. Co si 172 pamatuju z normálního provozu, byla standardně unifikovaná (U88) a obvodový pruh měla žlutý.

Nedávno se obdobně diskutovalo na Fb - nějaký mlaďas spatřil v závěru Tankového praporu dvojici celočervených 830ek (děj se odehrává počátkem 50. let) a nedal si vymluvit, že to byla jen filmařská kašírka a že 830 takhle prostě nikdy nevypadaly. [wink]
"Čelím pokušení tím, že mu podlehnu." Jára da Cimrman
Středa, 17. června 2026 - 15:38:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15158
Registrován: 4-2003
Co si 172 pamatuju z normálního provozu, byla standardně unifikovaná (U88) a obvodový pruh měla žlutý.

Jo jo ,klasický UNI88
Neděle, 05. července 2026 - 08:55:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 966
Registrován: 11-2018
Úterý, 07. července 2026 - 11:18:08  
Administrátor
Číslo příspěvku: 76441
Registrován: 4-2003
Co to tam vpravo vzadu stojí za vagón? [uhoh]
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Sobota, 11. července 2026 - 12:19:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1781
Registrován: 10-2008
Dnes spatřen 720 604 v novém laku vzor NDR při přetahu z Teplic do Pardubek. Loko nebyla ještě kompletní. Neví někdo podrobnosti? Čí mašina je a pro koho se tato verze tvoří ? Bohužel foto jsem nestihl.
Pondělí, 20. července 2026 - 00:36:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1958
Registrován: 10-2007
Sebu :

Je stále SUD Teplice

[vypravci]
Každá správná mašina musí být cítit naftou a být aspoň trochu špinavá od oleje !
ČKD Praha můj vzor ! [fotic] [fotic] [fotic] [vypravci]

[ok] [ok] [ok] K6S 310 DR [ok] [ok] [ok]
Nový příspěvek
     
  Text příspěvku:

  Uživatelské jméno:
  Heslo:
  Přílohy:
  Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
  Akce:
, více zde.